Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Možemo li voljeti svoje neprijatelje?

Go down 
+15
Neo
Merkurica
Saroman
Tutankhamon
malena
Galileo Galilei
Blizzard
arhont
Pandora
snark
Nena
Alpha
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
marko suzic
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimeuto lip 17, 2008 10:52 pm

Ispravak, njemu je nemoguće nešto objasniti. Za njega je Biblija apsolutna istina, a sve ostalo su laži...

Ma ništa čudno, uostalom on misli da potrese uzrokuje Sotona i da smo mi centar svemira :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimeuto lip 17, 2008 11:29 pm

Sjecam se kada sam ja to pokusavala tebi objasnit ali se bas nisi dao...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 12:58 pm

Alpha je napisao/la:
Ne moze se nista tek tako generalizirat...u svakoj zajednici ima predivnih ljudi kao i onih drugih...a Marko je pomalo fantik i to je sve...

Inace on je vec stari clan...prije mu je nick bio 'isus dolazi uskoro'...mi smo ga od milja zvali IKD (Isus Koji Dolazi) zubi

Uglavnom, on to tako ode kad skuzi da smo promasen slucaj...pa se nekad malo vrati da vidi ima li pomaka i tako to...


volim rijec fanatizam...ali samo da kazem...Isus cijelo vrijeme govori da ce Bozje djeca imati nevolje u zivotu jer zive po bibliji...onaj koji nema nevolje zbog krscanstva...pobija Isusa...
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 1:05 pm

marko suzic je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Ne moze se nista tek tako generalizirat...u svakoj zajednici ima predivnih ljudi kao i onih drugih...a Marko je pomalo fantik i to je sve...

Inace on je vec stari clan...prije mu je nick bio 'isus dolazi uskoro'...mi smo ga od milja zvali IKD (Isus Koji Dolazi) zubi

Uglavnom, on to tako ode kad skuzi da smo promasen slucaj...pa se nekad malo vrati da vidi ima li pomaka i tako to...


volim rijec fanatizam...ali samo da kazem...Isus cijelo vrijeme govori da ce Bozje djeca imati nevolje u zivotu jer zive po bibliji...onaj koji nema nevolje zbog krscanstva...pobija Isusa...
znači li to da ti jesi isus koji dolazi (isus sa malim i)
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 1:05 pm

ako jesi, nedostajao si naaaaam cry
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 1:06 pm

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 900179adt7
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 1:06 pm

zubo
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 1:18 pm

snark je napisao/la:
pa dobro onda, marko suziću, ili kako se već zoveš (iako mislim da je promašaj nekog zvati na dvoboj u bibliji) javi se i pobij moje postove ovdje na forumu, a na svaki tvoj citat iz biblije ja ću napisati dva... zašto bih ja tebe nešto pitao kad poznajem bibliju bolje nego ti? mislim da je smiješno praviti se pametan i načitan na tome polju, jer svaki čovjek bibliju doživljava osobno i na svoj način...


joj brate...ja ne razgovaram s ljudimo jer im zelim pokazati da sam upravu, nego da im ukazem da to sto oni zive nije krscanstvo...moja zelja je da ih potaknem na razmisljanje...a cim ovo kazes da znas bolje bibliju od nekoga to znaci da bas i neznas puno, iliti zanas teologiju...ali pitanjeje da li si nanovorođen...Ivan 3,3 bez toga je sve badava...ako nisi novi stvor

i zadnja recenica se ne slaze s biblijom...ne siri krivu nauku koja nije bibliska...jer Bog kaze preko Pavla...jedna misao...ako smo Bozja djeca onda je Isus u nama i svi imamo istu istinu i isti put i isti zivot...nema razlika...svi smo ujedninjeni jednim Duhom...to je ucenje biblije

ja kazem da sam Bozje djete...ako si i ti onda između nas oko misljenja u bibliji nesmije biti neslaganja...jer je tada i mene i tebe iti Bog vodio do nanovoođenja...tako da smo prosli isti put i isto nas je Bog naucio i ne moze tebi Bog reci jedno a men drugo...Isus je put...to je isti put i za mene i tebe i sve nas...

i evo zahvalan sam na kraju Bogu sto mi je dao priliku da napisem ovu poruku i hvala Bogu na tebi brate sto si se javio i svima koji cete se ukljuciti u razgovor i da svi imamo blagosove i koristi i da nas sve potakne na stalno preispitivanje...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 1:21 pm

arhont je napisao/la:
Marko dosada nisam ostavljao postove niti na jednu tvoju temu, bar mislim tako, ali sad moram da reagiram na neke tvoje rijeci. Ti stalno spominjes Bibliju i savjetujes ljude, a sam si naveo iz Biblije nasititi ce se savjeta svojih itd. Ti vjerujes jako u Boga to se vidi, ali ti zaboravljas jednu stvar, a to je zasto si ti poslan ovdje? Stalno govoris o Bozjoj volji, a sto je s tvojom voljom, i nemoj mi govoriti da si se predao Bogu i njegovoj volji, jer to zvuci kao da ne znas sta bi radio sa sobom u zivotu i u Bogu vidis samo spas, jer si kao osoba slab i ne mozes se sam nositi s time. Bog ce spasiti one koji prvo sami sebe spase Brate dosta propovjedas a malo toga radis. Dosta pametujes, bar mi se tako cini, a mozda grijesim. Kako je rekao 13 apostol iz filma Dogma:" Ne treba imati uvjerenja, nego ideje jer se ideje vrlo lako mogu promijeniti ako se pokazu netocnim, a uvjerenja ne. Stoga nemoj biti previse uvjeren u nesto sto se treba dogoditi ako se to ne pokaze tako kako ti vjerujes da treba bit, sto ces onda?


moja volja ne postoji....

i nisam skuzio bas pitanje tvoje, pa ako mi mozes direktnije postaviti pitanje, ali te molim da tvoje pitanje ima smislen cilj.hvala Bogu i na tebi
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 1:23 pm

marko suzic je napisao/la:
moja volja ne postoji....

i nisam skuzio bas pitanje tvoje, pa ako mi mozes direktnije postaviti pitanje, ali te molim da tvoje pitanje ima smislen cilj.hvala Bogu i na tebi
ako ne postoji slobodna volja, dolazimo do zaključka kako je Hitler, Mladić, Karadžić i slični tek slijedio ono što je morao učiniti. znači da za njih nema ni kazne, jer su puki izvršitelji
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 1:38 pm

Ala ovaj se vratija...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 1:51 pm

Omega je napisao/la:
Ispravak, njemu je nemoguće nešto objasniti. Za njega je Biblija apsolutna istina, a sve ostalo su laži...

Ma ništa čudno, uostalom on misli da potrese uzrokuje Sotona i da smo mi centar svemira :D



ne, sve sto se pobija s biblijom je laz...ja vjerujem u Boga-Isusa Krista koji je savrseni Bog i dao nam je knjigu koja ima odgovor na sva pitanja, iako je pisana prije par tisuca god, ona je i dalje savrseno ziva i govori o svemu danas i sve sto je danas objasnjava i objasnjava stvarnost, ali treba se poniziti pred njom...jer tko u svom srcu nosi grijeh kojeg se ne zeli odreci ne moze da je razumije i onaj koji je sebican i cini sebicne stvari

pa naravno, đavo ubija ljude, naosi im patnju, bolesti, nevremena, svo zlo dolazi od njega...ali samo kod onih koji cine grijeh i koji se ne odricu grijeha i ne kaju se i ne odbacuju grijehe...kod takvih đavo ima pravo da im cini lose u zivotu i nanosi im bol i tugu...i onda krivite Boga, jer gdje je taj Bog koji je ljubav i koji je svemoguc...e pa nema ga ako ti
zivis u grijehu...tko cini grijeh on se odrice Boga i bira đavla, kao i eva...


mi smo ti koji biramo hocemo li dobiti zivot vjecni ili ne...ali Isus je ucio da je put uzak i da cemo morati SVE dati i boriti se svim srcem da ga dobijemo...

Luka 13,23 Reče mu tada netko: "Gospodine, je li malo onih koji se spasavaju?" A on im reče:
Luka 13,24 "Borite se da uđete na uska vrata jer mnogi će, velim vam, tražiti da uđu, ali neće moći.
Luka 13,25 "Kada gospodar kuće ustane i zaključa vrata, a vi stojeći vani počnete kucati na vrata: `Gospodine, otvori nam!`, on će vam odgovoriti: `Ne znam vas odakle ste!`
Luka 13,26 Tada ćete početi govoriti: `Pa mi smo s tobom jeli i pili, po našim si trgovima naučavao!`
Luka 13,27 A on će vam reći: `Kažem vam: ne znam odakle ste. Odstupite od mene, svi zlotvori!`
Luka 13,28 "Ondje će biti plač i škrgut zubi kad ugledate Abrahama i Izaka i Jakova i sve proroke u kraljevstvu Božjem, a sebe vani, izbačene.

druga smrt...bracoi sestre...probaj zamisliti koja je to bol u tvome tijelu kad Bog ti pokaze da si izgubio/la zivot vjecni...a vise nema povratka i jos kad vidis zbog cega su ljudi izgubili sebe...za vjecnost...zbog nekih uzitaka ovog svijeta i uzivanja u njima...Bogu je bilo tesko da opise tu bol koja ce biti pa ju je usporedio s boli kad bi bio bacen u ognjen jezero...pa da skuzimo koliko je bol...Isus je prozivio drugu smrt...toliko je bol bila da mu je umjesto znoja tekla krv po celu...
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 1:52 pm

Dragi marko suzic, što nam možeš reći o Prvom nicejskom saboru.
Ali, potanko, molit ću lijepo kava
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 1:58 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Ne moze se nista tek tako generalizirat...u svakoj zajednici ima predivnih ljudi kao i onih drugih...a Marko je pomalo fantik i to je sve...

Inace on je vec stari clan...prije mu je nick bio 'isus dolazi uskoro'...mi smo ga od milja zvali IKD (Isus Koji Dolazi) zubi

Uglavnom, on to tako ode kad skuzi da smo promasen slucaj...pa se nekad malo vrati da vidi ima li pomaka i tako to...


volim rijec fanatizam...ali samo da kazem...Isus cijelo vrijeme govori da ce Bozje djeca imati nevolje u zivotu jer zive po bibliji...onaj koji nema nevolje zbog krscanstva...pobija Isusa...
znači li to da ti jesi isus koji dolazi (isus sa malim i)

tvoje prvokacije ti nece imati blagosova...

na ovo smo pozvani...biblija govori o tome kako ce Bozja djeca koja to jesu imati nevolje zbog toga jer zive po bibliji i jer ne zive sa sebidnim uziticima ovoga svijeta nego su se njih odrekli i jer Isus kaze da Bozja djeca ne pripadaju ovome svijetu vise i bas zato imaju nevolje jer je Isus u njima i taj Isus je progonjen i njega mrze a time i nas koji smo Bozja djeca...Isus je rekao da ce nas svi mrziti...

1. Petrova 2,21 Ta na to ste pozvani jer i Krist je trpio za vas i ostavio vam primjer da idete stopama njegovim.

1. Ivanova 2,6 Tko veli da u njemu ostaje, valja mu ići putom kojim je on hodio.

1. Ivanova 3,16 Po ovom smo upoznali Ljubav: on je za nas položio život svoj. I mi smo dužni živote položiti za braću.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 2:05 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
moja volja ne postoji....

i nisam skuzio bas pitanje tvoje, pa ako mi mozes direktnije postaviti pitanje, ali te molim da tvoje pitanje ima smislen cilj.hvala Bogu i na tebi
ako ne postoji slobodna volja, dolazimo do zaključka kako je Hitler, Mladić, Karadžić i slični tek slijedio ono što je morao učiniti. znači da za njih nema ni kazne, jer su puki izvršitelji
I po tome onda bi Bog morao u pakao jer je njih natjerao da to ucine shock

Marko ili ti IKD daj koji citat toliko mi je falilo da je to za pop.... rofl
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 2:09 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
moja volja ne postoji....

i nisam skuzio bas pitanje tvoje, pa ako mi mozes direktnije postaviti pitanje, ali te molim da tvoje pitanje ima smislen cilj.hvala Bogu i na tebi
ako ne postoji slobodna volja, dolazimo do zaključka kako je Hitler, Mladić, Karadžić i slični tek slijedio ono što je morao učiniti. znači da za njih nema ni kazne, jer su puki izvršitelji


nisi skuzio, da li ti ikad citas bibliju...daj se ponizi, padni na koljena i odreci se svoga ja, odreci se svoje volje na sto si pozvan od Isusa...to je uvjet da bi ga slijedio da bi upoznao pravi zivot...

postoji slobodan volja...i a je imam...ali moja volja je od đavla jer sam gresnik i adam i eva su prodali svoje volju i svoje pravednost đavlu i zato je Isus dosao da nam da priliku da ako se odreknemo te gresne sebicne volje i predamo se njemu i kad se odreknemo svoga ja, a to cemo postici uz Bozju pomoc i tako sto cemo se odreci sebicnih uzitaka koji drze nase ja na zivotu...i tak kad se odreknes svoga ja ti dobivas Isusovu pravednost i Isusov karakter i Kristovu misao i postao si tada novi stvor....nanovo rođena osoba koja vise nije tjelesan i sebicna nego osoba koja je postala nesebicna i koja je rođena od Boga i vise takva osoba ne zivi za sebe nego samo za druge...to je Bozje djete...a onaj koji zii za sebe, sebicno...u njemu nije Bog jer Bog ne moze biti u sebicnom srcu koji zivi u sebicnim uziticma...

hvala Bogu brate na tebi i tvome javljanju sto si dobio snagu od Boga i neka je za sve njemu samo hvala i sve neka bude na proslavu njegova imena....Bog s vama i u Boga se uzdajte uvijek
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 2:11 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Dragi marko suzic, što nam možeš reći o Prvom nicejskom saboru.
Ali, potanko, molit ću lijepo kava


nista, mene ne zanima teologija....i Isus nije rekao da je potrebno to znati da bi bio spasen...

hvla Bogu sto si se javio stari prijatelju
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 2:12 pm

marko suzic je napisao/la:

pa naravno, đavo ubija ljude, naosi im patnju, bolesti, nevremena, svo zlo dolazi od njega...ali samo kod onih koji cine grijeh i koji se ne odricu grijeha i ne kaju se i ne odbacuju grijehe...kod takvih đavo ima pravo da im cini lose u zivotu i nanosi im bol i tugu...i onda krivite Boga, jer gdje je taj Bog koji je ljubav i koji je svemoguc...e pa nema ga ako ti
zivis u grijehu...tko cini grijeh on se odrice Boga i bira đavla, kao i eva...
Pa ako nemamo svoju volju onda nam Bog namece i automatski je on krivac za sve sto radimo..... confused misli

marko suzic je napisao/la:

mi smo ti koji biramo hocemo li dobiti zivot vjecni ili ne...ali Isus je ucio da je put uzak i da cemo morati SVE dati i boriti se svim srcem da ga dobijemo...
Kako sada mozemo birati ako si maloprije napisao da nems svoju volju, ako je nemas onda to nije ni tvoj izbor nego drugi bira umjesto tebe... confused misli
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 2:16 pm

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

pa naravno, đavo ubija ljude, naosi im patnju, bolesti, nevremena, svo zlo dolazi od njega...ali samo kod onih koji cine grijeh i koji se ne odricu grijeha i ne kaju se i ne odbacuju grijehe...kod takvih đavo ima pravo da im cini lose u zivotu i nanosi im bol i tugu...i onda krivite Boga, jer gdje je taj Bog koji je ljubav i koji je svemoguc...e pa nema ga ako ti
zivis u grijehu...tko cini grijeh on se odrice Boga i bira đavla, kao i eva...
Pa ako nemamo svoju volju onda nam Bog namece i automatski je on krivac za sve sto radimo..... confused misli

marko suzic je napisao/la:

mi smo ti koji biramo hocemo li dobiti zivot vjecni ili ne...ali Isus je ucio da je put uzak i da cemo morati SVE dati i boriti se svim srcem da ga dobijemo...
Kako sada mozemo birati ako si maloprije napisao da nems svoju volju, ako je nemas onda to nije ni tvoj izbor nego drugi bira umjesto tebe... confused misli


imas svoju volju ali on je pod đavlovom vlascu...

ti ako si izabro da se lose hranis, snaci ce te bolest, i svojim nacinom zivota koji si izabro mozes dozvoliti đavlu da ti cini zlo
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 2:21 pm

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

pa naravno, đavo ubija ljude, naosi im patnju, bolesti, nevremena, svo zlo dolazi od njega...ali samo kod onih koji cine grijeh i koji se ne odricu grijeha i ne kaju se i ne odbacuju grijehe...kod takvih đavo ima pravo da im cini lose u zivotu i nanosi im bol i tugu...i onda krivite Boga, jer gdje je taj Bog koji je ljubav i koji je svemoguc...e pa nema ga ako ti
zivis u grijehu...tko cini grijeh on se odrice Boga i bira đavla, kao i eva...
Pa ako nemamo svoju volju onda nam Bog namece i automatski je on krivac za sve sto radimo..... confused misli

marko suzic je napisao/la:

mi smo ti koji biramo hocemo li dobiti zivot vjecni ili ne...ali Isus je ucio da je put uzak i da cemo morati SVE dati i boriti se svim srcem da ga dobijemo...
Kako sada mozemo birati ako si maloprije napisao da nems svoju volju, ako je nemas onda to nije ni tvoj izbor nego drugi bira umjesto tebe... confused misli


ja je vise nemam, odrekao sam se svoje gresne volje koja trazi da sebicno uzivam u uzitcima svijeta...

ali posto sam gresan mogu i dalje se vratiti njoj, ali to ne zelim jer je bolji zivot s Bogom i vrsiti njegovu volju....kuzis...vise nema moje volje...Bozja volja je sda moja volja...sve kako Bog kaze...to je moja volja....ona stara volja je umrla u Kristu....zato Isus kaze tko zeli da me slijedi neka se odrekne samoga sebe...
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 2:21 pm

marko suzic je napisao/la:

nisi skuzio, da li ti ikad citas bibliju...daj se ponizi, padni na koljena i odreci se svoga ja,
Gali on to tebe poziva da napravis harakiri face
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 2:22 pm

evo moj msn:

ako tko zeli

marko.suzic@hotmail.com
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 2:23 pm

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

nisi skuzio, da li ti ikad citas bibliju...daj se ponizi, padni na koljena i odreci se svoga ja,
Gali on to tebe poziva da napravis harakiri face

kak ti se da postavljati takva pitanja...znas odgovor
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 2:25 pm

tutiću, i ti si našao sa vjernikom raspravljati na temelju logike lolcina
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitimepet kol 01, 2008 2:30 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
tutiću, i ti si našao sa vjernikom raspravljati na temelju logike lolcina
Bilo je jace od mene (ja jos uvjek imam svoju volju cerek) face
[Vrh] Go down
Sponsored content





Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Možemo li voljeti svoje neprijatelje?
[Vrh] 
Stranica 2 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Znamo li voljeti?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: