Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?

Go down 
+10
Athena
primitive101
Blizzard
Sedežničar
Archangel
wanderer
MoW
Legionar
Chakotay
Alpha
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 7:03 pm

@Chakotay, dobro, ali ono što mogu iščitati iz tvog posta temeljeno je na vjeri. Kao što si rekao ne možemo spoznati Boga, pa ne možemo niti spoznati hoćemo li zapravo umrijeti i nestati, ili se sjediniti s nečim. Ljudima na taj način opet ostaju nada i vjera, ali hoće li oni biti sretni samo od toga? Ne, neće. Nije dovoljno da se mi posvetimo samima jer mi ne možemo niti na same sebe utjecati dok drugi vrše teror nad nama. Čak i kada ne bi vršili nad nama, ne bi bili sretni jer bi vršili nad drugima i imali bi težnju to popraviti. Dobro, što onda? Jel bi ovaj Planet trebao ostati jedna velika mučionica? Jer Planet će to ostati ako se ljudi ne budu borili. Pitao si me kako se boriti? Zašto me to zapravo pitaš? Siguran sam da znaš odgovor. Zapravo, uopće ne želim da to itko pita ikoga. Ne treba nam netko drugi davati odgovore i biti vođa, ima ih i previše. Bilo bi žalosno kada se netko na takvu priču ne bi zamislio i već sam od sebe vidio što on može promijeniti i kako može djelovati.

Kad smo na njegovom primjeru, Dalaj Lama pristaje da Kina preuzme sve vanjske poslove Tibeta, ali moli da unutarnje uređenje ostane u njihovim rukama. Dalaj Lama je vjerojatno svjestan toga da pitanje nacionalnosti nije važno. Bitno što će Kinezi učiniti s ljudima na Tibetu, a ne sa samim Tibetom. Zna on jako dobro što žele s Tibetom i zato, kad se ne može borit, moli. Ne bi molio kada bi bilo tako kao što to ti kažeš.
Misliš da bi velike vjerske vođe ljude koje sam naveo u Africi pozivale na okretanje samima sebi i da je smrt samo prolazno stanje? Ne slažem se uopće. Isus se borio i za borbu dao svoj život. Pozivao ljude da ne niječu same sebe. Što je bilo s Petrom i njegovim nijekanjem? Isus je odlazio među ljude i pričao im je. Nije imao svoju ložu, bavio se sobom i mislio:"Ako se netko želi promijeniti ili popričati sa mnom, neka mi dođe". On je svojim učenicima rekao da šire njegov nauk. Itekako je bio za borbu.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."


Zadnja promjena: Legionar; uto stu 23, 2010 7:10 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 7:07 pm

primitive101 je napisao/la:
Akcija sirokih razmjera je po meni nemoguca jer jedini nacin je da pobijes sve zle ljude kroz neku masovnu egzekuciju a duhovni i dobri ljudi su toliko blizu bogu da ni ne pomisljaju na neki takav nacin.A pricom i mirnim reagovanjem ne mogu promjeniti ego zlih ljudi.Tako da je situacija zeznuta.
Upravo tako. Čak i kada je država tako sudski ustrojena, opet dolaze luđaci na vlast. Niti se ne možeš boriti protiv takvih ljudi, a da ne naneseš nepravdu. Budući da dobri ljudi teže nenanošenju nepravde, očito im jedna stvar fali koja bi bila uzrok posljedici - zajedništvu dobrih ljudi. Možda fali optimizma?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 7:40 pm

Po meni danas se realno moze obezbjediti da struja,voda,obrazovanje,osnovna medicinska njega ,pregledi i savjeti kao i osnovna hrana(hljeb,pirinac,ulje,secer) bude 100posto besplatna,pa cak iako ima 6ipo milijardi ljudi.Jer 10 ljudi kada su slozni(kolektvini) cuda rade,a ne 6 milijardi.A opet i deset ljudi koji su zli mogu cuda da urade.

Ali sustina je da ljudi zavise od hrane,pica,grijanja i mjesta boravka.SVE ostalo je nebitno pa i obrazovanje,umjetnost,nauka itd....Ovo prvo je osnova.A moze se svima obezjbjediti,i niko se vise ne bi palio na koka kole,glupe tv kanale,na grickalice,droge,alkohol itd...I to ljudi koji odlucuju znaju.Ne moze neko biti toliko zao i lud da iz zabave ide okolo i vrsi neka zla i nepravdu.Ljudi to rade jer nemaju izbora,nemaju osnovu za ZIVOT.I kad im je zivot ugrozen onda proradi ono zivotinjsko u njima i zdravo.Lako ces ti 1000 ljudi koji su gladni povest u rat,jer oni su ko hipnotisani kad su gladni i ne vide dovoljno siroko,nego sljepo prate vodju radi malo hljeba.A covjek koji ima osnovu za zivot ima sve.Ne treba njemu lamburgini,vile,zlato,odjeca i obuca skupa itd....To su stvari koje su zarazile svjet zbog pranja psihe radi profita.Ljudski ego je pun rupa i ko to zna moze manipulisati ljudima.

Ali daj ljudima osnovno i vidices kako zlo nestaje...

Po meni je to poenta.Nemozes ti tek tako ici sirit ljubav a umires od gladi.Prvo moras osnovne potrebe zadovoljit,a fora je sto su danas vladari iz sjenke napravili svjet u kojme ljudi gladuju,a TRILIONI se trose na oruzje itd....

Meni licno daj malo hrane,topline,krevet,drugove,curu i knjige i ja sam u raju.Ni na kraj pameti da bi robovo nekoj korporaciji da bih mogao kupiti ferari....
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 11:05 pm

Kad malo bolje razmislim čini mi se da se svakodnevno događa prelazak na viši duhovni nivo.
Ako u svijetu svaki dan umre x tisuća ljudi, njihova smrt nije ništa drugo nego prelazak na viši nivo postojanja.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 11:41 pm

@ Wand...jeste ali pricamo o drgacijem prelasku,dok smo zivi....
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 11:58 pm

primitive101 je napisao/la:
@ Wand...jeste ali pricamo o drgacijem prelasku,dok smo zivi....

Živimo i nakon smrti u nekoj drugoj formi/obliku.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimesri stu 24, 2010 12:03 am

Pa dobro,ali to nije tema...
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimesri stu 24, 2010 12:05 am

A što je tema roll
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimesri stu 24, 2010 12:06 am

Bice da je odje neko lud,ajde ja cu reci da sam to ja,da ne spamujemo temu. cry
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimesri stu 24, 2010 12:08 am

Tema je prelazak na kolektivno viši nivo - ali ovdje na Zemlji dok smo živi :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
tulwar
Stanica
tulwar


Male
Sagittarius Tiger
Broj postova : 28
Age : 37
Registration date : 16.11.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimesri stu 24, 2010 12:58 am

ajde ovako zamislimo da ima 8 levela(denzitetu) svijesti nama znanih
( http://www.forumohalu.org/index.php?action=printpage;topic=2480.0 )
stim da smo mi sada kao i nas planet na 3levelu(DENZITETU) te kolektivan prijelaz u ovom fizickom tijelu nije moguc!!!!!!
ovako ako vijerujete 2012godini da bi trebao biti preokret tada bi zemja trebala poceti prelaziti u 4D ili ti savrsenu ljubav a sad ljudi kako umiru njihove duse dobivaju druga vozila na drugim mijestima jer je zemlja samo usputna stanica u razvoju duse!!

na zemji trenutno ima dusa sa 4D,5D, i jako malo iz 6D koji bi trebali primjerima pomoci i pripremiti duse na taj prijelazak.

evo ovako imas OPS (oprijedjeljenost prema sebi) i OPD (oprijedljenost prema drugima) na visi D idu oni koji su OPD

ja sam sad tu svega nabacao i oprostite za to sta god vas zanima pa napisem vise ..........


primitive101 je napisao/la:
Po meni danas se realno moze obezbjediti da struja,voda,obrazovanje,osnovna medicinska njega ,pregledi i savjeti kao i osnovna hrana(hljeb,pirinac,ulje,secer) bude 100posto besplatna,pa cak iako ima 6ipo milijardi ljudi.Jer 10 ljudi kada su slozni(kolektvini) cuda rade,a ne 6 milijardi.A opet i deset ljudi koji su zli mogu cuda da urade.

Ali sustina je da ljudi zavise od hrane,pica,grijanja i mjesta boravka.SVE ostalo je nebitno pa i obrazovanje,umjetnost,nauka itd....Ovo prvo je osnova.A moze se svima obezjbjediti,i niko se vise ne bi palio na koka kole,glupe tv kanale,na grickalice,droge,alkohol itd...I to ljudi koji odlucuju znaju.Ne moze neko biti toliko zao i lud da iz zabave ide okolo i vrsi neka zla i nepravdu.Ljudi to rade jer nemaju izbora,nemaju osnovu za ZIVOT.I kad im je zivot ugrozen onda proradi ono zivotinjsko u njima i zdravo.Lako ces ti 1000 ljudi koji su gladni povest u rat,jer oni su ko hipnotisani kad su gladni i ne vide dovoljno siroko,nego sljepo prate vodju radi malo hljeba.A covjek koji ima osnovu za zivot ima sve.Ne treba njemu lamburgini,vile,zlato,odjeca i obuca skupa itd....To su stvari koje su zarazile svjet zbog pranja psihe radi profita.Ljudski ego je pun rupa i ko to zna moze manipulisati ljudima.

Ali daj ljudima osnovno i vidices kako zlo nestaje...

Po meni je to poenta.Nemozes ti tek tako ici sirit ljubav a umires od gladi.Prvo moras osnovne potrebe zadovoljit,a fora je sto su danas vladari iz sjenke napravili svjet u kojme ljudi gladuju,a TRILIONI se trose na oruzje itd....

Meni licno daj malo hrane,topline,krevet,drugove,curu i knjige i ja sam u raju.Ni na kraj pameti da bi robovo nekoj korporaciji da bih mogao kupiti ferari....



slazem se s tobom da te stvari mogu biti besplatne i trebale bi biti ali to nebi rijesilo zlobu i Ego ljudi tako da opet bi imao onih koji nisu zadovoljni
Osnovna potreba je hrana i voda a neki ljudi su dokazali da im ni to netreba heeee kraljevi lol ides ce4
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimesri stu 24, 2010 1:30 am

tulwar je napisao/la:
ajde ovako zamislimo da ima 8 levela(denzitetu) svijesti nama znanih
( http://www.forumohalu.org/index.php?action=printpage;topic=2480.0 )
stim da smo mi sada kao i nas planet na 3levelu(DENZITETU) te kolektivan prijelaz u ovom fizickom tijelu nije moguc!!!!!!
ovako ako vijerujete 2012godini da bi trebao biti preokret tada bi zemja trebala poceti prelaziti u 4D ili ti savrsenu ljubav a sad ljudi kako umiru njihove duse dobivaju druga vozila na drugim mijestima jer je zemlja samo usputna stanica u razvoju duse!!

na zemji trenutno ima dusa sa 4D,5D, i jako malo iz 6D koji bi trebali primjerima pomoci i pripremiti duse na taj prijelazak.

evo ovako imas OPS (oprijedjeljenost prema sebi) i OPD (oprijedljenost prema drugima) na visi D idu oni koji su OPD

ja sam sad tu svega nabacao i oprostite za to sta god vas zanima pa napisem vise ..........


primitive101 je napisao/la:
Po meni danas se realno moze obezbjediti da struja,voda,obrazovanje,osnovna medicinska njega ,pregledi i savjeti kao i osnovna hrana(hljeb,pirinac,ulje,secer) bude 100posto besplatna,pa cak iako ima 6ipo milijardi ljudi.Jer 10 ljudi kada su slozni(kolektvini) cuda rade,a ne 6 milijardi.A opet i deset ljudi koji su zli mogu cuda da urade.

Ali sustina je da ljudi zavise od hrane,pica,grijanja i mjesta boravka.SVE ostalo je nebitno pa i obrazovanje,umjetnost,nauka itd....Ovo prvo je osnova.A moze se svima obezjbjediti,i niko se vise ne bi palio na koka kole,glupe tv kanale,na grickalice,droge,alkohol itd...I to ljudi koji odlucuju znaju.Ne moze neko biti toliko zao i lud da iz zabave ide okolo i vrsi neka zla i nepravdu.Ljudi to rade jer nemaju izbora,nemaju osnovu za ZIVOT.I kad im je zivot ugrozen onda proradi ono zivotinjsko u njima i zdravo.Lako ces ti 1000 ljudi koji su gladni povest u rat,jer oni su ko hipnotisani kad su gladni i ne vide dovoljno siroko,nego sljepo prate vodju radi malo hljeba.A covjek koji ima osnovu za zivot ima sve.Ne treba njemu lamburgini,vile,zlato,odjeca i obuca skupa itd....To su stvari koje su zarazile svjet zbog pranja psihe radi profita.Ljudski ego je pun rupa i ko to zna moze manipulisati ljudima.

Ali daj ljudima osnovno i vidices kako zlo nestaje...

Po meni je to poenta.Nemozes ti tek tako ici sirit ljubav a umires od gladi.Prvo moras osnovne potrebe zadovoljit,a fora je sto su danas vladari iz sjenke napravili svjet u kojme ljudi gladuju,a TRILIONI se trose na oruzje itd....

Meni licno daj malo hrane,topline,krevet,drugove,curu i knjige i ja sam u raju.Ni na kraj pameti da bi robovo nekoj korporaciji da bih mogao kupiti ferari....



slazem se s tobom da te stvari mogu biti besplatne i trebale bi biti ali to nebi rijesilo zlobu i Ego ljudi tako da opet bi imao onih koji nisu zadovoljni
Osnovna potreba je hrana i voda a neki ljudi su dokazali da im ni to netreba heeee kraljevi lol ides ce4


Ovo sa denzitijima su price za malu djecu i takav pristup je barem po meni smjesan,mozda je i tacan ali po meni je sve spojeno sve te dimenzije,samo nemamo mogucnost razvijenijih cula da ih budemo svjesni.Nista licno,nisi ti izmislio pricu od dezitetima.....

Drugo totalno se ne slazem sa tobom u vezi toga da sada na zemlji nije moguc prelaz na visi nivo svjesti.A na kojem su to nivou najvecu gurui,buda i ekipa? Na visem nivou,dakle moguce je.... kava
[Vrh] Go down
tulwar
Stanica
tulwar


Male
Sagittarius Tiger
Broj postova : 28
Age : 37
Registration date : 16.11.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimesri stu 24, 2010 1:42 am





[/quote]Ovo sa denzitijima su price za malu djecu i takav pristup je barem po meni smjesan,mozda je i tacan ali po meni je sve spojeno sve te dimenzije,samo nemamo mogucnost razvijenijih cula da ih budemo svjesni.Nista licno,nisi ti izmislio pricu od dezitetima.....

Drugo totalno se ne slazem sa tobom u vezi toga da sada na zemlji nije moguc prelaz na visi nivo svjesti.A na kojem su to nivou najvecu gurui,buda i ekipa? Na visem nivou,dakle moguce je.... kava [/quote]


pa denziteti i jesu sve u jednom samo razlicite frekfencije denzitet = gustoca..............

oni su samo starije duse kao sto sam i napisao 5D & 6D te imaju vecu kontrolu nad svojim egom i fizickim tijelom


[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimečet stu 25, 2010 6:33 pm

U kojoj je onda dimenziji covjek koji je radio na sebi i uspio skroz da probije barijeru i masku zvana ego? Covjek koji je rodjen ko ja i ti u 3d....Koji je prosvjetljen... cuga
[Vrh] Go down
tulwar
Stanica
tulwar


Male
Sagittarius Tiger
Broj postova : 28
Age : 37
Registration date : 16.11.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimečet stu 25, 2010 6:43 pm

u 3D i dalje jer je dosao pomoci ostalima koji nisu...........


pokazi mi takvog covijeka.........
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimečet stu 25, 2010 6:56 pm

evo JA npr,ali naravno ne lazno ja ili ego jer to kod mene ne postoji i ne mogu to tako reci.... moli
[Vrh] Go down
tulwar
Stanica
tulwar


Male
Sagittarius Tiger
Broj postova : 28
Age : 37
Registration date : 16.11.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimepet stu 26, 2010 8:30 am

cekaj ti tvrdis da nemas EGO??????? ili sam nesto krivo shvatio???
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimepet stu 26, 2010 8:50 am

Da,nemam EGO,ali nije to najvaznije i najbitnije,nemam vise STRAH od nicega.JA SVE VOLIM. :P cerek
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimesub stu 27, 2010 5:06 pm

primitive101 je napisao/la:
Da,nemam EGO,ali nije to najvaznije i najbitnije,nemam vise STRAH od nicega.JA SVE VOLIM. :P cerek

A da li kod ljudi koje susrećeš svakodnevno primjećuješ ego?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimesub stu 27, 2010 5:58 pm

Naravno da da,ali nisu oni krivi,vec taj ego.Oni su bogovi ljubavi ispod tog ega.Ali nemoj me pogresno shvatiti i ispod tog ega se uspije probuditi pozitivna energija kod nekih cesce kod nekih rjedje.Ego je ono sto ih uvjek iznova vraca u stanje da misle da nisu bogovi,da su odvojeni od boga,da su grjesni,mali,jadni,nikakvi.A ustvari je taj ego zao i sebican cim nas tjer da se odvoijmo od nas samih od boga....Sve te price iz biblije su istina ali naravno nisu tacno prikazane,vec ja imam osjecaj da je isus pricao jedno(istinu,da je pakao i raj na zemlji,ali da nas sotona vara i da sotona ne postoji van nas,vec u nama) a da su rimljani ili jevreji izmislili veliki dio biblije radi svojih (tj djavoljih) potreba za zastrasivanjem,osudom,krivicom,grjehom samo da bi zavladali ljudima....

To je fora po meni,isus je pricao istinu,da je djavo u svima nama,pa i u njemu,ali ga je ON,ISUS,BOG pobjedio,ko zna mozda meditiranjem itd...I rekao je istinu o ljudskoj psihi ljudima oko sebe.Rekao im je kako psiha djeluje i kako je mogu manipulisati,i naravno da su zli ljudi to docekali objerucke i izmislili po meni SOTONISTICKU BIBLIJU,a na ISUSOVU BIBLIJU.....Kad malo razmislis,jebes boga ili isusa ako je on nama govorio da smo grjesni,mali,jadni i ako nas je strasio....Naravno ja mislim da to nisu njegove prave ideje....Zivio i probaj progledati hug hug hug
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimesub stu 27, 2010 8:30 pm

primitive101 je napisao/la:
Naravno da da,ali nisu oni krivi,vec taj ego.

Tuđi ego možeš vidjeti samo očima svog ega. A to nije onda u skladu sa ovim što si rekao :

primitive101 je napisao/la:
Da,nemam EGO,ali nije to najvaznije i najbitnije,nemam vise STRAH od nicega.JA SVE VOLIM. :P cerek
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimesub stu 27, 2010 8:43 pm

Uopste nisi u pravu,i stvarno si daleko od istine.Ja nisam sljep,imam oci,razum i centre za vid u mozgu,ali ono cime osjecam ego drugih ljudi je moja SVJESNOST,bozanstvo u MENI...6 culo,trece oko ili dusa ili kako god...

A tu moju tvrdnju ces ti sa takvim razmisljanjem tesko shvatiti,jer ni ne shvatas sta je ego a sta bog.......Nista licno.Pozdrav hug
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimesub stu 27, 2010 11:34 pm

@Wandere, zašto misliš tako? :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimened stu 28, 2010 12:30 am

To i mene interesuje...Sto ti Legi imas da kazes ili cuvas rjeci i mudrosti za sebe hug
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitimened stu 28, 2010 12:47 am

Mislim da ste i ti i wanderer u pravu.
Kao djeca mi smo u drugih ljudi sposobni prepoznati samo osobine koje imamo i mi sami. Dakle, ako ne lažemo nismo niti svjesni da nam odrasli lažu pričama o rodu. Uskoro naučimo da drugi lažu i nauče nas lagati. No ako neku osobinu i nismo s s njom susreli, ne znamo ju prepoznati. U tom prvotnom nepoznavanju i naivnosti se slažem s wandererom.
Kasnije, kada smo se kao odrasli upoznali s cijelim spektrom ljudskih osobina, možemo ih prepoznati veoma lagano. Ali tada nastupa jedna druga, jako važna odlika ega i ona je u suprotnosti s onim što kaže wanderer. Nekad ljudi odmah doživljavaju druge ljude s osobinama (najčešće negativnim) koje oni imaju. Dakle, ako jedna osoba laže prepostavit će i da svi drugi lažu, iako pričali istinu. No to rade ljudi ako su pod snažnim utjecajem ega.
Kada se sve to iskombinira, čovjek može postati paranoičan pa čak i ako ne imao dotične negativne osobine, može pretpostaviti da ihi maju drugi jer su naučeni da ostala većina ima te osobine lood
U trenutcima oslobađanja od ega mislim da se vraćamo onom stanju u kojem smo bili kao djeca, ali s poznavanjem sasvim novog spektra osobina. Razlika između takve osobe i djeteta je ta što je u djeteta ego bio još neaktiviran, a u ove druge osobe on je ponovno deaktiviran. Taj jedan proces naučio je da osoba može prepoznati tuđe osobine (s naglaskom na one prizašle iz utjecaja ega) iako ih ona sama nema.

Eto, tako nekako ja to gledam. A sada čekam wanderera da me opovrgne :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 9 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?
[Vrh] 
Stranica 9 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Kauzalna razina-ravan-nivo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: