Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Moralnost bez Boga

Go down 
+26
Green
primitive101
Melkior
Ephez
Legionar
SolarWind
Goran
AVeT
Armin od Irima
gothic45
neptun
Michael Wittmann
Athena
Gea
arhont
Archangel
MoW
Skulptura
Chakotay
Aurora Borealis
floridana
Blizzard
Alpha
tomi
zvezda
Fantom
30 posters
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:57 pm

Ephez je napisao/la:
Citat :
Zapravo, to i jest pitanje koje se pitam, ali ne samo to, također se pitam je li ijedan od njih u pravu
Ja sam,al ko da to poveruje?

Bolje je pitanje na temelju čega da ti itko povjeruje da si u pravu? Na temelju toga što se ti tako osjećaš? Pa mnogi se tako osjećaju, mnogima je njihova "istina" svetinja, ali kako razlikovati one koji su zbilja u pravu od onih koji to umišljaju da jesu? Postoji li način, ili je cilj slijepo povjerovati pa šta bude da bude affraid

Ephez je napisao/la:
Blizzard je napisao/la:
Ili je definicijski naziv zbilja od presudne važnosti?

Je,to je najvažnije,viš šta mi Prim radi s Budom,njemu je to isto s Isusom,al ok ,nezna i mora usvojit,ovako il onako.
Ako ima otpor,ja ću ga slomit,al neću potrgat Prima cerek

Po meni ovo nema nikakvog smisla, osim ako se ovi tamo u raju ne igraju slovkanja pa im je bitna sama riječ, ne samo izvor. Ili su domorodačka plemena unaprijed osuđena jer ne vjeruju u Isusa koji im je "Who the fuck is that?!", već u nekog svog MumbusĐumbusBoga. lol!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 2:05 pm

Da,Blizzard,a zamisli kad tek ukljucimo u pricu inteligentna bica iz druge galaksije,koja mozda ni ne pricaju,vec koriste telepatiju bez rjeci....Znaci opet se ponavlja ta ideja koja mi nikada nece biti jasna: Zasto su ljudi toliko specijalni,kad ocigledno nisu?

Moguce da ima zivota jos na milion mjesta,i da su svi normalni i blazeni,i na tim mjestima je eksperiment boga uspio...Kod nas medjutim je nesto poslo po zlu,i sad se bog trudi da nam pomogne...Ali ne vjerujem da je bog stvorio cjeli univerzum(alo kolika je moc potrebna za to) da bi poenta tog zivota dosla na vidjelo tek nakon smrti?????Tj tek kad napustimo univerzum????
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 2:17 pm

primitive101 je napisao/la:
Pa ja vas pitam ko je odje lud?

Ako je definicija Boga i naše duše ista, onda možemo povući više zaključaka, recimo da je Bog duša, da je duša Bog, da je svaka duša zapravo Bog. A tko je tu lud? Ne znam, nekako nije popularno govoriti da na planeti imamo preko 6 milijardi bogova + potencijalne duše od životinja. zubo
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 2:23 pm

Pa da,ali to onda znaci da je neko zaista fulao poentu
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 2:28 pm

Stvar je u tome da se Bog ne poistovjećuje s čovjekom, možda se to definicijski ne može opisati kako spada, ali ako je čovjek zapravo Bog, tada pojam Boga nije niti potreban jer već imamo riječ koju tražimo.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 2:31 pm

@Blizzard, nemoj zaboraviti da je tih 6 milijardi bogova samo na ovom sićušnom planetu.
Ko zna koliko ih je u svemiru.

primitive101 je napisao/la:
A kako je onda svjest zivih bica nastala?
Svijest je psihička funkcija. Nastala je isto kako je nastao strah ili bol kada te netko uštipne,
sve je u mozgu. Živa bića su jednostavno svjesna sebe, da to nije tako onda se ne bi niti
nazivali živim bićima nego biljkama ili nešto slično.

Pošto ljudska psiha još nije potpuno istražena, ne zna se niti odgovor na pitanje odakle svijest,
no to nikako ne znači da bi trebali tražiti fantastična, (bez "znanstveno"), objašnjenja.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 2:38 pm

Zasto da ne? Pa na najveca i najvaznija pitanja po meni nauka nema alata da odgonetne...

Dakle ti mislis da je mozak stvorio svjest?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 2:46 pm

primitive101 je napisao/la:
Zasto da ne? Pa na najveca i najvaznija pitanja po meni nauka nema alata da odgonetne...
Sve u svoje vrijeme, još nemamo pojma ni o čemu.

primitive101 je napisao/la:
Dakle ti mislis da je mozak stvorio svjest?
Da je drugačije, značilo bi da smo svjesni od onog trenutka od kad smo postali živi,
to bi srušilo teoriju evolucije, jer, zamisli da je bakterija svjesna sebe...

U drugom slučaju, stvorio nas je Bog ovakve kakvi jesmo prije ko zna koliko
milijuna godina. To ne dolazi u obzir jer na Zemlji nema dokaza za neku
civilizaciju koja je bila na našem stupnju tehnološkog razvoja.
Ta činjenica je po mom mišljenju + za evoluciju jer smo pametniji i inteligentniji
nego ljudi prije 10 000 godina.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 3:09 pm

Biti svjestan i imati pojam o sebi su dvije potpuno suprotne i drugacije koncepcije.Ne mozes reci da zivotinnje nisu svjesne.Jesu,itekako,ali nemaju pojam o sebi.One ne znaju da su zive i da ce umrjeti.On ne govore: Ja,ja,ja....One jednostavno zive,postoje,ne MISLE.Pojam o sebi imaju jedni ljudi,jer su zbog razvijenijeg mozga razvili jezik,pismo,i misli.Onda covjek govori o sebi,i bas je to pogresno,jer se onda preoptereti sa tim,dok su zivotijnje mirne,i zive kako zive,Od danas do sutra,blazene su.Spojene sa prirodom.

Dakle,po meni,a i to sam procitao u svakoj knjizi o psihologiji,pojam o sebi je ljudska,misaona,razumska tvorevina,nastala radi govora i misljenja....A svjest je postojala i mnogo prije toga,kad smo jos bili nepismeni i nismo razvili govor...

Zato te i pitam zasto mislis da je mozak stvorio svjest? ja se slazem da je mozak stvorio pojam o sebi,ali taj pojam je izmisljotina,laz...Ali ko je stvorio svjest,zivot,dusu?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 3:17 pm

To bi značilo da se životinje ne boje smrti i kao što kažeš, da ne znaju da će umrijeti.
Zašto se onda psi boje pucnjave i zašto mačke odlutaju prije smrti?

Tko je stvorio život?
Ako hoćeš znanstveno, onda je to Supernova jer smo nastali od materijala koje odabacuje u
svemir. Jedan znanstvenik je rekao: "Zaboravite Isusa, Zvijezde su umrle za nas".
Od toga je sve krenulo, daljnji razvoj nam je omogućio da razmišljamo o ovim pitanjima.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 3:26 pm

Ne boje se razumski smrti,vec zbog genetski najstarijih djelova mozga,kojeg i mi imamo,a koji sluzi za nagone i instinkte.Upravo ti to govorim.Taj dio mozga je nastao prije kore velikog mozga,kojom mislimo.A djelovi prije svega jedara amigdale su kljucna za intinkte,emocije,strah.Amigdala proizvodi efekte straha jer je povezana sa srcem,plucima i zljezdama.Zato jedino mi ljudi imamo mogucnost da kontrolisemo strah i ponasanje.Inace bi bili ko zivotinje i ponasali se iskljcivo po zakonima nagona i instintka.

Zivotinje ne razmisljaju o smrti.Ako dodje lav ispred psa on nece reci: U jebote,evo ga lav,on je jaci idem bjezati! nema tu razmisljanja.Amigdala se odma ukljuci i nastaje strah ili ti Bori se ili bjezi situacija.Nece pas stati i razmisljati.On ima samo dvije opcijeL ili da pobjegne od opsanosti ili da se bori! nece on stati i pricati sa lavom: Ajde nemoj me napasti molim te,imam pare dacu ti ih!

To sve sto si ti nabrojao su instinkti,ugradjeni u DNK...To i mi imamo.Ali mi za razliku od zivotinja imamo razum,pa imamo mnogo siri spektar mogucih reakcija.

Ja se slazem da je iz supernove nastao cjeli suncev sistem,ali to ne objasnjava kako je sami ziovt nastao..Mozemo isto tako reci da je zivot nastao u big bengu,ali to nista ne objasnjava.Osim ideje da je zivot ili dusa materijalna tvorevina a ne obrnuto.Ali ni to ne dokazuje postojanje duse....
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 5:11 pm

Ja mislim da smo mi, dok se ne rodimo, tj. dok nasa dusa ne uđe u tijelo, materiju, jedno s Bogom, ne da smo mi Bog, vec jedna sila. Mislim da je sve u svijetu jedna sila, samo u različitim oblicima.
E sad kad se rodimo, ili naša duša koja je prije bila jedno s univerzumom kad uđe u tijelo, tada se izdvoji od te mase. To nas tijelo fizički dijeli od univerzuma, počnemo sumnjati, jer smo zaboravili da smo prije bili dio SVEGA.
Zato mnogi koji meditiraju, ili vrte čakre iliti šta ja znam, pokušavaju ignorirati tijelo, i opet postici ono što su nekad bili. To je za života vrlo teško ostvariti. To svi ostvarimo kad umremo, opet postanemo sve.
U vezi svijesti i pojmom o sebi potpuno se slazem s Primitive-om.
Svijest je nesto, rekla bi usađeno u sebi, nesto s čim se rađamo. Svijest bi mogla definirati i kao vjerovanje u vlastito postojanje, dok je pojam o sebi nešto što mi izgrađujemo i s čim upravljamo po volji.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 5:41 pm

Odlicno receno Tonks,ali bi ja nadodao da nas ne djeli fizicko tjelo od univerzuma,jer i ono je materijalno,tj i nase tjelo je samo obican materijalni svjet za nasu dusu ili svjest bas kao i ostali univerzum.

Nego postoji odredjena energija sto tjera dusu da misli i da se poistovjeti sa tjelom,a da se razdvoji od univerzuma.A istina je da je i tjelo u svemir vansjki svjet za nasu svjest.....Ali cudno je da to sami neki "ludaci" uspiju da shvate i iskuse....
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimesri sij 05, 2011 1:38 am

primitive101 je napisao/la:
Ne boje se razumski smrti,vec zbog genetski najstarijih djelova mozga,kojeg i mi imamo,a koji sluzi za nagone i instinkte.Upravo ti to govorim.Taj dio mozga je nastao prije kore velikog mozga,kojom mislimo.A djelovi prije svega jedara amigdale su kljucna za intinkte,emocije,strah.Amigdala proizvodi efekte straha jer je povezana sa srcem,plucima i zljezdama.Zato jedino mi ljudi imamo mogucnost da kontrolisemo strah i ponasanje.Inace bi bili ko zivotinje i ponasali se iskljcivo po zakonima nagona i instintka.

Zivotinje ne razmisljaju o smrti.Ako dodje lav ispred psa on nece reci: U jebote,evo ga lav,on je jaci idem bjezati! nema tu razmisljanja.Amigdala se odma ukljuci i nastaje strah ili ti Bori se ili bjezi situacija.Nece pas stati i razmisljati.On ima samo dvije opcijeL ili da pobjegne od opsanosti ili da se bori! nece on stati i pricati sa lavom: Ajde nemoj me napasti molim te,imam pare dacu ti ih!

To sve sto si ti nabrojao su instinkti,ugradjeni u DNK...To i mi imamo.Ali mi za razliku od zivotinja imamo razum,pa imamo mnogo siri spektar mogucih reakcija.

Ja se slazem da je iz supernove nastao cjeli suncev sistem,ali to ne objasnjava kako je sami ziovt nastao..Mozemo isto tako reci da je zivot nastao u big bengu,ali to nista ne objasnjava.Osim ideje da je zivot ili dusa materijalna tvorevina a ne obrnuto.Ali ni to ne dokazuje postojanje duse....

A što misliš da ljudi prvo dobro razmisle što će napraviti u slučaju smrtne opasnosti?
Ako pored tebe iznenada nešto npr. eksplodira, pobjeći ćeš glavom bez obzira makar
uopće ne znaš što se desilo i od čega zapravo bježiš. Bježiš instinktivno baš kao i svaka
životinja, zato jer si se prestrašio. Ako imaš vremena razmisliti, naravno da ćeš razmisliti,
i pas će se maknuti autu s puta ako stigne jer zna da će poginuti ako se ne makne, a to
svakako ne želi. Sad možeš reći da je psu to instinktivno, ali nije, on doista ima toliko
zdravog razuma da to sam shvati. Imam doma mačku i dva psa koja ne mogu smisliti mačke.
Zašto se igraju sa mojom umjesto da je rastrgaju?
Nisu valjda toliko inteligentni da su shvatili da je ta mačka dio obitelji baš kao i oni?
Ne znam kako ti, ali ja svijest povezujem sa inteligencijom, i sa time ne mislim na to koliko si
inteligentan nego na to da li ju posjeduješ ili ne jer, ako nisi inteligentan ne možeš biti svjestan
sebe niti svoje okoline, a kamoli shvatiti da svijest uopće postoji. Hint: biljke.

Što se tiče supernove, materijali od kojih smo nastali, building blocks of life, su mogli
nastati ili početi postojati samo uz pomoć fuzije, odnosno Zvijezde. Supernova ih jednostavno
rasprši po svemiru i tako putuju dok ne prizemlje na neki planet, na kojem, ako su uvjeti
zadovoljavajući počinje abiogeneza odnosno proces pretvaranja nežive materije u prvi oblik života.

Ako te zanima kako, prouči teoriju abiogeneze i evolucije jer ja točan odgovor, naravno ne znam :)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimesri sij 05, 2011 2:39 am

Tamo na "Evoluciji" sam stavio citat iz jedne knjige koja objasnjava nastanak, ili bolje reci, prelazak, iz nezive u zivu materiju. study

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimečet sij 06, 2011 5:11 am

Skulptura je napisao/la:
Nisu valjda toliko inteligentni da su shvatili da je ta mačka dio obitelji baš kao i oni?
Ne znam kako ti, ali ja svijest povezujem sa inteligencijom, i sa time ne mislim na to koliko si
inteligentan nego na to da li ju posjeduješ ili ne jer, ako nisi inteligentan ne možeš biti svjestan
sebe niti svoje okoline, a kamoli shvatiti da svijest uopće postoji. Hint: biljke.

Mislim da je svako živo biće svjesno svog postojanja, odnosno ima svijest o sebi. Pa tako i biljke (postoje dokazi), voda i td.
A što se tiče inteligencije postoje niže vrste koje su sposobne organizirati jedan inteligentan sustav u kojem mogu živjeti i dalje se razvijati.
Recimo pčele, mravi, ptice selice i td. Nijedna jedinka među njima nema sposobnost dužeg samostalnog života ali u zajednici koja je inteligentna struktura, jedinka preživljava.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimečet sij 06, 2011 6:25 am

Jedno je svjest a drugo imati razumski pojam o sebi.O svom identitetu i egu...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimečet sij 06, 2011 2:24 pm

Nisam proucavao tu albiogenezu.Ali hoces reci da su dokazali kako nastaje zivot? Tj da on nastaje mehanicki? Zasto onda ne naprave zivu celiju u laboratoriji?

Jedna jedina celija je svjesna.Ziva.Radi sve sto i covjek u velikome.Razmnozava se,jede,prazni se i odmara.I intereaguje sa okolinom.

[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimečet sij 06, 2011 3:38 pm

Nažalost nisu ništa dokazali, abiogeneza i dalje stoji kao teorija ili jedna od njih.
No na dobrom su putu:

Researchers at the J. Craig Venter Institute claimed the successful construction of the first
self-replicating, synthetic bacterial cell.
The synthetic cell is called Mycoplasma mycoides JCVI-syn1.0 and proves that genomes can be
designed in the computer, chemically made in the laboratory and transplanted into a recipient
cell to produce a new self-replicating cell controlled only by the synthetic genome.
It is hoped that this discovery will lead to the development of many important applications and
products including biofuels, vaccines, pharmaceuticals, clean water and food products. Cleaning
up oil spills maybe?

-
http://www.zdnet.com/photos/scientists-build-first-synthetic-bacteria-photos/425927

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimečet sij 06, 2011 3:46 pm

primitive101 je napisao/la:
Jedno je svjest a drugo imati razumski pojam o sebi.O svom identitetu i egu...

Ja sam odgovorio Skulpturi na njegov post. Točnije na dio koji se odnosi na inteligenciju i svijest.

primitive101 je napisao/la:
Nisam proucavao tu albiogenezu.Ali hoces reci da su dokazali kako nastaje zivot? Tj da on nastaje mehanicki? Zasto onda ne naprave zivu celiju u laboratoriji?

Jedna jedina celija je svjesna.Ziva.Radi sve sto i covjek u velikome.Razmnozava se,jede,prazni se i odmara.I intereaguje sa okolinom.


A u ovom postu opovrgavaš samoga sebe u odnosu na tvoj prethodni post. Ponekad treba uključiti mozak prije reakcije zubo
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimečet sij 06, 2011 3:47 pm

Ili ti nisi shvatio tongue
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimečet sij 06, 2011 3:49 pm

primitive101 je napisao/la:
Jedno je svjest a drugo imati razumski pojam o sebi.O svom identitetu i egu...
Kako ti zapravo definiraš svijest?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimečet sij 06, 2011 3:50 pm

primitive101 je napisao/la:
Ili ti nisi shvatio tongue
Ne, ti si shvatio lolcina
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimečet sij 06, 2011 3:53 pm

wanderer je napisao/la:
Mislim da je svako živo biće svjesno svog postojanja, odnosno ima svijest o sebi. Pa tako i biljke (postoje dokazi), voda i td.
Može li kakav link za te dokaze.
Koliko znam, sve dosadašnje teorije o tome da su biljke inteligentne, su znanstveno odbačene.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitimečet sij 06, 2011 3:59 pm

Idem sad van prošetati ali kad se vratim potražit ću. Mislim da imam negdje jedan link o pokusu sa biljkama kojeg je radio jedan lik koji
je čini mi se bio stručnjak za poligraf. On je napravio dosta pokusa i napisao neke stvari o tome. Budem vidio pa stavim poslije :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Moralnost bez Boga - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 20 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Moralnost bez Boga
[Vrh] 
Stranica 20 / 24.Go to page : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Next
 Similar topics
-
» Evolucija Boga
» Quinque viae - 5 argumenata za postojanje Boga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: