Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zasto sam presla na islam?

Go down 
+9
SolarWind
Legionar
MoW
Blizzard
Athena
Pohotni Jarac
gloria_g
Alpha
Fantom
13 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 3:37 pm

Evo jedne price koja potvrdjuje sve slutnje ljudi koji sumnjaju u vjere. David Ick-e je to objasnio u svojoj knjizi "Najveca tajna", svi bi trebali dobro razmisliti u sto tocno zele vjerovati, ali uvijek imati na umu da sve velike svjetske religije propagiraju ljubav i toleranciju, naravno u svom korjenu, ali vjerski vodje su ti koji su si kroz godine uzeli za pravo da poticu mrznju i netoleranciju medju vjerama. Ja se trenutno nalazim u nekoj medjufazi, ne mogu dobit odgovor na nijedno pitanje koje postavim i tešsko mi je prihvatiti takvo stanje stvari.
No ugavnom da ne duljim evo Vam priče jedne gospođe koja je sa krscanstva presla na islam, nadam se da ću pronaći i suprotni preobrazaj, osobno nemam nišsta protiv toga, svatko sam sebi bira u sto ce vjerovat i to i treba bit nit vodilja, ja vjerujem u nesto i nikome to ne namecem....

IZVOR


Deborah Callegari Hasanagić


"Zašto sam prešla na islam?"
Nekada katolkinja, a danas muslimanka. Deborah Callegari udala se za muslimana, Bosanca i prešla na islam. Svoje iskustvo smatrala je toliko važnim da ga je prenijela u knjigu 'Moj bijeg u Islam'/ 'La mia fuga verso l'Islam' objavljenu u Italiji. Javila se našoj redakciji kako bi prenijela osnovnu poruku knjige, a ona je - zapadna civilizacija je brod koji tone i ljudi se trebaju spašavati prelaskom na islam. Zbog toga, kako tvrdi Deborah Callegari Hasanagić, danas sve veći broj ljudi i prelazi na ovu religiju.

Zasto sam presla na islam? B_090308059

Gđo Hasanagić, možda nije toliko neobično to što ste promijenili vjeru, ali vjerovatno jeste da vas je to nagnalo da napišete knjigu. Ona se zove 'Moj bijeg u islam'. Zašto bijeg?

Zašto bijeg? Pitanje je odlično. Isto pitanje koje je postavio vaš kolega novinar na CANALE ITALIA Gianluca Versace kad me upitao - "Pa, ko vas goni, gospođo?". Ima tu dosta toga što bih ja mogla navesti, pa sam zato i odlučila da napišem knjigu. Shvatila sam da je islam disciplina koja reguliše svakodnevni život čovjeka i da u zamjenu nudi duhovno-moralnu stabilnost, jer religioznost je baza. A moj bijeg možete definisti kao bijeg s broda koji tone, a niko ništa ne radi da ga spasi, pa sam utočište morala naći na drugom brodu, u ovom slučaju islamu.

Možete li nam reći nešto o reakcijama na knjigu koja je objavljena u Vašoj domovini? Da li je izazvala ikakvu pažnju u javnosti?

Zasad, moja knjiga još nije izazvala stopostotnu pažnju jer ja nisam poznata još kao Yusuf Islam, Michael Jackson, Nikolas Anelka itd. Sjetimo se da je moja knjiga objavljena polovinom avgusta 2008., a ja sam već do sada imala nastupe na dvije regionalne i tri nacionalne televizije. Naprimjer, gostovala sam na "Alle falde del Kilimangiaro" na RAI tre i u emisiji "La festa Italiana" na RAI uno. Evo prije nekoliko dana smo bili pozvani ja i moj muž na RAI due na emisiju "Ricomincio da qui" ali je odgodiše zbog problema u redakciji. Moram reći da sam ja autorka koja još ima rada pred sobom. Što se tiče reakcija na moju knjigu, evo vam članak.

Šta je bio, recimo, ključni momenat u tome da donesete odluku da sa katoličanstva pređete na islam?

Momenata u mom životu ima, ali ih se ne mogu svih sjetiti. Ono što me nabrzalo prema Iislamu bilo je i to da sam čula ezan sa munare ispred indonezijske džamije u Sarajevu i kad sam vidjela kako mladi i stariji raznih uzrasta idu u džamiju. Dok sam čekala muža za vrijeme džuma namaza i prije, vidjela sam mlade cure kako pokrivene i propisno obučene idu pred Allaha. Ove vrijednosti na kršćanskom Zapadu nećete u crkvama vidjeti, njih jednostavno više nema i ne vjerujem da će se vratiti. Naprimjer, u Bibliji, Siradova knjiga kaže: Bolje muška zloća nego ženska dobrota. A, vi meni recite koja se žena još složila s ovom tvrdnjom?

Vaš muž je Bosanac, musliman, i Vi ste svome italijanskom imenu i prezimenu dodali još jedno bosansko. Kako je Vaša okolina u Italiji prihvatila ovu promjenu identiteta, dakle, ne samo onu suštinsku nego da kažemo i formalnu?

Nisu svi baš tako prihvatili s oduševljenjem moj prelazak na islam. Novinar koji me je intervjuisao za regionalne novine "L'Adige" poslije nekolika dana mi je dojavio da je u redakciju stiglo oko stotinjak pisama čitalaca negativnog sadržaja, ali samo poneke su objavili zbog mira i suživota u provinciji. Vjerujte mi da ni unutar familije nisam imala mira. Sestra me je napala kad me vidjela na regionalnoj TV TCA sa hidžabom, ali nisam popustila jer sam shvatila da je to iskušenje od Allaha poslano.

I danas živite u Italiji. Je li Vam neobično da kao rođena Italijanka, u vlastitoj zemlji koja je dominantno katolička, Vi danas budete muslimanka?

Pa, za mene to nije ništa neobično, ne osjećam nikakvu nostalgiju za povratkom. Ko bi se to vratio iz kancelarije u rudnik? Ponekad moram objašnjavati da nisam iz Maroka i Tunisa već Italijanka. Italija kao i čitav Zapad su sve manje katolički. Za pojedince je to teško shvatitim ali čućemo se inšallah poslije 2030.

U poređenju sa životom koji ste imali prije, koje su se promjene desile za Vas, a koje smatrate pozitivnim?

Moj život prije islama i sad su kao dva svijeta, različiti jedan od drugog. Naprimjer, u mom prijašnjem životu nisam htjela da čujem za rađanje djece, sklapanje braka s obzirom na rastući broj propalih brakova (u Italiji svako četiri minute raspadne se jedan brak) i denatalitet koji je u stalnom porastu. No, spoznavši islam danas sam sretno udata i imam dvoje djece - Aišu i Nasrullaha. U prijašnjem životu tj. prije islama za mene je bio teror ne jesti i piti od jutra do mraka (Ramazan) dok je to sad za mene zadovoljstvo i snaga imana. A ne zaboravimo da ramazanski post pomaže u mršanju svim osobama s viškom kila, ako se izabere kontrolisana ishrana. Pogotovo za žene koje njihovi muževi malo "zezaju" zbog "eh, kako si malo masivna".

Vi ste u nekim prethodnim intervjuima za bosanske medije govorili o tome kako dosta ljudi na Zapadu prihvata islam i uviđa njegove kvalitete. Kakva saznanja, zapravo, imate o tome i na čemu ih temeljite?

Jeste, dosta ljudi na Zapadu prihvata islam uprkos iskrivljenoj slici o njemu, i što je jako pozitivno, tu je dosta žena poput mene. Nažalost, ni RAI ni MEDIASET (Berluskonijevi kanali) ne iznose podatke, ali dosta toga se može naći na internetu jer internet je skoro nemoguće kontrolisati. Cifre se mijenjaju iz dana u dan. Jer ako je potražnja za Kur'anom i islamskom literaturom učetverostručena, pogotovo poslije 11. septembra, onda je i broj prelazaka udvostručen, ako ne i utrostručen. Znajte da danas nije više "trbuhom za kruhom" već "trbuhom za duhom".

U dosadašnjim javnim istupima čak ste poručivali 'spašavaj se ko može', aludirajući ovim na to zapadna civilizacija 'tone' i da je spas u islamu. Jesu li ovo pomalo radikalne ocjene?

Nisu u pitanju radikalne ocjene već pitanje duhovnosti i moralnosti. Naravno da moja poruka "spašavaj se ko može" nije i neće se nimalo svidjeti islamofobičnim huljama i manipulatorima. Zapadna civilizacija tone i to će se pokazati ako sagledate zapadni denatalitet, povišeni broj propalih brakova, a smanjeni broj sklopljenih brakova, duhovno-moralnu dekadenciju itd. Zapadna civilizacija je bolesna i da bi bila spašena zahtjeva zaokret, akciju i terapiju. A zaokret, akcija i terapija je ili gledati u islamsku budućnost ili povratak u kršćansku prošlost. A, Zapad ćorav i slijep zbog koprene na očima nametnute mu od strane mass-islamofobičnih medija, ne može da gleda u islamsku budućnost, a nesposoban za povratak na kršćansko-katoličke vrijednosti. A povratak na spomenute vrijednosti znači odreći se prostitucije, razvrata, nemorala i kratkotrajno-varljivih ovozemaljskih uživanja. A, odreći se svega navedenog značilo bi patnju. A, ko je to spreman na Zapadu na patnju iz prošlosti? To je iluzija ko misli da će se Zapad spasiti iskrivljenom slikom o islamu. I komunizam je pokušao "truhlim Zapadom" da se odbrani, pa je l' uspio?

Kakvu pouku biste željeli da ljudi izvuku kako iz Vašeg iskustva, tako i knjige, i mislite li da ju je u Italiji barem neko razumio?

Velika pouka je i ta da sam pobjegla s broda koji tone. Mnogi na Zapadu, a i unutar samih muslimana treba da se pitaju - pa, zašto je jedna Italijanka kao ja prihvatila islam i šta to nije u redu na Zapadu pa da prihvati islam? Uzmite primjer, ogromni brod sa 2.000, putnika a poslije 10 sati plovidbe vidite 50 putnika skočilo u more sa šlaufima za spašavanje. Oni ostali 1.950 putnika treba da se pita je l' nešto ne štima i nije u redu? Brod možda tone? A, ko se na Zapadu pita šta nije u redu? Žao mi je kad vidim ženu/curu muslimanku na Zapadu i okolini kako nesvjesno i neuko slijedi civilizaciju koju sam ja napustila i koju nipošto ne bih više slijedila. Da li će se moja knjiga čitati i u Bosni? Voljela bih čuti i mišljenje čitalaca.

I sta reci na ovo???Zasto sam presla na islam? 888361
Mislim da je srela pravoslavca,presla bi u pravoslavlje ili recimo budistu,
presla bi u budizam....Zasto sam presla na islam? Kopfschuettel
Da li joj je ljubav(citaj ona stvar) zavrtila pamet ili je ipak po srijedi nesto drugo..???Zasto sam presla na islam? Icon_scratch
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 3:49 pm

Na to mogu reci ono sto sam kazala u i prije...ljudi su ovce kojima treba pastir. Sve je vise onih koji su na visem stupnju duhovnog razvoja i nije lako shvatiti i prihvatiti da je, cini se, vecina jos uvijek na razini ovaca...
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 4:06 pm

Problem je u tome Alpha sto je tih ovaca sve vise i grupisu se a
poznata je izreka,cije su ovce,njegovo je i brdo....Zasto sam presla na islam? Kopfschuettel

Na kraju ce ostati samo sacica ljudi na visem stupnju duhovnog razvoja razbacani kao egzoticni otoci u okeanu koje ce na kraju malo veci cunami ovaca zbrisati sa lice zemlje a onu sacicu prezivjeli ce te iste ovce drazati u
nekom rezervatu kao endemske vrste tj. kao primjer drugima kako tuzan kraj
ceka sve one nevjernike koji su se usudili da misle svojom glavom van kolektivne svijesti...Zasto sam presla na islam? 438715
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 4:15 pm

Ne mora znaciti...eto, ta zena je presla iz jedne vjere u drugu jer joj prva nije bila dovoljno dobra...isto tako moze doci na iduci stupanj kada uvidi da je vjera vise od pokrivanja glave maramom...svatko ima svoj put...

A sto se tice egzoticnih otoka razbacanih po oceanu...mozda ti otoci postanu novi pastiri koji ce mahom osvjescivati mase Zasto sam presla na islam? Flutist Zasto sam presla na islam? Sheepz Zasto sam presla na islam? Sheepz Zasto sam presla na islam? SheepzZasto sam presla na islam? Sheepz Zasto sam presla na islam? Sheepz Zasto sam presla na islam? SheepzZasto sam presla na islam? Sheepz
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 4:28 pm

ne razumijem - ja bih npr. po svom shvaćanju, da se vjera bira kao škola, bila budista.
ali ne vidim razlog da sada "prelazim" (kakva je to uopće formulacija??) na budizam ili što već... uzela sam iz njega ono što mi je jasno, bistro, prihvatljivo, logično... i nastojim to sprovesti u svom životu, živjeti po tim "mjerilima" - ne vidim razlog da "prelazim" (kako se to uopće radi u religiji?? nije to most) i vičem oko sebe na sav glas??!!

isto tako ima dobrih stvari i u ostalim vjerama. uzmeš što ti "odgovara" ostalo ostaviš
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 4:47 pm

Eh...ali ona nije ti...ona treba cvrste smjernice da bi se osjecala sigurnom. Ona treba nesto iza cega ce se "sakriti". Katolicanstvo je postalo previ se opusteno i to je istina. Ona hoce pravila. Jasna pravila. To je u redu. Za nju, mislim... Jednom ce ju neko pravilo lupit po glavi dovoljno jako da pokonta da tu nesto isto nije kako spada. A mozda i nece...mozda ce se i tom pravilu prikloniti i usvojiti ga iako zna da nije u redu...ali onda ne pricamo vise o osobi koja trazi duhovnost nego o osobi koja zivi neku patologiju...
[Vrh] Go down
Pohotni Jarac
Riba
Pohotni Jarac


Male
Taurus Rat
Broj postova : 122
Age : 51
Location : Beograd
Registration date : 12.03.2010

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 4:52 pm

Fantom je napisao/la:
Na kraju ce ostati samo sacica ljudi na visem stupnju duhovnog razvoja razbacani kao egzoticni otoci u okeanu koje ce na kraju malo veci cunami ovaca zbrisati sa lice zemlje a onu sacicu prezivjeli ce te iste ovce drazati u
nekom rezervatu kao endemske vrste tj. kao primjer drugima kako tuzan kraj
ceka sve one nevjernike koji su se usudili da misle svojom glavom van kolektivne svijesti...

To je malo preterana konstatacija. I u Srednjem veku, kada je većina naroda bila nepismena i činila nečije stado, čak i u okviru manastirskih i teokratskih utvrda obitavali su duhovi i genijalci koji su do današnjih dana sačuvali tradiciju ezoterijskog, kako u islamu tako i na hrišćanskom Zapadu. Uvek će biti bakljonoša bez obzira na sve. A što se tiče promene načina života širokih masa, to je već drugo pitanje.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 4:57 pm

religija je apsolutno osobna stvar - pa fakat ne kužim obavještavanje medija i razgovori s novinarima o tome, pisanje knjiga???!
ma dajte, mogla je "preći" na kaj je god htjela, koga briga...
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 5:02 pm

Ako se to necuje i ne razglasi na sva zvona Gloria,
cemu svrha njenog prelaska,reci ce njeni duhovni pastiri...Zasto sam presla na islam? Kopfschuettel
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 5:06 pm

da, a vidiš da i mi o tome raspravljamo ;)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 5:09 pm

Pohotni Jarac je napisao/la:
Fantom je napisao/la:
Na kraju ce ostati samo sacica ljudi na visem stupnju duhovnog razvoja razbacani kao egzoticni otoci u okeanu koje ce na kraju malo veci cunami ovaca zbrisati sa lice zemlje a onu sacicu prezivjeli ce te iste ovce drazati u
nekom rezervatu kao endemske vrste tj. kao primjer drugima kako tuzan kraj
ceka sve one nevjernike koji su se usudili da misle svojom glavom van kolektivne svijesti...

To je malo preterana konstatacija. I u Srednjem veku, kada je većina naroda bila nepismena i činila nečije stado, čak i u okviru manastirskih i teokratskih utvrda obitavali su duhovi i genijalci koji su do današnjih dana sačuvali tradiciju ezoterijskog, kako u islamu tako i na hrišćanskom Zapadu. Uvek će biti bakljonoša bez obzira na sve. A što se tiče promene načina života širokih masa, to je već drugo pitanje.

Naravno,svjetionika je bilo i bice tj. osoba koje ce ujediniti sva nasa duboko u svjesti zakopana osjecanja.
Problem tih istih svjetionika u danasnje vrijeme je njihova slaba svjetlost koja se lako gubi u magli raznih osjecanja koja se preplicu u nasoj nespokojnoj dusi...Zasto sam presla na islam? 888361
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 5:10 pm

Kada je ucenik spreman, ucitelj ce se pojaviti.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 5:14 pm

gloria_g je napisao/la:
da, a vidiš da i mi o tome raspravljamo ;)

Ovako duboka razmisljanja u nasoj dusi Gloria izazivaju sva najbolja i najgora osjecanja i misli...Zasto sam presla na islam? 858383

Koja su to najbolja osjecanja tj. misli....???Zasto sam presla na islam? 888361
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 5:17 pm

Alpha je napisao/la:
Kada je ucenik spreman, ucitelj ce se pojaviti.

Alpha,primi dusu moju i sve najdraze moje u ruke svoje....Zasto sam presla na islam? 683828
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 5:21 pm

Najlakse je mene zezat... :belj: .... :)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 5:27 pm

Alpha je napisao/la:
Najlakse je mene zezat... :belj: .... :)

Ne to nije istina....Zasto sam presla na islam? 733858

Kome podje za rukom da stekne tvoje povjerenje,njemu su sva vrata
ovozemaljskog carstva otvorena...Zasto sam presla na islam? 683828
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 5:32 pm

a jel ga s..... lolcina
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 5:35 pm

Trenutna inspiracija Goge.............Zasto sam presla na islam? 982158 Zasto sam presla na islam? 982158 Zasto sam presla na islam? 982158
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimepon tra 19, 2010 5:44 pm

vidim.... ide te lolcina
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimeuto tra 20, 2010 10:38 am

Rekla sam bila kako se ono u sto ja vjerujem ne moze omalovazit, da se ne moze popljuvat i to je tocno. To ne znaci da je i sa mnom ista stvar. Bilo bi lijepo da me ne sprdate kad su neke intimne i osjetljive stvari u pitanju kao sto je to vjera i duhovni razvoj. Zahvaljujem.


Sto se tice ove gospodje koja je presla na islam. Da vidmo malo detaljniju analizu. Netko se duhovno trazi. Nalazi se u odredjenoj religiji vise nego u nekoj drugoj. Odluci prijeci na istu. Zasto ima potrebu time mahati svima ispred nosa? Moguci razlozi su...potaknuta je vjerskim vodjama te religije kako bi istu promovirala medju zenama slicnog profila te kako bi omalovazila staru religiju. Potreba da se istakne, da se pokaze kao velika vjernica cime se, po meni, automatski degradira. E sad, zasto je odabrala religiju prilicno konzervativnu i strogu po nekim pitanjima osobito za zene. Obzirom da zapravo sumnjam da je imala stvarni duhovni zov mislim da je to sve patologija. Sumnjam u njen stvarni duhovni zov jer smatram da bi u tom slucaju sutila i uzdizala se, a ne omalovazavala i pokusavala na taj nacin ispasti bolja i visa od drugih. O kakvoj je patologiji rijec? O onoj istoj na koju se cilja i kod drugih zena slicnih njoj, a takvih ima sasvim dovoljno. Vrlo vjerojatno se radi o iskrivljenom odnosu naspram jednog ili oba roditelja. Vjerojatnije iskrivljeni odnos sa ocem. Nametnuti osjecaj krivnje. Pokusaj da pokaze da je dobra curica obnasajuci milion pravila koji nas ne cine boljim osobama. Netko tko udje u Crkvu u kupacem kostimu nije losiji od nje koja se zamota u plahtu od glave do pete. Dok se ona divi svom moralu jer se zamotala onaj u kupacem kostimu moze spasiti utopljenika. Naravno, ovo je banalan primjer. Mislim da je poanta jasna.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimeuto tra 20, 2010 12:10 pm

Mislim da osoba koja se odrekne onog sto je i ko je i nije osoba.
Kako ce neko biti dobar musliman/ka i kao biti uzoran vjernik
ako ne postuje svoje korjene...
Kazu da je covjek-covjek samo ako je svjestan ko je,sta je i
odakle je dosao.
Dobar covjek ce biti dobar covjek bez obzira kojoj vjeri pripada.

Treba postovati svacije ali nije to u stanju onaj koji ne postuje kao prvo SVOJE...Zasto sam presla na islam? 888361
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimeuto tra 20, 2010 1:53 pm

e to je druga strana s kojom se ne slažem - to što ti kažeš Fantom.
kaj to znači tko je i što je u religijskom smislu. naši roditelji "pripadaju" nekoj religiji pa moramo i mi???
ma nemoj - ja bih da imam pravo izabrati.
npr. moj otac je rođen kao homoseksualac, pa to moram biti i ja??? jer on je to - pa sam i ja???
nikada nisam shvaćala tu spiku, "nasljedstva" religije.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimeuto tra 20, 2010 2:17 pm

Gloria,dve hiljade godina jedne vjere i tradicije koja se prenosila sa koljena na koljeno,sa generacije na generaciju,duboko usadjena u moje gene i sad na kraju da ja budem taj ili ta koja ce pljunuti na sve te prohujale vijekove cvrste vjere i odricanja....Zasto sam presla na islam? Kopfschuettel

Miris tamjana i crkvenih zvona je nesto sto je duboko ukorjenjeno u moju svjest,gene,
moju auru koja duboko prozima cijelo moje bice...Zasto sam presla na islam? 76492
Vjera nas je odrzala,ovo tvrdim za svoj narod i cvrsto stojim iza toga....Zasto sam presla na islam? 793385


P.S. Ja naravno mislim svojom glavom ali i njegujem svoju vjeru i obicaje koje
nastojim da prenesem i svojim naslijednicima kojima ce njihova vjera pradjedovska biti svetinja nad svetinjama i sto je budu vise ucvrscivali toliko ce vise da cijene i postuju tudju vjeru i obicaje....
Da Gloria,vjera je naslijedna isto kao i rasa i nacija cijim odbacivanjem ili negiranjem covjek
gubi i svoj identitet tj. sve ono sto cini jednu osobu prepoznatljivom u svakom drustvu ili okruzenju....
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimeuto tra 20, 2010 2:41 pm

e vidiš, vas dvoje su dvije strane kovanice - ti tvrdiš svoje, ona tvrdi svoje... i tako možemo zauvijek...
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitimeuto tra 20, 2010 2:47 pm

Nije isto Goge,ja cijenim svoje i postujem tudja a ona dize
u nebesa tudje a gazi i pljuje po vjeri svojih roditelja....Zasto sam presla na islam? Kopfschuettel
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zasto sam presla na islam? Empty
PostajNaslov: Re: Zasto sam presla na islam?   Zasto sam presla na islam? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zasto sam presla na islam?
[Vrh] 
Stranica 1 / 5.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????
» Islam
» Islam-mocno oruzje Vatikana
» Zasto Troll..??
» Zasto zene placu?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: