Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Lucidni snovi

Go down 
+33
web dust
entitet369
zvezda
Novus ordo seclorum
Jedi Mind Tricks
grga@bizArt
primitive101
leont
Galileo Galilei
zivanac8
Skulptura
2pac
timaritelj
tinityrannical
Kahali
Florence.
Dada289
MoW
Athena
Dantalion
*leptirica
Einar
Hladni
Johnny wayne
Tonks
silmarien
Madonna
Alpha
orca
Phyre Q.
Morn
Chakotay
meii
37 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimened lis 06, 2013 10:21 am

Da li imaš PILS u pdf formatu možda?
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimened lis 06, 2013 4:50 pm

Eh, lucidni snovi moji nesretni...

Ja sam isprobavao na raznovrsnim tehnikama i nikada nije bilo da doživim pozitivan rezultat. Radio sam po jednom programu koji traje 7 dana, svaki dan sam morao raditi vježbe, tipa (gledao sam na sat, pa zatvorim oči i ponovno otvorim, neku vrstu meditacije prije spavanja, tehnika sa disanjem i zatvaranjem nosa, crtao, dizao se svakih 3h po noći i još dosta toga) nažalost sve uzaludno.

Molim vas, jel bih mi mogao netko još dati/preporučati neke programe u vezi toga?

[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimened lis 06, 2013 9:30 pm

Probaj si zapisat sta uvijek sanjas :)To moj frend radi, tako znas kakve tipove sna imas (jel dosta puta letis, ili si negdje u sumi itd.) zakljucit ces nakon nekoliko vremena povezanosti neke, i to ti pomaze da lakse "dobijes" lucidan san.

Ja sam probala te reality checkove, i bas nista posebno nije.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimened lis 06, 2013 9:47 pm

Reality check se radi kad nisi siguran da li sanjaš ili ne. Onda se primjerice pogledava na sat i ako sanjaš najvjerojatnije će svaki put kad pogledaš pokazivati neko drugo vrijeme, također se mogu paliti i gasiti svijetla i uređaji jer oni u snu najčešće ne funkcioniraju.

@2pac, dnevnik snova je najbolja vježba, kreni od toga ali ne očekuj čuda... zapravo ne očekuj ništa unutar sedam dana, to nije dovoljno vremena. Sedam mjeseci već da, ali ni tada se ne može očekivati ništa spektakularno, ljudi takve vježbe rade godinama.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimened lis 06, 2013 11:27 pm

U ova moja gore spomenuta 3 lucidna, ja sam skužio da sanjam jer sam se u snu probudio, pogledao malo oko sebe i shvatio da mi je krevet na krivom mjestu i da mi kroz rolete dopire svjetlost boje drugačije nego sunčeva (nešto ljubičasto nešto).
Tri puta sam se probudio znači i tri puta je bila čudna svjetlost i krevet na krivom mjestu, ali je ostatak moje kuće svaki put bio drugačije napravljen.

Prvi je bio najzanimljiviji i nemora ništa značiti, ali kad bolje razmišljam o njemu sve mi je manje i manje jasniji.

Znači budim se na tom "krivom krevetu" i vidim da su mi vrata sobe otvorena i vidi se preko puta moje sobe vrata od sestrine sobe.
Iz njih nedugo nakon izlazi neka ženska i pita me kad ću je pratiti na bus.
Ja je pitam tko je?
Ona nešto dobaci u stilu "hahaha, jaka ti fora, pa ja sam tvoja sestra".
Ja joj kažem "ti nisi moja sestra i ja jako dobro znam kako moja sestra izgleda".
Ona najedanput počinje pljeskat rukama i kaže "bravo, impresionirana sam".
I odmah prestane lucidni, u trenu.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 07, 2013 8:29 am

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Ja je pitam tko je?
Ona nešto dobaci u stilu "hahaha, jaka ti fora, pa ja sam tvoja sestra".
Ja joj kažem "ti nisi moja sestra i ja jako dobro znam kako moja sestra izgleda".
Ona najedanput počinje pljeskat rukama i kaže "bravo, impresionirana sam".
I odmah prestane lucidni, u trenu.

lol ovo mi nekako creepy zvuci, haha face 
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 07, 2013 9:28 am

Ma ne uopće shock, inače ja potpuno razumijem Kahalija kad je u više navrata govorio kako oni koji žele ići na put Znanja ne smiju prepričavati svoje snove, ali nisam evo mogo odoliti jer ovo me stvarno muči...
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 07, 2013 7:53 pm

Skulptura je napisao/la:

@2pac, dnevnik snova je najbolja vježba, kreni od toga ali ne očekuj čuda... zapravo ne očekuj ništa unutar sedam dana, to nije dovoljno vremena. Sedam mjeseci već da, ali ni tada se ne može očekivati ništa spektakularno, ljudi takve vježbe rade godinama.
Pre ce se neko probuditi u snu posle sedam dana nego sto ce neko uspeti da zapise svoje snove posle sedam meseci ispravnog vodjenja dnevnika.
Snovi se tako brzo umnozavaju i postaju toliko bogati sadrzajem da se vec posle mesec- dva pretvaraju u citave price i romane. Ostaje ti samo da zabelezis kljucne reci.
Jaz izmedju svakodnevnice i sveta snova pocinje da se topi, da se smanjuje. Javlja se fenomen kontiurane svesnosti 24h - spavas a budan si. Fino stanje.
Ne znam da li je ovo najbolja metoda ali je  kod mene upalila.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 07, 2013 9:48 pm

Dnevnik je podsvjesni poticaj da u snu zapamtimo što više detalja koje ćemo kasnije prenijeti u dnevnik. Kad nam to krene i kad se više nije problem sjetiti gotovo svakog detalja iz sna, onda vjerojatno više niti nije potrebno voditi dnevnik.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimesri lis 09, 2013 9:13 am

@Kahali jako zanimljiv tekst, ne znam koliko u njemu ima točnosti i koliko je ispravan, ali bilo mi je zanimljivo čitati. Ako imaš volje, daj molim kreni stavljati one programe iz PILS-a. Thanks :)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimesri lis 09, 2013 11:57 pm

Chakotay je napisao/la:
@Kahali jako zanimljiv tekst, ne znam koliko u njemu ima točnosti i koliko je ispravan, ali bilo mi je zanimljivo čitati. Ako imaš volje, daj molim kreni stavljati one programe iz PILS-a. Thanks :)
  Ja garantiram da su sve informacije vezane za Astral, snove i mahanizme Eteričnih i Astralnih dinamika spomenutih u tom textu ispravne i točne jer sam ih i osobno iskusio i potvrdjene su od strane drugih praktikanata (i to ne samo Teurških tradicija), što se tiče postotaka Lucidnog Sanjanja oni su doslovno prepisani iz objavljenih časopisa...

     Vidim da poslije tog texta Tyranical i i neki "Otkrivaju" kako je dobro zapisati san kao da to na ovoj temi i baš u tom textu (2 post-a prije) nije obradjeno i objašnjeno više puta... što znači da većina ljudi koji vide post da je preko 10 rečenica samo ga preskoče.
 
  Ne znam odakle sada to "ne znam koliko u njemu ima točnosti" Chakotay ? šta kao ja sam poznat po tome kako namjerno objavljujem krive i netočne podatke pa onda to naglašavaš ?
    I onda me poslije toga pitaš da objavim tehnike iz PILS-a .. zašto bi ti (ili netko) radio tehnike čiji je autor čovjek za kojeg baš nisi uvjeren da piše točne i ispravne podatke ?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimečet lis 10, 2013 9:48 am

Kahali je napisao/la:
  Ja garantiram da su sve informacije vezane za Astral, snove i mahanizme Eteričnih i Astralnih dinamika spomenutih u tom textu ispravne i točne jer sam ih i osobno iskusio i potvrdjene su od strane drugih praktikanata (i to ne samo Teurških tradicija), što se tiče postotaka Lucidnog Sanjanja oni su doslovno prepisani iz objavljenih časopisa...
Eto baš to, ti si to osobno iskusio i iskusili su drugi praktikanti, ali ja nisam i meni sve to skupa izgleda nestvarno. Ne kažem da je nestvarno, nego to meni izgleda nestvarno, jer kao što rekoh ja mnoge od tih stvari nisam doživio. Nema potrebe da se ljutiš, jer nisam ni pomislio da objavljuješ krive i netočne podatke. Dapače, da sam to htio reći, onda bi to tako i napisao ;) 

Ono što ja jesam doživio je lucidnost u snovima, jedno vrijeme sam se intenzivno trudio postići lucidnost uz neke male rezultate, ali sam to prestao raditi, najviše zbog lijenosti, jedostavno mi se neda :) No to mi je i dalje zanimljiva tema, pa bi možda mogao opet probati i zato sam te zamolio da objaviš programe iz PILS-a.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 21, 2013 4:09 pm

Evo već tri dana pišem svoje snove, ali imam problem.
Prvi dan odmah ujutro nakon buđenja sam detaljno opisao (koliko sam mogao) 5 snova, a ove ostale dane mogu zapamtiti jedva dva sna i to 2-3 rečenice o njima. U čemu je problem?
Da li i dalje imam šanse za postizanje lucidnog sna?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 21, 2013 5:54 pm

Naravno da imaš.

Postoje snovi koje sanjamo i dok nismo u REM fazi, takvi snovi najčešće ne budu upamćeni i ne djeluju 'stvarno' poput snova nastalih u REM fazi. Također, moguće je da ne sanjaš svaki put 5 različitih snova tako da se ne trebaš pokušavati sjetiti nečega što možda uopće nisi niti sanjao. Savjetuje se ne ići spavati ako smo preumorni jer su onda faze sna poremećene, neke se preskaču a do nekih uopće niti ne dođe tako da to uvelike povećava mogućnost da se nećemo sjetiti sna.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 21, 2013 6:53 pm

Skulptura je napisao/la:


Postoje snovi koje sanjamo i dok nismo u REM fazi, takvi snovi najčešće ne budu upamćeni i ne djeluju 'stvarno' poput snova nastalih u REM fazi.
Odakle ti ovaj podatak da imamo snova sa slikama/zvukovima i mimo REM faze,tj D faze ili faze tkz ''paradoksalnog'' sna ?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 21, 2013 8:39 pm

Samo bih htio naglasiti da sam imao prije lucidne snove, ali ne kako bi to rekao, "svojevoljno" nego sam slučajno otkrio u snu da sanjam.
Htio bih s namjerom ostvariti lucidnost, čitao sam neke savjete poput digitalnog sata.
Svaki put kad sat pusti beep (mislim da je to svakih 15 min) pogledaš na sat.
U snu će se čuti beep i refleksivno se pogleda u snu na sat i brojke se mjenjaju i tad se skuži da se sanja.
Jel tko čuo za ovakvu metodu?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 21, 2013 8:50 pm

@Novus

Ima smisla ta metoda.Al mislim da moraš sinhronizovat to beepanje sa nastupanjima REM faze.Idealno je imati nekakav jednostavniji EEG (jer EEG prati tvoje talase u mozgu i prepozna REM fazu) spojen sa tvojom glavom i računarom i onda to sve spojeno sa beep-anjem preko programa sa kompa.

Šta više da imam para to je neka prva stvar koju bih uzeo,EEG nekakav,naravno ne oni koji su po više 1000 eura.

Vjerovatno ćeš se prvih puta buditi,al mora doći do toga jednog klika u tebi kada ćeš ostat Svjestan u svome astralnome tjelu i početi lucidno sanjati tj manipulisati astralnom supstancom.

[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 21, 2013 8:50 pm



Zadnja promjena: Skulptura; pon lis 21, 2013 9:23 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Link razvukao stranicu.)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 21, 2013 9:52 pm

primitive101 je napisao/la:
Skulptura je napisao/la:


Postoje snovi koje sanjamo i dok nismo u REM fazi, takvi snovi najčešće ne budu upamćeni i ne djeluju 'stvarno' poput snova nastalih u REM fazi.
Odakle ti ovaj podatak da imamo snova sa slikama/zvukovima i mimo REM faze,tj D faze ili faze tkz ''paradoksalnog'' sna ?
Eh, ne znam sad točno odakle mi ali šanse su velike da je iz nekog dokumentarca. To nisu snovi kao u REM fazi, ovi su više kao tok misli, snovi bez radnje za razliku od onih u REM fazi koji su poput filma. Iz te vrste snova nam najčešće dolaze razne spoznaje i ideje, unatoč tome što se najvjerojatnije nećemo sjećati da smo sanjali išta vezano za to.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 21, 2013 9:53 pm

aha...pa ok,pogledaj npr ovu sliku sto sam stavio,snimak sa EEG-a,to što ti spominjes je onda NREM faza,koja prethodi REM fazi.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 21, 2013 10:02 pm

Baš sam guglao jer se nisam mogao sjetiti naziva te faze.
Tako je, NREM ili Non-REM su ove tri prve stavke na grafu (NREM1, NREM2 i NREM3), četvrta bi trebala biti REM faza.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 21, 2013 11:24 pm

primitive101 je napisao/la:
www.google.rs/search?q=REM+faza+%C5%A1ema...
Dalo bi se lako podesiti neke beepove u ovo vrijeme kad je REM, sam trebam nabaviti sat
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 21, 2013 11:36 pm

pa al onda moras zaspati tacno u to vrjeme kao na slici,al mozda su tvoji REM ciklusi drugaciji i mmozda(najvjerovatnije) varijaju.Ja sam naišao na jedan eksperiment gdje su ljude budili tik prije REM faze i tako 10dana zaredom.Ljudi uopste nisu imali REM fazu,samo NREM i duboki san bez snova.I onda 11tu noć su ih pustili da se normalno naspavaju.

Znas sta se desilo ?

Procenat REM faze se popeo sa uobicajenih 20posto trajanja spavanja na skoro 70posto,tj tu noć su ti ljudi sanjali oko 5-6sati ;)

Kao da je ta faza neophodna da bi se podsvjest relaksirala i ispraznila.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimepon lis 21, 2013 11:50 pm

E tu dolazi ono što sam pročitao u jednom sedmo dnevnom tečaju za lucidni san.
Tu se spominje buđenje u točno određenom trenutku pa onda nastavljanje sa spavanjem opet nakon točno određenog vremena.
Znači autor tvrdi da ovo povećava šanse za 2000% (!?):
- probuditi se nakon 6 sati sna
- pričekati 90 minuta budan pa otići spavati
- probuditi se 90 minuta nakon ovog perioda budnosti (ovdje tu kaže da se definitivno dobije lucidni)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitimečet lis 24, 2013 4:18 pm

Evo ja neznam što više. Dani prolaze, a snove više uopće ne mogu zapamtiti. Ja umjesto da svakim danom napredujem, ja nazadujem, kao da netko ne želi da uspijem.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Lucidni snovi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Lucidni snovi
[Vrh] 
Stranica 3 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Snovi - vas savjet

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: