Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Meditacija

Go down 
+30
Kahali
2pac
Madonna
Prizemljivac
Michael1
Zyon
timaritelj
primitive101
Green
MoW
Sedežničar
wanderer
Dantalion
Marko251988
Annabel Lee
MaTT
guitar_master
Flamezar
ukiss
flory
Chakotay
garfild
zvezda
floridana
gloria_g
Nefertiti
Galileo Galilei
Alpha
Svjetloisjena
Merkurica
34 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimepon lip 16, 2014 5:59 pm

kake sad veze ima Jozo Bozo s time?

Ja ti kazem, prvo potrazi po internetu malo, dao sam ti link, pitaj tog prijatelja i ne upustaj se u to bez ikakvog znanja, takodjer, budi smiren, bez stresssa, opusti se, jedino tako mozes meditirati, i ne razmisljaj lose. ;)
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimepon lip 16, 2014 6:01 pm

Merkurica je napisao/la:
"Meditacija je postupak duhovnog samoudubljivanja. Termin potiče iz grčkog "medomai" i latinskog "meditari". Oboje znači razmišljati, pripremiti se za nešto, ući u sebe... Ovaj postupak je poznat još iz šestog stoljeća, kada je u Indiji nastao budizam i kada se razvilo učenje po kojem se samospoznajom i proširenjem svijesti putem prosvjetljenja dolazi do harmonije između tijela, duha i duše.

Uobičajeno iskustvo ljudi koji počinju meditirati je da vide zastrašujuća priviđenja, ili postaju svjesni duboko ukorijenjenih kompleksa za koje možda nisu znali da postoje. Shvaćaju da imaju strahove kojih prije nisu bili svjesni. Razlog tome je što svijest za vrijeme meditacije funkcionira na podsvijesnom nivou i osvjetljava komplekse, strahove itd. Prije su bili svjesni samo manifestacija ovih strahova u obliku ljutnje, mržnje, depresije itd. Kada se jednom suočimo sa ovim duboko ukorijenjenim kompleksima možemo ih otkloniti (reprogramiranjem uma) i postići veću sreću u životu. Za vrijeme meditacije ljudi također postaju svjesniji unutrašnjih procesa u tijelu. Ovo je zbog toga što je svijest svjesna aktivnosti koje kontroliraju tjelesne funkcije.

Ukoliko se ne otkloni većina kompulsivnih strahova iz nižeg uma teško je postići više stupnjeve meditacije. Dublja stanja meditacije nije lako postići jer su kompleksi toliko jaki da skoro automatski privlače pažnju na sebe. Mada postoje mnoge sfere na koje se svijest može usmjeriti, ona ipak biva privučena aktivnostima nižeg uma kao željezo magnetom. Izgleda kao da perverzno uživa boraveći u strahovima i fobijama.

U višim stanjima meditacije, svijest prlazi u viši um ili predio nadsvijesti. Svijest se uzdiže iznad racionalne misli i vidimo aktivnosti koje izgledaju bliže stvarnosti. Meditant ulazi u dimenzije inspiracije i prosvjetljenja i počinje istraživati dublje istine i aspekte postojanja. Ulazi u nove sfere, nova područja postojanja, koja su se do tada nalazila samo u njegovoj mašti i izgledala mu nedostižna.

Vrhunac meditacije je samorealizacija."

preuzeto s http://public.carnet.hr/~nzimjan/meditacija.htm

Što mislite o meditaciji? Meditirate li? Koje tehnike meditacije koristite?
Ja trenutno meditiram na slova, malo eksperimentiram. zubo
Ja sam nedavno krenuo sa meditiranjem na disanje (koncentriram se na disanje) ne znam puno o tome,još se učim da tako kažem sa meditiranjem sam počeo da bih uklonio neke svoje strahove,fobije itd. vidim da si i ti nešto spomenula pa me zanima kako ukloniti te strahove pomoču meditacije?
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimepon lip 16, 2014 9:56 pm

Lol. Mislim da na to pitanje od kreatora nećeš dobiti odgovor pošto je napisano prije mnogo godina lolcina samo postavi pitanje. Siguran sam da će netko znati, ne moraš quotati cijeli post kada i sam znaš da je autor trenutno neaktivan (u ovom slučaju neaktivna)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimepon lip 16, 2014 11:29 pm

Za Timaritelja ;)

Ovaj tekst koji si citiro je sasvim dobar,kao jedan uvod u siroku oblast praktikovanja ''nechega'' sto eventualno,nakon dosta uspjesnog ciscenja sranja iz podsvjesti moze osobu dovesti do Nevoljnog stanja meditacije,stanja bez uma koji diskriminise objekte cula,uma koji je u Svjetu ali je zapravo neukaljan svjetom,nedirnut Svjetom.

Meditacija kao i vecina drugih termina su danas postali previse isprostitutizovani i koriste se sa pogresnim znacenjem. Prva prostitucija koju valjda svi naprave i nema nista lose u tome dok god to shvate i okrenu u svoju korist,je da je meditacija glagol,a kako je glagol,onda moze imati i objekat,pa tako razni ljudi meditiraju,a objekat moze biti zvuk,slika,osjecaji u tjeli ili disanje.Ali je problem sto nista od toga nije meditacija,jer stanje meditacije je upravo to,stanje,a ne nekakva funkcija ili proces sa pocetkom ili krajem. Meditacija nije glagol,nego opisni pridjev. Kada smo to odvojili mozemo se detaljnije obracunati sa oni sto se kolokvijalno zove ''meditacija sa pracenjem disanja ili koncentrisanjem na disanje''. Razni mistici i sveci su koristili tu tehniku jer je uzasno prirodna i laka (do jednog trenutka,a tada se vidi ko je kakav praktikant),a meni je licno Buddha najdetaljnije opisivao datu praksu, koju je on preporucivao svima,a zaobilazio je zestoke tantricke tehnike jer one nisu za svakoga,koliko god svako misli da ipak jesu ;)

Buddha je tu praksu pracenja disanja zvao anapanna i posvetio joj je citavu jednu sutru (spis) od cini mi se preko 400stranica,tj Anapanna sutra. Ima se naci u pdfu na engleskom ko hoce da cita. Anapanna je usko povezana sa vipassanom, tj vjezbanjem Uvida u unutrasnji prostor psihe. Da ne ulazim u buddhin sleng, ja cu to opisivati onako kako ja vidim i osjecam kroz svoju praksu. Meni je inace glavni fokus i glavni alat rada za svim potisnutim vezanostima (od strahova,do paranoji,do zelja,do trauma i kompleksa itd) bila kundalini kriya yoga,a zapravo sam u pauzama ili kao zagrijavanje ili pak kao opustanje nakon kriya,koristio anapannu i vipassanu. Po meni (i ne samo po meni) kriya yoga je bar 1000 puta mocnija i brza tehnika,ali malo ko je sposoban sa kriyama cistiti vezanosti jer se ljudi zivi useru svoje podsvjesti,a kriya je bukvalno krematorij za dusu.

No dobro,nije tema kriya,nego anapanna. Na ovom forumu ima dobar tekst i tema o anapanni,dacu ti link,a mozemo zapravo i tamo nastaviti raspravu,bice ti dosta stvari jasnije.

Ajmo krenut sa osnovama i bez nekih komplikovanih termina,mada cu vjerovatno ukljuciti sve i svasta. Uzmimo npr strah od necega. Npr kao malog neko te isprepadao zmijom ili si se sam isprepadao zmijom ili su plus uz sve to skinuo citave nizove strahova vezane za zmiju iz kolektivnog nesvjesnog.Ako neko ne vjeruje da postoji kolektivno nesvjesno kojeg djele ljudi na zemlji, onda ce mu i dometi anapanne biti minimalni,jer jedna od glavnih poenti anapanne do nekakvog srednjeg nivoa je praznjenje astralnih larvi,a jedna takva larva je strah od zmije. Dakle tu imas objekat u vidu zmije,i to ne mora biti statican nego dinamican objekat,i imas emociju vezanu za te forme.Astral je razina formi a zmija je jedna od njih.Zanimljivo da je i rjec emocija i rjec meditacija izvedenica iz latinskog i da se obje pogresno koriste na jedan nacin. Emocija potice od rjeci emovere,sto znaci pokrenuti,cimati, i to emocije rade.One nas cimaju,trzaju kada nam u Svjesti uleti sadrzaj ili forma neke astralne larve. Razlog cimanja je zacahurena zivotna energija,prana, koju emocija spoji sa tim objektom.

to znaci da kad god ta forma prodje kroz nasu svjest,krenuce se prazniti neka emocija,i uz neku formu moze biti zakaceno raznih emocija,sa razlicitim kolicinama zacahurene prane.Objekat je tu okidac,trigger na engleski.

Prana dava zivot tome objektu. Upravo zbog toga je fokus na disanju.Iz vise razloga.Posmatrajuci disanje mozemo pronaci uzrocno posljedicnu vezu izmedju pprane i neke astralne larve,a na kraju i kako to utice na fizicko tjelo.To troje je kao jedno,prana povezuje fizicko tjelo sa astralnim tjelom.Bez prane osoba napusta fizicko tjelo osim ako ne zna kako disati bez upotrebe pluca.

Svaki ozbiljan praktikant anapanne i vipasane vrlo brzo shvati sljedece mehanizme:

1. Kako su oci povezane sa astralnim larvama
2. Kako je disanje povezano sa ocima

To je kljuc. Ko shvati taj mehanizam,vrlo ce lako prazniti sta god zeli da prazni iz podsvjesti i nakon dobro odradjenog praznjenja,onaj objekat koji je prije izazivao neke emocije,vise nece imati tu moc,jer ce vezanost biti izbacena.Tu dolazimo do tesko djela prakse,koji se recimo dosta minimalizuje sa istim procesom koji se moze proci i kriya yogom.Tezak dio prakse je da osoba mora biti sposobna maknuti kocnice i dopustiti svim larvama iz podsvjesti da se krenu manifestovat. To je Gledanje svoga uzasa,svoga pakla iz podsvjesti, i koliko god je taj pakao veliki,zapravo je mali i ogranicen,i moze ga se isprazniti do kraja,za sta je potrebno vise godina,definitivno,i to praktikantu koji ima celicnu Volju,Mudrost i Suosjecanje. Bez to troje, velike su sanse da ce pokleknuti pred larvama.

Osoba tada primjeti da nijedna larva nije vjecna,nego da dodje pa prodje,pa onda nastane nova pa i ona prodje i sve tako.Takodje osoba shvati inherentnu traumaticnost i bol,patnju,svih tih larvi,odnosno sve sto prodje kroz Um donosi patnju,jer nas izbacuje iz stanja Nerodjenosti u ciklus radjanja i umiranja. Tu manje vise osoba shvati zasto je Buddha definiso Prvu plemenitu istinu kao:

Serva dukkham. Sve je patnja. Apsolutno sve sto prodje kroz Um je patnja,pitanje je samo nivoa.Ne postoje ugodni podrazaji iz Kreacije,apsolutno je sve NEUGODNO,usporedjujuci to sa slobodom temelja Uma,koji je kao tihi nerodjeni Svjedok nastajanja i nestajanja larvi (ali ne samo njih,ali sad je fokus na larvama). Kako se prazni larva? Pa dopustis joj da zivi,ali tako sto ces je gledati na distancu,koja je uzasno teska u pocetku,jer ti sve govori da SI TI TA LARVA,iako nisi.Tvoje pravo ja je bez forme i bez rodjenja i umiranja,tako da SVE STO IMA FORMU,RADJA SE I UMIRE, NISI TI.Sve sto se rodi mora umrjeti i to je najvaznije za znati kada neko radi sa larvama,jer koliko god bile pune uzasa,ispraznice se kad tad. Sta se zapravo tu prazni? Prazni se prana,a kako se ona prazni,ona mjenja fizicko tjelo,i tu dolaze na red citavi nizovi senzacija,od bola,osjecaja otvaranja kanala i cvorova u tjelu,peckanja,svraba,grceva,zakocenosti,vatre,znojenja i citavog niza emocija koje su spojene sa tim objektom. Ti znakovi (neugodni) fizickog tjela su jako pozitivan znak,jer praksa anapane i vipasane je takva,primarno radi sa najneugodnijim stvarima koje sakrivamo u podvjesti.

Sta je tu bitno postici.Bitne su dvije stvari koje se svode na jednu.Isprazniti pranu koja se u proslosti vezala za dati objekat i ugasiti vezanost i emociju za isti taj objekat tako da kada opet vidimo objekat (bilo fizickim ocima ili astralnim),on vise u nama ne izaziva apsolutno NISTA.Tada je ta larva ispraznjena.Takvih larvi ima na stotine,neke su skroz univerzalne ljudima,a neke specificne,sve to zavisi koliko je ko indoktriniran ili istraumatizovan odrastanjem i djetinjstvom prije svega. Neke larve nastaju i kada smo odrasli,pogotov ako osoba ne zna kako da upravlja svojom psihom (a velika vecina ljudi ne zna).Druga bitna stvar,je da ce nam Svemir u vanjskome svjetu kreirati situacije koje bude larve kad tad,a ova fora sa unutrasnjim prostorom i praksom je precica,dakle sam sebi kreiras situacije u psihi koje bude druge djelove psihe,tako da te karmicke lekcije ne prolazis na tezi nacin. Tu smo se malo dotakli karmickih lekcija,koje su povezane sa energetskim tjelom iznad astrala, sa Kauzalnim tjelom,koje je zapravo tu mnogo bitnije i energetski i sto se tice Realnosti i Mudrosti.Ciscenje larvi je zapravo proces pripreme osobe sa susretom sa djelovima Sebe na Kauzalu,a to Buddha jako dobro zna i zapravo navlaci osobe da preko anapane dodju do kljucnog trenutka gasenja vezanosti za donja 4 elementa (fizicko tjelo,pranicko,astralno i mentalno) u temelju Uma,on to zove tjelo Ispravnosti,tj dharmakaya.

Ajde da malo dotaknem razliku u tome procesu nekoga ko praktikuje anapanu i vipasanu i nekoga ko radi sa kriyama. Vipasana je dio prakse vezana za koriscenje Uvida.Uvida u sve te procese,u apsolutno sve sto se Vidjeti moze.Vidi se povezanost svih ovih mehanizama,al kljucna stvar koja se Vidi je inherentnost patnje u svim vezanostima za objekat Uma,i to da nijedan objekat Uma nije Ja i nije permanentan. Sve vecim Uvidom osoba postaje sposbna da preskoci provaliju koja razdvaja svjet formi od svjeta bez formi i Probudi se,realizuje temelj Uma,Tao,nerodjeni dio bica.

Tu dolazimo do problema.Ako neko procita anapana sutru,u njoj Budha detaljno opisuje osam stanja meditacije koje osoba moze dostici praksom anapane.Medjutim,nijedno od tih osam meditacija (pravilna rjec je dhyana,koja se preko Bodhidharme u Kini pretvorila u Chan,a preko Japana u Zen) nije realizacija temelja Uma.No,to je napredna stavka,ali je cisto spominjem da neko prepozna i taj dio.

Kako su oci povezane sa larvom? Pa kada osobe krene da se prepusta sadrzaju larve i dopusti mu da iscuri po Svjesti,Umu,oci ce mu poceti ludacki da se pomjeraju tamo vamo,tamo vamo,tamo vamo.To je ISTI proces koji se desava svaku noc kada sanjamo i kada smo u REM fazi.Sanjanje i REM faza je cisti susret sa astralnim larvama,ali jedan dio Uma koji drzi to pod kontrolom i dalje postoji,pa astralne larve ne vidimo direktno,takve kakve jesu,nego neki drugi dio Uma stvara astralne simbole koji onda ukljuce razne larve,ali na indirektan nacin,da bi se bar privremeno ispraznili iako sama vezanost i dalje ostane.To ne vazi za one koji preko lucidnih snova ciste larve.

REM- Rapid Eye Movement.Brzo pomjeranje ociju.To se isto desava u dubokoj kombinacija anapane,vipasane i curenja sadrzaja larve.To je preljepo i opustajuve iskustvo,ali osoba tada dolazi do sljedeceg problema.Posto jos ne zna da ona nije ta larva,ili to ne zna dovoljno da ima distancu,javlja se kocenje ili paraliza,upravo ista kao ona paraliza u snu.REM fazu naucnici zovu paradoksalno sanjanje,jer tada je fizicko tjelo UKOCENO,skroz,sto se vidi na EMG-u, dok mozdani talasi luduju, sto se vidi na EEG-u. Dakle,larve su probudjene i voze nas Um,ali da tjelo ne bi to pratilo i pocelo skakati i plesati po sobi,ono je ukoceno.Ako neko eventualno na neki nacin,dok je u astralu,postane svjestan i svoga fizickog tjela,budi se taj strah koji je kocnica i onda ljudi dozive paralizu sna,koju ne bi dozivljeli kada bi mogli odrzavati Svjesnost prilikom prelaska iz astralnog u fizicko tjelo i obrnuto. Ja anapanu i vipasanu vidim kao svvjesno pristupanje REM fazi sna i astralnim larvama.

Tu je kljucna distanca i Uvid da te larve nismo mi,nego su priljepci koji se trebaju izivjeti.Apsolutno se ne smije nista potiskivati,nego svemu dati zivot i to posmatrati sa distance,to je pravilno funkcionisanje Uma.Ako se nesto potisne,ono se samo vrati u podsvjest,ali je vezano za nas i dalje,i kad tad ce se ta energija pretvoriti iz potencijalne u kineticku,sto je prava simbolika sklupcane Kundalini zmije i razlog zasto ja svima kazem,da nije nikakav problem probuditi Kundalini niti pak raditi anapanu i vipasanu,nego je problem sto tada i tako otvoris CJELU podsvjest,a to nije lako za svakoga da svari. Definitivno.

Neke stvari koje sam ja provalio, i valjda se bash rjetko spominju su sljedece (ne pitaj kako je mene sudbina navela to da zakljucim). Homo sapiensi,tj ljudi,i jos samo NEKE vrste primata imaju cudnu sposobnost i osobinu ociju,a to su emotivne suze.Naime,nisu sve suze emotivne,psece oko moze plakati jer mu je prasina upala u oci,ali preko tih suza ne moze izbacivati hormone patnje kao sto mogu ljudi.Da se vratimo na pocetak procesa i kako je larva uopste nastala. Larva,kao sto smo rekli je povezano sa formoma koje dobijemo preko cula.Tih cula ima pet.Sva cula,osim mirisa,prvo prodju kroz filter hipofize,koja ljepi ACTH hormon na sve forme koje predstavljaju opasnost po nas zivot i onda se tako te forme memorisu u zivotinjskom djelu mozga,a tu su kljucna dva jedra amigdale.Culo mirisa,kao valjda jedno od cula koje smo prvog koristili,ne prolazi kroz hipofizu,nego ide direktno do tih jedara. Sad cu ovdje mozda fulati naziv,ali ACTH je prekursor za kortizol,hormon stresa kojeg luci nadbubrezna zljezda. Tako nastane emotivna vezanost za forme,na koje se naljepe ti hormoni stresa i to sve ode duboko u podsjvest,do zivotinje u nama. Preko emotivnih suza,se vjerovali ili ne,DIREKTNO izbacuju svi ti hormoni i zato se svako dobro isplace nakon tih praksi sa unutrasnjim prostorom i osjecaju se kao da je teret spao sa duse,jer zaista i jeste spao.Direktno je nestala vezanost,sto znaci da se i prana oslobodila i vratila. Ja sam cak znao nalazi pritisak na raznim djelovima oka,pritiskati ga,onda osjetiti larvu,pa je krenuti prazniti i pritiskati taj dio oka da sto vise suza istece sa hormonima.Tacno se osjeti patnja na ocima,i oci jesu ogledalo podsvjesti.Fizicke oci,iako samo Jedno Oko posmatra taj cjeli cirkus.Ali u tom Jednom Oku nema patnje,samo u dualnim ocima ima patnje.

Sta je jos tu uzasno bitno,a tice se disanja? Sta je meditacija? Meditacija je sustinski disanje kroz sushumnu,centralni kanal i boravak Uma u nedualnom stanju,bez subjekta i objekta,koji su transcendirani i osoba je Sve ali i Nista u isto vrjeme. Svako drugo disanje,je disanje kroz dva kanala koja pocinju u dnu kicme,u korjenu ili medjici, i koja obilaze centralni kanal,a izlaze na dva fizicka oka.Ta dva kanala su povezana sa polarnostima,sa muskim i zenskim,sa aktivnim i pasivnim djelovanjem i Vidjenjem.Centralni kanal se pak zavrsava u unutrasnjem Oku. Tu sad mozemo ubaciti i Kundalini vatru u pricu,kazi ako to hoces. Ciscenje astralnih larvi zapravo oslobadja tu pranu koja se zgusnula u perifernim kanalima i onda se ona vraca u cisto,djecje stanje,u pranu koju smo koristili kao bebe u maminom stomaku.Sto vise neko dise kroz centralni kanal,vise je u tome stanju Uma i vise mu se mjenja fizicko tjelo.Transformacija fizickog tjela je nusproizvod i uvjek se desava,i praktikant se ne smije bojati tih promjena nego ih shvatiti,jer citavi redovi pranickih tjela ce nastajati i nestajati i dobijace se sve veca cistina. Kako se cisti Um,cisti se i fizicko tjelo,i to su cesto shokantne promjene,i moraju se ispratiti do kraja,ali bitno je samo prepustiti se tome,uzivati u tome,i ne praviti se puno pametan,jer fizicko tjelo sve samo zna da odradi.

Cim prana udje u centralni kanal,osoba ide u picku materinu,nema vise tu osobe ili licnosti,Um se absorbira u samog Sebe i postoji samo cista Svjest.To je samadhi. To je uzasno visoko stanje svjesti,ali nije konacno i ne smije se tu stati niti pasti. Cilj je realizacija temelja Uma a ne samo ciste i Nedualne Svjesti.

Eto nadam se ako sam pomogo,slobodno pitaj da nastavimo konverzaciju ;)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimepon lip 16, 2014 11:51 pm

Imam par pitanja.

Kako bi ja mogao očistiti svoje larve? Kako ih naći i prepoznati?
Neznam zašto, ali imam tako nekakav osjećaj u zadnje vrijeme da se ničega i nikoga ne bojim, to ne razumijem i mislim da to nije normalno, da nije u slučaju neka larva?
Ti si razgovarao i s Babajijem ako se ne varam, što mi ostali smrtnici možemo učiniti po pitanju čišćenja.

P.S.
Daj se probaj uključiti u raspravu o vanzemaljcima, tamo sam pisao nešto i želio bih da ispraviš ono skromno što sam napisao
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 1:20 am

Primitive101 puno si toga napisao pa sam se malo izgubio  zubi  al uglanom tih nekoliko dana koliko meditiram nekako se čudno osječam imam neku tjeskobu slično kao kad te grize savjest tako nešto ne mogu točno definirati sad ne znam dali to ima neke veze sa tim larvama iako nisam skužio što je to larva   a i bio sam sebi obečao da ču prestati meditirati ako me bude grizla savjest jer ne znam u čega se upuštam,ne znam dali takav osječaj uopče normalan eto...ne znam što bi te pitao  nezna 
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 1:27 am

[quote="Zyon"]kake sad veze ima Jozo Bozo s time?

Nema nikakve veze,zato i kažem da ga ne dira al eto kad pojedinci imaju potrebu gluposti pisati  zubi
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 1:47 am

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Imam par pitanja.

Kako bi ja mogao očistiti svoje larve? Kako ih naći i prepoznati?
Neznam zašto, ali imam tako nekakav osjećaj u zadnje vrijeme da se ničega i nikoga ne bojim, to ne razumijem i mislim da to nije normalno, da nije u slučaju neka larva?
Ti si razgovarao i s Babajijem ako se ne varam, što mi ostali smrtnici možemo učiniti po pitanju čišćenja.

P.S.
Daj se probaj uključiti u raspravu o vanzemaljcima, tamo sam pisao nešto i želio bih da ispraviš ono skromno što sam napisao

Pa larva je dobar opis.A lako je pronaci larve,pogotovo kada krenes raditi nesto sto inace ne radis,kada izadjes iz shablona,odma se ukljuci hiljadu larvi koje to nervira :)

Evo jednostavnih primjera ako vec ne mozes direktno da ih budis i ulazis u njih. Radi sve ono cega se neki djelovi tebe boje.Strah je kao zid oko larve,a taj zid stiti sadrzaj larve da ne iscuri.Poslacu ovu poruku pa nastaviti,moram restartovat nesto,procesor mi ima shlog :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 2:04 am

To je zapravo pravi oblik tantre,kad posaljes sve u kurac,sva vjestacka pravila bez Mudrosti koja emanira iz Spoznaje i iskustva.Ako znas da si pun larvi,a nekakva vjestacka mudrost ili dogmatizam ili strah od neprihvatanja od strane ljudskog copora te ometa da ih uopste osvjestis,onda moras maknuti te kocnice koje sakrivaju larve od tebe. to je pravi problem,a ne larva,larva se lako isprazni i to je super zabavno,doduse toliko se transformises da vise nisi isti ti,nego sira i veca verzija tebe.

Podjes na ulicu i prosis.Eto.Odradi to jedan dan,u gradu dje te svi znaju.Odma ces osjetiti astralne linkove prema drugim ljudima,osjetices njihova astralna Oka kako te gledaju iznutra.To je jos jedan dio price,ne samo larve,nego astralna tjela koja nisu ni nasa ni tudja,nego ih djelimo sa drugima,to se isto mora ugasiti jer utice na nasu Volju. Prosetaj se go ulicom :D

Budi ranjiv,bez kocnica,onda se larve oslobode.Ako postoji neka cura koja ti se jako svidja,otvori joj se,pokloni joj nesto,shokiraj sebe i nju,ja sam od toga napravio citavu praksu.To uzasno oslobadja,pogotovo te emotivne i seksualne zajebancije oko suprotnog pola (ili istog,nebitno). Ako te neko omalovazava,suprotstavi mu se.Ako te neko vampirise,odsjeci ga.Igraj se sa svojim i tudjim astralom,ali uvjek sa Ispravnom namjerom,da oslobodis sebe i druge. Budi ono sto jesi,odnosno sto larve jesu.To su kao citavi nizovi maski,djelovi nas koji zude za ispoljavanjem i NIKADA ne gledaj formu larve,jer forme mogu biti svakakve,nego Namjeru iza toga,otvaraj larve sa Ispravnom namjerom,jer jedino ce ti to dati distancu na njih,inace ce te larve pojesti.

To Shankara opisuje kao setanje tigra i hodanje po ostrici maca.Moze te tigar pojesti i mach presjeci,ali ako to ne uradis,samo si licinka koja ne zivi svoj zivot,nego pitaj boga ciji.to je vanjski nacin otvaranja larvi,jer Svemir ce ti kad tad prirediti isto,jer Kauzal vozi Svemir na jedan nacin,i dovodi u Red desavanja da se ljudi probude.Mozes bjezati od larve,umrjeti,ali ta larva ce se opet roditi sa tobom,ona je dio tebe. Ja ih sve volim,a neke su toliko bolesne da kad bih stvarno mislio da su realne i da sam to stvarno ja,prso bi odavno :)

Pola larvi su zivotinjski dio Uma,cista zivotinja,gladna ubijanja,osvajanja teritorije,seksa,pozude,bludnicenja...Sve se to mora prozivjeti ali na ispravan nacin.Ako to potiskujes najebaces,jer ces stvoriti minsko polje larvi u psihi,i dje god pogledas naices na bombu,to se i desva ljudima.Prana je ogranicena,i ne mozes sve potiskivati jer ti treba nova prana da bi pojacao isto to potiskivanje i rezultat je uvjek psihoza,odnosno kada ti larva preuzme Volju i vozi te. A ako to oslobadjas,ali bez Mudrosti i Suosjecanja,isto ces najebati,mozda jos gore.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 2:08 am

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Imam par pitanja.

Kako bi ja mogao očistiti svoje larve? Kako ih naći i prepoznati?
Neznam zašto, ali imam tako nekakav osjećaj u zadnje vrijeme da se ničega i nikoga ne bojim, to ne razumijem i mislim da to nije normalno, da nije u slučaju neka larva?
Ti si razgovarao i s Babajijem ako se ne varam, što mi ostali smrtnici možemo učiniti po pitanju čišćenja.

P.S.
Daj se probaj uključiti u raspravu o vanzemaljcima, tamo sam pisao nešto i želio bih da ispraviš ono skromno što sam napisao

Cisto sumnjam da je to larva,jer strah je sastavni dio larve :) strah nastane ODMA kada se nesto potisne,tako se psiha rascjepkava,tako nastaje poremecaj visestruke licnosti,MPD.Licnost covjeka je kao skup grozdova,koji su nelinearno povezani,i nista od toga nije pravo Ja.Tako da slobodno mozes gasiti i otvarati sta god hoces,i mogu se desavati cudna stanja,da u isto vrjeme budes uzasno Budan i Svjestan a da te jebe neka konkretna larva.


Sto se tice babajija,pa valjda je to jedini lik sa kojim sam ''prico'' a da sam poslje toga angazovo akademskog slikara da mi naslika ogromnu njegovu sliku i okacio je na zid :D

Sto se tice vanzemaljaca pogledacu,ali nekako nisam tu bash puno komeptentan,gledam stvari iz drugacije perspektive,al vrlo brzo vidim smisao neke teorije kada usporedjujem to sa energetskim stanjima ljudi i planete Zemlje.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 2:24 am

timaritelj je napisao/la:
Primitive101 puno si toga napisao pa sam se malo izgubio  zubi  al uglanom tih nekoliko dana koliko meditiram nekako se čudno osječam imam neku tjeskobu slično kao kad te grize savjest tako nešto ne mogu točno definirati sad ne znam dali to ima neke veze sa tim larvama iako nisam skužio što je to larva   a i bio sam sebi obečao da ču prestati meditirati ako me bude grizla savjest jer ne znam u čega se upuštam,ne znam dali takav osječaj uopče normalan eto...ne znam što bi te pitao  nezna 

Meditacija je jedino pravilno funkcionisanje ljudske psihe i Uma,jedan prirodan nacin postojanja kao covjeka (s tim sto ja molitvu vidim kao stanje kontinualne predanosti i otvorenosti,sto je ekvivalent meditaciji),tako da nemas tu cega da se plasis.problem je sto kad bi sad ovog momenta zaustavio Um i posao u nedualnu apsorbciju,snaga svih tih larvi bi se ukljucila i krenula bjezati od Tebe,od Svjesti,jer Oko istine Svjesti razbija sve larve,nemogu biti na istom mjestu.Bukvalno bi ti se astralno tjelo razletilo na sve strane,a potom i prana a potom i fizicko,zato to radis polako.Zato je samadhi sranje,jer cim izadjes iz njega,karmicki agregat te uhvati pod svoje i potrebno je naci Nesto sto spaja samadhi sa Kreacijom,tek tada si slobodan sa obje strane,dje god da podjes si Nedualan.

Griznja savjesti je i mene mucila,najvise i to je najopasniji dio Uma po meni.Osjecaj krivice i grjeha je najvece zlo sa jedne strane,a opet dobar putokaz.Kada djelujes Ispravno,nema toga osjecaja,jer znas da si uradio sve sto si mogao u tome stanju Svjesti,budis se i ides dalje.Zbog cega je taj osjecaj opasan prilikom rada sa larvama?

To sam odavno srocio u glavi,ali nisam izbacio u tekst.Kada postanes larva,tada to nisi ti,nego larva koja se prazni,ali si opet i larva jer ti je njen sadrzaj u Umu.A taj jedan uzasno glupi dio Uma ti nabija osjecaj krivice zbog sadrzaja larve,i onda moras probuditi Mudrost u Sebi koja transcendira sve to.Hriscanstvo je dobrim djelom krivo za stvaranje toga osjecaja krivice u kolektivnom nesvjesnom i to je prica za sebe.

Kada praznis larvu,uvjek ce ti taj jedan dio Uma govoriti kako je to lose.Ali naravno da znas da je sadrzaj larve ''losh'' ali ga se ne mozes osloboditi ako ne POSTANES ON,cjelim svoji bicem ga prozivis i izivish.tada ce sve i svasta pucati u tebi i uvjek ce se vracati taj glupi dio Uma dok ne sagradis dovoljno Mudrosti u sebi koja transcendira sve to. To je nekakvi glupi racionalni dio Uma kojemu tu i tada nije mjesto.

Ono sto je bitno zxa taj dio Uma je da je dosta povezan sa kolektivnim nesvjesnim i strah se javlja kada postajes nezvistan od toga polja,kada se astralno izvlacis iz copora ljudi,kada se Budis.Tada ti svi ljudi govore kako je to pogresno sto radis,jer ljudi su uglavnom najvece uspavano zlo i ako njih slusas nikad neces izaci iz mocvare Iluzije.Tu ne smijes pokleknuti,ili Bog ili ljudi,nema treceg. Bog voli jedino Samog Sebe kroz Tebe i Bog vise voli jednog Probudjenog pojedinca nego CJELI UNIVERZUM,jer tada je Bog Svjestan samog Sebe.Boga ne interesuju ljudi,nego Bog,to da se Bog i Bogovi bave ljudima je najveca uspavanka. Bog gleda ljude kroz to koliko mu oni dopustaju da zivi kroz njih,u suprotnom ih vidi kao sto ljudi vide bubashvabe.

Larve se uvjek boje izlaska na vidjelo,uvjek cuvaju same sebe,u pozadini.Od svjesti bjeze kad god to mogu i hrane se jedne sa drugima,prave cudne i nelogicne veze samo da odrze taj status.To se poslje razvije u razne psihoze od kojih ljudi pate. Rad sa larvama je kao rad sa snovima,u isto su vrjeme realne i totalno nerealne,sve zavisi KO SI TI dok ih gledas.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 9:48 am

Sve sam razumio što si napisao, ali još uvijek nisam dobio odgovor.
Mene zanima što bih praktično mogao napraviti da se oslobodim larvi. Naravno da neću prositi ili šetati gol, ali dobro, ovo s suprotnim spolom radim.
Spominješ anapanasati meditaciju, da li bi to moglo mi pomoći?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 11:20 am

Pa objasnio sam ti mehanizme, onda je lako,sam smisli kako ces.Pa da,anapanasati i vipasana je super.Al na ozbiljan nacin,ne pola sata dnevno,to se po vipasana centrima radi po minimalno sest sati i cesto jos vise. To sam prosenjem je super stvar, pa i Buddha je prosio, ne zaboravi to ;) a svi su mui se klanjali. Dobro,to ces poslje provaliti,kako da vidis tudje oci instalirane u tvoj sistem,osjetices druge ljude unutar sebe kako te Gledaju, preko povezane astralne supstance, i na taj nacin ti u manjoj ili vecoj mjeri uticu na Slobodnu Volju. Odnosno ljudi naprave projekciju tebe,jer te ne vide kao ono sto jesi (kao sto ne vide sebe) i onda nesvjesno vrse astralnu manipulaciju da te ukalupe u njihovu projekciju,to ne smijes dozvoliti ni po koju cjenu.

Zakucaj se sam u sobu na sest sati, radi anapanu i vipasanu, napravi eksperiment. Tada ces pokrenuti klupko,radi to mjesec dana pa ces vidjet promjenu. Tehnike ce ti bukvalno same dolaziti, bitno je imati Volju za slobodom. Bez Volje dzaba ti sve tehnike.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 11:45 am

Pa ocigledno je da su mnogi uspjesni hriscanski praktikanti koristili svoj oblik meditacije sa kojim su postigli odlicne rezultate. Doduse cesto su bili u opasnosti od same crkve,pa su morali terminologiju uskladiti sa ''zvanicnim'' misljenjem iako je ocigledno da ono sto su dozivljavali izlazi iz mainstreama i dogmi.No dobro.

Meditacijom ces prije postati svjestan demona koji ti vec uticu na Volju i Slobodu,nego sto ces navuci nove.Osnova meditacije je Volja za sluzenjem drugima, Volja za suosjecanjem,mudroscu,slobodom, Volja da svoju Volju dash Bogu jer tako je sve lakse. Doduse,onda dolaze pravi Uvidi i prava znanja,autenticna,samo tvoja i onda vise niko ne moze da te laze i mulja,onda vise nisi vjernik niti nevjernik u tome segmentu nego si covjek od Znanja i to je ogromna razlika,jer Znanje te uvjek prati kao i iskustvo i onda i strah nestaje. Ako je i Isus bio testiran od Kneza Zemlje,znaci da ce svako biti testiran,ali na toj muci se poznaju junaci,a Isus je dao odlican primjer kako to odraditi savrseno do kraja.

Sto se tice Sotone, ako mene pitas, on je na Zemlji stvarniji nego bilo sta drugo. Nece tebe Sotona uhvatiti pod svoje jer meditiras,jer bi to znacilo da si ti sada slobodan,pa ti se moze desiti da izgubish slobodu prilikom meditacije i predaje svoje Volje njemu. Upravo suprotno, pocetno stanje na Zemlji,ciji je Knez sotona je vezujuce,niko se ovdje ne radja slobodan,osim najvecih avatara ali i oni moraju platiti cjenu radjanja na njegovom teritoriju.

Meditacijom ces shvatiti da je 90posto tvoje licnosti na osnovu koje Gledas svjet,zivis i donosis odluke zapravo Sotonsko polje kolektivnog nesvjesnog u kojem on suvereno vlada na Zemlji,a preko njega drzi sve ljude u poslusnom coporu,a izlazak iz copora je moguc samo pojedincima sa celicnom Voljom. Doduse, ako si hriscanin, onda ces imati dodatne probleme,jer ce te lik ispreveslat po kolektivnom nesvjesnom kao nista,jer 90 posto hriscanskih dogmi koje ti direktno onemogucuju budjenje je on smislio i instaliro u globalni astral a hriscani su samo pojacali to polje.

Bog tj nerodjena Stvarnost,nema formu,a Sotona je majstor formi,prva stvar sto ce ti napraviti je osjecaj krivice jer izlazis iz njegove aure ''ljubavi'' i budis se. On ti pumpa srce energijom vezujuce ljubavi copora,i moras potpuno isprazniti srce i onda ces realizovati nerodjenu Svjetlost tvoga i temelja Stvarnosti,i shvatiti kako je Sotonina ljubav srca najvece zlo koje postoji,sa iskljucivom namjerom da zasljepi bica. Moze se prikazati kao Isus sa milion svjetlosnih efekata, i ako nemas jaku sposobnost diskriminacije i razlucivanja zita od kukolja,plus nemilosrdnu Volju za slobodom, tu ce te isto ispreveslat ko mladog majmuna.

Meditacija pomaze kod zdravlja,jer to je jedino prirodno funkcionisanje ljudskog tjela i psihe,ali kako se budes priblizavo tome stanju, postajaces Svjesniji djelova sebe koji te udaljavaju od slobode,a to je shokantno i nimalo prijatno iskustvo i odredjuje tvoj dalji Put.

Druga stvar,knjige i upute su korisne,ali uvjek gledaj da dodjes u komunikaciju sa nekim jako iskusnim,jer takav ti moze dati nogu u guzicu kad krenes stranputicom,dok knjige nemaju tu nogu ;)
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 12:55 pm

Razumijem kad kažeš da je sotona knez ovog svjeta i sam Isus je to rekao al se postavlja pitanje što sve on kontrolira i tko kaže da nije moguće da i je meditaciju stavio pod svoju kontrolu ako je sotoni u interesu da sve kontrolira zar nebi mogli postojati tzv.sotonini učitelji koji če te naučiti meditirati ili pisati knjige o tome?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 1:20 pm

Zaboravljas da sam jasno definisao meditaciju kao stanje bica, a ne kao tehniku. Meditacija znaci da dio Uma koji diskriminise objekte pet cula ne postoji,dakle to je stanje Uma kada na kreaciju gledas kao novorodjeno djete. Ako su djeca djavoli,onda je meditativno stanje Uma djavolje. Sotona ima jedan jedini cilj,a to je da ne realizujes temelj Uma,nerodjenu Stvarnost koja se ne radja i ne umire,i apsolutno ce ti sve dati na ovome Svjetu da taj proces ne prodjes. Ne moras cak uzimati ni meditaciju kao primjer.Uzmi bilo sta. Ako je istina ovo sto ja govorim i ako tek sa tom realizacijom vidis kako izgleda Stvarnost i izadjes iz sna,onda je sve sto ljudi rade djavolje,apsolutno sve,od gradjenja skola i vrtica do organizovanja ekonomije,do industrije i svega. To su sve forme,a Stvarnost je bez forme.Nije bitno sta ljudi rade,nego sta oni Jesu dok to rade. Ako davaju nekome milostinju ali to rade iz vezujuceg stanja Uma,onda je to pogresno i oni su nogom u paklu,ako pakao definisemo kao stanje psihe odvojene od temelja Uma. Ako ne znas,Iskustveno,sta je to u Tebi sto je nerodjeno i vjecno,onda si na skliskom terenu i sva je prilika da sto god zakljucis,da to zakljucuje to globalno polje u tebi,polje u koje su umochen. Samo su probudjeni van toga polja,ostali ljudi su eho toga polja,ne zive svoj zivot,nego to polje vrsi njihovu Volju i to je stravicno kada jasno vidis po prvi put. Ne postoje nezavisni ljudi,nego copor zombija,osa i pcela,kroz koje zivi Knez,kao vodja sekte. I svi ti ljudi misle da su slobodni i da su divni i dobri.

Dosta sam pisao na forumu o mojim analizama podrucja koje definitivno kontrolise Sotona,i nacine kako to radi i kako se raspetljati od toga, mozes to procesljati da se sad ne ponavljam jer tu obicno pisem nasiroko.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 3:49 pm

Primitive, hvala na pomoći.  :) 
Inače, primjetio sam da ono što mene odvaja od prakse i uspjeha je taj stalan osjećaj neimanja vremena.
Vidiš, sad se "zabavljam" s faksom, druga sam godina, pokušavam upisati treću, pa onda doma ima posla oko kuće, pa te ljudi zovu nekamo, pa je ljudima oko tebe i obitelji neshvatljivo da želim meditirati, i to još ovakve posebne tehnike, užas živi kako te trgaju na sve strane, i svi žele da ih zadovoljiš, u protivnom se ljute.
Potpuno sam siguran da su te stvari nametnute mi kako bi me odmakle od onoga što želim.
Pošto još nemam iskustva kao ti, izgleda da ću jednostavno morati bolje gospodariti slobodnim vremenom.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 4:38 pm

Zato Hakuin kaze,a ja se apsolutno slazem,da je meditacija u pokretu,obavezama i gradskom ludilu i djelovanju milion puta mocnija od meditacije u samoci. Ja sam isto prepun obaveza,zavrsavam Master,upiso sam i jos jednu akademiju za Java programiranje,plus radim nesto privatno,al meditaciju ne vidim kao nesto sporedno sto radim u slobodno vrjeme,nego moj temelj iz kojeg radim sve ostalo. A sa bliznjima ces to morati rascistiti prije ili kasnije,na ugodniji ili neugodniji nacin ;)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimeuto lip 17, 2014 5:00 pm

@primitive Patanjali u svojim Yoga sutrama spominje da u jednom stupnju razvoja svijesti ostaju još samo samskare, kojih se isto treba riješiti. Nije baš jasno objašnjeno što su to samskare. Wikipedia mi kaže da su to ustaljeni odgojni obrasci koji više služe kao dokaz dobrog odgoja, kulturno uvjetovanog, nego stvarnog duhovnog rasta. Jesu li to te larve koje spominješ ili su larve ipak nešto drugo od samskara?

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimesri lip 18, 2014 1:38 am

Da,zanimljivo,pogotovo ovaj dio o izgledu stvarnosti samo što čovjek ne može funkcionirati bez svega toga škola,vrtića i države na kraju krajeva jer bi nastala anarhija,čovjek je postao rob nakon pada odnosno prvog grjeha a poslje se samo grjesi kaleme jedan na drugi i nikad kraja bar nas krščanska vjera tako uči odnosno sve monoteističke religije samo što nam ne treba meditacija da to uvidimo nemamo drugog izlaza nego čekati mesiju da se ponovno vrati bar se meni tako čini,sad sam i ja počeo filozofirati al meni nekako ima smisla.   mudri
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimesri lip 18, 2014 2:38 am

jel se ti zelis baviti meditacijom ili proucavanjem religija? ;) a ako zelis cekati Jizsa da se vrati i kaze ti da si Uspavan i da se moras Probuditi, onda ga ti i cekaj, ja nemam vremena.
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimesri lip 18, 2014 1:58 pm

oboje me zanima,al bio sam ti napisao da nam ne treba meditacija da bi spoznali da svjet ne funkcionira onako kako ga je Bog kreirao samo uzmeš bibliju,a što se tiče meditacije mene tu zanima samo kako se rješti nekih problema a ne da bi spoznao da je sotona knez ovog svjeta jer to znam i bez meditacije.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimesri lip 18, 2014 3:00 pm

Sta ti znas o Sotoni bez da si to procito u Bibliji? Sta znas o samom Sebi bez da si to procito u Bibliji? Sta znas o ''necemu'' sto je van vremena i prostora,van radjanja i van umiranja, a da to nisi procitao u Bibliji?

Sta ce ti onda meditacija da se rjesis tih problema o kojima govoris,ako si vec napravio link ka Isusu,moli mu se i zatrazi da ti napravi Pechat Svjesti koji ce te Probuditi. Ne moze se citanje Biblije porediti ni sa jednim iskustvom koje se dobija unutrasnjom praksom,bilo kojeg oblika.To je isto ko da gledas reklamu za sladoled i mislis da ces se najesti sladoleda citanjem.

[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimesri lip 18, 2014 9:54 pm

Zašto misliš da je loše imati link ka Isusu to je još jedan plus u rješavanju problema i zašto je loše čitati Bibliju isto je korak više ka rješavanju problema? problem nastaje kad osobe ne žele prakticirati ono što piše u Biblij jer je valjda lakše biti zao nego dobar,zašto je uopče problem imati neki prečac u duhovnom životu nego sam potrošiti pola života da bi spoznao neke duhovne stvari nije bit u tome da se meditacija radi samo radi meditacije nego da ti pomogne u životu zar ne?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitimesri lip 18, 2014 10:10 pm

Ja nigdje nisam naveo da je veza sa Isusom (ili jos bolje sa njegovim Ocem,ne zaboravi da je Jahve Bog,a sta je Isus i u kakvom odnosu sa njim je prica za sebe) losa,naprotiv,ta veza je spasonosna ako je stvarna i realna a ne umisljena. Takodje je i citanje biblije dobro,nisam nigdje rekao da je to lose,ja Isusa obozavam kao i dosta djelova Biblije u kojem je on protagonista price.

Sto se precica tice,apsolutno se slazem da ih treba koristiti,i precise i koriste oni koji su mudri jer nemaju vremena niti dovoljno mazohizma da cekaju Stvarnost da ih lupi po glavi prije ili kasnije ;)

Kao sto rekoh,meditacija je stanje Uma,dakle stanje bica,a ne tehnika.Svi sto meditiraju zapravo rade nesto drugo,a i to sto si ti radio nije meditacija ili meditativno stanje Uma,nego pracenje disanja,koncentracija i svasta jos nesto,ali to nije meditativno stanje Uma. Meni je meditativno stanje Uma nesto sto mi je osnova dok radim sve ostalo,ne vidim to kao tehniku ili nesto sto mi pomaze u zivotu,nego kao osnovu zivot.

Naravno da ti takvo stanje pomaze,Um ti je cist,mocan,uzasno mocan.Mozes raditi stvari koje drugi ljudi ne mogu,mozes uciti jako puno u kratkom vremenu,memorija ti dodje do vrhunca,otvoris tajne rezeorvare Uma i mozga,dobijas razne moci koje nisu moci nego djelovi tebe koji su inace zakrzljali.

Meditacija je prirodno stanje Uma,sve ostalo nije prirodno,s tim sto ja molitvu zapravo vidim kao stanje stalne predanosti i otvorenosti sto je ekvivalent meditacije.

[Vrh] Go down
Sponsored content





Meditacija - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Meditacija
[Vrh] 
Stranica 5 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Meditacija Ram Bahadur Bomjona
» Simboli i poruke tokom meditacija
» Kakva vam meditacija odgovara ovisno o horoskopskom znaku

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: