Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Duhovi - naša i tuđa iskustva

Go down 
+93
tinityrannical
Noklica
Jedi Mind Tricks
Dada289
AndrijanaGDR
primitive101
josooo
Novus ordo seclorum
Kahali
*Tara*
terx
megawar888
Zona
Fantom
MARINA KUFNER
Sade
mEN_iN_WHite
Collector604
Yo93
hromi
dr.chaos0
Chakotay
gothic45
R.A.
schmizzl
darkside
brle
biga
tomi
srdjan888
Aurora Borealis
Pumpkin
Cylon
MoW
snow queen
Michael Wittmann
Black Angel
klapa
Legionar
Dunja the tomboy
Skywatcher
Gea
BAROŠ
Berny_Sinara
Casper
josip21
fazon
grga1234567
Sengrath
LarusArg
darixo
Jaykof
Cuppycake.Disaster
vjestica
floridana
TockaRH
Syn
arhont
Anat
omen
Malkavian
snark
Saroman
Groinx
mare
danyf5
ThE_IMMORTAL
Angel from shadow
obyzouth
KiChO666
meli
snake
malena
Max
Tutankhamon
Nena
jasmina 07
garfild
None
siskara
Blizzard
Pirija_87
Akhkharu
(CroM)Flash
zvezda
Galileo Galilei
gloria_g
Alpha
malenaivi
Neobicni forumas
Svjetloisjena
silver
Merkurica
97 posters
Go to page : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 32  Next
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimečet lip 04, 2009 9:04 pm

da , oko može uhvatiti sve, ali mozak određuje ono bitno, pa većinu nepotrebnih informacija ni ne registrira već se fokusira va veće objekte, a duhovi tu ne spadaju

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimečet lip 04, 2009 9:20 pm

Kirlianova fotografija bi možda bolje "hvatala" duhove, kao i fotografije rađene infracrvenim i ultraljubičastim kamerama, samo je ta oprema skupa. U svakom slučaju, možda bi ih češće ulovili ako bi snimali u puno dijelova spektra. To je barem moje mišljenje. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimečet lip 04, 2009 10:04 pm

a što je s onim starim fotićima... oni su bili loši i svejedno su hvatali sjenovite prikaze...

kakva je to Kirlinova fotografija?

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepet lip 05, 2009 12:03 am

ja sam vidjela na mobu dok sam se igrala sa kamerom namjestila na negativ :D i malo zujala po kuci i vidila sam kao lice.... e dok sam to slikala tog vise nije bilo :(
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepet lip 05, 2009 2:26 am

Kirlianova fotografija je posebna vrsta snimanja koja registrira energiju oko bica/predmeta. Interesantno je kako ona lovi i energiju na mjestu koje vise fizicki ne postoji, npr. otrgnemo dio lista i snimimo ostatak...na fotografiji ce se pokazati i energija gdje je otrgnuti dio kao da je jos tu...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepet lip 05, 2009 9:41 am

čekajte malo, kaj mi ne percipiramo ustvari mozgom?
upravo je nedavno bio zanimljiv film o istinitoj priči. tip je bio slijep, i nakon operacije je progledao.
kada su mu dali da vidi jabuku, on jednostavno nije znao što je to, kao da je slijep, gleda a ne zna.
kad ju je opipao, odmah je znao što je to.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepet lip 05, 2009 10:14 am

Naravno da zapravo vidimo mozgom...i Gea je gore spomenula...al eto nekako kad pricamo o vidu kazemo Oko plus je Oko organ koji sliku prenosi mozgu pa zato...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepet lip 05, 2009 11:43 am

vidna percepcija holografskom projekcijom događa se upravo u mozgu, kao i sve ostale vrste percepcija.
Kirlianova fotografiju je alpha objasnila, no moram neke stvari napemenuti. Prvo, radi o visokonaponskom, visokfrekvencijskom promjenjljivom električnom polju. Samim time oprema je prilično skupa.
Nadalje, ovi učinci o tome da su tragovi lista ostali nakon snimanja objašnjavaju se time da je vlaga od lista još ostala na predmetnom stakalcu koje nije mijenjano između eksperimenata. Općenito, Kirlianov učinak je objašnjen time što dolazi do otpuštanja naboja uzrokovanim jakim električnim poljem na rubovima objekta koji se promatra. Sličan Kirlianov učinak ima ljudsko biće kao i list, novčić ili bilo koji drugi donekle provodljivi materijal.
E sad, zašto bi se time mogli snimati duhovi? Jednostavno zato što ako bilo čega ima tamo što imalo provodi struju, to nešto će biti i osvjetljeno na rubovima. To je sva mistika što se tiče snimanja duhova k. fotografijom. :)

Ono što je izuzetno zanimljivo i high-tech istraživanje to je proučavanje ljudskog elektromagnetskog polja. Naime, biofotonika proučava ispucavanje fotona iz bioloških tkiva spontanim pražnjenjem, dakle ne nekim izvana uzrokovanim učinkom. Time su se bavili na Yaleu i to pokojni profesor Burr koji je i skovao termin L-field. Zanimljivo je da je i imao dobrih rezultata u mjerenjima, ali šira znanstvena javnost nije imala sluha, kao i obično. :rolleyes:
No L-polje bi mogla biti zasebna tema...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepet lip 05, 2009 12:11 pm

E, ovo je vec detaljnije zivili

Ipak...malo mi je bezveze objasnjenje koje daju za odrezani dio lista...prvo stoga sto se to da jednostavno provjerit promjenom stakalca, drugo zato jer se na nekim fotografijama vide i zilice i sl. koje se nalaze na gornjoj strani lista, a ne na ovoj koja je u kontaktu sa stakalcem. Istina, zile na listu se s obje strane prate ali ipak se vidi razlika...to je barem moj neki dojam pa sad...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepet lip 05, 2009 12:19 pm

ma mene ovo ne zanima vazno je da ne idem danas u skolu zubo !!!
btw ako niste znali, covek kada umre naucnici su dokazali da ispusta iz sebe neki vid energije tj frekvencije neznam tacno, uglavnom misle da je to covekova DUSA!!!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepet lip 05, 2009 12:51 pm

Nekako mi se cini da si gledao film 21 gram koji se temelji na teoriji da je to tezina koju izgubimo kad umremo zubi
Doduse to cak dijelom i stoji obzirom mrtvo tijelo ispusta plinove ondmah po smrti...ali ti plinovi nisu dusa.

Ima ljudi koji vide stvari tipa aure i slicne energije i kazu da se vidi napustanje duse...dapace, da se cak nekoliko dana radnije vidi kako se energija 'priprema' na odlazak dok tijelo jos mozda ni ne zna da ga uskoro nece biti...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepet lip 05, 2009 12:54 pm

a kad ubiju coveka kako se onda priprema da ode zubi ?
btw naucnici su uhvatili frekvenciju neku tj vid energije kako izlazi iz coveka... nikakav plin :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepet lip 05, 2009 1:01 pm

Pa, tada se ne pripremi :P ...ali mozda cak ima i varijanti kada dusa zna da ce biti ubijena...naravno, to je u teoriji da sami sebi prije rodjenja napisemo otpusno pismo za ovaj svijet miga

Ako se radi o nekom vidu snimljene energije uhvacene metodom poput ove koju je ustanovio Kirlian onda mozda jeste dusa ili duh (naime nekako razmisljam da kad covjek umre mozda prvo prijedje u frekfenciju duhova iz kojih onda tek dusa odlazi dalje...to je samo jos jedna teorija, ofc). U svakom slucaju nisam cula da je ista bas znanstveno potvrdjeno, snimljeno ili sta takvoga.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepet lip 05, 2009 1:13 pm

neznam, ja mislim da mi u toku zivota sami sebi odredimo kako cemo da odemo :)

uhvatili su emitovanje neke energije i frekvencije nisam sad tacno siguran...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepet lip 05, 2009 1:56 pm

Alpha je napisao/la:
E, ovo je vec detaljnije zivili

Ipak...malo mi je bezveze objasnjenje koje daju za odrezani dio lista...prvo stoga sto se to da jednostavno provjerit promjenom stakalca, drugo zato jer se na nekim fotografijama vide i zilice i sl. koje se nalaze na gornjoj strani lista, a ne na ovoj koja je u kontaktu sa stakalcem. Istina, zile na listu se s obje strane prate ali ipak se vidi razlika...to je barem moj neki dojam pa sad...

ako se rade pažljivija i konzistentnija snimanja, učinak "zaostalog lista" izostane, to je pokazano. Međutim, kao što sam i rekao, kirlianova fotografija ne može služiti za snimanje neke duhovne aure, nego samo realne energije, u kojem god obliku se nalazi. Bilo što je donekle strujno provodljivo, svjetlit će na rubovima.
druga je stvar slikanje na sasvim suprotnom dijelu spektra putem vrlo slabih el-mag zračenja koja ispuštaju sva živa bića. Stvar je da su ta zračenja na razini femtotesla pa ih se može snimati samo specijalnom opremom kao što su SQUID-ovi, SERF-ovi ili fotomultiplikatori u slučaju biofotona, u svakom slučaju samo i isključivo u magnetski zaštićeni prostorima.
Postoji teorija da su duhovi zapravo toliko gusti da mogu prolaziti kroz zidove bez ikakvog napora. Slično kao što nož prolazi kroz maslac ili kao što čovjek prolazi kroz vodu. To mi je vrlo zanimljivo... :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepet lip 05, 2009 3:32 pm

ma joj obozavala sam gledat onu seriju Lovce na natprirodno :D a bome je bila jedna epizoda jednog dokumentarca o duhovima kako ih se vidi i to (ne sjecam se imena)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepet lip 05, 2009 9:29 pm

a što je s onim starim fotografijama, prije digitalnih fotića? jedna moja prijateljica ima knjigu o duhovima kroz stoljeća s primjerima fotografija i legendi vezanih uz njih... već sam zaboravila o čemu se točno radilo... confused

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimesub lip 06, 2009 1:41 am

hmmm nemam blage :/
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimesub lip 06, 2009 1:43 pm

OVDJE imamo temu o fotografiranju duhova gdje se postavlja pitanje da li se duh uopce moze fotkati digitalcem i gdje zapis zapravo nastaje...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimesub lip 06, 2009 3:40 pm

aha hvala Alpha
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimened lip 07, 2009 12:05 am

Jeziva priča:

Citat :


Autori tvrde da je snimka autentična i da ništa nije namontirano. Naravno, stvar je našeg izbora da im vjerujemo na riječ ili ne, međutim da od videa hvata jeza, u to smo se osobno uvjerili.

Prikazuje li sljedeći video stvarnoga duha ili je riječ prijevari koja neodoljivo podsjeća na film Projekt: Vještice iz Blaira?

Odgovor ne znamo, ali zato vam možemo ispričati popratni sadržaj, pa mišljenje donesite sami.

Video koji ćete vidjeti je snimila grupa Relatos de ultratumba (u prijevodu: priče o životu nakon smrti).

Riječ je o istraživačima iz meksičke federalne države Sonore koji se bave paranormalnim pojavama i koji snimljene materijale prikazuju u vlastitoj polusatnoj televizijskoj emisiji.

Ekipa se prije nekoliko mjeseci zainteresirala za priču o duhu Žene u bijelom, koji, kako im je rečeno, plaši lokalno stanovništvo na autocesti između Guaymasa i Empalme.

Društvo iz prva dva pokušaja nije uspjelo snimiti ništa vrijedno spomena, no treća je bila – (ne)sreća.

Dok su istraživači sjedili u automobilu pored nekakve kuće, kako se čini, Žena u bijelom je napala.

Na videu se vidi kako duh rukom pokušava zgrabiti suvozača, a članovi Relatos de ultratumbe ističu na svojoj internetskoj stranici da je snimka autentična i da ništa nije odglumljeno.

Govore li istinu ili je u pitanju borba za gledanost? Što je – da je, naš je jedini komentar: "Brrrrrrr!"

ČLANAK

Nažalost, moram reći da na snimci ne vidim tko zna što, možda malo uz njihovu pomoć na onoj usporenoj...
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimened lip 07, 2009 12:15 am


mene vise plasi ovaj snimak, neko je reko bio da je ovaj snimak iz filma 28 months later ali nigde nisam video OO
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimened lip 07, 2009 12:46 pm

ma to mogu biti samo vojnici koji pucaju po nekim protivnicima nemora nuzno znaciti da su zombiji ...a sta se tice duha onog gore to je fkt jezivo :O
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepon lip 08, 2009 11:13 pm

Još malo duhova na LINKU
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitimepon lip 08, 2009 11:41 pm

ja ih se bojim,,, cry ..ima neki filing da če me.. bic mlati
[Vrh] Go down
Sponsored content





Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 24 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Duhovi - naša i tuđa iskustva
[Vrh] 
Stranica 24 / 32.Go to page : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 32  Next
 Similar topics
-
» Bliski susreti - osobna iskustva
» Infrazvuk i duhovi ipak povezani?
» Duhovi u ekranu
» Duhovi u stolu
» Duhovi pokojnika

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: