Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!

Go down 
+45
AVeT
zvezda
Karuro
Flamezar
Fantom
Indigo_girl
tomi
QuarK
mivaman
Michael Wittmann
Aurora Borealis
gagi_
Techpriest
Legionar
Miruina
Cylon
Berny_Sinara
josip21
Eagle-1
vladimir
Sigmund Freud
Yado
Aleksandar Veliki
floridana
burnme
Gluteus Maximus
Galileo Galilei
Jaykof
Saroman
Merkurica
Alen@l5
meli
Karl Marx
snark
malena
Pandora
sanja
Tutankhamon
Blizzard
Angel from shadow
Svjetloisjena
gloria_g
Sentinel
Alpha
marko suzic
49 posters
Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Next
Autor/icaPoruka
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:38 pm

gloria_g je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
nema nakon smrti nista, ti sad biras sve i vec sada na zemlji kad se ocistis od svih grijeha imas pravo okusiti zivot vjecni na zemlji...kad umres gotovo je...a za one koji ostanu zivi do Kristovog dolaska, za njih je Kristov dolazak kraj


znači li to Marko, da naša duša ne preživljava fizičku smrt?
nakon smrti mi samo nestanemo - i nema više ništa??


govorio sam o tome da nakon smrti vse nema prilike....prilika je sad i vrijeme gubimo da upoznamo pravi zivot....tko ga u svojih godinama koje ce prozivjeti ne pozeli to znaci da ga niti ne zeli......pa ga nee niti dobiti jer ga nije htio iskusiti na zemlji......
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:44 pm

Alpha je napisao/la:
Stotinama godina ljudi iscekuju Kristov povratak. I oni, kao i ti, su tvrdili da je pitanje dana kada ce doci smak svijeta...i tako...zivjeli su u tom uvjerenju, umrli u tom uvjerenju...i njihova djeca su prosla ovim svjetom i djeca njihove djece...i sada ti (mi)...a Svijet jos uvjek stoji...
Tvrdio si da ce smak, tj. Kristov povratak, uslijediti kroz iducih par godina...dapace, potpuno si siguran u to...zanima me kako znas? Kako to da si ti u pravu, svi slicni tebi a prije tebe, su bili u krivu?
Osim toga zanima me kako si tako siguran u to kada u Bibliji pise da samo Bog Otac zna kada ce biti smak...cak ni Krist ne zna...ali ti znas?!?
Jos jedno pitanje...zasto je bitno kada ce biti smak? Zar necemo svejedno umrijeti? Sa smakom ili bez, to nas ceka... Koja je razlika da dozivimo taj dogadjaj ili da umremo prije toga? Jel oni koji su docekali smak vise vrijede?


ja neznam godinu, ali mogu reci otprilike i to je Isus rekao da ce ljudi znati vrijeme....kroz jednu usporedbu sa smokvom je Isus to objasnio....

oni koji su se odrekli grijeha i upoznali pravi zivot, a ostanu zivi do kraja, oni ce biti s Isusom stalno....sve pise u bibliji

onaj koji ne bdije i nije spreman svaki cas....taj niti nema Duha Svetoga....taj je kao onih 5 djevica koje su izgubile zivot vjecni
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:47 pm

Jaykoq je napisao/la:
Kolko je znam Krist je bio 'normalan' čovjek do 25.-30., tad negdi je počeo propovjedati, a prije je bio tesar il tak neš ... Možda se zapravo on pripremao 30 godina da počne propovjedati (ipak je kao čovjek mogao levitirati što objašnjava hodanje po vodi) ... Moje mišljenje je da se preko tog života i nas povede prema usavršavanju u životu, te da postanemo donekle savršeni, čisti, sveti, zovite to kak oćete ... I ako tako budemo živjeli cijeli život, na kraju ćemo doživjeti spasenje (smak, nekaj takvo). A kako kaže alpha, svi ćemo umrijeti kad-tad ... I Bog (sveznajući) zna kad će biti smak, možda onda on zna kad će točno svatko od nas umrijeti, tj. da svaki čovjek za sebe ima svoj "smak svijeta" ...
Tako sam barem ja shvatio nekaj (zapravo mi je pol toga došlo kad sam pisal post :))

nema tu donekle.....moras da zivis kao Isus....da predas svoj zivot Bogu i da te Bog promjeni i da padas na koljena i da citas Bozju rijec i svim srcem trazis pravi put i smisao zivota....

bez Krista ne mozemo nista....Isus je put
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:56 pm

Gluteus Maximus je napisao/la:
Huh!

Ja za Suzica imam svakakvih pitanja ali pod uslovom da ne odgovara u frazama kao robot , nego da shvati srz pitanja !

Kaze kako se treba osloboditi vlastitog ja, zauzeti negativan stav prema ovozemaljskom zivotu ! E sad sa gasenjem JA ugasili bi se i nagoni za samoodrzanjem ! Ako se ugase nagoni i neophodna agresivnost, vjerovatno bi se ugasilo cijelo covjecanstvo ! Ako bi svi tako razmisljali ko bi onda ekonomski odrzavao sistem?

E onda cime bi se BOG zanimao, kad ne bi bilo ljudi ?

Da se danas neko pojavi sa knjigom poput biblije i da ti kaze da je od Boga , kako bi znao da je prava ? Odnosno kako znas da je original -original.
BTW kada je zapisana biblija?



I smijem se opkladiti u brdo karamela da Suzic nije ni katolik ni pravoslavac!!!!!! Smije li ko???

ce-4zubo


nebi se nista ugasilo....kad bi ljudi odrekli se svoje volje, iliti svojih sebicnih zelja i grijeha i prihvatili da zive samo po bibliji...to znaci da bi tada Bozja volja postala njihova volja....tada vise nema tvoje.....i tada bi to bio raj....ali to nece biti jer Bog zna da ce đavo prevariti toliko ljudi kao pjeska morskog....a ti se predaj Bogu da i tebe ne prevari....

pa ja imam doma orginal.....znam koji je orginal....

neznam tocno, mojsije je pisao vjerojatno prije 3500god....tu negdje....neznam tocno.....

krsten sam kao pravoslavac,bio 21 god katolik i evo tek neavno sam krscanin....to je ugrozena vrsta.....jako ugrozena.....to su Bozja djeca koja vise ne zive da sebi ugode i sojim sebicnim uzitcima nego Kristu, znaci zive za druge a ne za sebe......sad znas koliko je ugrozena.....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:57 pm

merkurica je napisao/la:
gluteus, dobro došao! imaš zanimljiva razmišljanja. :)
btw, "mister roboto" ne može drukčije odgovoriti, nego onako kako su ga naučili, nažalost, pa se ne nadaj njegovom mišljenju, očekuj uvjerenje. ;)


pazi vrijeđas Boga jer me Bog ucio.....imamo samo jednog ucitelja....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimesri kol 13, 2008 11:03 pm

burnme je napisao/la:
Gluteus Maximus je napisao/la:
E onda cime bi se BOG zanimao, kad ne bi bilo ljudi
Ev' da i ja pitam nešto Suzića. Da li smo mi stvarno zanimacija Bogu?
Mislim sam kažeš da je ovo ovdje na ovom svijetu nevažno, pa šta radimo ovdje onda? Nismo došli svojom voljom ovdje, On nam je dao ovaj bezvrijedni život. Zbog čega kad je nevažan?
Pazi, ja mogu kad igram "čovječe ne ljuti se" odma' pogurati sve figurice u kućicu ali neću pošto hoću da se igram. Isto tako Bog nas je mogao odma' sve postaviti u svoje nebesko carstvo ali nije. Zbog čega? Je li ovaj svijet karta od Rizika, Monopoly-ja, Čovječe ne ljuti se? lol


da li si ti krscanin?

hvala na pitanju....

zivot nije bezvrijedan i nevazan, tako izgleda zivot onih koji ne zive onako kako trebaju....a to je da svojim zivotima pokazuju da je Bog ljubav....svi koji su sebicni i ne zele svojim zivotom proslaviti Boga nego da se oni proslave i da uzivaju u sebicnostima, takvima je ovaj zivot pakao, tesko im je, muce se, đavo ih tlaci, i oda naravno ne zele zivot vjecni jer misle da ce biti kao njihov sadasnji zivot.....to je kad ne poznaju Boga
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimesri kol 13, 2008 11:04 pm

marko suzic je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
...
Osim toga zanima me kako si tako siguran u to kada u Bibliji pise da samo Bog Otac zna kada ce biti smak...cak ni Krist ne zna...ali ti znas?!?
Jos jedno pitanje...zasto je bitno kada ce biti smak? Zar necemo svejedno umrijeti? Sa smakom ili bez, to nas ceka... Koja je razlika da dozivimo taj dogadjaj ili da umremo prije toga? Jel oni koji su docekali smak vise vrijede?
ja neznam godinu, ali mogu reci otprilike i to je Isus rekao da ce ljudi znati vrijeme....kroz jednu usporedbu sa smokvom je Isus to objasnio....
oni koji su se odrekli grijeha i upoznali pravi zivot, a ostanu zivi do kraja, oni ce biti s Isusom stalno....sve pise u bibliji
onaj koji ne bdije i nije spreman svaki cas....taj niti nema Duha Svetoga....taj je kao onih 5 djevica koje su izgubile zivot vjecni
Da, ne znas tocno ali tvrdis da ce biti vrlo skoro...kroz koju godinu...i to je OK. Ako ce biti - biti ce...
Ali, zar upravo u Bibliji ne pise da samo Bog Otac zna kada ce to biti i nitko drugi?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimesri kol 13, 2008 11:06 pm

gloria_g je napisao/la:
ja mislim da Bog fakat nije savršeno biće....
jer, svakakve je stvorio....

ako nisi dozvolila Bogu da te promjeni i ucini te nesebicnom i pokaze ti pravi zivot.....sto znaci ako i dalje imas sebicne zelje onda i mogu razumjesti sto optuzujes Boga da nije savrsen.......

ti biras svoj put.....nemoj Boga kriviti
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimesri kol 13, 2008 11:11 pm

Alpha je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
...
Osim toga zanima me kako si tako siguran u to kada u Bibliji pise da samo Bog Otac zna kada ce biti smak...cak ni Krist ne zna...ali ti znas?!?
Jos jedno pitanje...zasto je bitno kada ce biti smak? Zar necemo svejedno umrijeti? Sa smakom ili bez, to nas ceka... Koja je razlika da dozivimo taj dogadjaj ili da umremo prije toga? Jel oni koji su docekali smak vise vrijede?
ja neznam godinu, ali mogu reci otprilike i to je Isus rekao da ce ljudi znati vrijeme....kroz jednu usporedbu sa smokvom je Isus to objasnio....
oni koji su se odrekli grijeha i upoznali pravi zivot, a ostanu zivi do kraja, oni ce biti s Isusom stalno....sve pise u bibliji
onaj koji ne bdije i nije spreman svaki cas....taj niti nema Duha Svetoga....taj je kao onih 5 djevica koje su izgubile zivot vjecni
Da, ne znas tocno ali tvrdis da ce biti vrlo skoro...kroz koju godinu...i to je OK. Ako ce biti - biti ce...
Ali, zar upravo u Bibliji ne pise da samo Bog Otac zna kada ce to biti i nitko drugi?

nisam rekao godinu....ali prema poslanicama i Isusovim rijecima to je to.....rekao sam prije koliko bi moglo biti jos.....ali sad ima previse onih koji i to izvrtali pa necu reci.....ali 2012 je premalo.....jer je Isus rekao da ce biti takvo stanje da se dani nisu skratili nebi se nitko spasio
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimesri kol 13, 2008 11:44 pm

No, pa spominjao si oko 2020 ili 2025? Tako nekako...

Ali nije ni bitno koju si godinu navodio jer ne razumijem kako se moze navoditi ikakva godina ako cak ni Isus ne zna tocno nego samo Bog Otac?

Hocu reci, to moze biti sutra, a moze biti za 500 godina...

Ali kad god da bude isto nam se pise jer prije ili poslije svi cemo umrijeti...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
burnme
Višestanični organizam
burnme


Male
Capricorn Dog
Broj postova : 65
Age : 41
Registration date : 31.05.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 12:41 am

marko suzic je napisao/la:
svi koji su sebicni i ne zele svojim zivotom proslaviti Boga nego da se oni proslave i da uzivaju u sebicnostima, takvima je ovaj zivot pakao, tesko im je, muce se, đavo ih tlaci, i oda naravno ne zele zivot vjecni jer misle da ce biti kao njihov sadasnji zivot.....to je kad ne poznaju Boga
Ja uživam u tim sebičnostima. odgledam film, pojedem kuglu sladoleda, mlatnem koju pivu i ne osjećam se da mi je teško. Ne mučim se, vjeruj. face A nemam ništa protiv života vječnog samo mislim da ne postoji.

Citat :
da li si ti krscanin?
Ne. Ateista. Da li to znači da me je đavo obuzeo?
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 12:26 pm

Alpha je napisao/la:
No, pa spominjao si oko 2020 ili 2025? Tako nekako...

Ali nije ni bitno koju si godinu navodio jer ne razumijem kako se moze navoditi ikakva godina ako cak ni Isus ne zna tocno nego samo Bog Otac?

Hocu reci, to moze biti sutra, a moze biti za 500 godina...

Ali kad god da bude isto nam se pise jer prije ili poslije svi cemo umrijeti...


zna Isus, pa Isus je Bog, ne postoje dva Boga....moraju se ispuniti neke stvari jos....ne moze biti za 500god....jel ti citas bibliju, poslanice i otkrivenje i ono sto je Isus rekao???....nece svi umrjeti....tako ne pise i nece svi umrjeti drugom smrcu....ima jedan mali broj koji ce to izbjeci....to su oni cije zivote Bog vodi.....a ne ljudi sami.....jer onaj koji sam vodi zivot njemu ne treba Krist i on to svojim zivotom pokazuje da moze da ide sam i da se sam spasi....

moze biti bilo koji dan, ali Isus je rekao da ce spaseni znati vrijeme dolaska....ali pitanje da li smo mi spremni svaki cas ili ipak se bavimo sebicnim i neduhovnim uzitcima????

jer ako uzivamo u tome onda tada nismo spremni, tada smo kao i onih 5 djevica koje nisu imale Duha, a onaj koji se bavi neduhovnim stvarima on i pokazuje i dokazuje da ne poznaje Boga....jer duhovan tezi za duhovnim a tjelesan za tjelesnim....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 12:38 pm

burnme je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
svi koji su sebicni i ne zele svojim zivotom proslaviti Boga nego da se oni proslave i da uzivaju u sebicnostima, takvima je ovaj zivot pakao, tesko im je, muce se, đavo ih tlaci, i oda naravno ne zele zivot vjecni jer misle da ce biti kao njihov sadasnji zivot.....to je kad ne poznaju Boga
Ja uživam u tim sebičnostima. odgledam film, pojedem kuglu sladoleda, mlatnem koju pivu i ne osjećam se da mi je teško. Ne mučim se, vjeruj. face A nemam ništa protiv života vječnog samo mislim da ne postoji.

Citat :
da li si ti krscanin?
Ne. Ateista. Da li to znači da me je đavo obuzeo?

nije li ateizam malo cudan, to bas nema smisla....pazi to je tvoj izgovor da mozes zivjeti kako zelis.....ali kad se pojave stvari koje su od Boga ili đavla onda preko toga pređete.......tako sto sebi objasnite te stvari da vam se uklopi......ali sto god bilo, Isus je umro i za tebe....i ti imas priiku da sad na zemlji probas zivot vjecni i odbacis ga....ili ga uopce mozda ne zelis probati.....takvi ga nece niti dobiti ako ga ne zele, ali kad vide sto su odbili, ja koji sam ga probo nebi im bio u kozi.......tj. nisam ga probo...svaki dan ga zivim.....ali opet nebi bio u kozi onoga koj kad vidi sto je sve izgubio....a radi cega, radi par uzitaka i kad vidi kako mu se đavo smije u lice.....uzas......a sve zbog ponosa, da nebi izgubio prijetelje i da nebi netko o meni mislio da sam sad vjernik ili slicno.......

ne pitao sam da znam kako razmisljas ali sam zapravo mislio da si budist....pa sam zato pito.....budi sto zelis...ali ja jos nisam vidio to da se mozs oduprejti đavlu bez biblije i molitve......jer si bez toga rob i đavo ti naređuje sto da cinis i u cemu da uzivas, upravlja tvojom voljom i preko toga te unistava....sebicnost nas unistava....jer je ona grijeh.....zbog toga se ljudi osjecaju lose u sebi i tesko im je, zato ti kazes da ne postji vjecni zivot jer ne zelis ovako zivjeti vjecno.....jer je bezveze.....jer nisi okusio pravi zivot.....onda bi rekao zelim dvije vjecnosti zivjeti pravim zivotom
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 12:42 pm

Alpha je napisao/la:
No, pa spominjao si oko 2020 ili 2025? Tako nekako...

Ali nije ni bitno koju si godinu navodio jer ne razumijem kako se moze navoditi ikakva godina ako cak ni Isus ne zna tocno nego samo Bog Otac?

Hocu reci, to moze biti sutra, a moze biti za 500 godina...

Ali kad god da bude isto nam se pise jer prije ili poslije svi cemo umrijeti...


Krist je rekao da ako nebudemo kao djeca da se necemo spasiti....a djeca ne pitaju....ona su povjerila svoje zivote potpuno roditeljima, potpuno povjerenje, nema onoga Bog kaze a ja mislim, Bog kaze takoi tako mora biti.....koji tako zive spasit ce se.....ostali nece.....jer nisu predali zivote Kristu da ih Krist pripremi za svoje kraljevstvo.....ako se ne predas 100% ne mozes niti biti spreman 100%.....vrlo lako....poslusnost i predanje i poniznost i iskrenost.....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 12:42 pm

Ateizam je jedan od legitimnih stavova prema pitanjima koja se tiću postojanja višeg duhovnog principa. Marko, preporučila bih ti studij teologije bilo kojeg vjerskog sustava, ili barem filozofije u nekom obliku, da, i mjesec dana boravka na pustom otoku s nekoliko dobronamjernih ljudi raznolikog životnog uvjerenja. :)
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 12:48 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Ateizam je jedan od legitimnih stavova prema pitanjima koja se tiću postojanja višeg duhovnog principa. Marko, preporučila bih ti studij teologije bilo kojeg vjerskog sustava, ili barem filozofije u nekom obliku, da, i mjesec dana boravka na pustom otoku s nekoliko dobronamjernih ljudi raznolikog životnog uvjerenja. :)


teolozi ne kuze bibliju.......to vec imam doma....

ja tebi prepurucam dobronamjerno da citas Bozju rijec i da se molis na koljenima za sve sto trazis......jer Isus nam je uzor
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 12:58 pm

marko suzic je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Ateizam je jedan od legitimnih stavova prema pitanjima koja se tiću postojanja višeg duhovnog principa. Marko, preporučila bih ti studij teologije bilo kojeg vjerskog sustava, ili barem filozofije u nekom obliku, da, i mjesec dana boravka na pustom otoku s nekoliko dobronamjernih ljudi raznolikog životnog uvjerenja. :)


teolozi ne kuze bibliju.......to vec imam doma....

ja tebi prepurucam dobronamjerno da citas Bozju rijec i da se molis na koljenima za sve sto trazis......jer Isus nam je uzor

Svi mi živimo pod ISTIM nebom, ali NEMAMO ISTI horizont... mudri
[Vrh] Go down
Karl Marx
banned



Male
Cancer Goat
Broj postova : 165
Age : 32
Registration date : 26.06.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 1:15 pm

znači ti želiš reč da npr da neka afrička plemena koja nikad nisu čuli za isusa i vjeruju u neke njihove svete životinje nisu u pravu a ti jesi...nije li to licemjerno..
[Vrh] Go down
burnme
Višestanični organizam
burnme


Male
Capricorn Dog
Broj postova : 65
Age : 41
Registration date : 31.05.2008

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 1:22 pm

marko suzic je napisao/la:
nije li ateizam malo cudan, to bas nema smisla....pazi to je tvoj izgovor da mozes zivjeti kako zelis.....
Nema smisla za tebe zato što si vjernik. Takvu pomisao u startu odbacuješ i ja to razumijem. Nazovi to mojim izgovorom ali ja ti mogu reći da sam ja išao na vjeronauku i da sam jedno vrijeme iskreno vjerovao u Boga, kad sam bio mlađi. Fino mi to zvučalo, dobri momci u raj, loši momci će na*ebati. Ali sam na kraju odlučio da ne živim u iluzijama.

marko suzic je napisao/la:
ali kad se pojave stvari koje su od Boga ili đavla onda preko toga pređete.......tako sto sebi objasnite te stvari da vam se uklopi
A ti kad bi bio malo objektivan, i kad bi mogao stvari gledati malo iz drugog ugla vidio bi da i vjernik, isto tako kao i ateista, objasni sebi pojavu tako da se uklopi.
marko suzic je napisao/la:
ne pitao sam da znam kako razmisljas ali sam zapravo mislio da si budist....pa sam zato pito.....budi sto zelis...ali ja jos nisam vidio to da se mozs oduprejti đavlu bez biblije i molitve......jer si bez toga rob i đavo ti naređuje sto da cinis i u cemu da uzivas, upravlja tvojom voljom i preko toga te unistava....sebicnost nas unistava....jer je ona grijeh.....zbog toga se ljudi osjecaju lose u sebi i tesko im je, zato ti kazes da ne postji vjecni zivot jer ne zelis ovako zivjeti vjecno.....jer je bezveze.....jer nisi okusio pravi zivot.....onda bi rekao zelim dvije vjecnosti zivjeti pravim zivotom
Pa ja ne bih rek'o da sam rob đavlu, ili da on upravlja sa mnom dokle god ne činim zlo drugim ljudima. A to što ja cijenim ovaj život, i želim da uživam u njemu nikako ne mogu da prihvatim kao nešto loše.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 1:44 pm

>Marko Suzić je napisao: ja tebi prepurucam dobronamjerno da citas Bozju rijec i da se molis na koljenima za sve sto trazis......jer Isus nam je uzor


Marko moj dragi, od moljenja na koljenima nema ništa, u se i u svoje kljuse!!! Zar nije Bog rekao :"Pomogni si sam, pa ću ti i ja."
Zato ti je Bog i dao zdravu pamet i dvije zdrave ruke i noge i po pet prstića na svakom navedenom ekstremitetu!!!
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 2:15 pm

marko suzic je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
.....neka uzme oba jarca i postavi ih pred Jahvu na ulaz u Šator sastanka. ( 8 ) Neka Aron baci kocke za oba jarca te jednoga odredi kockom Jahvi, a drugoga Azazelu. Jarca na kojega je kocka pala da bude Jahvi neka Aron prinese za žrtvu okajnicu. (10) A jarac na kojega je kocka pala da bude Azazelu neka se smjesti živ pred Jahvu, da se nad njim obavi obred pomirenja i otpremi Azazelu u pustinju.
Tako će jarac na sebi odnijeti sve njihove krivnje u pusti kraj. Ovaj zakon neka za vas trajno vrijedi.
Levitski 16, 29

Evo Marko sta nalaze Bog po Bibliji. Sada ti ljepo svima na forumu objasni tko ili sto je Azazel

jesi procitao cijelu glavu, cijeli kontekst???
ako nisi prvo to pa onda pitaj.....jer ako ovo nije tvoje pitanje nego provociras onda to nema smisla....
Pitam te Suzicu ko je Azazel ??? i opet izbjegavas pitanja.... odgovori !!!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 2:19 pm

Pozdrav Tutankhamon!!!
Sumnjam da će ti Marko odgovoriti...
Ali napisati ću mu ja... ;)

Azazel je biće iz židovske mitologije. Demon koji ima sposobnost opsjedati tj. ući u ljudsko tijelo, ali i u životinjsko. Neki ga smatraju Sotoninim slugom. Prema predajama i legendama, prije svog preobraženja u demona bio je obični religiozni čovjek koji je imao svoju obitelj i poštovao Boga. U par navrata mu se Bog obratio tražeći ga žrtvu. Dakako, to je bila kušnja, no kada mu je Bog, po njegovom mišljenju, "nepravedno" oduzeo i ženu i dijete Azazel je prokleo Boga i odbio mu poslušnost. Pošto je obožavao svoju obitelj odlučio si je oduzeti život da bi ponovno mogao biti s njima, no za kaznu jer si je oduzeo život koji nije njegovo vlasništvo i pošto je prokleo Boga bio je kažnjen da luta svijetom ni živ ni mrtav, uvijek između dva svijeta, u stanju vječne odvojenosti od svoje obitelji koja je bila na nebu. Na kraju je ispalo da mu Bog nije oduzeo obitelj već Sotona kako bi ga odvratio od Boga i stavio na kušnju njegovu jaku vjeru. Time je pripao Sotoni i postao njegovim slugom.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 2:27 pm

Freya, iznad posta imaš opciju quote :)
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 2:28 pm

Tocno Freya !!! Imas cistu peticu kod mene 8) :)

Znaci konacno smo otkrili tko je Azazel e sada jos samo da otkrijemo zasto Bog i Biblija (Marko kuzis i Biblija) traze da se zrtve prinose Azazelu jednako kao i Jahveu ???
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitimečet kol 14, 2008 2:46 pm

Eclypso je napisao/la:
Freya, iznad posta imaš opciju quote :)

Znam, ali sam se žurila odgovorit, pa sam se sva spetljala... Ali uspjela sam ,zar ne???
[Vrh] Go down
Sponsored content





Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!   Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!! - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!
[Vrh] 
Stranica 7 / 21.Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Kabala
» o cemu se ovdje govori???????
» Hvala

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: