Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 28 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimesri ruj 14, 2011 6:06 pm

Koliko vam je važna cijena kristala?

Naime, u nekim stranim zemljama kristali su mnogo, mnogo jeftiniji. Kada sam bio u mogućnosti kupiti kristale koji ovdje dođu oko 50kn za 0,5-1€ nisam pokupovao cijelu trgovinu nego samo dva. Zašto? Nije mi se činilo toliko "vrijednim", tj. uistinu kao da ne bih cijenio kristal koji je tako jeftin.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimesri ruj 14, 2011 6:29 pm

Koliko sam mogla vidjeti na ebayu, cijene kristala variraju, a često puta su i skuplje nego kod nas.
Ukoliko je kristal zaista pravi, njegova cijena mi ne smeta, štoviše poželjnije je da bude jeftiniji. :P
Smatram da su kod nas kristali preskupi.

Zašto se tebi jeftiniji kristal nije činio vrijedan kao skup? Da li zbog sumnje u kvalitetu i autentičnost? misli
Također, mislim da je dobro da nisi pokupovao cijeli dućan, iz razloga što ljudi znaju nakupovati mnogo kristala, a da ne stignu o njima brinuti.
Tada kristal uglavnom samo skuplja prašinu i ne dobiva dovoljno pažnje. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimesri ruj 14, 2011 6:36 pm

Jeftinij su zato sto njih ne jebe carina koliko hrvatsku. Od nedavno potrebno je vaditi i za svaki nakit nacinjen od kristala sanitarnu iskaznicu (od 250 kuna pa nadalje jedna kosta pa sada racunajte koliko ti ostane ako ju i uspijes prodati).. birokracija trgovinu kristalima u hr. jednostavno unistava zbog cega nije niti cudo da rijetki sa istima opstaju (kud "srece" da su trgovine kristalima jedine sto nasa drzava lihvari dok ne unisti).
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimesri ruj 14, 2011 10:09 pm

Jeste vidjeli da je na kioscima krenula prodaja kristala i male 'knjizice' uz to. Ovaj tjedan je Ametist. Iduci tjedan bi trebalo biti Tigrovo oko i kutija za zbirku...predobro je :) Inace ovaj prvi primjerak je po cijeni za promitivnih 12 kn, a inace ce biti 24 kn. Prilicno povoljno :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimesri ruj 14, 2011 10:58 pm

Negdje sam čula za to. Mislim da se časopis zove Blago zemlje.:)
Vjerojatno ću morati skoknuti u Zagreb po časopis, jer sumnjam da ima na malim kioscima.:P

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimepet ruj 16, 2011 9:13 pm

Eto, mama mi je neplanirano nabavila prvi broj Blaga zemlje i dobila sam ametist. lovely
Časopis se može kupiti na svim većim kioscima i u Konzumu.
Mislim da ću povremeno kupovati, jer većinu kamenja već imam. U sljedećem broju se dobiva posebna podloška za izlaganje i malo tigrovo oko.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimepet ruj 16, 2011 10:12 pm

Ma totalna navlakusa za ljubitelje kristala i minerala. Vec sam se pomirila s time da cu ga kupovat cerek

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimesub ruj 17, 2011 1:24 pm

To su se izvrsno marketinški sjetili. I imam dojam da će im dobro ići prodaja, jer je to puno jeftinije nego po dućanima s kristalima. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Bobby
Stanica
Bobby


Male
Cancer Horse
Broj postova : 21
Age : 33
Location : Nedelišće Hrvatska
Registration date : 17.09.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimesub ruj 17, 2011 10:48 pm

Lijepi pozdrav svima...ja sam novi član na forumu, pa da vas pitam u vezi časopisa Blago zemlje. Jesu li to pravi kristali ili kopije? Vi se duze bavite s time pa znate prepznati...Inace jako dobro zamišljeno sve skupa...mislim da ću kupiti sve časopise, prvi sam več kupio i dopada mi se...Jer me kristali jako zanimaju... hvala na odgovoru :D

edit: I ako znate mozda kad izlazi taj časopis svaki tjedan jedan broj ili svaka 2 tjedna?
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimesub ruj 17, 2011 10:55 pm

I ja sam ljubiteljica ovih kamenčića...Evo moja malecka kolekcija:
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 3096315624_dca472ef65

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimesub ruj 17, 2011 11:04 pm

@Lyra Lijepa kolekcija, imaš stila.
Neobični oblici, a opet je sve skladno. :)

@Bobby Dobro nam došao! :) Osobno nisam kupio taj časopis pa ti stoga ne znam odgovoriti na pitanje. No malo je vjerojatno da se radi o umjetnim kamenovima jer bi se teško to nekome isplatilo. Najvjerojatnije su pravi. Ipak, neka ti djevojke odgovore iz prve ruke.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimesub ruj 17, 2011 11:12 pm

@Bobby, kristali koje dobiješ u časopisu su originali, iz raznih dijelova svijeta. :)
Časopis izlazi svaki tjedan.
Ono što je mene iznanadilo (ukoliko sam pažljivo čitala časopis), jest da ne piše kako se pojedini kristal puni i prazni. confused
To je veoma bitno, ukoliko želimo optimalno djelovanje nekog kristala pa bi bilo poželjno da se informiraš kako valja puniti/prazniti pojedini kristal.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimesub ruj 17, 2011 11:20 pm

Mislim da je na ovoj temi za neke kamenove napisano kako se čiste, pa neka Bobby slobodno poviri ranije stranice teme.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Bobby
Stanica
Bobby


Male
Cancer Horse
Broj postova : 21
Age : 33
Location : Nedelišće Hrvatska
Registration date : 17.09.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimesub ruj 17, 2011 11:30 pm

hvala svima na odgovorima :D budem malo proučio i informirao se više o kristalima al jedno je sigurno, izgleda da sam našao novi hobi :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimened ruj 18, 2011 12:25 pm

@Bobby...Kao sto je receno kristali su pravi :) Ali nije bas jasno da li ce casopis izlaziti svaki ili svaki drugi tjedan obzirom (kao sto si ocito zamijetio) na poledjini onog kartona pisu kontradiktorne informacije. Ipak, na svim kioscima gdje sam pitala su kazali da bi trebalo izlazit svaki tjedan. Sutra je ponedjeljak pa cemo saznati ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Bobby
Stanica
Bobby


Male
Cancer Horse
Broj postova : 21
Age : 33
Location : Nedelišće Hrvatska
Registration date : 17.09.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimened ruj 18, 2011 6:35 pm

Alpha je napisao/la:
@Bobby...Kao sto je receno kristali su pravi :) Ali nije bas jasno da li ce casopis izlaziti svaki ili svaki drugi tjedan obzirom (kao sto si ocito zamijetio) na poledjini onog kartona pisu kontradiktorne informacije. Ipak, na svim kioscima gdje sam pitala su kazali da bi trebalo izlazit svaki tjedan. Sutra je ponedjeljak pa cemo saznati ;)

da i ja sam danas bio na kiosku i rekli su mi da časopis izlasi svaki tjedan u utorak...al nije to 100% sigurno..budemo vidjeli sad... :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 9:48 am

Jutros mi je zenska rekla da nije danas izaslo i da nece to jos tjedan-dva (?!). Mislim da je nesto zabrijala. Pitat cu na nekom drugom kiosku :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 9:54 am

Bice to ko onaj casopis maya, ne vidis ga nigdje za kupit... no na kraju ga dijele djabe, a kao trebo bi kostat 14-5 kuna xD
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 10:52 am

Iluzorni časopis. :D

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Bobby
Stanica
Bobby


Male
Cancer Horse
Broj postova : 21
Age : 33
Location : Nedelišće Hrvatska
Registration date : 17.09.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 5:16 pm

Alpha je napisao/la:
Jutros mi je zenska rekla da nije danas izaslo i da nece to jos tjedan-dva (?!). Mislim da je nesto zabrijala. Pitat cu na nekom drugom kiosku :)


hmmm ma sutra ce doci najvjerojatnije...utorkom ce dolaziti....tako su mi bar rekli na kiosku....vidjet cemo sutra...daj Bože da dođe...:D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimeuto ruj 20, 2011 11:30 am

Jel tko bio na kiosku? Ima li kakvih novosti?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Bobby
Stanica
Bobby


Male
Cancer Horse
Broj postova : 21
Age : 33
Location : Nedelišće Hrvatska
Registration date : 17.09.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimeuto ruj 20, 2011 4:46 pm

evo upravo sad sam došao doma...još nema novog broja časopisa...niko nezna kad dolazi i zasto nije dosao :S...bio sam u dvije trgovine i pitao na kiosku....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimeuto ruj 20, 2011 6:12 pm

Ja mislim da će oni to produžiti na dvotjedno čekanje, premda piše da časopis izlazi tjedno. :P
Ne vjerujem da će se svi brojevi rasprodati, zato budite strpljivi.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimesri ruj 21, 2011 10:07 am

Prosla sam kraj kioska danas i vidjela da se jos prodaje prvi broj. Vjerojatno ce razvuci na 2 tjedna da stignu jos malo to prodati. A nista...vec je srijeda sto znaci jos 5 dana pa cemo znati vise :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitimečet ruj 22, 2011 12:56 am

I kod mene ima još dosta prvih brojeva časopisa u prodaju.

Već sam mislila da ću ponovno morati kupiti ametist. Držala sam ga na verandi na gorskom kristalu, da se malo napuni.
Jednostavno je nestao. Odmah sam znala tko je krivac. suspect
Moja labradorica ga je zgrabila i negdje ostavila, revoltirana time što je malo ostala sama kod kuće. roll
Jedva sam ga uspjela naći u travi. Iskreno se nadam da se nije puno patio kad ga je grizla confused, ponovno sam ga napunila i ispraznila.
Nema nikakvih tragova oštećenja pa se nadam da je sve o.k.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 22 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 22 / 35.Go to page : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 28 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: