Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što znaci biti vjernik?

Go down 
+11
Saroman
marko suzic
burnme
Merkurica
Alpha
Blizzard
Svjetloisjena
Tutankhamon
meli
snark
vladimir
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:30 pm

znam da to kaže ,ali se neslažem s tim,zašto bi neko gorio u paklu zato što je dobar ko kruh a nije prihvatio krista,neprihvatam činjenicu da ta osoba moze biti na istom mjestu sa ubicama silovateljima itd.nepojmljivo.ili neprihvatam činjenicu da u raju može biti obraćeni ubica zajedno sa svojim neivinim žrtvama,
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:33 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Saroman je napisao/la:
ako ima tog raja i pakla.nevidim zašto bi čovjek koji čini dobro radi dobri iako nevjeruje u boga i u isusa otišao u pakao,a kršćanstvo uči da se niko neće spasiti doli po Isusu Kristu kao što piše i u novom zavjetu.
Treba bit dobra osoba,zašto bi to imalo veze s Bogom,a možda i ima baš sve veze,baš bi volio da mi neko to pojasni da me uvjeri,ehhe.
Pa to je ono sto mi svi ovdje pokusavamo objasniti Suzicu ili ti IKD-u.


ne radi se tu o tome tko ima vjeru, nego o potpunoj promjeni karaktera.....karakter mora preci iz sebicnog u nesebicni.....to je cilj....a sad kako ce Bog voditi nekoga do toga, to je Bozji put, ali prinicip je isti i cilj je isti.....zato biblija uci da je jedan put.....a to je Isus, njegov nauk, nesebicnost....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:41 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Saroman je napisao/la:
ako ima tog raja i pakla.nevidim zašto bi čovjek koji čini dobro radi dobri iako nevjeruje u boga i u isusa otišao u pakao,a kršćanstvo uči da se niko neće spasiti doli po Isusu Kristu kao što piše i u novom zavjetu.
Treba bit dobra osoba,zašto bi to imalo veze s Bogom,a možda i ima baš sve veze,baš bi volio da mi neko to pojasni da me uvjeri,ehhe.

Ne može te nitko uvjeriti, moraš sam doći do toga. Priču o tome da u raj idu oni koji vjeruju a u pakao oni koji ne vjeruju u jedan od duhovnih puteva ma kako moćan on bio, smislili su kasniji intetrpretatori i samozvani čuvari vjere. Jedina važna stvar, jedino što u životu vrijedi jest biti dobar čovjek, odnosno nastojati biti dobar što veći dio vremena koji provodimo ovdje. Pravila za život su vrlo jednostavna, ali ih se teško pridržavati. Kršćani imaju Deset zapovijedi koje se često loše tumaće, zato mi je skoro milije i jednostavnije razmišljati o pet osnovnih principa u hinduizmu koji su sveobuhvatniji i općenitiji (prema, sthya, dharma, shanti, ahimsa - božanska ljubav, savršena istina, savršen red, božanska smirenost, potpuno nenasilje) O tome su napisane knjige pa ih neću sad razrađivati, a i nisu pisani u obliku zapovijedi nego se smatra da su to ideali kojima moramo težiti dok smo ovdje u procesu svojevrsnog odrađivanja karme, ukoliko vjeruješ u reinkarnaciju. Postoji i osmerostruki put Buddhe, a uvjerena sam da i muslimani imaju neki bolji skup pravila nego što je šerijatski zakonik. Dakle ljudi svih vjeroispovijesti dobivaju određene pravilnike kao pomoć kako postupati da bi napredovali dok još nisu dovoljno spremni kako bi i sami počeli razlučivati dobro od lošeg što dolazi s duhovnim razvojem. I najograničeniji čovjek će shvatiti da nije dopušteno ubiti bližnjega, iako nije svjestan ostalih implikacija pa mu netko može spretno i zlonamjerno podmetnuti misao da netko tko je druge rase, vjere ili nacionalnosti nije bližnji i da ga se smije ubiti. To su uobičajene zablude.

Što se tiče dosezanja raja po Isusu, mislim da se time misli na svaki nauk koji je jednakovrijedan Isusovom. Zašto bi dobar čovjek koji nije kršćanin ili se čak smatra ateistom što je legitiman stav i životni izbor, zašto bi takav čovjek morao gorjeti u paklu? Potpuno sam sigurna da Isus nije to ni mislio, kamoli rekao.


Bog nas uci da ne postoji dobar covjek, ne mozes dobri djelima zasluziti spasenje, biblija nije kuran, ne spasavamo se djelima, nego vjerom.....sto znaci da ne mozes djelima opravdati svoj zivot, nego samo vjerom.....
i zato je Kristov nauk opravdanje vjerom.....a to je ono, biti kao malo djete, potpuno povjerenje, 100%, vjerovanje Bogu u svakom trenutku, ziveci od Bozje Rijeci i od molitve kojoj je cilj da nam Bog pokazuje pravi put i da nam pomogne odbaciti grijehe i da na mjenja.....i kad zivis tako zivot i poznas Bozju ljubav i dođes na pravi put, onda neces reci da ne zelis zivot vjecni, nego ces ga zeljeti svim srcem.....jer volis Krista i zivis za njega samo....
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:42 pm

Stvarno bi rado vjerovao,odreko bi se svega samo a mi neko dokaze da je to ispravno.jednostavno nemogu,nekontam tu formulu ljudskog spasenja,zašto je BOg dao Isusa svoga sina da ga mi razapnemo,mučimo ubijemo i da treći dan uskrsne i da tom formulom mi budemo spašeni,nerazumijem tu formulu spasenja,zašto mi bi bili spašeni na takav način,nevidim riješenje,i zašto Bog sve radi tako krvavo,zar nije bio neki lijepši način za spasenje čovječanstva,samo krv unošenje straha ratovi,ugnjetavanje prijetnje,čitajući sveto pismo vidim samo stravine,sao unošenje straha tipa bit će vam ovo bit će van ono,gorit ćete u paklu.PRočitao sam negje da se Bog u bibliji samo 4 puta smije i to sa podsmijehom,gdje je veselje nestalo.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:46 pm

Sigmund Freud je napisao/la:
je li stajaliste vecine da ne postoji jedna prava vjera ?


svi misle da je njihova prava....ili vjera ili crkva.....ali biblija i Isus nisu kontradiktorni....dok drugi jesu....tko trazi naci ce pravi put.....tko ne trazi nece naci, izgubit ce se.....ali da bi nasli pravi put za to trebamo se odreci svega, treba za to zivjeti....da ga nađes...
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:48 pm

još malo i mislim da ćemo obratiti marka suzica na pravi put,
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:53 pm

Saroman je napisao/la:
a kakvu bi hranu trebali davati djeci osim ove što kupim,nema svak njivu i domaću prehranu,uzdaš se u ovo kupovno.ja osobno smatram da je to sve otrov,ali šta da radim??okle domaće.vjeruješ nekome na tržnici kad ti kaze domaće je,jedini način je da sam se pobrineš za uzgoj hrane,što je na 5 katu u zgradi nemoguće.

ne kazem ti za to, nego da im dajes da jedu pizzu,hambi,sltkise,kolace,kekse,grickalice,cokoladu,pudinge,pomfri...nemoj im davati margarin ili maslac,sir zuti to je smrt, probavlja se po 12h, sve bjelo, brasno,riza, tjestenina....izbaci neciste zivotinje, svinju,zeca i morske koje nemaju peraje i ljuske.....ali moli se bogu da te vodi i ne brini da neces imati novaca da im kupis pravu hranu, Bog ce te blagosloviti ako se potrudis i ako se budes prvo molio Bogu da ti pomogne pa onda sam se potrudio.....

Mudre izreke 11,17 Dobrostiv čovjek sam sebi dobro čini, a okrutnik muči vlastito tijelo.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:57 pm

Saroman je napisao/la:
znam da to kaže ,ali se neslažem s tim,zašto bi neko gorio u paklu zato što je dobar ko kruh a nije prihvatio krista,neprihvatam činjenicu da ta osoba moze biti na istom mjestu sa ubicama silovateljima itd.nepojmljivo.ili neprihvatam činjenicu da u raju može biti obraćeni ubica zajedno sa svojim neivinim žrtvama,


nas Bog je ljubav brate, malo je onih koji ce se pokajati i poniziti pred Bogom, ali svi smo mi bili robovi grijeha i cinili ga svijesno.....nanovorođeni ce se spasiti, ne dobri, jer nema dobrih.....zapamti to, nema dobrih ljudi, postoje samo nanovorođeni-spaseni i nespaseni koji zive svoj zivot kako oni zele i samo misle da su na pravom putu, a nisu......
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 10:58 pm

nisi baš jasan sa tim postom,lijepo sam rekao da nemam izbora.zašto bi pizza bila nezdrava,kao prvo sastav pice žitarice a to je prvo u piramidi zdravlja žitarice,od žitarica dobiješ tijesto za picu,drugo sir kao mliječni proizvod,nemore zdravije,treće meso puno bjelančevina,sve zdravo i naravo ako čovjek radi fizički super hrana,drugo je tornjat neradit ništa sve ti je nezdravo onda,slatko isto potrebno organizmu,ne pretjerano nravno.margarin odličan za energiju,isto naravno ako se trošimo itd. itd. jedino što me zabrinjava je kao što sam i rekao porijeklo proizvoda nevjerujem nikome da je dobiveni proizvod prirodan,sve je to kemija.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 11:13 pm

Saroman je napisao/la:
Stvarno bi rado vjerovao,odreko bi se svega samo a mi neko dokaze da je to ispravno.jednostavno nemogu,nekontam tu formulu ljudskog spasenja,zašto je BOg dao Isusa svoga sina da ga mi razapnemo,mučimo ubijemo i da treći dan uskrsne i da tom formulom mi budemo spašeni,nerazumijem tu formulu spasenja,zašto mi bi bili spašeni na takav način,nevidim riješenje,i zašto Bog sve radi tako krvavo,zar nije bio neki lijepši način za spasenje čovječanstva,samo krv unošenje straha ratovi,ugnjetavanje prijetnje,čitajući sveto pismo vidim samo stravine,sao unošenje straha tipa bit će vam ovo bit će van ono,gorit ćete u paklu.PRočitao sam negje da se Bog u bibliji samo 4 puta smije i to sa podsmijehom,gdje je veselje nestalo.

imas krivu predođbu Isusa, Bog nije bio na nebu, sam Bog je bio u tom tijelu, kuzis, nema tu dva Boga, Sin Otac.....

ovako ti ide spasenje, ti se moras odreci svoga puta i predati svoj zivot Kristu i Krist ce kad odbacis sve grijehe uci u tebe i ti ces postati nova nanovorođena osoba, koja je preko Isusa dobila pravo da uđe u Bozje kraljevstvo.....moras imati Kristov karakter koji ce ti on dati......ali da bi primio taj novi zivot moras se odreci staroga, tog gresnoga.....logicno.....Bog se nikome ne smije, znam na koje stihove mislis, Bog je samo ljubav, Bog samo zna voljeti nas, a ali mi ne zelimo dozvoliti da nam Bog pokaze koliko nas voli.....ne zelimo biti kao djeca da bez zapitkivanja zivimo kako On kaze.....mi smo u toj situaciji da ako se zelimo spasiti moramo potpuno povjeriti svoj zivot Bogu da bi nas on mogao spasiti, i ovo sto sam prije rekao, kad Isus uđe u tvoje srce, tada ces u onaj dan ti biti spasen i Isus ce reci pred sotonom da si ti predao svoj zivot njemu i đavo vise nema pravo na tebe, jer si bio Kristov.....to ti je cijela prica.....vrlo lako......nema, ja cinim dobro pa cu se spasiti.....mozes se varati.....o tome ti pise u bibliji, nema toga.....to uci kuran....jer neznam da li me kuzis, ako Kristu se ne predas da te on potpuno promjeni, badava sve......zato Krist kaze ovo cijelo vrijeme u vise evanđelja i poslanica:


Luka 9,24 Tko hoće život svoj spasiti, izgubit će ga; a tko izgubi život svoj poradi mene, taj će ga spasiti.

Isus cijelo vrijeme pokazuje princip spasenja, primjer ucenici, bogatas koji je odbio, onaj covjek koji je isao oca zakopati i imas Zakeja koji zeli zivot predati Kristu.....zasto kaze tko izgubi svoj zivot radi mene, pa ucenici su izgubili svoje zivote, Pavao je izgubio svoj zivot, svoj stari zivot, znas kako je zivio, kod Pavla je jace izrazeno nanovorođenje.....potpuno novi covjek.......
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 11:16 pm

Saroman je napisao/la:
nisi baš jasan sa tim postom,lijepo sam rekao da nemam izbora.zašto bi pizza bila nezdrava,kao prvo sastav pice žitarice a to je prvo u piramidi zdravlja žitarice,od žitarica dobiješ tijesto za picu,drugo sir kao mliječni proizvod,nemore zdravije,treće meso puno bjelančevina,sve zdravo i naravo ako čovjek radi fizički super hrana,drugo je tornjat neradit ništa sve ti je nezdravo onda,slatko isto potrebno organizmu,ne pretjerano nravno.margarin odličan za energiju,isto naravno ako se trošimo itd. itd. jedino što me zabrinjava je kao što sam i rekao porijeklo proizvoda nevjerujem nikome da je dobiveni proizvod prirodan,sve je to kemija.

pizza nije zdrava.....kao niti slatko.....sva ta kemija, margarin je otrov, nemoj to jesti izaziva rak.....to je smrt......mogu ti poslati cd od waltera fajta....o prehrani......ako zelis?
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 11:41 pm

ma jok nenedostaje mi ništa.osjećam se čudo.a jedem sve to.pizza je zakon
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimesri kol 20, 2008 9:05 am

marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
vjernik znaci imati potpuno povjerenje u Bogu u svakom trenutku i tada Bog vodi nas zivot i uci nas kako ostati na pravom putu....ali prvo treba doci do njega.....ali to nitko ne zeli...jer se treba odreci svega....

sve sto cinis sa sumnjom je grijeh.....

Ma daj Suziću, ne gnjavi, prvo, nismo se ovdje osvrtali na tvoj post, ni razmišljanje, nego smo raspravljali na Vladimirov post, a ti ne možeš izdržati da ovdje sve prisutne pozivaš na red, prodikuješ i šikaniraš. GET A LIFE!!!!!!!!!!!!!!!

pa sto ja ne smijem da kazem sto znaci biti vjernik?

ali neznam zasto meni kazes ovo zadnje, kad si sama svijesna da put kojim ides nije pravi.......jer i sama znas koliko ima sumnji i zato i tebe pozivam da se predas Kristu da ti on pokaze pravi put.......bez njega ne mozes naci put.........ja sam tako i tako vec zivio tako kao sto ti zivis....to nije zivot.....biti rob đavla nije zivot.....da mi platis nebi taj zivot zivio vise, a ti me pozivas na njega........


MA TI NISI SVEAN SVOJE NESVJESTI!
I tko tebi kaže da ja štujem Đavla????
Ti smiješ reći što po katoličkoj vjeri znači biti vjernik, ali nemožeš to po sili tražiti da misle i tako osjećaju i drugi!
Nema ništa na silu, dragi moj Marko. A da to shvatiš, moraš još, OČITO, popapati puno palente i mlijeka!!!


pa da li se kod tebe u zivotu dogodilo nanovorođenje???? i po cemu znas da je?

Ja uopće neću komentirati moje nanovorođenje i da li se desilo i zašto mislim da je ili nije, ja ti cijelo vrijeme samo tupim da trebaš tolerirati različite stavove, razmišljanja i vjerovanje i ništa drugo. Ti si sebe deklarirao kao kršćanina, i imaš na to puno pravo. ALI I DRUGI IMAJU PRAVO MISLITI DRUGAČIJE!!!... kava
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimesri kol 20, 2008 9:30 am

marko suzic je napisao/la:
Saroman je napisao/la:
nisi baš jasan sa tim postom,lijepo sam rekao da nemam izbora.zašto bi pizza bila nezdrava,kao prvo sastav pice žitarice a to je prvo u piramidi zdravlja žitarice,od žitarica dobiješ tijesto za picu,drugo sir kao mliječni proizvod,nemore zdravije,treće meso puno bjelančevina,sve zdravo i naravo ako čovjek radi fizički super hrana,drugo je tornjat neradit ništa sve ti je nezdravo onda,slatko isto potrebno organizmu,ne pretjerano nravno.margarin odličan za energiju,isto naravno ako se trošimo itd. itd. jedino što me zabrinjava je kao što sam i rekao porijeklo proizvoda nevjerujem nikome da je dobiveni proizvod prirodan,sve je to kemija.

pizza nije zdrava.....kao niti slatko.....sva ta kemija, margarin je otrov, nemoj to jesti izaziva rak.....to je smrt......mogu ti poslati cd od waltera fajta....o prehrani......ako zelis?

Svaka hrana koja je napravljena od kvalitetnih namirnica i s ljubavlju i pažnjom je zdrava hrana. Pizzu ti možeš napraviti doma sam sa sastojcima iz tvog vrta naprimjer. Slatkiši nisu zdravi tu si u pravu, zaista su puni kemije i trebali bi ih jesti što manje, pogotovo djeca.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimesri kol 20, 2008 2:11 pm

Što se prehrane tiče, bitno je za napomenuti da se treba paziti kemijskih dodataka, koji potpomažu dugotrajnost namirnica. Naime, ne znam koje mlijeko koje je prirodno može ostat u tom stanju po dva, tri mjeseca, a da se ne usiri, pokvari, itd.
Posebno treba paziti na deklaracijama na E-... oznake.
Gazirana pića su nešto najgore što možete poslati svojoj jetri, bubrezima, crijevima...

*Ali mislim da smo opet skrenuli s teme i da ovo isto spada pod zdravlje... face
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimesri kol 20, 2008 2:47 pm

hheeh da.ali pročito sam negdje čitav forum je jedna tema
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimesri kol 20, 2008 5:54 pm

Saroman je napisao/la:
ma jok nenedostaje mi ništa.osjećam se čudo.a jedem sve to.pizza je zakon


sad si sam sebi dokazao da ne poznas Boga, jer da poznas ljubav tada nebi sebi cinio zla iliti da je Bozja ljubav u tebi nebi si cinio lose i jeo pizzu....ali ti nemas ljubavi prema sebi i svome tijelu....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimesri kol 20, 2008 5:59 pm

Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
vjernik znaci imati potpuno povjerenje u Bogu u svakom trenutku i tada Bog vodi nas zivot i uci nas kako ostati na pravom putu....ali prvo treba doci do njega.....ali to nitko ne zeli...jer se treba odreci svega....

sve sto cinis sa sumnjom je grijeh.....

Ma daj Suziću, ne gnjavi, prvo, nismo se ovdje osvrtali na tvoj post, ni razmišljanje, nego smo raspravljali na Vladimirov post, a ti ne možeš izdržati da ovdje sve prisutne pozivaš na red, prodikuješ i šikaniraš. GET A LIFE!!!!!!!!!!!!!!!

pa sto ja ne smijem da kazem sto znaci biti vjernik?

ali neznam zasto meni kazes ovo zadnje, kad si sama svijesna da put kojim ides nije pravi.......jer i sama znas koliko ima sumnji i zato i tebe pozivam da se predas Kristu da ti on pokaze pravi put.......bez njega ne mozes naci put.........ja sam tako i tako vec zivio tako kao sto ti zivis....to nije zivot.....biti rob đavla nije zivot.....da mi platis nebi taj zivot zivio vise, a ti me pozivas na njega........


MA TI NISI SVEAN SVOJE NESVJESTI!
I tko tebi kaže da ja štujem Đavla????
Ti smiješ reći što po katoličkoj vjeri znači biti vjernik, ali nemožeš to po sili tražiti da misle i tako osjećaju i drugi!
Nema ništa na silu, dragi moj Marko. A da to shvatiš, moraš još, OČITO, popapati puno palente i mlijeka!!!


pa da li se kod tebe u zivotu dogodilo nanovorođenje???? i po cemu znas da je?

Ja uopće neću komentirati moje nanovorođenje i da li se desilo i zašto mislim da je ili nije, ja ti cijelo vrijeme samo tupim da trebaš tolerirati različite stavove, razmišljanja i vjerovanje i ništa drugo. Ti si sebe deklarirao kao kršćanina, i imaš na to puno pravo. ALI I DRUGI IMAJU PRAVO MISLITI DRUGAČIJE!!!... kava

vidis nisi uredu, ajmo malo da se tvoj zivot i tvoje tumacenje otkrije....jer kad se vec ismijavate od mene, onda znaci da ti znas neke odgovore....ja sam iskren jer sam prosao neke stvari koje vi jos niste, ali vas ponos jer ste stariji i ne zelite prihvatiti da vam ja dam savjete.....

ne moras teoloski reci sto je nanovorođenje......reci svojim rijecima na sto je Isus mislio i koji je dokaz tebi da si ti ili netko nanovorođena osoba?????????
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimesri kol 20, 2008 6:01 pm

Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
vjernik znaci imati potpuno povjerenje u Bogu u svakom trenutku i tada Bog vodi nas zivot i uci nas kako ostati na pravom putu....ali prvo treba doci do njega.....ali to nitko ne zeli...jer se treba odreci svega....

sve sto cinis sa sumnjom je grijeh.....

Ma daj Suziću, ne gnjavi, prvo, nismo se ovdje osvrtali na tvoj post, ni razmišljanje, nego smo raspravljali na Vladimirov post, a ti ne možeš izdržati da ovdje sve prisutne pozivaš na red, prodikuješ i šikaniraš. GET A LIFE!!!!!!!!!!!!!!!

pa sto ja ne smijem da kazem sto znaci biti vjernik?

ali neznam zasto meni kazes ovo zadnje, kad si sama svijesna da put kojim ides nije pravi.......jer i sama znas koliko ima sumnji i zato i tebe pozivam da se predas Kristu da ti on pokaze pravi put.......bez njega ne mozes naci put.........ja sam tako i tako vec zivio tako kao sto ti zivis....to nije zivot.....biti rob đavla nije zivot.....da mi platis nebi taj zivot zivio vise, a ti me pozivas na njega........


MA TI NISI SVEAN SVOJE NESVJESTI!
I tko tebi kaže da ja štujem Đavla????
Ti smiješ reći što po katoličkoj vjeri znači biti vjernik, ali nemožeš to po sili tražiti da misle i tako osjećaju i drugi!
Nema ništa na silu, dragi moj Marko. A da to shvatiš, moraš još, OČITO, popapati puno palente i mlijeka!!!


pa da li se kod tebe u zivotu dogodilo nanovorođenje???? i po cemu znas da je?

Ja uopće neću komentirati moje nanovorođenje i da li se desilo i zašto mislim da je ili nije, ja ti cijelo vrijeme samo tupim da trebaš tolerirati različite stavove, razmišljanja i vjerovanje i ništa drugo. Ti si sebe deklarirao kao kršćanina, i imaš na to puno pravo. ALI I DRUGI IMAJU PRAVO MISLITI DRUGAČIJE!!!... kava


ali Pavao vise puta govori o tome da svi moramo biti ujedinjeni u jednoj misli, znaci kod Bozje djece nema rasprave.....sve je jasno jer ih isti Duh vodi i Bog ih je isto vodio i isto ih naucio.....nema meni je Bog ovako rekao a meni ovako.....toga nema......kod Bozje djece....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimesri kol 20, 2008 6:12 pm

meli je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Saroman je napisao/la:
nisi baš jasan sa tim postom,lijepo sam rekao da nemam izbora.zašto bi pizza bila nezdrava,kao prvo sastav pice žitarice a to je prvo u piramidi zdravlja žitarice,od žitarica dobiješ tijesto za picu,drugo sir kao mliječni proizvod,nemore zdravije,treće meso puno bjelančevina,sve zdravo i naravo ako čovjek radi fizički super hrana,drugo je tornjat neradit ništa sve ti je nezdravo onda,slatko isto potrebno organizmu,ne pretjerano nravno.margarin odličan za energiju,isto naravno ako se trošimo itd. itd. jedino što me zabrinjava je kao što sam i rekao porijeklo proizvoda nevjerujem nikome da je dobiveni proizvod prirodan,sve je to kemija.

pizza nije zdrava.....kao niti slatko.....sva ta kemija, margarin je otrov, nemoj to jesti izaziva rak.....to je smrt......mogu ti poslati cd od waltera fajta....o prehrani......ako zelis?

Svaka hrana koja je napravljena od kvalitetnih namirnica i s ljubavlju i pažnjom je zdrava hrana. Pizzu ti možeš napraviti doma sam sa sastojcima iz tvog vrta naprimjer. Slatkiši nisu zdravi tu si u pravu, zaista su puni kemije i trebali bi ih jesti što manje, pogotovo djeca.


pazi nema manje, to je grijeh....treba to izbaciti potpuno.....ali pazi ako jedes meso,mlijeko i jaja ti ces imati potrebu da jedes slatko i fastfood.....jer ces zivotinjskom hranom oslabiti svoj um i morlane sile i đavo ce te lako navesti da se unistavas i mrzis svoje tijelo i bacas u njega smece....

pizza nije zdrava i o tome govore nutricinosti.....sir i meso ako maknes, onda toliko nece biti opasna.....ali to nije pizza.....đavo preko hrane mozete unistiti, ako se osjecas umorno i tesko i imas problema s tezinom, đavo te tada moze srusiti kad zeli.....i ako popustaju apetitu oslabis duhovnu cvrstocu.....pa ISUS da nije postio nebi izdrzao.....i prva kusnja đavla je bila na hranu u pustinji, ako tu popustis svojim zeljama i ne pokazes ljubav prema svom tijelu i jedes samo zdravo ti padas na svim ostalim poljima......ali da bi mogli tako zivjeti moramo se moliti Bogu i Bog ce nam dati snagu da tako zivimo, ako mi zelimo takve promjene......

prvu stvar koju je Bog kod mene promjenio je bila prehrana......i znam koliko je vazno da tu ne popustas.....jer ne mozes voljeti druge ako sebi cinis zlo....

svatko tko popusta apetitu ne moze postici krscansko savrsenstvo.
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimečet kol 21, 2008 12:43 am

marko suzic je napisao/la:
Saroman je napisao/la:
ma jok nenedostaje mi ništa.osjećam se čudo.a jedem sve to.pizza je zakon


sad si sam sebi dokazao da ne poznas Boga, jer da poznas ljubav tada nebi sebi cinio zla iliti da je Bozja ljubav u tebi nebi si cinio lose i jeo pizzu....ali ti nemas ljubavi prema sebi i svome tijelu....



Neznam bili plako ili bi se smijao,to bi trebala biti 11 zapovijed:ne jesti pizzu.eheh haha.,iipak bi se smijao.Mislim da ti naš zafrkavaš.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimečet kol 21, 2008 7:50 am

Pizza je jelo tako široke palete da imate od bio pizze od integralnog brašna s finim povrćem do one uobičajene koja također nije nešto jako opasno jer se ne prži u ulju kao recimo pommes frites, da o sadržaju hamburgera ne govorim. Optužiti pizzu za nemogućnost uspostavljanje veze s Bogom slično je kao da se za taj zločin optuži sendvič koji također ima bezbroj varijanti...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimečet kol 21, 2008 1:00 pm

marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Freya je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
vjernik znaci imati potpuno povjerenje u Bogu u svakom trenutku i tada Bog vodi nas zivot i uci nas kako ostati na pravom putu....ali prvo treba doci do njega.....ali to nitko ne zeli...jer se treba odreci svega....

sve sto cinis sa sumnjom je grijeh.....

Ma daj Suziću, ne gnjavi, prvo, nismo se ovdje osvrtali na tvoj post, ni razmišljanje, nego smo raspravljali na Vladimirov post, a ti ne možeš izdržati da ovdje sve prisutne pozivaš na red, prodikuješ i šikaniraš. GET A LIFE!!!!!!!!!!!!!!!

pa sto ja ne smijem da kazem sto znaci biti vjernik?

ali neznam zasto meni kazes ovo zadnje, kad si sama svijesna da put kojim ides nije pravi.......jer i sama znas koliko ima sumnji i zato i tebe pozivam da se predas Kristu da ti on pokaze pravi put.......bez njega ne mozes naci put.........ja sam tako i tako vec zivio tako kao sto ti zivis....to nije zivot.....biti rob đavla nije zivot.....da mi platis nebi taj zivot zivio vise, a ti me pozivas na njega........


MA TI NISI SVEAN SVOJE NESVJESTI!
I tko tebi kaže da ja štujem Đavla????
Ti smiješ reći što po katoličkoj vjeri znači biti vjernik, ali nemožeš to po sili tražiti da misle i tako osjećaju i drugi!
Nema ništa na silu, dragi moj Marko. A da to shvatiš, moraš još, OČITO, popapati puno palente i mlijeka!!!


pa da li se kod tebe u zivotu dogodilo nanovorođenje???? i po cemu znas da je?

Ja uopće neću komentirati moje nanovorođenje i da li se desilo i zašto mislim da je ili nije, ja ti cijelo vrijeme samo tupim da trebaš tolerirati različite stavove, razmišljanja i vjerovanje i ništa drugo. Ti si sebe deklarirao kao kršćanina, i imaš na to puno pravo. ALI I DRUGI IMAJU PRAVO MISLITI DRUGAČIJE!!!... kava

vidis nisi uredu, ajmo malo da se tvoj zivot i tvoje tumacenje otkrije....jer kad se vec ismijavate od mene, onda znaci da ti znas neke odgovore....ja sam iskren jer sam prosao neke stvari koje vi jos niste, ali vas ponos jer ste stariji i ne zelite prihvatiti da vam ja dam savjete.....

ne moras teoloski reci sto je nanovorođenje......reci svojim rijecima na sto je Isus mislio i koji je dokaz tebi da si ti ili netko nanovorođena osoba?????????

Krštenje - novorođenje je prvi od sedam svetih sakramenata, temeljni sakramenat; postupak, kojim se postaje član zajednice vjernika kod kršćana: katolika, pravoslavaca i protestanata. Grčka riječ baptizein - odakle latinski izraz baptismus - znači "uroniti", "uranjati". Uranjanje u vodu je središnji obred krštenja. U hrvatskom i drugim slavenskim jezicima riječ krstiti (krst, krštenje) pobliže znači: unijeti u Krista, učiniti (nekoga) Kristovim.
Krštenje je temelj cijeloga kršćanskog života, ulaz u život Duha i vrata koja otvaraju pristup drugim sakramentima. Po krštenju smo oslobođeni od istočnog grijeha i nanovo rođeni kao sinovi Božji, postajemo Kristovi udovi i pritjelovljeni smo Crkvi te bivamo dionici njezina poslanja.

Da te informiram, u osnovnoj školi sam išla na vjeronauk i u crkvu, išla sam u klasičnu gimnaziju u Pazinu, krštena sam, prišećena i bermana-krizmana. A to što sam se odlučila na drugačiji put je moja osobna stvar i moje pravo izbora i vjeruj mi, to NEMA veze s Đavlom.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimesub kol 23, 2008 9:38 am

marko suzic je napisao/la:

e tuticu meni je zao sto ti ne zelis zivot vjecni, a to je zato jer nisi upoznao pravi zivot, ti sad gledas ovaj zivot i ne zelis tako zivjeti vjecno, ja te razumijem, niti ja nebi htio zivjeti svojim stario zivotom vjecno, ali s ovim kojim sad zivim, bi, svim srcem zelim zivjeti vjecno s prekrasnim ljudima koji su nesebicni, koji vole ljude i zive za druge a ne za sebe....to je zivot, ova zabava i cineci grijehe i cijelo vrijeme pokusavas naci nesto sto ce te ispuniti, ali ne nalazis i cijelo vrijeme ides od jedne do druge stvari koju volis i u njoj trazis dozu zadovoljstva da te oraspolozi i da te ucini sretnom osobom, i tako iz dana u dan.....pa takav zivot vjecni nebi niti ja htio.....to mi je najteze kad mi netko kaze da ne zeli zivot vjecni, to znaci da je toliko nezadovoljan zivotom, da ne voli sam sebe, svoje tijelo, da je to jedan bezvezan zivot, nemoj tako, Krist to ne zeli, Krist zeli da ti da novi zivot....Bog ce te voditi preo savjesti, ti se samo moli i trazi Boga da te vodi i mjenja...
Marko ja ne bih htio niti 0,0000001 sek zivjeti tvoj zivot.
Meni je u ovome zivotu jako dobro, nista mi ne fali i nisam frustriran svojom nesposobnoscu.... Da zivim vjecno i tebe stalno sluzam kako lupas ko bura ne hvala, ja rade onda biram pakao. Ne trazim ja nista iz dana u dan Markec, ja imam sve sto mi je potrebno. Ja san jakooo zadovoljan svojim zivotom i zadovoljan sam sobom i tjelom. Ti si taj koji trazi stalno nesto, mjenjas vjere, uvjerenja itd. ti si ne zadovoljan svojim zivotom, ti si taj koji se boji ovoga zivota e pa Marko budi musko i postigni nesto, budi nesto a ne samo da si ko gramofon koji stalno isto ponavlja.....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitimesub kol 23, 2008 1:39 pm

Ajme Tutic hug ...samo bih dala jednu primjedbu (malo mi 'upala u oko')...ovo "budi musko"...ma budi zensko, budi sto god...ja bih radje rekla 'budi covjek' (da budemo politicki korektni miga ) ali trgni se malo...

Inace Marko...u ovom tekstu koji Tutic gore citira ti kazes kako ljudi (mi) idemo od jedne do druge stvari i trazimo kratkotrajno zadovoljstvo...kao neke izgubljene i zbunjene guske u magli.... suspect
A kasnije kazes "kad mi netko kaze da ne zeli zivot vjecni, to znaci da je toliko nezadovoljan zivotom, da ne voli sam sebe, svoje tijelo, da je to jedan bezvezan zivot..." ...vidis li gresku logike ovdje? To ne znaci to sto si napisao...to Tebi znaci to sto si napisao...to je Tvoje osobno misljenje i dozivljaj... Dakle, nemoj sebe toliko postavljati kao mjerilo...jer nisi...mislim...ili ti mislis da jesi?!?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što znaci biti vjernik? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što znaci biti vjernik?   Što znaci biti vjernik? - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što znaci biti vjernik?
[Vrh] 
Stranica 6 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Biti prvi, biti alfa
» Sta znaci svjesnost ili ko je ustvari taj ko je svjestan ?
» Imati ili biti?
» Nije lako biti musko

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: