Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Možemo li voljeti svoje neprijatelje?

Go down 
+15
Neo
Merkurica
Saroman
Tutankhamon
malena
Galileo Galilei
Blizzard
arhont
Pandora
snark
Nena
Alpha
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
marko suzic
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimepet kol 08, 2008 11:19 am

i Marko, to što neke stvari nisu točne u Bibliji, to ne znači da mi ovdje negiramo Boga.
naprotiv, jednostavno Biblija nije sinonim Boga.
bibliju je napisao čovjek, u gabaritima svog znanja vremena u kojem ju je pisao.
ja se ne slažem s Biblijom u nekim starima, a vidiš ZNAM da Bog postoji.
to dvoje nije nužno uvjetovano jedno s drugim.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimepet kol 08, 2008 11:20 am

i krasno je to Omega rekao: znanost približava čovjeka Bogu.
apsolutno se slažem s tim.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimepet kol 08, 2008 12:17 pm

Tutankhamon je napisao/la:

Kad je Višnji baštinu dijelio narodima
kad je razmještao sinove čovječje
odredi im međe po broju Božjih sinova:
tad Jahvu njegov narod zapade,
Jakov bi njegova baština.


Jos Bogova ili ???

Markec, ostao si duzan odgovor ili objasnjenje na ovo (i nije ti prvi puta znas).... kava
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimepet kol 08, 2008 12:18 pm

Neko jako pametno ime je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
zemljaje stara 6000god...pa uskrsnut ces u tijelu i tijelo ce se preobraziti...pa tijelo koje sad imas...mislis da bog ne moze ponovno iz praha te napraviti istog i vratiti ti Duha
kako to da se pronalaze fosili ljudskih predaka koji su stariji od 3.000.000 godina, a cijeli svemir postoji samo 6.000 godina. jel i to neka kušnja Boga
Ma to Sotona podmece lazne dokaze.... gica
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimesri kol 13, 2008 9:45 am

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
gle pusti sad druga bica, uzmi covjeka, ako razmisljas logicki priznat ces da je moralo biti na pocetku dva odrasla covjeka, da bi nastavio zivot teci...jel tako....

Da, tako je to i u evoluciji i to je logično.

Citat :
a posto je biblija knjiga logike...adam i eva je stvarno, ne treba nitko nista dokazivati, samo prihvatiti istinu koja je uvijek bila i bit ce lagana za shvatiti, ali oni koji to ne zele, njima nije cilj da znaju istinu, nego nesto drugo....

Pa želimo znati istinu, zato i istražujemo svemir oko sebe kao i ostale pojave zubi
I da, istinu treba dokazati. Zasad je dokazano da potrese uzrokuje pomicanje litosfernih ploča kao što je dokazano da je Sunce najbliže centru sunčeva sustava, oko tih stvari nema diskusije jer su dokazane bez obzira šta piše u nekoj knjizi.

Isto tako dokazana je evolucija zvijezda i njihov vijek trajanja na temelju toga i mogu ti reći da žive dulje od 6000 godina.
Crvenim pomakom promatramo odnos udaljenosti u svemiru i vidljivi rub svemira od nas je udaljen oko 13.7 milijardi svjetlosnih godina, a to znači da svjetlosti treba 13.7 milijardi godina da prevali taj put.

Drugim riječima starost svemira je minimalno tolika koliko je svjetlosnih godina udaljena najdalja vidljiva nam galaksija, DOKAZANO zubi

Čuj, protiv dokaza ne možeš čak niti s Biblijom. Ako znanost nešto dokaže da je plavo, tada nema smisla vjerovati da je žuto čak ako tako piše u Bibliji.

Znanstveni dokazi pobijaju teoriju iz Biblije, zato kreacionisti i ne vole znanost, naravno. Ako je dokazano da je dio Biblije neistinit, tada se može pretpostaviti da se i u ostalim dijelovima može naći neistina.


I znaš šta? Znanost nas približava Bogu, a ne udaljava nas kao što mnogi misle.
To što oko nas vladaju fizikalni zakoni, to jest 4 sile koje oblikuju sve oko sebe, tada stvarno nema smisla misliti kako nešto može nastati iz prašine jer to te sile ne dopuštaju.

Iskreno, Biblija protiv znanosti nema šanse, gubi svaku bitku. Ti nama tvrdiš da Sotona ili Bog stvaraju potrese, a dokazano je da potresi nastaju pomicanjem litosfernih ploča. Jbg, dokaz je dokaz, tvrdnja je tvrdnja zubi


evolucija ne uci da su prvo postojala dva odrasla covjeka!!!!

a sto se tice ovih znanstvenika i kako ti kazes koji pobijaju bibliju...mi smo o tome razgovarali ono prije, ako se sjecas pa smo to rijesili...i ja sam ti rekao da ovaj svijet i ljudi koji ga vode zele da se iznosi laz, masoni vode ovaj svijet i oni zele da udaraju protiv biblije...zato se dopustaju filmovi i ne dopusta se na tv vidjeti kreacioniste...jer imaju pre jake dokaze...covjek je dokazao da je zemlja stara 6000god i jos ga nitko nije pobio....Robert Gentry mu je ime....dobio je otkaz jer mu ne mogu nista....adventist je, Bog ga je vodio....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimesri kol 13, 2008 9:49 am

điđimilović je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
zemljaje stara 6000god...pa uskrsnut ces u tijelu i tijelo ce se preobraziti...pa tijelo koje sad imas...mislis da bog ne moze ponovno iz praha te napraviti istog i vratiti ti Duha
kako to da se pronalaze fosili ljudskih predaka koji su stariji od 3.000.000 godina, a cijeli svemir postoji samo 6.000 godina. jel i to neka kušnja Boga

odgovor sam dao vec, potoje ljudi koji zele da se iznosi laz...njihova bogatstva ovise o tome...kuzis...Bog ne kusa....

istina je uvijek bila sakrivena i malo ju je ljudi znalo...a mi sad ovdje zelimo reci da sto se tice istine oko starosti zemlje da to nije sakriveno nego znaju svi, sipak....kao i o prehrani i o starosti zemlje i o stvaranju i o svemu malo ljudi zna istinu...nikad masa.....nikad
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimesri kol 13, 2008 9:51 am

hm, to me baca na razmišljanje. možda si stvarno u pravu
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimesri kol 13, 2008 9:57 am

gloria_g je napisao/la:
i Marko, to što neke stvari nisu točne u Bibliji, to ne znači da mi ovdje negiramo Boga.
naprotiv, jednostavno Biblija nije sinonim Boga.
bibliju je napisao čovjek, u gabaritima svog znanja vremena u kojem ju je pisao.
ja se ne slažem s Biblijom u nekim starima, a vidiš ZNAM da Bog postoji.
to dvoje nije nužno uvjetovano jedno s drugim.


Bog nam je dao bibliju kao potpuno istinu o svemu i da se na nju mozemo osloniti jer ce mnogi ljudi pokusavati dokazati svoju istinu...zato imamo bibliju....biblija nije Bog...ali nam se Bog objavio preko nje...da je nemamo nebi o Bogu nista znali...tada bi jos vise ljudi bilo koji bi rekli da Bog ne postoji....u bibliji je sve tocno..nema greske.....
bibliju je pisao Bog, jer su to Bozje rijeci, to je isto kao da ja tebi govorim svoje rijeci i ti pises meni knjigu i onda kazemo da je knjiga tvoja da si je ti napisala...nebi rekao, to je moja knjiga, rijeci su moje....ljudi koji su zavrsili nekoliko faxeva i teolozi i drugi ljudi je ne mogu razumjeti...zasto?
jer je sveta i Bog otkriva tajne, i Bog tumaci ako si iskren i ako si ponizna pred Bogom i Bog tek tada otkriva...nece otkriti onima koji su sebicni i oni koji su u svojim ocima veliki i koji misle da znaju sve...i koji ne zele da ih Bog mjenja....takvi ce sve krivo protumaciti i onda imamo toliko crkava
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:00 am

gloria_g je napisao/la:
i krasno je to Omega rekao: znanost približava čovjeka Bogu.
apsolutno se slažem s tim.


pazi na medijima kao tv i radio necete dobiti istinu...tv vode masoni kao i sve filmove...

znanost radi na tome da pobije bibliju...i daje ljudima krivu nadu i onda ljudi misle da stvaranje nije postojalo, sto i im je i cilj
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:01 am

Tutankhamon je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:

Kad je Višnji baštinu dijelio narodima
kad je razmještao sinove čovječje
odredi im međe po broju Božjih sinova:
tad Jahvu njegov narod zapade,
Jakov bi njegova baština.


Jos Bogova ili ???

Markec, ostao si duzan odgovor ili objasnjenje na ovo (i nije ti prvi puta znas).... kava

nije to, ti odgovor znas.....ne kuzim sto te muci....da li ti zivot o tome ovisi
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:03 am

marko suzic je napisao/la:
znanost radi na tome da pobije bibliju...i daje ljudima krivu nadu i onda ljudi misle da stvaranje nije postojalo, sto i im je i cilj

Ja sam naučnik i nemam namjeru pobijati Bibliju. Nije imao namjeru ni Galileo Galilei, ni Leonardo da Vinci, ni Albert Einstein, ni Nikola Tesla.

Ja sam siguran da nas ti želiš navesti na krivi put, ti si sigurno od Đavla poslan i sad nas želiš uvući u svoju "mrežu".

Ali pazi ja imam Autan protiv komaraca i gmižućih insekata. sleep
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:42 am

Marko, u čemu je tvoj problem, da ne možeš (ili nećeš) shvatiti da je Bibliju ČOVJEK napisao.

ili misliš da ju je Bog zavitlao s neba prema nama....???

u Njoj ima krasnih učenja, i mislim da je čovjek u nju sažeo svu svoju plemenitost i dobrotu
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:28 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
znanost radi na tome da pobije bibliju...i daje ljudima krivu nadu i onda ljudi misle da stvaranje nije postojalo, sto i im je i cilj

Ja sam naučnik i nemam namjeru pobijati Bibliju. Nije imao namjeru ni Galileo Galilei, ni Leonardo da Vinci, ni Albert Einstein, ni Nikola Tesla.

Ja sam siguran da nas ti želiš navesti na krivi put, ti si sigurno od Đavla poslan i sad nas želiš uvući u svoju "mrežu".

Ali pazi ja imam Autan protiv komaraca i gmižućih insekata. sleep


gle ja vjerujem u bibliju i ako sam sto rekao protiv reci, naci cemo i vidjeti u cemu se radi...a ovo sto danas znanost kaze to je protiv biblije....i za mene su oni sebicni masoni kojima je samo bitna slava i novac a to sto ce time navesti ljude na krivi put to ih nije briga....Bog nikada takvima ljudima koji su puni sebe i koji misle samo na novac i koji mozda nisu niti krscani da m otkrije istinu.....Bog je uvjek birao male ljude i ponizne......
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:30 pm

gloria_g je napisao/la:
Marko, u čemu je tvoj problem, da ne možeš (ili nećeš) shvatiti da je Bibliju ČOVJEK napisao.

ili misliš da ju je Bog zavitlao s neba prema nama....???

u Njoj ima krasnih učenja, i mislim da je čovjek u nju sažeo svu svoju plemenitost i dobrotu

ok, da li si ctala bibliju i koliko si ju razumjela????....ako su te rijeci od ljudi onda tu nema problema.....sto god da napisem svi moraju razumjeti.....

a ako su od Boga necemo nista razumjeti....
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimečet kol 14, 2008 9:36 am

gloria_g je napisao/la:
Marko, u čemu je tvoj problem, da ne možeš (ili nećeš) shvatiti da je Bibliju ČOVJEK napisao.

ili misliš da ju je Bog zavitlao s neba prema nama....???

u Njoj ima krasnih učenja, i mislim da je čovjek u nju sažeo svu svoju plemenitost i dobrotu
pazi što pričaš, mogla bi gorjeti u ognjenom jezeru (ah, odavna nije spomenuto)
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimečet kol 14, 2008 10:16 am

marko suzic je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
znanost radi na tome da pobije bibliju...i daje ljudima krivu nadu i onda ljudi misle da stvaranje nije postojalo, sto i im je i cilj

Ja sam naučnik i nemam namjeru pobijati Bibliju. Nije imao namjeru ni Galileo Galilei, ni Leonardo da Vinci, ni Albert Einstein, ni Nikola Tesla.

Ja sam siguran da nas ti želiš navesti na krivi put, ti si sigurno od Đavla poslan i sad nas želiš uvući u svoju "mrežu".

Ali pazi ja imam Autan protiv komaraca i gmižućih insekata. sleep


gle ja vjerujem u bibliju i ako sam sto rekao protiv reci, naci cemo i vidjeti u cemu se radi...a ovo sto danas znanost kaze to je protiv biblije....i za mene su oni sebicni masoni kojima je samo bitna slava i novac a to sto ce time navesti ljude na krivi put to ih nije briga....Bog nikada takvima ljudima koji su puni sebe i koji misle samo na novac i koji mozda nisu niti krscani da m otkrije istinu.....Bog je uvjek birao male ljude i ponizne......

Ajde dete, nabroji mi to što su znanstvenici izumili protiv Biblije?

ekipa
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimečet kol 14, 2008 12:13 pm

nisi mi odgovorio na pitanje Marko, dali znaš da je Bibliju napisao ČOVJEK?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimečet kol 14, 2008 12:24 pm

@Aleksandar

Tekucu vodu, struju, ljekove...takve stvari...

Pa onda kompjuter, internet...i tako...

E da i novac i muziku su izmislili ali to nisu znanstvenici nego opsjednuti...ali onda opet i znanstvenici su opsjednuti pa...hmmm...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimečet kol 14, 2008 1:09 pm

marko suzic je napisao/la:

Gle ja vjerujem u bibliju i ako sam sto rekao protiv reci, naci cemo i vidjeti u cemu se radi...a ovo sto danas znanost kaze to je protiv biblije....i za mene su oni sebicni masoni kojima je samo bitna slava i novac a to sto ce time navesti ljude na krivi put to ih nije briga....Bog nikada takvima ljudima koji su puni sebe i koji misle samo na novac i koji mozda nisu niti krscani da mi otkrije istinu.....Bog je uvjek birao male ljude i ponizne......


Vidi ga kako generalizira... Već ti rekoh, to je ponašanje koje ne možeš naučiti u Bibliji, već kroz život. Nije lijepo generalizirati. I ja mogu reći da su svi kreacionisti nelogični, ali neću jer to ne mislim i jer nisam ko ti da generaliziram.

Da, ljudi puni sebe i koji misle samo na novac neće dobiti nagradu za ponašanje, ali to može biti bilo koja osoba, čak i ona koja hvali Bibliju i čita ju te ju nastoji slijediti.
Uzmi sebe za primjer. Smatraš se vrijednijim od nas ostalih koji ne čitaju niti ne hvale Bibliju...

Mrziš znanost jer dokazuje da Biblija nije cijela istinita, jel da? Zanimljivo, ako je znanost bezvezna i krivo sve dokazuje, zašto ti je onda tako mrska, pa onda ne može 'nauditi' Bibliji.
Znanost DOKAZUJE neke stvari da su drugačije nego što piše u Bibliji, zato ju ne voliš? Dakle, sve što je protiv Biblije je za Đavla i protiv Boga?
Ma da, to što se znanost bavi dokazima, to ništa, to je za bacit, jel da?

Budući da znanost dokazuje neke pojave i stvari, i budući da se striktno bavi s time da što bolje dokaže nešto tako da se to nešto ne može pobiti, i onda nađe dokaze koji su protiv Biblije i odmah ju ne voliš?

Da te pitam nešto. Da TA ISTA znanost svime dokazuje Bibliju, tada bi je volio?

Uostalom ti i dalje imaš mišljenje - misliš da je znanost okrutna i da su znanstvenici sebični. Da, to je tvoje mišljenje koje ne smiješ imati po Bibliji.
Isto tako misliš da je Biblija jedina istina pa ju zato i slijediš. Da, to je isto tvoje mišljenje.
Da bi slijedio Bibliju, tada trebaš imati i volju, dakle tvoja je volja još tu kao i tvoja želja, a tvoja želja je da slijediš Bibliju.

Drugim riječima, ti ispunjavaš svoju želju da slijediš Bibliju, a trebaš se odreći želja... Kontradiktorno i neostvarivo.

Dakle, sličniji si nama ostalima nego što misliš. Imaš mišljenje, razmišljaš, imaš volju i imaš želju. I mi ostali to imamo, samo ti si se posvetio Bibliji, mi ostali tražimo istinu na drugi način. Uviđaš li ti tu sličnost između nas ostalih i sebe?
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimečet kol 14, 2008 2:20 pm

marko suzic je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:

Kad je Višnji baštinu dijelio narodima
kad je razmještao sinove čovječje
odredi im međe po broju Božjih sinova:
tad Jahvu njegov narod zapade,
Jakov bi njegova baština.


Jos Bogova ili ???

Markec, ostao si duzan odgovor ili objasnjenje na ovo (i nije ti prvi puta znas).... kava

nije to, ti odgovor znas.....ne kuzim sto te muci....da li ti zivot o tome ovisi
Jaoo sunce moje malo mlati
kaj me muci... pa ti evil :x .... odgovor tko ili sto je Višnji
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimečet kol 14, 2008 2:21 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
znanost radi na tome da pobije bibliju...i daje ljudima krivu nadu i onda ljudi misle da stvaranje nije postojalo, sto i im je i cilj

Ja sam naučnik i nemam namjeru pobijati Bibliju. Nije imao namjeru ni Galileo Galilei, ni Leonardo da Vinci, ni Albert Einstein, ni Nikola Tesla.

Ja sam siguran da nas ti želiš navesti na krivi put, ti si sigurno od Đavla poslan i sad nas želiš uvući u svoju "mrežu".

Ali pazi ja imam Autan protiv komaraca i gmižućih insekata. sleep

lol! lolcina lol
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimepet kol 15, 2008 10:59 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
znanost radi na tome da pobije bibliju...i daje ljudima krivu nadu i onda ljudi misle da stvaranje nije postojalo, sto i im je i cilj

Ja sam naučnik i nemam namjeru pobijati Bibliju. Nije imao namjeru ni Galileo Galilei, ni Leonardo da Vinci, ni Albert Einstein, ni Nikola Tesla.

Ja sam siguran da nas ti želiš navesti na krivi put, ti si sigurno od Đavla poslan i sad nas želiš uvući u svoju "mrežu".

Ali pazi ja imam Autan protiv komaraca i gmižućih insekata. sleep


gle ja vjerujem u bibliju i ako sam sto rekao protiv reci, naci cemo i vidjeti u cemu se radi...a ovo sto danas znanost kaze to je protiv biblije....i za mene su oni sebicni masoni kojima je samo bitna slava i novac a to sto ce time navesti ljude na krivi put to ih nije briga....Bog nikada takvima ljudima koji su puni sebe i koji misle samo na novac i koji mozda nisu niti krscani da m otkrije istinu.....Bog je uvjek birao male ljude i ponizne......

Ajde dete, nabroji mi to što su znanstvenici izumili protiv Biblije?

ekipa

pa ne pricamo ovdje o izumima.....nego o ljudima koji pricaju ono sto je protiv biblije.....i sto se uci u skolama i sto se govori na tv.....

biblija uci da đavo vara cijeli svijet, a đavo, otac lazi, pa mene sad zanima koje su to lazi koje je provalio i kojima vara ljude??????????
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimepet kol 15, 2008 11:07 am

gloria_g je napisao/la:
nisi mi odgovorio na pitanje Marko, dali znaš da je Bibliju napisao ČOVJEK?

dao sam ti odgovor indirektno....

nije bitno tko je pisao nego cije su rijeci, ako ja tebi diktiram svoju knjigu, pa nisi ti autor nego ja!!!!!

2. Petrova 1,20 Ponajprije znajte ovo: nijedno se proroštvo Pisma ne može tumačiti samovoljno
2. Petrova 1,21 jer nikada proroštvo ne bi ljudskom voljom doneseno, nego su Duhom Svetim poneseni ljudi od Boga govorili.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimepet kol 15, 2008 11:26 am

Eclypso je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

Gle ja vjerujem u bibliju i ako sam sto rekao protiv reci, naci cemo i vidjeti u cemu se radi...a ovo sto danas znanost kaze to je protiv biblije....i za mene su oni sebicni masoni kojima je samo bitna slava i novac a to sto ce time navesti ljude na krivi put to ih nije briga....Bog nikada takvima ljudima koji su puni sebe i koji misle samo na novac i koji mozda nisu niti krscani da mi otkrije istinu.....Bog je uvjek birao male ljude i ponizne......


Vidi ga kako generalizira... Već ti rekoh, to je ponašanje koje ne možeš naučiti u Bibliji, već kroz život. Nije lijepo generalizirati. I ja mogu reći da su svi kreacionisti nelogični, ali neću jer to ne mislim i jer nisam ko ti da generaliziram.

Da, ljudi puni sebe i koji misle samo na novac neće dobiti nagradu za ponašanje, ali to može biti bilo koja osoba, čak i ona koja hvali Bibliju i čita ju te ju nastoji slijediti.
Uzmi sebe za primjer. Smatraš se vrijednijim od nas ostalih koji ne čitaju niti ne hvale Bibliju...

Mrziš znanost jer dokazuje da Biblija nije cijela istinita, jel da? Zanimljivo, ako je znanost bezvezna i krivo sve dokazuje, zašto ti je onda tako mrska, pa onda ne može 'nauditi' Bibliji.
Znanost DOKAZUJE neke stvari da su drugačije nego što piše u Bibliji, zato ju ne voliš? Dakle, sve što je protiv Biblije je za Đavla i protiv Boga?
Ma da, to što se znanost bavi dokazima, to ništa, to je za bacit, jel da?

Budući da znanost dokazuje neke pojave i stvari, i budući da se striktno bavi s time da što bolje dokaže nešto tako da se to nešto ne može pobiti, i onda nađe dokaze koji su protiv Biblije i odmah ju ne voliš?

Da te pitam nešto. Da TA ISTA znanost svime dokazuje Bibliju, tada bi je volio?

Uostalom ti i dalje imaš mišljenje - misliš da je znanost okrutna i da su znanstvenici sebični. Da, to je tvoje mišljenje koje ne smiješ imati po Bibliji.
Isto tako misliš da je Biblija jedina istina pa ju zato i slijediš. Da, to je isto tvoje mišljenje.
Da bi slijedio Bibliju, tada trebaš imati i volju, dakle tvoja je volja još tu kao i tvoja želja, a tvoja želja je da slijediš Bibliju.

Drugim riječima, ti ispunjavaš svoju želju da slijediš Bibliju, a trebaš se odreći želja... Kontradiktorno i neostvarivo.

Dakle, sličniji si nama ostalima nego što misliš. Imaš mišljenje, razmišljaš, imaš volju i imaš želju. I mi ostali to imamo, samo ti si se posvetio Bibliji, mi ostali tražimo istinu na drugi način. Uviđaš li ti tu sličnost između nas ostalih i sebe?


ja ne generaliziram, biblija je jasna kao dan i sva istina lijepo pise.....ja te molim samo jedno pitanje, ako đavo vara, iliti laze cijli svijet, molim te da mi kazes koje su to lazi kojima vara ljude?????????

ne smatram se vrijednijim, nego slijedi ono sto znam da je istina, a Isus je istina, ja sam odabrao ono sto jedino ima smisla, a to je Isus Krist....a ja sad ovdje pisem da mozda netko shvati da mu je zivot besmisao i preda svoj zivot Kristu....pa zato to zbog toga izgleda da uzdizem sebe....pa kad vam govorim stvari koje mi je Bog otkrio....


evolucija i stvaranje, jedno je istina....mozes vjerovati covjeku ili Bogu....a u bibliji ne postoji niti jedna laz.....nitko ju nije nasao niti ce je naci ikada.....a ta znanost koju vode evolucionisti nece reci da je stvaranje ok....gle jedna od tih vjerovanja je od đavla......pa nebi rekao da je od đavla ona iz biblije...........
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitimepet kol 15, 2008 11:27 am

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:

Kad je Višnji baštinu dijelio narodima
kad je razmještao sinove čovječje
odredi im međe po broju Božjih sinova:
tad Jahvu njegov narod zapade,
Jakov bi njegova baština.


Jos Bogova ili ???

Markec, ostao si duzan odgovor ili objasnjenje na ovo (i nije ti prvi puta znas).... kava

nije to, ti odgovor znas.....ne kuzim sto te muci....da li ti zivot o tome ovisi
Jaoo sunce moje malo mlati
kaj me muci... pa ti evil :x .... odgovor tko ili sto je Višnji

Visnji je Jahve
[Vrh] Go down
Sponsored content





Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Možemo li voljeti svoje neprijatelje?
[Vrh] 
Stranica 8 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Znamo li voljeti?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: