Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Brak

Go down 
+15
Lyra
Sin_Nanna
Ladytron25
Ephez
Gea
Cinderella
Blizzard
Fantom
Chakotay
MoW
Zona
floridana
Athena
wanderer
Alpha
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Želite li biti u braku?
1. Da, svakako
Brak - Page 7 Icon_vote_lcap41%Brak - Page 7 Icon_vote_rcap
 41% [ 12 ]
2. Ne, to je potpuno nepotrebna institucija
Brak - Page 7 Icon_vote_lcap3%Brak - Page 7 Icon_vote_rcap
 3% [ 1 ]
3. Sasvim je svejedno, to je samo komad papira
Brak - Page 7 Icon_vote_lcap34%Brak - Page 7 Icon_vote_rcap
 34% [ 10 ]
4. Jesam u braku i ne bih to mijenjao(la)
Brak - Page 7 Icon_vote_lcap14%Brak - Page 7 Icon_vote_rcap
 14% [ 4 ]
5. Bio(la) sam u braku i ne bih ponovno
Brak - Page 7 Icon_vote_lcap3%Brak - Page 7 Icon_vote_rcap
 3% [ 1 ]
6. Bio(la) sam u braku i ponovio(la) bih to
Brak - Page 7 Icon_vote_lcap3%Brak - Page 7 Icon_vote_rcap
 3% [ 1 ]
Ukupno glasova : 29
 

Autor/icaPoruka
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 37
Registration date : 24.05.2010

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimesub srp 23, 2011 12:32 am

Postoji iskustvo i iskustvo. Ja sam se na kraju svog posta ogradio rečenicom da sve ovisi o pojedincu. I kao što je rekla Athena ne treba generalizirati.
I ne treba odmah sve ljude kojima je situacija takva da moraju živjeti sa roditeljima proglašavati lijenčinama, kojima je kao lakše jer im drugi sve govore i misle za njih.
Ne znam kakvih roditelja ima ali što se mene tiče ja sam sa svojima zadovoljan i imam povjerenja u njih i ako mi bude trebao neki savjet sigurno će oni biti prvi koje ću pitati.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimesub srp 23, 2011 12:43 am

Sve ovisi kakvi su roditelji... ili kakva su dijeca. Ali definitivno, i da su najtolerantniji i najcool zubi , mislim da je za dobar odnos najzdravije biti odvojen, tj., ne živjeti u zajednici. Čak i ako sve funkcionira, jednostavno dovoljne su samo različite navike, koje će vam kad tad ići na živce. Ili pomankanje mogućnosti da se raspištoljite kako vama u tom trenutku padne na pamet. Sa druge strane, razumijem i te roditelje, jer se teško izdvojiti iz emocije prema dijetetu, i ne mješati mu se u život (tko to ne zna, spoznati će kada postane roditelj). Ali naravno sve ovisi o intezitetu, imate roditelje koji uopće nisu svjesni što rade, i to je onda jako nezgodno ...
Moji roditelji su jako daleko, i najbolje znam i tu drugu stranu medalje, kada vam nema tko pomoći, kada sve morate isključivo sami, kada vas uhvati nostalgija a ne možete se vidjeti. Eto, recimo više bih volila da su makar malo bliže, pa da se češće možemo viđati, ali definitivno živjeti skupa ne bi funkcioniralo (oni su jako dobri ljudi, ali jednostavno nismo kompatibilni). Ni sa njima, ni sa nečijim drugim roditeljima, vjerujem.

I sve je dobro dok se ima izbora, jer ima ljudi koji nemaju mogućnosti, pa su prinuđeni živit skupa.

:)

edit: @Wanderer, sjajno što imaš takav odnos sa roditeljima, ali kada ne budeš ti sam, tj. kada kreneš živit sa nekim, onda je jako bitno i kako će se ta osoba osjećati u vezi tvojih roditelja ... ili obrnuto. Tada, kada ti kreneš formirati svoju obitelj, ona će ti biti prioritet. Bar bi tako trebalo biti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimečet oľu 22, 2012 3:38 pm

Da malo osvjezim temu...citam po portalima o ovim nekim show-ovima. Ne znam ni kako se zovu al sve neki naslovi da se ovaj sexao s onom, a ona s onim tamo pa je cura od tog poludila, a neki drugi su se grupno navatavali pa ko zna sto ce biti i tako...koje vijesti...
Medjutim, uslijed navale takvih vijesti plus onih o pustim razvodima...koliko ce uopce postojati institucija braka u buducnosti.
Gledala sam nekidan jedan CSI (ili tako nesto) pa su istrazivali ubojstvo planerice vjencanja. Vjencanje koje je planirala bilo je od nekih bogatasa i otac mlade nije htio preci dogovoreni fond love (koji je samo po sebi bio pozamasan) jer cemu potrosit jos vise kad ce se ionako razvest...uostalom i on sam se zenio 4 puta :P
Cini mi se da je to misao koja je cesta i u RL kod 'obcnih' ljudi. Znam dosta cura koje su ostavile svoje prezime (muzevo samo dodale) bas zato da ako se razvedu...a treba naglasit da su se (skoro sve) udale iz ljubavi...
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimečet oľu 22, 2012 3:43 pm

ne razumijem ljude... kad neke životinje mogu naći partnera za čitav život, zašto ni naša vrsta ne bi??

al eto... danas brak dođe ono kao navika... znamo se toliko, sexamo dan-dva kraće nego se znamo, zašto ne bi se oženili???

e onda u braku skuže da jednom od njih noge smrde i eto razloga za razvod... hehe.

ako se misliš rastajati nemoj se ženiti. jako jednostavno...

sve je u životu igra izdržljivosti. ali rijetki to skuže. naš plus je što možemo izabrati. ako ne namjeravamo nešto izdržati do kraja, ne trebamo ulaziti u to...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimečet oľu 22, 2012 4:08 pm

A onda opet masu ljudi se zeni s mislju da je to finalno pa se opet razvede...bolje mozda i to nego biti u losem braku do kraja zivota samo zato jer teras neki princip.

I ja se pitam zasto ljudi postaju takvi...ni zivotinje nisu tako sjebane kako su ljudi sjebani...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimesri svi 16, 2012 3:00 pm

Citat :
Znam dosta cura koje su ostavile svoje prezime (muzevo samo dodale) bas zato da ako se razvedu...a treba naglasit da su se (skoro sve) udale iz ljubavi...
@Alpha, ne znam zadržavaju li žene svoje prezime, samo zato jer računaju da će se rastaviti pa da olakšaju taj proces i papirologiju. misli
Ja poznajem žene koje su uglavnom zadržale svoje prezime, a dodale muževljevo.
Također, znam primjer jednog muškarca koji je uzeo ženino prezime.
Međutim, ne bih rekla da je razlog tome potencijalni neželjeni scenarij, nego neke osobe jednostavno žele zadržati svoje prezime, kao dio svog identiteta. confused

Kad bi se ja udavala, vjerojatno bi također htjela zadržati svoje djevojačko prezime (barem u nekom obliku), a ne uzeti (samo) tuđe.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimečet svi 17, 2012 12:40 pm

Ako se nakon razvoda zeli mijenjati nesto onda je svejedno da li je prezime posve promijenjeno ili je samo dodato. Postupak je isti.

Razlog radi cega zene ostave svoje prezime (kako se same izjasnjavaju) je taj sto u slucaju razvoda mogu se predstavljati i potpisivati sa svojim starim prezimenom, a bez da mijenjaju papire i nisu u prekrsaju (osim ako se negdje izricito trazi puno ime i prezime ali to je rijetko). Naravo tu je sigurno i neki razlog zadrzavanja identiteta pogotovo u danasnje doba kada zena moze imati izgradjenu karijeru i eksponirano ime pa ostavljanjem svog prezimena osigurava prepoznatljivost ali to je jasno.

Takodje znam jednog muskarca koji je uzeo zenino prezime, a razlog je bio jer se prakticki odrekao oca s kojim je u jako losim odnosima pa je na taj nacin se potpuno distancirao.

[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimečet svi 17, 2012 2:56 pm

Alpha je napisao/la:

Razlog radi cega zene ostave svoje prezime (kako se same izjasnjavaju) je taj sto u slucaju razvoda mogu se predstavljati i potpisivati sa svojim starim prezimenom, a bez da mijenjaju papire i nisu u prekrsaju (osim ako se negdje izricito trazi puno ime i prezime ali to je rijetko). Naravo tu je sigurno i neki razlog zadrzavanja identiteta...
Vjerojatno je bitan i razlog što prilikom udaje i eventualnog mijenjanja prezimena, također moraju mijenjati sve službene papire. misli
Što se tiče ostavljanja djevojačkog prezimena, mislim da to može, ali i ne mora imati puno veze sa izgrađenom karijerom. Neke "prosječne žene" jednostavno žele zadržati svoje prezime i u braku.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimečet svi 17, 2012 3:57 pm

A gle, ako dodajes prezime opet moras mijenjati papire. Isto ako mijenjas adresu prebivalista tako da....
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 53
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimečet svi 17, 2012 4:33 pm

....papiri mogu biti samo los izgovor za nesigurne osobe... confused

Zamisli samo kako to gordo zvuci: Athena Simic-Ecclestone ili Athena Simic-Todoric ili Athena Simic-Kerum... zubi

Razvede se,pokupi milijarde i zadrzi samo prezime Ecclestone,Todoric ili Kerum.... cerek
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimečet svi 17, 2012 5:19 pm

Ja sam mijenjala adresu prebivališta, ali to je bilo jako jednostavno. Sigurno je ovo sa prezimenom ipak kompliciranije.
Zato je najjednostavnije ostaviti samo svoje prezime. zubi

@Fantom, zašto bi dva prezimena djelovala gordo? misli
Ako je nekome do toga da zadrži svoje prezime, jer su ga npr. nosili njegovi preci ili iz nekog trećeg razloga, ne vidim razloga zašto to ne bi napravio.

Većina muškaraca se ne odriče svog prezimena isključivo iz tradicionalnih razloga, a iz istih razloga se i očekuje da žena promijeni svoje prezime.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimečet svi 17, 2012 7:26 pm

biga je napisao/la:
ako se misliš rastajati nemoj se ženiti. jako jednostavno...

E, moj @biga, da je to tako jednostavno ali bi bilo super... To bi bilo jednostavno da su ljudi razumna bića, ali dokazi govore suprotno... Osim toga, zašto bi bilo jednostavno kad može biti komplikovano? :)

Ljudi danas, naročito mladi, ulaze u brak (i u veze uopšte) prepuni iluzija. A sve to zahvaljujući romantiziranju seksualne privlačnosti i psihološke privrženosti koju nazivaju "ljubav". "Ljubav je stanje u kojem čovjek ponajčešće vidi stvari onakvima kakve one nisu." (Nietzsche) Predmet ljubavi (ne samo romantične) se uvijek uzdiže u zvijezde i čini nekom vrstom božanstva, a zatim, kad ne uspije zadovoljiti tu sliku (što se nerijetko dešava) slijedi - razočaranje... I razvod, i prekid, i ljutnja, i zamijeranje tom objektu na drskosti, jer nije dorastao onome što se od njega u procesu napravilo, kao da je on tu sliku o sebi sačinio sam...

Zahvalimo hrišćanstvu za to, i onim pajacima koji su putovali Evropom sa lirom i lutnjom u rukama, pjevajući pjesme djevama i jebavajući ih dok su njihovi muževi krvarili u Jerusalimu...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimepet svi 18, 2012 9:41 am

@Athena...problem s izmjenama (icega) je nepostojanje umrezenosti izmedju razlicitih odsjeka. Postoje nevjerojatno banalne situacije gdje osoba promijeni prezime (osobnu kartu) ali joj ne promijene tj. ne usklade novo prezime s OIB-om pa mora to ici na poreznu "rucno" mijenjati. U principu je najlakse da svatko ostavi svoje prezime ali mislim da ako se mijenja cak i samo adresa treba raditi sve zive izmjene.

@Arch...definitivno nije tako jednostavno kako kaze Biga ali nije razlog samo "nerazumnost" tj. emocije. Ako se netko vjencao posve lucidan, znajuci da je ta zajednica vrsta i poslovnog ugovora, opet stvar puca ako se interesi (ne mislim na romanticne interese) promijene.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimepet svi 18, 2012 2:38 pm

Citat :
U principu je najlakse da svatko ostavi svoje prezime ali mislim da ako se mijenja cak i samo adresa treba raditi sve zive izmjene.
Kad sam ja mijenjala adresu, samo sam izmjenu napravila na policiji i to je bilo to.
Međutim, ja npr. nemam vozačku niti puno drugih dokumenata pa je to možda olakšalo cijeli proces.

@Arch, rekla bih da postoji dosta primjera ljudi koji "naknadno" ulaze u brak, a ne u zenitu ljubavnog idealiziranja.
Primjer moje prijateljice/poznanice. Zajedno su jedno 9 godina i nakon toga je brak logični korak, jer im ujedno garantira neku (prividnu) sigurnost, iako više nema tolikog idealiziranja i obožavanja. Dakle, ulaze u brak kao pretežno "poslovnu zajednicu", jer se boje krenuti ispočetka i riskirati eventualni novi prekid.
S druge strane, često puta i u tim situacijama zna postojati izraženi interes za druge osobe, izvan te zajednice, ali se ljudi ipak odlučuju za brak.
Mislim da to baš i nije najbolji početak misli, ali ljudi se odlučuju i na takve korake.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimepet svi 18, 2012 2:47 pm

@Athena, nekim ljudima formalni papir na kojem piše da su u braku, predstavlja jako veliki pritisak, i odlučuju se na život sa osobom bez tog papira. I iz puno primjera znam da to jako dobro funkcionira. Čak imaju i djecu, i sve 5. Za svaki problem/slučaj ima više rješenja ;) .
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimepet svi 18, 2012 3:07 pm

@Athena...znaci ti si mijenjala samo osobnu...u principu ima tih papira...vozacka, putovnica, zdravstvena, bankovne kartice, radna knjizica i sto ja znam sto sve ne...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimepet svi 18, 2012 3:17 pm

@Alpha
Kad bolje razmislim, ja se za zdravstvenu ili nešto treće još mogu zapisati sa starom adresom.:P Isto vrijedi za poštu, knjižnicu, podatke na faksu... tako da situacija automatski baš i nije čista. Međutim, osim u službenim podacima, oni mnogo puta čak ne inzistiraju na najtočnijoj adresi (npr. formalno prijavljen negdje, ali studira drugdje...), tako da mi to zasad ne predstavlja probleme, osobito zato jer formalno živim tamo gdje nisam prijavljena. Isto tako, mislim da bi se taj ispravak mogao lako obaviti, za važnije dokumente.

Citat :
I iz puno primjera znam da to jako dobro funkcionira.
Tako je. :)
Međutim, razlog zašto neki ljudi ulaze u brak može biti i u tome što vjeruju da institucija osigurava brak, tj. da je rizik od prekida manji, jer ipak postoji i odgovornost prema društvu.
Ja smatram da treba postojati odgovornost samo između dvije osobe u braku/izvanbračnoj zajednici i da se svi potencijalni problemi trebaju ticati samo njih.
Međutim, prijateljica iz priče ne smatra tako :P, tako da brak u nekim slučajevima postaje zajednica koja se prilično temelji na nesigurnosti.

Znam primjere ljudi koji uglavnom preferiraju ulaziti u veze s djecom obiteljskih prijatelja, jer je u slučaju prekida "to ipak drukčije, tu su starci itd".
Meni je tako nešto neprivlačno, ali eto...sto ljudi, sto čudi. zubi


Zadnja promjena: Athena; pet svi 18, 2012 8:29 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Gramatički ispravak)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimepet svi 18, 2012 3:55 pm

Za studij nije bitno jer se radi o privremenom boravistu, a mi pricamo o prebivalistu. Dokumenti koje si ti navela su relativno nevazni sto se tice adrese ili iceg takvog. Ali ako pricamo o vozackoj dozvoli ili putovnici koji su sluzbeni dokument, ako pricamo o bankovnim karticama koje ti banka posalje na adresu koju ima, a ta adresa nije valjana....onda je problem. U biti nije ti problem nista dok se ne desi problem (npr. zaustavi te policija i trazi vozacku, provjeri podatke, a oni ne odgovaraju, pa onda dojdes na granicu - ista stvar i td.). Dok te netko nesto ne pita, dok ne krene prckat po tvojoj administraciji ti uopce ne moras imati ni osobnu, ni vozacku, ni nista, a kamoli tocne adrese i imena po njima....jedino kad to drzava skuzi...onda nije lose biti odvjetnik face
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimepet svi 18, 2012 4:06 pm

Mi imamo u obrazovnom sustavu tzv. studomate u kojima mora biti naznačeno i prebivalište osobe, ali nije to tako bitno, sve da je i adresa kriva.
Ja ne budem imala problema, jer praktički nemam ništa od tih bitnih isprava. :P
Nekad je prednost ne imati vozačku dozvolu. zubi
Putovnicu ću možda vaditi ove godine pa ću automatski staviti novu adresu. Svejedno, svima onima koji imaju bitne dokumente, preporučam da se informiraju oko promjena istih.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimepet svi 18, 2012 9:32 pm

Athena je napisao/la:
@Arch, rekla bih da postoji dosta primjera ljudi koji "naknadno" ulaze u brak, a ne u zenitu ljubavnog idealiziranja.
Primjer moje prijateljice/poznanice. Zajedno su jedno 9 godina i nakon toga je brak logični korak, jer im ujedno garantira neku (prividnu) sigurnost, iako više nema tolikog idealiziranja i obožavanja. Dakle, ulaze u brak kao pretežno "poslovnu zajednicu", jer se boje krenuti ispočetka i riskirati eventualni novi prekid.
S druge strane, često puta i u tim situacijama zna postojati izraženi interes za druge osobe, izvan te zajednice, ali se ljudi ipak odlučuju za brak.
Mislim da to baš i nije najbolji početak misli, ali ljudi se odlučuju i na takve korake.

To što je tvoja poznanica uradila je već nešto smislenije od uobičajenog srljanja.

Ako se već hoće udati/oženiti sa namjerom da se začne potomstvo, tada valja misliti i na djecu a ne samo na sebe. Ako je to samo način da se pokuša izbjeći osjećaj samoće, nakon što shvate da njih dvoje nisu jedno te isto, već dvije potpuno različite osobe, taj osjećaj samoće će biti još veći, jer su imali i izgubili, a tada ono izgubljeno još više nedostaje.

I zašto bi, na koncu krajeva, srljali u bilo šta? Useliš se fino kod onog drugog, živiš zajedno neko vrijeme, i tek kad vidiš da MOŽEŠ živjeti zajedno - onda se, ako hoćeš, udaš/oženiš. Jelte da tako ima više rezona?

Kad sam ja bio mlad (tamo negdje četres prve) momci i cure su ašikovali uz kriglu bunarske vode, preko plota. Mladić bi otišao potom njenom babi i zaprosio je od njega. Babo bi potom iz neke stare kištre izvukao vrećicu za zlatnicima, koje je čuvao baš za takvu priliku, i dao bubućem zetu kao miraz, koji će im pomoći da zasnuju svoje kućanstvo. Razvod? Šta je to?

Danas, momci i cure ašikuju uz šesnaest piva, u disku, ili nekom jednako bučnom mjestu, gdje niti čuju jedno drugo, niti vide, niti su trijezni. Kad se otrijezne, djeca su već zrela za školu. Tako trijezni ugledaju jedno drugo, i šta će nego se razvesti. A djecu ko šiša.

To je simptomatično za današnju "naprednost". Znate, kad svi stoje na rubu litice, biti napredan nije pametno.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimesub svi 19, 2012 12:23 am

Citat :
To što je tvoja poznanica uradila je već nešto smislenije od uobičajenog srljanja.
Pa jest, ali problem je što u tom odnosu, nakon tolikih godina "hodanja", već sada (dakle, prije braka) postoji svojevrsna rutina, manjak uzbuđenja i potreba za time izvan veze. Rekla bi da je to obostrano.
Svejedno, postoji neka prešutna teorija da je dozvoljeno izludirati se prije braka.
Dakle, to nije toliko bitno pri donošenju odluke o braku? :P
Citat :

I zašto bi, na koncu krajeva, srljali u bilo šta? Useliš se fino kod onog drugog, živiš zajedno neko vrijeme, i tek kad vidiš da MOŽEŠ živjeti zajedno - onda se, ako hoćeš, udaš/oženiš. Jelte da tako ima više rezona?
Pa dobro zboriš, jer očito je da drugu osobu potpunije upoznaš tek kad s njom počneš živjeti od 0-24 sata.
Mislim da je sasvim druga priča kad ljudi žive odvojeno ili se povremeno posjećuju, budući tada ne mora biti manifestacija negativnih osobina neke osobe, a svatko od nas ima neke. miga

U navedenom slučaju, poznanica se planira kroz koju godinu udati, zato da bi polako pripremila teren za potomstvo, a bitno joj je i da bude "društveno prihvaćena". Koliko je tu postojana njena istinska želja za majčinstvom, ne znam.
Prije bi bilo da je na prvom mjestu društveno/vlastito očekivanje osnivanja potomstva, a potom potencijalni majčinski osjećaji.
Citat :

Danas, momci i cure ašikuju uz šesnaest piva, u disku, ili nekom jednako bučnom mjestu, gdje niti čuju jedno drugo, niti vide, niti su trijezni. Kad se otrijezne, djeca su već zrela za školu. Tako trijezni ugledaju jedno drugo, i šta će nego se razvesti. A djecu ko šiša.
Vrlo slikovito rečeno. zubi
[Vrh] Go down
baffy
Riba
baffy


Female
Virgo Dragon
Broj postova : 122
Age : 35
Location : Doboj-Zemun-Beograd-Vršac-Kladovo
Registration date : 29.11.2012

Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitimepet stu 30, 2012 6:56 pm

Bila sam u braku i opet sam za to :)
Jednostavno, porodica i deca su mi na prvom mestu moje liste želja :)
A kako je krenulo, 2013 će da bude u znaku drugog braka xiixixxi :D :D :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Brak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Brak
[Vrh] 
Stranica 7 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» vicevi..
» Virtualni brak

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: