Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što znaci biti vjernik?

Go down 
+11
Saroman
marko suzic
burnme
Merkurica
Alpha
Blizzard
Svjetloisjena
Tutankhamon
meli
snark
vladimir
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 4:08 pm

Saroman je napisao/la:
Pa iskreno mislim da sam ovo već i napisao.odgojen sam ko vjernik,i imao sam svoje periode,jak u vjeri slab u vjeri,ovakav onakav,nikako da budem jednak uvjek,držim do vjere pa potpuno zapostavim,u biti svidja mi se šta isus govori,sve što on kaže je prelijepo.u biti poruka mira ljubavi i put kojim se čovjek može spasiti,a s druge strane kad čitam sveto pismo slušam ljude koji ga tumače moj mi razum nedozvoljava neda mi da u to vjerujem,nemože to tako bit i gotovo.Pa eto sad ti donesi sud šta sam,neznam ni ja,izgubljen?:)

Tipično za nas vodenjake miga

Bila sam i u toj fazi, samo sam dosad stvari još malo posložila :)
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 4:11 pm

ako ima tog raja i pakla.nevidim zašto bi čovjek koji čini dobro radi dobri iako nevjeruje u boga i u isusa otišao u pakao,a kršćanstvo uči da se niko neće spasiti doli po Isusu Kristu kao što piše i u novom zavjetu.
Treba bit dobra osoba,zašto bi to imalo veze s Bogom,a možda i ima baš sve veze,baš bi volio da mi neko to pojasni da me uvjeri,ehhe.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 4:11 pm

Čovjek uči dok je živ... study
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 4:18 pm

Ne znam...kada napises post u kojem odobravas ubojstvo koje navodno dolazi od Boga jer kazes da je to mozda potencijalni kriminalac i takve stvari onda zvucis vrlo nelogicno i fanaticno...tako sto bi napisao netko tko slijepo vjeruje u Bibliju, Boga ili tako nesto.
I zato sam te pitala jer su tvoje izajve vrlo kontradiktorne.
Evo...sada se predstavljas tako kako kazes ali dok pises o tebi se cita nesto drugo...a to nije ovo sto si ti sada o sebi napisao.
Naravno, mozda to ja krivo citam, tumacim...ali mislim da ipak nisam jer vidim da i drugi reagiraju slicno...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 4:22 pm

ne ne,nepišem ja to.ustvari kad tako nešto napišem citiram ljude vjernike koje poznam,nije to baš moje mišljenje,mislim ono kako da se uključim u temu,pokušao sam dati odgovor na to,nisam za nikakvo ubojstvo,ali ako je svemogući to odlučio ko sam ja da mu proturiječim,valjda on najbolje zna.imao sam vakih rasprava ko i svak vjerujem u svom životu,pa nešto su moje misli nešto misli drugih ljudi,
Mislim što se tog ubojstva tiče nemam ja šta da opravdavam ili ne,kao što smo naglasili dolazi od Boga,mi nemam više ništa s tim.ako je bog dobar kao što se tvrdi onda i to mora da je dobro,samo valjda treba imat vjere,:)
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 4:26 pm

Saroman je napisao/la:
ako ima tog raja i pakla.nevidim zašto bi čovjek koji čini dobro radi dobri iako nevjeruje u boga i u isusa otišao u pakao,a kršćanstvo uči da se niko neće spasiti doli po Isusu Kristu kao što piše i u novom zavjetu.
Treba bit dobra osoba,zašto bi to imalo veze s Bogom,a možda i ima baš sve veze,baš bi volio da mi neko to pojasni da me uvjeri,ehhe.
Pa to je ono sto mi svi ovdje pokusavamo objasniti Suzicu ili ti IKD-u.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 4:27 pm

Saroman je napisao/la:
ako ima tog raja i pakla.nevidim zašto bi čovjek koji čini dobro radi dobri iako nevjeruje u boga i u isusa otišao u pakao,a kršćanstvo uči da se niko neće spasiti doli po Isusu Kristu kao što piše i u novom zavjetu.
Treba bit dobra osoba,zašto bi to imalo veze s Bogom,a možda i ima baš sve veze,baš bi volio da mi neko to pojasni da me uvjeri,ehhe.

Ne može te nitko uvjeriti, moraš sam doći do toga. Priču o tome da u raj idu oni koji vjeruju a u pakao oni koji ne vjeruju u jedan od duhovnih puteva ma kako moćan on bio, smislili su kasniji intetrpretatori i samozvani čuvari vjere. Jedina važna stvar, jedino što u životu vrijedi jest biti dobar čovjek, odnosno nastojati biti dobar što veći dio vremena koji provodimo ovdje. Pravila za život su vrlo jednostavna, ali ih se teško pridržavati. Kršćani imaju Deset zapovijedi koje se često loše tumaće, zato mi je skoro milije i jednostavnije razmišljati o pet osnovnih principa u hinduizmu koji su sveobuhvatniji i općenitiji (prema, sthya, dharma, shanti, ahimsa - božanska ljubav, savršena istina, savršen red, božanska smirenost, potpuno nenasilje) O tome su napisane knjige pa ih neću sad razrađivati, a i nisu pisani u obliku zapovijedi nego se smatra da su to ideali kojima moramo težiti dok smo ovdje u procesu svojevrsnog odrađivanja karme, ukoliko vjeruješ u reinkarnaciju. Postoji i osmerostruki put Buddhe, a uvjerena sam da i muslimani imaju neki bolji skup pravila nego što je šerijatski zakonik. Dakle ljudi svih vjeroispovijesti dobivaju određene pravilnike kao pomoć kako postupati da bi napredovali dok još nisu dovoljno spremni kako bi i sami počeli razlučivati dobro od lošeg što dolazi s duhovnim razvojem. I najograničeniji čovjek će shvatiti da nije dopušteno ubiti bližnjega, iako nije svjestan ostalih implikacija pa mu netko može spretno i zlonamjerno podmetnuti misao da netko tko je druge rase, vjere ili nacionalnosti nije bližnji i da ga se smije ubiti. To su uobičajene zablude.

Što se tiče dosezanja raja po Isusu, mislim da se time misli na svaki nauk koji je jednakovrijedan Isusovom. Zašto bi dobar čovjek koji nije kršćanin ili se čak smatra ateistom što je legitiman stav i životni izbor, zašto bi takav čovjek morao gorjeti u paklu? Potpuno sam sigurna da Isus nije to ni mislio, kamoli rekao.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 4:27 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Saroman je napisao/la:
ako ima tog raja i pakla.nevidim zašto bi čovjek koji čini dobro radi dobri iako nevjeruje u boga i u isusa otišao u pakao,a kršćanstvo uči da se niko neće spasiti doli po Isusu Kristu kao što piše i u novom zavjetu.
Treba bit dobra osoba,zašto bi to imalo veze s Bogom,a možda i ima baš sve veze,baš bi volio da mi neko to pojasni da me uvjeri,ehhe.
Pa to je ono sto mi svi ovdje pokusavamo objasniti Suzicu ili ti IKD-u.

hail zivili ides
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 8:57 pm

Alpha je napisao/la:
Kako mu nije namjenio? Isus je tocno znao kako ce biti! I da nije bilo tako on ne bi bio uhvacen, razapet i uskrsnuo! Dakle, Juda je itekako imao svoju ulogu. Isto tako se i pokajao. Praktici se moze zahvaliti Judi sto je to napravio jer je tim cinom ispunio ono za sto je Isus i rodjen.

Marko...ovi postovi ranije oko ubojice koji misli da mu Bog govori...Isus je rekao Tko ima usi neka cuje...a ti ne cujes...ti zbilja ne cujes...ne zelis cuti nista sto se kosi sa onim u sto si odabrao vjerovati...a ne valja ti to. Tebe nitko ne zeli skrenuti sa svog puta. U biti zelimo ti pomoci. Ukazati ti da trebas biti tolerantniji, imati vise osjecaja, empatije za ljude...a tako ces biti jos i bolji covjek na putu koji si izabrao...
Da, htio ti priznati sebi ili ne ima ljudi koji cuju glasove (mozda su bolesni ili nesto ali nisu krivi za to)...i takve stvari ih toliko izlude da zbilja povjeruju tim glasovima...i naravno da imaju savjest ali ako misle da je to od Boga onda im i savjest to govori... Marko, koliko god ti tvrdio da su neki ljudi zasluzili da budu bolesni radi greski njihovih predaka ja se s time ne mogu slozit. Svaka osoba bi trebala imati pravo na nevinost. Na svoj zivot. I zato ako je netko bolestan na taj nacin...pa cak da je to zbilja pokora predaka - ta osoba, zapravo, nije kriva za to...kako biti odgovoran za postupke ljudi koji su zivjeli prije tebe??? Vidi, ja ne opravdavam ubojstvo pa nek on prica da je cuo glas od Boga i 100 puta. Samo ti zelim reci da postoji svasta na ovom svijetu. Moras to uvidjeti. I svakoj osobi prici kao individualcu i pokusati ga razumjeti. Ako zelis siriti Bozju rijec onda se pripremi na tezak posao...ako zbilja zelis preobratiti covjeka onda se pripremi na velike zrtve.
Vidis, ako zbilja postoji takva vrsta suda kao sto je ta u koju ti vjerujes i ako je Bog zbilja osvetoljubivo bice...onda ja i dalje ne znam kako se sudi bolesnome. Jer cak i ovdje na zemlji ne sudi se svakome isto. Ako je netko ubojica, a procijenjen je kao 'normalna' osoba on ide u zatvor ali ako je netko ubojica, a procijenjen je kao psihicki bolesna osoba on ide u instituciju. Ako ljudi mogu uvidjeti tu razliku zasigurno moze i Bog.
Ma recimo da vrag opsjeo slabu dusu i da ga je slomio...ta dusa ni ne zna da je slomljena, ni ne zna da grijesi...ta dusa misli da cini Bozju volju...i zato ja ne mogu pojmiti kako se sudi bolesnima...

pa to ti bas nema logike, jer ce ona Bog biti kriv za Judu, a Juda je obican covjek koji je bio sebican i stavio je novac ispred Isusa, on je zapravo napravio smrtni grijeh...tvoje tumacenje nema smisla, jer je po tebi Bog tog covjeka prisilio da ga izda.....a to je nemoguce, jer je Juda izabro da ga izda.....a samo dati kazem, u tjelu Isusa Krista je bio Bog, Isus je Bog, nije Bog tada bio na nebu, Bog je bio u ljudskom tijelu.......

ajmo mi prepustiti Bogu da rijesi te slucajeve....Bog je pravedan i neka Bog vodi.....a sto se tice roditelja koji jedu lose, koji puse,piju i drogu koriste, cak kazu da ako pijes samo casu vina da djeluje lose na djete, posljedice su strasne........Bog ne zeli da makne posljedice, jer ti ljudi to ne zele, Bog je ljubav i toliko nas voli da postuje nase odluke....ako mi zelimo svome tijelu zlo i djetetu onda cemo jesti fastfood i sve sto sam gore nabrojo.....roditelj koji jede fastfood, on jasno kaze da ne voli djete i jos ako djetetu to daje da jede i slatkise.....taj roditej moze da vice da je krscanin, ali on nigdje ne pokazuje da voli svoje djete, roditelji su unistavaci svoje djece, daju i da jedu smece od hrane, gdje im je ljubav za djecu, svi roditelji ce odgovarati za to sto su ubijali svoju djecu s hranom koja je losa.........


Bog sve oprasta ako se pokajemo, ovi ljudi koji su unistili svoju djecu, oni su tako i tako time pokazali da ne poznaju Boga, a Bog je ljubav, znaci oni ne poznaju ljubav i zato ne ljube svoju djecu....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:00 pm

Saroman je napisao/la:
O onom ubici što je imao glas od Boga :prvo ako je uistinu imao glas od boga znači nije bitno šta mi mislimo nego rećemo da imao je glas od Boga ta ubojstva su sasvim opravdana,možda zvuči ružno ali te osobe kojih je on lišio
života su najstrašniji silovatelji,pedofili ubice,lopovi,krvnici ko zna šta sve ne i pretjerali su u svojim djelima,i Bog je poslao sud na njih,OVO je ja mislim dobar odgovor.može biti opravdano,samo što u stvarnosti to niko nemože znat,zato su ovakva pitanja nebi trebalo i postavljati.


Bog nista ne salje, Bog je ljubav.....Bog nece osloboditi drogerasa droge ako on to ne zeli.....Boga ga pusta, dao mu je slobodnu volju, i to je Bozja ljubav, mi biramo.....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:05 pm

Alpha je napisao/la:
Ja ne kazem da ne postoji tako nesto kao karma predaka...ne znam da li postoji...samo kazem da bi bilo fer da svatko ima pravo na nevinost i novi pocetak samim rodjenjem...a sad kako zbilja jeste, to ne bih znala...

Ovo sto kazes...ako sam dobro shvatila...dakle iako su ljudi koji su ubijeni od ruke tog ubojice koji cuje 'Boga' na prvi pogled nevini oni su mozda buduci teroristi/sadisti/tako nesto?
Ili su mozda oni koji bi bili roditelji buducih nekih tako negativnih likova kao sto si naveo?
OK, moguce...ali da li nam to i dalje daje pravo da uzmemo tudji zivot? Koliko ja znam mi nemamo pravo uzeti tudji zivot. To ima pravo samo Bog. Tako kaze Biblija.
To poteze i pitanje smrtne kazne. Da li je opravdana?

Kako god bilo...ne mozes kaznjavati nekoga za grijeh koji jos nije pocinio. Mi vjerujemo da imamo slobodnu volju. Dakle nitko ne moze znati da li bi grijeh bio ucinjen.
Isto tako...ne cini mi se fer kaznjavati dijete za grijehe njegovog oca...

Ne znam...to je moje misljenje...a sad...


Bog ne uzima zivote, pa krsio bi zapovjed.......mi si sami oduzimamo zivot, grijehom.....posljedicom

roditelji mogu da ozdrave djete ako se pokaju za grijeh, ako priznaju da su oni krivi i da traze Boga oprost i ozdravljenje.....ali u njihovoj moitvi mora biti i odluka da ce promjeniti svoje navike....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:16 pm

Saroman je napisao/la:
i da odgovorim na pitanje ove teme: biti vjernik znači biti siguan u nešto o čemu nemaš baš nikakva dokaza.
Ja vjerujem da na JUpiteru ima pećina i u njoj je najmoćnije biće od svih.Iz nekog razloga sam uvjeren u to iako nema dokaza,to je vjera,

ima dokaza, ti moras biti 100% siguran, ne mozes vjerovati da si sada spasen, ti moras znati da li si sada nanovorođen i da li si primio od Boga novi zivot, to znas, nema vjere, moras u sebi imati to svjedocanstvo da je Bog u tebi i da si dobio novi zivot, nanovorođenje, od Boga rođen ponovno, o tome kaze u prvoj ivanovoj, moras biti siguran za sada, ali ne mozes za sutra, za buducnost vjerujes da ces biti.....znaci osoba koja je nanovorođena je imala prje svoj zivot a poslije nanovorođenja nema, tada ima nove misli, nove zelje, novi cilj, novi put, novi karakter, sve novo, potpuno nova osoba s novim zivotom.......a dokaz je biblija koja opisuje nanovorođenje.....i kako zivi takva osoba....nema tu sale, ta osoba je presla iz sebicnosti u nesebicnost i vise ne zivi za sebe nego za druge....za to ne mozes reci ja mislim da je Isus u mom srcu, da je Isus u meni, takva promjena a da ti kazes da vjerujes u to ili da mislis, nema toga.......to je prelazak iz tjelesnog u duhovnu osobu, a duhovna osoba tezi samo za duhovnim......
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:18 pm

Alpha je napisao/la:
Ne znam bas da to tako ide...po toj logici bi se puno toga dalo opravdat...mislim, na princip ja sam to toliko zelio da mora da je dolazilo od Boga...

Taj isti Bog je dao neke zakone...a jedan je Ne ubij...i sad...sto je iznad cega da ti Bog kaze Ne ubij ili Ubij?

Osim toga ako je doticna osoba zbilja trebala napustit ovaj svijet nema razloga da joj Bog ne posalje srcani udar i gotovo...tako da...


Bog posalje srcani udar.....zasto tako razmisljas.....pa Bog ne ubija.....Bog je milostiv.....Bog nezna ubiti.....ne zna ciniti zlo......samo dobro, ljubav cini......
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:20 pm

Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
vjernik znaci imati potpuno povjerenje u Bogu u svakom trenutku i tada Bog vodi nas zivot i uci nas kako ostati na pravom putu....ali prvo treba doci do njega.....ali to nitko ne zeli...jer se treba odreci svega....

sve sto cinis sa sumnjom je grijeh.....

Ma daj Suziću, ne gnjavi, prvo, nismo se ovdje osvrtali na tvoj post, ni razmišljanje, nego smo raspravljali na Vladimirov post, a ti ne možeš izdržati da ovdje sve prisutne pozivaš na red, prodikuješ i šikaniraš. GET A LIFE!!!!!!!!!!!!!!!

pa sto ja ne smijem da kazem sto znaci biti vjernik?

ali neznam zasto meni kazes ovo zadnje, kad si sama svijesna da put kojim ides nije pravi.......jer i sama znas koliko ima sumnji i zato i tebe pozivam da se predas Kristu da ti on pokaze pravi put.......bez njega ne mozes naci put.........ja sam tako i tako vec zivio tako kao sto ti zivis....to nije zivot.....biti rob đavla nije zivot.....da mi platis nebi taj zivot zivio vise, a ti me pozivas na njega........


MA TI NISI SVEAN SVOJE NESVJESTI!
I tko tebi kaže da ja štujem Đavla????
Ti smiješ reći što po katoličkoj vjeri znači biti vjernik, ali nemožeš to po sili tražiti da misle i tako osjećaju i drugi!
Nema ništa na silu, dragi moj Marko. A da to shvatiš, moraš još, OČITO, popapati puno palente i mlijeka!!!


pa da li se kod tebe u zivotu dogodilo nanovorođenje???? i po cemu znas da je?
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur
Sigmund Freud


Male
Pisces Snake
Broj postova : 393
Age : 107
Registration date : 28.03.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:21 pm

je li stajaliste vecine da ne postoji jedna prava vjera ?
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:21 pm

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

krivo gledas, ali ja tebe ne kuzim, to sto cinis nije dobro, optuzujes Boga da je Bog kriv, kao prvo Isus je Bog i zna sve........Isus nije predoredio nista, Bog je znao da ce on to uciniti i samo je to rekao, Juda je imao svoju volju i on je odbio Bozji glas i on je izdo Boga i odbio glas Duha Svetoga, to je njegova volja, nije ga Bog za to stvorio ili mu to nametnuo.......a Juda nije u paklu, nego spava kao i svi koji su umrli...pakao i raj jos ne postoje......jos nije Isus dosao drugi put....a sami vidimo da je Juda kriv i da je to bio njegov izbor, kad se poslije i objesio.......Isus je vjerojatno rekao pred svima da ce ga netko od njih izdati kako bi djelovao na Judinu savjet i da mozda to ne ucini....tu se radi o Bozjoj providnosti....a ne da je bio rođen za to........
Isus je znao da ce ga bas Juda izdati. A ako je Isus Bog a Bog sve zna i on je savrsen onda je morao da znati za Judu.


pa da Isus je znao i to je sve......pa i da Juda nije Isusa izdo oni bi ga razapeli kasnije.....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:27 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Saroman je napisao/la:
O onom ubici što je imao glas od Boga :prvo ako je uistinu imao glas od boga znači nije bitno šta mi mislimo nego rećemo da imao je glas od Boga ta ubojstva su sasvim opravdana
Prvo niti jedno ubojstvo ne moze biti opravdano pa cak niti ono u ime Boga. Sada si ovime upravo opravdao krizarske ratove i inkviziciju.

Saroman je napisao/la:

možda zvuči ružno ali te osobe kojih je on lišio
života su najstrašniji silovatelji,pedofili ubice,lopovi,krvnici ko zna šta sve ne i pretjerali su u svojim djelima,i Bog je poslao sud na njih
A sta je uopce onda dozvolio da se rode, jer kada je svemocan i sve zna onda je morao znati da ce oni biti takvi. Da spomenem Hitlera, Mussolinija i jos nekih, sta njih nije ond ubio ???

Saroman je napisao/la:

OVO je ja mislim dobar odgovor.može biti opravdano,samo što u stvarnosti to niko nemože znat,zato su ovakva pitanja nebi trebalo i postavljati.
Ovakvi su mi odgovori najzesci, sve kaj se nemoze objasniti ili sta ide imalo kontra religiskom shvacanju nesmije se pitati jer nemozemo shvatiti odgovor.


nikome Bog nije rekao da ubija.....

pa svi smo mi ubili neke ljude, rekli im lose rijeci i bas zbog nas ce ti ljudi otici u propast.....nitko od nas nezna ciniti dobro......pa sam hitle je prozivio pakao na zemlji time sto je cinio.....milsis da je uzivao.....to je samo tako izgledalo.....jos ad shvati kako ga je đavo prevario.....tesko ce mu biti.....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:28 pm

Freya je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
Saroman je napisao/la:
Iako sam skeptik u većini stvari koje kaže marko.Ipak bi se složio da za bolest neke osobe mogu biti zaslužni grijesi njegovih predaka.nema nikakve veze što su živjeli stotinama godina prije tebe,nešto slično kao genetika duše,to ti ga dodje ovako:ja učim svoga sina da psuje da ubija bilo djelom bilo riječima,on uči svoga sina i ovaj sin uči svoga sina:šta se dobiva?=bolest.,normalno da je kriv čitav niz tih predaka koji nisu činili dobro.
To nije bolest nego primitivizam, nekultura i ne odgoj. To je slucaj zakazivanja roditelja u odgoju a ne bolest.


I da se nadovežem, i da li je to odgovornost tog djeteta što mu je otac takav???
Boink

ne, roditelj je odgovoran.....a Bog ce voditi djete kako treba.....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:32 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Saroman je napisao/la:

Radi ovakvih postova sam i rekao da netreba postavljati ovakva pitanja,ja samo primjerom objašnjavam zašto je to odobreno.ko zna božije putove?niko,mislim da će se svak složiti da smo veoma sitini u usporedbi sa božanskim.Pitanje je bilo da li je odobreno da neko u ime božije ubija,samo sam lijepo odgovorio ako je u istinu Bog u pitanju,znači baš on nije bitno šta mi mislimo o tome čovjeku,jer mi to nemožemo znati,onda je odobreno.jer to nije ubijanje u ime božije nego bog ubija osobno.zašto koji su razlozi neznamo,premali smo da znamo.I smrt kako god ružno zvučala nije najgore što se može desiti nekome,za puno ljudi to je spasenje,

Krasan Bog pun ljubavi trazi od nekoga da ubije drugoga confused
A sta je sa njegovom svemocnosti ??? Pa zasto onda on doticne ne ubije (sprzi ga munjom, bolesti itd.) nego druge nagovara da ucine umjesto njega.
Hrabrost je to nema sta. E da i kako biti siguran da to trazi bas Bog a ne Sotona. Mislim prije bi onda necastivi drazio ubijanje nego Bog zar ne?

napokon, shvatio si da đavo ubaci misao da se ubija ljude........hvala Bogu sto tutic napreduje.....Oce hvala ti
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:35 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Saroman je napisao/la:
Naravno da jeste.jer čije je to dijete,kakvo će ono biti,svak ima šansu za spasenjem,pa i to dijete,no ako nepotrazi spasenje zavladat će bolest.bolest nije ništa drugo nego život u grijehu.svaka tjelesna bolest dolazi od grijeha.netreba tu neka velika mudrost.

Znaci li to da su samo gresnici bolesni a ostali su zdravi ??? confused
Kako ce to dijete traziti spasenje ako ga prije toga ubijes confused Boink


prehraa je posljedica mnogih bolesti i grijeh koji se cini a covjek zna da je to grijeh, znaci svijesno.....tada i grijeh stvara stres i ubija covjeka.....svi smo gresnici, ali postoje ljudi koji se jos zovu i Bozja djeca koji su se odrekli grijeha i oni su zdravi jer su umjereni u jelu i pilu i postuju kada se nesto jede i kombinacije i slicno......
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:38 pm

marko suzic je napisao/la:


napokon, shvatio si da đavo ubaci misao da se ubija ljude........hvala Bogu sto tutic napreduje.....Oce hvala ti
AlelujaŠto znaci biti vjernik? - Page 5 Hail
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:42 pm

Freya je napisao/la:
Saroman je napisao/la:
Freya je napisao/la:
Nemam ja ništa protiv tebe, nego što ne toleriraš nikoga.
A tko je meni dao život i svima nama, ostaje nepoznanica, kako nama tako i tebi, pa molim lijepo suzdrži se od prodikovanja tko je meni što DAO, a tko nije. Komentiraj sebe i svoja iskustva prije nego počneš ribati po drugima. Rasprava je jedno, a ovo što ti radiš posve drugo.
Osim toga, ti kažeš potrebno je vjerovat-tebi je, pa vjeruj-tko ti brani???
Al ostavi one koji to ne žele na miru, svi mi imamo pravo na izbor.


zašto bi se suzdržavao pa ovo je forum imam pravo na mišljenje,nenamećem ništa na silu,samo pričamo,a ti prema meni imaš samo agresiju ništa više.

Agresiju??? Bože sačuvaj, samo se ne slažem s tobom i ne želim ti povlađivati samo zato da se ti ne bi osjetio "napadnuto". Osim toga, pročitaj malo i svoje postove, pa budi i malo samo kritičan. Kritiziraš od forumaša, preko postova u kojima bi kažnjavao malu djecu itd. Ma molim te...


ti si rekla da si majka, ako se djete razboli a ti si mu davala losu hranu, ti si onda kriva, ako djete jede masu zivotinjskih proizvoda i slatkisa i bjeli kruh i razne ostale stvari koje ja zovem stiropor.....jer to nije hrana....sve sto stoji dugo na policama nije hrana, ono sto je prerađeno.....
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:06 pm

a kakvu bi hranu trebali davati djeci osim ove što kupim,nema svak njivu i domaću prehranu,uzdaš se u ovo kupovno.ja osobno smatram da je to sve otrov,ali šta da radim??okle domaće.vjeruješ nekome na tržnici kad ti kaze domaće je,jedini način je da sam se pobrineš za uzgoj hrane,što je na 5 katu u zgradi nemoguće.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:17 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Saroman je napisao/la:

Ako si ti svog tijela gospodar onda živi vječno ako možeš,nemoj se nikad razboliti kad si vlasnik,snagom volje uradi sve šta pomisliš kad si vlasnik!!
Drage volje ali ne mogu, tijelo nije predvideno za besmrtnost, tako da bilo sto uradio (medicinski ili vjerski) tjelo mora umrjeti. Tjelo je samo kontenjer u kojem je zarobljen duh. Ako cemo iskreno, ja osobno ne bih zeli zivjeti vjecno.

Saroman je napisao/la:

Da ljudi su po prirodi znatiželjni,ali znatiželja je ubila mačku,radi znatiželje smo stvorili atomsku i upotrijebili je samo da vidimo šta će bit,strašna stvar ta znatiželja.Uništavamo sve oko sebe i sami sebe na sve moguće načine radi znatiželje.
E vidis, u jednu ruku tocno, ali ta ista atomska nam daje jeftiniju struju, mozemo u svemir idt. Stvar je u tome da u danasnje vrijeme se sva otkrica stavljaju prvo u vojne svrfe a potom u civilne.

Saroman je napisao/la:

Pitam se šta je bolje živjet u pećini i nenauditi nikome niti da vam iko naudi ili ovako.
E vidis, to isto pitanje se i ja pitam i negdje je bilo na nekoj temi rasprave oko toga.

Saroman je napisao/la:

Nema ti šta žao bit,nisi me ti napao.
Ipak mi je zao sto se kao clan foruma osjecas tako.


e tuticu meni je zao sto ti ne zelis zivot vjecni, a to je zato jer nisi upoznao pravi zivot, ti sad gledas ovaj zivot i ne zelis tako zivjeti vjecno, ja te razumijem, niti ja nebi htio zivjeti svojim stario zivotom vjecno, ali s ovim kojim sad zivim, bi, svim srcem zelim zivjeti vjecno s prekrasnim ljudima koji su nesebicni, koji vole ljude i zive za druge a ne za sebe....to je zivot, ova zabava i cineci grijehe i cijelo vrijeme pokusavas naci nesto sto ce te ispuniti, ali ne nalazis i cijelo vrijeme ides od jedne do druge stvari koju volis i u njoj trazis dozu zadovoljstva da te oraspolozi i da te ucini sretnom osobom, i tako iz dana u dan.....pa takav zivot vjecni nebi niti ja htio.....to mi je najteze kad mi netko kaze da ne zeli zivot vjecni, to znaci da je toliko nezadovoljan zivotom, da ne voli sam sebe, svoje tijelo, da je to jedan bezvezan zivot, nemoj tako, Krist to ne zeli, Krist zeli da ti da novi zivot....Bog ce te voditi preo savjesti, ti se samo moli i trazi Boga da te vodi i mjenja...


Ivan 5,39 Istražujete Pisma jer mislite, da imate u njima život vječni! Upravo su ona, koja svjedoče za mene.
Ivan 5,40 Ipak vi nećete da dođete k meni, da imate život.
Ivan 5,41 Ja ne primam časti od ljudi.
Ivan 5,42 Ali vas poznajem, da nemate u sebi ljubavi Božje.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:27 pm

Saroman je napisao/la:
ako ima tog raja i pakla.nevidim zašto bi čovjek koji čini dobro radi dobri iako nevjeruje u boga i u isusa otišao u pakao,a kršćanstvo uči da se niko neće spasiti doli po Isusu Kristu kao što piše i u novom zavjetu.
Treba bit dobra osoba,zašto bi to imalo veze s Bogom,a možda i ima baš sve veze,baš bi volio da mi neko to pojasni da me uvjeri,ehhe.

pazi brate, nebi htio da te pobijam, ali ti moras da znas da mi zivimo, ali it spasenja nije biti dobar covjek, nece se spasiti dobar covjek, to nigdje ISUS nije rekao, spasit ce se NANOVOROĐEN covjek.....osoba koja je ponovno rođena, ali od Boga.....ili kako PAVAO kaze svuko si starog covjeka i obukao novoga........
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što znaci biti vjernik? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što znaci biti vjernik?
[Vrh] 
Stranica 5 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Biti prvi, biti alfa
» Sta znaci svjesnost ili ko je ustvari taj ko je svjestan ?
» Imati ili biti?
» Nije lako biti musko

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: