Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimečet stu 10, 2011 1:09 am

Alpha je napisao/la:
Pa di si kupovala? Ja sam kupila na onom kiosku na okretistu trojke kod Lore. Tamo ih ima dosta :)

A svaki put kupujem na drugom mjestu. Sada sam išla u City one.

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimečet stu 10, 2011 1:22 am

I ja isto kupujem gdje se najdem u tom casu...pa ako naletis na suprotni kraj grada od City-ja pogledaj :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
misunderztood
Prašina
misunderztood


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 6
Age : 31
Registration date : 11.11.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimepet stu 11, 2011 6:30 pm

@Alpha
citala sam tamo negdje u prijasnjim postovima, tamo negdje oko 15. stranice i vidjela sam da mozes pricati s kristalima... kako to? htjela bih i ja komunicirati sa svojima ali ne znam kako no
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimepet stu 11, 2011 11:38 pm

Dobrodosla Misunderztood :)

Tesko mi je objasniti ali cu pokusati. Slicno je kao kada zelimo komunicirati sa nasim Duhovnim Vodicima. Tehnicki gledano svi bi mogli cuti (i pricati) sa Vodicima ali u praksi vecina ljudi to ne moze...ili bolje reci ne zna. Kod komunikacije sa energijama drugacijima od nase bitno je biti sto smireniji (sto balansiraniji). Znaci ako smo ljuti ili euforicni ili u nekom intenzivnom stanju onda teze cujemo (da ne kazem ne cujemo) finije energije. Vazno je biti opusten...pogotovo mentalno. I vazno je stisati misli...jednostavno samo biti prisutan. Misli pokrecu um (i obrnuto), a um nadglasava sve finije energije plus nas uvjerava kako je nemoguce da postoji ista osim njega (uma). Stoga ako pustimo misli da nam se "deru" u glavi i pustimo um da "vrti" neku svoju shemu onda, prije svega, nismo opusteni...
Uglavnom, kada si u stanju mira i prisutnosti u trenutku, bez buke misli tada mozes kontaktirati sa Vodicima pa tako i sa Kristalima :)

U principu kada si u tako balansiranom stanju uzmes u ruku Kristal i pustis da osjetis njegovou energiju...osjetit ces da ste se uskladili (da to tako kazem). Onda mozes pokusati uspostaviti komunikaciju. Ja sam to uskladjivanje dozivjela kao da se Kristal opustio pored mene. Komunikacija je izgledala kao da telepatski (iako to nije dobar izraz) dozivljavam njegovu energiju ali ne samo u glavi nego i citavim tijelom.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
misunderztood
Prašina
misunderztood


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 6
Age : 31
Registration date : 11.11.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimesub stu 12, 2011 3:26 pm

hvala ti puno hail bas cu to probati, valjda cu uspjeti s kojim whee
[Vrh] Go down
Isabela
Stanica



Female
Sagittarius Goat
Broj postova : 17
Age : 32
Registration date : 12.11.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimesub stu 12, 2011 7:13 pm

Bok svima! mase Biste li mi molim Vas rekli nesto o lapisu,crvenom jaspisu i tigrovom oku? Puno hvala!
[Vrh] Go down
misunderztood
Prašina
misunderztood


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 6
Age : 31
Registration date : 11.11.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimened stu 13, 2011 2:33 am

bok mase
danas sam se druzila bas s tigrovim okom, a i viskom od gorskog kristala, pa evo, stavit cu o tigrovom oku nesto gleda

boja: zlatno-žuta, zlatno-smeđa
tvrdoća: 6,5-7
gustoća: 2,58-2,64 g/cm3
kemijski sastav: SiO2, kremen
indeks loma svjetlosti: 1,534-1,540
disperzija: nema

Tigrovo oko je žuto-smeđo-crni fibrozni kvarc. Efekt mačjeg oka nastaje smjenjivanjem vlakana kvarca i azbesta. Boja potječe od oksida metala, ali mu upravo vlaknasta struktura i pravilna obrada daju sjaj.

Tigrovo oko je jedan od najpopularnijih minerala. Njegovo misteriozno mačje oko je intrigiralo ljude stoljećima. Grupu minerala kvarca koja pokazuje "mačje oko" nazivamo kvarc mačje oko ili šatojan kvarc.

Pošto tigrovo oko nije jedini mineral sa efektom mačjeg oka, treba ga razlikovati od minerala :
Mačje oko (cimofan hrizoberil).
Sokolovo oko je tigrovo oko koje umesto azbesta sadrži krokodolit (plavi azbest), nije bilo izloženo metalima pa krokodolit nije promjenio boju u zlatno-žutu.
Zeleno tigrovo oko (Arizona tigrovo oko), ali to je mineral serpentin. On nastaje u metamorfnim stijenama, a vlaknast izgled mu daje hrizolit.
Najveća nalazišta Tigrovog oka su u Južnoj Africi, Australiji, Burmi, Indiji iu SAD-u. Jako je osjetljiv na bilo kakve kiseline.


nasla sam ti ovo na wikipediji, al najjednostavnije ti je pronaci nesto o nekom kristalu tako da upises njegovo ime u google i tojeto miga


nego, isla sam danas na interliber i naisla sam na stand s kristalima, tako da sam si kupila kalcedon i dumortierit..... zanimljivo je da su oba povezana s grlom, dumortierit s grlenom cakrom, a kalcedon je dobar protiv bolesti grla i tog predjela... pokusavam jos prokuzit zasto su me bas ta dva zvala, ali valjda hocu nekad... nego, bio bi red ispraznit ih, pa idem za poslom cerek
[Vrh] Go down
Isabela
Stanica



Female
Sagittarius Goat
Broj postova : 17
Age : 32
Registration date : 12.11.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimened stu 13, 2011 2:29 pm

puno ti hvala na odgovoru :) obicno upisem u google ono sto me zanima,ali nema mi do odgovora ljudi sa iskustvom :P I ja sam bila na interliberu i kupila sam na tom standu lapis i crveni jaspis,pa se zato raspitujem o njima :D
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimepon stu 14, 2011 7:46 am

pozdrav svima na ovoj temi,
malo UPOZORENJE :

Svaki kristal koji nabavite na bilo koji način, čak i ako ga sami nadjete u prirodi, vremenom je poprimio odredjenu 'Kvalitetu' ili "Kvalitete". Ovo upozorenje i savjet puno je važnije i bitnije za kristale nabavljene ili kupljene od nekoga, nego one koje ste eventualno pronašli, a još bitnije za kristale koji su bili u nečijem posjedu dugi niz godina i bili izloženi mnogim dodirima i pogledima.
Kada kupujete kristal nije se loše raspitati gdje je boravio (bio smješten) i koliko dugo. Povijest pojedinih kristala može biti vrlo zanimljiva i ako prije niste pitali te stvari, probajte, mogli bi se iznenaditi sa 'pustolovinom' pojedinih komada prije nego što su došli u vaš posjed, a da ne pričam kako će vam to olakšati proces sa kojim bi se, za svoje dobro trebali barem malo pozabaviti, a koji ovdje imam namjeru opisati.
Inače pojedini trgovci koji su duže u ovom poslu ili oni koji se eventualno sami bave ovim stvarima znat' će zašto ih to pitate i odmah vam reći bitne detalje o uvjetima u kojima je taj 'komad' u koji ste se zagledali boravio (nažalost takvih trgovaca je sve manje i sve se više radi samo o novcima)

..ovdje neću pre duboko ulaziti u detalje jer sam primjetio da ljudi uopće sve manje vole čitati, pogotovo ako nešto ne razumiju, a za objasniti mehanizme djelovanja Kristala na fizičkoj i duhovnoj razini i uopće samu prirodu kristala bile bi potrebne stranica texta.
Svejedno, ako nekoga bude zanimalo detaljnije o ovoj konkretno temi neka kaže.
Morali bi jedino znati kako su gotovo svi kristali gradjeni i na molekularnoj i na atmoskoj razini u pravilnim sekvencama i u neobičnoj simetriji za prirodu.. ovo je fizički 'kvalitet' kristala koji je bitan i za egzaktnu znanost i za Alkemičare primjerice, a nastaje radi niza vrlo 'intenzivnih' utjecaja i uvjeta kao što su ogroman tlak, temperatura, isparavanje etc.
Starost kristala veoma varira i na Zemlji kontinuirano nastaju novi mladi kristali, ali vrlo je vjerovatno da se sveukupno vrijeme koje ćete vi provesti sa nekim kritalom može usporediti sa jednim njegovim danom (maximalno) ili vjerovatnije jednim satom, ako bi uzeli u obzir njegov 'životni vijek' i usporedili ga sa našim (neki najstariji kristali na Zemlji procjenjuju se čak na milijarde godina starosti). Ovo je bitno znati ljudima koji ne razmišljaju kratkoročno ili na način "šta me briga šta će bit' kad mene ne bude"

Dakle, nekoliko praktičnih savjeta i napomena:

-Kristal koji se pravilno ne pripremi za korištenje može više štetiti nego korisiti !
-Koristiti kristal za svrhe i na načine za koje niste uvježbani bolje ne koristiti,
-Oštećeni kristali ili jako mutni kristali (osim ako i inače nisu mutni) u velikoj mjeri smanjuju ili čak poništavaju djelovanje kristala (ovisi i o namjeni)
-Ne kupujte kristale unaprijed pripremljene za "specijalne" namjene od ljudi koje ne znate ili od ljudi koji tvrde kako će vam u sumnjivo kratkom roku dati sumnjivo velike benificije, po sumnjivo "pristupačnim" cijenama (Ja osobno ne bih kupovao bilo kako unaprijed pripremljene kristale)
-Ne vjerujete ljudima koji vam govore da im je kristal "rekao" bilo što u vezi bilo čega, a pogotovo ne u vezi vas jer se, u najboljem slučaju, radi o osobi razvijene imaginacije i ništa više, u gorem slučaju o vještom prevarantu ili još gorem o osobi koja zna programirati kristal za čudne i bizarne funkcije (o ovome eventualno u drugom postu)


Ovdje ću se baviti samo prvim dijelom prakse Pripreme kristala koji je zapravo cijela bazirana na čišćenju kristala.
Vidio sam nekoliko nečijih postova koji su spominjali "komunikaciju sa kristalima", i iako je ne bih nazvao "komunikacijom" zato jer je većinski jednosmjerna i to putem Čovjek-Kristal, ne obrnuto, mogao bih je nazvati svojevrsnim 'Odnosom'.
Iako su odredjeni kristali sposobni prenositi vrlo suptilne frekvencije i povezivati čovjeka sa primjerice vrlo Finim funkcijama njegovih 'Eteričnih' organa, kao i odredjeni drugi koji su sposobni prenositi poruke i to doslovno i na fizičkom i na eteričkom planu, oni ipak nisu zasebno takvi da ih možemo nazvati "svjesnim" a pogotovo ne "sugovornicima". Oni mogu imati svojstva vrlo svojstvena nekoj 'Atmosferi', nekom 'planu postojanja', 'nekom biću ili entitetu čak', ali kristal kojeg i dalje smatramo Mineralom zapravo, nema oblik svijesti koji bi nam u stanju bio nešto reći u našem terminološkom značenju riječi "reći".
S druge strane sve duhovne tradicije Istoka (i Sumera) smatraju ga oblikom Bića (što on i jest u jednom kontextu) ali znajte da nećete sa njim na kavu i razgovor o dnevnoj politici ili bilo kakav drugi 'razgovor', a ako ga čujete i osjećate da vam nešto govori i poručuje znači jedino da ste prilično maštovita osoba.

"punjenje" kristala, kako to danas ljudi popularno nazivaju često se uopće ne radi na načine koji se danas savjetuju i prakticiraju i čovjek koji je imalo upućeniji u ovu temu znat će odmah gdje je i kako došlo do efekta "gluhog telefona" i to takav odmah uočava. Kako svi ti savjeti i imaju neka uporišta u istini, ali ostali su samo komadići te istine rasparčani amo i tamo i to često komadići koji su sami po sebi netočni ili iskrivljeni ponavljanjem i prenošenjem kroz vrijeme.
Sve svrhe i načine upotrebe različitih kristala bilo bi gotovo nemoguće pobrojati na jednom mjestu, ali mislim da su glavne svrhe više ili manje pokrivene i na ovom forumu koliko sam imao prilike vidjeti.
TAkodjer sam primjetio da su na nekoliko mjesta prilično uredno i točno pobrojani kristali i iznešena njihova glavna svojstva (neka druga pak drevna Alkemijska svojstva odredjenih kristala danas se ni ne znaju u potpunosti, a službena Znanost tek je odnedavno shvatila neke utjecaje kristala na atmosferu Zemlje iako se sve tajne još ne otkrivaju ni Znanstvenicima istraživačima koji se bave Kristalima)
"punjenje" dakle kristala na mjesečini je jedna od takvih gluhih telefona i staviti kristal da bude vani na Mjesečini ovoliko ili onoliko sati/noći neće puno promjeniti funkciju vašeg kristala (ma koji on bio) niti će ga "napuniti"...
Ovo nije razlog da odredjena prava punjenja nemaju veze sa mjesečevim mjenama, ali nema nikakve veze sa ostavljanjem kristala vani, pogotovo ne za Punog Mjeseca (čak potpuno suprotno mladog Mjeseca i to ne izlaganjem...)

Svaki kristal koji se koristi danas ima jednu (ili po-nekada više) zajedničku osobinu i sa tom osobinom u mogućnosti je djelovati na čovjeka i okolinu, a to je 'titraj' odnosno 'vibracija' odnosno 'frekvencija'.
Svaki kristal takodjer u sebi ima dio magnetične i dio električne prirode, ovisno o segmentu i prirodi nekog kristala, a ima i odredjenu, sebi svojstvenu, elektromagnetsku funkciju koja je razultat 'relacija' ovih "segmenata".


Priprema kristala
Praksa, fundamenti (I-dio)

Čišćenje Kristala:

Pod pretpostavkom da ste na Kristal 'slučajno naletili' i kupili ga ili našli/dobili na poklon (često se dogadja upravo ovo kada "kristal nadje/odabere" svog budućeg vlasnika

1. Nakon što se zadovoljni i sigurni odabirom kristala, odnesite ga direktno na mjesto gdje živite (bez usputnih stanica, ulazaka u druge dućane i sl.), ali ga nemojte odmah unositi u kuću/stan već ga ostavite negdje ispred ulaza i negdje na sigurno, dalje od pogleda, dok ne pribavite sve što vam treba (za naprednije: dok ga nosite sa sobom do odredišta vizualizirajte Srebrni Iko-saedar oko samog kristala i održavajte ga sve do koraka 2.)
2. Iz kuće uzmite konac (što čvršći crni ili bijeli, ako nemate onda što neutralnije boje, ako nemate ni to onda tanki konopčić. Boja je bitna zbog vas i moguće distrakcije oka, ne zbog utjecaja na kristal), uzmite upaljač (onaj što jednostavniji plinski najbolje, ne šibice), uzmite još i bilo kakvu posudu za vodu što veću (može i boca po mogućnosti ne plastična ali ako nemate nikakve druge i ta će poslužiti. Ukoliko blizu kuće imate bilo kakav izvor ili dovod vode za zaljevnje vrta recimo, tada vam posuda ne treba) i uzmite sa sobom jednu malu lopaticu, ako nemate malo veći nož.
3. Nadjete pogodno mjesto udaljeno od pogleda znatiželjnih ljudi, najbolje negdje u prirodi, kristal zavežete sa sve 4 strane što čvršće sa Koncem ili konopčićem i polako zavrtite (ruka je malo izand glave dok vrtite) kristal oko sebe u smjeru Kazaljke na satu, prilikom vrtnje pokušate uskladiti ritam sa vašim najugodnijim i najlakšim pokretima ruke i tijela da bi se vrtnja dešavala, ukoliko je brzina vrtnje dostatna da izazove zvučni efekt "paranja zraka" tim bolje (ovo nije obvezno, pogotovo ako imate nekakav veliki kristal, ali ako uspijete, puno olakšava na stvari).
3a) Kada vidite da je vrtnja postala rutinska i da ne 'trošite' ni puno misli ni puno snage i motorike na ovo počnite sa razmišljanjem/idejom kako zrak kroz koji prolazi Kristal ne samo da prolazi oko oblika kristala nego i da "načinje" prvi sloj molekula unutar kristala i na taj način da polako počinje "ulaziti" u Kristal sve dublje i tako pročišćava bilo kakvu moguću "prljavštinu", 'Kvalitetu' ili "dojam" koje je Kristal do sada mogao pokupiti.
3 b) Iz razmišljanja i takve ideje uvjerite se u to i predjite na Vizualizaciju te ideje, Pokušajte to 'Vidjeti' pa makar i samo u glavi, ostvarite to....
3 c) Kada vam je jasno da u kristal definitivno ulazi zrak i pročišćava Kristal uložite dodatnu volju i brzinu vrtnje i tako sve dok Zrak ne bude mogao "normalno strujati" kroz Kristal bez tamnih ili sivih "prekida u Kristalu" ... ako one postoje i dalje tada ostavite čišćenje vašeg Kristala sa Elementom Zraka za kasnije i krenite na pročišćavanje sa elementom Zemlja


Ovdje za sada moram stati jer nisam u mogućnosti nastaviti pisati .. sutra objavljujem ostatak "magijskog Čićenja kristala kroz elemente"
Sve tehnike koje ovdje pišem pretpostavljam da će raditi ljudi koji imaju barem neka iskustva sa Vizualizacijom, koncentracijom i drugim BAZNIM vježbama. Ukoliko nemate postoji velika šansa da nećete uspjeti sa ovakvim ili sličnim tehnikama sa kojima ću ovdje nastaviti ....

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 12:44 am

Misunderztood...i, jesi pokusala? :)


Jel netko zna koji Kristal izlazi u ovotjednom Blagu Zemlje? 8)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 12:52 am

Karneol ...

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
misunderztood
Prašina
misunderztood


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 6
Age : 31
Registration date : 11.11.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 11:07 pm

jesam, bilo je......pa recimo neobicno suspect mislim da to nije nacin na koji ti komuniciras, ali mislim da sam uspjela stupiti u kontakt s piramidom od lapisa misli dosla sam relativno brzo u neko cudno stanje svijesti, kao meditacija i mislim da mi je kamen pokazao neke slike, vjerojatno sto je sve prosao dok nije dosao u moj dom.... mozda brijem... pokusat cu opet nekad kad budem imala vise vremena pa javim 8)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 11:27 pm

Pa, nisam ni ja to puno prakticirala... To svakako nije komunikacija tipa dijalog poput komunikacije s Vodicima ili tako...cisto prijenosi energije/vibracije koji su vise ili manje uskladjeni s nasom energijom (kao sto sam pisala) i onda dozivljaj toga...ali je jako lijepo (meni bilo)...
Zanimljivo je ovo sto kazes da si mozda stekla uvid u to kroz sto je Kristal prosao :)
Tesko je, pogotovo u pocetku, dozivjeti i razumjeti stvari koje dozivljavamo. Cesto pomislimo da haluciniramo ili da smo poludjeli...tako da te kuzim...
Javi kako napredujes...pomisao da brijes je normalna ;) S vremenom ces nauciti razlikovati kada su u pitanju (auto)sugestije (tj. kada "brijes"), a kada je to nesto drugo :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Isabela
Stanica



Female
Sagittarius Goat
Broj postova : 17
Age : 32
Registration date : 12.11.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimesri stu 16, 2011 12:27 am

Moze jedno pitanje koje me jako zanima.....Kako se tocno doslo do svojstava dragog kamenja,tj.kako se zna za sto koji kamen sluzi...? Tko je to prvi otkrio....? :/

I zna li netko kada izlazi broj s ahatom..? :P
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimesri stu 16, 2011 12:49 am

S time se svijet bavi oduvijek, magija povezana s kamenjem je prisutna od najdavnijih vremena, a ako je Atlantida postojala, onda su sigurno otamo došli korijeni cjelovitog razumijevanja kristala. :)
U novije vrijeme, razvojem alkemije počelo se pripisivati određena svojstva kamenju, a to su činili još narodi Egipta i Grčke, da bi to nastavili srednjevjekovni i kasnije renesansni magičari.
U kemijskom smislu analiza kamenja počela se provoditi uvelike od 17. i 18. stoljeća nadalje, kad su prvi puta objašnjavani sustavi kristalne strukture, njihova simetrija, primjese i sl. Veliki se broj ljudi profesionalno bavio kristalima u ovom ili onom obliku, a još je više bilo kolekcionara minerala, posebno u brdovitim krajevima gdje se kristali češće i nalaze. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Isabela
Stanica



Female
Sagittarius Goat
Broj postova : 17
Age : 32
Registration date : 12.11.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimesri stu 16, 2011 2:06 am

hvala na odgovoru MoW :D Ali kako znamo da se znacenja nisu iskrivila do danasnjeg doba...?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimesri stu 16, 2011 11:18 am

@Isabela...dobra pitanja. Mislim da se tu radi o drevnim znanjima do kojih se bas i ne zna kako se tocno dolazilo. Postoje ljudi koji znaju tocno koja biljka je za sto i sto ce se dobiti odredjenom kombinacijom biljaka bez da su ucili ista o tome. Kazu da njima biljke govore. To postoji cak i danas. E sad da li je nesto slicno bilo s kristalima...ne znam... I da li zapravo govore biljke i kristali ili su samo kanal za poruku...
Danasnja znanja o djelovanju kristala temelje se (kao i vecina drugih stvari) na tim starim znanjima...koliko su se iskrivila...pa vjerujem da jesu nesto...ili ako i nisu da dosta znanja nedostaje.

Inace zanimljivo je kako se boja kristala podudara sa bojom cakre za koju se taj kristal koristi :)



Danas je doslo novo Blago zemlje. Karneol. Kupila sam si jedan mali ali lijepi :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Isabela
Stanica



Female
Sagittarius Goat
Broj postova : 17
Age : 32
Registration date : 12.11.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimečet stu 17, 2011 12:22 am

pretpostavljam da su takve osobe danas rijetke :/ ....Zahvaljujem na odgovorima :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimečet stu 17, 2011 10:50 am

Pa evo recimo sestra Bernardica...ona se bavi ljekovitim biljem... LINK

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Isabela
Stanica



Female
Sagittarius Goat
Broj postova : 17
Age : 32
Registration date : 12.11.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimečet stu 17, 2011 7:55 pm

jako zanimljivo,hvala na linku....a ima li netko tko razumije kristale na taj nacin....? I ako nije problem,mozete li mi molim vas reci koji je kristal najbolji sreconosa :P Znam da karneol ima tu ulogu,ali trazim neki jaci.....
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimečet stu 17, 2011 8:10 pm

Isabela je napisao/la:
hvala na odgovoru MoW :D Ali kako znamo da se znacenja nisu iskrivila do danasnjeg doba...?

Inače ovo je dosta zanimljivo pitanje od Isabele, bitno je i mislim da nije bez veze.
I ne samo da je postavila pitanje nego je djelomice načela odgovor.
Danas ima jako puno informcija o Kamenju i Kristalima, ima mnogo informacija o svemu tome, ali sam se uvjerio da je u Ezoteričnom svijetu mnogo (previše) kontradikcija i da svako vrti svoju priču, a da ne pričamo o kontradiktornim, netočnim i prevarantskim biznisima od Indije do Europe koji zgrću masne apre na kojekakvim budalaštinama.

Postoje dva izdavača (jedan u UK drugi Indijski ali isto se bavi publikacijama na engleskom jeziku) koji drevne Ayur-Vedske textove i knjige o Kamenju i kristalima uopće ne diraju, ne obradjuju i ne tumače na "svoj način" već ih samo objave u doslovnom prijevodu (doslovno prevoditi Sanskt je teško, ali i najtočnije jer je to jezik koji je imao specifikaciju za svaku i najmanju sitnicu. Svaki termin i svaka definicija strašno su precizni i usmjereni na što se misli).
Ovakva literatura nije i ne može biti iskrivljena pa ako netko želi imati textove i informacije o svojstvima u originalu ja bih preporučio takve stvari.

Fizikalna-Kemija je vrlo točna i predstavnici ove Kemije se slažu i u Kini i u Americi i u hrvatskoj što se tiče svojstava pojedinih kamenja, njihovog sastava i nastanka, mislim da je pametno znati neke detalje i o ovome jer sa tim informacijama možete usporedjivati i vremenom naučiti procjenjivati koji kamen bi mogao čemu služiti, koji kristal kako otprilike djelovati i sl. i takodjer bi doveli svoje znanje do nivoa gdje bi vas bilo teško nasamariti ili prevariti.

Obim ovih znanja i informacija prilčno je velik (ogroman) i ljudi se obično specijaliziraju za nešto što ih najviše privlači, znajte samo da imati kamen koji držite oko vrata ili pored kreveta a pročitali ste u nekoj knjižici kako pomaže kod artritisa ili doprinosi kreativnosti kada se 'Žuti Safir' stavi na kažiprst su informacije predškolskog uzrasta i takva znanja nisu prava.
Imao sam u ruci Knjižurinu od 300 stranica koja se bavi "rukovanjem" i to isključivo Safirima (svih vrsta), načine upotrebe, djelovanja, pripreme, čišćenja, usvajanje (svojatanje) Kristala, čuvanje i energetsko impregniranje tih kristala. I ostavljanje Kristala na Punom Mjesecu nema nikakve veze.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimečet stu 17, 2011 8:19 pm

ada pričamo o sreći i posebnom 'srećonosnom' kristalu ili kamenu za sreću tu bi više možda prvo trebala odrediti koji si tip Čovjeka po Ayur-Vedi (odgovoriš na 50 pitanja i staviš se u kategoriju u kojoj imaš najviše odgovora), zatim odrediti gdje ti je Sunce i Mjesec, ali isključivo po Jotish-u ne po Zapadnoj Astrologiji i na kraju odrediti koji bi ti kamen najviše odgovarao općenito i generalno uzevši sve u obzir.
Ovako bi omogućila da ti Kamen (nakon što ga pripremiš i nakon što ga magnetiziraš 'Kvalitetom Sreće') zaista u nekim situacijama bude od pomoći, iako bi te savjetovao, ako si zaista oslučna i motivirana da nadješ takav kamen da napraviš sve ove stvari, ali i da si umjesto kamena općenito za sreću odrediš neku Kvalitetu koja nije toliko generalna i apstraktna.
Kod ovih stvari što konkretnija ti je ideja i Kvaliteta koju priželjkuješ, odnosno što ju više preciziraš to ćeš moći naći konkretniji i kamen i lakše (puno lakše) ćeš ga moći magnetizirati takvom konkretnom 'kvalitetom' .
Ovo je zato što je definicija sreće vrlo širok pojam i morala bi si vrlo točno precizirati u glavi što je ona za tebe. Ta definicija kako bi ti starila bi se sigurno mjenjala ... nastavak sama znaš ..
[Vrh] Go down
Isabela
Stanica



Female
Sagittarius Goat
Broj postova : 17
Age : 32
Registration date : 12.11.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimečet stu 17, 2011 8:48 pm

nisam ocekivala ovako siroke odgovore,ali sam jako zahvalana Kahali :) Mozes li mi preporuciti neke knjige za pocetak o ciscenju kamenja i svojatanju i kako bih tocno mogla saznati koji sam tip covjeka i gdje su mi Sunce i Mjesec....?
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimečet stu 17, 2011 9:05 pm

ako hoćeš mogu ti poslati pitanja (ili bih možda čak mogao to objaviti na novoj temi) pa da si ljudi mogu odrediti tip osobe po Ayur-Vedi (Kappa, Vata i Pitta) ... inače to je jako bitno za tretiranje i razumjevanje svih bolesti i za razumjevanje svog tijela uopće.
Položaj Sunca i mjeseca bi si mogla probati čak i preko net-a naći ako uspiješ doći do stranice koja ti automatski izračunava Astrološki znak i podznak po datumu i vremenu rodjenja, onaj znak koji ti izadje (po Jotish-u) to ti je pozicija Sunca, Podznak Mjeseca, NE PO ZAPADNOJ astrologiji jer nije točna !!
Što se tioče Literature ima toga puno, za početak pročitaj onaj moj dugački post sa stranice komentara prije ove (44) tamo sam naveo neke detalje oko opreza kod kupovine kamenja i počeo pisati o pripremama i čišćenjima.
Ja ću u medjuvremenu naći šta imam po kući što je dobro od literature pa ti kažem autora i ime knjige .
[Vrh] Go down
Isabela
Stanica



Female
Sagittarius Goat
Broj postova : 17
Age : 32
Registration date : 12.11.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitimečet stu 17, 2011 9:29 pm

mislim da bi bilo bolje da pitanja postavis ovdje da i drugi mogu odrediti tip osobe :) Sto se tice znaka on je strijelac,a podznak je ispao rak.....Sto tocno predstavlja mjesec u raku i sunce u strijelcu....? Tvoj post sam vec prije procitala i bio mi je zanimljiv,a sto se tice literature to bi mi jako pomoglo :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 27 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 27 / 35.Go to page : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: