Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Lucidni snovi

Go down 
+33
web dust
entitet369
zvezda
Novus ordo seclorum
Jedi Mind Tricks
grga@bizArt
primitive101
leont
Galileo Galilei
zivanac8
Skulptura
2pac
timaritelj
tinityrannical
Kahali
Florence.
Dada289
MoW
Athena
Dantalion
*leptirica
Einar
Hladni
Johnny wayne
Tonks
silmarien
Madonna
Alpha
orca
Phyre Q.
Morn
Chakotay
meii
37 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimepet tra 17, 2015 9:00 pm

spamer'očito ti primitvac ne znaš prihvatiti da postoje i druga mišljenja,ne samo tvoja..ali ne moraš se slagati s mojim komentarom isto kao ja s tvojim ili biločijim drugim...ako vjeruješ u snove .ok,ja ne... i to je to ..bye bye.. :x
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimepet tra 17, 2015 10:58 pm

ti si waldox lud ili imas neki poremecaj percepcije :)

Zna se sta je misljenje,hipoteza,argument,kontraargument,ti nista ne govoris nego spamujes :)

Ako vjerujes u snove,LOL sta se tu ima vjerovat,kad ih sanjas od rodjenja...Da ne ulazim sad u astralni svjet,mogu tek misliti kakav spam imas o tome da izjavis haha

"Btw, jesi čuo njegovo objašnjenje NLO fenomena?
Lik je izjavio da ga zadivljuje svojstvo da se fenomeni mogu uočiti očima i recimo poslikati, ali da su čiste psihičke, a ne fizičke prirode. Navodno je izjavio da odustaje od istraživanja toga baš zbog te kontradikcije.
To je isto i McKenna govorio, a to sam i sam skužio istraživajući uporabu magičnih biljaka (nažalost ništa praktično, već teoretski). Mnogi šamani od pamtivijeka imaju susret s time, ali dobro sad idem u offtopic..."

Nisam za to cuo...a i ne razumjem o cem je rjec,da astralno vidis NLOe???

A genijalac je,zadnje sam cito Psihologija duse,super zakljuci o unutrasnjem i vanjskog,te objasnjenje da su oboje iluzorni i da se mogu spojiti i da je to maltene nedualno stanje (maltene prica o samadiju),zatim muski i zenski aspekti licnosti (animus i anima),sinhroniciteti i slicno,super knjiga...

Prije toga sam cito isto neku,nemogu se sjetit kako se zove,gdje govori o mnostvu pacijenata i njihovih snova,kroz koje objasnjava kolektivno nesvjesno,osjecanja na daljinu i dobijanje uvida u buducnost...

Arhetipove bih sljedece procito...Ima i Dinamiku nesvjesnog,samo sto je full tehnicka i apstraktna...

[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimepet tra 17, 2015 11:27 pm

primitive101 je napisao/la:

Nisam za to cuo...a i ne razumjem o cem je rjec,da astralno vidis NLOe???

Jung je rekao da su nlo fenomeni vidljivi fizički (golim okom, kamerom, fotoaparatom), ali njihovo postojanje nije fizičko. Time je istraživanje toga jako teško uz pomoć nekih aparatura hehe.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimepet tra 17, 2015 11:30 pm

a dobro,ko ce ga znat :) al opet se moze istrazivati taj fizicki fenomen price...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimepet tra 17, 2015 11:53 pm

Istina, ali treba vidjeti da u NLO fenomenima postoje dvije stvari. Ti polu-polu fenomeni i čisti fizički poput letećih tanjura, a slično koji se proizvode od drugog svjetskog rata.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimesub tra 18, 2015 12:09 am

lud?vidiš neću se primitivčino spuštati na tvoj nivo ,uživaj u svojim snovima drunken
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimesub tra 18, 2015 12:52 am

odlicno Waldox,manje spama u mojoj glavi :) drz se tvoga nivoa u spam folderu :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimesub tra 18, 2015 12:54 am

sanjaj i dalje snove
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimesub tra 18, 2015 1:12 am

kakav spammer,nemre odustati da ne odgovori,pravi si Don Huanov sitni mucitelj,neprocjenljivo :D
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimesub tra 18, 2015 2:57 pm

Da, Jung je bio fenomenalan istraživač nesvjesnog. I Freud također, ali na jednoj drugoj razini.
Po mojem mišljenju, i klasična podsvijest (nesvijest) i predsvijest i svijest i nadsvijest sve su samo naša osobna svijest, odnosno dio opće, generalne, kolektivne svijesti za koju je zadužen da koristi naš ja.
Kad kažem ja, onda ne mislim na ego, niti na um niti na intelekt, već baš naša izvorna bit. Posljedično, istraživanjem snova možemo doći do dubljih spoznaja o našoj vlastitoj svijesti, ali to jednako tako možemo postići i istraživanjem naše budne svijesti.
Stoga, ne bih snove stavljao ispred našeg budnog stanja, svijesti kako ju zovu neki, a točnije, svjesnosti, već al pari s njom.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimesub tra 18, 2015 6:42 pm

Frojd je cak tvrdio da se kroz snove moze saznati svasta o samoj DNK,psihi i tjelu nasih predaka...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimesub tra 18, 2015 6:54 pm

Da li je moguće lucidnim snom doći do informacija o svojim prethodnim inkarnacijama?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimesub tra 18, 2015 10:35 pm

Pa to je analogno pitanju mozes li preko astrala doci do astralnih djelova sebe iz proslih zivota...ja bih reko da mozes,al da ti tada postanes taj dio sebe iz proslosti,pa vidi bil to mogo "provarit"...Al cak i da vidis te astralne djelove,moro bi moci vidjeti i siru i dublju sliku o sebi tada,a nevjerujem da to moze preko astrala,mora ici dublje...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimesub tra 18, 2015 11:24 pm

Imao sam sličnu teoriju kao što si sada rekao, ali neznam ništa o tome ni praktično ni teoretski pa sam te pitao, s obzirom da si iskusniji.
To sam te pitao i zato što mi je jedna osoba A pričala o svome iskustvu. U tom iskustvu je osoba B u lucidnom snu vidjela osobu A u obliku osobe C, a ta osoba C se predstavila kao prošla inkarnacija osobe A i izgledala je drugačije i pričala je doživljaje iz nečega što sam ja protumačio kao 18. stoljeće.
Btw, osoba A i B su za vrijeme tog događaja spavale jedna pokraj druge. Ludo zar ne?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimened tra 19, 2015 2:10 am

pa jes ludo,al eto,kroz lucidne je ok,valjda si vise zasticen,direktno ici u te astralne djelove zna biti jebenije,prepadnes se kad vidis cega sve ima,sta si sve radio i vidio :)

Ali,pazi,ako si proucavo malo fenomen poremecaja visestruke licnosti (dje su sve to odvojena astralna tjela ili pak povezana po nekim cudnim osnovama),zamisli da ta osoba odjednom postane svjesna svih alter ega? plus svaki se takmici da preuzme Volju? :) e to je ludilo :) a to bi se desilo toj osobi da joj se iznenada npr probudi kundalini i postane jako Svjesna svega toga...u terapiji cesto koriste neki alter ego koji ih sve povezuje,nesto kao super ego verzija,zapravo ih pipkaju po Kauzalu,jer sa kauzala ti je djecja igra sve to resetovati...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimened tra 19, 2015 2:14 am

nece oni kroz terapiju njih dignut do kauzala,al ce napraviti sasvim dovoljni mali most koji ce sve to da razbije i uskladi...al nemora znaciti,al to je svakako super zanimljiv fenomen...znas kakvih likova ima po ju tjub...al to nije bolest,svaki od alter ega moze biti genijalac...Tri lica Eve,prva knjiga na zapadu od jednog psihoterapeuta koji je uspjesno "izljecio" zenu...Ima i film...Pazi to,npr,jedan alter ego je znao sve o drugome i "mrzio ga",bio mu suprotnost i znao je da se ovaj boji pauka,pa bi kad podje spavat stavio pauka,da se drugi alter ego prepadne :) hahah zamisli to? a gledo sam ih po 10 alter ega,svako zivi svoj zivot :)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimened tra 19, 2015 10:05 am

Negdje sam pročitao da čovjek može imati 2197 alter ega, al neznam kud baš toliko ograničenje.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimened tra 19, 2015 11:56 am

primitive101 je napisao/la:
Frojd je cak tvrdio da se kroz snove moze saznati svasta o samoj DNK,psihi i tjelu nasih predaka...

To nisam čuo. Baš Freud? Nekako mi to više vuče na Junga.
Freud je više išao za time da su snovi naše podsvjesne želje koje se na taj način ispoljavaju.
Naravno, to je samo jedan specifičan aspekt snova, jer nisu svi snovi naše želje.


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimened tra 19, 2015 3:37 pm

Pa i Frojd je puno istrazivo psihu nasih predaka,npr Totem i Tabu,ne mogu se tacno sjetiti gdje je to spominjao,u kojoj knjizi. Jung se vjerovatno nadogradio na sve to...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimened tra 19, 2015 4:00 pm

Btw, čuo sam da ozljede nanešene na tijelu nestaju kada alter ego zavlada, a kad se vrati "original" onda se ozljede vrate. Sad nisam siguran da li su mislili na porezotine naprimjer ili na možda neke bolesti ili slično.
To dokazuje kako suptilne razine utječu na fizičku razinu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimened tra 19, 2015 7:17 pm

primitive101 je napisao/la:
Pa i Frojd je puno istrazivo psihu nasih predaka,npr Totem i Tabu,ne mogu se tacno sjetiti gdje je to spominjao,u kojoj knjizi. Jung se vjerovatno nadogradio na sve to...

Da, da, svakako jest, ali ne u kontekstu DNA. DNA još nije bio poznat u Freudovo doba, već se to išlo više u smjeru proučavanja ponašanja društava i njihovih tabua te načina kako izbjegavaju tabue.
Jung je to sve skupa digao na puno dublju razinu (ovo zvuči blesavo - dići na dublju razinu zubi).


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimened tra 19, 2015 7:18 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Btw, čuo sam da ozljede nanešene na tijelu nestaju kada alter ego zavlada, a kad se vrati "original" onda se ozljede vrate. Sad nisam siguran da li su mislili na porezotine naprimjer ili na možda neke bolesti ili slično.
To dokazuje kako suptilne razine utječu na fizičku razinu.

To sam gledao u nekoj seriji ili filmu. Mislim da se radi o mentalnim obrascima, dakle karakteristikama ličnosti, ne o ozljedama na fizičkom tijelu.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimened tra 19, 2015 7:25 pm

Karakteristike linčnosti? To se podrazumijeva kod alter ega, ali ja sam mislio na fizičke rane.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimened tra 19, 2015 7:50 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Karakteristike linčnosti? To se podrazumijeva kod alter ega, ali ja sam mislio na fizičke rane.

Imaš li neki relevantni link o tome? Ja sam malo tražio, ali bez uspjeha...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitimened tra 19, 2015 8:34 pm

Sorry, zato sam i pitao ovdje, nisam siguran gdje sam to vidio, pretpostavljam da je to bio "project camelot" stranica koju sam prije čitao, ali neznam definitivno.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Lucidni snovi - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Lucidni snovi
[Vrh] 
Stranica 6 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Snovi - vas savjet

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: