Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)

Go down 
+8
Sentinel
Tutankhamon
marko suzic
Svjetloisjena
Alpha
meli
gloria_g
vladimir
12 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimesri tra 30, 2008 4:40 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Namcor je napisao/la:
Za karanje? confused

Biblija je prevedena na nešto stariji hrvatski 8)

Khm...kuzim sto hoce reci...na koncu kod nas u Dalmaciji to i danas ima isto znacenje...al malo zezeam face

ljubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimesri tra 30, 2008 4:42 pm

Namcor je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
Namcor je napisao/la:
Za karanje? confused

Biblija je prevedena na nešto stariji hrvatski 8)

Khm...kuzim sto hoce reci...na koncu kod nas u Dalmaciji to i danas ima isto znacenje...al malo zezeam face

ljubi

Ma znam da kužiš, i ja se zezam study

Obožavam jezične igrice whee
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimesri tra 30, 2008 4:44 pm

face 5

_________________
Respect
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimesri tra 30, 2008 5:25 pm

polako ucimo
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimesri tra 30, 2008 7:49 pm

Sad ja, potaknuta odgovorima, imam par pitanja.. I mogu "dobiti" isti tekstualni oblik kao što ga je Nacrosrill zatražio? Tnx (;

marko suzic je napisao/la:
hvala na pitanjima..

1. Bog me doveo, a zasto pa da vam kazem ono sto neznate, vi ne shvacate bit ovoga sto vam pisem, ja vam govorim da se probudite i citate bibliju, ali ne razumijete

Stalno slušam tj. čitam to "vi ne znate, vi ste nevjernici, vi ste griješnici.." i ne mogu se ne zapitati, kako možeš nekoga - koga ne poznaješ, tako osuđivati i dijeliti? Ti ne možeš znati s kime razgovaraš! Ne možeš znati je li osoba s druge strane ekrana nevjernik, svećenik ili sam Božji Poslanik. Po toj logici ne možeš generalizirati i sve nazivati i svima se obraćati, a sebe konstantno izdvajati iz tog mnoštva kao primjer. Ti možda jesi primjer, no vjerujem da ima i osoba koji bi tebi mogli biti primjer kao što ti želiš biti "nama" (navodnici zbog generaliziranja :) )


marko suzic je napisao/la:
2. ima me na vise foruma, ja sijem sjeme, onaj koji zeli da to sjeme raste taj mora tom duhovnom sjemenu dati duhovnu hranu a duhovna hrana je Bizja rijec-biblija

Tebi je biblija na prvome mjestu, dok meni nije premda te razumijem. Biblija je knjiga - pisana od strane ljudi po onome što se vjeruje da je Božja riječ. No ona nije izravni kontakt sa Bogom, ona je njegova riječ po kojoj se može učiti. Ti jako često spominješ Bibliju, češće nego sama Boga, što je u jednu ruku u redu - ako je činjenica da je ona jedina veza sa Bogom.
No nije (:
Izravni kontakt sa Bogom ne trebamo tražiti u Bibliji već u našoj duši, u kojoj je on stalni "gost". Sam spomen duše je vjekovima simbolizirao vezu sa Stvoriteljem, a to vjerovanje se održalo i danas (po samoj tvojoj definiciji ako nešto nije nagrizlo zub tolika vremena, znači da je istinito).
Sad razmišljam o odgovoru koji bi mi mogao ponuditi i pokušavam ga automatski isključiti - duša ne može biti pod utjecajem tzv. demona jer kako nešto što nosi dio Boga u sebi može pasti pod utjecaj nečega. Isto tako. Kad smo već kod utjecaja - postoji i mogućnost da su ljudi koji pisaše Bibliju bili pod utjecajem negativnih entiteta (ne kažem da jesu, ni pod razno!).
Eto, to je moje stajalište i nema toga što možeš reći ili citirati da ćeš me naganati da sebe vidim kao grješnika u kontekstu toga (:

marko suzic je napisao/la:
ja ne radim za crkvu nego za Boga, ja vam govorim kao je meni super i kako ste prevareni i da ce vas sotona prevariti ako ne citate bibliju

Tj. ako se ne obratite Bogu bi bila ispravnija inačica toga ^^
Btw. opet ono - tebi je super ti si u pravu, nama nije - mi smo prevareni
Citat :
Poslovice 18,1 Sebičnjak slijedi samo svoje želje; on se razdražuje protiv svakog

marko suzic je napisao/la:
4. ma ne pa nisam ja jehov, to sto ja idem u adventisticku crkvu to nema veze s forumom ...

Možeš nešto više reći o toj crkvi ili ako već jesi reći mi gdje to mogu pročitati?

marko suzic je napisao/la:
kaze da su mnogi proroci htjeli vidjeti i znati ovo sto ja znam ali nisu to mogli vidjeti, razumijes koliko je to vrijedno, neprocjenjivo je, ne mozes kupiti novcem, a sotona zna da ako pocenes to traziti da ces naci i zato danas imas najvise biblija a najmanje ljudi koji gledaju taj film koji ja gledam, 80% pastora u svijetu ne gleda taj film, a svecenika mozda par posto, a ovi u vatikanu nemaju pojma o tome, razumijes sto kaze Isus da su mnogi proroci htjeli to vidjeti ali nisu vidjeli, e da bi to vidio moras napraviti samo jednu stvar, u pocetku je gadna ali poslije je lagano....

Sa ovim da to zna svećenika možda par posto i da ovi u vatikanu nemaju pojma, si promjenio cijeli kontekst toga što si rekao. Jesam li dobro shvatila, da ne govoriš o ovome što nama svaki dan ovdje govoriš, nego nečemu drugom?
I ta jedna stvar koju moraš napraviti.. O čemu je riječ?
(Ovo poslijednje pitanje odgovor mi možeš i PM-om poslati ako je problem reći javno tj. ako uopće želiš/smiješ ponuditi odgovor :) )

Molim te, bez citata, citiranja, metafora i sl. Ako može :)
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 3:30 am

1. pa Isus je jasno rekao oni koji ce njega slusati da ce i nas slusati...vidis vas sotona u zivotu razvaljuje ali vam ja ne mogu pomoci jer mi ne vjerujete....
pa da netko od vas slijedi Isusa onda bi govorio slicno kao i ja, Bozja djeca se razumiju savrseno...

2. joj nemoj molim te, biblija je kljucna stvar, Bog nam je preko biblije dao put kojim treba ici da dođemo do Njega...
biblija je izravan kontakt s Bogom!
govoris nesto sto nema veze s biblijom, u nama nema niti 1% Boga, mi smo rođeni kao gresnici, rođeni kao sotonska djeca, hoces reci da su opsjednuca koja danas imamo laz i opsjednuca koja je Isus rijesio u bibliji su laz????
da li si ti krscanin i u koju crkvu ides?
da li znas zasto je Isus uopce dosao i zasto je umro za nas?

adventisti.info

probat cu sa citatom:

1. Korinćanima 2,14 Tjelesni čovjek ne prima što je od Duha Božjega; jer mu je ludost, i ne može da razumije, jer treba da se duhovno prosuđuje.

tjelesan covjek se bavi tjelesnim a ne duhovnim stvarima i zato vi ne kuzite citate koje ja pisem, jer tjelesan covjek ne moze razumjeti bibliju koja je duhovna, jer kao sto kaze citat za vas su citati ludost i vi to ne razumijete....


1. Korinćanima 2,15 A onaj duhovni sve prosuđuje, i njega nitko ne prosuđuje.

ovaj citat kaze da duhovna osoba sve prosuđuje i sve vidi, a duhovnu osobu nitko ne prosuđuje, a treci citat kaze zasto njega nitko ne prosuđuje...

1. Korinćanima 2,16 "Jer tko je upoznao misao Gospodnju, da ga pouči?" A mi imamo misao Kristovu.

zato jer su duhovne osobe upoznali Kristovu misao i ta Kristova misao ih je svemu poucila, zato Isus kaze da ce nas Duh Sveti uvesti u svu istinu i objaviti nam buduce....

evo to je to o cemu sam pricao, Kristova misao je to sto je neprocjenjivo i zato ISUS kaze da je zivot vjecni u tome da spoznamo Boga, a ako imamo njegovu misao onda smo ga spoznali jer poznajemo njegovu volju i vrsimo je....to su nevjerovatna iskustva...

a jedna stvar koju moras napraviti je da se prvo pokajes za grijehe, da svaki dan svim srcem proucavas i ulazis srcem i dusom u text i da zivis kako pise i sto je kljucno a to je da se odreknes svoga ja, jer da bi mi dobili Kristovu misao mi moramo se necega odreci, svog ponosa se moramo odreci, svog ega svoga ja, svoje volje, svog puta...ali to nitko ne zeli jer nitko ne vjeruje Bogu...

svima je draze kad im netko kaze da je Bog ljubav, slavi se uskrs i bozic i svi ce biti spaseni, sve je super, nitko ne cita bibliju...ali to su lazi, osim istine da je Bog ljubav, svi bi htijeli zivjeti kako zele i biti spaseni, ali nitko ne kuzi da je ono sto Isus ndi bolje, zato sotona zeli da ne citate bibliju jer tada niste opasni niti za sebe niti za druge...bez biblije ste slijepi i kada ste u tami onda ste jadni jer ne vidite duhovne stvari i ne mozete razluciti dobro i lose, jer ste duhovno slijepi...

a da papa je spoznao Boga onda mu nebi palo napamet da obuce odjelo od 50000 dollara
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 11:14 am

marko suzic je napisao/la:

a da papa je spoznao Boga onda mu nebi palo napamet da obuce odjelo od 50000 dollara

To je potpuna istina.

No ti griješiš u nekim stvarima:

1. Nisi ti ništa bolji od nas ostalih kako to prikazuješ niti si vrijedniji, zapravo mogao bi ponešto naučiti od ljudi poput Svjetloisjene, Namcor, Tutankhamona, Glorie... Uglavnom da sada ne nabrajam.
Angel from shadow ti je odlično napisala neke stvari i trebao bi ih uzet u obzir. Isto tako i Nacrosrill ti je lijepo napisao.


2. Bog je nama dao SLOBODU, a to je ono što je NAJBITNIJE. Nema zacrtanog puta prema Bogu, jednostavno nema. Svatko svoj put sam gradi prema Bogu, dakle na svoj način, a Biblija bi trebala biti samo kao smjernica, pomoć, ništa više. Svatko pronalazi vlastiti put kojim vjerojatno nitko prije nije kročio, a ne kako ti to opisuješ da bi svi trebali jedno-te-isto. Ne, ne i ne, potpuno netočno


3. Tvrdiš da netko ne može k Bogu ako ne čita Bibliju. Daj shvati već jednom da je Biblija obična knjiga koju su napisali ljudi nadahnuti Bogom i ona je skoro kao ostale knjige. Papiri ko papiri, vrlo važno. Ako baš želiš, reći ću to na tvoj način.
Bog je nama dao Bibliju samo kao pomoć da nađemo put prema Njemu, a to ne znači da netko tko neće čitat Bibliju da neće k Bogu.
Potpuno pogrešno, svatko može k Bogu bez obzira čula ta osoba za Bibliju ili ne.
Kažeš istina se ne može spoznati bez Biblije. E pa može, Biblija nije uvjet za spoznavanje istine, samo SMJERNICA, POMOĆ. Ništa više od toga


4. Ti sve opisuješ tako kao da se sada odvija borba između dobra i zla na način da Sotona nagovara ljude da čine grijeh, a Bog to kao spriječava...

To je sve SLIKOVITO opisano, metafora. Ne ulazi Sotona doslovno u osobu i tada ta osoba čini zlo. Ne, netočno. Bog je nama dao SLOBODU i On se NE UPLIĆE u naše živote kao što to NE ČINI NITI SOTONA.
Ljudi sami čine što žele i što im je smisleno, Sotona nema veze s tim. Neće neki manijak poput Koradea ubiti čovjeka jer mu je to Sotona šapnuo, nego zato što je jednostavno takva osoba, njemu je logično ubijati da se dođe do cilja i to je to, ništa više.
Pravi sud dolazi tek nakon smrti fizičkog tijela, tek tada dolazi Bog do izražaja.
Na jednoj temi si pitao zašto se na svijetu događaju strahote. To je zato što nam je Bog dao slobodu i zato što se ne upliće u naše živote, dakle mi činimo što želimo, a netko želi činiti gluposti pa ih čini.


5. Stalno govoriš da je Sotona odgovoran za NLO, krugove u žitu, potrese, vulkane... Da asteroid pogodi Zemlju, ti bi valjda reko da ga je Bog poslao da se riješi nevjernika roll

Za većinu NLO-a su odgovorni ljudi, a za ostalo... Možda su nas stvarno posjetili mali zeleni, tko zna...
Krugove u žitu rade ljudi, dokazano više puta.
Potresi, vulkani, tsunamiji, asteroid... Sve je to posljedica FIZIKE, a ne Sotone.
Potresi, tsunamiji i vulkani su posljedica micanja litosfernih ploča. One se miču određenim ritmom već milijunima godinama, uostalom zato i možemo pretpostaviti kako je izgledala Pangea. Još malo pa ćemo moći predvidjeti potrese, a potresi uzrokuju tsunamije. I još neke stvari, ne samo potresi, ali Sotona ne. On nema veze s tim.
Ako sada u Zemlju udari asteroid, neće to biti zato što ga je Bog poslao da se riješi ''nevjernika'' roll
Asteroid bi udario u Zemlju zbog navedene FIZIKE, Zemlja mu se našla na putu... To je sve, jedini razlog, drugog nema.
To što se ti smatraš vrijednijim od Indonezijaca, to je tvoj problem. Vjeruj mi ima tamo ljudi boljih od tebe i od mene, a koji su poginuli zbog vulkana ili tsunamija. I potresa.


6. Uzimaš da je Biblija apsolutna istina. Ne, nije. Bibliju su napisali ljudi + još ju je i mijenjali tako da ne može biti cijela istinita.

Vidiš u Bibliji piše da je Zemlja stara 6000 godina, kao i svemir. Moguće, ovisi koliko su duge te godine, ali nisu duge 365 dana, radi se o broju godina bliskom milijunu.
Sve u Bibliji je napisano isključivo SLIKOVITO, realno niti nije moglo biti napisano. Realizam je počeo tek u 18. stoljeću, a u književnosti u 19. stoljeću, dakle ne možeš očekivat da su ljudi prije pisali realno, već u skladu sa svojim dobom.
Isto tako Biblija se može shvatiti na milijun načina, a ne samo na jedan. Sada poveži ono SLIKOVITO i MILIJUN NAČINA. Drugim riječima veoma lako je moguće da ti nisi u pravu više od nas ostalih. Ti si to shvatio na svoj način, u redu, ali to ne znači da si više u pravu od mene što tvrdim da je sve to mašta. Kužiš ili da pojednostavim?


7. Tvrdiš da smo mi kao farizeji. Nije li ti malo čudno da baš svi na ovom forumu misle kako zapravo ti ne poznaješ istinu? Zar misliš da si pametniji od svih nas, da si kao spoznao istinu i sve to? E varaš se, mogao bi malo gledati što ti drugi pišu, a ne samo tupiti po svome. Shvati da si već naporan sa svim tim citatima, s njima nećeš ništa postići. Radije piši svoja mišljenja o svemu tome umjesto citata, korisnije je


8. Tvrdiš da Bog prijeti, da će istrebljivat one koji su kao nevjernici. Uostalom ti Boga opisuješ kao manipulatora. Varaš se, ti neznaš ništa o Bogu ako to misliš.
Bog nije osvetoljubiva živina koja će eliminirat sve na svome putu, jednostavno nije. To je odlika nečega LOŠEG, a Bog NIJE LOŠ!
Isto tako Bog nije manipulator pa da nam naređuje što da radimo, u suprotnom da ćemo na sex . Potpuno netočno, opet odlika LOŠE osobe.

Bog nije loš, a ti ga opisuješ kao da jest. Čak bih pomislio da je moj Bog bolji od tvog. Vjerujem u Boga koji se ne miješa u naše živote niti nam prijeti i ne istrebljuje.


Zadnja promjena: Omega; čet svi 01, 2008 5:30 pm; ukupno mijenjano 4 put/a.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 11:20 am

Dragi omega, ti si podsvjesno ili svjesno monist kao i mi koje si spomenuo u prvoj točci. Problem je u tome što uvjeravaš dualista koji je čvrsto uvjeren u svoje stavove u nešto što zasad ne može prihvatiti. Ali jako lijepo pišeš, to da ljubi
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 5:12 pm

marko suzic je napisao/la:

pa da netko od vas slijedi Isusa onda bi govorio slicno kao i ja, Bozja djeca se razumiju savrseno...


Nah, mislim da slijedbenici Isusa imaju bolje načine od tvojih (;

marko suzic je napisao/la:
2. joj nemoj molim te, biblija je kljucna stvar, Bog nam je preko biblije dao put kojim treba ici da dođemo do Njega...
biblija je izravan kontakt s Bogom!


Hmh, da... kava
Kad smo već kod Biblije svjestan si činjenice da ona nije ni upola doslovna i da ju treba tumačiti na pravi način (a pravi način je relativan), a onda je definitivno čudno kako netko svjestan toga svega ju tumači na najdoslovniji mogući način koji je uspio pronaći.. ^^
Kad ju već tumačiš tako doslovno, onda molim te shvati da je pisana vrlo primitivnim jezikom i oblikom sukladno sa tadašnjim vremenom. Dokazano je da je tekst biblije tj. njegov sadržaj (mislim na same opise koji su često preizravni i pregrubi) na razini današnjeg desetogodišnjaka (u najboljem slučaju) i to je nešto što sam čula od crkvene osobe =D

marko suzic je napisao/la:
govoris nesto sto nema veze s biblijom, u nama nema niti 1% Boga, mi smo rođeni kao gresnici, rođeni kao sotonska djeca, hoces reci da su opsjednuca koja danas imamo laz i opsjednuca koja je Isus rijesio u bibliji su laz????


Rođeni kao sotonska djeca stvorena od Boga? Stvarno zanimljiva teorija..
Ali eto, polako učimo.. Barem smo prešli na "mi".

marko suzic je napisao/la:
probat cu sa citatom:


Nemoj, molim te lolcina

1. Korinćanima 2,14 Tjelesni čovjek ne prima što je od Duha Božjega; jer mu je ludost, i ne može da razumije, jer treba da se duhovno prosuđuje.

marko suzic je napisao/la:
tjelesan covjek se bavi tjelesnim a ne duhovnim stvarima i zato vi ne kuzite citate koje ja pisem, jer tjelesan covjek ne moze razumjeti bibliju koja je duhovna, jer kao sto kaze citat za vas su citati ludost i vi to ne razumijete....


Sad smo opet na "vi" no
Dakle ti si duhovan čovjek, mi nismo. Usvojeno.

marko suzic je napisao/la:
1. Korinćanima 2,15 A onaj duhovni sve prosuđuje, i njega nitko ne prosuđuje.
Ovaj citat kaze da duhovna osoba sve prosuđuje i sve vidi, a duhovnu osobu nitko ne prosuđuje, a treci citat kaze zasto njega nitko ne prosuđuje...


Huh, što je sad ovo? Jooj pa daj nemoj samome sebi uskakati u usta, što bi narod rekao. Sad je moram prepraviti usvojeno i zaključiti da ipak nisi duhovni čovjek.. Mislim, pa stvarno.. neides
Znaš biti tako konfuzan s tim svojim pobijanjem samoga sebe da mi to zapravo najviše smeta da kroz tebe spoznam Boga. Taman usvojim jedno, kad *paf* evo ti njega s nečim drugim =(

marko suzic je napisao/la:
a jedna stvar koju moras napraviti je da se prvo pokajes za grijehe, da svaki dan svim srcem proucavas i ulazis srcem i dusom u text i da zivis kako pise i sto je kljucno a to je da se odreknes svoga ja, jer da bi mi dobili Kristovu misao mi moramo se necega odreci, svog ponosa se moramo odreci, svog ega svoga ja, svoje volje, svog puta...ali to nitko ne zeli jer nitko ne vjeruje Bogu...


I kad se onda misliš toga odreći? scratch

marko suzic je napisao/la:
a da papa je spoznao Boga onda mu nebi palo napamet da obuce odjelo od 50000 dollara


Definitivno.. I tko onda kaže da se mi ne razumijemo međusobno? =D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 5:49 pm

Omega je napisao/la:
To što se ti smatraš vrijednijim od Indonezijaca, to je tvoj problem. Vjeruj mi ima tamo ljudi boljih od tebe i od mene, a koji su poginuli zbog vulkana ili tsunamija. I potresa.

A jok...vec smo imali jednom slicnu raspravu...i IKD kaze da je to zbog grijeha 100%...onda sam ga ja pitala da sto je s nevinima...npr. djecom...ali IKD kaze da su i oni gresni jer nose grijehe svojih predaka...dakle ono sto je Isus rekao da su djeca nevina ocito nije tocno jer IKD kaze da su svi gresni...a pogotovo ja :P

Omega je napisao/la:
Tvrdiš da smo mi kao farizeji. Nije li ti malo čudno da baš svi na ovom forumu misle kako zapravo ti ne poznaješ istinu? Zar misliš da si pametniji od svih nas, da si kao spoznao istinu i sve to? E varaš se, mogao bi malo gledati što ti drugi pišu, a ne samo tupiti po svome. Shvati da si već naporan sa svim tim citatima, s njima nećeš ništa postići. Radije piši svoja mišljenja o svemu tome umjesto citata, korisnije je
E, ovdje ti odmah mogu odogovoriti u IKDovo ime da je samo nekolicina onih koji ce se spasiti i da je zapravo za ocekivat da mi drugi nista ne kuzimo i da smo prokleti...zapravo u Bibliji pise da ce samo mali broj sve shvatiti, a u tu grupicu svakako spada IKD...a mi smo zavedeni i zato to nemozemo pojmit.
IKD...jesam dobro rekla?

Omega je napisao/la:
Bog nije loš, a ti ga opisuješ kao da jest. Čak bih pomislio da je moj Bog bolji od tvog. Vjerujem u Boga koji se ne miješa u naše živote niti nam prijeti i ne istrebljuje.

Bog, sto god to bilo, je samo jedan...ne znam sto je to u sto IKD vjeruje ali ljubav nije...
Ti i ja, Omega, zato, vjerujemo u istog Boga...mislis li da se on sad smije?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 6:18 pm

Namcor je napisao/la:
Omega je napisao/la:
To što se ti smatraš vrijednijim od Indonezijaca, to je tvoj problem. Vjeruj mi ima tamo ljudi boljih od tebe i od mene, a koji su poginuli zbog vulkana ili tsunamija. I potresa.

A jok...vec smo imali jednom slicnu raspravu...i IKD kaze da je to zbog grijeha 100%...onda sam ga ja pitala da sto je s nevinima...npr. djecom...ali IKD kaze da su i oni gresni jer nose grijehe svojih predaka...dakle ono sto je Isus rekao da su djeca nevina ocito nije tocno jer IKD kaze da su svi gresni...a pogotovo ja :P

Vidjet ćemo što će odgovorit. Očekujem nešto takvog, ali opet možda odgovori i nešto pametno, tko zna... 8)

Citat :
Omega je napisao/la:
Tvrdiš da smo mi kao farizeji. Nije li ti malo čudno da baš svi na ovom forumu misle kako zapravo ti ne poznaješ istinu? Zar misliš da si pametniji od svih nas, da si kao spoznao istinu i sve to? E varaš se, mogao bi malo gledati što ti drugi pišu, a ne samo tupiti po svome. Shvati da si već naporan sa svim tim citatima, s njima nećeš ništa postići. Radije piši svoja mišljenja o svemu tome umjesto citata, korisnije je

E, ovdje ti odmah mogu odogovoriti u IKDovo ime da je samo nekolicina onih koji ce se spasiti i da je zapravo za ocekivat da mi drugi nista ne kuzimo i da smo prokleti...zapravo u Bibliji pise da ce samo mali broj sve shvatiti, a u tu grupicu svakako spada IKD...a mi smo zavedeni i zato to nemozemo pojmit.
IKD...jesam dobro rekla?

Da, taj odgovor i očekujem.
A opet možda shvati neke stvari, treba mu bar malo logike i to je to.

Citat :
Omega je napisao/la:
Bog nije loš, a ti ga opisuješ kao da jest. Čak bih pomislio da je moj Bog bolji od tvog. Vjerujem u Boga koji se ne miješa u naše živote niti nam prijeti i ne istrebljuje.


Bog, sto god to bilo, je samo jedan...ne znam sto je to u sto IKD vjeruje ali ljubav nije...
Ti i ja, Omega, zato, vjerujemo u istog Boga...mislis li da se on sad smije?

Prije bih rekao da on brka dobro i zlo. Na primjer nezna da su ubojstva loša djela, a ne dobra Boink

No dobro, čekajmo njegov odgovor koji će nadam se biti bez citata.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 6:29 pm

Sacekajmo...

BTW...on cesto bude kasno u noci...kad i ja...oko 02h i tako to...valjda i on pati od insomnie...ili cita Bibliju study

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 6:30 pm

Angel from shadow je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

a jedna stvar koju moras napraviti je da se prvo pokajes za grijehe, da svaki dan svim srcem proucavas i ulazis srcem i dusom u text i da zivis kako pise i sto je kljucno a to je da se odreknes svoga ja, jer da bi mi dobili Kristovu misao mi moramo se necega odreci, svog ponosa se moramo odreci, svog ega svoga ja, svoje volje, svog puta...ali to nitko ne zeli jer nitko ne vjeruje Bogu...

I kad se onda misliš toga odreći? scratch

I ja se pitam... zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 6:32 pm

Namcor je napisao/la:
Angel from shadow je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

a jedna stvar koju moras napraviti je da se prvo pokajes za grijehe, da svaki dan svim srcem proucavas i ulazis srcem i dusom u text i da zivis kako pise i sto je kljucno a to je da se odreknes svoga ja, jer da bi mi dobili Kristovu misao mi moramo se necega odreci, svog ponosa se moramo odreci, svog ega svoga ja, svoje volje, svog puta...ali to nitko ne zeli jer nitko ne vjeruje Bogu...

I kad se onda misliš toga odreći? scratch

I ja se pitam... zivili

5
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 6:35 pm

Kad bi bilo jednostavno odreći se svoga ega, svog ponosa, volje i svega ostaloga, svi ljudi bi bili sveci i najvjerojatnije se ne bi nalazili ovdje gdje mi jesmo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 6:37 pm

Istina :) zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 6:39 pm

Zapravo, ljudi ne bi više bili ljudi, nego bića nalik robotima kojima upravlja IKD-ov bog...

Naš ego, volja, sloboda izbora, invidualnost pojednica.. To je ono što nas čini ljudima.. hug
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 6:56 pm

IKD kaze da smo dobili sve to upravo kako bi se svega mogli odreci...i onda ce nas Bog prihvatiti...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 7:00 pm

Namcor je napisao/la:
IKD kaze da smo dobili sve to upravo kako bi se svega mogli odreci...i onda ce nas Bog prihvatiti...

Da, ali odricanje se neće dogodit za vrijeme fizičkog života
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 7:05 pm

Ne, ne...upravo se mora dogoditi za vrijeme fizickog zivota...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 7:07 pm

Da, za vrijeme fizičkog života :)
Čuj ako IKD kaže, onda je valjda u pravu.. :D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 7:07 pm

Namcor je napisao/la:
Ne, ne...upravo se mora dogoditi za vrijeme fizickog zivota...

To ne možeš postići koliko god se trudiš. Svaka osoba ima 'svoje ja', i svaka je individualna. To ostaje što god se učinilo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimečet svi 01, 2008 7:15 pm

Cuj, pitaj IKD-a da ti pomogne oko toga...nisam ti ja strucna tu...ja sam samo povlasten clan kluba sa titulom loseg primjera...tako da...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimepet svi 02, 2008 2:02 am

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

a da papa je spoznao Boga onda mu nebi palo napamet da obuce odjelo od 50000 dollara

To je potpuna istina.

No ti griješiš u nekim stvarima:

1. Nisi ti ništa bolji od nas ostalih kako to prikazuješ niti si vrijedniji, zapravo mogao bi ponešto naučiti od ljudi poput Svjetloisjene, Namcor, Tutankhamona, Glorie... Uglavnom da sada ne nabrajam.
Angel from shadow ti je odlično napisala neke stvari i trebao bi ih uzet u obzir. Isto tako i Nacrosrill ti je lijepo napisao.


2. Bog je nama dao SLOBODU, a to je ono što je NAJBITNIJE. Nema zacrtanog puta prema Bogu, jednostavno nema. Svatko svoj put sam gradi prema Bogu, dakle na svoj način, a Biblija bi trebala biti samo kao smjernica, pomoć, ništa više. Svatko pronalazi vlastiti put kojim vjerojatno nitko prije nije kročio, a ne kako ti to opisuješ da bi svi trebali jedno-te-isto. Ne, ne i ne, potpuno netočno


3. Tvrdiš da netko ne može k Bogu ako ne čita Bibliju. Daj shvati već jednom da je Biblija obična knjiga koju su napisali ljudi nadahnuti Bogom i ona je skoro kao ostale knjige. Papiri ko papiri, vrlo važno. Ako baš želiš, reći ću to na tvoj način.
Bog je nama dao Bibliju samo kao pomoć da nađemo put prema Njemu, a to ne znači da netko tko neće čitat Bibliju da neće k Bogu.
Potpuno pogrešno, svatko može k Bogu bez obzira čula ta osoba za Bibliju ili ne.
Kažeš istina se ne može spoznati bez Biblije. E pa može, Biblija nije uvjet za spoznavanje istine, samo SMJERNICA, POMOĆ. Ništa više od toga


4. Ti sve opisuješ tako kao da se sada odvija borba između dobra i zla na način da Sotona nagovara ljude da čine grijeh, a Bog to kao spriječava...

To je sve SLIKOVITO opisano, metafora. Ne ulazi Sotona doslovno u osobu i tada ta osoba čini zlo. Ne, netočno. Bog je nama dao SLOBODU i On se NE UPLIĆE u naše živote kao što to NE ČINI NITI SOTONA.
Ljudi sami čine što žele i što im je smisleno, Sotona nema veze s tim. Neće neki manijak poput Koradea ubiti čovjeka jer mu je to Sotona šapnuo, nego zato što je jednostavno takva osoba, njemu je logično ubijati da se dođe do cilja i to je to, ništa više.
Pravi sud dolazi tek nakon smrti fizičkog tijela, tek tada dolazi Bog do izražaja.
Na jednoj temi si pitao zašto se na svijetu događaju strahote. To je zato što nam je Bog dao slobodu i zato što se ne upliće u naše živote, dakle mi činimo što želimo, a netko želi činiti gluposti pa ih čini.


5. Stalno govoriš da je Sotona odgovoran za NLO, krugove u žitu, potrese, vulkane... Da asteroid pogodi Zemlju, ti bi valjda reko da ga je Bog poslao da se riješi nevjernika roll

Za većinu NLO-a su odgovorni ljudi, a za ostalo... Možda su nas stvarno posjetili mali zeleni, tko zna...
Krugove u žitu rade ljudi, dokazano više puta.
Potresi, vulkani, tsunamiji, asteroid... Sve je to posljedica FIZIKE, a ne Sotone.
Potresi, tsunamiji i vulkani su posljedica micanja litosfernih ploča. One se miču određenim ritmom već milijunima godinama, uostalom zato i možemo pretpostaviti kako je izgledala Pangea. Još malo pa ćemo moći predvidjeti potrese, a potresi uzrokuju tsunamije. I još neke stvari, ne samo potresi, ali Sotona ne. On nema veze s tim.
Ako sada u Zemlju udari asteroid, neće to biti zato što ga je Bog poslao da se riješi ''nevjernika'' roll
Asteroid bi udario u Zemlju zbog navedene FIZIKE, Zemlja mu se našla na putu... To je sve, jedini razlog, drugog nema.
To što se ti smatraš vrijednijim od Indonezijaca, to je tvoj problem. Vjeruj mi ima tamo ljudi boljih od tebe i od mene, a koji su poginuli zbog vulkana ili tsunamija. I potresa.


6. Uzimaš da je Biblija apsolutna istina. Ne, nije. Bibliju su napisali ljudi + još ju je i mijenjali tako da ne može biti cijela istinita.

Vidiš u Bibliji piše da je Zemlja stara 6000 godina, kao i svemir. Moguće, ovisi koliko su duge te godine, ali nisu duge 365 dana, radi se o broju godina bliskom milijunu.
Sve u Bibliji je napisano isključivo SLIKOVITO, realno niti nije moglo biti napisano. Realizam je počeo tek u 18. stoljeću, a u književnosti u 19. stoljeću, dakle ne možeš očekivat da su ljudi prije pisali realno, već u skladu sa svojim dobom.
Isto tako Biblija se može shvatiti na milijun načina, a ne samo na jedan. Sada poveži ono SLIKOVITO i MILIJUN NAČINA. Drugim riječima veoma lako je moguće da ti nisi u pravu više od nas ostalih. Ti si to shvatio na svoj način, u redu, ali to ne znači da si više u pravu od mene što tvrdim da je sve to mašta. Kužiš ili da pojednostavim?


7. Tvrdiš da smo mi kao farizeji. Nije li ti malo čudno da baš svi na ovom forumu misle kako zapravo ti ne poznaješ istinu? Zar misliš da si pametniji od svih nas, da si kao spoznao istinu i sve to? E varaš se, mogao bi malo gledati što ti drugi pišu, a ne samo tupiti po svome. Shvati da si već naporan sa svim tim citatima, s njima nećeš ništa postići. Radije piši svoja mišljenja o svemu tome umjesto citata, korisnije je


8. Tvrdiš da Bog prijeti, da će istrebljivat one koji su kao nevjernici. Uostalom ti Boga opisuješ kao manipulatora. Varaš se, ti neznaš ništa o Bogu ako to misliš.
Bog nije osvetoljubiva živina koja će eliminirat sve na svome putu, jednostavno nije. To je odlika nečega LOŠEG, a Bog NIJE LOŠ!
Isto tako Bog nije manipulator pa da nam naređuje što da radimo, u suprotnom da ćemo na sex . Potpuno netočno, opet odlika LOŠE osobe.

Bog nije loš, a ti ga opisuješ kao da jest. Čak bih pomislio da je moj Bog bolji od tvog. Vjerujem u Boga koji se ne miješa u naše živote niti nam prijeti i ne istrebljuje.


1.ja bih htio nauciti ali u vasim srcima je toliki strah da se nitko ne zeli vidjeti samnom, svi se bojite, gdje je ta hrabrost, ja bi htio da mi kazete sto je lose u tome ako se zivi po bibliji i slijedi Isusa, sto znaci slijediti Isusa, a pa to znaci zivjeti da sluzis drugima a ne da mislis na sebe, to je krscanstvo o kojem je Isus govorio i koje biblija uci, a tko od vas to zeli tako zivjeti do kraja zivota, tko???

2.Bog kaze da je Isus put, znaci samo je jedan put, ali naravno moj put i tvoj nisu isti jer smo drugaciji ali i ti i ja moramo slijediti Isusa jer je on put, ako ne slijedis Isusa onda slijedis sotonu, nema trecega, to je sotona izmislio da postoji 100 puteva, ne samo je jedan pravi i svi ostali su isti jer su krivi, zato Isus kaze: ako sto sam ja dao svoj zivot za druge, znaci Isus je bio sluga i smo je sluzio, nikad nije pomislio na sebe, tako i mi moramo samo sluziti...ako maknes bibliju onda si maknula krscanstvo, ako Isus kaze daj nam kruh nas svagdasnji Oce nas, sto je onda taj kruh ako nije biblija iliti Bozja rijec?
ako u bibliji nije potpuna istina, gdje je onda istina?

3. pa ja tebi mogu reci stvari ili neke stihove iz biblije koje ti neces skuziti nikada, tj. hoces ako se ponizis pred Bogom i priznas da si nitko bez Boga, samo ponizan covjek moze razumjeti bibliju i nesebican, a zato ju farizeji nisu kuzili jer su bili preponosni i sebicni i nisu se htijeli poniziti...

ovo Bog kaze za bibliju:

Hebrejima 4,12 Živa je, uistinu, Riječ Božja i djelotvorna; oštrija je od svakoga dvosjekla mača; prodire dotle da dijeli dušu i duh, zglobove i moždinu te prosuđuje nakane i misli srca.

za tebe je mozda to slovo na papiru nista ali za mene je ziva, a Bozja riijec postane ziva kad ti ono sto procitas postane tvoj zivot i ti tako zivis...

4. pa naravno sto zelis reci da je bajka ono kad je Isus razgovarao s demonima, kada ga je sotona kusao u pustinji, kada je poslao demone u krdo svinja, pa to je stvarnost...pa sto ti mislis tko ti baca zle misli u um, tko te navodi na lose stvari koje se krse s biblijom, tko navodi ljude da piju,puse i lete za zenama i idu po nocnim klubovima???
sotona se izrazava u tebi kroz tvoje ja, jer je tvoje ja prodano njemu, ali ti to ne kuzis....ti se ne zelis poniziti pred Bogom i citati bibliju...

5. asteroid je bajka za malu djecu, to su price koju sotona prodaje nadrigoranim znanstvenicima, kao sto ljudi slusaju pjesma drogerasa koje imaju skrivene poruke koje im razvaljuju um, ali ne kuze da se to događa...a zasto je tsunami bio bas tamo gdje su se ljudi odrekli Boga, zasto bas tamo?
kad ne vjerujes da je Bog radio cuda onda ne mozes shvatiti da ih i sotona radi, pa zmija da govori nije li to cudo, kako bi prevario adama koji je bio savrsen nego preko cuda....danasnja yoga je jedna od danasnjih prijevara...samo nitko ne kuzi...jer se ne cita biblija...

6. reci mi sto je u bibliji nelogicno? reci mi koliko si puta citao bibliju,koliko dugo? sto za tebe znaci biti krscanin? Isus je ucio da je krscanstvo zrtva, sto si ti zrtvovao? sto znaci biti siromasan duhom?
sto znaci da moramo biti gladni pravednosti? sto znaci prijeci iz smrti u zivot? sto znaci kada Petar(prvi papa) kaze da se moramo obratiti?
i molim te da mi ukratko napises svoj pogled od pocetka do kraja svijeta kako izgleda? i onda zamisli 7 miljardi ljudi sto bi napisalo, gdje je tu istina, sto je istina, zato je Bog dao bibliju u kojoj je istina...a to sto se tebi ne sviđa bibliska istina kao cijelokupna nego samo dio, to je nesto drugo...

7. evo pitanja: tko od vas cita bibliju svaki dan?

i onda pitanje na koje zna odgovor samo duhovan covjek koji je povezan s Bogom, sto znaci biti siromasan duhom? budite posteni pa recite i dajte mi primjer za siromasnog duhom i bogatog duhom iz biblije?


8. varas se, tjesis sam sebe tako da mozes zivjeti kako zelis, ali doci ce sud i sve tvoje i moje misli,djela,nakane srca, sve ce se vidjeti i za sve cemo dati racun, jer svaki put kada ucinis grijeh ti zabijas klin Isusu u ruke i noge i koplje u bok, da li to znas?
ali Bog nece preci preko svoje rijeci jer nezna koji dio ovoga ti nije jasan?

Otkrivenje 21,8 Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima, vračarima i idolopoklonicima i svim lažljivcima udio je u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt.

Galaćanima 5,19 A očita su djela tijela. To su: bludnost, nečistoća, razvratnost,
idolopoklonstvo, vračanje, neprijateljstva, svađa, ljubomor, srdžbe, spletkarenja, razdori, strančarenja,
zavisti, pijančevanja, pijanke i tome slično. Unaprijed vam kažem, kao što vam već rekoh: koji takvo što čine, kraljevstva Božjega neće baštiniti.

gle ali ja neznam koji dio nija jasan, po cjeloj bibliji od starog do novog zavjeta imas slicne citate, to ce se dogoditi kao sto se i potop dogodio a svi su se smijali Noi...svi su se smijali Isusu...

a Bog kaze:

2. Timoteju 3,1 A ovo znaj: u posljednjim danima nastat će teška vremena.
Ljudi će doista biti sebeljupci, srebroljupci, preuzetnici, oholice, hulitelji, roditeljima neposlušni, nezahvalnici, bezbožnici,
bešćutnici, nepomirljivci, klevetnici, neobuzdanici, goropadnici, neljubitelji dobra,
izdajice, brzopletnici, naduti, ljubitelji užitka više nego ljubitelji Boga.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitimepet svi 02, 2008 2:12 am

Angel from shadow je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

pa da netko od vas slijedi Isusa onda bi govorio slicno kao i ja, Bozja djeca se razumiju savrseno...


Nah, mislim da slijedbenici Isusa imaju bolje načine od tvojih (;

marko suzic je napisao/la:
2. joj nemoj molim te, biblija je kljucna stvar, Bog nam je preko biblije dao put kojim treba ici da dođemo do Njega...
biblija je izravan kontakt s Bogom!


Hmh, da... kava
Kad smo već kod Biblije svjestan si činjenice da ona nije ni upola doslovna i da ju treba tumačiti na pravi način (a pravi način je relativan), a onda je definitivno čudno kako netko svjestan toga svega ju tumači na najdoslovniji mogući način koji je uspio pronaći.. ^^
Kad ju već tumačiš tako doslovno, onda molim te shvati da je pisana vrlo primitivnim jezikom i oblikom sukladno sa tadašnjim vremenom. Dokazano je da je tekst biblije tj. njegov sadržaj (mislim na same opise koji su često preizravni i pregrubi) na razini današnjeg desetogodišnjaka (u najboljem slučaju) i to je nešto što sam čula od crkvene osobe =D

marko suzic je napisao/la:
govoris nesto sto nema veze s biblijom, u nama nema niti 1% Boga, mi smo rođeni kao gresnici, rođeni kao sotonska djeca, hoces reci da su opsjednuca koja danas imamo laz i opsjednuca koja je Isus rijesio u bibliji su laz????


Rođeni kao sotonska djeca stvorena od Boga? Stvarno zanimljiva teorija..
Ali eto, polako učimo.. Barem smo prešli na "mi".

marko suzic je napisao/la:
probat cu sa citatom:


Nemoj, molim te lolcina

1. Korinćanima 2,14 Tjelesni čovjek ne prima što je od Duha Božjega; jer mu je ludost, i ne može da razumije, jer treba da se duhovno prosuđuje.

marko suzic je napisao/la:
tjelesan covjek se bavi tjelesnim a ne duhovnim stvarima i zato vi ne kuzite citate koje ja pisem, jer tjelesan covjek ne moze razumjeti bibliju koja je duhovna, jer kao sto kaze citat za vas su citati ludost i vi to ne razumijete....


Sad smo opet na "vi" no
Dakle ti si duhovan čovjek, mi nismo. Usvojeno.

marko suzic je napisao/la:
1. Korinćanima 2,15 A onaj duhovni sve prosuđuje, i njega nitko ne prosuđuje.
Ovaj citat kaze da duhovna osoba sve prosuđuje i sve vidi, a duhovnu osobu nitko ne prosuđuje, a treci citat kaze zasto njega nitko ne prosuđuje...


Huh, što je sad ovo? Jooj pa daj nemoj samome sebi uskakati u usta, što bi narod rekao. Sad je moram prepraviti usvojeno i zaključiti da ipak nisi duhovni čovjek.. Mislim, pa stvarno.. neides
Znaš biti tako konfuzan s tim svojim pobijanjem samoga sebe da mi to zapravo najviše smeta da kroz tebe spoznam Boga. Taman usvojim jedno, kad *paf* evo ti njega s nečim drugim =(

marko suzic je napisao/la:
a jedna stvar koju moras napraviti je da se prvo pokajes za grijehe, da svaki dan svim srcem proucavas i ulazis srcem i dusom u text i da zivis kako pise i sto je kljucno a to je da se odreknes svoga ja, jer da bi mi dobili Kristovu misao mi moramo se necega odreci, svog ponosa se moramo odreci, svog ega svoga ja, svoje volje, svog puta...ali to nitko ne zeli jer nitko ne vjeruje Bogu...


I kad se onda misliš toga odreći? scratch

marko suzic je napisao/la:
a da papa je spoznao Boga onda mu nebi palo napamet da obuce odjelo od 50000 dollara


Definitivno.. I tko onda kaže da se mi ne razumijemo međusobno? =D


ti si duhovna osoba, ja nisam po tebi, ako si stvarno duhovna to znaci da kuzis sve iz biblije pa i ovo npr:

Matej 5,4 Blago ožalošćenima: oni će se utješiti!

ako si duhovna onda ovo moras znati sto znaci...

pomocni:

Matej 5,3 "Blago siromasima duhom: njihovo je kraljevstvo nebesko!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)
[Vrh] 
Stranica 5 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» ZAKONI ZDRAVLJA
» Ludi zakoni
» Zakoni fizike i matematike skidaju maske

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: