Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 tko zeli vjecni zivot?

Go down 
+19
sanja
l337_m4n
userNejm
malenaivi
Tallina
Hybrid
Nefertiti
malena
zmija
Svjetloisjena
Tutankhamon
gloria_g
Merkurica
Aleksandar Veliki
Alpha
Galileo Galilei
zvezda
floridana
isus dolazi uskoro!
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 6:02 am

:D
Vrijeme radnje - WWII
Mjesto radnje - malo Poljsko selo
Glavni akteri - njemacki vojnik i poljski civil
Tijekom patrole, njemacki vojnik zapazi poljskog civila, podize pusku, nanisani, kad odjednom zacu Glas "Postedi zivot njegov, on ce novi Papa biti". A njemacki vojnik odgovori "Moze, ako cu ja biti poslije njega"
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 9:06 am

auuuu. dobra dobra hail
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 9:22 am

Crkva nije posrednik između čovjeka i Boga, jer unutarnju religioznost daje neposredno sam Bog

Čemu onda Crkva???
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 9:23 am

Spas kršćaninu donosi vjera u Kristovu otkupnu žrtvu, a ne dobra djela koja čini.

Da li je dovoljna samo vjera u Kristovu otkupnu žrtvu?
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 9:26 am

Luther je oštro istupio i protiv anabaptista tražeći za njih progon i smrtnu kaznu.

Može malo pojašnjenje ovog njegovog iskaza milosti i ljubavi.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 9:27 am

Kada je 1525. planuo Seljački ustanak u krajevima gdje su kneževi i plemići bili mahom katolici, Luther je pokušao posredovati svojim autoritetom. Međutim, kada je ustanak zahvatio i protestantska područja, izrazito oštro je istupio protiv ustanika, podržavajući i smrtnu kaznu za vođe pobune.

Bez komentara.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 9:29 am

Lutherove će antižidovske teze omogućiti stvaranje antisemitske Njemačke evangeličke Crkve (tzv. Deutsche Christen) u doba nacizma, a koja je zastupala izrazito rasističke stavove, predstavljajući se crkvom arijevske rase.

Bez komentara.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 10:26 am

[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 10:53 am

To je ok Leo.
Ali malo si puno napisao, a nitko ne odgovara.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 11:12 am

Galilei Galileo je napisao/la:
Crkva nije posrednik između čovjeka i Boga, jer unutarnju religioznost daje neposredno sam Bog

Čemu onda Crkva???

Da zablesavi ljude i pokupi im pare i da mogu dobro da zive, voze debele aute, ganjaju zene, opijaju se itd....
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 11:37 am

Galilei Galileo je napisao/la:
Znaci i katolici su sljedbenici Lucifera. Kako utjesno.
De se malo saberite i pruzite tu ruku pomirenja i dajte malo ljubavi.
Ja sam mislio da Isus o ljubavi prica.

On i priča, radi se o tome o čemu ljudi pričaju
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 11:40 am

lilith je napisao/la:
Galilei Galileo je napisao/la:


Imam pitanje, onako, laicki. Bog je beskrajan i nama nepojmljiv. Znaci li to da je on u nama. Jer ipak je Bog sveprisutan. Ako je, zasto moram ici u crkvu tamo ga traziti. Moram samo sebe slusati. Jesu li tada neki cimbenici visak, posrednik izmedju mene i Boga.
hvala na zagrljaju :)
pokušat ću ti ja odgovoriti. u nz hvali se i molitva u skrovitosti, u tišini, daleko od očiju bakica kojima je jedina svrha doći na misu da se pokažu i da vide kako se tko obukao. zubo
ipak, i u crkvi, na misi, događa se susret s bogom na jedan poseban način. ti možeš boga uvijek nositi u svome srcu, ali ako želiš biti pravi vjernik zubo onda tu vjeru zaista moraš živjeti. nigdje, osim na misi (postoje i izuzeci....) ne možeš primiti tijelo i krv isusovu.

ja sam uvijek mislila da je ta krv i tijelo (što btw zastrašujuće zvuči - nisu li to mogli malo pitomije, humanije izmislit??) izmislio čovjek kao simboliku???
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 11:51 am

Namcor je napisao/la:

I jos nesto...mislim da je Lilith rekla da crkve imaju svoj smisao jer jedino tamo mozes primiti tijelo i krv Isusovu...ne bih se slozila s time...jer tijelo i krv Isusovu primit ces ako ti vjerujes u to...to je cudo koje ti radis, a ne svecenik...i mozes ga raditi i sama, bilo gdje...
Za mene crkva ima jednu drugu dimenziju...a to je sto se tamo okupljaju ljudi u molitvi...i ako je molitva iskrena onda se tu stvara jako lijepa, pozitivna energija...naravno isti efekt bi bio i da ljudi mole na nekoj livadi...ali stvar je takva da se ipak okupljanja rade u crkvama...

Ali sve to je samo moje misljenje...a sad sto je istina...heh, vidjet cemo jedan dan :)
Bit je u svetkovanju mise. Isus je mnogim svojim postupcima navijestio "gozbu" kao jedan oblik okupljanja vjernika s ciljem štovanja Boga. Isus je ustanovio euharistiju/misu kao spomen na svoju žrtvu.
Dijelom bih se složila s tobom Namcor, ali čini se da sam ortodoksni kršćanin rofl pa volim da i u vjeri postoji neki red koji se treba poštivati (sveti sakramenti).
Crkva zapravo i jest zajednica vjernika, a crkva kao zgrada je samo zgrada i ništa više.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 11:55 am

gloria_g je napisao/la:

ja sam uvijek mislila da je ta krv i tijelo (što btw zastrašujuće zvuči - nisu li to mogli malo pitomije, humanije izmislit??) izmislio čovjek kao simboliku???
to je otajstvo, tajna vjere
kad sam bila mala, ni meni nije bilo jasno što se tamo točno događa i slažem se, strašno zvuči sigurno svakom djetetu
ali kao što rekoh, to je otajstvo/tajna vjere
nema pravog pretvaranja u tijelo i krv, nego samo simboličnog, iako - bilo je slučajeva kada se vino doista pretvaralo u krv. affraid
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 12:35 pm

Odustajem od ovog - doktrine me počnu ispižđivat (sorry na izrazu, al mi onak, baš najbolje opisuje)

baj
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 1:36 pm

gloria_g je napisao/la:
Odustajem od ovog - doktrine me počnu ispižđivat (sorry na izrazu, al mi onak, baš najbolje opisuje)

baj

je li to zbog mog posta? tuzni
i mene dogme ispižđuju zubo ali pokušala sam samo objasniti zašto je nešto tako kako je u crkvi. ne kažem da mi se to sviđa niti da to odobravam, ali postoje pravila pa sam ih samo ponovila.
s druge strane, smiješno je što većina onih koji tako žustro brane svoju vjeru, ne znaju ni na kakvim je temeljima ona nastala, ne znaju da je Isus tzv. Sin kao što je Sin i iranski bog Mitra i još neka ekipa koji su umrli, pa tri dana ležali i nakon tri dana uskrsnuli...
kršćanstvo je nastalo na tzv. poganskim temeljima. sadržaj je isti, ali ambalaža je drukčija.
također, smiješno je pozivati se na nz koji se sastoji (između ostalog) samo od 4 evanđelja.
a što je s onih ostalih sedamdesetak koja su odbačena? zašto apokrifi nisu valjani? s kojim motivom je netko određeno evanđelje uzeo kao pravu riječ, a drugo kao apokrif?
i kako to da se oni koji toliko obožavaju isusa, nikada nisu zapitali gdje je on to boravio u razdoblju svoga mladenaštva ?
da...i mene dogme ispižđuju
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 3:35 pm

Crkvu i bibliju je stvorio ondnosno izmislio cezar Constantin (bar mislim ne sjecam se bas najbolje, davno je to bilo)jer je uvidjeo da ima sve vise ljudi koji se klanjaju Bogu i Isusu, te da ce doci do raskola i rata u samom Rimu. Tada je uveo krscanstvo i osnovali su crkve te napisali Bibliju. Skupili su se na hrpu i onda prepisali stari zavjet od Sumerana a za novi su odabirali sta ce i kako ce da bude. Do tada su te krscane progonili i ubijali. Tako da bas ne bih uzimao sve zdravo za gotovu u toj Bibliji i tim obredima.

Sama crkva krsi neke odredbe iz biblije. Recim ovo: Siri vjeru bez materijalne korist - a gdje stignu kupe lovu, zive ko kraljevi a srednji vijek sta su radili necu ni da govorim. Pa ova: Neklanjaj se idolima nego Bogu - ne klecimo li svi ispred raspela, kojekakvi slika svetac, krunica itd..

Mislim ja sam krscanina ali stvarno da budem toliko zaluden tim njihovim stvarim a ne. U Boga vjerujem i kad dode moje vrijeme za svoje postupke cu pred njim odgovarati a ne pred crkvom, pop ili drugima. Zato se valjda to i zove Bozji sud.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 4:49 pm

a sada udri po drugima evil

sakramenti, cemu oni to sluze, koji je njihov smisao
moras vidjeti i opipati nesto da bi primio Boga u sebe.

ikone i kipovi. cemu klanjanje njima. ljudi su poceli vjerovati vise u cuda ikona nego u cuda bozja. salijte zlatno tele pa mu se klanjajte

dogme da ne pominjem. znate li kada je Djevica Marija postala djevica ???
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 4:58 pm

Kad se rodila? lolcina

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 5:36 pm

Nevjerojatna rasprava, čini se da svježa krv čini čuda, čak i kad je stil propovjednički zubo
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 10:24 pm

Zelim vjecni zivot, ali da ga imaju i sve meni drage osobe...inace ne zelim..
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 10:43 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Nevjerojatna rasprava, čini se da svježa krv čini čuda, čak i kad je stil propovjednički zubo
bilo je to obostrano zadovoljstvo zubo
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimesri sij 16, 2008 3:59 am

Marija je postala Devica na istoj veseloj zurci srkvenjaka na kojoj je i Isus postao polubog... ;)

O molitvi: fora je u ujedinjavanju energija svih ti ljudi tamo... a pevanje ili recitovanje pokrece vibracije, kao i orgulje... *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimesri sij 16, 2008 6:35 am

nasao sam podatak
do 19 stoljeca to je bio mit, prica, narodno vjerovanje
od 19 je postala i sluzbena dogma
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitimesri sij 16, 2008 1:12 pm

Tutankhamon je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

mnoge stvari iz biblije su se dogodile vec!

Navedi nam barem tri od tih mnogih.

biblija kaze da ce se znanje umnozit!
da ce ljubavi biti sve manje!
da ce se pojaviti mnogi lazni proroci ili antikristi!
sunce ce 7 puta jace sijati, bit ce mnogo nevremena!

citat iz biblije:
2. Timoteju 3,1 A ovo znaj: u posljednjim danima nastat će teška vremena.
2. Timoteju 3,2 Ljudi će doista biti sebeljupci, srebroljupci, preuzetnici, oholice, hulitelji, roditeljima neposlušni, nezahvalnici, bezbožnici,
2. Timoteju 3,3 bešćutnici, nepomirljivci, klevetnici, neobuzdanici, goropadnici, neljubitelji dobra,
2. Timoteju 3,4 izdajice, brzopletnici, naduti, ljubitelji užitka više nego ljubitelji Boga.
2. Timoteju 3,5 Imaju obličje pobožnosti, ali snage su se njezine odrekli. I njih se kloni!
2. Timoteju 3,6 Od njih su doista oni što se uvlače u kuće i zarobljuju ženice, natovarene grijesima, vodane najrazličitijim strastima:
2. Timoteju 3,7 one uvijek uče, a nikako ne mogu doći do spoznaje istine.

gle nitko nezna dan dolaska kralja nad kraljevima, isusa krista, cak pise u bibliji da samo otac zna, a isus je rekao da ce doci kad se najmanje budemo nadali, ali prije njega ce doci sotona da zavede ljude i tad ce biti zavdeni svi koji nece poznavati bibliju i nece imati vjeru, ali vjeru kakvu su imali ucenici i mnogi koje isus nije krstio duhom svetim, nece izdrzati, reci cu nesto sto ne pise u bibliji, ovo spajanje pravoslavne i katolicke crkve je nesto iz cega ce se izroditi antkrist, jer otkrivenje 18 govori o vatikanu, RASTITE U KRISTU!
[Vrh] Go down
Sponsored content





tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
tko zeli vjecni zivot?
[Vrh] 
Stranica 4 / 40.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Trecina muskaraca i dalje zeli ozeniti djevicu
» Zivot poslije ljudi
» Otkriveni geni za dug zivot
» Virtualni zivot druga dimenzija
» Bakterija za duzi zivot i plodnost

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: