Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimesri lis 05, 2011 11:53 am

whee

Pirit ću si morati nabaviti. Relativno su mi nepoznata svojstva tog kristala, ali sviđa mi se kako izgleda.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimesri lis 05, 2011 4:19 pm

Alpha je napisao/la:
Mislim da smo spominjali na temi nesto...uglavnom je sam svoje slagala po slicnosti i po tome s kim se pune/prazne. Tako sam ih nekako i u kutiju poslozila :)

E, pa onda si riješila slučaj :)


Alpha je napisao/la:
Nego izasao je treci broj Blaga zemlje :D :D :D

A niste nam ni rekli kakvi su vam kamenčići? :)

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimesri lis 05, 2011 7:01 pm

Evo moji :)

Ametist:

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Dsc02972smanjeno


Tigrovo oko (zbilja je velik primjerak) :) :

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Dsc02973smanjeno


Pirit koji sam dobila je lijep ali onaj kojeg imam od prije je jos ljepsi pa sam ih zamijenila i stavila ''stari'' kristal u kutiju za primjerke iz Blaga zemlje:

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Dsc02974smanjeno


Evo i svi zajedno :)

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Dsc02976smanjeno

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Bobby
Stanica
Bobby


Male
Cancer Horse
Broj postova : 21
Age : 33
Location : Nedelišće Hrvatska
Registration date : 17.09.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimesri lis 05, 2011 10:07 pm

@Alpha lijepog Ametista i Tigrovo oko si izabrala...a ni moji nisu loši....stavio sam slike na Facebook stranicu: https://www.facebook.com/pages/Blago-Zemlje/260954173944394

možete zbaciti i like ako još niste :D
[Vrh] Go down
Star23
Prašina



Male
Sagittarius Rooster
Broj postova : 4
Age : 30
Location : Sarajevo, Federacija BiH, BiH
Registration date : 05.10.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimesri lis 05, 2011 11:13 pm

Zdravo :)
Ja sam novi, i imam jedno pitanje:
Ja sam iz Sarajeva i redovno kupujem Blago Zemlje,i danas sam pirit pokazao nani/baki i ona je bila odusevljena,i htjela je i ona pocet skupljat al ima jedan problem,gdje da nabavi prvi broj jer ih je nestalo...Moze li mi neko pomoc,moze li se nekako naruciti ?? Hvala :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimečet lis 06, 2011 10:00 am

Kod nas u Hrvatskoj je prvi broj na vecini mjesta povucen ali ga jos negdje ima. Sigurno je tako i u BiH. Malo potrazi na koscima koji su na zabitijim mjestima. Naime, kod nas sam bas na jednom takvom kiosku kojeg vidim iz auta, ali je zapravo na jako nezgodnom mjestu (raskrizje) gdje se ne moze normalno negdje stati, vidjela da imaju sva tri broja. Tu je manja frekvencija pa se valjda zadrzalo. Medjutim cak i ako ne najdes nema veze. Neka kupi drugi i treci broj, a Ametist joj kupi u nekom ducanu kristala :)
Takodje mozes pogledati na prvu stranicu (unutrasnju) casopisa i tamo ti pisu kontakti pa mozes nazvati i pitati da ti posalju postom. To bi najvjerojatnije funkcioniralo jer je prvi broj tek povucen i sigurno ga imaju na skladistima :)

Btw, dobrodosao na forum :)

@Bobby...vidjela sam tvoje Kristale 5 Ametist ti je super. Tigrovo je malo tamniji primjerak ali isto jako lijepi ides
Kada sam kupila prvi broj nisam ni znala (nije mi palo na pamet) da mogu birati pa sam uzela primjerak koji je bio izlozen. A zbilja je lijepi :) Tigrovo sam birala pa sam izabrala zbilja veliki kamen :D Priti su svi bili malo tamniji i kristali nisu bili preizrazeni kako to zna biti kod Pirita iako je i dalje komad lijep ali sam stavila ovaj koji imam od prije jer vise sjaji :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimečet lis 06, 2011 5:01 pm

E Alpha, hvala, baš su ti slatki. Sada mi malo žao što nisam kupovala doh
A posebno volim Tigrovo Oko... Samo što ja imam rećine od neobrađenog T.O. i totalno mi se sviđa u toj varijanti, ali bih volila imati i obrađeno, izgleda mi kao karamel bombon zubo .





_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimečet lis 06, 2011 5:11 pm

Sad mi se jedu karamele :P

E, ne znam jesam te vec pitala (malo sam rastresena danas) od kud si (pises "recine" pa pitam ;) )? :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
saturn
Prašina
saturn


Male
Aquarius Goat
Broj postova : 2
Age : 57
Registration date : 07.10.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimepet lis 07, 2011 2:40 pm

Recite mi kako mogu napuniti svoj ametist da dobije ljubičastu boju ?
LP SATURN
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimepet lis 07, 2011 2:53 pm

Ne znam neki recept da se Ametist natjera da potamni. Ako je primjerak svjetliji onda je takav.
Jedino za sto sam cula jesta da Ametist na suncu blijedi ali meni je Ametist na prstenu potamnio od izlozenosti suncu pa sad...

Ako imas neki primjerak "viska" isprobaj ga drzati na suncu pa ces vidjet sto ce se desit. Medjutim mislim da neke radikalne promjene (u bilo kojem smjeru) nece biti.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
saturn
Prašina
saturn


Male
Aquarius Goat
Broj postova : 2
Age : 57
Registration date : 07.10.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimepet lis 07, 2011 3:13 pm

Zahvaljujem na odgovoru Alpha. :)
Da li itko zna koji će se minerali i drago kamenje dobijati u idućim brojevima nakon 5 broja?
Ja sam kupio zasad ametist, tigrovo oko i pirit.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimepet lis 07, 2011 4:29 pm

@Alpha, nisi me pitala. Živim u ST, ali nisam tu rođena, ja sam ti žešći mješanac zubo

E, riješila sam se i ja priključiti prikupljanju kamenčića. Samo moram vidjeti hoću li moći prikupiti sve.

Saturne pozdrav, pretpostavljam da si pobornik Tradicionalne Astrologije...ili se varam?

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Bobby
Stanica
Bobby


Male
Cancer Horse
Broj postova : 21
Age : 33
Location : Nedelišće Hrvatska
Registration date : 17.09.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimepet lis 07, 2011 5:49 pm

Alpha je napisao/la:
Kod nas u Hrvatskoj je prvi broj na vecini mjesta povucen ali ga jos negdje ima. Sigurno je tako i u BiH. Malo potrazi na koscima koji su na zabitijim mjestima. Naime, kod nas sam bas na jednom takvom kiosku kojeg vidim iz auta, ali je zapravo na jako nezgodnom mjestu (raskrizje) gdje se ne moze normalno negdje stati, vidjela da imaju sva tri broja. Tu je manja frekvencija pa se valjda zadrzalo. Medjutim cak i ako ne najdes nema veze. Neka kupi drugi i treci broj, a Ametist joj kupi u nekom ducanu kristala :)
Takodje mozes pogledati na prvu stranicu (unutrasnju) casopisa i tamo ti pisu kontakti pa mozes nazvati i pitati da ti posalju postom. To bi najvjerojatnije funkcioniralo jer je prvi broj tek povucen i sigurno ga imaju na skladistima :)

Btw, dobrodosao na forum :)

@Bobby...vidjela sam tvoje Kristale 5 Ametist ti je super. Tigrovo je malo tamniji primjerak ali isto jako lijepi ides
Kada sam kupila prvi broj nisam ni znala (nije mi palo na pamet) da mogu birati pa sam uzela primjerak koji je bio izlozen. A zbilja je lijepi :) Tigrovo sam birala pa sam izabrala zbilja veliki kamen :D Priti su svi bili malo tamniji i kristali nisu bili preizrazeni kako to zna biti kod Pirita iako je i dalje komad lijep ali sam stavila ovaj koji imam od prije jer vise sjaji :)


Hvala, tigrovo oko sam namjerno uzeo takvo da zjenica dođe do izražaja (takvog sam želio) ,a ametist sam stvarno uzeo jednog od najlijepših dok su piriti bili svi podjednaki :D
[Vrh] Go down
Star23
Prašina



Male
Sagittarius Rooster
Broj postova : 4
Age : 30
Location : Sarajevo, Federacija BiH, BiH
Registration date : 05.10.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimesub lis 08, 2011 1:04 pm

Alpha je napisao/la:
Kod nas u Hrvatskoj je prvi broj na vecini mjesta povucen ali ga jos negdje ima. Sigurno je tako i u BiH. Malo potrazi na koscima koji su na zabitijim mjestima. Naime, kod nas sam bas na jednom takvom kiosku kojeg vidim iz auta, ali je zapravo na jako nezgodnom mjestu (raskrizje) gdje se ne moze normalno negdje stati, vidjela da imaju sva tri broja. Tu je manja frekvencija pa se valjda zadrzalo. Medjutim cak i ako ne najdes nema veze. Neka kupi drugi i treci broj, a Ametist joj kupi u nekom ducanu kristala :)
Takodje mozes pogledati na prvu stranicu (unutrasnju) casopisa i tamo ti pisu kontakti pa mozes nazvati i pitati da ti posalju postom. To bi najvjerojatnije funkcioniralo jer je prvi broj tek povucen i sigurno ga imaju na skladistima :)

Btw, dobrodosao na forum :)

@Bobby...vidjela sam tvoje Kristale 5 Ametist ti je super. Tigrovo je malo tamniji primjerak ali isto jako lijepi ides
Kada sam kupila prvi broj nisam ni znala (nije mi palo na pamet) da mogu birati pa sam uzela primjerak koji je bio izlozen. A zbilja je lijepi :) Tigrovo sam birala pa sam izabrala zbilja veliki kamen :D Priti su svi bili malo tamniji i kristali nisu bili preizrazeni kako to zna biti kod Pirita iako je i dalje komad lijep ali sam stavila ovaj koji imam od prije jer vise sjaji :)
Ma ja,vec nije to njoj tolko do minerala/kamena, vec nju casopis zanima,bas joj se svidio,a i uzeo bi joj kamen u ducanu, da ih ima kod nas,inace kod nas u sarajevu nema nicega.... sve moram preko interneta...
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimened lis 09, 2011 12:31 am

Ja večeras slučajno naletila na 2. i 3. broj...

@Stars, u časopisu ima broj za potrošače, i može se naručiti dodatno. I kažu: za BiH, molimo kontaktirajte nas na broj 063 538 444
A ako ti kojim slučajem zatreba broj za potrošače, javi ...

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
tiadora
Prašina



Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3
Age : 42
Registration date : 09.10.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimened lis 09, 2011 4:57 pm

Pozdrav svima!!nadam se da će mi netko odgovoriti na moje pitanje..nova sam ovjde.Kupila sam prije par dana narukvicu sa kristalima tigrovo oko,gorski kristal,rozenkvarc,karneol,aventurin i ametist,jedan pored drugog u nizu...ta narukvica mi zapela za oko i morala sam je kupit.budući da ne znam baš puno o kristalima ne znam kako da je očistim i napunim jer znam da ametist ne smije na sunce,a opet gorski kristal se puni na suncu.znam da se večina tih kamenčića može punit uz gorski kristal,ali kako da gorski napunim kad ne smije na sunce ametist,a svi su zajedno na toj špagici.da rastepem narukvicu? scratch možda nisam u pravu vezano za ovo sve,nisam baš stručnjak za ovo područje,to je sve što znam.samo molim pomoć kako da narukvicu ispraznim i napunim.hvala!
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimened lis 09, 2011 11:33 pm

@Tiadora, mislim da se kamenje koje imaš na narukvici može očistiti pod vodom.

Što se tiče punjenja, rozenkvarc i ametist se ne bi trebali izlagati jakoj sunčevoj svjetlosti.
Mogla bi nabaviti posebni komadić gorskog kristala i napuniti dotične kristale uz njega.

Malo je komplicirano reći kako bi najpogodnije mogla puniti narukvicu. misli
Bilo bi dobro da imaš orgonit, jer bi se tada kristali najlakše mogli prazniti/puniti.

@ Časopisoljupci, ispalo je da sam zasad kupila sve brojeve, iako mi nije bilo u planu. doh
Uglavnom, htjela sam dobiti kutiju za kristale, a tigrovo oko sam poklonila, jer već imam dva primjerka.
Nadam se da ubuduće neću nabavljati svaki broj, imam vjerojatno i previše kristala.

Pirit sam svakako htjela nabaviti, ali nisam vidjela baš neke impresivne komade, koji imaju kristaliće grozda.
Moj je velik i pomalo plosnat.

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Pirit


_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimepon lis 10, 2011 10:02 am

@Lyra...zivimo u istom selu, ovaj, gradu :D Hmmm...poznajemo li se mozda lol

@Athena...svidja mi se naziv "casopisoljupci" cerek A zasto bi bio problem da kupis i sve brojeve? Pa sto...ako ce biti lijepo kamenje ili neki zgodni dodatak kao sto je bila kutija... :)

Slazem se da Piriti nisu bili prereprezentativni. Ja sam si izabrala jedan ljepsi ali i dalje je to daleko od onoga kako Pirit zna izgledat lovely Zato sam u kutiju stavila moj 'stari' Pirit, a ovaj sam priduzila jos jednom kojeg takodje imam od prije :)

Pa Casopisoljupci jel se zna koji su iduci kamencici? :)

@Tiadora...kao sto Athena kaze za neke kristale se ne preporuca izlaganje suncu ali to je, kod nakita, nemoguce izvest. Izlaganje se izbjegava jer neki kristali na suncu mijenjaju boju tj. svijetle ili se ''zamute''. Tako za Ametist kazu da svijetli ali moj ametist na prstenu je potamnio. Svi navedeni kamencici mogu pod vodu za praznjenje. Punjenje mozes raditi i na mjesecini ili nabavi jedan samostalni komad Gorskog kritala i njega koristi kao punjac :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimepon lis 10, 2011 2:08 pm

@Alpha, imam već puno kristala i čak neke od njih redovito ne punim/praznim. no
Ukoliko bih nabavljala novu kolekciju, postavljam si pitanje gdje ih držati, koliko ću brinuti, možda bi mogla pametnije uložiti 30 kuna itd. :P

Trenutno razmišljam o tome da si nabavim orgonit. misli
Naime, planiram si svakako nabaviti kamenčiće gorskog kristala i hematita (rinfuza) za punjenje i pražnjenje, budući da imam dosta krupnijih kristala, ogrlica itd.
Na koji način vi uspijevate isprazniti/napuniti primjerice komadiće hematita?
Nekako mi se čini da dotični proces postaje previše dugotrajan i zamoran, ukoliko se radi o puno primjeraka pa je potrebno zakopati svaki kamen, proći mirisnim štapićem itd. Što predlažete?

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimepon lis 10, 2011 2:33 pm

uzmes zicu kakvu, poredas ih na nju, ispod zice stavis jedno 2 cunjica sandala i rostiljada moze poceti.. nakon toga.. cisti ko suza, o kojem god kristalu da se radi :D


Zadnja promjena: orca; pon lis 10, 2011 3:02 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimepon lis 10, 2011 2:36 pm

@Athena...Hematit se puni/prazni kraj Gorskog kristala. On ne voli vodu i nije ga dobro mocit.

Orgonit je isto dobar nacin. Ja ih imam vise. Orgonita, jelte :)

Sto se tice casopisa...punjenje i prazenjenje kristala je vazno ako se koriste. Ako su vise izlozbeni onda im nece nista biti i ako se ne pune/prazne. Ja sam si i za one koje vec imam kupila kutiju, a ove iz casopisa takodje planiram spremati u kutiju. U biti je jedino pitanje tih 25kn.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimepon lis 10, 2011 3:39 pm

@Alpha, znam da hematit ne voli vodu, ja ga zato praznim ukopavanjem.
Razmislit ću o tim kristalima iz časopisa, ne volim opet imati nešto o čemu dovoljno ne brinem, jer nema smisla. miga

@Orca, hvala na savjetu. :D
Lako mi je kad se kristal prazni pod vodom, a puni na suncu, međutim ukopavanje i ostalo je malo kompliciranije.
Imam jedan jako lijepi i krupni primjer celestita, kojeg nažalost ne mogu staviti pod vodu, jer se radi o geodi i uništava mu se podloga u kontaktu s vodom. Dakle, on već jako dugo stoji na polici i ne mogu ga prazniti/puniti.
Upravo zato bi orgoniti bili opcija. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimepon lis 10, 2011 4:26 pm

Celestit se prazni Hematitom. A koliko se sjecam treba ga drzati dalje od Gorskog kristala.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimepon lis 10, 2011 4:48 pm

Prazni se hematitom? misli
Može biti, iako mi je osoba koja se razumije u kristale rekla da bih ga mogla prazniti pod mlazom vode.
Mislim da je i pražnjenje vodom opcija. S druge strane, mnogi tvrde da ga treba izbjegavati puniti na suncu, međutim drugi pouzdani izvori govore da sunce ne smeta celestinu, iako se treba izlagati prilično kratko.
Uglavnom, izbjegavam ga držati u blizini gorskog kristala.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitimepon lis 10, 2011 4:52 pm

Ili se zakopa u zemlju. Citala sam da ga se moze punit na mjesecini. Za vodu se ne sjecam bas...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 24 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 24 / 35.Go to page : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: