Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Alternativna povijest u Bibliji

Go down 
+22
Blizzard
Wall-e
konoko1
Legionar
matko22
ThE_IMMORTAL
hromi
DrChaos
Ofca
gothic45
floridana
thc_man
Yado
babi
Milab
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
Srky
malena
zvezda
Alpha
silver
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimesub stu 24, 2007 6:29 pm

Pa, meni su kao detetu za vreme oluja pricali da se ne plasim, da to sv. Ilija tera konje po nebu, goni gromove i oblake, vodi oluju...*
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimesub stu 24, 2007 9:06 pm

zvezda je napisao/la:
Sv. Ilija je hriscanska zamena za boga-Gromovnika. Druge varijante bi bile Tor, Zevs... imali su ga i sloveni, ali se sada ne mogu setiti... moram naci gde sam zapisala staroslovenski pantenon. Kada ga nadjem, negde cu ga kopipejstovati... *

Nije zamjena nego pandan. I nije kršćanski, to je bio starozavjetni prorok, jedan od najvećih.

Btw, Perun je kod Slavena igrao ulogu vrhovnog božanstva.

Dakle, Ilija je živio stoljećima prije Krista i bio je veliki i vrlo žestoki prorok. Izazvao je na dvoboj Baalove svećenike, a Jahve je njemu samome upalio žrtveni oganj na žrtveniku koji je povrh svega zalio vodom i to na jednu jedinu molbu, dok su Baalovi svećenici pola dana griupno molili i pjevali a njihov im se bog nije udostojao pripaliti vatru da mu prinesu žrtvu. Nakon toga je Ilija pobio te svećenike. To je samo jedna od priča o njemu.

Koliko je bio velik vidi se po tome što njegovo tijelo nakon smrti nije ostalo na zemlji - bio je, dakle, po tradiciji, uznesen. I to u vatrenoj kočiji, zbog čega su mu kasnije u puku prišili pojam gromovnik. Poslušajte olujnu grmljavinu uz otvoreni prozor pa ćete znati zašto se kaže da se u takvim trenucima sv. Ilija na kolima vozi nebom. Nikad ga nisu izjednačili sa Zeusom, no priče o ljudima koji se na vatrenim kolima uzdižu u nebo vrlo su stare i vjerojatno se radi o sjećanjima na civilizaciju koja je poznavala letjelice.

Da se vratim na proroka Iliju koji je u kršćanstvu uključen među svece pa je dobio pridjevak Sv. uz ime - on je u trenutku kad je trebao otići bio u pratnji učenika Elizeja. Elizej ga je zamolio da mu prenese svoje moći kako bi mogao nastaviti njegovu misiju. Ilija mu je odgovorio da ukoliko ga bude vidio kako uzlazi na nebo, želja će mu biti ispunjena. Elizej je prizor ugledao i pred njega je pao Ilijin plašt koji je značio da je on njegov nasljednik.

Kod velikog indijskog učitelja Yoganande naišla sam na tumačenje ovog dijela Starog Zavjeta - Yogananda kaže da je Ilija bio Elizejev guru i u trenutku kad je bio u stanju vidjeti Ilijin odlazak u nebo on je bio potpuno oslobođen i guru mu nije više bio potreban. Oni su se u slijedećem životu ponovo susreli u velikoj misiji - Ilija kao novozavjetni Ivan Krstitelj koji je došao pripraviti put Isusu, a Elizej kao Isus sam. To objašnjava njihove riječi prilikom Isusovog krštenja u rijeci Jordanu, a osim toga postoji i jedan vrlo zanimljiv odlomak u kojem učenici pitaju Isusa JE LI ON ILIJA KOJI IMA DOĆI. Isus im odgovara da nije, da je Ilija već došao, ali da ga oni nisu prepoznali. U tom trenutku učenici su shvatili da im Isus govori o Ivanu Krstitelju. Ovaj odlomak se smatra dokazom, a ima ih još, da se reinkarnacija u judaizmu, ali i ranom kršćanstvu smatrala nečim normalnim i prihvatljivim, premda nije tako dobro razrađena u tekstovima kao što je to kod istočnjaka. A poznato je da je učenje o reinkarnaciji proglašeno šizmom na drugom koncilu u Konstantinopolisu 453. g. (nisam sigurna za godinu, ovo sve pišem napamet, ako nekoga nešto iz posta posebno zanima mogu potražiti)
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimened stu 25, 2007 2:13 am

ja bi se zadrzao na temi pa bi samo pitao kako su zapravo izgledale te vatrene kocije, ima netko kakvu ideju zasto bas vatrene (sto, letjelice su koristile gorivo koje izgara??)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimened stu 25, 2007 10:26 am

Bravo, svjetlosjena!!! *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimened stu 25, 2007 3:21 pm

silver je napisao/la:
ja bi se zadrzao na temi pa bi samo pitao kako su zapravo izgledale te vatrene kocije, ima netko kakvu ideju zasto bas vatrene (sto, letjelice su koristile gorivo koje izgara??)

A kako da znamo kako su izgledale? Svi prikazi koje sam vidjela novijeg su datuma i prikazuju uglavnom nešto tipa rimskih bojnih kola u koja su upregnuti zapjenjeni konji i sve to okruženo nekom vatrom. No nigdje nisam vidjela da se prikazuje u takvoj situaciji letjelica, iako je vrlo lako moguće da se radi o sjećanju na upravo takve stvari koje su prestale postojati i zadržale su se jedino u usmenoj predaji.

Uostalom, ima još priča o vatrenim kočijama, samo se nisu uzdizale s neba, nego letjele po njemu. Bog sunca se vozio u takvima, odatle priča o Fajtontu - samo da me ne tučeš zbog offtopica... :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimened stu 25, 2007 3:22 pm

zvezda je napisao/la:
Bravo, svjetlosjena!!! *

Hvala ljubi
[Vrh] Go down
thc_man
Prašina



Male
Leo Dragon
Broj postova : 1
Age : 35
Registration date : 26.11.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimeuto stu 27, 2007 4:31 am

Kad ste pricali o Nefilima pao mi je na pamet Yonaguni. Sigurno je da nije nastao prirodno nego ga je netko ili nesto napravilo. Poanta je u tome da je sve sagradeno u vecim dimenzijama i ima puno stepenica. Ljudi bi se tesko mogli penjati po njima ali zato bi tim nefilima one bile idealne pa sam se malo zapitao. Mozda su bas oni to sagradili. Sto vi mislite o tome?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimeuto stu 27, 2007 8:21 am

a šta si se ti napalija pa nisi moga zaspati do 3 ure ce-4zubo

sorry za offtopic nisam se mogla suzdržati :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimeuto stu 27, 2007 8:56 am

thc_man je napisao/la:
Kad ste pricali o Nefilima pao mi je na pamet Yonaguni. Sigurno je da nije nastao prirodno nego ga je netko ili nesto napravilo. Poanta je u tome da je sve sagradeno u vecim dimenzijama i ima puno stepenica. Ljudi bi se tesko mogli penjati po njima ali zato bi tim nefilima one bile idealne pa sam se malo zapitao. Mozda su bas oni to sagradili. Sto vi mislite o tome?

Imamo i topic o Yonaguni. :)

U legendama mnogih naroda sačuvane su legende o divovima i priče slične onima o Nefilima, Elohim ili Enakitima iz Biblije i mnogim drugima iz raznih izvora. Čini se da postoji mogućnost da povijest baš i nije onakva kakvom smo je mi upoznali kroz službeni školski sustav. To su nam ovdje omiljene teme :)

Dobro došao, thc_man lol!
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimeuto stu 27, 2007 1:37 pm

WELCOME!!!, thc-man!

O divovima ima i u caskanju o Bibliji, a mislim da sam videla i nov topic... Odoh tamo! *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 9:08 am

Post u obliku šarenog citata marka suzica sam obrisala ja.
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimečet ruj 10, 2009 12:40 pm

Nešto sam pročitao u novinama jutros da ima teorija da je Isus bio vanzemaljac te da se opis njegove letjelice ''Jahvina Slava'' nalazi u starom zavjetu te je tako detaljan da bi takvu letjelicu danas bilo moguće rekonstruirati.
Čovjek koji to tvrdi zove se Branko David Hirschl inženjer je strojarstva, te je predstavio knjigu ''Jahvina Slava'' na 3. Star Trek i NLO konvenciji u Zagrebu.
[Vrh] Go down
Ofca
Višestanični organizam



Male
Capricorn Horse
Broj postova : 44
Age : 33
Registration date : 05.09.2009

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimečet ruj 10, 2009 12:57 pm

Opće je poznata teorija da su ljudi kao i isus genetski inžinjering vanzemaljaca. Kolko god ona na prvi pogled bila bizarna, kad malo o tome pročitate i razmislite, ima tu dosta i istine. Da je bilija copy-pasteala se zna. Čisti primjer vam je jedan citat "Blago onima kojima je oko zdravo, jer njima će cijelo tijelo biti u svijetlosti!"Mt 11:6 (ovdje, naravno spominje 3.oko ili 6.čakru) ili jedna isusova rečenica o svjetlosti gdje ZAPRAVU prića o solarnoj yogi!
[Vrh] Go down
DrChaos
Višestanični organizam
DrChaos


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 32
Age : 43
Registration date : 18.04.2010

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimepon tra 19, 2010 7:55 pm

svi smo mi svemirci i elieni :D ...živimo u svemiru..zar ne?

a šta ako su te fore s vatrenim kočijama,itd. zapravo plod njihove mašte?
Ako to nije ništa stvarno...recimo da su vidjeli neki maleni meteorčić kako pada na Zemlju i prva asocijacija da im je bila vatrena kočija :)
[Vrh] Go down
DrChaos
Višestanični organizam
DrChaos


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 32
Age : 43
Registration date : 18.04.2010

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimepon tra 19, 2010 7:59 pm

uostalom odavno smatram da smo nastali nekim eksperimentom,sad zašto i kojim povodom,ali to mi je jednom palo na pamet...isto kao i da je Isus sa drugog planeta i da su Djevicu Mariju oteli i nekako je začela(injekccija ili umjetna oplodnja.........)....(oprosti Bože ako griješim-veliki sam vjernik,ali ne volim vjerovati u prazno) i da Isus zapravo ide po svemiru i pokušava podložiti sebi i svome narodu...Kraljevstvu njegova oca koje je tamo gore na ne krvan način za taj njegov narod(osim njegove žrtve).....ili da su ga poslali da popravi situaciju.................to me mući jer želim znati ,a ne mogu........trššššš
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimepon tra 19, 2010 9:59 pm

ma ti se prvo dogovori sam sa sobom sta si....
kazes da si veliki vernik , a opet trubis o isusu sa druge planete i veri u prazno.....
[Vrh] Go down
DrChaos
Višestanični organizam
DrChaos


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 32
Age : 43
Registration date : 18.04.2010

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimesub svi 08, 2010 2:37 pm

meni osobno je zanimljivo što svečenici i Vatikan od pamtivijeka govore protiv Bogova starih religija koji su imali Boga ovoga,onoga.....sve što je ljudima bilo potrebno i da se imaju kome obratiti......i svi oni su za njih bili Idoli i nešto što ne postoji i nije moguće,a mi danas u Krščanstvu imamo SVetce i SVetice i svaki je zaštitnik nečega,.............pa ti sveci su zapravo "manji Bogovi" kod drugih religija(imali su vrhovnog i veće,a i manje,odn. manje važne,ali su ih imali)....bili su prije ti bigivu zaštitnici gradova,država....kao i mi danas....Svaka župa,a i drava pa i kontinent ima svog zaštitnika među svecima..... :/


dođe ti jednostavno da se zapitaš u šta vjerovati :(
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimened svi 09, 2010 12:05 am

u sebe i zdrav um, u to treba vjerovati ;)
[Vrh] Go down
matko22
Riba



Male
Sagittarius Goat
Broj postova : 103
Age : 32
Registration date : 14.09.2009

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimesub lip 05, 2010 12:03 am

joj,vidim da ste bezveze otvarali ovu temu kad o njoj znate jako malo i btw samo nagađate nista konkretno nisam uspio pročitati,kao prvo vidim da netko ocito ne konta bibliju Počnimo od početka 2:15"Jahve, Bog, uzme čovijeka i postavi ga u edenski vrt,da ga obrađuje i ČUVA.Zašto čuva od koga od čega znaci postajalo je zlo i prije čovijeka ,i oni bogovi su zapravo pali anđeli.Svijet je stvoren kao i čovijek i postoji neograničen broj činjenica koje upućuju na to ,samo što su one skrivene u današnjem svijetu .evo jednog primjera za vas nevjernike i nepoznanike .zamislite jedan automobil, r i sada taj auto radi na benzin ,zamislite sada da vi u njega u njegov rezervoar ulijete dizel ili cistu anftu ili pak lož ulje i da on sam od sebe koristi samo benzin a sve ostalo baci an ulicu kroz auspuh,i slusajte sada i sada dojde neki čovijek i akze da je taj auto nastao slucajno te da njega nije nitko anpravio ili stvorio,ista stvar sa čovijekom ,čovijek jede pije tjelo uzve samo potrebne djelove koji su potrebni za rad organizma a sve ostalo baci .dali je to slučajno ili smo mi stvoreni ,Smatram da je pitanje sada vrlo jasno nekima ,temelj svih temelja ,te stub mudrosti u zivotu je znati ne sljepo vjerovati da postoji stvoritelj jahve ili Bog..poslje cu o potopu
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimesub lip 05, 2010 12:11 am

Tako je. Odlično razmišljanje! Super si to usporedio! Kao što je automobil stvoren čovjekovom rukom, tako je čovjek stvoren Prirodom. I to upravo potvrđuje iznimnost prirodne Evolucije i Kreacije!

Nego... napisao si zanimljiv post, vidi se da razmišljaš, no ipak mislim da i ti slijepo vjeruješ ako si tako omalovažavao naše znanje o Bibliji. Biblija je napisana da bi ju svatko interpretirao individualno i tuđa razmišljanja o tome ne bi trebali odbacivati.
Nedavno sam u tramvaju vidio ženu čudnog psihičkog stanja. Cijelo vrijeme se smijala i radila čudne pokrete. Ljudi su je izbjegavali, no onda sam počeo promatrati što radi. Ona je radila neku melodiju. Otkrio sam da je njena melodija veoma umirujuća. Pratio sam njene pokrete i zaista su bili galantni, smirujući. Možda žena jeste pukla, no ona je otkrila nešto što je smiruje, čini sretnom i nasmijanom, i neovisno o psihičkom stanju, ona je činila nešto što je imalo smisao.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
matko22
Riba



Male
Sagittarius Goat
Broj postova : 103
Age : 32
Registration date : 14.09.2009

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimesub lip 05, 2010 1:40 pm

prvo.nije sve relativno kako kaze einstein,ako sam ja vani i gledam drvenu klupu ako sjedim na njoj to moze biti samo klupa i nista drugo i kraj,nije sve relativno..Asto se tice potopa vidim da neki imaju totalno pogresno tumacenje sto naravno mogu i dokazati,inace to nebi mogao tvrditi ,tj moje tvrdnje nebi bile opravdane,Kako mozemo znati da ej bio sveopći potop a ne samo potop na nekim djelovima kako je netko napisao an ovom forumu....Fosili??Cijeli svijet je prepun fosila što mozemo vidjeti i opipati,antartika i mnoga druga područja koja su danas nepristupačna i gdje danas zivi jako mali broj zivih organizama..E sada moramo znati ako nastaju fosili???Fosili nastaju naglim zatrpavanjem sedimentom ,a ne kako tvrdi kovencionalna znanost da npr pronađeni su fosilizirani bikovi an dnu nekog jezera ,i oni sada kaz da je bik iso plivat i umro je usljed plivanja te pao na dno jezera te da se polako fosilizirao tokom tisuca godina,ovo je valjda najgluplja prica ikada ispričana a ljudi sljepo vjeruju "znanstvenicima"....Pa ptica na grani zna da ako neka zivotinja padne na dno da ce ju ubrzo pojesti drugi manji ili veci organizmi ili da ce istrunuti u brzom roku.Mi danas pronalazimo groblje fosila diljem palnete sto anm govori da je prije doslo do rapidnog zatrpavanja biljaka i zivotinja te da samo tako mogu nastati fosili,A nas se laze mulja,ili oni sami sebe lazu jel prica mora biti u skladu evolucije.tj u skladu sa njihovim vjerovanjima.Potop koji se desio ,je uzrokovao stvaranje svih tih fosila diljem zemlje.Asto se tice dinosaura oni nisu izumrli prije 65 milja godina,nego mnogo mnogo mnogo ranije ,svi pravi znanstvenici znaju koliko su metode radioaktivnog datiranja starosti nečega ,nevjerodostojne,te metoda ugljenika c-14,,Jedan primjer kako ljudi izracunavaju starost necega,muha je uginula pre 2 dana i sada je jedan lukav znanstvenik odnio da izracunaju pomocu metode radioaktivnog datiranja njenu starost ,i oni mu se ajve nakon ne3kog vremena i akzu da je ta muha stara 2 milje godina,i pitaju ga gdje ju je pronašao.Cist primjer netocnosti metode az izracunavanje starosti..
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimesub lip 05, 2010 6:53 pm

Radioaktivni raspad izotopa ugljena je pouzdana metoda određivanja starosti. Ajde daj neki link na kojem je to s muhom lijepo opisano.

E, jesi ti možda čuo za pomicanje tektonskih ploča i otapanje ledenjaka. Znaš ono, otopili se ledenjaci, podigla razina mora? Ili potresi? To je izbog pomicanja tekstonskih ploča. Tako je na ovim našim krajevima nekad bilo panonsko more. A sada više nije. Zašto ne bi bilo obrnuto?

Još jedna stvar. Blizu moje kuće u jednom parku je prije nekoliko godina nastala bara. Prije nije bilo bare. No sada je tamo bara. I ima žaba. Jel se i tamo dogodio taj potop? Mislim, jel taj park bio potopljen? Ja sam mislio da je tamo napadala kiša.
Ako je bio opći potop što nisu trebale ribe doći s vodom? I svi ti organizmi koje spominješ? Zašto onda ti organizmi nisu pojeli npr. bika na dnu jezera? Mislim, isto ti je, bik koji je pao na dno jezera i bik koji je na dnu jezera, morski organizmi jedu sve živo, uključujući i kosti. Zašto je onda potonuli bik pojeden, a potopljeni nije?
Dobar primjer je Crno more. Ono sada isušuje. I to garant nije jer se smanjio pritok vode iz okolnih rijeka. Ono isušuje jer je prije bilo potopljeno, pa ta voda odlazi?
E, a odakle toliko vode za opći potop, jel znaš, kada toliko voliš znanstveno objašnjavati?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
matko22
Riba



Male
Sagittarius Goat
Broj postova : 103
Age : 32
Registration date : 14.09.2009

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimesub lip 05, 2010 11:24 pm

odakle toliko vode ,,,pa ako sto mozemo vidjeti danas zivi samo 1 % zivora koliko je prije zivjelo puno visebiljaka i puno vise vrsta zivotinja ,uvijeti za zivot su bili puno bolji i ljudi su zivjeli puno dulje i bolje ,pronađen je jedan čekić u dolini rijeke poloksi i taj cekić nemoze danas nastati utvrdili su znanstvenici ,kazu da taj cekic moze nastati samo pri drugacijim atnosferskim uvijetima ,a upravo dolazimo tu do odgovora zemlja je imala vodeni omotač koji ju je štitio od raznih zračenja te su uvijeti bili puno bolji ,danas upravo zbog toga čovijek oboljeva nema adekvatan jaki imunoloski sustav lakse se razboli ,kozmičko zračenje sve cesce probija omotač i dolazi do unisatvanja dnka te usljed njegovog unistavanja nastaju mutacije ......
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimesub lip 05, 2010 11:28 pm

Kozmičko zračenje koje dolazi do nas nema utjecaj na naše tjelo. Pretpostavljam da tu govoriš o mionima.
Ono što ima utjecaj su UV zrake koje dolaze sa Sunca. Voda je izvrstan UV izolator, ali nemoguće je da je Zemlja imala vodeni plašt oko sebe ispod kojeg je bio zrak.
Prije nekih stotinu godina životinjska, a posebice biljna raznolikost dosegnula je svoj vrhunac. Tada je počeo djelovati čovjek conf1

I dalje mi nisi odgovorio, odakle toliko vode?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
matko22
Riba



Male
Sagittarius Goat
Broj postova : 103
Age : 32
Registration date : 14.09.2009

Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitimened lip 06, 2010 5:35 pm

gledaj postoje sile privlačenja tj gravitacijska sila te postoji sila odbijanja,tj sila privlačenja iz svemira ,to je teoretski moguće , i dok je god takvo ensto teoretski moguće to sto ja kazem da je bio vodeni omotač ima smisla ,voda se obrusila na zemlju prije odprilike 3500-3700 godina ,i eto otdud sva ta voda ,,,,,...a ovo sto sto kazes>>>>Prije nekih stotinu godina životinjska, a posebice biljna raznolikost dosegnula je svoj vrhunac. Tada je počeo djelovati čovjek<<<< nema smisla kako to da mi danas nemozemo napraviti tj izgraditi piramide iz egipta,postoje neke pretpostavke ali cesto su iracionalne ,kako to danas nase najsuvremenije dizalice nemogu podići kameni ili granitni blok tezine od 30 tona ,a u keopsovoj piramidi postoji granitni blok od cak 40 tona , a sto pak reci o skupturama na uskrsnjim otocima od 22 metara visine te 25 tona tezine ,,,dali je to sve gradio covijek ili netko drugi mu je davao upute ,a kakvu su amtematiku imali tada (vedska matematika ) pogledaj malo po netu ...dali ti znas kakvu su astronomiju poznavali maje i egipcani ............toliko o tome da je čovijek počeo djelovati prije par stotina godina ...kakva evolucija ,opća degradacija je u tijeku pa pogledaj samo sto se danas desava u svijetu ,ljudi gledaju ali nevide ,,sve ono sto je u funkciji covijeka da hvalitetno zivi te da se razvija duhovno... to je dobro a alkohol cigarete droga nasilje sto je danas vrlo popularno je lose pa sta onda dali se covijek razvija ili degradira ,a upravo je degradacija uzrokovana moralnom dekadencijom u društvu....još jedan podatak u ovih 6 mjeseci ove godine dogodilo se više potresa nego u zadnjih 24 godine ....... ...........
[Vrh] Go down
Sponsored content





Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Alternativna povijest u Bibliji
[Vrh] 
Stranica 5 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Alternativna Valuta Eko-Zajednice Damanhur
» Povijest
» Povijest???

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: