Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 neale donald walsch: razgovori s bogom

Go down 
+6
Alpha
Chakotay
floridana
meli
Svjetloisjena
silver
10 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimepet vel 08, 2008 10:44 am

ne znam jesam li dobro napisao ime pisca, al uglavnom, ovo je baš knjiga koja vam može promijeniti gledanje na svijet..

Govori, zapravo, o razgovoru s bogom. Putem pitanja i odgovora koja je pisac 'sam sebi' postavljao, te dobivao odgovore. Mnogima će zvučati čudno, ali već smo kod snova spominjali sličnu stvar..

Knjiga je jednostavno fascinantna, čak i ako je to sve gluma, stavovi i ideje ipak ostaju. Ima više knjiga. Razgovori s bogom I, II, III, te razgovori s bogom za tinejđere (tu sam prvu pročitao, jednostavniji je malo stil, odgovara na pitanja koja su mladi ljudi upućivali putem pisama piscu).

A radi se zapravo od svemu, od ekologije, abortusa, pa preko nekih egzistencijalnih, filozofskih i religijskih pitanja, npr. pojma boga i njegovog značenja, zagrobnog života, duše, svrhe postojanja, pa sve do ideje idealne države (fasciniralo me to, tako jednostavno, u biti) ili izvanzemaljskog zivota..
Jednostavno, knjige obrađuju jedan velik dio pitanja na koja mnogi traže odgovore.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimepet vel 08, 2008 9:00 pm

Hvala, silver whee lovely

Pročitala sam prvi dio njegovih Razgovora s Bogom, moram priznati da pisac nije moj broj, više sam voljela Emanuela od Pat Rhodegast i Judith Stanton - sličnog je sadržaja, stil mi je više odgovarao No jasno mi je da je Walscheva knjiga jedna od onih koje mogu promijeniti naš pogled na svijet. Možda bi mogao dodati nekoliko citata po vlastitom izboru? Vidjela sam odličnih, samo se ne sjećam gdje :)
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimečet oľu 06, 2008 12:12 am

mogu dodat samo ovaj sa mog bloga, nazalost.. al nema veze.

Imaju li životinje dušu?

Svatko onaj tko je ikada pogledao u oči neke životinje već zna odgovor na to!
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimepon oľu 31, 2008 1:47 pm

Evo citata:

Osjećaj je jezik duše.

Najviša misao je ona koja sadrži radost. Najjasnije riječi su one koje sadrže istinu. Najuzvišeniji osjećaj je onaj osjećaj koji nazivamo ljubav.
Radost, istina, ljubav.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimeuto tra 01, 2008 10:41 am

Živjeti život bez očekivanja - bez potrebe za određenim rezultatima - to je sloboda. To je božanski.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimepon ruj 13, 2010 8:37 pm

onda Chak, koji dio trilogije čitaš?
ja sam na trećem.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 1:46 pm

Drugi dio, sad sam na dijelu gdje se govori o našoj civilizaciji i o tome kako bi svi ljudi na planetu mogli pristojno živjeti. Odlični su mi bili dijelovi o obrazovanju i seksualnosti. Jedva čekam da krenem na treći dio, tamo se govori o univerzalnim temama kao što su postojanje vanzemaljaca, postanku svemira i slično jel da?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 2:02 pm

Uf, ljubomorna sam. Moram i ja procitati study

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 9:48 pm

Ma ne moraš mi ćemo ti ispričati o čemu se radi ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 10:09 am

pročitaj je Alpha. meni mijenja pogled na svijet.
da Chak, tako je rečeno. nisam došla do tog dijela još. na početku sam knjige gdje se govori o odgoju djece i kako je to bilo predviđeno. govori se opet o seksualnosti, o sreći, o smrti i šta je smrt.
u stvari to su sve stvari o kojima sam i prije čitala ali iz raznih izvora. tu je sve objedinjeno. malo mi zbrkano djeluje. prelazi se sa teme na temu a da nije do kraja odrađena, ali to je dijalog i kako autor postavlja pitanja tako se razgovor odvija. i meni dođe da postavim još puno potpitanja i da razgovor teče onako kako ja to hoću ali jbga ja sam samo promatrač.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 10:11 am

Koliko sam shvatila postoje 3 knjige, jel? Koja je prva? Koju vi citate? Jel bitan redosljed? Jel mi se isplati kupiti ih (volim kupit knjigu ako valja)?

Btw, Chak...nadam se da necu zaboravit ti donijet trecu Newtnovu knjigu kad cu doci. Stalno mislim na to pa mi se onda desi da kad na nesto cesto mislim u kljucnom trenu - zaboravim :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 10:25 am

postoje 3 knjige i bilo bi dobro čitati po redosljedu. sve se zovu isto samo su numerirane. ja bi ih kupila sad. svoje sam posudila u knjižnici i sad mi je treća pod rukom, a tako bi rado da se mogu vratiti i na prve dvi.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 10:30 am

Aha, i ja tako kupujen knjige. Prvo ih procitam pa onda kupim cerek Ili ako mi netko da doooobre preporuke kao vi sada hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 10:39 am

da, postoje tri dijela. ali poslje toga imate Zajednoštvo s Bogom i Prijateljstvo s Bogom
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 10:49 am

Cek, onda ima 5 djelova? Bokte sto taj puno razgovara s Bogom.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 11:01 am

rofl2
nisam ni ja znala.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 1:29 pm

napričo se tip lolcina
ne, ne, nema 5 dijelova, samo 3. ove druge dvije knjige su u stvari njegove Donaldove
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 1:50 pm

Ima on još knjiga, meni je zanimljiva po naslovu "Što Bog želi" moram i to pročitati. Ja sam isto kao i flo posudio knjige u knjižnici, ali razmišljam si ih kupiti jer ih treba više puta pročitati, dosta je zbrčkano pisano pa je teško to sve pohvatati. I ima jako puno ideja i novih stvari koje se zaborave nakon jednog čtanja.

@flo i meni ponekad dođe da ga pitam još malo o nekim stvarima, no ono što je mene iznenadilo je to da sad razmišljajuči o nekim pitanjima došao do istih zaključaka kao i Walsch puno prije nego sam čuo za ove knjige.

@Alpha ne brini ako i zaboraviš sve ok :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 2:17 pm

to je to Čak, sve znanje već je u nama.
pa tako pročitaš nešto novo, a u stvari skužiš da si to oduvijek znao... ili da isto misliš kao što piše....ili da si se podsjetio nečeg što si davno zaboravio ili jednostavno nisi do sada mislio na to a u stvari znaš to.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 2:27 pm

gloria_g je napisao/la:
napričo se tip lolcina
ne, ne, nema 5 dijelova, samo 3. ove druge dvije knjige su u stvari njegove Donaldove

A cije su prve? Bozje?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 2:50 pm

@Alpha pa u stvari, na neki način i jesu. Naime naslov nije u prenesenom značenju, Walsch je uvjeren da razgovara s Bogom i da kroz svoje knjige prenosi božju poruku svima koji ju žele čuti.

@glo da samo što mi to zaboravljamo tako lako, a i kad se prisjetimo da je tako, ne znamo te misli uobličiti. Meni je puno trebalo da dođem do nekih odgovora, a onda ih tako brzo zaboravim.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 3:39 pm

OK, kuzim sto kaze naslov ali i dalje ne kuzim sto kaze Glo. Jel ima 3 ili 5 knjiga tog autora i o cem se radi u kojoj?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 5:12 pm

Ima puno više knjiga od tog autora između ostalog i ova koju sam ja naveo "Što Bog želi", a sad o čemu se radi u kojoj, stvarno ne znam, no ako su kao i Razgovori s Bogom, onda su zanimljive ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 5:13 pm

pa mogu vam reći da je profitabilno pričati sa Bogom. morala bi i ja s njim prozboriti par riči kava
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitimesri ruj 15, 2010 5:39 pm

Floridana, zašto takav ironičan komentar?
Čovjek piše da je pričao s Bogom. Nije važno je li uistinu pričao ili je umislio da je pričao ili je pričao s nekim drugim ili su to samo njegova razmišljanja za koja je smatrao da će se najbolje probiti u vanjski svijet ako kaže da je razgovarao s Bogom. On je napisao knjige, koliko vidim, koje su potaknule mnogo ljudi da razmišljaju i da malo drugačije pogledaju na svijet. On se sigurno nije ne znam kako bezobrazno obogatio. Zaradio je i stekao slavu. Napravio je sebi nešto dobro čineći drugima dobro. Čineći drugima dobro napravio je sebi dobro.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sponsored content





neale donald walsch: razgovori s bogom Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
neale donald walsch: razgovori s bogom
[Vrh] 
Stranica 1 / 7.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: