Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!

Go down 
+11
Magic
orca
silmarien
InaNNaa
Lyra
Chakotay
Blizzard
Athena
Korplikan
Madonna
Skulptura
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Jeste li za ulazak Hrvatske u EU?
Da
Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_vote_lcap15%Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_vote_rcap
 15% [ 2 ]
Ne
Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_vote_lcap77%Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_vote_rcap
 77% [ 10 ]
Svejedno mi je
Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_vote_lcap8%Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_vote_rcap
 8% [ 1 ]
Ne znam
Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_vote_lcap0%Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ukupno glasova : 13
 
Poll closed

Autor/icaPoruka
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimečet sij 12, 2012 11:53 pm

Houston, we have a problem !

https://www.youtube.com/watch?v=EfJiNPZ38kY&feature=share

Informacije o EU:

1. Hrvatskoj vladi je naređeno da se svih 35 potpisanih poglavlja drže u
tajnosti i da Vam nastave prodavati maglu do konačnog ulaska, pa sad
pročitajte ISTINE koje su se Hrvatskoj dogodile, ili bi se dogodile ulaskom
u Eu, pa će Vam biti jasno zašto ih hrvatska vlada i hrvatski predsjednik
skrivaju od Vas.

2. Ulaskom u EU gubi se Suverenitet, Neovisnost i Pravo na Slobodu
odlučivanja. Sve daljnje odluke su ustvari naredbe po volji Bruxellesa koje
moraju biti izvršene, inače slijede kazne i sankcije!

3. Lisabonski ugovor (Ustav Eu) napisan je na nerazumljivih 2800 stranica
koje nitko iz vlade nije niti pročitao, jer su i sami priznali da nemaju
prijevod Lisabonskog ugovora!

4. EU nije zastupnička demokracija. Političari u Eu se sami biraju između
sebe. Eu birokrati su sami sebi izglasali Lisabonski ugovor, bez pristanka
svojih građana putem referenduma.

5. Vijeće ministara EU bespogovorno potpisuje sve zakone koje im EU
komisija (EU Vlada) daje na potpis i pečatiranje. (Priznali da su 2008.
potpisali sve zakone, a samo 15% pročitali jer 'vjeruju' Eu komisiji).

6. Predsjednik EU komisije sam odabire članove EU komisije! EU komisija
sama bira predsjednika EU komisije!

7. Zakone za EU komisiju piše 3000 radnih grupa za koje nitko ne glasa i
nitko ne zna tko su. Ispisano je već 100,000 stranica zakona preko kojih se
građani polako privikavaju na novi robovlasnički sistem!

8. U EU možete glasati samo da bi izabrali zastupnike u EU parlamentu.
Hrvatskoj je dozvoljeno samo 12 mjesta u EU parlamentu koji trenutno broji
čak 784 zastupnika!

9. EU parlament nema prava veta na zakone. EU parlament samo diskutira o
već donesenim zakonima.

10. Odluke poput rasprodaje svih hrvatskih nacionalnih bogatstava,
naseljavanja Hrvatske, broja izbjeglica za prihvat, odlaganje radioaktivnog
otpada, uzgoj GMO kultura će se donositi bez pristanka Hrvatske!

11. BBC već sada savjetuje cijeli svijet da razgrabi hrvatsku prelijepu
obalu i otoke. Postoje planovi o naseljivanju 250,000 ljudi i to samo u
Dalmaciji! Ulaskom u EU, Španjolska je naseljena sa 5,5 milijuna
useljenika, od čega samo 780,000 Rumunja, dok je Poljsku, nakon ulaska u
EU, naselilo 60,000 Vijetnamaca. Tako će i Hrvatska dobiti nove stotine
tisuća useljenika, pored 285,000 nezaposlenih Hrvata, gdje tzv. kukuriku
koalicija sa hns-ovom kozom već priprema teren za veliko useljenje Hrvatske
ako dođu na vlast, dok druga hdz-ova koza tjera Hrvate da rade van!

12. Lisabonski ugovor propisuje da se bilo koji državljanin EU može
kandidirati za lokalne jedinice uprave ili mjesto u vladi bilo koje države
članice. Ako bi recimo Hrvatska ušla u EU, a sutra i Srbija, Hrvatska i
Srbija bi opet bile u istoj državi! S obzirom na planove naseljenja
Hrvatske, vaše lokalne jedinice uprave ili gradonačelnik će biti birani iz
redova stranaca koji će vas brojčano nadjačati nakon poplave useljenika, a
koja će uslijediti upravo zbog hrvatske sačuvane ljepote kakvu je EU sebi
već odavno uništila i hrvatskog Jadrana, najljepšeg mora na svijetu, koje
bi takvom politikom useljenja stranaca postalo europsko, kad nemože biti
hrvatsko. Ulazak u EU odgovara samo velikim članicama, ali ima
katastrofalne posljedice na male. Hrvatska može biti prijatelj EU bez
ulaska u EU! Da li EU to može?

13. Hrvatska vlada je potpisala ugovor o rasprodaji hrvatskih oranica i
zemlje Europskoj uniji 7 godina nakon ulaska. Aneksom se hrvatska vlada
obavezala da EU može jednostrano i poništiti taj ugovor već nakon 3 godine!
Ne zaboravite: riječ zemlja se često koristi u zamjenu za riječ država!

14. Eventualnim ulaskom Hrvatske u EU, NE otvaraju se nikakve nove
mogućnosti izvoza hrvatskih proizvoda u EU, a koje već nisu ostvarene kroz
"Sporazum o slobodnoj trgovini između Hrvatske i EU".

15. Eventualnim ulaskom u Europsku uniju bit će Vam zabranjeno zaposlenje u
uniji slijedećih 7 godina, dok se danas tamo možete zaposlit odmah, ako
nađete posla pored njihovih 30 milijuna nezaposlenih.

16. Prema Lisabonskom ugovoru, ako bi vaša firma obavljala posao u EU, vaše
plaće moraju biti hrvatske. Ukoliko želite studirati u EU, možete to i
sada, ako vam roditelji to mogu omogućiti.

17. Sad bi se plaćalo Bruxellesu putem izdvajanja: 50% prihoda od pdv-a +
50% prihoda od hrvatskih carina + godišnja članarina od 550 milijuna Eura,
što je ujedno i cijena Pelješkog mosta kojeg Eu inače brani graditi, jer se
navodno ne uklapa u njihove vizure

18. Eventualnim ulaskom Hrvatske u EU, hrvatski dug će enormno porasti.
Primjer za to su države poput Portugala, Irske, Italije, Grčke, Španjolske
koje Europska unija pogrdno naziva skraćenicom PIIGS (SVINJE), dok će
izlazak iz EU značiti plaćanje do 30% jednogodišnjeg proračuna

19. Ako je hrvatsko zakonodavstvo sada usklađeno sa Eu zakonodavstvom, čemu
onda ulaziti?

20. Omjer ravnopravnosti Hrvatske u Europskoj uniji kao i mogući njen
utjecaj u EU:
Europska unija (500 milijuna stanovnika)
Hrvatska (4,3 milijuna stanovnika)
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 582
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimepet sij 13, 2012 12:25 am

Ne u EU! Šta ćemo tamo biti? Roblje. Hoćemo li imati posao? Nećemo, imati ćemo jeftinu radnu snagu? Hoćemo li živjeti bolje? Nećemo, samo gore. Hoćemo li imati državne blagodati? Nećemo, to će sve biti europsko ili možda isprivatizirano. NEĆEMO IMATI NIŠTA. NE U EU!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimepet sij 13, 2012 11:13 am

@orca, dobrodošao nazad na forum.

Iako je to sve točno što si naveo, to je samo jedna strana priče i jednako je nepotpuna kao i ona koju nam plasiraju mediji i vlada o dobrobiti EU. No činjenica ostaje da mi ne znamo što nosi budućnost, ne možemo znati da li će ulazak u EU biti bolji za nas ili ostanak po strani. Osobno ću glasati protiv, ali ne zato što mi gubimo suverenitet ili zato što sam radikalan desničar, već zato što mislim da sve što želimo možemo ostvariti sami. No jednako tako ako uđemo u EU i tamo možemo ostvariti ono što želimo. Sve je na nama i u jednom i u drugom slučaju. Što i kako ćemo učiniti ovisi o nama, a ne o EU kao i uvijek do sada.

I zato nemojte se bojati. Glasajte po svojoj savjesti, ali opet znajte da ako se odluči i drugačije od onoga što ste vi zaokružili, nekako ćemo se snaći i prilagoditi :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimepet sij 13, 2012 11:33 am

Ionako ćemo ući u EU. Pogledamo li našu vladu, sve je jasno, svi su redom za ulazak. Tako i bude. Navodno prema anketama 30% ljudi protiv, 70% za.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimepet sij 13, 2012 1:34 pm

Ankete su laž, ne smiju nas zavarati sa njima. Na kojoj god internetskoj anketi pogledaš, većina je protiv. Mediji nas pokušavaju uvjeriti da je sve već riješeno, da je većina ZA i da nema potrebe uopće izlaziti na izbore. To su sve laži, većina je protiv i svatko MORA izići na izbore!

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimepet sij 13, 2012 2:56 pm

Ja bih si opet morala vaditi neke potvrde, da bih mogla glasati.
Zato, ne znam hoću li izaći na referendum.

Mislim da nam je EU neminovna. Ukoliko većina ne bude za EU, ponovit će referendum.
Ja sam pričala sa nekolicinom ljudi, od njih su neki i visoko obrazovani, na dobrim pozicijama i solidnim plaćama i nisu bili protiv EU.Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Confused0024

Ipak, zanimljivo je kako mediji navijaju za EU pa objavljuju podatke da su nisko obrazovani ljudi protivnici našeg ulaska u EU, za razliku od 'intelektualaca'.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimepet sij 13, 2012 3:01 pm

Ne mogu ga oni toliko puta ponoviti koliko mi puta možemo reći NE :P

Ljudi kojima ova recesija nimalo ne smeta i oni koji su na visokim pozicijama su ZA zato što nemaju potrebu razmišljati. Njima je sve super ovako i onako jer imaju neko osiguranje, neku koku koja će, bez obzira na sve nesti zlatna jaja...

Stvar je u tome da su ti ljudi manjina, usudio bih se reći i sebična manjina koja misli samo na vlastito dupe :)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimepet sij 13, 2012 3:03 pm

Ja mislim da baš oni koji su na burzi ili su izgubili posao, žele dati šansu EU.
Ljudi također mahom glasaju za EU, jer misle da će pravosuđe bolje funkcionirati i da će se uvesti više reda i kontrole, što nam naši političari nisu nažalost omogućili.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimepet sij 13, 2012 3:14 pm

Ja sam jedan od onih koji su izgubili posao i dobiva pomoć od HZZ-a pa sam debelo protiv! Vjerujem da i mnoštvo takvih razmišlja na sličan način. Pravosuđe neće funkcionirati dok se ne promijeni kompletna ekipa, to vrijedi i za političare i za pijane odvjetnike koji slučaj prometne nesreće 'obrađuju' po cijelo desetljeće. Stvar je u mentalitetu 'prijašnjih' ljudi koji ne vole promjene i kojima je već to sve postalo pomalo dosadno. Takav je cijeli državni sektor, počevši od industrije pa do sabora.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimepet sij 13, 2012 5:14 pm

Konkretno, imam interes da se pokrene rješavanje nekih pitanja u pravosuđu i da se okončaju procesi koji traju 20-ak godina, a za koje nema nikakve osnove niti uporišta.
Sve radi kojekakvih političkih veza i vezica. EU u tom smislu 'tjera' Hrvatsku da nešto napravi po tom pitanju i to je ono pozitivno.
Mislim da bi se inertnost trebala striktno kažnjavati, a na neki način je dobro da smo po tim pitanjima pod lupom EU.
Žalosno je da su neke presude ili optužnice pokrenute tek pod pritiskom EU, jer sami očito nismo sposobni uvesti reda.
Cjelokupni mentalitet ljudi u RH je usmjeren ka prihvaćanju takvih negativnosti, kao nečeg normalnog.
Nije ni čudo da je društvo iskvareno, od onih mladaca koji se uspinju na društvenim ljestvicama, nadalje.
Svi oni imaju potporu za napredovanje u takvim državnim uvjetima, 'ja tebi, ti meni'.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimesub sij 14, 2012 1:48 am

Vladaju dvosmislene informacije. Jedni pričaju kako je u EU ljudima bolje, da se ne bune, drugi pak pričaju da su ljudi iz EU-a više nezadovoljni. Onda se pak javljaju ljudi iz tih zemalja, jedni govore da uđemo, da bude bolje, drugi pak govore suprotno. I sad ga ti šišaj, svi pričaju nešto svoje.

Da, izaći ćemo na izbore i glasati, bar ja, iako sam uvjeren da ćemo ući prije ili kasnije, samo je pitanje vremena. Vraga su ovi godinama to sve dogovarali da bi tek tako pustili da propadne. Propaganda će učiniti svoje.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimesub sij 14, 2012 3:01 pm

Ali opet, nova vijest o nevažećim listićima koji se računaju kao glas 'protiv', nema smisla pošto svi zagovaraju ulazak. Nekako mi se čini da Milanović ipak baš i nije za ulazak nego da ima neke druge planove za Hrvatsku. Na kraju krajeva, nije bio niti oduševljen time da će možda imati mogućnost potpisa pristupnog ugovora. Štoviše, odbio je tu 'čast'.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 582
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimesub sij 14, 2012 4:02 pm

NE U EU! Zašto?
20-ih godina prošloga stoljeća ušli smo u državu koaj se zvala Kraljevina Srba Hrvata i Slovenaca (Kasnije Jugoslavija).
Naši predstavnici otišli su u Beograd, gdje ih je već čekao ugovor koji su smo trebali potpisati, nisu ga ni pročitali.
Šta se sada događa, već 90 godina nakon toga?- Ista stvar.
Mi smo dobili taj ''Lisabonski ugovor'' koji čak nije ni preveden na naš jezik. Naša već sad bivša premijerka Jadranka Kosor, gdje smo već na par navrata mogli vidjeti njezinu sposobnost pričanja Engleskog jezika nam ga je pokazala sa nekim Poljakom.

Ali šta se mi uopće živciramo oko toga? Ionako će nam lažirati izbore, Hrvatsku ćemo gledati u Europskoj Uniji 2013, gledati ćemo sami sebe kako pomalo propadamo, gledati ćemo našu državu punu Bugara i Rumunja, Hrvati će u Hrvatskoj biti manjina, naže more više neće biti Jadransko, već Europsko (jer je tamo sve zajedničko) ponavljati će se povijest. Ulaganja će ići u Englesku, Francusku, Španjolsku... a nigdje Hrvatske. Da, nigdje one države koja je slobodna i nezavisna tek 20 i kusur godina.
Mi smo ugovor dobili na stol, oni su NAMA postavljali uvjete a mi smo neka suverena država. HAHA, jesmo jako.

Samo čekam dan, kada ću otići u Konzum. Plodine ili možda Tommy i pročitati na kruhu ''Made in Slovenia''...

''Gospodo ne srljajte kao guske u maglu...'' -Stjepan Radić
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimesub sij 14, 2012 8:11 pm

ono što se meni ne sviđa oko cijele ove priče (doduše, na mene će ulazak Hrvatske u EU imati mnogo manje utjecaja, ali će ga ipak imati, jer BiH je (ne)sretna što joj EU nije ni blizu) jet o što mi nije jasno kako ljudi ne vide, ne samo mi nego cijela Europa, da EU ima politiku traženja država iz kojih će ili iskorištavati resurse (koji su svugdje na izmaku snaga) ili tražiti tržišta bez jasne ekonomske i gospodarske politike, bez iskustva, gdje će moći naći uporište za premeštanje teških industrija u druge zemlje, i samim time dobivati jeftinu radnu snagu u tim istim tvornicama, jer ovo im je blizu, blizu im je kuće, ne moraju u koreju, kinu ili šta ja znam gdje. i na koji način se to pobogu dogodilo da rumunjska i bugarska uđu u EU?? koja su za njih bila pravila, koji kriteriji. znam da je ulazak rumunjske forsirala Francuska, a onda se to lijepo izbalansiralo u dogovor - idu u rumunjska i bugarska. e onda dolazi pravi dril, idemo vježbati na Hrvatskoj. i vježbali su. ali nisu položili. eu kao formacija ima potpuno druge namjere, dehumanizaciju i povećavanje jaza između "velikih" i "malih", jer "sve životinje su jednake, samo su neke jednakije od drugih"
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 582
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimesub sij 14, 2012 9:19 pm

InaNNaa kao da je vlast briga šta će nas iskorištavati. Njima je bitan profit i zarada kao i EU, a za narod ko je*e, da prostiš.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimesub sij 14, 2012 9:34 pm

Dragi moji kolege, moram vam priznati nešto. Prije 5-6 godina radio sam na tome da dobijem hrvatsko državljanstvo i nisam uspio. Danas, u svjetlu svega što se događa, drago mi je da nisam. Promašila me kob. Nimalo vam ne zavidim. no

No, interesantno mi je posmatrati ovaj teatar što se može vidjeti po tim vašim medijima. Kao neka parodija koju se nitko ne usuđuje priznati da je parodija, no, ipak, nekako, svi znaju o čemu se radi - no oni su "bili mudri pa ututali"...

Imate nekoliko opcija:

1. Izaći na izbore i glasati ZA i vidjeti šta će biti. To možda i nije tako loše, jer, nećete se morati davati u trošak 5-6 puta da bi došli do glasačkog mjesta i stalno ponavljati jedno te isto dok vam jednom ne dosadi i pokorite se svojoj vladi.

2. Izaći na izbore i glasati PROTIV. U svjetlu medijske propagande velike su šanse da će se, u slučaju odbijanja prijedloga, desiti jedno od sljedećeg:

- medijska propaganda će se povećati, pojaviće se učeni, obrazovani vladini pijuni (to će biti ljudi ne stariji od 40 godina radi promocije noviteta i stvaranja ozračja mladolikosti i blistave budućnosti) koji će ići od kuće do kuće i "obrazovati" "neuke, zaostale Balkance" kako bi na sljedećim izborima ishod bio drugačiji, tj. pozitivan (u smislu odgovora).

- pronaći će se neka zakonska rupa koja će omogućiti krivotvorenje rezultata ili koja će dozvoljavati mogućnost da Hrvatska uđe u EU i bez referenduma. Nije isključeno ni svrsishodno donošenje nekog novog zakona, koje neće biti u medijima objavljeno.

3. Ne izaći na izbore, bojkotovati ih i prištediti sebe učestvovanja u parodiji. Prilikom sljedećeg raspisivanja referenduma opet ga bojkotovati i, prema potrebi, srušiti Vladu.

Samo tri opcije, ha? Pa baš i nisu nešto. Volio bih da nakon tih svih referenduma netko sprovede anketu o tome: "Podržavate li demokraciju?" Mnogobrojni intelektualci i mislioci-entuzijasti širom globusa su već odavno odlučili po tom pitanju, a ovakav scenario uzaludnosti kakav će se neizbježno odigrati u Hrvatskoj za koji dan pokazaće jesu li bili u pravu.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimesub sij 14, 2012 9:42 pm

Magic je napisao/la:
InaNNaa kao da je vlast briga šta će nas iskorištavati. Njima je bitan profit i zarada kao i EU, a za narod ko je*e, da prostiš.

nisam ovdje ni mislila na vlas, već na ljude, koji imaju pravo glasa (naravno ako vjeruju u regularnost izbora ...) nije mi jasna sljepoća ...

Arch, ja uz pomoć blaženog (?) dvojnog državljanstva imam pravo glasa na ovom referendumu, ali i izići ću, glasati protiv, ali ne ulijeva mi vjeruju ovo prpošno ponašanje političara koji su presigurni u pozitivan ishod. naravno da me se direktno ne tiče ulazak, ali svi ćemo osjetiti posljedice, pogotovo mi u BiH koja je u tolikom mraku da mi nemamo pojma koji se k.... u ovoj državi događa !
ova globalizacija, homogenizacija, brisanje granica, mic po mic, brisanje nacionalnog identiteta, gubljenje suvereniteta i mic po mic, rat za oslobođenje. ne volim budućnost u kojoj ne vidim ništa svijetlo osim zvjezdica na zastavi EU
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimesub sij 14, 2012 9:47 pm

@ Archangel
I, što su rekli za demokraciju?
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 582
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimesub sij 14, 2012 10:11 pm

InaNNaa je napisao/la:
Magic je napisao/la:
InaNNaa kao da je vlast briga šta će nas iskorištavati. Njima je bitan profit i zarada kao i EU, a za narod ko je*e, da prostiš.

nisam ovdje ni mislila na vlas, već na ljude, koji imaju pravo glasa (naravno ako vjeruju u regularnost izbora ...) nije mi jasna sljepoća ...

Arch, ja uz pomoć blaženog (?) dvojnog državljanstva imam pravo glasa na ovom referendumu, ali i izići ću, glasati protiv, ali ne ulijeva mi vjeruju ovo prpošno ponašanje političara koji su presigurni u pozitivan ishod. naravno da me se direktno ne tiče ulazak, ali svi ćemo osjetiti posljedice, pogotovo mi u BiH koja je u tolikom mraku da mi nemamo pojma koji se k.... u ovoj državi događa !
ova globalizacija, homogenizacija, brisanje granica, mic po mic, brisanje nacionalnog identiteta, gubljenje suvereniteta i mic po mic, rat za oslobođenje. ne volim budućnost u kojoj ne vidim ništa svijetlo osim zvjezdica na zastavi EU

Ja ne vjerujem u regularnost izbora, jer znm da je 70% ljudi protiv EU, tako da. Jdino ako ne uđemo onda da! ;)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimened sij 15, 2012 12:34 am

Blizzard je napisao/la:
@ Archangel
I, što su rekli za demokraciju?

Citat :
The tendency of democracies is, in all things, to mediocrity.

Citat :
Democracy is a process by which the people are free to choose the man who will get the blame.
Citat :
The best argument against democracy is a five minute talk with the average voter.
Citat :
Democracy is the art and science of running the circus from the monkey cage.
Citat :
Democracy consists of choosing your oppressor after he has told you what you think it is you want to hear.
Citat :
A president of a democracy is a man who is always ready, willing, and able to lay down your life for his country.
Citat :
Democracy is that form of government where everybody gets what the majority deserves.
Citat :
Democracy is the theory that the common people know what they want and deserve to get it good and hard.
Mislim da je veća procija ljudi koji surfaju i forumišu po Internetu čula barem jednu izreku i/ili argument protiv tog oblika pacifizacije buntovništva inače ratoborne raje, a začuđujuće malo onih koji bi išli njoj u prilog. I svaki put kad se naiđe na ovakvu jednu teškoću, gdje lako povodljive marionete, apatični i pasivni prosječni građanin bilo koje "slobodne" zemlje naiđu na ćorsokak u kojem znaju da je krajnje neizgledno da će razum i ono što nazivamo pravdom - pobijediti - ljudi se pitaju šta je pošlo po zlu. Neko vrijeme se pitaju - a onda se umore i okrenu drugim, važnijim stvarima, poput brige za sljedeći obrok. Sljedeći put, sljedeće veliko pitanje - isti odgovor. Ljudi izlaze, glasaju za ljude za koje bi htjeli da odlučuju o njihovim životima i opet bivaju iznenađeni činjenicom da odluke koje ti ljudi donose baš i ne služe njihovim interesima. No, opet, izlaze na sljedeće izbore. Podsjeća me na noćnog leptira koji se uporno zalijeće u plamen svijeće.

InaNNaa je napisao/la:
Arch, ja uz pomoć blaženog (?) dvojnog državljanstva imam pravo glasa na ovom referendumu, ali i izići ću, glasati protiv, ali ne ulijeva mi vjeruju ovo prpošno ponašanje političara koji su presigurni u pozitivan ishod. naravno da me se direktno ne tiče ulazak, ali svi ćemo osjetiti posljedice, pogotovo mi u BiH koja je u tolikom mraku da mi nemamo pojma koji se k.... u ovoj državi događa !
ova globalizacija, homogenizacija, brisanje granica, mic po mic, brisanje nacionalnog identiteta, gubljenje suvereniteta i mic po mic, rat za oslobođenje. ne volim budućnost u kojoj ne vidim ništa svijetlo osim zvjezdica na zastavi EU

Ako ti se da - delo! Samo, barem za mene, nema mi previše smisla. Ja ne glasam ni u svojoj kobajagi zemlji niti inače učestvujem u bilo kakvim anketama iz prostog razloga što su, na glasačom listiću, pametan i budala jedno te isto. Bitan je samo glas ali ne i mozak iza glasa. A mislim da je to važnije.

Kad sam ja upravo napunio 18 i trebao izaći na izbore, bio sam mladi idealist i spreman da postanem dio te čovjekoljubive organizacije. Igrom slučaja nisam tada otišao. Desilo se što se desilo. Pobijedio je Nikola Poplašen na izborima za predsjednika Republike Srpske i u roku od, čini mi se nekoliko dana, došao je jedan Visoki Gospodin i rekao "Ne!" i udario šakom od sto. I postavio drugog čovjeka.

To je dovoljno da dokrajči svakog idealistu.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimened sij 15, 2012 1:08 am

pa znam da njima pojedinac ne znači ništa, ali valjda mene još uvijek drži onaj duh, sami onaj osjećaj da se ja nisam s tim složila. ja doduše nisam bila neki radikalan primjerak protivnika, ali volim sebe gledati kao osobom s mozgom koja nije dala suglasnost ulasku u eu, bez obzira koliko to nekome glupo zvučalo, ali nama je ljudima u prirodi egoizam, tako da je ovo hrana mome egu.
ovdje u mostaru, koliko je meni poznato, ljudi nisu zainteresirani za politička pitanja, baš zbog istog primjera koji se dešava u republici srpskoj (ne zaboravi da je u politčkom smislu hrvati i dodikovci ulizuju jedan drugome da im samo papci iz guzica vire), ali još mi nisu ubili nadu u neku svjetliju budućnost.
referendum će doć, proć, eu je tu gdje je, ljudi će ostati tu gdje jesu, ali kao i sve promjene koje je pokrenula ta famozna globalizacija, i dok god strane korporacije rade posao država, posljedice će biti vidljive tek naknadno... unija ima načine kako dobiti ono što želi, jer ne želi možda hrvatska toliko eu, koliko to žele njemci a onda

Kada gospodar postane car
svi ce mu redom uci u cmar
crvena banda stace u red
a red ce biti u nedogled...

Jer to i jeste velika stvar
prvi na svetu crveni car
bice i nereda, bice i tuce
koji ce dublje da se uvuce

Bice u cara prepuno telo
sice mu carevo novo odelo
glavom ce svojom svako da plati
ko pita, care, koliko je sati
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimened sij 15, 2012 1:15 am

good

Ono što ja još ne kontam je zašto EU toliko snubi Hrvatsku? Kaže "ima more". Evropa je sa 3 strane okružen morem. Istina, veći dio je zagađen a ovo Jadransko (koje sam posjetio samo na maturskoj) je još koliko-toliko pristojno. No, ne može biti samo to. Nije ni baš toliko bogata, iako je triput bogatija od Bosne ona je, ipak, mali mrav u poređenju sa jednom Njemačkom ili Francuskom. Šta je "bottom line"? Nekako mi se čini da njen interes za Hrvatsku (ili bilo koju bivšu ex-Yu državu) nije toliko ekonomski koliko strateški. Ovdje su se oduvijek lomila koplja počev od Rimskog Carstva preko Otomanakog do evo, Evropskog.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimened sij 15, 2012 1:29 am

e pa pogodio si, stratečki položaj, Hrvatska je praktički spojnica između balkana, srednje i istočne europe (zbog veza s rusijom), ali i mediterana. druga je stvar vezana za hrvatsku njezini neiskorišteni resursi, kojih ima dosta (vodna, šume, koje su ŽIVEE). a još je nešto tu za njih važno (to sam slušala na seminaru jedne profesorice koja se bavi općenito EU programima, ali vrlo kritički na to sve gleda). hrvatska u ekonomskom smislu predstavlja isto što i češka, rumunjska, bugarska, baltičke zemlje... potpisivanjem Kyota, velike zemlje pristaju na smanjenje teških i prljavih industrija na svom području. i tu je ključ. na svom području. češka je već u pograničnom dijelu dobila porciju tvornica sa starim pogonima dok njemačka kao ulaže u proizvodnju novih. i šta se onda dešava. to je tržište s relativno jeftinom radnom snagom i eto njih na ogromnom dobitku.
dalje, one kao naime nude financiranje u svim sektorima (ako postoji uopće taj novac?), daju znači zemljama, hvatskoj (jer hrvatska je već ogromne novce digla kroz projekte), novac koji zemlja s ovakvim modelom gospodarstva naravno neće moći vraćati i eto njima naplate duga, novac od turizma ide EU. legalan način za koloniziranje obale. inesticije koje se nude, sve du pomno planirano da za krajnji ishod imaju pogone u hrvatskoj, najbanalniji primjer su trgovački lanci koji su se uvukli u ŠKOLSTVO, gradeći djeci i školama igrališta i nudeći svoje sokiće kao okrijepu, dok se oni kao hobotnica uvlače svugdje.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimened sij 15, 2012 1:45 am

Aha, radi jeftine radne snage? Da, to može vercerati neko vrijeme, no, šta ako Hrvatska vremenom ojača i poskupi joj radna snaga? Evropa je ograničeno tržište pa će se kroz nekoliko decenija početi raditi na Svjetskoj Uniji. Tada će se birati države poput, Somalije, Bangladeša i drugih malih igrača. Predviđam da će to trajati dobar dio ovog stoljeća. Dolazi u obzir i razaranje i cjepkanje većih igrača i država a la Jugoslavija. U tom slučaju biće posla za globaliste narednih 200-300 godina. Ne znam samo je li oni to svjesno planiraju ili je sve, manje više automatizam, prirodna nužnost širenja preko tuđe bijede?

No kako god, obični narod samo treba da se sjeti one izreke ":Ko ima, daće mu se, ko nema uzeće mu se i ono što ima." Kraj priče.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitimened sij 15, 2012 1:51 am

pa svaka zemlja je praktički ograničeno tržište. pa naravno da se već gleda i na afričke zemlje, pa šta misliš kome je odjedanput pala na pamet ideja o demokratizaciji totalitarnih režima u africi? gdje je sve počelo? tunis, egipat...sjeverna afrika, još nešto blizu doma, europi cvjeta, tamo će pogotovo imati šta iscrpiti, europa ko i amerika ima ogroman apetit. eu je imala značajnu ulogu u širenju ideje demokratizacije u tim zemljama, oni ko biva dobri, nude narodu nešto bolje. naravno, totalitarni režimi, anarhije, i slično nije dobro za narod, ali isto tako eu igra šahovsku partiju, unaprijed misle i to vrlo lukavo postupaju.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!   Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja! - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Referendum o ulasku u Europsku uniju 22. siječnja!
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Pokrenimo peticiju i referendum o ulasku u EU
» Referendum o EU
» EU Referendum
» Referendum o pojmu braka

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: