Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 21 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri oľu 31, 2010 4:38 pm

I meni je plavi super, sviđa mi se boja i to što je razmrljan u nijansama. :)
Sunčev kamen mi je isto lijep, jedino mi ovaj ''bijelo-žuti'' nekako odstupa. Možda je to zato jer mi neka takva svijetla boja i nije nešto omiljena confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri oľu 31, 2010 4:41 pm

Taj Lapis ima kao zlatne pruge. Ne vidi se na slici bas. A Pirit je krasan ali kako je lupio blic onda je jak odbljesak pa se cini tako nekako...bljedunjav...

Budem ih ovih dana cistila i punila pa cu slikati na svjetlu :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri oľu 31, 2010 5:43 pm

Hej, Alpha, znaš li možda kako odabrati kristale koji odgovaraju pojedinoj osobi za zaštitu npr. na radnom mjestu od eskalacije kompjuterskih zračenja??
A što nema u Nebeskom daru velik izbor kristala i inih stvari, to je čini mi se u Sesvetama, pa onda u Novoj Arci u Tkalčićevoj isto ima svega i svačega pa i kristala?! Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 888361
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri oľu 31, 2010 5:45 pm

To se mi pitamo di ima u Splitu :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimečet tra 01, 2010 12:00 am

@Antea...da, ima ali to je u ZG. Doduse ja se relativno cesto zaletim do ZG-a pa redovito odem i u Novu Arku ali u ST nema takvih ducana. To mi je bezveze.

Uglavnom, sto se tvog pitanja tice, bas sam danas dala ovaj malo duzi post koji ukljucuje upotrebu kristala kao cistaca boravisnih prostora. Sto se tice radnog mjesta, kompjutera i sl. tu su dobri piramidalni oblici. Goski kristal je odlican cistac. Piramidu Gorskog kristala stavi na svoj radni stol ali pazi da su joj stranice uvijek okrenute tako da su paralelne sa stranama svijeta (a ne da da su kutevi upereni u strane svijeta). :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimečet tra 01, 2010 12:08 am

Baš fino, to je jedino što i imam od kristala, piramidu gorskog kristala Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 973175
Jedno vrijeme sam bila vrlo blizu toga da izučim kristaloterapiju, ali onda su stvari krenule drugim tokom. Tko zna, možda jednom, ipak...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimečet tra 01, 2010 10:01 pm

Bas citam...kristal u obliku grozda isijava energiju brzo u svim pravcima. Mozde apsorbirati stetnu energiju i cisti druge kristale i prostorije :)

Evo primjer grozd kristala :)

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Grozd

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimeuto tra 06, 2010 10:41 pm

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 P1020770kmodified
Ovo su moji kristali :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri tra 07, 2010 10:31 am

Uuuu...predivno! Hoces li napisati ponesto o njima? Makar koji je koji :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri tra 07, 2010 10:34 am

Evo nesto o Dumortijeritu za Legija :)

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Dumortierit2

Dumortijerit pomaže u shvatanju iluzorne stvarnosti i u viđenju onoga što je realno. Promoviše postignuće, pozitivni stav, hrabrost, poverenje, harmoniju i pomaže nam da izađemo na kraj sa panikom i strahom. Dumortijerit ohrabruje da se vidi i prihvati stvarnost i da se na tu stvarnost reaguje inteligentno i u sopstvenu korist.

Kristali dumortijerita mogu biti u braon, svetlo, tamno plavoj i zelenoj boji, ređe su ljubičaste i pink boje. Smatra se da ove varijacije u boji potiču od gvožđa i ostalih trovalentnih zamena za Al u rešetki ovog kristala. Neprovidni su i voštanog sjaja.

Nalazišta dumortijerita su u Namibiji, Južnoj Africi, Mozambiku, Madagaskaru, SAD-u i Brazilu.

Dumortijerit je vlaknasta varijacija obojenih aluminijum boro-silikatnih minerala. Otkriven je 1881 godine od strane Francuskog paleontologa Eugena Dumortiera.

Pojačava organizacione sposobnosti, ukljućujući preciznost, samodisciplinu. Pomaže da se bude više poslovno orijentisan, sistematičan, uredan i metodičan. Ako posedujete biznis, ovaj kamen može da vam pomogne da sredite dokumentaciju, da isprogramirate svoje postupke, čak i vaš misaoni proces u procenjivanju najboljih koraka za vaš biznis.

Nosite dumortijerit da biste smanjili uzbuđivanje, tvrdoglavost, preosetljivost i hiperaktivnost. Pomoći će vam u zastupanju sebe i svojih stajališta, na pravedan način, pogotovo u neprijateljskoj okolini. Ako ste neodlučni u zastupanju sebe ili ste se našli u okolnostima lošeg tretmana i zlostavljanja dumortijerit će biti vaš saradnik u borbi da se uspravite i da se izborite za svoja prava bez da vas drugi gledaju kao tvrdoglavu osobu. Dobar je kamen karijere za žene. Dumortijerit donosi strpljenje i toleranciju. Daje vam sposobnost da vidite pravu vrednost u svim ljudima bez obzira na spoljašnji izgled.

Dumortijerit vam obezbeđuje više snage i hrabrosti da ostvarite svoj pravi potencijal. Svetlo plavi dumortijerit balansira grlenu čakru i pojačava komunikaciju između nižih čakri i psihičkih energija i viših čakri odnosno mentalnih i spiritualnih energija. Tamno plavi kristal postavljen između obrva je popularan kamen za otvaranje trećeg oka i ostvarivanje komunikacije sa Anđelima i Duhovnim Vodičima. Pomaže u prenošenju spiritualnih koncepata drugima, verbalizaciju spiritualnih ideja i boljem razumevanju neobičnih ili mističnih događaja i iskustava.

Dumortijerit je odličan kamen kao pomoć u dijagnostici zdravstvenih problema. Upućuje na istinske uzroke bolesti tako da možete bolje i potpunije da se lečite. Dumortijerit je dobar za snižavanje temperature. Pomaže kod problema sa plućima, laringitisa, neuralgije, upale živaca, dobar je kamen za opuštanje.

Pomaže kod povraćanja, dijareje, epilepsije, glavobolje, odvikavanja od zavisnosti. Smanjuje slabost i pojačava stamenu snagu za one koji su suočeni sa hroničnim bolestima.

Prazni se svakih deset dana a puni se par sati pored gorskog kristala za fizičke probleme, pored ametista za duhovni rad. (izvor)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri tra 07, 2010 11:16 am

Hvala, Alpha. Što kažeš na izbor? :) Taman ono što mi treba :) :)
Pritom sam jučer još imao i temperaturu, a vidim da je za snižavanje temperature. Uistinu, treba mi više metodičnosti, sistematičnosti i malo slaganja na mjesto u svakom pogledu. :)
Postoji jedan problem... kako ću ga puniti? misli Trebam kupiti i ametist i/ili gorski kristal?

Evo mog lovely

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Gedc0541

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri tra 07, 2010 11:36 am

Provjeri si na 7. stranici, tamo piše o raznim načinima čišćenja miga

http://www.dekameron.biz/kristali.html

Na ovom linku piše da se može čistiti pod vodom i puniti na suncu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri tra 07, 2010 12:36 pm

Legic, jes ti procitao moj gornji post? misli Zadnja recenica...evo ti opet:
Alpha je napisao/la:
Prazni se svakih deset dana a puni se par sati pored gorskog kristala za fizičke probleme, pored ametista za duhovni rad.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri tra 07, 2010 12:40 pm

Pa pitao je jel treba kupiti i ametist i/ili gorski kristal.
S obzirom na ono što piše na linku, ne treba, može si puniti kristal na suncu i čistiti pod vodom. Sad ne znam jel dobro piše ili ne. :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri tra 07, 2010 1:02 pm

Ne razumijem sto nije jasno u citiranoj recenici...ako zeli raditi jedno onda se puni uz jedan kristal, a ako zeli raditi drugo onda uz drugi. To je lijepo i detaljno napisano. Moze se puniti i na suncu ali ovo sa gorskim i/ili ametistom je ciljano i vrlo jasno.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri tra 07, 2010 1:20 pm

Sve je jasno, nego sam mislio na nešto drugo, ne znam koliko smisla ima, ali napisat ću. :)
Kristali imaju neko svoje djelovanje, energiju takoreći. Međutim i mi isto tako imamo neku energiju. Gledam na međusoban odnos između tih energija, zato po meni ne bi svaki kristal imao djelovanje u istoj mjeri na svakoga, ono što bi se trebalo desiti jest neka složnost energija. Pisalo se već o tome da kristal utječe na nas, ali i mi na kristal, pa ga teoretski možemo napuniti negativnom energijom, što će onda nepovoljno utjecati na nas. Zato, i mi na neki način moramo djelovati u željenom smjeru da imamo prave koristi od kristala. Barem ja na to tako gledam.

Jest da gorski kristal i ametist imaju ciljano djelovanje, ali mislim da smo u prvom redu mi ti koji fokusiramo djelovanje kristala, te da ako se kristal i napuni na suncu, mi ćemo moći koristiti njegovu energiju za duhovni rad ili fizičke probleme, ovisno o tome što nam treba. miga
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri tra 07, 2010 5:45 pm

Citat :
Boja: Tamno plavi kamen, sa crnim poljima. Odličan je čistač grla i pomoć pri infekcijama usta, nosa, ušiju i disajnih organa. Jača volju i samopouzdanje. Sadrzi aluminijum i gvožđe pa je dobar i za jačanje krvi, za nervni sistem, upalu živaca i imunitet. Čisti se pod vodom i puni na suncu. Nalazište-Mozambik
Alpha, pročitao sam tvoj post. Zato sam i pitao ono pitanje :P
Ovdje piše malo drugačija verzija. Zato pitam :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri tra 07, 2010 9:08 pm

Ja sam si kupila Opsidijan snježni :)

lokacija: Južna Amerika djelovanje: Ima sposobnost iznošenja stvari na površinu. To mogu biti i pozitivne i negativne stvari, ljubav, ljutnja, tajne..., ali s njim sve stvari izranjaju na površinu puno nježnije nego što bi inače. Pomaže nam uvidjeti vlastiti život i osvježiti ga u korisnijem smjeru. Ovo je kamen vedrine i čistoće. Povezan je s korijenskom čakrom, koristan za vene, kostur, glatku kožu. Štiti od emocionalnih povrijeda.

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Opsidijan

Moj je jako mali :) ali se zbilja čudim kako sam odabrala baš onaj koji me štiti od emocionalnih povreda
odmah me privuko a kad sam ga stavila u ruku bio je topao... našli smo se cerek

Imali tko veči opis o njemu? :) ja malo tražim, ali na ništa ne nailazim...

EDIT: Našla na Omeginom linku :D

Boja: Crna sa belim pahuljicama. Ovo je kamen čistote, koji daje ravnotežu telu, umu i duhu. Dobar je za koncentraciju, za realizaciju ciljeva i realan pogled na život. Pomaže da prepoznamo pogrešno razmišljanje, podstiče smirenost i unutrašnji fokus. Uz to štiti od infekcija i zapaljenja, jača imunitet. Podstiče cirkulaciju i raspoloženje. Voda ga čisti, a regeneriše se na suncu i pored gorskog kristala. Nalazište-USA

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri tra 07, 2010 9:34 pm

Nosim tigrovo oko (odnedavno), kojeg sam ranije kupila, zapravo prema svom horoskopu.
Evo malo o njemu...

TIGROVO OKO Od davnina vrlo cijenjen kamen koji svog vlasnika razveseljuje i izoštrava mu osjetila. Tigrovo oko je zlatno-smedi kamen u slojevima. Iscjeljuje migrenu i jake glavobofje, pomaže kod duševnih oboljenja, grčevitih napadaja, gubitka svijesti, epilepsije, upale živca, neuralgije kao i vaginitis. Posebno jak utjecaj ima na kosti i zglobove. Pomaže kod zadebljanja kostiju koji uzrokuju bolne promjene koštane strukture. Iskrivljenje kralježnice kod mladih osoba mogu se ublažiti nošenjem tigrovog oka kao i reumatizam zglobova, te upala zgloba koljena. Pomaže kod hepatitisa, alergija i astme.

Psiha: Tigrovo oko svom vlasniku podaruje sigurnost i ravnotežu a posebno kod djece spremnost na učenje i prijemfjivost. Kod ispita, školskih zadaća i polaganja vozačkog ispita preporućuje se nošenje tigrovog oka kako bi se aktivirala sposobnost razmišljanja i koncentracije.

Najveću snagu razvija u zoni soiarnog pleksusa.

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 2ymxeom

Baš sam nedavno razmišljala o još jednom kamenu, kojeg sam u zlatarni dobila gratis, nakon kupnje nekog nakita pa sam ga od oka izabrala.
Pronašla sam sliku i mislim da se radi o aventurinu. scratch
Nisam ga još nosila.

AVENTURIN sivozeleni zrnati agregat kremena. Nošenjem na koži ~iscjeljuje kožne alergije, akne i prišteve. Ublažuje opadanje kose, cvjetanje kose, prhut i osip, a jača i lomnu kosu. Voda od aventurina dobra je za smirenje očiju kod prenaprezanja. Kao dodatak kupkama iscjeljuje bolove u ledima. Ljekovita svojstva: alergije, oči, koža, živci, mišići, psihosomatska oboljenja, timus, srce. U kombinaciji sa gorskim kristalom iscjeljuje alergije. Aventurin - kamen sunca ima svojstvo jačanja potencije. Čaj sa kamenom aventurina ublažuje i liječi bolesti crijeva i čireve dvanaesterca koji se ponekad vuku godinama, a potiče i probavu. Ublažuje kronične upale debelog crijeva i s njom povezane probadajuće bolove ili proljev. Probavne smetnje, vjetrove i čestu začepljenost takoder ublažuje i iscjeljuje.

Psiha: Aventurin ublažuje psihosomatske smetnje i strahove , posebno one koji potječu iz prvih sedam godina života. Podržava neovisnost, veselje, humor i vedrinu, a negativnu snagu pretvara u pozitivan stav prema životu. Programira se za rast blagostanja i novac.

Pomaže u zadržavanju pravih prijatelja u vjernom prijateljstvu.

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 28tgn6h

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesri tra 07, 2010 11:54 pm

Legionar je napisao/la:
Citat :
Boja: Tamno plavi kamen, sa crnim poljima. Odličan je čistač grla i pomoć pri infekcijama usta, nosa, ušiju i disajnih organa. Jača volju i samopouzdanje. Sadrzi aluminijum i gvožđe pa je dobar i za jačanje krvi, za nervni sistem, upalu živaca i imunitet. Čisti se pod vodom i puni na suncu. Nalazište-Mozambik
Alpha, pročitao sam tvoj post. Zato sam i pitao ono pitanje :P
Ovdje piše malo drugačija verzija. Zato pitam :)
Vidi, meni je ta stranica super. Negdje sam ju prije i linkala (ako se ne varam) jer je zgodna obzirom ima jako velik dijapazon minerala/kamenja pa cak i poneko pojasnjenje za svaki. Ipak, vidi se da je to pojasnjenje sturo. Ako sam ti dala post od pola stranice, a ti se pozivas na izvor od deset recenica...mislim...ono...mogao si barem jos istraziti pa da si eventualno nasao da negdje pise da se ne smije priblizit gorskom kristalu ili tako nesto posve suprotno to bi bilo ok...pa bi dalje istrazivali... Ovo gore je samo jos jedan nacin za punjenje obzirom je praznjenje pod vodom u svim verzijama. To punjenje nije tako ciljano kao ono sto sam dala ali je isto posve u redu. Inace se tamno/puno kamenje cesto puni na suncevoj svjetlosti dok neke vrste koje su obicno prozirnije/mlijecne ili svjetlije boje pune preko drugih kristala ili na mjesecini.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimečet tra 08, 2010 1:52 pm

@Gea, baš ste se našli :)

Alpha, pokušao sam izbjeći situaciju da kupujem još nešto ako se može puniti na sunčevoj svjetlosti. Zato sam pitao ima li koji drugi način ili je taj svakako preporučljiviji.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimečet tra 08, 2010 8:49 pm

Citat :
Nosim tigrovo oko (odnedavno), kojeg sam ranije kupila, zapravo prema svom horoskopu.
Evo malo o njemu...

TIGROVO OKO Od davnina vrlo cijenjen kamen koji svog vlasnika razveseljuje i izoštrava mu osjetila. Tigrovo oko je zlatno-smedi kamen u slojevima. Iscjeljuje migrenu i jake glavobofje, pomaže kod duševnih oboljenja, grčevitih napadaja, gubitka svijesti, epilepsije, upale živca, neuralgije kao i vaginitis. Posebno jak utjecaj ima na kosti i zglobove. Pomaže kod zadebljanja kostiju koji uzrokuju bolne promjene koštane strukture. Iskrivljenje kralježnice kod mladih osoba mogu se ublažiti nošenjem tigrovog oka kao i reumatizam zglobova, te upala zgloba koljena. Pomaže kod hepatitisa, alergija i astme.

Psiha: Tigrovo oko svom vlasniku podaruje sigurnost i ravnotežu a posebno kod djece spremnost na učenje i prijemfjivost. Kod ispita, školskih zadaća i polaganja vozačkog ispita preporućuje se nošenje tigrovog oka kako bi se aktivirala sposobnost razmišljanja i koncentracije.

Najveću snagu razvija u zoni soiarnog pleksusa.



Baš sam nedavno razmišljala o još jednom kamenu, kojeg sam u zlatarni dobila gratis, nakon kupnje nekog nakita pa sam ga od oka izabrala.
Pronašla sam sliku i mislim da se radi o aventurinu.
Nisam ga još nosila.


Haha, nemogu vjerovat. Jednu godinu kad je isto bio sajam u Splitu, i to mi je bio prvi put na sajmu kupio sam tigrovo oko. Nisam nista bas znao o njemu, samo sam ga uzeo jer mi se svidao: Poceo sam ga nosit u skolu i svaki put bi mi "pomogao" oko odgovaranja i svega u vezi ucenja xD. Bio mi je stvarno drag al neznam zasto sam ga prestao nosit. :/.
Slikat cu ga pa cu stavit da ga vidite lovely
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimečet tra 08, 2010 10:19 pm

Flamezar je napisao/la:
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 P1020770kmodified
Ovo su moji kristali :)

Onda...moze sto o njima? :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimečet tra 08, 2010 10:44 pm

Alpha je napisao/la:
Flamezar je napisao/la:
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 P1020770kmodified
Ovo su moji kristali :)

Onda...moze sto o njima? :)
Pa moze :) iako...

Ljevi je Ametist. Ametist su dugo zvali kamenom sređenosti i trezvenosti. U starom Rimu prah ametista dodavali su vinu da spriječe pijanstvo. Pomaže u liječenju alkoholizma, nasilnog ponašanja i svake vrste ovisnosti. Ametist donosi energiju stabilnosti, mira, ravnoteže, hrabrosti i unutarnje snage. Koristi se i kao zaštita od psihičkih napada. Na duhovnoj razini ametist pomaže komunikaciju s anđelima, razvija telepatiju i druge psihičke sposobnosti. On je izvrstan kamen za meditaciju, molitvu (tijekom povijesti često su ga nosili biskupi i pape u prstenu) i pomaže nam spoznati svoj put. Potiče dobar san. Olakšava bol žalosti i razvija osjećaj sreće. Ametist je koristan ako imamo pravnih poteškoća i novčanih problema, jer može dovesti do blagostanja i obilja. Dosta se koristio i kao zaštita za putnike. Pomaže kod glavobolja, nesanice, artritisa, olakšava bolove, povoljno djeluje na cirkulaciju, kronični umor, imunitet. Povezan je s krunskom čakrom.

To je sa stranice http://www.nebeski-dar.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=1
Meni je jako drag. Iako nisam jos ga ispraznio i napunio pa kraj njega osjetim malo "ne bas dobro". Al svaki put kad ga drzim dok jos nisam zaspao, ujutro se probudim i sjecam se sna. ^^
Prilicno je jak. Jos cekam da ga napunim pa vam javim kakav je kad je napunjen :)
Onaj gore je Kvarc. (Gorski kristal) Rimljani su vjerovali da gorski kristal sadrži energije bogova koje daju snagu, hrabrost i mudrost. Gorski kristal je univerzalan kamen, svatko bi trebao imati jedan! Čist je i snažan energetski izvor, jača energetsko polje, stimulira moždane funkcije, jača imunološki sustav i dovodi tijelo u ravnotežu, aktivira sve nivoe svijesti; daje sklad duši. Ovaj kristal stimulira sve čakre; koristi se i za zaštitu od energetskih utjecaja drugih ljudi, za zaštitu od zračenja kompjutera kao i za zaštitu od podzemnih zračenja. Prilikom snimanja Kirlijanovom kamerom utvrđeno je da kvarc može udvostručiti ljudsko biomagnetsko polje te zaštiti nositelja od radijacija. Kvarc generira elektromagnetizam i poništava statički elektricitet.
Sa njim nisam dugo. Al kad jesam i neosjecam bas da je "negativne energije" od drugih ljudi koji su ga prenosili ili sta vec radili :D.
Ali stoji mi u sobi pa je amo rec "puni".


Desno je kalcit. Nije moj, burazov je. Al sam ga slikao zajedno sa ovima jer uljepsava dok su svi na okupu
lovely
A u sredini ovaj neznam koji je. To je mom bratu covjek sa sajma dao besplatno. Jos je enigma xD
Ni ovaj izmedu kvarca i ametista neznam koji je al mislim da bi ti alpha znala. Slikat cu ti ga izbliza pa probaj odgonetnut :)
[Vrh] Go down
Eternity
Višestanični organizam
Eternity


Male
Pisces Tiger
Broj postova : 79
Age : 26
Location : Metabunker
Registration date : 02.03.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitimesub tra 10, 2010 9:42 pm

ta nije taj u izmedju ametista i gorskog tirkiz ili safir
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 8 / 35.Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 21 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: