Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 tko zeli vjecni zivot?

Go down 
+33
Gea
Legionar
josip21
Michael Wittmann
Jaykof
Berny_Sinara
Casper
Hapa
cmcool
janko.kunstek@gmail.com
None
Blizzard
XPmaN
floridana
Yado
Nefertiti
Sentinel
Svjetloisjena
zvezda
userNejm
Merkurica
sanja
Aleksandar Veliki
isus dolazi uskoro!
Galileo Galilei
malenaivi
kayser
silver
vladimir
gloria_g
malena
Alpha
Tutankhamon
37 posters
Go to page : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Next
Autor/icaPoruka
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 3:20 pm

IKD a da ti nas možda ne zezaš, možda i uopće nisi adventist nego neki iskompleksirani lik kojemu je dosadno i koji ubija vrijeme pisajuči razne baljezgarije po forumu? Priznaj ajde, ne boj se. tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Pop
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 3:23 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:
ne mozes raditi prvo a ne drugo, kao i raditi ovo drugo a ne prvo, jer nitko od nas ne moze ciniti dobro ako mu Bog ne da snage, mi smo gresnici i ne mozemo ciniti dobro, to samo moze ISUS, preko svoga Duha, ako se njemu predamo, ali ti ces sad reci da ti mozes bez Isusa, ali varas se, jer Isus je rekao: bez mene ne mozete nista uciniti

Aha, znaci kada je operem auto nisam ga ja oprao nego Isus face
Onda cu ga sutra poslati na posao umjesto mene a ja cu doma da ostanem face
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 3:54 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Dosao Ayerton Senna u raj pa ga Sv.Petar pita sta je radio dolje na zemlji.
Senna mu veli vozio trke sa automobilima. Onda njemu sv.Petar dade auto i nek se vozi po raju ali ne brze od 40 km/h.

Dok jednog dana kraj njega ne projuri crveni Ferrari velikom brzinom, Senna zapise broj tablice i ode se pozalit sv.Petru. Kaze mu ovaj daj mi sto mu pise na tablicama, kaze njemu Senna pise samo INRI a na to kaze sv.Petar a pusti ga, to je od gazde sin on moze da radi sta hoce !!! face face face

ajde pogledaj ova 2 filma pa onda pricaj sto hoces, ali oba jer su povezana:

http://video.google.com/videoplay?docid=5562698919485686922

http://video.google.com/videoplay?docid=-9029653629058444744
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 3:55 pm

Tutankhamon je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:
Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:


Postanak 1,16 I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje da vlada noću - i zvijezde.
Postanak 1,17 I Bog ih postavi na svod nebeski da rasvjetljuju zemlju,
Postanak 1,18 da vladaju danom i noću i da rastavljaju svjetlost od tame. I vidje Bog da je dobro.

zao mi je frende, ali nebi htio da ti se sotona smije u lice, kako te prevario kao i ovog covjeka:

http://www.chick.com/reading/tracts/1823/1823_01.asp

Dakle svemir je star oko 6000 godina, jesam li dobro shvatio?

da, dokazano!

Ma da ??? A gdje ??? U Bibliji mozda ??? shock face

geolozi su dokazali
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 4:01 pm

Tutankhamon je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:
ne mozes raditi prvo a ne drugo, kao i raditi ovo drugo a ne prvo, jer nitko od nas ne moze ciniti dobro ako mu Bog ne da snage, mi smo gresnici i ne mozemo ciniti dobro, to samo moze ISUS, preko svoga Duha, ako se njemu predamo, ali ti ces sad reci da ti mozes bez Isusa, ali varas se, jer Isus je rekao: bez mene ne mozete nista uciniti

Aha, znaci kada je operem auto nisam ga ja oprao nego Isus face
Onda cu ga sutra poslati na posao umjesto mene a ja cu doma da ostanem face


ovaj tvoj odgovor pokazuje kako razmisljas!

to znaci da ti sve sto bi zelio uciniti i sve sto cinis nebi mogao ciniti da nema Isusa, sve sto ti cinis Bog ti dozvoljava, i on ti pomaze iako mu ne zahvaljujes i ne molis ga, ali ako krsis ijednu od njegovih zapovjedi tada si odvojen od Bozje ljubavi, a ako si odvojen onda patis, svi koji krse zapovjedi pate i tesko im je u zivotu, ako ti zelis da ti bude tesko i da budes rob grijehu-rob sotoni jer je sotona gospodar grijeha


http://video.google.com/videoplay?docid=3937838591522473867
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 4:03 pm

Nacrosrill je napisao/la:
IKD a da ti nas možda ne zezaš, možda i uopće nisi adventist nego neki iskompleksirani lik kojemu je dosadno i koji ubija vrijeme pisajuči razne baljezgarije po forumu? Priznaj ajde, ne boj se. tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Pop


ja sam adventist, a ti?
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 5:32 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

geolozi su dokazali
Koji geolozi ??? shock U kojoj to knjigi pise ??? shock
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 5:36 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
silver je napisao/la:
nego, kojoj ti ono sekti pripadas? adventistima?
pitam da znam za ubuduce, koga da izbjegavam od ljudi, pa..

Nemoj tako, on nam samo želi sve najbolje. Istina je da ima drugačiji pogled na vjeru, ali svatko od nas je poseban što se toga tiće :)
Ajd to ti objasni IKD-u !!! face Po njemu svi koji ne citaju bibliju idu u pakao ( Muslimani, Aboridani, Maje, Asteki itd... ). Mora da je u paklu jako velika guzva i ako ovako nastavi trebace se rezervacije uzimati face
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 5:47 pm

Ako Bog toliko voli covjeka i svi samo nastali od Adama i Eve zasto je onda taj Bog odabrao samo jednu skupinu ljudi a ne sve ljude ???
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 6:20 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:


da, dokazano!

A možeš li mi molim te reći koliko je svemir velik? Jel piše u Bibliji nešto o tome?
Zanima me brojkica...
Važan mi je ovaj odgovor pa ga nemoj izostaviti :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 6:21 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

meni je zemlja vrijednija, ipak na njoj zivim, a vjerujem da je i Bogu! da!

A svemiru nije. Kako to?
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 8:20 pm

[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 8:22 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Omega Phoenix je napisao/la:
silver je napisao/la:
nego, kojoj ti ono sekti pripadas? adventistima?
pitam da znam za ubuduce, koga da izbjegavam od ljudi, pa..

Nemoj tako, on nam samo želi sve najbolje. Istina je da ima drugačiji pogled na vjeru, ali svatko od nas je poseban što se toga tiće :)
Ajd to ti objasni IKD-u !!! face Po njemu svi koji ne citaju bibliju idu u pakao ( Muslimani, Aboridani, Maje, Asteki itd... ). Mora da je u paklu jako velika guzva i ako ovako nastavi trebace se rezervacije uzimati face

Ja nigdje nisam napisao da oni koji ne citaju bibliji idu u pakao, ali sam rekao da oni koji ne zele zivjeti po bibliji da idu u jezero, svatko ima svoju volju
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 8:27 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Ako Bog toliko voli covjeka i svi samo nastali od Adama i Eve zasto je onda taj Bog odabrao samo jednu skupinu ljudi a ne sve ljude ???

Bog tebe voli i svakoga od nas, ali ako ti njega zelis voljeti onda ces postivati njegove zapovjedi, zato je Isus rekao

Ivan 14,15 "Ako me ljubite, zapovijedi ćete moje čuvati.
Ivan 14,21 Tko ima moje zapovijedi i čuva ih, taj me ljubi; a tko mene ljubi, njega će ljubiti Otac moj, i ja ću ljubiti njega i njemu se očitovati.
Ivan 14,23 Odgovori mu Isus: "Ako me tko ljubi, čuvat će moju riječ pa će i Otac moj ljubiti njega i k njemu ćemo doći i kod njega se nastaniti.
Ivan 14,24 Tko mene ne ljubi, riječi mojih ne čuva. A riječ koju slušate nije moja, nego Oca koji me posla.

tko ne vrsi zapovjedi ne ljubi Isusa, ali mi ne mozemo vrsiti te zapovjedi, to moze samo Isus, tako sto ce nam dati silu i snagu svoga Duha, i tom silom i snagom cemo moci drzati zapovjedi inace bez njegova Duha nema sanse
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 8:29 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:


da, dokazano!

A možeš li mi molim te reći koliko je svemir velik? Jel piše u Bibliji nešto o tome?
Zanima me brojkica...
Važan mi je ovaj odgovor pa ga nemoj izostaviti :)


niti ti niti ja neznamo taj broj, mozemo samo nagađati...sto ces ako saznas taj broj, spasiti sebe od smrti?
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 9:12 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
Omega Phoenix je napisao/la:
silver je napisao/la:
nego, kojoj ti ono sekti pripadas? adventistima?
pitam da znam za ubuduce, koga da izbjegavam od ljudi, pa..

Nemoj tako, on nam samo želi sve najbolje. Istina je da ima drugačiji pogled na vjeru, ali svatko od nas je poseban što se toga tiće :)
Ajd to ti objasni IKD-u !!! face Po njemu svi koji ne citaju bibliju idu u pakao ( Muslimani, Aboridani, Maje, Asteki itd... ). Mora da je u paklu jako velika guzva i ako ovako nastavi trebace se rezervacije uzimati face

Ja nigdje nisam napisao da oni koji ne citaju bibliji idu u pakao, ali sam rekao da oni koji ne zele zivjeti po bibliji da idu u jezero, svatko ima svoju volju
A to znaci upravo to sto sam gore napisao ! face
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 9:15 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
silver je napisao/la:
nego, kojoj ti ono sekti pripadas? adventistima?
pitam da znam za ubuduce, koga da izbjegavam od ljudi, pa..

Nemoj tako, on nam samo želi sve najbolje. Istina je da ima drugačiji pogled na vjeru, ali svatko od nas je poseban što se toga tiće :)

ma to se ja šalim. napola.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimesri oľu 05, 2008 9:42 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

niti ti niti ja neznamo taj broj, mozemo samo nagađati...sto ces ako saznas taj broj, spasiti sebe od smrti?

E super. Onda svemir ipak nije star 6000 godina. Jer da jest, možemo odrediti krajnju veličinu svemira uz pretpostavku da se širio brzinom svjetlosti.

Brzina svjetlosti u vakuumu je 300 000 km u sekundi.

1 godina ima 365*24*60*60 sekundi = 31 536 000 sekundi

Dakle 6000 godina = 1.89216*10^11 sekundi

U kilometrima to iznosi 5.67648 * 10^16 km.

Naravno pretpostavimo da se Zemlja nalazi u centru svemira, tada se u 6k godina svemir proširio na sve strane (jer svemir se širi), tada je radijus svemira najviše 6000 godina svjetlosti, a promjer dakle 12000 g.s. ili u kilometrima to je 1.13 *10^17 km

To je po Bibliji najveći mogući radijus svemira, dakle 12000 godina svjetlosti...

No nešto mi je tu čudno. Naša galaksija ima promjer od 100 000 godina svjetlosti, ta ne može biti veća od svemira!
Nešto mi tu 'smrdi', a to nisu moje noge.

Koliko sam shvatio, složio si se da je Bog zaslužan za Veliki Prasak, dakle sve je krenulo iz jedne točke.
Eto, izračunao sam ti maksimalni promjer svemira po Bibliji, mogu i maksimalni volumen ako želiš. Ma mogu i gustoću, samo reci, iako će to biti malo teže.

Samo da znaš, promjer naše galaksije se može odrediti paralaksom određenih 'rubnih' zvijezda tako da se dobi njihova udaljenost od nas, i sada ovisno o smjeru i kutu gledanja dobi se 3D slika galaksije i matematički se može odrediti promjer i polumjer.

Trebaš li još dokaza da svemir nije star 6000 godina ili će ovo biti dosta? Naravno pretpostavljam da znaš da je nemoguće postići brzinu veću od svjetlosti.

Inače dobi se nešto veći radijus da se računaju prijestupne godine
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimečet oľu 06, 2008 12:07 am

nemoguće je postignuti i brzinu svjetlosti, ako nisi foton.
još uvijek.
ja se držim one, nikad ne reci nikad. :D
sorry na udaljavanju od teme. :D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimečet oľu 06, 2008 12:39 am

silver je napisao/la:
nemoguće je postignuti i brzinu svjetlosti, ako nisi foton.
još uvijek.
ja se držim one, nikad ne reci nikad. :D
sorry na udaljavanju od teme. :D

Za predmet s masom je to nemoguće, ali ovdje se radi o prostoru i gravitacijskom širenju koje se odvija brzinom svjetlosti alien
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimečet oľu 06, 2008 12:45 am

pa dobro, ali opet ne znaci da je to granica. iako se cini da je tako, posto je to najveca poznata brzina u svemiru, i tijelo koje putuje brzinom svjetlosti nema protoka vremena a niti masu baš. al ipak. :D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimečet oľu 06, 2008 1:01 am

silver je napisao/la:
pa dobro, ali opet ne znaci da je to granica. iako se cini da je tako, posto je to najveca poznata brzina u svemiru, i tijelo koje putuje brzinom svjetlosti nema protoka vremena a niti masu baš. al ipak. :D

Problem je u tome što je svjetlost zasad najbrži prenosioc informacija koji poznamo. Neko tijelo čak i da se giba brže od svjetlosti, mi bismo mu izmjerili brzinu manju od svjetlosne. Malo je teže objasniti zašto.
Stvar je u tome što nama svjetlost šalje informacije u pulsevima.
Što se tijelo brže udaljava od nas, tako će razmak između pulseva biti sve veći.
Ali opet valna duljina neće biti beskonačna.
Brzina kod takvih predmeta se može izmjeriti Dopplerovim pomakom.

v = delta lambda
c ____ lambda

Lambda je valna duljina s kojom promatramo izvor. Tada mu mi izmjerimo neku drugu valnu duljinu, i tada valne duljine oduzmemo. To je delta lambda.

Uglavnom iz formule se vidi zašto ne možemo izmjeriti brzinu veću od svjetlosti čak i da nam je pred nosom.

Drugi problem je u dilataciji vremena. Tijelo koje bi se gibalo brže od svjetlosti ne bismo mogli uočiti jer mu vrijeme stoji, pa tako i impulsima informacije oko tijela. Impuls ne bi došao do nas.
Zato i ne bismo vidjeli neko tijelo kako prelazi rub horizonta crne rupe.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimečet oľu 06, 2008 1:29 am

Zapravo nezna se što bi se dogodilo da gledamo tijelo koje se giba brže od svjetlosti. Pri brzini svjetlosti tijelo bi se ''zamrznulo'' gledano sa mirujućeg opažača, dok bi se frajer u toj brzini normalno micao iz njegovog sustava gledano.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimečet oľu 06, 2008 11:33 am

Tutankhamon je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
Omega Phoenix je napisao/la:
silver je napisao/la:
nego, kojoj ti ono sekti pripadas? adventistima?
pitam da znam za ubuduce, koga da izbjegavam od ljudi, pa..

Nemoj tako, on nam samo želi sve najbolje. Istina je da ima drugačiji pogled na vjeru, ali svatko od nas je poseban što se toga tiće :)
Ajd to ti objasni IKD-u !!! face Po njemu svi koji ne citaju bibliju idu u pakao ( Muslimani, Aboridani, Maje, Asteki itd... ). Mora da je u paklu jako velika guzva i ako ovako nastavi trebace se rezervacije uzimati face

Ja nigdje nisam napisao da oni koji ne citaju bibliji idu u pakao, ali sam rekao da oni koji ne zele zivjeti po bibliji da idu u jezero, svatko ima svoju volju
A to znaci upravo to sto sam gore napisao ! face


Isus ti daje priliku, cak je i umro za tebe, daje ti da slijedis njega i da zivis kako je on zivio i bude ti super, zivot pun blagosova i jos na kraju dobis vjecni zivot s Isusom u raju koji je nesto sto mi ne mozemo da zamislimo ili mozes reci ne Isusu i ne zeljeti slijediti bibliju i odluciti ne zivjeti po Bozjoj volji nego po svojoj i tada ces u zivotu patiti i bit ce ti tesko i jos na kraju ces se tako i tako pokloniti Isusu, jer Isus kaze da ce mu se svako koljeno pokloniti i jos ces zavrsiti u jezeru s sotonom i njegovim demonima, pa ti sad biraj, sotona jedva ceka da izaberes ovo drugo, jer ce tada biti odvojen od Bozje ljubavi i sto ces biti nesretan i sto ce ti se smijati kad budes bacen u jezero

evo to ti ja imam za reci, da je zivot s Isusom losiji od onog kojim sam zivio prije nebi sada bio ovdje i nebi ti ovo govorio, ali ako ti zelis patiti, Bog ti daje slobodnu volju i imas pravo na to, ti biras kako ce ti biti i gdje ces ici na kraju zivota, samo sto trebas je makuti svoje ja i svoj ponos i pokloniti se Bogu...
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitimečet oľu 06, 2008 11:40 am

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

niti ti niti ja neznamo taj broj, mozemo samo nagađati...sto ces ako saznas taj broj, spasiti sebe od smrti?

E super. Onda svemir ipak nije star 6000 godina. Jer da jest, možemo odrediti krajnju veličinu svemira uz pretpostavku da se širio brzinom svjetlosti.

Brzina svjetlosti u vakuumu je 300 000 km u sekundi.

1 godina ima 365*24*60*60 sekundi = 31 536 000 sekundi

Dakle 6000 godina = 1.89216*10^11 sekundi

U kilometrima to iznosi 5.67648 * 10^16 km.

Naravno pretpostavimo da se Zemlja nalazi u centru svemira, tada se u 6k godina svemir proširio na sve strane (jer svemir se širi), tada je radijus svemira najviše 6000 godina svjetlosti, a promjer dakle 12000 g.s. ili u kilometrima to je 1.13 *10^17 km

To je po Bibliji najveći mogući radijus svemira, dakle 12000 godina svjetlosti...

No nešto mi je tu čudno. Naša galaksija ima promjer od 100 000 godina svjetlosti, ta ne može biti veća od svemira!
Nešto mi tu 'smrdi', a to nisu moje noge.

Koliko sam shvatio, složio si se da je Bog zaslužan za Veliki Prasak, dakle sve je krenulo iz jedne točke.
Eto, izračunao sam ti maksimalni promjer svemira po Bibliji, mogu i maksimalni volumen ako želiš. Ma mogu i gustoću, samo reci, iako će to biti malo teže.

Samo da znaš, promjer naše galaksije se može odrediti paralaksom određenih 'rubnih' zvijezda tako da se dobi njihova udaljenost od nas, i sada ovisno o smjeru i kutu gledanja dobi se 3D slika galaksije i matematički se može odrediti promjer i polumjer.

Trebaš li još dokaza da svemir nije star 6000 godina ili će ovo biti dosta? Naravno pretpostavljam da znaš da je nemoguće postići brzinu veću od svjetlosti.

Inače dobi se nešto veći radijus da se računaju prijestupne godine

otkud ti ovih 100000g svijetlosti kad neznas koliko je zemlja stara, po tvojim izracunima, po stjenama je dokazano da je zemlja mlada i da je stara oo 6000god, sto se poklapa s biblijom

ja nisam rekao da je Bog ucinio prasak, to sam rekao da ti to mislis, ja sam rekao da praska nije bilo i da je biblisko stvaranje pravo stvaranje, a ti mi ne mozes dokazati da nije, cak si se jos vise prevario kad si rekao da je jaje bilo pravo a to je nemoguce...
[Vrh] Go down
Sponsored content





tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 29 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
tko zeli vjecni zivot?
[Vrh] 
Stranica 29 / 40.Go to page : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Next
 Similar topics
-
» tko zeli vjecni zivot?
» Trecina muskaraca i dalje zeli ozeniti djevicu
» Zivot poslije ljudi
» Otkriveni geni za dug zivot
» Virtualni zivot druga dimenzija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: