Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Alternativna povijest u Bibliji

Go down 
+22
Blizzard
Wall-e
konoko1
Legionar
matko22
ThE_IMMORTAL
hromi
DrChaos
Ofca
gothic45
floridana
thc_man
Yado
babi
Milab
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
Srky
malena
zvezda
Alpha
silver
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 9:57 pm

@zvezda
Hvala. Ali opet. Tu nema vanzemaljaca i ludih letjelica. Več samo da su Boga zvali Bogovi ili nešto treće. Tu ulazi i pitanje njihova jezika u to doba. Čak i danas jedan jezik se drugačije priča tu i tamo, tako da niti taj prijevod ne može biti 100% korektan.

@Milab
Ti si prvi put ovdje spomenula vanzemaljce i Boga u jednom kontekstu, pa bi trebala donesti neke dokaze, a ne ja. Ja samo tražim alternativno u Bibliji. Meni je alternativno to što sve bogove smatram jednim Bogom Jahvom.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimečet stu 01, 2007 11:19 am

@Alexander
Starohebrejski je bio veoma specifican, cak "sveti" jezik, tako da nije bas imao dijalekte. A ako i pretpostavimo da jeste, ovo je sigurno pisano cistim, knjizevnim jezikom...
Jahve, iliti zapisano JHVH, cuvena formula tetragramatona, zapravo znaci "Ja sam onaj koji jesam", "Ja sam ono sto jesam"... a ovo je upravo ono sto bih ja volela da mogu da izgovorim, ali jos uvek nisam dovoljno radila na sebi i spoznala sve sto ja jesam... Samo se pitam, da li je Mojsije (ni ovo nije licna imenica) pricao, mozda, sa svojim Visim Ja?... *
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimečet stu 01, 2007 6:40 pm

Ovako...
za Milab:
rekla si : NOVI ZAVJET JE SMEČE NA KVADRAT. Otkud ti pravo takvu rečenicu izgovoriti... Takve odvratne stvari govoriti o nečemu što velikom broju ljudi znači život, ako je novi zavjet smeče, zašto su se zbog njega dogodile, i zašto se događaju prekrasne stvari na korist cijelom čovječanstvu, zašto? zašto su mnogi pomoću njega ozdravili? zašto su mnogi doživjeli prekrasne stvari čitajući riječ iz tog zavjeta? ako je novi zavjet smeće onda je i LJUBAV smeće jer je novi zavjet=ljubav... ali dobro...
rekla si: LJUDI SU ALIENE ZVALI BOGOVIMA...
čekaj malo, ti zbilja vjeruješ u takvo što, u nešto o čemu nema nikakvih konkretnih dokaza osim pustih nagađanja, spremna si povjerovati u takvo što na temelju nekog interpretiranja Biblije koje ti paše, a onda se usuđuješ srati protiv tisućljetne religije koju ispovijeda većina stanovništva i nazvati takvu religiju sranjem?!?!??!?

što se tiče ovoga kakve su moći dobili, pa ne znam jeste li ikad čuli da neki ljudi posjeduju različite karizme, mogu ozdravljivati fizički i psihički, mogu činiti neka nazovimo ih čuda u božje ime... ako mislite da su to gluposti, nisu jer sam ih na svoje oči vidjela...

i, da smatram da se ovo PO SNAZI GLASOVITI LJUDI odnosi na njihovu psihičku snagu... ali može biti i fizička jer su tada ljudi bili puno jači...

a što se tiče množine riječi bog... uvijek je moglo doći do pogreške... no to da li je bog jedan ili ih je više, za mene ne mijenja pretjerano religiju i vjeru, jer ostaje ista stvar u naučavanju, u određenim dogmama i u biti same vjere...
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimečet stu 01, 2007 8:36 pm

@zvezda
Možda si u pravu!?
Tko je pisao Stari Zavjet?
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimečet stu 01, 2007 9:44 pm

Citat :
rekla si : NOVI ZAVJET JE SMEČE NA KVADRAT. Otkud ti pravo takvu rečenicu izgovoriti... Takve odvratne stvari govoriti o nečemu što velikom broju ljudi znači život, ako je novi zavjet smeče, zašto su se zbog njega dogodile, i zašto se događaju prekrasne stvari na korist cijelom čovječanstvu, zašto?

Ako sam napisala znači da mogu i hoću, nema zakona koji mi to brani, ne? :) Svi pucate na neke slobode, a ne bi dali drugome da pokaka ono što vi volite ;)
Ostavimo se tih dječjih prepucavanja i krenimo dalje.
Ako veliki broj ljudi trči niz liticu ne znači da je to dobro.
Koje se prekrasne stvari događaju i koje su se događale ZBOG novog zavjeta?


Citat :

zašto su mnogi pomoću njega ozdravili? zašto su mnogi doživjeli prekrasne stvari čitajući riječ iz tog zavjeta?


Jesi li čula za snagu vjerovanja i autosugestiju? Ljudski um je najjaća "sprava" pa tako i "oružje" u cijelom univerzumu. A rođenjem nas se zatupljuje sa svih strana i sve što dobro napravimo nauče nas da pripisujemo nekom drugom, a kako ne možemo to pripisati čovjeku, pripisujemo imaginarnim bićima, u ovom slučaju personaliziranom bogu.


Citat :
ako je novi zavjet smeće onda je i LJUBAV smeće jer je novi zavjet=ljubav... ali dobro...

Oprosti ali ovo nema veze s vezom.



Citat :
rekla si: LJUDI SU ALIENE ZVALI BOGOVIMA...
čekaj malo, ti zbilja vjeruješ u takvo što, u nešto o čemu nema nikakvih konkretnih dokaza osim pustih nagađanja, spremna si povjerovati u takvo što na temelju nekog interpretiranja Biblije koje ti paše, a onda se usuđuješ srati protiv tisućljetne religije koju ispovijeda većina stanovništva i nazvati takvu religiju sranjem?!?!??!?

Da si se informirala znala bi da se prvenstveno, prije tumačenja biblije, došlo do tih informacija pomoću crteža iz pećina...zar ne pucate i na stare civilizacije? :)
Opet kažem, ako se večina baca s litice ne znači da postupaju kako treba. Bila ona stoljetna ili tisućljetna, ako ima grešaka, što IMA, ne znaći da je bezgrešna. Ne zaboravimo kako je kršćanstvo nastalo, što je bilo i što danas rade. Uzimate si pravo izbora i strah vlada vašim odlukama, u ovom slučaju tvojim. Ne moraš se složit samnom, ali večeras kad odeš na spavanje pogledaj svoj život iz trećeg lica.



Citat :
što se tiče ovoga kakve su moći dobili, pa ne znam jeste li ikad čuli da neki ljudi posjeduju različite karizme, mogu ozdravljivati fizički i psihički, mogu činiti neka nazovimo ih čuda u božje ime... ako mislite da su to gluposti, nisu jer sam ih na svoje oči vidjela...

Gore sam napisala upravo ovo, svoje zasluge pripisujete bogu. Ne zaboravi da ljudi ne koriste niti cijelih 10% mozga. Sada zamisli da koristimo 100%. Ljudi koji izlječuju, koji imaju razne parapsihološke sposobnosti nisu ni bogovi, ni sveci, oni su obični ljudi kojima su te sposobnosti u funkciji i koriste ih svojom voljom u ime SEBE.



Sada te pitam nešto i tražim ISKREN odgovor. Što te smeta u kršćanstvu? Nemoj reći ništa jer znam da ima barem banalna stvar koja te smeta, možda ne toliko da ih odj., nego ono...što bi mijenjala?
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimečet stu 01, 2007 11:34 pm

ima nekih moralnih zakona koji ti brane da takvo nešto kažeš (da je smeće) jer je to čisto vrijeđanje onih kojima to nešto znači, a znam da tebi ne bi također bilo lijepo kad bi te netko vrijeđao...

koje su se lijepe stvari događale zbog novog zavjeta? ljudi koji su odlučili pomagati drugima, ljudi koji su shvatili da čine neke loše stvari (ne prema kršćanstvu, nego moralno loše stvari) i odlučili to promijeniti, mnogi zločinci su se predali upravo zbog nekih riječi koji su nekako doprli do njih, ljudi koji su imali problema, depresije i slično, riječi iz tog zavjeta su im pomogle da shvate da nisu sami da je netko uvijek uz njih...

novi zavjet=ljubav, hm, to ima itekakve veze, sve što je isus govorio, sve što je isus radio je bilo duboko protkano ljubavlju, a te stvari su dio novg zavjeta, isus je propovijedao čistu ljubav... a sve njegove riječi su u zavjetu...

ja ne napadam nikoga, niti ičija uvjerenja, niti ikome tupim svoje, niti želim da ljudi povjeruju u nešto zato što sam ja tako rekla... ja ne smatram svoje uvjerenje nepogrešivim za sve, ali za mene je, a što se tiče izvanzemaljaca... čuj... malo to ne drži vodu... a što se tiče starih civilizacija i njihovih crteža po spiljama, bilo je nešto i prije toga, a dobro se zna da su ljudi često napuštali u prošlosti neke religije jer bi se dogodila neka prirodna pojava koju nisu mogli objasniti pa su počeli te stvari proglašavati nekakvim bogovima u čudesima
bez brige, često gledam svoj život iz trećeg lica...

osobno, ispričavam se ako griješim, ne znam niti jedan slučaj ozdravljenja ili nečeg sličnog u svoje vlastito ime, to je uvijek bilo kroz boga, za one koje ne vjeruju u boga nego u neke sile, to je identična stvar, samo je različito nazivamo... ali čuda su se događala u ime boga (dobre sile... kako god ju tko nazivao) ili neke loša čuda u ime neke zle sile opet imena po izboru

što me smeta u kršćanstvu? ne želiš odgovor ništa... ali tako je... u samom naučavanju me ne smeta ništa... što se tiče starog zavjeta da... jer je tamo sve bilo usmjereno na jedan izabrani narod koji je vodio ratove i što je tada bilo oko za oko zub za zub, ali novi zavjet i kršćanstvo, ama baš ništa... jer to je vjera u kojoj su svi jednaki, u kojoj se u ljubavi toliko daleko ide da se od vjernika traži da ljubi svog neprijatelja... u kojoj se vjernikom smatra i onog čovjeka koji nema sakramente, ali koji čini dobro, i koji je svoj život posvetio činjenju dobra... to je prekrasna stvar... da, zapravo, smeta mi jedna stvar... smeta mi što je preteška religija, što ju je teško slijediti, jer je teško sve voljeti, teško je sve opraštati, i teško se odricati svega čega bi se trebao odricati....

ovo sve je moje uvjerenje, i ovime ne želim ničije uvjerenje omalovažiti ili uvrijediti...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 12:00 am

@Alexander
Smatram da ima realnih osnova za pretpostavku da se radi o nekoj zbirci tekstova koje su pisali razliciti autori. Iskreno, ja licno, sumnjam da je Mojsije ikad i postojao, barem ne u kontekstu Vodje, Proroka, Izbavitelja i na kraju krajeva Bozijeg Izaslanika, jer Jevrejsko ime Mojsije vuce korijen iz staroegipatske rijeci MOZIS = SIN, a masa starih naroda je imala sintagmu pri predstavljanju, npr. Aleksandar, sin ... toga i tog... *
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 12:08 am

@Babi...jako lijepo napisano. Svaka cast.

@Milab...za iznosenje argumenata nije potrebno vrijedjati. Vrijedjanju podlijezu ljudi koji koji ne znaju bolje. Ti zasigurno mozes bolje od toga.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 12:33 am

babi slažem se s tobom, lijepo si sve to rekla. Jesi li primjetila jednu stvar...rekla si da su u kršćanstvu svi jednaki, a onda si rekla "...u kojoj se vjernikom smatra i onog čovjeka koji nema sakramente, ali koji čini dobro, i koji je svoj život posvetio činjenju dobra." Opet se radi podjela. Ljude koji rade zlo se udaljava, a prema Isusovim riječima i takve se treba primiti otvorenih ruku. U svakom slučaju, vjera je jedno, a provođenje te iste vjere nešto sasvim drugo što baš i nema veze s Isusovim učenjima. To je otkako se crkva umiješala u politiku. Time su prekinuli i zadnju nit s Isusovim učenjem.
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 3:52 am

Ova tema se razvlači po više topica, odlućio sam se za ovu jer u naslovu ima riječ alternativna. Nekad sam i ja bio pripadnik RMK, ne iz ubjeđenja nego što sam tako odgojen. Nikad u kontaktu s drugim praktičarima te religije, u molitvama ili misnim ritualima nisam ništa osjetio što bi potaknulo moje vjerovanje u nauk crkve. A ne da se nisam trudio, čak sam i ministrant bio. Nisam podrobnije razmišljao o vjeri do rata a nakon stradavanja svojih bližnjih i cijelog ovog dvojezičnog naroda, nakon uplitanja popova u te događaje, nakon uzdizanja konvertita u vjernike nad vjernicima itd. počeo sam se pitati : Kakav je to Bog ?

Kakav je to Bog koji dopušta da se dešavaju takvi užasi među nama ? Zar On nije svemoguć ? Zašto u toj svojoj svemogućnosti ne poništi zlo u nama, glad za tuđim, nepoštivanje niti tuđeg niti svoga ?

Malo pomalo, odgovarajući sebi na ta pitanja došao sam do zaključka da Bog ne postoji na način kako ga sve monoteističke religije poimaju. Međutim, sumnjajući i u teoriju evolucije, morao sam sebi postaviti svijet i početke svijeta na način koji bih mogao razumjeti te koji ne bi bio u potpunoj opozicji sa svim poznatim stvarima do kojih sam došao u svom životu. Te stvari su : prvenstveno ljudsko ponašanje, Biblija, razne mitologije.......

Jedini, meni, izvediv zaključak u toj fazi je bio da su nas stvorili izvanzemaljci koje sam "prepoznao" u svim bogovima i božanstvima koja se spominju na raznim mjestima. U zadnje vrijeme sam, čitajući po internetu jer nemam drugih načina za traganje za istinom pošto živim u maloj sredini gdje ne nalazim istomišljenike (bar ne one od kojih bi nešto mogao saznati) naišao na puno stvari koje su me uvejrile da sam na dobrom putu te da ima još ljudi koji misle kao ja, uključujući nekoliko članova ovog foruma.

Ne volim duge postove ni čitati ni pisati, međutim morao sam napraviti ovakav uvod da bi znali s koje pozicije govorim. Ako netko misli drugačije može mi to reći na bilo koji način, neću se uvrijediti kao neki ovdje jer taj netko govori svoje misli i svoje riječi, naglašava ih kako hoće bilo neugodnim riječima, bilo smajlićima, odnosno onako kako misli da je shodno.

Dakle, ne mislim da ima smisla raspravljati o religiji kad nam je ona kao i sve osim naših misli nametnuto da bi se s nama manipuliralo.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 10:11 am

Mislim da si bio pohvalno iskren, zauzeo stav i pri tome ispoljio toleranciju - ovako bismo svi trebali da se ponasamo...
Sa velikom vecinom stvari bih se slozila. Male sredine (u kakvoj sam) su grozne... ali ko zna da trazi, uvek ce pronaci... S jednom razlikom su nasi stavovi, a navodim je jer bi je mozda mogao razmotriti a da ti to bude korisno (ako je i ne razmotris, nema veze...) - ja verujem u vracanje vise puta, reinkarnaciju, karmu... smatram da smo ovde da ucimo i da ne mogu sve lekcije biti lake, da na teskim ucimo brze, da smo uzrocima napravili posledice i da je jedini nacin da uvidimo posledice svojih postupaka potpuno taj da ih sami prozivimo - ovako objasnjavam bedu, patnju, bol... prosto lekcije koje moramo nauciti da bismo istinski spoznali radost, srecu, zadovoljstvo, jer sve postoji u paru dualiteta i ne moze se spoznati samo jedna strana novcica - moras videti i drugu, da bi zaista shvatio... I jos samo ovo: iskreno osecam postojanje necega sto nazivam Tvorac ili Kreator (poput Aboridzina) i ciju energiju i potencijal svi mi nosimo (stvorimo sliku, kompoziciju, dete... ), ali ga niposto ne zamisljam kao dugobradog starca koji sedi negde distanciran od ljudi. On raste i menja se kroz sve nas jer je cista energija... On nije ni dobri ni osvetoljubivi Bog, on je ono sto jeste i mi smo mu neophodni... Pa eto, "rekoh i spasih dusu svoju"... *
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 11:53 am

@Yado

Jesam vjernik sam. Ne ne smatram da Bog ne postoji, već smatram da je on dio nas. Dakle, svatko od nas nosi nekog svog boga. I ja živim u maloj sredini i nemam istomišljenika iako sam dio Crkve i različitih drugih ljudskih skupina. To objašnjavam time što su ljudi jedinke.
Što se tiće ratova na našim prostorima. Skoro me strah ovo pisati, ali hoću pa da i vi znate, smatram da su svi ovi ratovi bili jedna čista farsa. Ljudi ginuli na zašto. Sad će reći kako smanjujem vrijednost braniteljske/otađbinske ili koje druge vrijednosti. Nipošto ne. Ti ljudi su ginuli kako bi nama bilo bolje, a nama iz dana u dan sve gore. Pa zašto da gineš onda brate, odbi i popa i đakona i sve.
Crkva je imala veliki utjecaj na ratove. Ne mogu shvatiti niti jednoga svećenika koji blagoslivlja vojnu uniformu, a još i manje oružje. Kako može blagoslivljati oružje kad to isto donosi patnju, mržnju i zlo!?
Eto toliko, ispričavam se na podužem postu, ali morao sam kad sam dobio inspiraciju.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 2:16 pm

@Aleksandar...totalno te kuzim...Pogotovo ovaj dio s ratom...Na koncu su svi ratovi bili inicirani i vodjeni od ljudi koji su na taj nacin profitirali. Narod obiju strana bi bio zavaravan od lidera...I nijedan rat nije poceo slucajno...sve je to itekako planirano...Ljudi imaju ideale, vjeruju u njih i spremni su ginuti za neku svoju istinu...A onda se pojave licnosti koji to iskoriste...i onda ih jos povjest slavi kao heroje ili nesto takvo... A i mi ljudi smo zbilja ovce...nista da naucimo iz povjesti, ma iz sadasnjosti...da je rat nesto sto nikome (osim sacici koja njime upravalja) ne donosi dobro...i dugo nakon sto rat i projde mrznja ostaje...stoljecima...mrznja ostaje.
Ma katastrofa... :(

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 4:19 pm

Istorija = popis pokolja, ili: uciteljica zivota...a onda su dosli ljudi u crnom i silovali uciteljicu...* tuzno, no istinito...
A uvek mi je bilo zao malih piona idealista koji misle da se bore za svoja uverenja i ciljeve, bez obzira na to na kojoj su strani... *
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 7:28 pm

Sviđa mi se ovo što ste napisali o ratovima, i drago mi je što je Aleksandar napisao to što je ;)
Ne bi se složila s tim da moramo okusiti patnju da bi bili sretni. Ne moramo, ali smo slijepi i zatupljeni da ne možemo poštovat i voljeti ono što imamo dok to ne izgubimo.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 9:56 pm

@Milab
;) zivili
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimesub stu 03, 2007 12:19 am

@yado - mogao bi ti češće pisati duge postove, odlično ti ide. Iz ovoga se vidi da ih i čitaš pažljivo, ako ih i ne voliš, a to sam već i prije zaključila. :) Osobito je pohvalno to što u tvom postu nema ni jedne jedine uvrede, a moglo bi biti, s obzirom na sadržaj posta. Ja to osobito cijenim.

@Aleksandar, ne moraš se bojati onoga što si gore napisao, mnogi ljudi tako misle, pa i sami preživjeli branitelji i mnogi rođaci poginulih. Sjećam se sličnih mišljenja ljudi koji su bili pogođeni i proteklim svjetskim ratovima. Jako dobro to razumijem i slažem se s takvim mišljenjima, jer općenito gledajući ratovi jesu farsa u kojoj mali krvare i ginu i pate desetljećima do kraja života i sve to često prenose slijedećim generacijama, a veliki sjede u fotelji i zamišljaju svijet kao videoigricu, čini se. Time ne umanjujemo patnje i žrtve poginulih koje oduvijek poštujem, time samo nazivamo stvari svojim imenom. Činjenica je da ratovi ne započinju na bojištu nego negdje iza kulisa. I nadam se da će doći dan kad više nitko, ni s jedne strane neće htjeti uzeti oružje u ruke i uperiti ga protiv živog bića s druge strane. Stalno me progoni misao koliki mrtvi bi danas bili živi da miožemo tako postupiti. A ne znam zapravo zašto ne možemo...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimesub stu 03, 2007 1:38 am

Zato sto su Zverke razvile umece manipulacije... *
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimesub stu 03, 2007 1:42 am

zapravo, gotovo svi ratovi su farse, a zasigurno jesu bespotrebni i glupi. Rat je jedan od najglupljih izuma covjecanstva. Ne znam odakle svima ta potreba za podjelom... Nije nam bilo dovoljno ni na rase, pa su se morali i slaveni medusobno podijeliti kao da je izmedu nas ogromni jaz, a govorimo skoro pa istim jezikom.
A i u pozadini vecine velikih ratova je ekonomija, dakle novac odnosno ljudska pohlepa.. Jos jedna velika glupost. I eto, tako najprije stradaju oni nevini, a da se pravo i ne zna - cemu uopce sve to.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimesub stu 03, 2007 1:50 am

Novac i MOC, afrodizijak No 1!!!
Ali moc bukvalno u smislu zelje da se vlada svetom... Ispravite me ako gresim, ali ja ne mogu da se otmem osecaju da postoji nekoliko veoma starih i siroko rasprostranjenih zakulisnih grupacija koje su se infiltrirale u sve i svasta i bore se za prevlast... * Mnoge stvari su samo posledice ovih igara moci...
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimesub stu 03, 2007 2:12 am

@ zvezda :flower:

Čitao sam o reinkarnaciji i mogu to prihvatiti ali ne na način kako si rekla..."vjerujem u .." jer vjerovanje opet vuče na religiju, religija na razdvajanje itd. Više mi se sviđa način :
Citat :
iskreno osecam postojanje necega sto nazivam
Tvorac ili Kreator (poput Aboridzina) i ciju energiju i potencijal svi
mi nosimo (stvorimo sliku, kompoziciju, dete... ), ali ga niposto ne
zamisljam kao dugobradog starca koji sedi negde distanciran od ljudi.
On raste i menja se kroz sve nas jer je cista energija... On nije ni
dobri ni osvetoljubivi Bog, on je ono sto jeste

@ Aleksandar Veliki
U mojim prvim sukobima s vjernicima ili onima koji misle da to jesu i ja sam govorio govorio da ako vjerujem Bog može biti samo u meni i nigdje drugdje......sad tek osjećam koliko sam i ne znajući bio u pravu

@ svjetloisjena
Hvala na povalama za izražavanje i kulturu komuniciranja. Čitam te po drugim temama i još uvijek mi nisi jasna. Vjerojatno si pažljivo birala nickname :D . Moj pogled na svijet te ne zanima ?

Da se vratim na temu...evo jedan od primjera u Bibliji odakle se može izvući da je bilo više bogova a ne samo jedan (što je zvezda pokušala objasniti na drugi način) :
Knjiga Postanka -
22 Zatim reče Bog: »Evo, čovjek postade kao jedan od nas – znajući dobro i zlo!
Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio
navijeke!«
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimesub stu 03, 2007 12:22 pm

Pa pošto je Bog u nama zašto ga ja ne bih podijelio s drugima?
Recimo na okupljanju, familije, prijatelja, vjernika ili nečeg trećeg.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimesub stu 03, 2007 1:08 pm

Ne mozes da delis svoju dusu, bar ne na taj nacin... :) , iako mi se dopada ova velikodusnost... *
Ali mozes delove te energije razmeniti u interakciji sa drugima... pasivan zagrljaj je, npr., prosto neverovatno uspesna razmena energije, ako osobe odgovaraju jedna drugoj... *
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimesub stu 03, 2007 1:08 pm

P.S.: @yado:
Hvala za lep primer... *
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitimened stu 04, 2007 8:47 pm

zvezda je napisao/la:
Sto se tice mnozine, ima jedna zackoljica u prevodu: ono sto se u prevodima Starog
Zaveta prevodi kao "Gospod" ili "Bog" je u stvari nekoliko razlicitih reci u originalu.
U prvom poglavlju Prve Mojsijeve, rec koja je na srpski prevedena kao "Bog" je u
originalu ALHIM, ("Elohim"), i znaci "oni koji su mocne. "

Ne, nisam napravila gramaticku gresku. Ime Elohim je zenska mnozina muskog korijena
reci "mocni" (Englesko "mighty one" je bolji prevod).
Ako vec moramo da stavimo jednu rec, pocetak Biblije ( reci: BRASHITH ALHIM )
govori "U pocetku Bogovi...", sto dovodi do prvog velikog i ozbiljnog problema u Bibliji.
Naime, u prvom poglavlju imamo opis kako su " Elohim " , dakle Bogovi ili Boginje, stvorili svijet...

Sta se, medjutim, dogadja u drugoj glavi? U drugoj glavi je prica znatno drugacija i GOVORI SE O POTPUNO DRUGOM BOGU. Rec za Boga koja se korisi u drugoj glavi u originalu je "YAHWEH" (Jehova), i ovaj Bog sada stvara svijet na malo drugaciji nacin...

Pa, eto Ti dokaza, Alexander The Grate (srecom mi je to jedan od top likova istorije uopste, inace bi me gnjavilo da piskaram sve ovo... :) )... *

pa da se mi usput i vratimo na temu, ja sam sad lijepo poceo citat bibliju od pocetka, uvjerivsi se (prvi put sam to primijetio) u ovo sto je zvezda rekla, bar donekle...
Ako dodem do vatrenih kocija javim vam lol

ovako kaze u knjizi postanka:

u prvom izvještaju...

postanak, 1, 26-27

I reče Bog: Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci ...


u drugom izvještaju..

postanak, 3, 22-24
Zatim reče Bog: "Evo, čovjek postade kao jedan od nas - znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navjeke!" Zato ga Jahve, Bog, istjera iz vrta edenskoga da obrađuje zemlju iz koje je i uzet.


To bi išlo u prilog onome što je ona rekla, ako izuzmemo ono o tome da se u drugom postanku spominje samo jedan bog...

E i zanima me (pogotovo zvezda i milab) sto mislite o onom drugom citatu s početka, o sinovima božjim, kako bi to protumačili? dosad je samo jedna osoba to komentirala, koliko mi se čini..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Alternativna povijest u Bibliji - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Alternativna povijest u Bibliji
[Vrh] 
Stranica 3 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Alternativna Valuta Eko-Zajednice Damanhur
» Povijest
» Povijest???

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: