Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 10:09 pm

Površno poznajem kristale i kamenje i imam dvojbu. scratch
Naime, naslijedila sam prsten sa kamenom kojeg planiram pročistiti budući da je ranije nošen, ali ne znam o kojem se kamenu radi.

Malo sam googlala i jedino s čim bi donekle povezala kamen je tanzanit, ali sumnjam da se o njemu radi, jer je zaista veoma vrijedan i vadi se samo na jednoj lokaciji.
Ako netko možda nagađa o kojem bi kamenu bila riječ, informacija je dobrodošla ;) , budući da bi se htjela informirati o svojstvima istog.
Dosad nisam nosila kristale ni drago/poludrago kamenje.

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 De48pf

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimečet oľu 18, 2010 4:48 pm

Moze biti Topaz :)

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Topaz-blue-synthetic-560

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimečet oľu 18, 2010 5:09 pm

Athena je napisao/la:
Površno poznajem kristale i kamenje i imam dvojbu. scratch
Naime, naslijedila sam prsten sa kamenom kojeg planiram pročistiti budući da je ranije nošen, ali ne znam o kojem se kamenu radi.

Malo sam googlala i jedino s čim bi donekle povezala kamen je tanzanit, ali sumnjam da se o njemu radi, jer je zaista veoma vrijedan i vadi se samo na jednoj lokaciji.
Ako netko možda nagađa o kojem bi kamenu bila riječ, informacija je dobrodošla ;) , budući da bi se htjela informirati o svojstvima istog.
Dosad nisam nosila kristale ni drago/poludrago kamenje.

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 De48pf

Pokušaj ga ovdje naći:

http://www.bernardine.com/gemstones/blue.htm

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimečet oľu 18, 2010 5:16 pm

Hoces reci da mislis da nije Topaz? A meni se bas cini da jeste misli

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimečet oľu 18, 2010 5:18 pm

Alpha je napisao/la:
Hoces reci da mislis da nije Topaz? A meni se bas cini da jeste misli

Najvjerojatnije jest topaz, ali treba imati otvorene i druge mogućnosti. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimečet oľu 18, 2010 5:50 pm

E, ako koga zanima... :)

MINERAL EXPO SPLIT
4. međunarodni sajam dragog i poludragog kamenja MINERAL EXPO održat će se u Splitu 27. - 28. 03. 2010. u Domu HV Poljud, Poljudsko šetalište 1. Posjetite nas u subotu i nedjelju, od 10-20 sati. Cijena ulaznice je 20 kuna, a djeca do 14 godina imaju besplatan ulaz. (Izvor)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimečet oľu 18, 2010 11:51 pm

@Mow i Alpha, hvala na informacijama. ;)
Ona stranica koju je Mow postao je vrlo korisna.
Zapravo, sumnjala sam da se možda radi o turmalinu ili safiru, ali postoji vjerojatnost da je riječ i o plavom topazu.
Zapravo mi možda najviše sliči safiru. scratch
Planiram ga ionako odnijeti zlataru na popravak pa ću valjda otkriti o kojem je kamenu zapravo riječ, iako mi odgovaraju svojstva plavih kamena. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 12:01 am

@Alpha, Topaz je zut :/ confused
Da nije safir?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 12:26 am

@Flame Topaz dolazi u raznim bojama, pa i u žutoj i plavoj.

@Athena Safir vjerojatno nije, jer je pravi safir te veličine i brušenosti vrlo rijedak i jako skup. Onako odoka bih rekao 5-10 tisuća eura. Tako da je šansa da se radi o safiru mala. Također, safir je nešto tamniji od topaza, tako da je ovo najvjerojatnije topaz.
Ipak, i za topaz je ovo velik primjerak, koji je jako fino brušen i utočen u zlatni prsten tako da puno vrijedi.
Stari nakit. Nekoć su se radile solidne i fine stvari, a ne kao danas... :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 10:56 am

@Flamezar...MoW ti je vec rekao ali mozes i sam uguglati pa vidjeti kako sve Topaz moze izgledati :) Stavila sam i ja jednu sliku Topaza gore :)

@Athena...prilicno sam sigurna da je plavi Topaz i to jako lijepi primjerak. Koliko vidim na slici (a slika je jako dobra) boja, cistoca, sjaj...sve odgovara plavom Topazu lovely Ali, naravno, svakako pitaj zlatara pa nam javi :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 2:51 pm

@Alpha, izvini onda :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 3:12 pm

Ma sto se ispricavas?! :D

Nego...ajmo malo o Topazu :)

Evo par slika kako Topaz moze izgledati :)

Plavi topaz:

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Topazblue560


Sinteticki plavi Topaz:

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Topazbluesynthetic560


Ruzicasti Topaz:

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Topazpinktreated560


Prozirni/cisti Topaz:

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Topazclear560


Neobradjeni smedji Topaz:

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Topazbrown27

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 3:15 pm

Prsten s Topazom:

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Blautopasbluetopaz

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 3:25 pm

Evo i jedan tekst. Na engleskom je ali je lagan :)

TOPAZ:

The Egyptians said that topaz was colored with the golden glow of the mighty sun god Ra. This made topaz a very powerful amulet that protected the faithful against harm. The Romans associated topaz with Jupiter, who also is the god of the sun. Topaz sometimes has the amber gold of fine cognac or the blush of a peach and all the beautiful warm browns and oranges in between. Some rare and exceptional topaz are pale pink to a sherry red.

Wear topaz only if you wish to be clear-sighted: legend has it that it dispels all enchantment and helps to improve eyesight as well! The ancient Greeks believed that it had the power to increase strength and make its wearer invisible in times of emergency. Topaz was also said to change color in the presence of poisoned food or drink. Its mystical curative powers waxed and waned with the phases of the moon: it was said to cure insomnia, asthma, and hemorrhages.

Known for: It is said that it improves eyesight of the wearer of this stone! The ancient Greeks believed that it had the power to increase strength and make its wearer invisible in times of emergency. Topaz was also said to change color in the presence of poisoned food or drink. Its mystical curative powers waxed and waned with the phases of the moon: it was said to cure insomnia, asthma, and hemorrhages.
Available in shapes - octagon, oval, square, round, trillion, maruquese, heart shape, pear shape and cuts - Belgian, Diamond, facet, princes, cabochon and in size/grade variants.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 3:36 pm

Mozda je kianit ono?
Kolko su topazi otprilike jel znas?
Sad ce ovaj sajam u splitu pa mislim sta cu kupit.
Mislio sam si uzet quartz i Amethyst..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 3:37 pm

OVDJE sam nasla slijedeci tekst...zabavno... :)

Simbol transmutacije mutnog u prozirnog, nesavršenog u savršenstvu. U prošlosti se govorilo o pet skupina dragog kamenja kojima odgovara pet elemenata: safir – zemlja, biser – voda, kaustubha – vatra, mačje oko – zrak, topaz – eter. Draguljima se pridaju božanske atribute; oni simboliziraju nepomućene vrijednosti, istinu i duhovno savršenstvo, dubinu i bistrinu uma, svemoć i besmrtnost. Tako je nastala i ova tabela:

Ahat: Crveni ahat daje zdravlje, dug život, bogatstvo, mir i plemenitost. Crni ahat simbolizira hrabrost, svježinu i izobilje.
Akvamarin: Simbol mladosti, zdravlja i nade. Donosi ugled i štiti od opijenosti Svojom zelenkastoplavom bojom podstiče vjernost i postojanost, pa se koristi kao amajlija zaljubljenih.
Alem: Simbolizira odlučnost, sigurnost, uspjeh i energiju.
Ametist: Dragulj iscjeljenja, donosi ugled i štiti od opijenosti. Pomaže onima koji čine dobra djela. Svećenički kamen; simbol smirenosti, duhovnog mira i bogobojažljivosti.
Beril: Simbolizira sreću, vječnu mladost, ljubav u braku, nadu.
Biser: Simbolizira ženski princip, Mjesec, vodu, besprijekornu čistoću, dubinu, nevinost i jasnovidost. Štiti od glavobolje.
Cirkon: Dragulj mudrosti, časti i bogatstva; ioštrava pogled i smanjuje strah.
Dijamant: Simbol svjetlosti, sreče, vjernost, sunca, vječnosti, dostojanstva, mira i djevičanstva. Olakšava post i štiti od laži ako se drži u ustima. Smatra se najmočnijom amajlijom.
Feldspat mliječni (selenit): Dragulj Mjeseca. Simbol ljubavne nježnosti i razumjevanja.
Gagat: Simbolizira bezbjedna putovanja, jad i žalost.
Granat: Dragulj odanosti, ojačava volju i dovodi do uspjeha. Na Istoku je granat najrasprostranjeniji i najstariji talisman. Djeluje smirujuće na psihu i popravlja raspoloženje onih koji ga nose.
Hematit: Ispunjava želje i stimulira toleranciju i mir; donosi sreću hazarderima i hrabrima. Štiti ratnike i zacjeljuje rane. Zato je omiljen kod vojnika.
Hijacint: Simbolizira vjernost i stimulira vidovitost. Omiljen među čarobnjacima.
Hrizolit: Dragulj pregovarača. Simbolizira mudrost, diskreciju, razboritost i toleranciju.
Hrizopraz: Simbolizira vedrinu života, obiteljsku sreču i radost.
Jakint: Dragulj bogobojaznih; simbolizira skromnost, pomirljivost i postenja.
Jantar: Vjeruje se da je u njemu zgrušana svjetlost i magnetizam. Ojačava volju i dovodi do uspjeha. Štiti od mnogih bolesti.
Jaspis: Dragulj radosti i sreće. Stimulira zadovoljstvo i jasnovidost, te djeluje utješno.
Kalcedon: Stimulira svježinu, jasnoću i tjelesnu krepkost.
Koral: Štiti od uroka. Preporučuje se mladim ženama kao zažtita od steriliteta. Liječi bolesti unutrašnjih organa.
Karneol: Simbolizira prijateljstvo, samouvjerenost, hrabrost i zdrav život.
Korunt: Stimulira duhovnu stabilnost, iskrenost i karakternost.
Kristal: Simbolizira čednost, jednostavmost i prirodnost. Omiljen je među čarobnjacima.
Lazur: Simbol božanske naklonosti i sposobnosti. Ovo je kamen radosti. Liječi mnoge bolesti.
Magnet prirodni: Simbolizira poštenje, čestitost, iskrenost i muževnost.
Malahit: Obespravljenim i poniženim uliva nadu i pomaže u pronalaženju rješenja. Liječi rane i reumatizam.
Olivin: Simbolizira jednostavnost, skromnost, zadovoljstvo i sreču.
Oniks: Dragulj duhovne snage i iskrenosti; jača bračnu sreću i štiti od nesreće.
Opal: Simbolizira vjernost i molitvu; ojačava nadu, donosi vedrinu, radost i spokojstvo. Posmatrajući opal može se postati vidovit.
Perodot: Kamen prijateljstva i iskrenosti; čuca od munje i groma.
Rubin: Simbolizira kraljevsko dostojanstvo, moć , ljubav, strast, ljepotu, zdravlje, dugovječnost, neranjivost; čuva od otrova; daje mudrost, smirenost i snagu.
Safir: Dragulj istine. Simbolizira nebeske vrline. Čini čovjeka miroljubivim, ljubaznim i pobožnim; Jevreji ga zovu kamenom svjetlosti i smatraju ga simbolom ravnoteže i mudrosti. Stimulira šesto ćulo.
Sardoniks: Simbolizira čast, suzdržljivost, plemenitost i vedrinu.
Smaragd: Dragulj besmrtnosti, mladosti, vijernosti i proljeća; donosi sreću, pobjeđuje iskušenja i suzbija lascivnost. Njegova svjetlozelena boja uliva mir, daje nadu, pojačava osjećanja, produbljuje strasti... Liječi vid i živce, te poboljšava pamćenje.
Tirkiz: Simbol hrabrosti i uspjeha, ljubavi i bogatstva. Vjeruje se da obuzdava svađe i učvršćuje prijateljstva.
Topaz: Dragulj božanske dobrote; stimulira prijateljstva, ljubav i oštroumnost. Neutralizira otrovana pića i pomaže u liječenju asmatičara i živčanih bolesnika.
Turmalin: Simbolizira nadahnuće i prijateljstvo; upozorava na opasnost i bol.
Žad: Naklonjen je takmišarima svake vrste. Pomaže u razvijanju borilačkih vještina i podstiče na afirmaciju.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 3:46 pm

Flamezar je napisao/la:
Mozda je kianit ono?
Kolko su topazi otprilike jel znas?
Sad ce ovaj sajam u splitu pa mislim sta cu kupit.
Mislio sam si uzet quartz i Amethyst..

Jel ti to samo vidis da je nesto plavo pa da moze proci ili? Koliko je Kianit cest u nakitu? Mislim da i nije bas najcesci. Ako se Kaianit ugugla u slike vidjet ce se da je to obicno neprozirni mineral.

Topaz je jako cest u izradi nakita. Plavi Topaz je, mislim, nesto rjedji nego njegova zuckasta inacica.

Jel ovo pitas za cijenu Topaza? Ne znam. Nesto sam naisla na neke cijene ali samog kamena i cini mi se da bi to bilo u rangu ametista ili nesto skuplje.



Sto se tice mogucnosti da se radi o Safiru. Mislim da nije Safir jer je on tamniji od Topaza. Budem nasla neke zgodne slike pa stavim :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 3:49 pm

Evo i slike Safira :)

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Sapphiresensationring7


Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Burmastarsapphirering

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 3:53 pm

Ne. Ima svakakvih kristala koji se stavljaju za nakit. Safir mozda je i nije. Kaze da je skup i rijedak. Al sto kazes i je tamniji od Topaza.
Sad sabm io googlao slike topaza i izgleda da je topaz.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 4:05 pm

Jeste se raspisali. :D
Misterija još nije riješena, ali sudeći prema slikama koje je Alpha postala i ja mislim da se radi o sintetički plavom topazu.
Zbunilo me što je na jednoj drugoj fotki plavi topaz bio više sivkast.

Nakon popravka slijedi čišćenje kristala, budući da sam čula da može donijeti dosta negativne energije prijašnjeg vlasnika, ako se ne pročisti.

Zanimljivo je to o kamenju, evo malo opširnije o čišćenju kristala i utjecajima, iako su o ovom prvom Alpha i Zvezda već opširno pisale. :)

http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/showthread.php?p=67088

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 4:54 pm

@Flamezar...nisam rekla da se Kianit ne koristi ali je cinjenica da se ne koristi tako cesto kao neko drugo poludrago i drago kamenje. To je sve. Isto tako mislim da si zbilja nasao nesto plavo i da si napisao da je mozda to, a da nisi posteno odradio "domaci rad" i pogledao prvo kako izgleda plavi Topaz ili Safir i td.

@Athena...iako djeluje kao onaj sinteticki mislim da nema razloga da nije prirodi. Samo je na onoj slici razlika jace naglasena. Samo ti njega procisti. Daj ga pod vodu, da ide mlaz po njemu :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 8:31 pm

@Alpha, Safir sam isprva rekao. Kianit sam tek kasnije. Sto vise punudenih informacija bolje. Ja sam govorio "mozda". Da vidim sta ce ispast kasnije. Razabrao sam i mogucnosti i drugih kamenja, ali to sto kazem da je mozda drugi kamen ne znaci da neslazem sa tvojim misljenjem.
Izgleda kao da se srdis na mene..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 9:45 pm

Ne ljutim se ne tebe nego komentiram princip nabacivanja nasumicnih mogucnosti temeljenih na nedovoljno obradjenom materijalu. Znaci, moze biti da je taj kamen nesto skroz petanesto ali princip ajmo "navest sve sto je plavo pa mozda pogodimo" mi je bezveze. Ne kazem uopce da sam ja u pravu. Jok. Samo kada sam vec kazala nesto onda sam za to imala i neke argumente. Vise od onog "plavo je". Safir je pretaman, a i preskup kamen da bi bio tako velik. Naravno moguce je ali je mogucnost mala. Kianit...a sto da kazem za njega uopce. Opet mala sansa. Topaz je najizgledniji. Poludragi kamen. Relativno cest. Dimenizijski isto odgovara. Boja odgovara. Ton boje odgovara. I zato mislim da je to. Ali ne mora biti.
Stvar je u tome da ne volim traljavost. Samo to.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 26, 2010 4:47 pm

Da se citiram jer je to sutra... :D

Alpha je napisao/la:
E, ako koga zanima... :)

MINERAL EXPO SPLIT
4. međunarodni sajam dragog i poludragog kamenja MINERAL EXPO održat će se u Splitu 27. - 28. 03. 2010. u Domu HV Poljud, Poljudsko šetalište 1. Posjetite nas u subotu i nedjelju, od 10-20 sati. Cijena ulaznice je 20 kuna, a djeca do 14 godina imaju besplatan ulaz. (Izvor)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitimepet oľu 26, 2010 5:28 pm

Evo, ja sam riješila misteriju vezanu uz navedeni prsten. :D
Nitko nije bio u pravu. Prsten ima neku vrijednost, jer je zlatni, ali kamen je sintetički, neka imitacija topaza.
Ne može se to tako lako vidjeti preko slike, a takvi su se radili 70-tih.

Inače, svejedno ću ga možda ponekad nositi. :)
Nekad znam staviti prsten sa cirkonom (neredovito), a one starinske sa provjereno skupim kamenom, naslijeđene, praktički nikada ne nosim.
Previše koristim nokte i ruke pa ne bi riskirala da nešto vrijedno izgubim. :)
Tako da zasad od nakita ne nosim ništa, ali planiram staviti tigrovo oko na lančić.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 6 / 35.Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: