Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)

Go down 
+8
Sentinel
Tutankhamon
marko suzic
Svjetloisjena
Alpha
meli
gloria_g
vladimir
12 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 2:15 am

svjetloisjena je napisao/la:
Kad bi bilo jednostavno odreći se svoga ega, svog ponosa, volje i svega ostaloga, svi ljudi bi bili sveci i najvjerojatnije se ne bi nalazili ovdje gdje mi jesmo.

amen
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 2:19 am

Omega je napisao/la:
Namcor je napisao/la:
IKD kaze da smo dobili sve to upravo kako bi se svega mogli odreci...i onda ce nas Bog prihvatiti...

Da, ali odricanje se neće dogodit za vrijeme fizičkog života


pa Isus je rekao da se moras odreci sebe, to pise u evanđelju, koji dio nije jasan, Isus je uvijek jasan i izravan....

Matej 16,24 Tada Isus reče svojim učenicima: "Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka uzme svoj križ i neka ide za mnom.


Titu 2,12 Ona nas poučava odreći se bezbožnosti i žudnji ovog *svijeta, da bismo živjeli u sadašnje vrijeme oprezno, pravedno i pobožno.
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 2:29 am

Moj Marko znaš kako kažu u mom kraju, ima jedna stara poslovica koja glasi:

Svaki Marko naopako!

Nemoj me preozbiljno shvatit!!! gica
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 2:44 am

Nacrosrill je napisao/la:
Moj Marko znaš kako kažu u mom kraju, ima jedna stara poslovica koja glasi:

Svaki Marko naopako!

Nemoj me preozbiljno shvatit!!! gica

imas jos malo vremena pocni citati knjigu!!!
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 3:29 am

marko suzic je napisao/la:
imas jos malo vremena pocni citati knjigu!!!

Koju knjigu? study
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 4:00 am

Nacrosrill je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
imas jos malo vremena pocni citati knjigu!!!

Koju knjigu? study

samo je jedna knjiga, ostalo su duhovni prirucnici ali nemaju takvu hranu kakvu mi daje biblija, kad citam bibliju tad sam najsretniji na svijetu, taj trenutak nebi prodao za nikakve novce, zato kaze a sad ne mogu naci citat, da si pribavimo kvalitetnu hranu, jer ako je hrana losa onda smo i mi duhovno losi...

Hebrejima 5,14 A za zrele je tvrda hrana, za one koji imaju iskustvom izvježbana čula za rasuđivanje dobra i zla.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 4:11 am

Ivan 6,63 "Duh je onaj koji oživljuje, tijelo ne koristi ništa. Riječi koje sam vam govorio duh su i život su.


Ivan 6,51 Ja sam kruh živi koji je s neba sišao. Tko bude jeo od ovoga kruha, živjet će uvijeke. Kruh koji ću ja dati tijelo je moje - za život svijeta.


Ivan 6,56 Tko jede moje tijelo i pije moju krv, u meni ostaje i ja u njemu.

Ivan 6,35 Reče im Isus: "Ja sam kruh života. Tko dolazi k meni, neće ogladnjeti; tko vjeruje u mene, neće ožednjeti nikada.

Ivan 6,48 Ja sam kruh života.


Ivan 6,49 Očevi vaši jedoše u pustinji manu i pomriješe.

Ivan 6,50 Ovo je kruh koji silazi s neba: da tko od njega jede, ne umre.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 10:20 am

Ljudi dragi, ova rasprava stvara glavobolju :P

a i počela me brinut confused
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 10:42 am

marko suzic je napisao/la:
Tko jede moje tijelo i pije moju krv

Kanibalizam??? affraid
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:12 am

marko suzic je napisao/la:
1.ja bih htio nauciti ali u vasim srcima je toliki strah da se nitko ne zeli vidjeti samnom, svi se bojite, gdje je ta hrabrost, ja bi htio da mi kazete sto je lose u tome ako se zivi po bibliji i slijedi Isusa, sto znaci slijediti Isusa, a pa to znaci zivjeti da sluzis drugima a ne da mislis na sebe, to je krscanstvo o kojem je Isus govorio i koje biblija uci, a tko od vas to zeli tako zivjeti do kraja zivota, tko???
Problem je u tome sto Ti ne slijedis Isusa...a koga slijedis to mi bas i nije najjasnije...

marko suzic je napisao/la:
3. pa ja tebi mogu reci stvari ili neke stihove iz biblije koje ti neces skuziti nikada, tj. hoces ako se ponizis pred Bogom i priznas da si nitko bez Boga, samo ponizan covjek moze razumjeti bibliju i nesebican, a zato ju farizeji nisu kuzili jer su bili preponosni i sebicni i nisu se htijeli poniziti...
Cuj IKD...Omega itekako kuzi sve sto treba...sto se za tebe ne moze bas reci...

marko suzic je napisao/la:
5. asteroid je bajka za malu djecu, to su price koju sotona prodaje nadrigoranim znanstvenicima, kao sto ljudi slusaju pjesma drogerasa koje imaju skrivene poruke koje im razvaljuju um, ali ne kuze da se to događa...a zasto je tsunami bio bas tamo gdje su se ljudi odrekli Boga, zasto bas tamo?
lolcina lolcina lolcina :idu_mi_suze_od_smijeha:

marko suzic je napisao/la:
7. evo pitanja: tko od vas cita bibliju svaki dan?
i onda pitanje na koje zna odgovor samo duhovan covjek koji je povezan s Bogom, sto znaci biti siromasan duhom? budite posteni pa recite i dajte mi primjer za siromasnog duhom i bogatog duhom iz biblije?
Hmmm...zar nije bolje zivjeti Bozju rijec nego citati je?
Ja recimo znam primjere za koje pitas...iz zivota...jer zivim...ili se bar trudim... A ti o zivotu nemas pojma...ocito...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:16 am

marko suzic je napisao/la:


1.ja bih htio nauciti ali u vasim srcima je toliki strah da se nitko ne zeli vidjeti samnom, svi se bojite, gdje je ta hrabrost, ja bi htio da mi kazete sto je lose u tome ako se zivi po bibliji i slijedi Isusa, sto znaci slijediti Isusa, a pa to znaci zivjeti da sluzis drugima a ne da mislis na sebe, to je krscanstvo o kojem je Isus govorio i koje biblija uci, a tko od vas to zeli tako zivjeti do kraja zivota, tko???

1. Nitko nije reko da je loše živjet po Bibliji, samo ti skrećem pažnju da Biblija nije toliko posebna koliko tvrdiš.

Neki se ne mogu naći s tobom jer nisu iz Zagreba


Citat :
2.Bog kaze da je Isus put, znaci samo je jedan put, ali naravno moj put i tvoj nisu isti jer smo drugaciji ali i ti i ja moramo slijediti Isusa jer je on put, ako ne slijedis Isusa onda slijedis sotonu, nema trecega, to je sotona izmislio da postoji 100 puteva, ne samo je jedan pravi i svi ostali su isti jer su krivi, zato Isus kaze: ako sto sam ja dao svoj zivot za druge, znaci Isus je bio sluga i smo je sluzio, nikad nije pomislio na sebe, tako i mi moramo samo sluziti...ako maknes bibliju onda si maknula krscanstvo, ako Isus kaze daj nam kruh nas svagdasnji Oce nas, sto je onda taj kruh ako nije biblija iliti Bozja rijec?
ako u bibliji nije potpuna istina, gdje je onda istina?

2. Krivo si se izrazio. Samo je JEDAN SMJER prema Bogu, a u tom smjeru ide mnogo puteva. Tvoj i moj put se totalno razlikuju, ali imamo isti cilj vjerovao ti ili ne.

Pogriješio si, Isus je pomislio na sebe jer je bio čovjek, uostalom što je ono Isus pitao Boga kada je bio na križu? Zašto je tražio vode od vojnika kada je bio na križu?
Jer je mislio na sebe, zato. Da li se radi o 2% ili 10%, svejedno je, ali mislio na sebe jest makar i malo

U Bibliji nipošto nije istina. Istina je sakrivena u svemu oko tebe, potreban je cijeli život za traženje odgovora.


Citat :
3. pa ja tebi mogu reci stvari ili neke stihove iz biblije koje ti neces skuziti nikada, tj. hoces ako se ponizis pred Bogom i priznas da si nitko bez Boga, samo ponizan covjek moze razumjeti bibliju i nesebican, a zato ju farizeji nisu kuzili jer su bili preponosni i sebicni i nisu se htijeli poniziti...

3. Bibliju se može shvatiti na milijun načina, i svaki je točan i kriv

Citat :
ovo Bog kaze za bibliju:

Hebrejima 4,12 Živa je, uistinu, Riječ Božja i djelotvorna; oštrija je od svakoga dvosjekla mača; prodire dotle da dijeli dušu i duh, zglobove i moždinu te prosuđuje nakane i misli srca.

Ne, to je neki čovjek napisao da Bog kaže, Bibliju su pisali ljudi, sjećaš se kava

Citat :
za tebe je mozda to slovo na papiru nista ali za mene je ziva, a Bozja riijec postane ziva kad ti ono sto procitas postane tvoj zivot i ti tako zivis...

Za mene je to slovo na papiru zato što se sve to može shvatit na milijun načina, a ne volim takve višesmislene stvari.



Citat :
4. pa naravno sto zelis reci da je bajka ono kad je Isus razgovarao s demonima, kada ga je sotona kusao u pustinji, kada je poslao demone u krdo svinja, pa to je stvarnost...pa sto ti mislis tko ti baca zle misli u um, tko te navodi na lose stvari koje se krse s biblijom, tko navodi ljude da piju,puse i lete za zenama i idu po nocnim klubovima???
sotona se izrazava u tebi kroz tvoje ja, jer je tvoje ja prodano njemu, ali ti to ne kuzis....ti se ne zelis poniziti pred Bogom i citati bibliju...

SAMI SE NAVODE NA TO! Možeš ti okriviti Sotonu za svaku lošu misao u čovjeka, ali budimo ipak malo realniji. Sotona je imaginarno biće nastalo ljudskom maštom, on ne postoji. Nekome nije bilo jasno zašto ljudi čine zlo pa je taj netko za to okrivio Sotonu. Ljudi čine zlo zbog zlatne nam slobode koju nam je Bog dao.

Ponizan sam pred Bogom, ali ne mislim čitat Bibliju. Bog i Biblija baš i nisu povezani. To je moje mišljenje, i samo zbog tog mišljenja nisam Bogu manje vrijedan od tebe kava



Citat :
5. asteroid je bajka za malu djecu, to su price koju sotona prodaje nadrogiranim znanstvenicima, kao sto ljudi slusaju pjesma drogerasa koje imaju skrivene poruke koje im razvaljuju um, ali ne kuze da se to događa...a zasto je tsunami bio bas tamo gdje su se ljudi odrekli Boga, zasto bas tamo?
kad ne vjerujes da je Bog radio cuda onda ne mozes shvatiti da ih i sotona radi, pa zmija da govori nije li to cudo, kako bi prevario adama koji je bio savrsen nego preko cuda....danasnja yoga je jedna od danasnjih prijevara...samo nitko ne kuzi...jer se ne cita biblija...

Jasno mi je da mrziš znanstvenike kada oni mogu dokazat da Biblija nije u pravu kod znanstvenih stvari.

Ne vjerujem da je radio čuda jer se ne miješa u naše živote i ne glumi cirkusanta.
Adam je izmišljena ličnost kao što je i Eva, oni nikada nisu postojali.

Sve se događa zbog fizike, a ne zato što Bog ili Sotona izvode mađioničarske trikove



Citat :
6. reci mi sto je u bibliji nelogicno? reci mi koliko si puta citao bibliju,koliko dugo? sto za tebe znaci biti krscanin? Isus je ucio da je krscanstvo zrtva, sto si ti zrtvovao? sto znaci biti siromasan duhom?
sto znaci da moramo biti gladni pravednosti? sto znaci prijeci iz smrti u zivot? sto znaci kada Petar(prvi papa) kaze da se moramo obratiti?
i molim te da mi ukratko napises svoj pogled od pocetka do kraja svijeta kako izgleda? i onda zamisli 7 miljardi ljudi sto bi napisalo, gdje je tu istina, sto je istina, zato je Bog dao bibliju u kojoj je istina...a to sto se tebi ne sviđa bibliska istina kao cijelokupna nego samo dio, to je nesto drugo...

Što je u Bibliji nelogično? Sve što je znanstveno nemoguće.
Ne sjećam se koliko sam čitao Bibliju, dugo nisam. Uostalom dao si jako puno citata pa se može reći da sam ju nedavno čitao, barem nakratko.
Što sam žrtvovao? To je moja osobna stvar, ne moraš znati.
Biti siromašan duhom znači biti opčinjen materijalnim ukratko rečeno.

Naravno da mi se ne sviđa Biblijska ''istina'' jer nije istina. Ne sviđaju mi se samo one znanstveno nemoguće stvari u Bibliji, sve ostalo je ok.



Citat :
7. evo pitanja: tko od vas cita bibliju svaki dan?

i onda pitanje na koje zna odgovor samo duhovan covjek koji je povezan s Bogom, sto znaci biti siromasan duhom? budite posteni pa recite i dajte mi primjer za siromasnog duhom i bogatog duhom iz biblije?

Zašto iz Biblije? Ajmo raspravljat o realnosti, pusti Bibliju na miru


Citat :
8. varas se, tjesis sam sebe tako da mozes zivjeti kako zelis, ali doci ce sud i sve tvoje i moje misli,djela,nakane srca, sve ce se vidjeti i za sve cemo dati racun, jer svaki put kada ucinis grijeh ti zabijas klin Isusu u ruke i noge i koplje u bok, da li to znas?
ali Bog nece preci preko svoje rijeci jer nezna koji dio ovoga ti nije jasan?

Da, znam. Isto tako znam da svi griješe, čak i ti. Dijeliš ljude na više vrijedne i manje vrijedne, ali s lošim temeljom. Skoro pa rasizam može se reći.


Citat :
gle ali ja neznam koji dio nija jasan, po cjeloj bibliji od starog do novog zavjeta imas slicne citate, to ce se dogoditi kao sto se i potop dogodio a svi su se smijali Noi...svi su se smijali Isusu...

Znanstveni dio Biblije mi ne odgovara...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:18 am

marko suzic je napisao/la:

pa Isus je rekao da se moras odreci sebe, to pise u evanđelju, koji dio nije jasan, Isus je uvijek jasan i izravan....

Matej 16,24 Tada Isus reče svojim učenicima: "Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka uzme svoj križ i neka ide za mnom.


Titu 2,12 Ona nas poučava odreći se bezbožnosti i žudnji ovog *svijeta, da bismo živjeli u sadašnje vrijeme oprezno, pravedno i pobožno.

Nitko na ovome svijetu se ne može odreći sebe, svojeg ''ja'', zato i jesmo individualne osobe. Ti to ne možeš, ja to ne mogu, nitko to ne može.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:53 am

Isusek....da čitam cijelu ovu vašu UZALUDNU priču s ikd-om ispalila bih na živce...il bi me napo suicidni nagon lolcina lolcina lolcina lolcina lolcina lolcina
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 12:00 pm

face hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 3:38 pm

koliko još papa štrumf??
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimesub svi 03, 2008 12:24 am

Nacrosrill je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Tko jede moje tijelo i pije moju krv

Kanibalizam??? affraid

znas na sto je Isus mislio, na to da slijedis njega, tada ces jesti i piti duhovnu hranu, Bozja rijec je duhovna hrana...ako smo duhovna bica onda nam treba i duhovna hrana...

a Isus kaze:

Ivan 6,27 Radite, ali ne za hranu propadljivu, nego za hranu koja ostaje za život vječni: nju će vam dati Sin Čovječji jer njega Otac - Bog - opečati.

koja je to hrana, pa to je Bozja rijec, pa sam Isus kaze da ne zivi covjek samo o kruhu nego i od svake rijeci koja izlazi iz Bozjih usta...Bozja rijec je biblija...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimesub svi 03, 2008 12:25 am

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

pa Isus je rekao da se moras odreci sebe, to pise u evanđelju, koji dio nije jasan, Isus je uvijek jasan i izravan....

Matej 16,24 Tada Isus reče svojim učenicima: "Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka uzme svoj križ i neka ide za mnom.


Titu 2,12 Ona nas poučava odreći se bezbožnosti i žudnji ovog *svijeta, da bismo živjeli u sadašnje vrijeme oprezno, pravedno i pobožno.

Nitko na ovome svijetu se ne može odreći sebe, svojeg ''ja'', zato i jesmo individualne osobe. Ti to ne možeš, ja to ne mogu, nitko to ne može.


zasto to od nas Isus zahtjeva???
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimesub svi 03, 2008 12:26 am

pa Isus je rekao da ce takvih koji se odreknu sebe biti rijeđi nego žeženo zlato....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimesub svi 03, 2008 12:26 am

marko suzic je napisao/la:

zasto to od nas Isus zahtjeva???

Ne možeš biti siguran da to On zahtjeva od nas. To što tako piše u Bibliji... znaj da su Bibliju pisali ljudi i ne mora biti istinita
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimesub svi 03, 2008 12:29 am

pa nigdje biblija ne govori o vecini, nego kaze malo ih je koji nalaze pravi put...pa zato jer ga je tesko naci i uzak je jako uzak, da postanes kao michael jordan samo je jedan put....nema ih vise...da postanes Bozje djete je samo jedan put i ide ovako:

Matej 16,24 Tada Isus reče svojim učenicima: "Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka uzme svoj križ i neka ide za mnom
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimesub svi 03, 2008 12:37 am

Nacrosrill je napisao/la:
koliko još papa štrumf??

Jos malo, samo jos malo face

Hej, a nema nam Tutankhamona vec duze confused

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimesub svi 03, 2008 12:37 am

marko suzic je napisao/la:
pa Isus je rekao da ce takvih koji se odreknu sebe biti rijeđi nego žeženo zlato....

A ti si jedan od tih...jel tako?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimesub svi 03, 2008 12:38 am

marko suzic je napisao/la:
pa nigdje biblija ne govori o vecini, nego kaze malo ih je koji nalaze pravi put...pa zato jer ga je tesko naci i uzak je jako uzak, da postanes kao michael jordan samo je jedan put...

Pitaj košarkaše kako su postali slavni. Vidjet ćeš da je svatko na svoj način to postigao, no jedno im je zajedničko: Igrali su košarku.

Slično je i sa Bogom. Da dođeš k Bogu, trebaš biti dobra osoba i truditi se činiti dobro, to je zajedničko svima što uspiju doć do Boga. SAMO ZATO piše da je samo jedan put do Boga. Donekle je istina, ali na tom glavnom putu nalazi se mnogo drugih puteva. A sad kojim putem ćeš, to je osobna stvar.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimesub svi 03, 2008 12:39 am

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:


1.ja bih htio nauciti ali u vasim srcima je toliki strah da se nitko ne zeli vidjeti samnom, svi se bojite, gdje je ta hrabrost, ja bi htio da mi kazete sto je lose u tome ako se zivi po bibliji i slijedi Isusa, sto znaci slijediti Isusa, a pa to znaci zivjeti da sluzis drugima a ne da mislis na sebe, to je krscanstvo o kojem je Isus govorio i koje biblija uci, a tko od vas to zeli tako zivjeti do kraja zivota, tko???

1. Nitko nije reko da je loše živjet po Bibliji, samo ti skrećem pažnju da Biblija nije toliko posebna koliko tvrdiš.

Neki se ne mogu naći s tobom jer nisu iz Zagreba


Citat :
2.Bog kaze da je Isus put, znaci samo je jedan put, ali naravno moj put i tvoj nisu isti jer smo drugaciji ali i ti i ja moramo slijediti Isusa jer je on put, ako ne slijedis Isusa onda slijedis sotonu, nema trecega, to je sotona izmislio da postoji 100 puteva, ne samo je jedan pravi i svi ostali su isti jer su krivi, zato Isus kaze: ako sto sam ja dao svoj zivot za druge, znaci Isus je bio sluga i smo je sluzio, nikad nije pomislio na sebe, tako i mi moramo samo sluziti...ako maknes bibliju onda si maknula krscanstvo, ako Isus kaze daj nam kruh nas svagdasnji Oce nas, sto je onda taj kruh ako nije biblija iliti Bozja rijec?
ako u bibliji nije potpuna istina, gdje je onda istina?

2. Krivo si se izrazio. Samo je JEDAN SMJER prema Bogu, a u tom smjeru ide mnogo puteva. Tvoj i moj put se totalno razlikuju, ali imamo isti cilj vjerovao ti ili ne.

Pogriješio si, Isus je pomislio na sebe jer je bio čovjek, uostalom što je ono Isus pitao Boga kada je bio na križu? Zašto je tražio vode od vojnika kada je bio na križu?
Jer je mislio na sebe, zato. Da li se radi o 2% ili 10%, svejedno je, ali mislio na sebe jest makar i malo

U Bibliji nipošto nije istina. Istina je sakrivena u svemu oko tebe, potreban je cijeli život za traženje odgovora.


Citat :
3. pa ja tebi mogu reci stvari ili neke stihove iz biblije koje ti neces skuziti nikada, tj. hoces ako se ponizis pred Bogom i priznas da si nitko bez Boga, samo ponizan covjek moze razumjeti bibliju i nesebican, a zato ju farizeji nisu kuzili jer su bili preponosni i sebicni i nisu se htijeli poniziti...

3. Bibliju se može shvatiti na milijun načina, i svaki je točan i kriv

Citat :
ovo Bog kaze za bibliju:

Hebrejima 4,12 Živa je, uistinu, Riječ Božja i djelotvorna; oštrija je od svakoga dvosjekla mača; prodire dotle da dijeli dušu i duh, zglobove i moždinu te prosuđuje nakane i misli srca.

Ne, to je neki čovjek napisao da Bog kaže, Bibliju su pisali ljudi, sjećaš se kava

Citat :
za tebe je mozda to slovo na papiru nista ali za mene je ziva, a Bozja riijec postane ziva kad ti ono sto procitas postane tvoj zivot i ti tako zivis...

Za mene je to slovo na papiru zato što se sve to može shvatit na milijun načina, a ne volim takve višesmislene stvari.



Citat :
4. pa naravno sto zelis reci da je bajka ono kad je Isus razgovarao s demonima, kada ga je sotona kusao u pustinji, kada je poslao demone u krdo svinja, pa to je stvarnost...pa sto ti mislis tko ti baca zle misli u um, tko te navodi na lose stvari koje se krse s biblijom, tko navodi ljude da piju,puse i lete za zenama i idu po nocnim klubovima???
sotona se izrazava u tebi kroz tvoje ja, jer je tvoje ja prodano njemu, ali ti to ne kuzis....ti se ne zelis poniziti pred Bogom i citati bibliju...

SAMI SE NAVODE NA TO! Možeš ti okriviti Sotonu za svaku lošu misao u čovjeka, ali budimo ipak malo realniji. Sotona je imaginarno biće nastalo ljudskom maštom, on ne postoji. Nekome nije bilo jasno zašto ljudi čine zlo pa je taj netko za to okrivio Sotonu. Ljudi čine zlo zbog zlatne nam slobode koju nam je Bog dao.

Ponizan sam pred Bogom, ali ne mislim čitat Bibliju. Bog i Biblija baš i nisu povezani. To je moje mišljenje, i samo zbog tog mišljenja nisam Bogu manje vrijedan od tebe kava



Citat :
5. asteroid je bajka za malu djecu, to su price koju sotona prodaje nadrogiranim znanstvenicima, kao sto ljudi slusaju pjesma drogerasa koje imaju skrivene poruke koje im razvaljuju um, ali ne kuze da se to događa...a zasto je tsunami bio bas tamo gdje su se ljudi odrekli Boga, zasto bas tamo?
kad ne vjerujes da je Bog radio cuda onda ne mozes shvatiti da ih i sotona radi, pa zmija da govori nije li to cudo, kako bi prevario adama koji je bio savrsen nego preko cuda....danasnja yoga je jedna od danasnjih prijevara...samo nitko ne kuzi...jer se ne cita biblija...

Jasno mi je da mrziš znanstvenike kada oni mogu dokazat da Biblija nije u pravu kod znanstvenih stvari.

Ne vjerujem da je radio čuda jer se ne miješa u naše živote i ne glumi cirkusanta.
Adam je izmišljena ličnost kao što je i Eva, oni nikada nisu postojali.

Sve se događa zbog fizike, a ne zato što Bog ili Sotona izvode mađioničarske trikove



Citat :
6. reci mi sto je u bibliji nelogicno? reci mi koliko si puta citao bibliju,koliko dugo? sto za tebe znaci biti krscanin? Isus je ucio da je krscanstvo zrtva, sto si ti zrtvovao? sto znaci biti siromasan duhom?
sto znaci da moramo biti gladni pravednosti? sto znaci prijeci iz smrti u zivot? sto znaci kada Petar(prvi papa) kaze da se moramo obratiti?
i molim te da mi ukratko napises svoj pogled od pocetka do kraja svijeta kako izgleda? i onda zamisli 7 miljardi ljudi sto bi napisalo, gdje je tu istina, sto je istina, zato je Bog dao bibliju u kojoj je istina...a to sto se tebi ne sviđa bibliska istina kao cijelokupna nego samo dio, to je nesto drugo...

Što je u Bibliji nelogično? Sve što je znanstveno nemoguće.
Ne sjećam se koliko sam čitao Bibliju, dugo nisam. Uostalom dao si jako puno citata pa se može reći da sam ju nedavno čitao, barem nakratko.
Što sam žrtvovao? To je moja osobna stvar, ne moraš znati.
Biti siromašan duhom znači biti opčinjen materijalnim ukratko rečeno.

Naravno da mi se ne sviđa Biblijska ''istina'' jer nije istina. Ne sviđaju mi se samo one znanstveno nemoguće stvari u Bibliji, sve ostalo je ok.



Citat :
7. evo pitanja: tko od vas cita bibliju svaki dan?

i onda pitanje na koje zna odgovor samo duhovan covjek koji je povezan s Bogom, sto znaci biti siromasan duhom? budite posteni pa recite i dajte mi primjer za siromasnog duhom i bogatog duhom iz biblije?

Zašto iz Biblije? Ajmo raspravljat o realnosti, pusti Bibliju na miru


Citat :
8. varas se, tjesis sam sebe tako da mozes zivjeti kako zelis, ali doci ce sud i sve tvoje i moje misli,djela,nakane srca, sve ce se vidjeti i za sve cemo dati racun, jer svaki put kada ucinis grijeh ti zabijas klin Isusu u ruke i noge i koplje u bok, da li to znas?
ali Bog nece preci preko svoje rijeci jer nezna koji dio ovoga ti nije jasan?

Da, znam. Isto tako znam da svi griješe, čak i ti. Dijeliš ljude na više vrijedne i manje vrijedne, ali s lošim temeljom. Skoro pa rasizam može se reći.


Citat :
gle ali ja neznam koji dio nija jasan, po cjeloj bibliji od starog do novog zavjeta imas slicne citate, to ce se dogoditi kao sto se i potop dogodio a svi su se smijali Noi...svi su se smijali Isusu...

Znanstveni dio Biblije mi ne odgovara...


doci cu ja u tvoj grad ako treba...gle biblija je knjiga i Isus je lijepo rekao da onaj koji nesto oduzme ili doda da ce biti kaznjen, ili uzmi sve ili nista, nema biranja... ako sotona ne postoji onda otkud grijeh,otkud zlo, kako onda sotonisti razgovaraju s demonima????

svugdje gdje se spominje sotona u bibliji i gdje Isus govori o sotoni i demonima znaci Isus laze po tebi???

Otkrivenje 22,18 Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi: Tko ovomu što doda, Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi.
Otkrivenje 22,19 I tko oduzme od riječi proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi.

zasto se ti vracas u prah ako si nastao od ribe???
ti vjerujes da si nastao od ribe koja je dobila noge?????
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitimesub svi 03, 2008 12:39 am

Namcor je napisao/la:
Nacrosrill je napisao/la:
koliko još papa štrumf??

Jos malo, samo jos malo face

Hej, a nema nam Tutankhamona vec duze confused

E stvarno baš!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)   Zakoni?(Ponovljeni zakoni?) - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zakoni?(Ponovljeni zakoni?)
[Vrh] 
Stranica 6 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» ZAKONI ZDRAVLJA
» Ludi zakoni
» Zakoni fizike i matematike skidaju maske

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: