Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 24 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
hrvooo
Prašina



Male
Cancer Cat
Broj postova : 8
Age : 36
Registration date : 22.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 3:34 pm

aham, a mogu ga zakopat u vrt? confused
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 3:36 pm

Pozdrav Hrvoo, dobro došao :)

Nebeski dar ima svoju web stranicu na kojoj možeš vidjeti i cijene.
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 3:37 pm

Naravno, samo obiljezi di si ga zakopao, nezelis valjda da ga izgubis :)?
[Vrh] Go down
hrvooo
Prašina



Male
Cancer Cat
Broj postova : 8
Age : 36
Registration date : 22.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 3:42 pm

Chakotay je napisao/la:
Pozdrav Hrvoo, dobro došao :)

Nebeski dar ima svoju web stranicu na kojoj možeš vidjeti i cijene.
znam vidio sam cijene ali zgodnje mi je ič u arku pa me zanima i kakve su tam cijene i dali se puno razlikuju zivili
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 8:18 pm

Cijene su ti vrlo slicne ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
hrvooo
Prašina



Male
Cancer Cat
Broj postova : 8
Age : 36
Registration date : 22.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 8:58 pm

Alpha je napisao/la:
Cijene su ti vrlo slicne ;)

hvala uzas se veselim da idam to kupit; kupit ču karneol, kalcit, ahat, flourit, heliotrop, okamenjeno drvo, opsidijan, zeleni kvarc i jaspis, mislim da je to dovoljno za prvi put, sam ču ih kupit onak neke manje ne velikeeee :P
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 10:05 pm

xD..... ja ziivim u srbiji i onda ne znam gde da kupim :))ali ne preporucujem ti bas svo to kamenje da kupis izaberi onaj koji te najvise privlaci.......;D
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 10:07 pm

neki mogu da deluju negativno na tebee ;)))
[Vrh] Go down
hrvooo
Prašina



Male
Cancer Cat
Broj postova : 8
Age : 36
Registration date : 22.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 10:54 pm

ukiss je napisao/la:
neki mogu da deluju negativno na tebee ;)))
znam odabro sam dva koje ču držat uz sebe a ostale ču držat svaki u svojoj kutiji umotan u svilu jer su mi prekrasni
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 11:09 pm

samo izaberi koji ti odgovaraju :) po opipu, obliku.. bitno je da ti stoji u dlanu i da si opušten ako osjetiš nakon nekog vremena bol negdje nije tvoj

Moje sokolovo oko nije moje ;( stavim ga oko vrata i počne me peći grlo i kao da mi je nešto sjelo na pluća
morat ću ga reprogramirati... nadam se da će to pomoći

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 11:17 pm

hrvooo je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Cijene su ti vrlo slicne ;)

hvala uzas se veselim da idam to kupit; kupit ču karneol, kalcit, ahat, flourit, heliotrop, okamenjeno drvo, opsidijan, zeleni kvarc i jaspis, mislim da je to dovoljno za prvi put, sam ču ih kupit onak neke manje ne velikeeee :P

Po cemu si odlucio kupiti bas njih? Mislim, fale ti osnovni: Gorski kistal, Hematit, Ametist....

Inace, cijene manjih su ti oko 30-40kn tako da ako ces odmah kupiti tako puno Kristala opet ce te doci dosta. Mozda radije da kupis par primjeraka pa cak i malo vecih. Cemu odmah sve?

Vidim i da pises da bi ih drzao u kutiji. Kristali su zivi. Nije poanta da ih drzis u kutiji. Neki jako vole sunce.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
hrvooo
Prašina



Male
Cancer Cat
Broj postova : 8
Age : 36
Registration date : 22.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimesri lip 23, 2010 12:31 am

Alpha je napisao/la:

Vidim i da pises da bi ih drzao u kutiji. Kristali su zivi. Nije poanta da ih drzis u kutiji. Neki jako vole sunce.

e puno hvala to nisam znao ja sam naišao na neki podatak da trebaju bit umotani u svilu (i to kao što tamniju) i da svaki treba bit u posebnoj kutiju ok nebum ih držo u kutiji hvalaa i predomislio sam otiči ču tamo
i koj mi bude odgovarao(koj me bude privlačio) te ču uzett, a da kak ih vi spremate kad ih nekoristite ?????? lol
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimesri lip 23, 2010 12:43 am

Ja svoje drzim vani. Stavim ih na prozor da se suncaju ili ih slozim po ormaru. Ovisi. Uglavnom cesto ih premjestam i preslagujem. Ponekad znam spremiti u kutiju Celestit koji ionako nije bas od sunca, a inace je jak kamen. Njega, isto tako, cesto drzim s Hematitom.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimepet lip 25, 2010 1:29 am

zna li neko gde mogu skidati knjige o kristalima na netuu :) ??? nemogu nigde da nadjem samo neki kratki textovi ali to nije nista ............ ? ;)
[Vrh] Go down
hrvooo
Prašina



Male
Cancer Cat
Broj postova : 8
Age : 36
Registration date : 22.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimepet lip 25, 2010 10:11 am

ukiss je napisao/la:
zna li neko gde mogu skidati knjige o kristalima na netuu :) ??? nemogu nigde da nadjem samo neki kratki textovi ali to nije nista ............ ? ;)
pa gdje god da živiš imaš u gradskoj knjižnici sigurno i to tam moš posudit tak da nemoraš niš skidat
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimepet lip 25, 2010 11:50 am

@hrvooo: okey :D ali ako neko ima neku stranicu gde mogu da skidam :)) nek kazeee :)
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimepet lip 25, 2010 5:40 pm

eee ima neko mozda informaciju gde u srbiji mogu kupiti kristale ?
nigde nemogu da nadjem :(
[Vrh] Go down
hrvooo
Prašina



Male
Cancer Cat
Broj postova : 8
Age : 36
Registration date : 22.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimesub lip 26, 2010 9:39 pm

a da pogledaš kod zlatara????(nezz možda tam imaju) confused confused confused confused
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimened lip 27, 2010 11:15 am

:))))) videcuu mozda i imaju ali kaoo ogrlice i narukvice meni treba kamen xD u svakom slucaju xvala .
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimened lip 27, 2010 4:18 pm

maki976 je napisao/la:
e da..jos nesto..ovo gore jeste definitivno neobradjeni primerak kristala, ali da li si 100% sigurna da je to Sugilit..Nemogu bas da procenim sa slike ovako, ali iako ima primese ljubicaste ,nisam bas sigurna..

Informirala sam se. :) Nedavno sam išla sa prijateljicom koja je htjela razgledati u prodavaonicu kristala i pitala koja je razlika između sugilita kod kojeg je pretežna nijansa sivkasto-plave boje i onoga koji je više ljubičast.
Budući da je sugilit skup kamen, što je ljubičastiji to je čistiji. Radi se o tome da kod neobrađenih komada sugilita nalazimo dosta mangana i on mu daje tu sivkastu nijansu. On dakako ne smeta, ali što je kamen ljubičastiji to je čistiji. miga

Upravo sam pročistila svoj hematit. Zakopala sam ga u zemlju na nešto više od 48 sati i izvadila. Nisam mogla vjerovati koliko je postao sjajniji, svjetliji i siviji. suspect
Kao da je izgubio primjesu crne boje.
Uglavnom, nakon toga sam ga izložila dimu tamjana i stavit ću ga kraj gorskog kristala da se puni. Ipak, imam malu dvojbu.
Smije li se hematit izlagati suncu? Je li moguće da je postao više metalik-sive boje jer je bio par sati na suncu? misli

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimened lip 27, 2010 10:55 pm

Hematit se može izlagati sunčevoj svjetlosti, nije problem. Međutim, sunčeva svjetlost ga ne puni, već to radi jedino gorski kristal. Jedino je voda no-no za hematit. Ne podnosi ju.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimepon lip 28, 2010 12:46 am

Thx i mislila sam. Jedino mi je malo bilo alarmantno što je nakon tretmana čišćenja toliko posvijetlio, ali očito je to normalno. :)
I još jedno pitanje, kad se hematit puni kraj gorskog kristala da li ih izložim suncu, mjesecu ili može u sobi? confused

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimepon lip 28, 2010 10:36 am

Moze gdje god hoces. Prvo isprazni Gorski pod vodom, pa ga napuni na suncu, a gdje ces ga kasnije postavit da bi punila Hematit nije toliko bitno :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
guitar_master
Riba
guitar_master


Male
Libra Goat
Broj postova : 175
Age : 32
Location : u gusarskom brodu
Registration date : 08.07.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimepet srp 09, 2010 12:52 am

za hematit nisam znao study

iako smatram da neko kamenje pomaže samo preko placebo efekta, nebi me čudilo da ipak neko možda čak ima čudna svojstva koja pomažu/odmažu
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitimesub srp 10, 2010 1:03 am

moze neko da mi kaze sta je placebo efekat ......stvarno ne znam
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 14 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 14 / 35.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 24 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: