Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 neale donald walsch: razgovori s bogom

Go down 
+6
Alpha
Chakotay
floridana
meli
Svjetloisjena
silver
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 5:45 pm

Suzdržavati se ne opaliti?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 5:47 pm

Jao, Legi, kad te opalim zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 6:06 pm

Alpha mislim da nisi razumjela, na Božjoj razini ne postoji razlika između dobrog i lošeg, jer sve postoji i ništa ne postoji.

Na ovoj našoj razini ipak ne postoji sve, a čak i ono što postoji se može uništiti i više se ne može vratiti. Naravno i ova naša razina je dio svega što postoji, pa ti se onda može činiti da bi i tu trebalo vrijediti pravilo da ne postoji razlika između dobra i zla. Ali ipak postoji, postoji ono što želimo i ono što ne želimo, mi bi trebali moći činiti ono što želimo, naravno pod uvijetom da pri tome ne oduzimamo drugome da čini isto.

Obzirom smo na temi Razgovori s Bogom, (da treći dio je Razgovori s Bogom, III knjiga :)

Bog u jednom trenutku Walschu dao usporedbu sa djetetom koje je u četvrtom razredu i onome koje je u prvom razredu. I pita ga da li možeš reći da je djete u četvrtom razredu bolje od djeteta u prvom razredu?

Walsch odgovori protupitanjem i kaže: Aaaa kužim, ti hoćeš reći da smo mi tek u prvom razredu. Bog mu na to odgovori, drago moje dijete, vi ne da ste u prvom razredu, vi još niste krenuli niti u vrtić, vi ste tek u jaslicama ;)

U prijevodu, ne možeš zamjeriti ljudima koji čine "loše" ako ne znaju za bolje.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 6:11 pm

Ali ljudi znaju za bolje, i mogu bolje!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 6:12 pm

@Chak...Naravno da sam razumjela. Mislim knjigu.

Ja samo tvrdim (kao sto sam tvrdila i prije) da netko moze izabrati cak i kada je u cetvrtom razredu sto ti kazes. To koji je netko razred mi nije nikakvo opravdanje. Naime, taj u prvom razredu jako dobro zna da ne zeli da njega netko tuce i zna da laze da nije on udario drugog. E pa kad to zna onda je stoka najobicnija koja se skriva iza toga sto je "dijete".

Gle, iz Bozje perspektive mi smo mozda prvi razred, jaslice, mozda smo tek progledali. Svejedno je. Iz moje perspektive mi smo svi u istom loncu. Pa ako ja znam i kuzim onda znas i kuzis i ti samo je pitanje jel ces se pravit blesav ili ne. A kako se vecina pravi besava onda su stoka.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 6:20 pm

Baš tako ;)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 7:09 pm

Chakotay je napisao/la:
Alpha mislim da nisi razumjela, na Božjoj razini ne postoji razlika između dobrog i lošeg, jer sve postoji i ništa ne postoji.

Kako znaš da je baš tako na "Božjoj" razini?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 8:36 pm

@Blizzard...Zato jer pricamo o ovoj knjizi o kojoj je tema, a tamo se ta stvar postavlja tako.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:02 pm

@Legi i Alpha da li je baš tako, da li ljudi znaju bolje. Alpha kažeš da svatko zna da ne smije pretući drugu osobo, a kad to učini onda laže da to nije učinio i da je upravo to laganje dokaz da zna da to što čini nije dobro.

Slažem se da ljudi znaju što je loše, a što je dobro, no da li u određenoj situaciji imaju svijest da mogu učiniti drugačije, da li netko tko pretuče drugoga doista zna da može i drugačije postupiti, da li može kontrolirati svoju ljutnju, bijes, strah, srdžbu... Hm možda i može, kad bi se malo potrudio, ali očito se ljudi ne trude, sve jedno im je što im se dešava i što čine.

@Blizz bio sam na toj razini pa znam zubi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:10 pm

Mislim da im nije svejedno sto im se desava i sto cine jer itekako zele da im se dogadjaju stvari u njihovu korist i cine djela u tom smjeru bez obzira kakva su. U tome i jeste problem. Medjutim ako je tako da su ljudi jednostavno nerazvijeni. Da im mozak nije razvijen i da su zato glupi i egoisticni onda ispada da nisu krivi za to. Divno.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:31 pm

Pa nije baš divno, ali dobro si pogodila problem većina nas za sebe želimo stvari koje ne želimo za druge, jer mislimo da nema dovoljno za sve. Da nerazvijeni smo, ne znamo skoro ništa, a predstavljamo se da znamo skoro sve. No ne pristajem na zaključak da nismo krivi za to. Je da je to teško promijeniti tj. najteže je promijeniti sebe, ali je moguće i zato su ti koji čine "zlo" krivi za to.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:33 pm

Chakotay, a što je Alpha rekla? ;)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:44 pm

Pa rekla je da je to divno zubi ali sam se složio s njom u nastavku osim u djelu gdje ona zaključuje da onda nema krivnje za takvo ponašanje ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:45 pm

Eeeee, mislim da počinjem kontati whee

To je bila ironija! :D

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:47 pm

Legionar je napisao/la:
Eeeee, mislim da počinjem kontati whee

To je bila ironija! :D
Ma neee ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:53 pm

Ovaj, htio sam reći da je ironija bio cijeli post, dakle, da nema krivnje za takvo ponašanje :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 10:02 pm

A nije, krivo si onda shvatio, mislim, kao što sam i napisao da smo mi odgovorni za naše ponašanje.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 10:03 pm

Chakotay je napisao/la:
@Blizz bio sam na toj razini pa znam zubi

Ja sam na toj razini i nisam te vidio da si prošao! Da nisu tada mile maškare? raspa

Svi smo mi odgovorni za svoje ponašanje, dakle primimo se zla i činimo ga da se naučimo odgovornosti!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 10:04 pm

Vidi mladih ironicara. Diiiivno cerek

Nego, Chak...mislim da ljudi ne zele za sebe ono sto za druge ne zele zato jer misle da nema dosta za sve nego zato jer se hoce istaknuti. Znas i sam da bi puno ljudi radije da i njima crkne krava samo nek crkne i susjedu nego da mu netko da kravu ali da ce susjedu dati dvije.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimepon stu 08, 2010 10:08 pm

Ima jedan ulomak iz Voltaireovog Candidea koji me jako dojmio. Njegovi glavni junaci došli su u zemlju El Dorado gdje im je bilo savršeno, no uskoro su ga napustili jer su zaključili da će tamo biti samo prosječni građani dok, ako uzmu "šljunak", tj. zlato s ulica El Dorada, unatoč riziku da izgube svo to zlato, u vanjskom svijetu mogu biti bogovi i tajkuni.
Naravno, svo to zlato su dijelom izgubili, a dijelom opljačkani jer su svi znali koliko puno imaju pa im nitko nije pristajao služiti za novce, iako su im nudili milijune za najjednostavnije usluge.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 1:12 am

Alpha je napisao/la:
Vidi mladih ironicara. Diiiivno cerek
Kad bi još Blizz znao kad i kako ju treba koristiti..., ali mlad je, ima vremena, naučit će ;)

Alpha je napisao/la:
Nego, Chak...mislim da ljudi ne zele za sebe ono sto za druge ne zele zato jer misle da nema dosta za sve nego zato jer se hoce istaknuti. Znas i sam da bi puno ljudi radije da i njima crkne krava samo nek crkne i susjedu nego da mu netko da kravu ali da ce susjedu dati dvije.
Da, zavist i želja za nadmoći su gadni osjećaji, no u suštini i tu se radi o strahu i kad bi se išli analizirati takvi ljudi, onda bi se vidjelo da se oni boje, e sad čega, to vjerojatno ovisi od osobe do osobe.

Nažalost mali su to ljudi, koji kao što Legi kaže više žele biti prvi među sitnima, nego prosječni među velikima.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 1:18 am

Ma ebe se meni za ironiju, došo sam se zaebavati na temu kad sam vidio da se i vi malo sprdavate. Sorry, nisam pitao za dopuštenje, my bad (opet ironija?) cerek
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 1:30 am

Blizzard je napisao/la:
Ma ebe se meni za ironiju, došo sam se zaebavati na temu kad sam vidio da se i vi malo sprdavate. Sorry, nisam pitao za dopuštenje, my bad (opet ironija?) cerek
Ma daj, ne bi to nikad rekao zubi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 1:32 am

Sto to pokrece ljude da su radije "prvi" medju malima nego jednaki medju velikima? Nije to samo ego. Tu je jos nesto. Ili nije?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 4:34 pm

Želja za moći. A jel to ego? :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sponsored content





neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
neale donald walsch: razgovori s bogom
[Vrh] 
Stranica 5 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: