Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što znaci biti vjernik?

Go down 
+11
Saroman
marko suzic
burnme
Merkurica
Alpha
Blizzard
Svjetloisjena
Tutankhamon
meli
snark
vladimir
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimečet kol 14, 2008 4:00 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Freya je napisao/la:

Dakle, tko je taj koji može reći za drugog: ti si vjernik, a ti nisi?
Svi mi u sebi nosimo iskru božanskog i svi smo duhovna bića, a koji ćemo put (vjersko opredjeljenje) izabrati, zaista mislim da nije bitno, ni presudno, cilj je bitan, sve dok na svojem putu ne napredujemo na štetu drugoga!!!
lovely hug

Ovime je sve receno....


Tutić,... lovely hug ljubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimečet kol 14, 2008 4:37 pm

Freya je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Odlično rečeno, Freya! lovely

Samo, crveno se teško čita na ovoj tamnoj podlozi study


Da li je bolje ovako??? ljubi

Bolje je, ljubičasta se neusporedivo lakše čita od crvene :) ljubi
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepet kol 15, 2008 3:26 am

Čemu mijenjanje boje slova? Najbolje je ovako, a i najlakše se čita...
[Vrh] Go down
burnme
Višestanični organizam
burnme


Male
Capricorn Dog
Broj postova : 65
Age : 41
Registration date : 31.05.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepet kol 15, 2008 10:52 am

Ima opcija pa da ne propada lol
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepet kol 15, 2008 11:30 pm

vjernik znaci imati potpuno povjerenje u Bogu u svakom trenutku i tada Bog vodi nas zivot i uci nas kako ostati na pravom putu....ali prvo treba doci do njega.....ali to nitko ne zeli...jer se treba odreci svega....

sve sto cinis sa sumnjom je grijeh.....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepon kol 18, 2008 9:14 am

marko suzic je napisao/la:
vjernik znaci imati potpuno povjerenje u Bogu u svakom trenutku i tada Bog vodi nas zivot i uci nas kako ostati na pravom putu....ali prvo treba doci do njega.....ali to nitko ne zeli...jer se treba odreci svega....

sve sto cinis sa sumnjom je grijeh.....

Ma daj Suziću, ne gnjavi, prvo, nismo se ovdje osvrtali na tvoj post, ni razmišljanje, nego smo raspravljali na Vladimirov post, a ti ne možeš izdržati da ovdje sve prisutne pozivaš na red, prodikuješ i šikaniraš. GET A LIFE!!!!!!!!!!!!!!!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepon kol 18, 2008 11:36 am

marko suzic je napisao/la:
vjernik znaci imati potpuno povjerenje u Bogu u svakom trenutku i tada Bog vodi nas zivot i uci nas kako ostati na pravom putu....ali prvo treba doci do njega.....ali to nitko ne zeli...jer se treba odreci svega....

sve sto cinis sa sumnjom je grijeh.....

Imam pitanje. Ovako, npr. imamo serijskog ubojicu...i sad...on tvrdi da mu je Bog zapovjedio da ubija...i on je bez sumnje uvjeren u to...i on je sve cinio bez sumnje i s potpunim povjerenjem...

E, sad...pitanje...sto je s tom osobom? Jel kad umre ide Bogu jer je zivio zivot koji je po svom dozivljaju potpuno predao Bogu iako je to znacilo ubojstvo? Ali on je vjerovao da mu to Bog govori. Da li mu je zbilja Bog govorio? Ako nije, sto ce Bog uciniti s njime? Da li je on kriv sto je bio krivo uvjeren? Da li ce mu onda Bog oprostiti?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepon kol 18, 2008 1:08 pm

Da, bravo Alpha, k tome generalno pitanje, svih nas je Bog stvorio na sliku svoju i odredio kakvi ćemo biti za života. I onda kada budemo onakvi kakvima nas je ON stvorio, radi toga nas kazni i pošalje u Pakao na vječne muke.... kava
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepon kol 18, 2008 1:13 pm

Freya je napisao/la:
Da, bravo Alpha, k tome generalno pitanje, svih nas je Bog stvorio na sliku svoju i odredio kakvi ćemo biti za života. I onda kada budemo onakvi kakvima nas je ON stvorio, radi toga nas kazni i pošalje u Pakao na vječne muke.... kava
To je ono sto ja stalno tupim Marku, recimo Juda, Isus je znao za njega, Bog mu je odredio taj zadatak i sta onda... onda su ga prokleli i covjek zavrsio u paklu... Zasto? Pa nije on to samovoljno ucinio kada mu je tako bilo predodredeno. Ide u pakao radi Bozjeg nauma.... gdje sada ima logika svega toga ??? confused

@Freya i Alpha
lovely
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepon kol 18, 2008 1:21 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Freya je napisao/la:
Da, bravo Alpha, k tome generalno pitanje, svih nas je Bog stvorio na sliku svoju i odredio kakvi ćemo biti za života. I onda kada budemo onakvi kakvima nas je ON stvorio, radi toga nas kazni i pošalje u Pakao na vječne muke.... kava
To je ono sto ja stalno tupim Marku, recimo Juda, Isus je znao za njega, Bog mu je odredio taj zadatak i sta onda... onda su ga prokleli i covjek zavrsio u paklu... Zasto? Pa nije on to samovoljno ucinio kada mu je tako bilo predodredeno. Ide u pakao radi Bozjeg nauma.... gdje sada ima logika svega toga ??? confused

@Freya i Alpha
lovely

Vječno pitanje na koje opet nećemo dobiti odgovor, nego jadne pokušaje izvlačenja beskonačnim citatima i zaplašivanjima, te divinacijama o našem duševnom putu u deveti krug pakla... face
Tutić tebi ljubi
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepon kol 18, 2008 9:03 pm

Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
vjernik znaci imati potpuno povjerenje u Bogu u svakom trenutku i tada Bog vodi nas zivot i uci nas kako ostati na pravom putu....ali prvo treba doci do njega.....ali to nitko ne zeli...jer se treba odreci svega....

sve sto cinis sa sumnjom je grijeh.....

Ma daj Suziću, ne gnjavi, prvo, nismo se ovdje osvrtali na tvoj post, ni razmišljanje, nego smo raspravljali na Vladimirov post, a ti ne možeš izdržati da ovdje sve prisutne pozivaš na red, prodikuješ i šikaniraš. GET A LIFE!!!!!!!!!!!!!!!

pa sto ja ne smijem da kazem sto znaci biti vjernik?

ali neznam zasto meni kazes ovo zadnje, kad si sama svijesna da put kojim ides nije pravi.......jer i sama znas koliko ima sumnji i zato i tebe pozivam da se predas Kristu da ti on pokaze pravi put.......bez njega ne mozes naci put.........ja sam tako i tako vec zivio tako kao sto ti zivis....to nije zivot.....biti rob đavla nije zivot.....da mi platis nebi taj zivot zivio vise, a ti me pozivas na njega........
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepon kol 18, 2008 9:08 pm

Alpha je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
vjernik znaci imati potpuno povjerenje u Bogu u svakom trenutku i tada Bog vodi nas zivot i uci nas kako ostati na pravom putu....ali prvo treba doci do njega.....ali to nitko ne zeli...jer se treba odreci svega....

sve sto cinis sa sumnjom je grijeh.....

Imam pitanje. Ovako, npr. imamo serijskog ubojicu...i sad...on tvrdi da mu je Bog zapovjedio da ubija...i on je bez sumnje uvjeren u to...i on je sve cinio bez sumnje i s potpunim povjerenjem...

E, sad...pitanje...sto je s tom osobom? Jel kad umre ide Bogu jer je zivio zivot koji je po svom dozivljaju potpuno predao Bogu iako je to znacilo ubojstvo? Ali on je vjerovao da mu to Bog govori. Da li mu je zbilja Bog govorio? Ako nije, sto ce Bog uciniti s njime? Da li je on kriv sto je bio krivo uvjeren? Da li ce mu onda Bog oprostiti?


nece, jer je imao savjest, preko koje Bog govori da je to zlo i to mu Bog nije govorio.....ali neznam cemu takvo pitanje........to je Bozji problem ne nas......i ovo gore bez sumnje je nemoguce.....tada bi znacilo da nije imao savjest.....a to ne moze biti.....tako da sumnja postoji....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepon kol 18, 2008 9:11 pm

Freya je napisao/la:
Da, bravo Alpha, k tome generalno pitanje, svih nas je Bog stvorio na sliku svoju i odredio kakvi ćemo biti za života. I onda kada budemo onakvi kakvima nas je ON stvorio, radi toga nas kazni i pošalje u Pakao na vječne muke.... kava


nije Bog nista odredio.......ti imas svoju volju i biras ili da svojim djelima slavis Boga ili đavla........nema vjecne muke......onaj tko bira grijeh i uzia u njemu, bilo to grijeh prema drugima ili svome tijelu, onaj tko voli grijeh on voli i smrt....i time kaze Bogu da na zeli zivot vjecni.....tako da mi biramo....ali tko na zemlji bira grijeh njemu je vec na zemlji pakao i muka kroz cijeli zivot.........

nitko tebe ne salje.....ako zelis spasiti zivot svoj onda ces se u molitvi predati Isusu i trazit ces ga da te vodi i da ti pomogne........ali ako ces smatrati da si pametnija od đavla i da mozes sama naci put, iako je Isus rekao da ne mozes, tada ce te đavo prevariti i neces naci pravi put.........
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepon kol 18, 2008 9:16 pm

pazi, ja ti ovo ne govorim jer zelim se tu pokazati da sam veci od vas, nego zelim da vam dam savjete kao vas najbolji prijatelj i brat koji vam zeli pomoci jer znam koliko đavo vara........ja sam prosao mnoge stvari i savjetujem vas da ne trazite bez Isusa......da trazite samo Isusa da vas vodi........ne budite kao onih 5 ludih djevica koje nisu imale Krista u srcu, mislile su da mogu bez Krista naci put........
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepon kol 18, 2008 9:24 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Freya je napisao/la:
Da, bravo Alpha, k tome generalno pitanje, svih nas je Bog stvorio na sliku svoju i odredio kakvi ćemo biti za života. I onda kada budemo onakvi kakvima nas je ON stvorio, radi toga nas kazni i pošalje u Pakao na vječne muke.... kava
To je ono sto ja stalno tupim Marku, recimo Juda, Isus je znao za njega, Bog mu je odredio taj zadatak i sta onda... onda su ga prokleli i covjek zavrsio u paklu... Zasto? Pa nije on to samovoljno ucinio kada mu je tako bilo predodredeno. Ide u pakao radi Bozjeg nauma.... gdje sada ima logika svega toga ??? confused

@Freya i Alpha
lovely


krivo gledas, ali ja tebe ne kuzim, to sto cinis nije dobro, optuzujes Boga da je Bog kriv, kao prvo Isus je Bog i zna sve........Isus nije predoredio nista, Bog je znao da ce on to uciniti i samo je to rekao, Juda je imao svoju volju i on je odbio Bozji glas i on je izdo Boga i odbio glas Duha Svetoga, to je njegova volja, nije ga Bog za to stvorio ili mu to nametnuo.......a Juda nije u paklu, nego spava kao i svi koji su umrli...pakao i raj jos ne postoje......jos nije Isus dosao drugi put....a sami vidimo da je Juda kriv i da je to bio njegov izbor, kad se poslije i objesio.......Isus je vjerojatno rekao pred svima da ce ga netko od njih izdati kako bi djelovao na Judinu savjet i da mozda to ne ucini....tu se radi o Bozjoj providnosti....a ne da je bio rođen za to........
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepon kol 18, 2008 9:31 pm

Smatra se da je sve što se događalo u Novom zavjetu bilo zapisano u Starom - čak i onih 30 srebrnjaka koje je Juda dobio za svoju izdaju. Tko zna što bi se dogodilo da je Juda iskoristio svoju slobodnu volju i odupro se izdajstvu. Uostalom, neki misle da je Juda svojim činom želio natjerati Isusa da se očituje kao mesija kakvog su očekivali, kao onaj koji će osloboditi Izraelce rimskog jarma. Da je bio uvjeren da će Isus primijeniti svoje božanske moći kad se nađe u rukama neprijatelja i da nije očekivao da će dopustiti da ga pribiju na križ. Po toj teoriji čini se da je Juda više vjerovao u Isusove moći i poslanje nego mnogi drugi suvremenici. No to je samo jedno od mogućih objašnjenja onoga o čemu pišu evanđelisti.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepon kol 18, 2008 9:37 pm

Juda nije mogao znati da se radi o njemu jer je bio u tami....on to nije mogao da zna.......covjek koji je u tamo on nista ne zna i duhovno je prevaren........Juda nije imao odnos s Bogom.......
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimepon kol 18, 2008 10:32 pm

Kako mu nije namjenio? Isus je tocno znao kako ce biti! I da nije bilo tako on ne bi bio uhvacen, razapet i uskrsnuo! Dakle, Juda je itekako imao svoju ulogu. Isto tako se i pokajao. Praktici se moze zahvaliti Judi sto je to napravio jer je tim cinom ispunio ono za sto je Isus i rodjen.

Marko...ovi postovi ranije oko ubojice koji misli da mu Bog govori...Isus je rekao Tko ima usi neka cuje...a ti ne cujes...ti zbilja ne cujes...ne zelis cuti nista sto se kosi sa onim u sto si odabrao vjerovati...a ne valja ti to. Tebe nitko ne zeli skrenuti sa svog puta. U biti zelimo ti pomoci. Ukazati ti da trebas biti tolerantniji, imati vise osjecaja, empatije za ljude...a tako ces biti jos i bolji covjek na putu koji si izabrao...
Da, htio ti priznati sebi ili ne ima ljudi koji cuju glasove (mozda su bolesni ili nesto ali nisu krivi za to)...i takve stvari ih toliko izlude da zbilja povjeruju tim glasovima...i naravno da imaju savjest ali ako misle da je to od Boga onda im i savjest to govori... Marko, koliko god ti tvrdio da su neki ljudi zasluzili da budu bolesni radi greski njihovih predaka ja se s time ne mogu slozit. Svaka osoba bi trebala imati pravo na nevinost. Na svoj zivot. I zato ako je netko bolestan na taj nacin...pa cak da je to zbilja pokora predaka - ta osoba, zapravo, nije kriva za to...kako biti odgovoran za postupke ljudi koji su zivjeli prije tebe??? Vidi, ja ne opravdavam ubojstvo pa nek on prica da je cuo glas od Boga i 100 puta. Samo ti zelim reci da postoji svasta na ovom svijetu. Moras to uvidjeti. I svakoj osobi prici kao individualcu i pokusati ga razumjeti. Ako zelis siriti Bozju rijec onda se pripremi na tezak posao...ako zbilja zelis preobratiti covjeka onda se pripremi na velike zrtve.
Vidis, ako zbilja postoji takva vrsta suda kao sto je ta u koju ti vjerujes i ako je Bog zbilja osvetoljubivo bice...onda ja i dalje ne znam kako se sudi bolesnome. Jer cak i ovdje na zemlji ne sudi se svakome isto. Ako je netko ubojica, a procijenjen je kao 'normalna' osoba on ide u zatvor ali ako je netko ubojica, a procijenjen je kao psihicki bolesna osoba on ide u instituciju. Ako ljudi mogu uvidjeti tu razliku zasigurno moze i Bog.
Ma recimo da vrag opsjeo slabu dusu i da ga je slomio...ta dusa ni ne zna da je slomljena, ni ne zna da grijesi...ta dusa misli da cini Bozju volju...i zato ja ne mogu pojmiti kako se sudi bolesnima...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 12:00 am

Iako sam skeptik u većini stvari koje kaže marko.Ipak bi se složio da za bolest neke osobe mogu biti zaslužni grijesi njegovih predaka.nema nikakve veze što su živjeli stotinama godina prije tebe,nešto slično kao genetika duše,to ti ga dodje ovako:ja učim svoga sina da psuje da ubija bilo djelom bilo riječima,on uči svoga sina i ovaj sin uči svoga sina:šta se dobiva?=bolest.,normalno da je kriv čitav niz tih predaka koji nisu činili dobro.
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 12:03 am

O onom ubici što je imao glas od Boga :prvo ako je uistinu imao glas od boga znači nije bitno šta mi mislimo nego rećemo da imao je glas od Boga ta ubojstva su sasvim opravdana,možda zvuči ružno ali te osobe kojih je on lišio
života su najstrašniji silovatelji,pedofili ubice,lopovi,krvnici ko zna šta sve ne i pretjerali su u svojim djelima,i Bog je poslao sud na njih,OVO je ja mislim dobar odgovor.može biti opravdano,samo što u stvarnosti to niko nemože znat,zato su ovakva pitanja nebi trebalo i postavljati.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 12:16 am

Ja ne kazem da ne postoji tako nesto kao karma predaka...ne znam da li postoji...samo kazem da bi bilo fer da svatko ima pravo na nevinost i novi pocetak samim rodjenjem...a sad kako zbilja jeste, to ne bih znala...

Ovo sto kazes...ako sam dobro shvatila...dakle iako su ljudi koji su ubijeni od ruke tog ubojice koji cuje 'Boga' na prvi pogled nevini oni su mozda buduci teroristi/sadisti/tako nesto?
Ili su mozda oni koji bi bili roditelji buducih nekih tako negativnih likova kao sto si naveo?
OK, moguce...ali da li nam to i dalje daje pravo da uzmemo tudji zivot? Koliko ja znam mi nemamo pravo uzeti tudji zivot. To ima pravo samo Bog. Tako kaze Biblija.
To poteze i pitanje smrtne kazne. Da li je opravdana?

Kako god bilo...ne mozes kaznjavati nekoga za grijeh koji jos nije pocinio. Mi vjerujemo da imamo slobodnu volju. Dakle nitko ne moze znati da li bi grijeh bio ucinjen.
Isto tako...ne cini mi se fer kaznjavati dijete za grijehe njegovog oca...

Ne znam...to je moje misljenje...a sad...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 12:23 am

pa da to ima samo Bog.ali to i jeste Bog ,jer kad ti Bog nešto naloži da uradiš šta je to drugo nego >Bog,ti si samo sredstvo.MIslio sam na te što ih je ubio da su oni najgori kriminalci,i da su zato kažnjeni.Ima čak jedan film anđeli i demoni koji ide baš u prilog ovome,jedan lik tako ubijao ubijao ja mislio s početka filma ono lud ,kad stvarno imao poziv od boga da liši života te neke ljude,koji su totalno iskvareni,nema šta radili nisu
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 12:44 am

i da odgovorim na pitanje ove teme: biti vjernik znači biti siguan u nešto o čemu nemaš baš nikakva dokaza.
Ja vjerujem da na JUpiteru ima pećina i u njoj je najmoćnije biće od svih.Iz nekog razloga sam uvjeren u to iako nema dokaza,to je vjera,
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 1:14 am

Ne znam bas da to tako ide...po toj logici bi se puno toga dalo opravdat...mislim, na princip ja sam to toliko zelio da mora da je dolazilo od Boga...

Taj isti Bog je dao neke zakone...a jedan je Ne ubij...i sad...sto je iznad cega da ti Bog kaze Ne ubij ili Ubij?

Osim toga ako je doticna osoba zbilja trebala napustit ovaj svijet nema razloga da joj Bog ne posalje srcani udar i gotovo...tako da...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:47 am

marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
vjernik znaci imati potpuno povjerenje u Bogu u svakom trenutku i tada Bog vodi nas zivot i uci nas kako ostati na pravom putu....ali prvo treba doci do njega.....ali to nitko ne zeli...jer se treba odreci svega....

sve sto cinis sa sumnjom je grijeh.....

Ma daj Suziću, ne gnjavi, prvo, nismo se ovdje osvrtali na tvoj post, ni razmišljanje, nego smo raspravljali na Vladimirov post, a ti ne možeš izdržati da ovdje sve prisutne pozivaš na red, prodikuješ i šikaniraš. GET A LIFE!!!!!!!!!!!!!!!

pa sto ja ne smijem da kazem sto znaci biti vjernik?

ali neznam zasto meni kazes ovo zadnje, kad si sama svijesna da put kojim ides nije pravi.......jer i sama znas koliko ima sumnji i zato i tebe pozivam da se predas Kristu da ti on pokaze pravi put.......bez njega ne mozes naci put.........ja sam tako i tako vec zivio tako kao sto ti zivis....to nije zivot.....biti rob đavla nije zivot.....da mi platis nebi taj zivot zivio vise, a ti me pozivas na njega........


MA TI NISI SVEAN SVOJE NESVJESTI!
I tko tebi kaže da ja štujem Đavla????
Ti smiješ reći što po katoličkoj vjeri znači biti vjernik, ali nemožeš to po sili tražiti da misle i tako osjećaju i drugi!
Nema ništa na silu, dragi moj Marko. A da to shvatiš, moraš još, OČITO, popapati puno palente i mlijeka!!!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što znaci biti vjernik? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što znaci biti vjernik?
[Vrh] 
Stranica 2 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Biti prvi, biti alfa
» Sta znaci svjesnost ili ko je ustvari taj ko je svjestan ?
» Imati ili biti?
» Nije lako biti musko

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: