Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ask primitive101 (chat tema)

Go down 
+16
Akasha
Madonna
Sang Real
biga
Legionar
Alpha
Chakotay
wanderer
MoW
Blizzard
Skulptura
Green
flory
Melkior
primitive101
Ephez
20 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next
Autor/icaPoruka
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimeuto tra 24, 2012 10:49 am

Aj kad budeš EN LIGNJA ,piši o svemu , kaj ti naiđe ,jer tebi
naiđe uvek sve savršeno kaj me zanima ,hepi sam zbog tebe JEDINO ,tek tolko
da se naglasi ,jer samnom NIKO NE PRIČA ,imam prijateljicu Doru na fejsu ,
jednog frenda u Pitomači ,kojeg smijem smarat na mobitel ,i drugo NIŠTA !
Ja kad kažem da mi nedostatak frendova na listi fejsa ozbiljno narušava ugled
- to je rečeno zbog budala koje sude po broju , jer to tako ide :
Nećeš ju ti , jebo majku - šta ću je ja ?
I tako , svi vide da samnom niko neće imat posla ,pa neće ni oni !
Onaj kaj sam ti rekla ,IZ OSIJEKA - me zbrisal nakon par sati ,a ja bila
sretna do neba da mi je tamo ...
I to je ...kaj ? neznam ? mislim - ja i sretna i tužna i svašta iskreno ,
ali GA NE POZNAM dovoljno da bi rekla kaj mu je sad ? !
I nema ga , i neda se meni plakat stalno , ja sam iz dna duše htela da mi je na listi .
Jel bi Bog dao da ga volim uzalud ?
Jel bi to bilo tako ?
Da me slao njemu mesec dana da mu pišem o svemu , i na kraju DA ODE ?
E e e e e ,čudna je biljka umor
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimeuto tra 24, 2012 2:24 pm

Baš si mi uljepšala dan s onim bijesom Božjim. Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 973175 Čini mi se da ću ponovno počet čitati Maleus malificarum :D
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimeuto tra 24, 2012 3:07 pm

Einar ja sam naivno biće , nisam te shvatila ,pa sam morala na
http://bs.wikipedia.org/wiki/Malleus_maleficarum

... and still don`t get it study
Pa ... ako si voljan da pročatamo ?
Na čeg si ti mislio ?
Ja ne čitam takve knjige ,volela sam vidit film Joan of Arc ,ali samo zbog njenog besa
koji je rezultirao ratom ,ali TO NIJE OKEJ ,ta žena nije spašena ,i rat njen je fizika
mojeg RATA ,slovima tuzni
Sviđa mi se onaj odlazak KRALJU cerek
al ona je išla ratovat , a ne volit zubi ,a ljubav dvoje spašenih i pravih daje RAT protiv zla ...
Ipak ,ta žena je najbliža po ideji koju sprovodim ja .
Ona je imala svoje "svece" koje je slušala ,pa je imala uspehe u fizičkom postojanju ,
dok je BOŽJI RAT actually DUHOVAN , i krvi nema ,ali ima MAČEVA koji srce probadaju
i ja sam sa svih aspekata sigurna u svoju misiju ,jer događa mi se SVE kaj Biblija veli .
Samo ,treba imat vidike da se spozna simbolika napisanog .
Nije mač što je mač ,nit je voda što je voda ,itd,itd.
Primitiv kuži u svojoj sferi sve ,mada govori drugim terminima - mi se kužimo .
A ti ,ako oćeš razgovarat ,moraš mi obrazložit o tvom viđenju besa ,koji sam opisala .
Nije da ja NE ŽELIM čuti druge ,ali ... neznam pale ovisi o tebi .
(ja se često izlažem i di treba i di ne treba)
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimeuto tra 24, 2012 3:10 pm

My God ,Primitiv lolcina lolcina lolcina
Ti si rasprostranio onu predzadnju stranicu do bola lolcina lolcina lolcina
svojim NEeditom ,a ja ovu stavila na dijetu lolcina lolcina lolcina
,nekad neznam đe da ubacim ENTER pa da lomim ... i onda ispadne ko pjesmica scratch
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimesri tra 25, 2012 10:25 am

Đe s ti moj OPIPLJIVI brat ?
Ja sam ti skroz skrenula , dakle .
Ja već par dana PLAČEM od malo jačeg pogleda na Andya ,i to uopšte nije okej .
U noći osećam srce otvoreno ,ko open box , i KAJE TO ? ceka
Ko razrovano skroz , ko da NEMAM srce .
I jel bi Bog dal da je taj osjećaj ustvari POTREBAN meni ,mada to
ustvari i NEMA VEZE S ANDYom ?
Kužiš - sad ja luda (al ne na način kak to fanovi rade ,ucviljeno ,već for real)
Mislila sam da mi Bog pomoću njega daje TO ISKUSTVO ,koje mogu dalje selit
na nekog mogućnijeg ?
Jer , ovo je do kraja nemoguće .
Možda je moguće da je njemu dobro od te ljubavi za koju i nezna ,jer na taj način
dok sam obožavala ili tebe ili Žarka - bilo je sve SHINING oko vas .
Tak da ja nemam pojma kak da srce utješim ,pa plačem na pjesme
(ono kak ti na slike "svetaca" kafenisu )

Daj mi neku definiciju , ti si tak jadan dobar da ideš komentirat o Andyu
ko da to normalno ,ko da je ON tu dečko next door scratch hug for that ... lovely

(And please , vidla sam da sam poplavila riječi ON & meni ,pa mi nemoj to spominjat
pod znak ,okej ? zubi kava (joj ,nisam kavu ! ,idem pa neznam kaj bum dalje)

Evo ti pjesma o Sionki , bačenoj s neba u surov svijet ...tak se ja feel ,pa paše da
iscurim sve zaostatke na tu pjesmu ,jer ja tak živim od par memorisa na čat ,mail ,koment ,picture
od Bros i to je moj život ,jebo nebo (CONNECT) i njegove oblake ,ako nemam braću svoju !
I kaj je najgore , u ti 2 i pol godine NIKO MI NIJE DAL DA GA DOĐEM VIDET ,
a kojekakvi skamovi idu svuda , i na izlete i u goste ! Ti si bar dal mobitela !
Jedan je isto dal ,pa ga onemogućil ! nisam bila moralna (nudila se scratch zubi )
A pa kad je lep , i od Boga , i ima cenzuru govora ko i ja (to ne viđeh niđe pa sam se šokirala ,
a tolko sam htela isprobavat na svima jel TO IMAJU !) a i podudara se
vreme VJERE U BOGA ,a i budalaština tvojoj slična !
Kaže : ne da ja neću tebe (mene ,ne tebe zubi ) , nego nebi ni Angelinu Jolie ! zivili
Uuuuuuuuuu ,jebote ,a je izabral ,ko i ti Pamelu !
Ko da je TO mjerilo nečijeg htijenja ! (ZMIJU NAĐETE !!! TO KO DA STE REKLI :
PA JA NEBI NI VRAGA ,A NE TEBE - BAŠ TAK ! )

Jebo vas budale koji gledate na sise i dupe !
Ajd da ste rekli JA NEBI NI neznem ...nema usporedbe validne pa da bi to bilo
za trebati htjeti ! study whatever ...ok - JA NEBI NI PIZZU DOK SAM GLADAN ,A NE TEBE ! (eto tako ,npr ? )
- neznam ,da se dočara ta NEželja mene

[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimesri tra 25, 2012 10:49 am

Ivana Orleanska je ratovala, da. Ona nije bila poslana da propovijeda, da radi ozdravljenja ili da obraća ljude na kršćansku vjeru. Njen motiv je bio oslobođenje Francuske. Ali nije njezin bijes koji je počeo taj rat...rat je trajao već neko vrijeme. Fizički rat. Njen duhovni rat je počeo neko vrijeme nakon što se ona uključila ufizički rat.
A oko Bijesa, to sam se malo šalio s Malleusom, znajući da je ta knjiga povod mnogim mišljenjima kako smo mi katolici zaostali, primitivni i slično...
Bijes anđela bih ja shvatio doslovno, ne u smislu lijevanja čaša, naravno, nego da će biti sranja točno tim redom.

O konjima: u Knjizi Otkrivenja, konji inače označavaju način kako će se određeni entiteti pojaviti na Zemlji. Gledaj samo ona četiri Jahača. Oni su najbolji primjer. Svaki ima svoga konja koji je u kompletu s Jahačevim imidžom.

Što se Jeremije tiče, Kćer Naroda je izraz ili za sve žene naroda ili za kompletan narod.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimesri tra 25, 2012 11:00 am

Evo ti kako ljudi koji još vjeruju u bogove Sjevera (Odin i ekipa) vide smak svijeta....veoma slično kršćanskom poimanju i Knjizi Otkrivenja, jel da?




Turisas - Midnight Sunrise

In the darkest shadows, under the black rocks
And ancient moss
Where steam arises from the cracks in the crust of ground
The spiteful dwell

Fast, fast, fast, fast, faster than the lightning strikes
Trying to make it in time
Hide, hide, hide, hide, hide from the bright demise
Rush away from the...

Midnight Sunrise

The night embraces these lands
People stand in a circle holding hands
A blaze over a peaceful summery lake
Enlightens their faces and gilds the lanscape

Under cover of darkness they have arisen
And set their feet on the ground
As the people celebrate they head to their homes
To wreak havoc with their property

Fast, fast, fast, fast, faster than the lightning strikes
Trying to make it in time
Hide, hide, hide, hide, hide from the bright demise
Rush away from the...

Midnight Sunrise

The night embraces these lands
People stand in a circle holding hands
A blaze over a peaceful summery lake
Enlightens their faces and gilds the lanscape

The hourglass' sand stops flowing, currents stand still
The distant horizon glowing, a glimmer over the hill
Three golden kings come riding across the midnight skies
Three golden blades shining, a sight for sore eyes
Time stood still as sons of the dawn rode by

As the daybreak approaches
And the sunbeams close in on them
Horror fills their hearts
Running for their lives as fas as they can
In panic they flee

Fast, fast, fast, fast, faster than the lightning strikes
Trying to make it in time
Hide, hide, hide, hide, hide from the bright demise
Rush away from the...

Midnight Sunrise

The night embraces these lands
People stand in a circle holding hands
A blaze over a peaceful summery lake
Enlightens their faces and gilds the lanscape

Twelve golden hooves come smashing down on earth
And chase the creatures to the holes
Where they once were given birth
The ones who are not that lucky to escape
Are burning down to ashes in the midnight sunrise

Three golden kings come riding across the midnight skies
Three golden blades shining, a sight for sore eyes
Time stood still as sons of the dawn rode by
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimesri tra 25, 2012 3:02 pm

O ,Einar :)
Nov si mi ,pa te trebam složit da te shvatim 8)

Citat :
Što se Jeremije tiče, Kćer Naroda je izraz ili za sve žene naroda ili za kompletan narod.

It`s interesting kako muški vole kad je SIN BOŽJI = muška osoba ,a kad je riječ o
Kćeri Sionskoj = narod ... pa đe će JEDNA ŽENA , ej ? :x
Fuck it ,Einar !
Naučili su te tako !
Ako kaže Biblija da će Ženik uzet Zaručnicu ,kao što uzima crkvu svoju = UZET ĆE ŽENU
od Boga poslanu ,a svatovi ,uzvanici će biti TI SPAŠENI LJUDI around !
Get use to it !
Ženik mora da bude POTPUN i Bog mu pridružuje ŽENU - LJUBAV
Ko Šiva i Šivica (zna Primitiv)
Tako ti je to ,i ja nemam živaca objašnjavat puno .
Ja osećam u srcu sve ,i postaje jako zanimljivo !
Jebe mi se kaj još nemam očitovanja u fizičkom svetu - osećam u srcu ,a moj
Primitiv mi je najjači dokaz da ima nečeg ,gledam na njegov život ko na SVETINJU i to mi
niko nebu osporil ,da je taj dečko OD BOGA !
I po njemu se ravnam - šta se događa , i vidim da sam i ja !
A sorry ,imala sam toliko pokušaja da s ostalim ženama budem okej ,i fuck it !
Love this one :

Propovjednik 7,26
Otkrih da ima nešto gorče od smrti - žena, ona je zamka, srce joj je mreža,
a ruke okovi; tko je Bogu drag, izmiče joj, a grešnik je njezin sužanj.
Propovjednik 7,27
Eto, to sam sve u svemu otkrio, veli Propovjednik.
Propovjednik 7,28
I još sam tražio, ali bez uspjeha. Nađoh čovjeka - jednog od tisuću,
a žene ne nađoh među svima nijedne.


Eto ti ,ja obožavam DEČKE , i od cura sam dobila samo da IMAM PROBLEMA SA EROSOM !
Jer bi ih khmkhm ,whatever ! vampire

I aj ti meni nađi jednu koja će mi reć :
Imaš pravo - žene su kučke zavidne ,i ne uživaju kad joj prijateljica bude okej ,
već pokušava bit bolja ,il popljuvat ju bar ... ?

Ovime ne želim ponizit ŽENE foruma ,već ih pozvat da se suoče sa lažljivošću i prokletstvom
u tim zmijama (što su žene)
Ljudi ,ne trebate većeg VRAGA od žena !!!
To ti zatrepta okicama i sjebe ti život !
Obožavaš ju ko Boga a ono K !
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimesri tra 25, 2012 3:09 pm

Einar ,pjesma ja za K ! (negativna totalno)
Kaj ti misliš da je metal sav bijel ?
Tj ,haha ,očito se podrazumjeva da je sav CRN ... ali nije miga
Ja slušam BIJELI METAL upakiran u CRNILO cerek




Osim kaj ga Andy sere da je H...(nemrem napisat ,jer nije HUMAN ! - ANGEL je !)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 12:25 am

Shiva i Shivica :) kako si to preslatko reklaaa hug

Problem je sto je najveca ekstaza,u tehnickom smislu,a ja volim smarat u tehnickom smislu,kad se muskarac APSOLUTNO prepusti zeni...Koliko sam shvatio i iskusio,ono klasicno prepustanje znaci otvaranje centralnog kanala,i odlazak prane-uma u unutrasnje oko i spajanje sa Bogom,ali izgleda da to nije najveca ekstaza..Jos je veca ekstaza pranu svake celije dati zeni,Boginji,zivot svake celije dati Njoj,predati joj se vjecno,vjecno je obozavati i diviti joj se,slaviti Njenu slavu,a preko Njene slave slaviti onaj nevidljivi temelj stvarnosti,koji je iznad chak i tih muskih i zenskih polariteta...

Predanost je naime to shto fali zenama,a muskarcima da budu majstori kad im se zena preda,da znaju sta da rade...Muskarci se obicno useru moci Zene,jer se useru da predaju svoje srce njoj,zele kontrolu,moc i vlast nad Njom...S druge strane zenama kao da treba muskarac da je pogura jos vise kad krene da mu dava srce...

Tehnicki govoreci,predanim sluzenjem jedno drugome,muskarac i zena ciste pranicke prljavstine oko centralnog kanala sushumne,postaju kao djeca,smiruje im se um,Um jacha,povecava im se zivotna energija,blistaju,cvjetaju,zrace cistu notu srca,otvorenog divljenja i ljubavi...Ali ukoliko ostane makar i najmanja zelja za necim od te osobe suprotnog pola ili zelja za izbjegavanjem nececega,to znaci da ih srce jos drzi u shaci...

Trebaju bukvalno da se mole Bogu da ih ili ubije ili da im pomogne da potpuno predaju srce (svoje astralno tjelo) drugome i tako da radi duzi period....

Rezultat ?

Sublimacija licnosti u vrh srca,pripremanje cupa,pripremanje Svetog Grala,potom "skok" preko abisa,potpuno odbacivanje sebe,jer ljubavnici ne zele nista osim totalne predaje da osjecaju prema drugome,i onda krece da se desava...

Nesto sto jos NIKAD nisu dozivjeli...Um i tjelo pocinju da se transformisu,mozak se transformise,a iz grla pocinje da se luci nektar blazenstva,nektar vjecne mladosti i ekstaze,koji puni Sveti Gral i nastavlja da transformise tjelo...

Dobijaju uvid u Bozji Um i Bozju Volju..Do tad su preko predaje mozda upoznali Boga,Svjest-Postojanje,Apsolut,ali TEK predajom srca i svoga tjela zelja i strahova dobili su uvid u tjelo sklada,tjelo Bozje Volje...

Dotad su vec debelo isplakali svoj ego,ako taj negativni ego definisemo zapravo kao skup emotivno-misaonih impulsa koji prave blokade i grceve na srcu,zatvaraju srce,prave flesheve i filmove,bezizlazne racionalizacije...A JEDINO ono sto ih vadi iz te barustine,iz tog ploda dobra i zla,je ili totalna predaja,totalno samoubistvo,totalno kajanje....

To je inicijacija u nizi kauzal,razinu postojanja iznad astrala,iznad mjesta uticaja Kralja ovoga svjeta protiv koga se Isus borio...

_Spas_ je vidjeti Bozju Volju i predati joj se,ali zaista,To se tek naslucuje probijanjem anahate na sushumni..._Spas_ nije vidjeti Svjest-Apsolut-Boga,nego njegovu Volju...Jer neko moze vidjeti Boga i prihvatiti volju svoga tjela zelja i strahova,dakle da vrsi nesklad umjesto sklada....

Ali iznad srca,nema vece bozje ljubavi,ljubavi koju su ljudi navikli osjecati u srcu...

Tu vlada dijamant,Um napravljen od misli gdje je svaka misao gusca od neutronijumske zvjezde,sa vise elektriciteta nega munja,kao laser koji reze kroz iluziju,neunistivi temelj Uma,temelj Bozje Volje...NE TEMELJ BOGA,nego temelj Njegove Volje...

Ogrooooomna razlika :))))

Lako je spoznat Boga,to se postize odlasko u samadhi,nedualno stanje svjesti,ali je vraski (jer sljedi okrsaj sa vragom na zemlji) spoznat i prepustiti se bozjoj volji ( a to vrag ne zeli)...

Dakle,Vrag ce dati ljudima samadhi,spoznaju duse,Boga,temelja stvarnosti...Da...Nije on toliko los...On mozda najvise uziva,kada nekome pokaze sta je dusa,bog,svjest,jastvo,apsolut,temelj stvarnosti (jer Vrag itekako zna sta je Svjest,jer i Njegov temelj je svjest) ali onda ga zajebe da vrsi volju na osnovu svoga astralnog tjela,tjela srca..to je konacna pobjeda Vraga nad nekom osobom...Ta osoba je spoznala Boga,a ipak odabrala svoju Volju...

To je tragedija...To je zajebano...Dakle vrag zna sve fore,i zna sta je jedino sto spasava od njegovih tripova...Sta god vodi ka probijanju srca,inicijaciju u grlo,nizu kauzalnu ravan,vrag mrzi...

Jedna od tih stvari je totalna predanost...Druga je kajanje...treca odbacivanje definicija svoje licnosti ispod grla(vajri)...cetvrta intelekt i moc rasudjivanja...

A grlo je tek pocetak spajanja sa NAJDUBLJIM skladom u svemiru,sa Bozjom Voljom (dakle nekim,jebat ga sad,ko zna kojim,prvim kreatorom svega sto je stvoreno iz nekreiranog apsoluta,svjesti)...

Sinonim za budizam je zapravo sklad,dharma,a misli se na taj trenutak,probijanja srca...Naravno da je to tek pocetak "vanzemaljske" transformacije tjela,psihe i uma,ali kljucna tacka...Tako da,nije Budha lud,zna on mnoge fore,kao i Isus,jer iz njihovog nauka sljedi ta inicijacija i SPAS od Kralja ovoga svjeta...Na drugacije nacine mozda,ali nije bitno...

Vjernici se svadjaju ko je spasioc,ne shvacajuci da su ONI ti koji trebaju napraviti taj kljucni korak "preskakanja" abisa izmedju srca i grla...Nece ih Isus hvatati za rukicu,jer na kraju krajeva,Bog svima dava izbor i SLOBODNU VOLJU da NE BIRAJU njegovu volju...

Ja vidim smisao da neko npr umre,napusti fizicko tjelo,i onda dodje Isus i kaze toj osobi :"gle,daj da Te odvojim od tvog astralnog tjela,tjela zelja i strahova,i iniciram te u Bozju Volju,u kauzal,grlo !"..to moze,to je ta predaja Isusu,ali bojim se da je vrag obmanuo 99posto hriscanskih vjernika,crkvava,sekti itd itd...

Nisu ti vjernici uopste u poziciji da zaratuju sa vragom,jer ih on jede za dorucak svaki dan,preko srculenca...

Nisu to stvari religije,nego stvarnosti,nauke,eksperimenta...Ne kaze dzaba budisticki yogin Milarepa da srce treba zapaliti,da ukoliko neko gaji "ljubav bliznjih i porodice" da ima da izgradi najveci pakao samom sebi...Iznad toga idu vanzemaljske stvari,i zapravo vecina religija se vrti oko spajanja sa Bogom (samadi) i uzivanje u nekom od astralnih rajeva od kojih su vjerovatno vecina od Kralja...

Osoba koja je prosla taj proces,odma osjeti na svojoj umnoj supstanci energetsku fluktuaciju osobe koja ima "linkove",veze ka grlu,koja je sposobna odbaciti bez racionalizacije sva svoja sranja,,pokajati se i preci taj abis...

Ephez to ima,ali bash zato ja njoj kazem,da ce tek TO uspjeti kad potpuno odbaci neke svoje koncepte o Isusu,jer to je zapravo Vragov program iz astrala...Isus je mnogo vise od neke slike i forme,a slika i forma,oblik,je astralna tvorevina...Nije to kidisanje,nego je vrag majstor obmane,i vecinu "hriscanskih" koncepata je on licno usadio u glave ljudi...Njegova aura je zapravo globalna astralna aura,kolektivno nesvjesno...Na Zemlji je vrag default,njega svi popuse u startu,a izgleda da samo oni koji su sa sobom donjeli neke vishe stvarcice prilikom inkarnacije u ovom njegovom paklu mogu da se izvuku...To je doduse izvlacenje samo od njegovog domena,a karmicki zakoni uzroka i posljedice su tek jos veci problem...

vraga je najteze provaliti...On NEMA rogove,niti je strasan..ja ga zamisljam kao kombinaciju jako bogatog narkomana,koji je nekad bio najbolji advokat i zna sve rupe u sistemu,jako dobar strucnjak za energetiku,ali je postao istripovan sa nekim svojim fix idejama koje nemaju veze sa mozgom...

On nekako zeli zadrzati ljude u srcu,da ne vide lagani sklad svemira,iz grla...odprilike,onaj osjecaj kad ljudi vide male bebe,pa im se aktivira taj osjecaj sklada je mali dio toga,malo aktiviranje grla,ali nebitno...Jer jedino su bebe jos nezagadjene Vragom i njegovim astralom,jer bebe zive spontano i UVJEK su skladne,bilo da seru,pisaju,povracaju,grizu prst,stavljaju prst u struju...

To odraslima izgleda glupo,ali zapravo ona vrse bozju volju i odrasli kad ih vide,aktiviraju im se resursi grla,resursi dubokog sklada u svemiru,i odjednom je sve ljepo,mirno i skladno...

Da se nadovezem na to,epifiza tj unutrasnje oko sa jedne strane,je vece kod djece nego kod vecine ljudi,i to je dokazano...dakle do puberteta se smanji ta spojenost sa dusom...

jel uopste moram napominjat da dio mozga koji totalno drugacije pocinje da radi odbacivanjem astralnog tjela,prelaskom abisa,i inicijacijom u grlo je EPIFIZA ???

Da ona vjerovatno uzrokuje lucenje nektara amrite iz grla,koji je ZAPRAVO Sveti gral hriscanstva...nektar koji mjenja tjelo,um i psihu...farmaceuti bi zapravo trebali da istrazuju tu hemikaliju,a ne ove gluposti...

Amrita je sve sto treba npr zenama da budu vjecno mlade,da im koza mirise,kosa,prsti,nokti,usne.....sve...da im koza bude opet kao bebina,ma chak i ljepsa...

A sve se to postize davanjem i otvaranjem srca osobi koju volite...Ali skroz...bez icega da ostane..Morate umrjeti u toj osobi...jeli ta osoba Isus,Budha,Pamela,Jenna Jameson,pa i sami Vrag,davanje srca toj osobi znaci prelazak abisa...

Dakle,cak i potpunim otvaranjem srca Vragu, Vrag gubi :)

Svi imaju srce,i svuda ima i zena i muskaraca...Ne znam u cemu je problem :)

Ah da,znam...Ego,tj licnosti iz srca je problem..Jbg...Astralno tjelo moze da bude neograniceno,da svi hrane to tjelo neke osobe,ali Um definisan u tom djelu kreaciju nije utemeljen u svome temelju,a taj temelj se spoznaje tek u grlu...I jbg...Ne moze se porediti ekstaza kad nekome date srce i ekstaza kad vam 6 milijardi ljudi puni srce jer ste vampir...NE MOZE :) a skoro svi ljudi to rade,zele da im neko puni srce,da im za svaku akciju davaju potvrdu da to valja,da to moze,da je ispravo...BEBU BOLI UVO ZA TO :) ona salta po svome i vrh joj je..Jebe se njoj sta ce joj ko rec...Ona pici svoje...I SRETNIJA je milion puta od tih ljudi koji zele da im neko hrani srce...

a o tome govori Isus...Budite kao djeca(nemaju astralno tjelo kao ljudi,nemaju strahove i slicne nebuloze,uvjek su iskrena u postupcima)....

Jer Vrag je ljubav iz srca...A Bog nije ljubav...Bog je nesto toliko iznad koncepata ljubavi da nema smisla to porediti...Vec grlo,vajra,se pokazuje kao nesto nerealno u odnosu na srce...a kamoli tek razine iznad...


@Ephez,bash si super dosta stvari rekla,bash smo sinhronizovani nesto u zadnje :))))

A bice tog pravog,bice cerek



[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 12:54 am

Ne znam sta je tu tesko shvatiti,sve ima smisla,ovo sto pisem se svaki dan moze vidjeti kod svih ljudi i u svjetu,u globali...

Stvaranje chopora ljudi,koji nisu utemelji u dubokom skladu sa svime,nego im je skladno ono sto im odgovara srcu i emocijama,a ono sto im ne odgovara,im nije skladno..Svi su u nekom tripu,i seru po onima u drugom tripu...

Dakle u toj sferi srca,dualnoj anahati,nepostoji Bozja Volja,dakle dobro i sklad kao nesto nezavisno,nego svako na osnovu svoga srca bira sklad...Naravno,cjela ta sfera zapravo rezonira sa potisnutim traumama,povrjedjenim emocijama,projekcijama,snovima,zeljama,strahovima,bahatoscu,i cjela ta sfera je u svom prtoblematicno obliku zapravo predmet istrazivanja psihologije i psihijatrije...Dakle svaki problem covjeka je u srcu,a srce kontrolise Kralj ovoga svjeta,a ljek za to davaju Buddha i Isus,da nabrojim samo njih npr...

zato i jeste skoro nemoguce probiti srce...

kajanje je tu vrhunska stvar...

Citam sinoc nekih tekst nekih "hriscana" kako je Buddhina praksa sotonska,zato je u njoj nema kajanja...

Medjutim radi se o sljedecem...Srce se moze probiti tako sto cemo sve nase misli i emocije pretvoriti u prazninu,dakle vratiti investicije iz temelja uma (dharmakaye,tjela dharme,sklada,Bozje Volje,Buddhe) u astralne tvorevine...Isti djavo se desava kao sa kajanjem,jer i sa kajanjem odbacujemo (posto smo mi zapravo taj Um,izvorno praznina,dok je svjest svjest,transcendendalni Apsolut) te strukture i pretvaramo ih u prazninu,jer ih vise nema...

Al ne vole ljudi malo razmislit i probat prvo nesto,lakse je pljuvat po svima...

Zato i kazem,da jos cekam da sretnem hriscanina koji se ZAISTA izvukao od domene Sotone...Ogroman broj "hriscanskih" tekstova su takve nakupine Vragovih astralnih tvorevina,koje su zeljne lazi i bahatosti da je to strasno,bukvalno se tresem kad citam takve tekstove...Samo lazi i klevetanje ka necemu sto ne znaju...

Jbt zivot,jos nisam naisao na tekstove hriscana koji imaju naucni pristup problematici,koji sve u necemu sto nije hriscanstvo pridju na objektivan nacin,nego uvjek se ono dobro i sustinsko makne,a stavi fokus na neke stvari van koteksta...

Ma ne rade to hriscani sa drugim svecima,nego i sa samim Isusom...Hoce da ga uklope u svoj kalup,a to zapravo Vrag pokusava svima zatvorit izlaz kroz te ljude...zato mi je i najljepse poci kod tih "dogmaticnih fanaticnih ja sam spasen" hriscana,jer naucim toliko puno o Vragovim energetskim intervencijama da je to slag na torti...

Kazem,odje je vrag default,Isus nije...Buddha nije...Oni su iznimka,a ne pravilo..Vrag je odje pravilo..Mara kakko ga Buddha zove...On zeli da mu ostanu sve igrackice na broju...Koristi sva sredstva.Manijak :)

On ce i Boga dati,ali samo ako cemo odbaciti Bozju volju...

Budizam nije jednako Buddha...hriscanstvo nije jednako Hrist...

Ljubav iz srca je ljubav iz srca,dakle vragov teren...Ljubavi ima i u grlu,i u chelu,u na tjemenu i iznad...Kao i praznine...

Ovako :

Buddha=Dharma ili dharmakaya,tjelo dharme=Temelj Uma (dakle to NIJE SVJEST-APSOLUT)=Bozja Volja=Ne-ego(ne-astralno tjelo)=Bebin um (Isusov uslov za "raj")=Volja Oca=Sveti gral koji se luci u grlu=stanje koje SPAJA apsolut i relativnu kreaciju,dakle nesto kao samadi UVJEK,ne samo u prekapcanju u apsolut=predano sluzenje=jednako jebanje matere svima koji se sakrivaju od Istine u mracnim odajama srca=mrznja prema svima do kojih vam je stalo a koji zele da racionalizuju svoje emotivne rupe i tako zaustave pokajanje sto je zapravo ekvivalent trosenje tih struktura u centralnom kanalu prilikom dodira sa Okom duse,te prelazak iz srca u grlo sto je poenta zivota na zemlji=spajanje individualne Kundalini Shakti i Kosmicke-Duh Sveti)=spajanje Zivota i Svjesti=Kundalini kriya Yoga=vrsenje rada bez skupljanja posljedica rada ili djela=transcendiranje uzroka i posljedica=oslobadjanje od ponovnog rodjenja i ponovne smrti=Tao=sklad=Babaji=shipu racku u kafanu gracku :)

Zbog toga Einar,ja nekad kazem da je "Isus" mozda bio utjelovljenje Kralja,jer vecina "hriscana" vrse Kraljevu Volju...Mozemo reci da je cak i Isus vrsio Kraljevu Volju do iskusenja u pustinji i tek tada poceo vrsiti volju Oca (ako mu otac nije Kralj)...

Sta znam,to je toliko cudna pojava da se smijem nekad..."hriscani" se bore protiv sotone tako sto su zaljubljeni u svoje astralno tjelo :) LOL :) i niko ne slusa zapovjedi koje im je Isus dao,bezuslovno...Te zapovjedi dovode do spajanja sa Bozjom Voljom i inicijacijom u grlo,ali shipak ce to vecina hriscana proc...Lakse je stvorit neku sliku,oblik,formu u svome astralu i tu investirat energiju Uma ili Volje,nego deinvestirat pranicke a samim tim umne investicije iz astrala,iz Kraljevog dvorista...

A cjela filozofija Buddhe je ta,deinvestiraj sve psihicke momente koje si investirao u ilzuornu sferu,ugasi ih,jer su temelj patnje,jer su rascjepkao temelj uma na netemeljne fluktaucije,a to je patnja...

Jbt zivot,sto vise proucavam Buddhu,Isusa i radim svoju praksu,ne vidim nikakvu razliku izmedju njih dvojice i njihovog nauka...Barem sto se tice posljedica...



Aj vozdra raja,i vozdra Ephez :) evil


Zadnja promjena: primitive101; čet tra 26, 2012 1:14 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 12:56 am

i da,jel moram napominjat da Ephez nema veze sa "hriscanima" niti sa njihovim Kraljem Vragom :)

Ona je hladna kao dijamant,kao munja nebeska :) Ona vrsi Bozju Volju i mozete je svi jebat hahahahahaha :)))) LOLCINA :)))))

[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 10:30 am

Primitiv,Primitiv cerek ,tebe nema pa nema pa odjednom ovako ? cerek
Jooooooj ,nemrem ja to sad odma ,kavu nisam !,kad moram svako slovo tvoje poljubit , ma znaš ! cerek
Jedino mi je ostalo u sjećanju :

Citat :
mozete je svi jebat hahahahahaha


Lajk cerek cerek cerek
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 11:21 am

Sta znam,to je toliko cudna pojava da se smijem
nekad..."hriscani" se bore protiv sotone tako sto su zaljubljeni u svoje
astralno tjelo Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 158397 LOL Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 158397
i niko ne slusa zapovjedi koje im je Isus dao,bezuslovno...Te zapovjedi
dovode do spajanja sa Bozjom Voljom i inicijacijom u grlo,ali shipak ce
to vecina hriscana proc...Lakse je stvorit neku sliku,oblik,formu u
svome astralu i tu investirat energiju Uma ili Volje,nego deinvestirat
pranicke a samim tim umne investicije iz astrala,iz Kraljevog
dvorista...

Očigledno je da je to problem u pojedincima, ne u Nauku. Ne bi se trebala popljuvati cijela religija zbog pripadnika koji ju ne znaju živjeti. Koji nemaju vjere. Onako kako ti to govoriš, treba mi rječnik...ali kad se to posloži i presloži dobit ćemo Isusove riječi: Ljubite jedni druge kao što sam i ja vas ljubio.
Tu je sva filozofija svih vjera i religija, zar ne?
Vrhunac svega je LJUBAV. Za mene katolika, BOG je LJUBAV. Iz te Ljubavi dobismo slobodu.

A što se Žene tiče, da, može to bit baš jedna određena Žena, samo Nju Jeremija nije pointao prstom pa reko: Eno to vam je ta žena, Kći Sionska. Isus je pak upro prstom u sebe i jasno rekao da je On Sin Božji. Tu je razlika. Ipak, mene ustvari ne zanimaju tolko te neke egzegetske rečenice (one koje moš tumačit kako oš) kolko one stvari tipa prispodobe, pouke, savjeti, priče. Ovo sa kćeri Sionskom radije ostavljam nekom ko se razumije u to, jer, to mi pak ništa u životu ne znači.

Metal nije ni crn ni bijel. Metal je kao svaka glazba, onakav kakav je glazbenik koji ga svira/pjeva. Na ponedjeljak je bio koncert najjačeg benda na svijetu:
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 11:28 am

@Ephez
Ako oćeš white metal od stvari koje su meni oke,

[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 12:01 pm

Slazem se Einar,ali ja od samog pocetka govorim sve najbolje o Isusovom nauku,a dosta toga lose o losim interpretacijama i primjeni istog...Nije bash da je tako lako spoznat _Ko je_ i _Sto je_ Isus hug

A obicno oni koji spoznaju neke djelove Isusa shvate da tih djelova ima svuda,i u drugim naucima,i da izvor svega toga mora biti jedan te isti,i da mnogi pricaju iz istog izvora...Iz temelja stvarnosti..

Ljubav,ali ja ljubav definisem drugacije...Zar mislis da si spoznao supstancu ljubavi od koje je Isus bio izgradjen ?

A Isus se izgradio ne od "ljubavi",ako mene pitas,nego od Istine o Sebi i sebi,od toga je on sav bio izgradjen...A ta Istina dovodi do pranickih transformacija tjela i uma,Duh Sveti transformise takvu osobu skroz,sto mu se vise preda....

Jedan spektar te istine je Istina o nama u srcu,i takva Istina (ljubav) nas oslobadja i ljepo nam je u tom domenu...U domenu poslozenosti naseg astralnog tjela,kada smo ispraznili konfliktne emocije,povrjede,traume,kad nas svi vole i mi sve volimo..Prozracno srce..Koje zraci i koje prihvata svaku emociju i misao takvu kakva jeste..

Ali onda kad se cjela domena srca pretvori u Istinu,u ljubav iz srca,ide energetski skok...Pa se to isto desava u nizem kauzalnom tjelu,koje rezonira sa grlom...A tu je red energije eksponencijalno veci..Tu je Ljubav iz grla,koja je nevjerovatno mocnija,jaca i skladnija,mirnija,od Ljubavi iz srca...

Pa to onda ide u chelo..

Pa tjeme...

Pa potiljak...

Pa svuda...

Svaki konflikt prane,zivotne energije,samog zivota se smiri i pretvori u Istinu o toj strukturi,svaka celija se transformise,a kako je Um=prana,takve osobe sa svojom pranom (koju gura Duh Sveti,kao djelatna energija Bozje Volje,Bozjeg Uma) rad e sta hoce...

Plus,nije samo svjest svuda,nego je vrlo moguce i da je nas um i volja svuda...Takva osoba onda moze nekome samo transferisati malo svoje pranicke supstance iz npr grla,u njeno srce i tako energetski izljeciti njeno srce..

To bi bio nekakav prenos Duha svetoga npr...A kako je srce npr(sad lupetam) pranicke snage 10kW,grlo je da se ne lazemo,5000kw....Chelo je u odnosu na grlo npr 50000kwh....

I ko zna odakle sve Isus npr dovlaci svoju "ljubav" i istinu,dakle iz ko zna kakvih sve centara i nuklearnih i elektricnih centrala...On prsti od energije..

Dovoljno je da Volju usmjeri u nekoga ko Mu se preda,i njegova energija ulazi u tu osobu..Nista cudno ili misticno po meni,cista nauka...

E sad,naravno da ne moze Isus nekome ko je cjeli grjesan i u raspadajucem stanju da pokaze sve od Sebe.Ne moze on da ga pukne energijom iz chela,ciji je jedan mali,zanemarivi dio,sto puta veci nego cjela energija iz srca,u kojem je takva osoba definisana,jer joj je to domet stanja svjesti ili uma...

To je vec domena duhovne energetike,fizike i mehanike.Ta osoba ne bi znala sta da radi sa dodatnih 10000kW,ako joj je trenutni kapacitet npr 6kW :) bukvalno bi se raspala,fizicko tjelo bi umrlo.

Tako da kad cujem da ama bash svako zna o kakvoj je ljubavi Isus govorio,a vidim da im kroz sushumnu nista nije proslo godinama,u najmanju ruku se osjecam cudno.

Zato i govorim koliko je opasan Sotona,kralj astrala-srca,jer ga ja tako vidim...On moze bilo koji oblik uzeti,bilo koju astralnu formu.Isusovu kako god...On moze i najvece svece zajebat ko nista.

Bas zbog te lose definisane rjeci "ljubav" koja svakome svasta znaci...Ja se npr nisam puno brinuo o tome koliko me ko voli ili koliko cu ja drugoga voliti,na silu.Ja sam se samo brinuo da uvjek budem svjestan istine o svome tjelu,umu,psihi,ponasanju,radnjama itd.Iz te Istine je svaka tranformacija nastala...

Zato sam ja uvjek za bolnu i brutalnu Istinu,nego za "ljubav" koja nam NE DAJE uvid u nase mracne strane...Ja bih rekao da je ljubav samo jedna od posljedica Istine o nama,objektivne istine o nasim postupcima...

Svi cemo grjesiti i praviti sranja,ali nema potrebe lagati se i racionalizovati to...racionalizacija pravi energetski sljepi put unutar astralnog tjela,sakriva neke stvari od nas,kad naivno mislimo da smo rjesili nesto racionalizacijom...

Jebes racionalizaciju,djeca je nemaju...Kad nesto useres,kazes usro sam,debil sam,kreten i budala...Ljepse je po meni biti budala koja je svjesna da je budala,nego budala koja nije toga svjesna,racionalizuje svoje budalasto stanje rjecima da je zapravo on mudar i pametan ali mu kao mozak nesto ne radi :) :) :)

Ovog prvog je Istina oslobodila i on nastavlja da vrsi bozju volju kao budala,a ovog drugog je laz zarobila i on nastavlja da luta ko zombi u obmanutom stanju...

Racionalizacije je smrt za srce...Smrt...To sam bash gledao na sebi...Nista vise ne ubija ciscenje srca nego racionalizacija..A najvise ga cisti kajanje i prihvatanje istine o nama...

Jer,mi realno mozemo da osjecamo ne znam kakve emocije ili da imamo mentalnu sliku o nama zasto nesto radimo,ali sustinski razlog zasto smo nesto uradili je uvjek sustinski,pravi,nema laganja i prevare tu,a te stvari se ticu karmickih lekcija,i skladiste se u tjelu iznad srca....

Znaci nesto smo napravili..Izvrsili smo neki cin..Karma znaci chin,djelo,radnja...Mozemo se mi tripovat ne znam sta,ali sustinski,zbog nekog uzroka smo mi tacno tako odreagovali...Taj uzrok se nalazi u tjelu iznad srca,u kauzalnom,uzrocnom tjelu..I do njega cemo doci kad god sami sebi priznamo istinu o tome djelu...

Kad se u meditaciji ili molitvi opet vratimo u taj cin,i kazemo istinu o njemu...Potom,ukoliko ukoliko smo bili nesvjesni istine o tome nasem cinu i o tome ko smo mi u tome cinu bili,sta smo bili,sada cemo postati Svjesni te Istine,i to ce dovesti do pranickih transformacija u Umu,a samim tim i tjelu.

ali ako racionalizujemo nash cin,zapravo stvaramo dodatnu iluziju u srcu...Ali cak i taj pogresan cin,ta racionalizacija ima svoj uzrok,zasto smo bas u tom trenu to napravili...

I onda to sve ide progresivno dublje,prvo nize kauzalno tjelo(plava vajra) dakle grlo,pa srednje kauzalno tjelo(indigo vajra) dakle chelo,pa vise kauzalno tjelo (ljubicasta vajra,odora) dakle tjeme...Tu vec dolazimo do uzroka uzroka,i dobijamo citav niz uvida u nase postupke u zivotu,zasto se nesto zaista desavalo ili se desava ili ce se desavati...

A sve zahvaljujuci prihvatanju Istine,bolne i brutalne,o nama... hug

Zato i kazem,Bog je Istina,a vrag je "ljubav" :)

[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 12:11 pm

a a a a a a a a a a a a a Einar !
Bum posle izjavljivala ljubav Primitivu ,aj sad malo na tebe hekla


Citat :
Eno to vam je ta žena, Kći Sionska. Isus je pak upro prstom u sebe i jasno rekao da je On Sin Božji. Tu je razlika.

Mali ,nemaš pojma ! tup

Jeremija 30,17
Zvahu te `Protjeranom` i `Sionkom za koju nitko ne pita`.
Al` ja ću te iscijeliti, rane ti zaliječiti" - riječ je Jahvina.

Jeremija 6,27
Postavih te za ispitivača naroda mojeg da spoznaš i ispitaš putove njegove.

Jeremija 2,24
magarica divlja navikla na pustinju, u pohoti svojoj požudno dašće,
tko da je ukroti u vrijeme gonjenja? Tko god je traži, neće se umoriti,
naći će je u mjesecu njezinu.

Jeremija 2,25
Čuvaj se da ti noga ne obosi, grlo se ne osuši. A ti kažeš:
`Ne, uzalud je! Jer volim strance, i za njima ću ići.`


Pjesma nad pjesmama 1,7
Reci mi, ti koga ljubi duša moja, gdje paseš, gdje se u podne odmaraš,
da ne lutam, tražeći te, oko stada tvojih drugova.


Otkrivenje 21,9
I dođe jedan od sedam anđela što imaju sedam čaša punih zala konačnih
te progovori sa mnom: "Dođi, pokazat ću ti Zaručnicu, Ženu Jaganjčevu!"


Dakle , smixaj si priču malo ! fo
Napaljenka traži Muža ,a pošto NEZNA ,ide od jednog do drugog cerek
Isus ima SVETI SAVEZ sa Zaručnicom , ONI ZOVU INN
A kaj si mislil ? Kak se bu Isus vrnul ? umor
U originalu ,e ? conf1
Pa ja po sebi vidim ČUDA - efekata ko u priči cerek Kaj misliš da sam se ja s Primitivom ŠALILA

Ja sam njega barila full ozbiljno !
Neće - neće ,bu drugi ,e kava

Aj ,idem slušat tvoje molitve (pjesme) zubi ,a ev tebi moja hymna , Rollin` fast 35 (imam 35 yrs)



[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 12:18 pm

Citat :
Metal nije ni crn ni bijel. Metal je kao svaka glazba, onakav kakav je glazbenik koji ga svira/pjeva.

Ma oke ,ja kažem da je bijel ako ima bijele riječi
koje nisu protivne srcu nanovorođenom ,koje ne vređaju Boga .
Ja po srcu vidim kaj mi legne , malo su mi divlji ti tvoji , ko šuma striborova shock
ne čuješ im riječi od metala zubi ,al bit je u riječima zubi
Svako ima svoj ukus ,ja jako volim kad mi se ukus s nekim potrefi ,al jebiga ba - nismo isti .
I ne volim ponižavat nečiji trenutni ukus ,jer mi se znalo desit da JA DOĐEM NA ISTO ,
ali tek pooooosle ,pa bi mi se to obilo u glavu ,ko i svaka pamet za koju smatraš da je TVOJA .

OoOoOoOoOo Crnogorski macan je sletio cerek
(super da je tebe ufatio na red,jer ja imam zaostataka za riješit)
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 12:33 pm

Citat :
Problem je sto je najveca ekstaza,u tehnickom smislu,a ja volim smarat u tehnickom smislu,kad se muskarac APSOLUTNO prepusti zeni...

Primitiv , u čem je problem , ne shvatam ? confused

Aha ,reko si lolcina lolcina lolcina
Jebote , ti si ko profesor !
Taman kad pomislim da MORAM ODGOVORIT , ti ga izbacaš ! lolcina hug

Citat :
Muskarci se obicno useru moci Zene,jer se useru da predaju svoje srce njoj,zele kontrolu,moc i vlast nad Njom...S druge strane zenama kao da treba muskarac da je pogura jos vise kad krene da mu dava srce...

Pa ovo ti je kontradiktornost ,ALI TOTALNA !
Predat se MENI znači IMAT KONTROLU NAD MENOM cerek
(Ja ću to tako o sebi ,jer sam ŽENA , o kujama ne želim ni raspravljat ! -.- )
Znaš mene da ja volim mhm cerek da se napravi palačinka od mene cerek , ja uopšte NISAM GAZDA !
E jebote !
Sad bum naučila narod kako samnom ,pa me onda TI ČUVAJ ,e !



E, jebiga , ja neam pojma zaš mene niko neće !
Pa ja kad gledam muški objekt - ja gledam i mislim :
KAKO TO ZADOVOLJIT ? lovely

Jebo ti one fucking princeze koje čekaju našminkane da ih dečki obožavaju !
A za koji kurac ,e ?
Pa Bog je stvorio ŽENU muškarcu ,a ne obrnuto !
Whatta fuck ?
Kuje čekaju da im se titra ?
Eto ti kaj usere gledanje FILMOVA i slušanje BAJKI ko mala ! conf1
Nauče da su NEŠTO ,a ne kontaju da bi ONE TREBALE DA BUDU TO NEŠTO ?
Uf nebesa da ja mogu TO dodirnut , a ne da TO mene dirne !
Tak ja razmišljam ... conf1
Al istovremeno imam problem NE OSJEĆANJA DOSTOJNOSTI PREMA TAKOŠTA
pa se rasplačem i mislim VIVA LA NET ! di nemoram ništa ,e !
E , jebiga !
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 12:37 pm

Ephez,ajd postavicu ti sad analizu Solomonove "Pjesme nad pjesmama" od jednog zivog Buddhe,zen i taoistickog majstora Nan Huai-Chin-a,koji doduse ne zna engleski,ali njegov ucenik zna...

Za sad nisam naisao na sajt od takvog majstora kao sto je ovaj...Zapravo,to se desilo u iznimno cudnom trenutku,kad nisam znao ni zasto se to desava sa mojom pranom,zasto je odjednom izbacujem kroz POTILJAK a ne kroz tjeme...to je zapravo sljedeci kritican trenutak u praksi(bulvalno kao sto je kriticno probijanje srca)...dizanje kundalini (duha svetoga) sa druge na trecu bazu..Davanje boddhisatvinih zakletvi...zapravo umiranje sebe i pretvaranje sebe u tu zakletvu (svako to odradi na svoj nacin,a ostala prosvjetljena bica na nivou iznad taj cin posmatraju i gledaju oces li uspjeti)...

E to je praksa :)

kad prolazis nesto,veze nemas zasto i kako,i onda u sred toga dobijes sajt od majstora koji objasnjava taj korak...npr 500 Arhata je napustilo duhovnu zajednicu sa Buddhom Shakyamunijem kad im je on rekao da je praznina koju su postigli nedovoljna i da NIKAD nece preko tjemena zavrsiti pranicka ciscenja,jer ce ici u nedogled....Jako cudna situacija,jer sam dvije godine izbacivao pranu preko tjemena,a to se svuda i savjetuje...

Ali u ovom trenutku se to izbacuje kroz potiljka,bukvalno se trransformise produzena mozdina,i ti djelovi mozga ne vise zivotinjski,nego bukvalno sustinski za disanje i rad srce...


Mislim ima logike...Produzena mozdina,varolijev most,zadnji srednji mozak,kontrolisu disanje i rad srca,a zapravo cjela svrha rada srca i disanja je dovodjenje kiseonika do svake celije da bi kiseonik oksidirao hidrate i dao nam zivotnu energiju pranu...dakle logicno je da kriticni trenutak transformacije prane bude u tom domenu,a ne tjemenu...

Ali ekstaza koja potom nastaje,ta cistina Uma,je nesto nevjerovatno..Ako sam imao problema prenjeti iskustvo probijanja srca i odlaska u temelj Uma,u tjelo Bozje Volje,u grlo,ovo sa potiljkom je Naucna fantastika naucne fantastike :) :) :P

Taj majstor je dao analizu te "Pjesme nad pjesmama" i mislim da je sto posto u pravu,da je to zapravo pjesma koja opisuje jednu fazu kultivacione prakse,kao i vecina takvih tekstova...Zato je besmisleno po meni stari i novi zavjet citati bukvalno,bez prakse,jer on je cjeli u pjesmama i alegorijama...Nije kao Patandjalijeve ili Buddhine sutre dje je sve napisano kao matematika,jasno i precizno...

Za provaliti pjesme iz Biblije je NUZNA praksa,zestoka...polu tih pjesama zapravo pokazuje stepen do kojeg su dosli njeni pisci...Jeli to bio ovaj samadhi,onaj,ovo stanje pranickog ciscenja tjela i transformacije tjela itd...

Kunem se,najjaci sajt sto sam pronasao...Pisano je sve kroz zajebantski stil,analiziraju se sve prakse i sve skole,od taoizma,konfucijanizma,zena,tibetanskog budizma,yoge,hriscanstva,islama,advaite vedante,kabale itd...Zapravo,ko misli da je prosao sve faze u praksi,ima dobru priliku da ZAISTA provjeri njegov stepen postignuca...Sajt je na engleski jezik...

Prvo malo o Hanu :)

Nan

pa evo ga clanak o "pjesmi nad pjesmama" sa sajta..


pjesma nad pjesmama-analiza prakse

pa da vidimo,KAKVA JE zapravo misija Ephez,i KO JE ZAPRAVO njen ljubavnik ? :) I kako da ga realizuje ? :)

ja mislim da cemo vrlo brzo rjesiti tu misteriju,oh,Shivice mala slatka hug bravo dance
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 12:42 pm

Citat :
Tehnicki govoreci,predanim sluzenjem jedno drugome,muskarac i zena ciste pranicke prljavstine oko centralnog kanala sushumne,postaju kao djeca,smiruje im se um,Um jacha,povecava im se zivotna energija,blistaju,cvjetaju,zrace cistu notu srca,otvorenog divljenja i ljubavi...Ali ukoliko ostane makar i najmanja zelja za necim od te osobe suprotnog pola ili zelja za izbjegavanjem nececega,to znaci da ih srce jos drzi u shaci...

Aha , tu veliš to , o IZBJEGAVANJU shock , e kak volim kaj te ne čitam do kraja ,nego
postepeno ,pa onda počnem o istoj stvari pa znam da smo vanzemaljci study
Kaj mene to drži u šaci ?
Ja bi rekla IZGLED !
Nemrem se pomiriti kaj sam debela , imam puno toga za popraviti (zube ,npr ,a mrzim bol,
plačem na ideju zubara ,jer MRZIM ŽIVOT I BOLI koje nosi)
I sad - kako bez stida stat pred Božansku lepotu ?
Moguće da NIJE VREME za to ,pa kad bude - možda me nebude STRAH ?
Velim ,meni je to strašno ustvari !
Ja ti glumim budalu na netu !
Izazivam ko kreten , provociram ,a da mi dođe - uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu affraid lolcina lolcina lolcina

Ja sam jedva tebe nazvala , nisam dugo mogla ,pa onda jesam i srce bi si nagurala u telefon ,samo da prođe u tebe !
Kak smo si rekli u isto vreme ,na kraju razgovora ONO ! cerek
Baš lepo cerek
Meni se ne sviđa to izgovorit - neznam ,al tad sam to rekla spontano ,a ti na drugi način ljubi
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 12:48 pm

ajd procitaj taj tekst o toj pjesmi :)
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 12:51 pm

@Ephez Sad me zbunjuješ. A ženo Božja, Jeremija se to obraća...nekomu s imenom i prezimenom?...tebi?...svima? TO ne piše. Zato se to može, ali i ne mora shvatiti metaforički. Bar po mom mišljenju. A po pitanju Ljubavi, Prime moj, postoji ona famozna podjela ljubavi na SEXUS, EROS, FILIU I AGAPE. Agape ona vrsta ljubavi koja prelazi granicu same riječi Ljubiti. To me inače i živcira u Bibliji. Pola se toga izgubi u prijevodu jer u hrvatskom je to sve ljubav. Sexus je samo nagon, Eros je "ljubav", Filia je začetak ljubavi, Agape je prava ljubav. Ja promatram takve stvari iz prvenstveno filozofskog aspekta, s obzirom da je sve materijalno samo ograničenost naših duša i umova. Zato mi je čudno i zato mi se ne sviđa ono sa čakrama i tim stvarima, previše mi je nejasno i dvosmisleno jer nemam nikakvog pojma o tome, a iskreno, o vjerskim teorijama drugih religija nastojim znati nešto ali nikad tako nešto što bi se kosilo s mojim vjerskim uvjerenjima ne bih mogao primijeniti niti razumijeti. Ja sam ko beba od 3 godine kojoj to moraš nacrtati, ja sam kao židov iz Isusova doba kojem treba prispodoba da nešto skuži.
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 12:51 pm

Citat :
Kunem se,najjaci sajt sto sam pronasao...Pisano je sve kroz zajebantski stil,analiziraju se sve prakse i sve skole,od taoizma,konfucijanizma,zena,tibetanskog budizma,yoge,hriscanstva,islama,advaite vedante,kabale itd...Zapravo,ko misli da je prosao sve faze u praksi,ima dobru priliku da ZAISTA provjeri njegov stepen postignuca...Sajt je na engleski jezik...

Ok ,Shiva ,bum čitala lovely
Ja čitam tvoj rad na tebi , i mislim kak se ti jadan mučiš ,a ja samo iskusim to iskustvo ljubi
Volim analizirati po tvojim terminima sve ,jer lepo opisuješ - i ja to laički zovem po dijelovima
tijela ,npr - nekad muziku slušam sa sviješću u srcu ,a nekad u mozgu ,itd - nekad se branim
od ljudske zlobe ,tako da prebacim svijest u mentalu , pa bjesnim ko ris ,opsujem im
sve vragove i ODEM !
A dugo trpim BOLOVE U SRCU ,kako to pečeeeeeee
A ja se trudim dugo ,jer pišem SRCEM ,koje je izvor vjere
i onda se izlažem puno ,pa dok me gaze ,jeboteeeee pa popizdim više !
To sam neko vrijeme imala jad ,prema Žarku ,npr ,jer me je kočio u divljanju , pa sam mu se
htjela svidjeti ,pa sam se na kratko primirila ,ali eto - nije to prirodno stanje anđela u bijesu
i ja sam odavno rekla da će Žarko podivljat ,i nek krene više jer pati smiren prema zlu .
Novi Sad treba Supermena ,a ne nekog Blagojevića zubi
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitimečet tra 26, 2012 12:55 pm

I da, Ephez ne shvaćaj moju muziku ozbiljno, slušam takve stvari čisto zbog kompletnog sounda, ne zbog poruka, iako...


Ovakva stvar je moj životni moto. Zvuk mog života. Zvučim otrcano u 3pm :P
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 15 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ask primitive101 (chat tema)
[Vrh] 
Stranica 15 / 18.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next
 Similar topics
-
» O sportu... (chat tema)
» Firefox tema
» Kreacionizam
»  Fotografska natjecanja 2011. godine
» Interesantna tema o NLO-ima na 24 sata

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: