Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sto bi ste kazali Bogu?

Go down 
+30
Michael1
Bella.Lilly
Zyon
tinityrannical
Jedi Mind Tricks
Ymir
Q
Dantalion
Jagor
Grave Digger
Faust
2pac
Hladni
Blackness
Star
megawar888
Bozon
The Dark Princess♥
Madonna
Blizzard
Legionar
wanderer
primitive101
Fantom
Dada289
Lyra
Foto
Tonks
Chakotay
Alpha
34 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimesub svi 19, 2012 12:31 am

Šta ima?
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimesub svi 19, 2012 12:43 am

megawar888 je napisao/la:

Tražio bih ga:Da ne bude smak svijeta.




Da ne bude smak svijeta??? Znači želiš da bude što više nasilja i zla?
Ja ne znam, ali što smo duže ovdje sve više i više se stvara zlo, bijeda, glad nepravednost...
Smak svijeta je zapravo proces čišćenja od svega! Ne vidim tu ništa loše.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimesub svi 19, 2012 12:54 am

2pac je napisao/la:

Da ne bude smak svijeta??? Znači želiš da bude što više nasilja i zla?
Ja ne znam, ali što smo duže ovdje sve više i više se stvara zlo, bijeda, glad nepravednost...
Smak svijeta je zapravo proces čišćenja od svega! Ne vidim tu ništa loše.

Slažem se, to je trenutak kada Bog kaže "bilo je dosta".
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimesub svi 19, 2012 3:41 am

Star je napisao/la:
Neka bude volja tvoja
hail hail hail
[Vrh] Go down
Blackness
Višestanični organizam
Blackness


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 35
Age : 33
Registration date : 06.03.2012

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimepon svi 21, 2012 2:56 pm

Alpha je napisao/la:
Pa, bolestine su samo manifestacija necega. Neke sitne kulture kojoj mi predstavljamo isto ono sto Zemlja predstavlja nama...i jednako se tako ponasaju kako se i mi ponasamo prema Zemlji tj. ubijaju ono sto ih odrzava na zivotu.

je, al ljudi su samosvjesni i s tim dolazi svojstvo gluposti
virusi, s druge strane nisu i uništavanje života im je u prirodi
zašto bi bog stvorio nešto čemu je svrha uništenje i patnja drugog života
to me zanima :)
[Vrh] Go down
Faust
Višestanični organizam



Male
Leo Broj postova : 31
Registration date : 16.01.2012

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimepet lip 08, 2012 11:35 am

Ne bih ga pitao nego bih ga zamolio da rijesi problem koji ljudi ne mogu da rijese,a to je da pomogne gladnima na svijetu i da ucini to da svaki posteni covjek ovog svijeta ima svoje dostojanstvo tj da se ne osjeca manje vrijednim.
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger


Male
Cancer Snake
Broj postova : 59
Age : 34
Location : Timespace
Registration date : 13.01.2012

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimeuto lip 12, 2012 1:01 am

A kako uopće vidimo Boga
ja ga vidim kao postojanje višeg reda,kreativnu silu (nemojmo mješati boga i stvoritelja)
Silu reda i kaosa koja ispunjava sve i nalazi se u svemu pa i nama tako da i mi možemo postati bogovi,Bog je za mene jedinstvo potpuno poistovjećivanje sa svime i s njim se ne može pričati već jednostavno znati i osjetit,a ne reći gdje si bog šta ima,ali kad bi moglo rekao biš mu

"Ej Bože skokni malo i do ljudske kože"
[Vrh] Go down
Jagor
Stanica
Jagor


Male
Virgo Snake
Broj postova : 27
Age : 34
Location : Osijek (okolica)
Registration date : 14.06.2012

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimesub lip 16, 2012 1:23 pm

da postoji, da se susretnemo...prvo, jedino i zadnje pitanje bi bilo - "zasto?"
pa onda kad bi se on razvezo, nebi imao nista za pitati jer je on bog i on bi trebao znati sto mene zanima i sve objasniti..
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimened lip 17, 2012 7:12 am

Čuo sam tvoju poruku, razumijem sve
[Vrh] Go down
Jagor
Stanica
Jagor


Male
Virgo Snake
Broj postova : 27
Age : 34
Location : Osijek (okolica)
Registration date : 14.06.2012

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimened lip 17, 2012 12:50 pm

eto...znao sam!
[Vrh] Go down
Q
Riba
Q


Male
Sagittarius Rat
Broj postova : 170
Age : 111
Location : u kontiniumu
Registration date : 14.12.2009

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimesri lip 20, 2012 1:13 am


Pital bi ga zašt se primil posla za koji nije sposoban.
Zašto taj posel ne prepusti nekom ko ga je sposoban obavljat.
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimesri oľu 26, 2014 5:17 pm

Rekao bih mu da prestane glumiti heroja.

Star je napisao/la:
to je trenutak kada Bog kaže "bilo je dosta".

A zašto uopće do dopušta kada je svemoćan? On sjedne i gleda nas kako se ubijamo? Zabava ili iskušenje?
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimesri oľu 26, 2014 5:44 pm

Ymir je napisao/la:
Rekao bih mu da prestane glumiti heroja.

Star je napisao/la:
to je trenutak kada Bog kaže "bilo je dosta".

A zašto uopće do dopušta kada je svemoćan? On sjedne i gleda nas kako se ubijamo? Zabava ili iskušenje?
Zasto za boga u kojeg ne vjerujes, mislis da glumi heroja?
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimesri oľu 26, 2014 6:28 pm

Metafora. Bio sam potpisivao Q-a.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimeuto tra 01, 2014 11:28 am

fuck you bih rekla.
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimeuto tra 01, 2014 4:31 pm

tinity caaaaariceeeeeeee rofl2
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimeuto tra 01, 2014 4:41 pm

Smijem pitati čemu psovanje?
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimečet tra 03, 2014 11:49 pm

Ne
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimepet tra 04, 2014 10:18 am

Daj, sada sam žalostan, tak bih te to htio pitat rofl2 lolcina
[Vrh] Go down
Bella.Lilly
Riba



Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Age : 31
Registration date : 09.07.2013

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimepet tra 04, 2014 10:42 am

A ne bih ja ništa. Da pomislim da zanovijetam, prekinula bi me rođena savjest, ono, sama si kriva i to znaš, nemoj ispadati glupa. Da pomislim da hvalim, isto tako bi me prekinula rođena savjest, u fazonu, ako si već toliko pametna pa uviđaš svu mudrost i koncept stvaranja i prirodu Boga, onda ajde se počni fino ponašati već jednom, nemoj biti uvlaka. Ako bih postavila pitanje mislim da ne bih dobila odgovor jer bi mi pitanje bilo besmisleno - u hipotetičkom prisustvu i pažnji koju sam dobila pitaš bilo koje pitanje umjesto da šutiš i pratiš šta se dešava, jer imam osjećaj da bi mi se pitanje otvorilo pred očima, tako da sve što počinje sa "kako, zašto, a jel to tako ili nije..." ne bih morala izreći ni formulirati do kraja...ako me kontate.. znači smatram da bi se desio momentalni bliss u kojem bi mi izdvajanje jednog pitanja ili odgovora bilo smiješno.
[Vrh] Go down
Bella.Lilly
Riba



Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Age : 31
Registration date : 09.07.2013

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimepet tra 04, 2014 10:55 am

A da kažem "hoću..." e jbg, stvarno je bezveze.. mislim da bi bilo "Ne prekidaj šta se već dešava nego skontaj kako da dođeš do toga, je li hoćeš BAŠ TO što misliš da hoćeš, koliko to zaista znači...it's all up to you."

Ustvari jedino pitanje bi mi bilo "A što baš ja". Što sam ja budna, što baš kroz ove oči, što baš iz ovog kutka svemira, što baš u ovoj osobi, jel ja formiram osobu ili mene formira osoba, što baš individualnost i šta je to ljudski oblik. (to sve stane u A što baš ja?) Često se ja to pitam, ali u hipotetičkom "razgovoru" bi mi opet bilo apsurdno to pitati jer se već to pitam i mislim da su ta pitanja jednostavno refleksija u svojoj biti, već je nešto reflektovalo ta pitanja u moju svijest i još jedna dodatna refleksija bi me udaljila od pitanja, a fokusirala na očekivanje odgovora, hmmm.... kako doći do tog "razgovora", ima li smisla da zamišljam Boga ispred sebe..mogu imati neku projekciju ali svejedno mislim da je besmislena jer ako već svjesno nešto projiciram ispred sebe to mi dođe suvišno i apsurdno kad se radi baš o Bogu.
[Vrh] Go down
Michael1
Riba
Michael1


Male
Taurus Broj postova : 161
Age : 1974
Location : Legoland
Registration date : 19.05.2014

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimepon svi 19, 2014 7:24 pm

Alpha je napisao/la:
Da se susretnete s Bogom "lice u lice" sto bi ste mu kazali? Sto bi ste ga pitali? Sto bi ste ga trazili?
Rekao bi mu: zdravo Stari? Dobro si sve napravio, a posebno to, da si nam dao slobodu, kako bi se ateisti mogli odluciti protiv tebe, iako znaju da si ih sve stvorio i da ih sve volis. Daj im konacno dar vjere, kako nebi odvise patili.
 lol! 
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimeuto svi 20, 2014 2:37 pm

Dobro da si ovdje komentirao, jer sam te htio pitati o ovome u temi o kreacionizmu.
Vidim da si dosta vremena uzeo za proucavanje evolucije, i drugih teorija nastanka zivota.
Po tebi, kako je Bog stvarao sve sto danas postoji, i kakvo je tvoje stajaliste o Stvoritelju?
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimesri svi 21, 2014 11:23 am

Rekao bih "Hvala", i to nekoliko puta... A za dalje bih odlučio :)
[Vrh] Go down
Michael1
Riba
Michael1


Male
Taurus Broj postova : 161
Age : 1974
Location : Legoland
Registration date : 19.05.2014

Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitimesri srp 02, 2014 8:06 pm

Boga se ne moze gledati licem u lice, i kod tog akta jos ostati ziv!

Bog je apsolutni transfiunitni Entitet koji sve generira i bez Boga nebi bilo nicega.
Jos niti jedan znanstveni sustav, niti ideologija niti filozofija nisu bili u stanju odgovoriti na pitanje, zasto postoji ista, a ne nista.

Jos nitko nije niti definirao, niti moze definirati Boga. Preko Bozje opce Objave, a to je svijet i zivot u njemu, mi mozemo logicnim putem prepoznati Njegovo postojanje. Preko posebne Bozje Objave, Biblije, mi mozemo spoznati da je Bog Kreator neba i zemlje, ali nismo u stanju odgonetnuti njegov Bitak.

Bog je nuzno- neuvjetovano Postojanje i bez njega nebi bilo nicega.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sto bi ste kazali Bogu?
[Vrh] 
Stranica 3 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: