Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Moralnost bez Boga

Go down 
+26
Green
primitive101
Melkior
Ephez
Legionar
SolarWind
Goran
AVeT
Armin od Irima
gothic45
neptun
Michael Wittmann
Athena
Gea
arhont
Archangel
MoW
Skulptura
Chakotay
Aurora Borealis
floridana
Blizzard
Alpha
tomi
zvezda
Fantom
30 posters
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24  Next
Autor/icaPoruka
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 12:45 am

Citat :
Dobro ali sta to konkretno da ti vjerujem? Da ce Barcelona osvojiti ligu sampiona?


Slično...da je Bog ta Barcelona i da se ti upecaš na moju istinu
upecan
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:01 am

Kako se zove taj bog?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:05 am

Ephez je napisao/la:
Blizz,jašta,ali hej,jedan je i u pravu,samo koji ?
I ne ,nema inkarnacije nikakve,ima da ti duh Isusa uđe u telo i tad ti je gost.
Slično opsjednuću ali bez zlih nuspojava,imaš mir Isusov,i poznaješ ga lično.
Onaj ko ga ima u to je uveren 100 %

Zapravo, to i jest pitanje koje se pitam, ali ne samo to, također se pitam je li ijedan od njih u pravu. ;)

Što god da netko govori, naročito stvari vezane uz samu suštinu života, Boga i ostalo, rečeno vjerojatno ne bi trebalo shvaćati doslovno, već metaforički, upravo onako kako ljudska bića nastoje prikazati i obasniti nešto što je van njihovog horizonta shvaćanja. U protivnom, 2 čovjeka će pričati jedno te isto, samo će koristiti druge subjekte u rečenicama, a mi majmuni ih zbog toga nećemo shvaćati ili ćemo razdvojiti to što govore zbog velike ovisnosti o definicijama i povezanosti istih uz subjekte. Važna je bit poruke, a ne kuverta u kojoj se ona nalazi. Je, super je to, ali najdraža nam je plava kuverta i ostale ne želimo otvarati, bez obzira što se u njima nalazi. 8)

E sad ovo što kažeš sa Isusom... Problem je taj što nemaju svi ljudi jednaku interpretaciju niti stanja vanjskog svijeta, niti stanja unutar sebe. Netko je po prirodi skeptičan, a drugi pak ko djeca povjeruju u sve što im se servira. I onda recimo skeptičan čovjek ima Isusa (recimo, pretpostavimo), ali zbog njegove prirode on je skeptičan, ne prihvaća stvari zdravo za gotovo, čak ni vlastiti feeling vezan za nešto. On možda neće reći da ima Isusa u sebi, već će to možda definirati/pojasniti drugačije. Primitive ne kaže da ima Isusa u sebi, već kaže da ima ljubav. Možda netko neće reći da ima Isusa niti da ima ljubav, već recimo suosjećajnost ili što ja znam što sve može biti u pitanju. No, ne bi li sve to, unatoč drugačijem nazivu, u suštini trebalo biti jedno te isto? Ili je definicijski naziv zbilja od presudne važnosti?
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:09 am

Citat :
Kako se zove taj bog?

Jahve.
Isus mu je Sin,Abraham mu je Sin,i Adam i Aron,i TI shock
Bilo bi čak lepo i pohvalno makar da otvoriš Bibliju...pa nađeš puno imena Božje dece.


Zadnja promjena: Ephez; pon srp 25, 2011 2:58 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:14 am

A ko mu je dao ime? Posto je on stvorio ime,kakvog smisla ima da sebi da ime u nematerijalnoj dimenziji? nematerijalna ,znaci nema atoma,znaci nema oscilacija atoma,znaci nema prenosa zvuka...To jedino znaci da mu je ime moglo nastati tek u svemiru kojeg je on stvorio? Ali ko je taj koji je prvi saznao za njegovo ime?


Da li postoji inteligentan zivot van zemlje? hug
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:16 am

Da,Blizzard to i meni nema smisla...Znaci ja ako ne izgovaram ime Jahvea nemam pravo da volim? Sta ako mi jezik uvjek zapne na J ?????
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:20 am

Citat :
Zapravo, to i jest pitanje koje se pitam, ali ne samo to, također se pitam je li ijedan od njih u pravu

Ja sam,al ko da to poveruje?
Isus je obećo doći,a pre njega su mnogi dolazili u njegovo ime,a nemože ti niko doć u tvoje ime ako ga nisi poslo,right ?

Citat :
a mi majmuni ih zbog toga nećemo shvaćati ili ćemo razdvojiti to što govore zbog velike ovisnosti o definicijama i povezanosti istih uz subjekte.

Pa ja se nikad ne durim i ne silujem ko mi neda zubi
Ali itekeko me treba proveriti ,ovako il kontaktom,pa bi mogo nešt osetit,ili nebi,ovisno za što se opredeliš...

Citat :
Netko je po prirodi skeptičan, a drugi pak ko djeca povjeruju u sve što im se servira.

Da,bravo i ja sam bila skepsa da nemre bit veće,al sam čitala Bibliju i našla poveznice,zato je dana Biblija.

Citat :
On možda neće reći da ima Isusa u sebi, već će to možda definirati/pojasniti drugačije.



Citat :
Primitive ne kaže da ima Isusa u sebi, već kaže da ima ljubav.

Pa nema Isusa,al zato ima mene a dok ima mene imaće i Boga i Isusa i sve svece gde i sam pripada.

Citat :
Možda netko neće reći da ima Isusa niti da ima ljubav, već recimo suosjećajnost ili što ja znam što sve može biti u pitanju.

Da,ok al je bit u objavi da se baš Isus vratio ,a ne da govorimo o samoj ljubavi.
O istini moramo,o spasitelju a to je Isus.

Citat :
Ili je definicijski naziv zbilja od presudne važnosti?

Je,to je najvažnije,viš šta mi Prim radi s Budom,njemu je to isto s Isusom,al ok ,nezna i mora usvojit,ovako il onako.
Ako ima otpor,ja ću ga slomit,al neću potrgat Prima cerek


Zadnja promjena: Ephez; pon srp 25, 2011 2:57 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:24 am

Da ali ustvari nije danas opet Isus na zemlji,vec duh sveti u nekome? Tj i Isus je bio obican covjek,dok duh sveti nije usao u njega i prosvjetlio ga?

Tako da se danas taj duh sveti uselio u nekog ko se zove Urzaiz ( iz Spanije)?

Dakle zar ne treba govoriti oo povratku svetog duha? A ne Isusa,jer Isus je umro kad se prosvjetlio i postao bog????
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:28 am

Pitanje je koliko daleko ćeš ić sa uvjeravanjem. Čovjek ima svoj život, svoj stav i viđenje stvari, nisi mi baš na tragu da ga preobratiš. Svjesna sam da ti to jako želiš no ne postoji li neki trenutak kad odustaneš i shvatiš da svi imamo pravo raditi sa svojim životima što želimo pa tako i on?

Ephez je napisao/la:
Je,to je najvažnije,viš šta mi Prim radi s Budom,njemu je to isto s Isusom,al ok ,nezna i mora usvojit,ovako il onako.
Nemoj ić protiv njegove slobode da vjeruje u ono u što želi vjerovati.
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:30 am

Citat :
A ko mu je dao ime?

Ma u Bibliji sam čitalaaaaa
Kakve veze sad ko je i zašto je...

Citat :
Da li postoji inteligentan zivot van zemlje?

Postojiš ti dok odeš sa ove planete,skupa sa nama ostalima,a i ja neznam sve šta nas očekuje,eto nisam sveznajuća,i neka,želim i ja iznenađenje zubi

Citat :
Da,Blizzard to i meni nema smisla...Znaci ja ako ne izgovaram ime Jahvea nemam pravo da volim? Sta ako mi jezik uvjek zapne na J ?????

shock
Evo,baš sam pokušala izgovorit J... i zapelo mi ime!
Imam cenzuru...
Aj probaj reći ISUS JE BOG...jer on je naš spasitelj,jedini bitni...




Zadnja promjena: Ephez; pon srp 25, 2011 2:56 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:34 am

Citat :
Da ali ustvari nije danas opet Isus na zemlji,vec duh sveti u nekome? Tj i Isus je bio obican covjek,dok duh sveti nije usao u njega i prosvjetlio ga?


Duh Sveti je ušao u njega,da
Ali on ima funkciju spasitelja i vratio se kao duh,isti taj spašeni čovek,pa ti govorim-nije postao nirvana,il bez lika,on je Isus i dalje,videćeš njegovu moć... ljubi

Citat :
Isus je umro kad se prosvjetlio i postao bog????

Nije,to je to krivo,od istoka,al Isus je osoba,ko i ti i ja,i ostali koji imaju udela u Božjem kraljevstvu


Zadnja promjena: Ephez; pon srp 25, 2011 3:03 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:38 am

Pitanje je koliko daleko ćeš ić sa uvjeravanjem. Čovjek ima svoj život, svoj stav i viđenje stvari, nisi mi baš na tragu da ga preobratiš. Svjesna sam da ti to jako želiš no ne postoji li neki trenutak kad odustaneš i shvatiš da svi imamo pravo raditi sa svojim životima što želimo pa tako i on?

Nije tako,i nije da mu želim zlo,baš naprotiv,i to će biti,i to ćeš i ti znati.

Citat :
Nemoj ić protiv njegove slobode da vjeruje u ono u što želi vjerovati.
Idem jer on nezna šta ja znam i odgovorna sam za njega jer znam da je od Boga.
To se zove biblijski BRATOLJUBLJE.


Zadnja promjena: Ephez; pon srp 25, 2011 3:03 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:41 am

Ephez, pošto se ti trudiš nama objasniti, tj. uvjeriti nas da Bog bla bla...
Evo malo da i ja tj. jedan puno pametniji čovjek tebi kaže nešto o čemu vrijedi razmisliti,
koliko sam shvatio, snalaziš se s engleskim pa evo što Stephen Hawking kaže:

Stephen Hawking Says Science Will Beat Religion:

There is a fundamental difference between religion, which is based on authority, [and]
science, which is based on observation and reason. Science will win because it works.

What could define God [is thinking of God] as the embodiment of the laws of nature.
However, this is not what most people would think of that God.
They made a human-like being with whom one can have a personal relationship.
When you look at the vast size of the universe and how insignificant and accidental
human life is in it, that seems most impossible.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:46 am

Da ja ne znam koja je poenta covjeka uopste...Mislim on definitivno ima mogucnost da zavlada svemirom,ali previse je opterecen pogresnim stvarima....

Mene je uvjek to cudilo kod svih religija,zasto je toliko taj covjek bitan? Kad je realno totalno nebitan u svemiru...
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:49 am

Ephez, nisam rekla da mu želiš zlo, dapače, vjerujem da mu želiš dobro, ali pretjeruješ. Ne možeš reći da ćeš ići protiv njegove slobodne volje jer je to agresivan pristup, a agresija uvijek učini više zla od dobra. Jesi li primjetila da je Primitive na dosta visokoj razini svijesti i da je već spoznao određene stvari, a ne pokušava tebe silom uvjeriti u njih? Ne pokušava te preobratiti.

Ako ti ja 10 000 puta kažem da je nebo zeleno, hoćeš li mi vjerovati da je nebo zeleno i još bolje hoćeš li mi vjerovati da je zeleno zato što sam ti to rekla 10 000 puta?

Ako ti ja citiram Kuran hoće li ti to išta značiti? Zašto onda misliš da tvoje citiranje Biblije nešto znači onima koji ne žive po njoj na način na koji ti živiš? Tvoji argumenti tada više nisu argumenti nego puste fraze.
Čitaj o onome o čemu ti primitive priča i tada razgovaraj o tome s njim, eventualno u tome pronađi argumente.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:53 am

@Primitive
Upravo tako, potpuno smo nebitni i nastali smo slučajno kao i sva druga živa bića koja postoje
u tom beskrajnom svemiru. Ne postoji nikakav Božji master plan niti ništa slično.
Gdje je taj Bog, koja je njegova zadaća, što on predstavlja i zbog čega on postoji osim da nas
maltretira i šalje u pakao ako ne poštujemo pravila. Totalna bezveznoća i meni uopće nije
jasno kako itko tko ima zdrav razum može Boga doživljavati na neki religijski način.

Bog je, kao i mi, nebitan u tom cijelom svemiru.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 2:04 am

Dobro slazem se sa tobom,ali ne skroz...Vidis ni hawking ni michio kaku ni ekipa jos ne znaju nista o svemiru.Ja mislim da bog postoji.Bog je za sada,po mom misljenju,a vjerovatnoce se promjeniti,energija praznog prostora,ili nirvana praznog prostora,ali to ustvari nije 0 energije vec nekakav cudan paradoks...Tacnije receno ja cvrsto vjeruj da je svjest stvorila ovaj 3d univerzum.I onda smo mi,koji smo dio te vise svjesti,htjeli da iskusimo nesto novo u njemu,prije nego se vratimo u dimezniju bez vremena i prostora....

A evo sta sam samome sebi napisao neki dan:

Kada pitas ateistu ili teistu da li vjeruju u boga,prvi ce reci da ne vjeuje u takvog boga kakvom ga crkva opisuje,vec u nekakvu energiju,silu oko nas.Teista ce reci da vjeruje u odredjenog boga,ali ce i njega da opise terminima visa,sila,energija itd.I koliko god se tu oni pametni pravili,ipak nijedan ni drugi nece biti spremni da daju svoj zivot i da dodju u raj ili pakao.Tj ni jedan ni drugi nece biti sto posto sigurni da bog postoji.Postojace doza nevjere,uvjek.

naravno ni jedan ni drugi nemaju ama bas nikakvog dokaza.Tacnije oni sljepo vjeruju,bez da su iskusili boga.Dakle sljepo vjeruju,ali cak i nisu sto posto sigurni.

Medjutim,kad pitas teistu i ateistu da li vjeruju da oni sami postoje,oni ce sa 100 posto sigurnoscu reci:Da,ja postojim !

A kad ih pitas ko ste vi: Oni ce reci dusa svjest itd...Ali ni za postojanje duse nema dokaza.To oni uzimaju zdravo za gotovo.I sljepo vjeruju.Bez ikakvih dokaza da dusa postoji.Oni misle da to sto su zivi dokazuje dusu...ne znam kako.

Ali nebitno, oni vjeruju da oni postoje i da imaju dusu,tj da je njihova srz ta dusa.

A onda kad ih pitas da opisu tu njihovu dusu,ove ces odgovore dobiti:Pa to je nekakva energija,sila itd...

Dakle oni opisuju Boga i samog sebe na potpuno isti nacin.Medjutim u sebe vjeruju sto posto da postoje,a u boga definitivno ne 100 posto.
U oba slucaja nemaju ni jednog dokaza.

Pa ja vas pitam ko je odje lud?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 2:49 am

Dimenzija bez prostora i vremena... "The Void" ili Praznina, prema M teoriji je područje
između dimenzija gdje nema doslovno ničega. Nadam se da se nećemo tamo vratiti :P

Svako će svog Boga opisati na neki svoj način, meni to dovoljno govori.
Kao da Michio Kaku tvrdi jedno a Hawking drugo, znači da jedan sigurno nije u pravu, a isto
tako, možda su oboje u krivu.

Bog u kojeg ja vjerujem nazivam Bogom samo zato da skratim priču. On bi bio sve oko nas
i razlog zašto je sve tako kako jest. Uglavnom, ne povezujem ga sa nikakvom sviješću niti
ga ne shvaćam na nikakav duhovni ili religijski način. Svemir je ovakav kakav jest, mogao
je biti kaotičan, ali eto nije, bar ne za sada ali i tome će jednom doči kraj.

Ovi ljudi koje spominješ. Ja mislim da bi se oni najprije trebali sami sa sobom dogovoriti što
misle i što vjeruju. Ne možeš vjerovati u nešto ali ipak ne vjerovati. Ili vjeruješ ili ne
vjeruješ. Ako vjeruješ samo zato jer si "dokaze" pročitao u nekoj knjizi, npr. Bibliji, onda
vjeruješ u glupost. No sva sreća pa imamo ljude koji kritički razmišljaju i preispituju svaku
tvrdnju bez obzira na to od koga ona dolazi. Znanstvenici nikada neće pronači materijalni
dokaz koji dokazuje da Bog ne postoji, ali zato imamo inteligenciju i mogućnost da budemo
racionalni te da na temelju znanja stvorimo logički zaključak koji će nam dokazati da li nešto
postoji ili ne postoji.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 12:35 pm

A kako je onda svjest zivih bica nastala?
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:05 pm

mislim da mi svojom sviješću mozemo mijenjati materiju, kada mislimo na nešto, onda nam to i dođe, npr. razmišljamo o nekom broju i slucajno pogledamo na sat, i eto ga na, upravo je toliko i sati (kao i taj broj koji si zamislio).
Ovim sam htjela reci da smo mi na neki nacin "prizvali" materiju. Isto se događa kada se igraju i "graničari" igra s loptom... ili npr. kad sjedis na satu u skoli, i nadas se da nece tebe otvoriti, i kad bas misliš u sebi: " ajme meni, 100% ce mene otvoriti" tada se to i dogodi.
Mislim da je tako i s Bogom. U ono što vjeruješ, na neki način ti to i stvoriš (tulpe, vjerovatno ste culi za to).
Ako iz toga vjerovanja u Boga "upijaš" sve pozitivno, i ako ti taj Bog predstavlja ljubav, srecu, i sve ono pozitivno što te ispunjava, tada on za tebe stvarno i postoji, i ne znam zašto je uvijek vječna dilema u vezi toga.
Za mene osobno Bog ITEKAKO postoji.
A ljudi kojima nije stalo do ničega, ili jednostavno ne vjeruju u Boga za njih Bog ne postoji.
Zato mislim da je određenje postojanja Boga INDIVIDUALNO, ne vjerovanje nego postojanje, jer svojim vjerovanjem ti njega stvaraš.
A sad ako se zapitaš, pa ako nema Boga tko je sve ovo stvorio, odgovor je sila... ista sila koja i kroz zrak prenosi poruke i pozive od mobitela, laički rečeno. Zato mislim da je i Bog sila.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:09 pm

@ Tonks.Ajde mozes li sebe da objasnis na slican nacin? :)
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:17 pm

jel misliš kao, ako u sebe vjerujem onda postojim ili... ne kuzim što hocer reci?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:19 pm

PA tako nekako...Recimo da ne postoji ni jedan covjek na svjetu ko zna ko je on...I ko zna da objasni svoju sustinu,koja mu je dala zivot.,Dusu svjest ili kako god...
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:32 pm

hmm, za mene je čovjek zapravo puno vise nego samo tijelo, zapravo mi smo na neki nacin stvoreni od iste "tvari" od koje je stvoreno sve oko nas, pa i bog ( negovorim o materiji).
kad se rodimo, nas duh (koji je tada bio jedno sa svemirom) uđe u materiju (ne znam odakle mu potreba za to ?) i tada mi smo covijek sa duhom i tijelom, počinjemo sumnjati u sve i svašta, griješimo, i udaljavamo se od prvobitnog stanja, onog stanja u kojem smo bili dok smo bili jedno s univerzumom, tj. mi smo bili univerzum.
I upravo vjera u nešto, (za mene je to Bog) nas približava univerzumu, koji cemo postati kad umremo. Jer vjera u Boga me ispunjava ljubavlju, i ne volim previse se udubiti u razmišljanja da je li je to to, jer ako me čini sretnom to je to. Ne govorim da živim u iluziji, i da je ta moja sreca stvorena iz ničega, iako na neki mozda nacin i jest, ali ne cini mi zlo.
Znam da je to ispravni put, put ljubavi, put opraštanja i jednostavno put srece. Kad umremo, opet cemo biti jedno sa svime, u cemu nas je za života ograničavala materija, naše tijelo, i isto tako ograničavala sumnja u postojanje Boga i samoga sebe.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:39 pm

Nije bitno je li ili ne zivis u ilzuiji vec upravo to sto si ti rekao...Nasao si nekakvog boga u tebi,i on ti dava srecu ljubav itd...I slazem se sa tobom da cjeli zivot trazimo taj izvor,i mislim da svi proroci i slicno su dosli jako blizu izvora,ali cim daju ime tome izvoru po meni se udlaje od njega.Jer on nema ime,,po meni...I zato mi je jako pogresno i negativno da religije i drugi ljudi namecu "ispravnog" boga...Pa svaki je ispravan,cim dava ljubav i srecu...Zasto bi uopste bilo bitno njegovo ime? AP one je postojao od uvjek,od pocetka,a mi ljudi smo naucili pricati tek od prije 7,8 hiljada godina...

Ali kako bi opisao tu dusu? Kao nekakvu silu i energiju?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Moralnost bez Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 19 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Moralnost bez Boga
[Vrh] 
Stranica 19 / 24.Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24  Next
 Similar topics
-
» Evolucija Boga
» Quinque viae - 5 argumenata za postojanje Boga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: