Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Najbolji Put

Go down 
+9
Blizzard
inflameswetrust
Lukini
Chakotay
Alpha
zvezda
Svjetloisjena
Michael Wittmann
MoW
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimesub ruj 05, 2009 9:27 pm

Omega je napisao/la:
Napisane zapovijedi sam protumačio na način na koji su nas učili u školi, a isto tako i kako sam vidio da ih ljudi tumače na drugim forumima. A to da svakoj toj zapovjedi mogu dati logičko značenje, to je jasno. I meni su sve te zapovijedi super dok im ja dajem neku svoju logiku tumačenja koja je meni moralna i normalna. Međutim pokušao sam na njih gledati malo sa popularnije strane, kako su nas učili i kako ljudi objašnjavaju te zapovijedi.
Uhh pa na kojem predmetu ste učili o božjim zapovijedima na takav kritički način, filozofija, logika, etika??? Vjeronauk sam siguran da nije. Očekivao sam malo šire gledanje na stvari, a ne tako usko.

Što se mene tiče ja ne razmišljam o njima, nekako su mi dosade i suhoparne. Previše je tu negativnih zapovijedi, nemoj ovo, nemoj ono, više volim afirmativne stvari. Npr. umjesto ne ukradi bi meni više odgovaralo, pošteno zarađuj za život tako da si možeš kupiti ono što želiš ili umjesto ne poželi tuđeg ženidbenog druga bolje bi izgledalo voli i poštuj svog bračnog druga.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimened ruj 06, 2009 12:59 pm

Manje je to učenje bilo izraženo u školi, a više iskustvo sa drugim ljudima i forumima. Na filozofiji smo spominjali zapovijedi na takav način, ali istina je da smo imali malo problematičnog profesora, učenicima je znao reći da su neobuzdane živine itd... No glavno je ono što sam slušao i čitao od drugih ljudi. I ja sam očekivao da se na zapovijedi gleda malo šire, no čini se da ima mnogo onih koji ih tumače suhoparno.

Problem je u tome što negativnost ima jači utjecaj i bolje ulazi u uho nego pozitivnost. Kao i kod djece, dok mu kažeš da bude dobar, malo mu znači, a dok mu drekneš da to ne radi, odmah se smiri zubi
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimened ruj 06, 2009 7:00 pm

Omega je napisao/la:
Manje je to učenje bilo izraženo u školi, a više iskustvo sa drugim ljudima i forumima. Na filozofiji smo spominjali zapovijedi na takav način, ali istina je da smo imali malo problematičnog profesora, učenicima je znao reći da su neobuzdane živine itd... No glavno je ono što sam slušao i čitao od drugih ljudi. I ja sam očekivao da se na zapovijedi gleda malo šire, no čini se da ima mnogo onih koji ih tumače suhoparno.
Uh to nije dobro, filozofija je zanimljiv predmet, no ako se krene na taj način, onda to postane dosadno blebetanje.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimened ruj 06, 2009 7:25 pm

Za mene osobno filozofija je jedna od slobodnoumnijih i misaonijih aktivnosti, što mi zapravo nismo imali. Profesor je davao neke svoje teorije i nije nam dao da i mi nešto zaključimo na svoju ruku. To jest dao nam je mogućnost, no ako se to nešto razlikovalo od njegovog mišljenja, tada je automatski bilo 'krivo'.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimened ruj 06, 2009 8:20 pm

Omega je napisao/la:
Za mene osobno filozofija je jedna od slobodnoumnijih i misaonijih aktivnosti, što mi zapravo nismo imali. Profesor je davao neke svoje teorije i nije nam dao da i mi nešto zaključimo na svoju ruku. To jest dao nam je mogućnost, no ako se to nešto razlikovalo od njegovog mišljenja, tada je automatski bilo 'krivo'.
Ups ja kad sam išao u srednju školu bilo je upravo ovako kako si naveo, slobnod promišljanje i iznošenje svojeg mišljenja, pa makar bilo i pogrešno. Izgleda da naša reforma školstva ide u pogrešnom smijeru :)
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimened ruj 06, 2009 8:42 pm

Ovisi o profesoru. Kod nas je na etici ovako kako kaze Chakotay, a na filozofiji ce vjerojatno biti ovako kako kaze Omega (koliko sam uspio profesoricu upoznati na logici)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 3:44 pm

Obzirom su se ponovno spomenule dvije Zapovijedi Ljubavi citirala bih svoj post od ranije (čet 20 kol 2009, 09:28) koji je zapravo preskocen u komentarima...pa eto...mozda sada?

Alpha je napisao/la:
@Zvezda...ne tezimo li najboljemu? Ili samo zelimo biti najbolji medju losima tj. najbolji u odnosu na druge ljude u ovom slucaju?
Ljudi cesto zele biti Bogovi i tako se i ponasaju ali na krivim poljima...zele stvoriti umjetnog covjeka, zele upravljati zivotom i smrti, zele produljiti mladost, svasata oni zele...a Bogu bi trebali teziti dusom...na koncu, to nam i jeste cilj...toliko se procistiti i biti Jedno.
Postoje dvije Zapovijedi Ljubavi:
1. Ljubi Gospodina Boga svoga svim srcem svojim, svom dusom svojom i svim umom svojim.
2. Ljubi bliznjega svoga kao i samoga sebe.

Dakle, osvrnula bih se na ovu drugu Zapovijed... Istina, ljudi, naravno, najvise vole svoju rodbinu, djecu, prijatelje...to je prirodno, nagonski cak...ali ako tezimo visem trebali bi razvijati jednu univerzalnu ljubav...

Odgovornost itekako postoji...recimo, vidimo da se djecjem vrticu priblizava tip koji namjerava pucati...mozemo ga pokusat sprijeciti (mozda cak po cijenu naseg zivota) ili kazati ''Dovoljno sam daleko, a ionako ne znam visi plan Tvorca koji mozda upravo treba biti takav da ovaj pobije ovu djecu pa tko sam ja da se mijesam''... E, u to ne vjerujem. Vjerujem u interakciju i djelovanje.

Istina je da je tesko imati ucenike...da se kvalitetnije prenosi poruka manjem broju ucenika nego vecem...pa to vidimo jasno vec i u nasim skolama sa pretrpanim razredima...ali...veliki ucitelji, zbilja veliki, propovijedaju svima, pricaju sa svima, pokusavaju ostaviti trag na svakome... Isus je imao 12 Apostola kojima je isto kazao da sire njegovu Rijec...nije im kazao da odu u brdo i eventualno povedu jos jednog da mu sve dobro rastumace...rekao im je da propovijedaju i zive svoju vjeru... I sam Isus je propovijedao masama kad god je mogao. Za to treba velika snaga i stvarna prosvjetljenost... Vrlo postujem mnoge velike ucitelje ali i medju velikima postoje najveci...nisu li ti najveci oni u koje bi se valjalo ugledati? Isus se do zadnjeg casa uplitao u sudbine ljudi... Ako svojim djelovanjem pokazemo kako postoji dobrota pruzamo nadu...a danas je nada ono sto nam kronicno nedostaje...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 11:22 pm

Alpha je napisao/la:
Isus se do zadnjeg casa uplitao u sudbine ljudi... Ako svojim djelovanjem pokazemo kako postoji dobrota pruzamo nadu...a danas je nada ono sto nam kronicno nedostaje...
Lijepo rečeno Alpha, slažem se s cijelim tvojim postom, ali sam izdvojio ovu rečenicu kao bit cijelog posta ides
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimesub ruj 12, 2009 3:56 am

Alpha je napisao/la:
@Zvezda...ne tezimo li najboljemu? Ili samo zelimo biti najbolji medju losima tj. najbolji u odnosu na druge ljude u ovom slucaju?
Ljudi cesto zele biti Bogovi i tako se i ponasaju ali na krivim poljima...zele stvoriti umjetnog covjeka, zele upravljati zivotom i smrti, zele produljiti mladost, svasata oni zele...a Bogu bi trebali teziti dusom...na koncu, to nam i jeste cilj...toliko se procistiti i biti Jedno.
Postoje dvije Zapovijedi Ljubavi:
1. Ljubi Gospodina Boga svoga svim srcem svojim, svom dusom svojom i svim umom svojim.
2. Ljubi bliznjega svoga kao i samoga sebe.

Dakle, osvrnula bih se na ovu drugu Zapovijed... Istina, ljudi, naravno, najvise vole svoju rodbinu, djecu, prijatelje...to je prirodno, nagonski cak...ali ako tezimo visem trebali bi razvijati jednu univerzalnu ljubav...

Odgovornost itekako postoji...recimo, vidimo da se djecjem vrticu priblizava tip koji namjerava pucati...mozemo ga pokusat sprijeciti (mozda cak po cijenu naseg zivota) ili kazati ''Dovoljno sam daleko, a ionako ne znam visi plan Tvorca koji mozda upravo treba biti takav da ovaj pobije ovu djecu pa tko sam ja da se mijesam''... E, u to ne vjerujem. Vjerujem u interakciju i djelovanje.

Istina je da je tesko imati ucenike...da se kvalitetnije prenosi poruka manjem broju ucenika nego vecem...pa to vidimo jasno vec i u nasim skolama sa pretrpanim razredima...ali...veliki ucitelji, zbilja veliki, propovijedaju svima, pricaju sa svima, pokusavaju ostaviti trag na svakome... Isus je imao 12 Apostola kojima je isto kazao da sire njegovu Rijec...nije im kazao da odu u brdo i eventualno povedu jos jednog da mu sve dobro rastumace...rekao im je da propovijedaju i zive svoju vjeru... I sam Isus je propovijedao masama kad god je mogao. Za to treba velika snaga i stvarna prosvjetljenost... Vrlo postujem mnoge velike ucitelje ali i medju velikima postoje najveci...nisu li ti najveci oni u koje bi se valjalo ugledati? Isus se do zadnjeg casa uplitao u sudbine ljudi... Ako svojim djelovanjem pokazemo kako postoji dobrota pruzamo nadu...a danas je nada ono sto nam kronicno nedostaje...

Čemu se teži ovisi o pojedincu. Neki žele samo biti najbolji među ljudima oko sebe, a drugi žele postati što bolji da budu bolji.
Što se tiče najvećeg učitelja, ugledavamo se u osobe koje nam se sviđaju i poput kojih želimo biti na nekoj razini. Mislim da se valja ugledati u svaku takvu osobu, bez obzira bila ona najbolja na nekom području ili ne, jer ipak mi kroz život napredujemo laganim koracima. Svaku stepenicu koju svladamo je super, malo pomalo i penjemo se prema vrhu. Želim reći da zašto se ne bi ugledali u osobu koja je 2 stepenice ''iznad'' nas, nego odmah u osobu koja je barem 15. Pa ionako moramo proći preko te 2 stepenice da dođemo do one 15., tako da... Usto što smo si bliži s osobom, to nas ona bolje razumije i ponekad nam zato više može pomoći netko sa 2. stepenice nego netko sa 15.

Oprosti, zbilja ne znam što drugo da komentiram na ovaj post budući da se slažem sa svim napisanim jer si sve lijepo napisala, dijelim mišljenje.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimečet ruj 17, 2009 11:13 pm

Lično, težim onome što smatram savršenim, bez poređenja sa drugima.
Isus jeste imao učenike (nazovimo ih tako), ali se i pored toga njegova poruka sasvim izokrenula, čak ne ni izgubila, nego još gore... :( *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimečet ruj 17, 2009 11:27 pm

Da, ja sam isto tužan što se Kristova poruka ne razumije i što se interpretira na način kako kome odgovara.
A Krist je bio sasvim jasan: bezuvjetna ljubav prema Bogu i bližnjemu. Drugim riječima, prema svemu što postoji.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimepet ruj 18, 2009 1:27 pm

MoW je napisao/la:
Da, ja sam isto tužan što se Kristova poruka ne razumije i što se interpretira na način kako kome odgovara.
A Krist je bio sasvim jasan: bezuvjetna ljubav prema Bogu i bližnjemu. Drugim riječima, prema svemu što postoji.
Potpuno se slažem, mislim da je to bit Isusovog učenja lovely

zvezda je napisao/la:
Lično, težim onome što smatram savršenim, bez poređenja sa drugima.
Isus jeste imao učenike (nazovimo ih tako), ali se i pored toga njegova poruka sasvim izokrenula, čak ne ni izgubila, nego još gore... :( *
Pa nije baš, Isusova poruka je prenesena i došla je do nas. MoW je dobro iznio, e sad druga je stvar što ju neki ljudi krivo interpretiraju, ali onaj tko ju želi saznati, može, kroz različite izvore, pa i putem ovog forumu :)
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimepet ruj 18, 2009 2:07 pm

MoW je napisao/la:
Da, ja sam isto tužan što se Kristova poruka ne razumije i što se interpretira na način kako kome odgovara.
A Krist je bio sasvim jasan: bezuvjetna ljubav prema Bogu i bližnjemu. Drugim riječima, prema svemu što postoji.
da, i Isus kaže da se sve može sažet u 2 'zakona' :
1. ljubi Boga
2. ljubi bližnjega

slažem se s tobom... znači voli sve oko sebe...
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimepet ruj 18, 2009 2:50 pm

biga je napisao/la:
MoW je napisao/la:
Da, ja sam isto tužan što se Kristova poruka ne razumije i što se interpretira na način kako kome odgovara.
A Krist je bio sasvim jasan: bezuvjetna ljubav prema Bogu i bližnjemu. Drugim riječima, prema svemu što postoji.
da, i Isus kaže da se sve može sažet u 2 'zakona' :
1. ljubi Boga
2. ljubi bližnjega

slažem se s tobom... znači voli sve oko sebe...
Ljubi Gospodina Boga svoga svim srcem svojim, svom dusom svojom i svim umom svojim.

Ljubi svoga blizenjga kao samoga sebe.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimepet ruj 18, 2009 3:09 pm

tomi je napisao/la:
biga je napisao/la:
MoW je napisao/la:
Da, ja sam isto tužan što se Kristova poruka ne razumije i što se interpretira na način kako kome odgovara.
A Krist je bio sasvim jasan: bezuvjetna ljubav prema Bogu i bližnjemu. Drugim riječima, prema svemu što postoji.
da, i Isus kaže da se sve može sažet u 2 'zakona' :
1. ljubi Boga
2. ljubi bližnjega

slažem se s tobom... znači voli sve oko sebe...
Ljubi Gospodina Boga svoga svim srcem svojim, svom dusom svojom i svim umom svojim.

Ljubi svoga blizenjga kao samoga sebe.
da, te dvi, al nisam htio sve pisat, neg skraćeno... hvala... ;)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 10:23 am

Dobro, ljubi i voli, sve je to lepo i krasno itd....

Ali, nisam mislila na to.
Poenta je u primerima koje je davao, a ne u rečima koje su se mogle izvrnuti bezbroj puta do sada. To čemu pišete je samo ono što su biskupi 4 veka kasnije smatrali da je podobno da narod misli da je Isus rekao...

Postupci su: razapinjanje i vaskrsenje, a naznake su i u vaskrsnuću Lazarevom. Tumačenje koje je meni prihvatljivo je: kako da za života odete na drugu stranu, primite uvide i vratite se. Zatvorene podzemne grobnice u kojima su i Isus i Lazar bili podsećaju na prostorije za inkubaciju koje su upravo i služile za... danas bismo to nazvali astralna putovanja, ali recimo prosvetljenja, iluminacije.
A ne znam baš kojim to svojim gestovima Isus pokazuje da ljubi bližnje ili Gospoda Boga Svoga Jedinoga?...
Svejedno, uopšte nisam mislila na Zapovedi, već na Lične Primere... Sam Isus je bio za direktne spoznaje, ne za veru... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 11:20 am

To sto navodis u vezi Isusa Zvezda je takodje jedna tvoja ili
necija pretpostavka...
Jer Isus je jedna velika nepoznanica koja je bila,jeste i bice
nerijesiva.
Cak i kada bi se vratili nekako u proslost i bili neko vrijeme njegovi savremenici,sumnjam da bi ga i tada ljudi razumjeli i konkretno definisali bez obzira koliko bili inteligentni.
Jer je Isus jednostavno jedan covjek koji se radja jednom u nekoliko hiljada godina ako je uopste covjek tj. homosapiens...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 12:08 pm

Isus je čovjek, jer se inkarnirao u ljudskom tijelu. Međutim, njegova duša je s određene razine svijesti koja prelazi ljudsku u mnogočemu.
To je i ono što zvijezda navodi. Postoji mnogo stvari koje je navodno činio, a što sugerira da se radi o duši više razine. Dvoumim se da li da je nazovem polubožjoj ili božjoj, ali u svakom slučaju njegove moći sugeriraju da nije riječ o običnom čovjeku.
Slažem se s konstatacijom da je Isus bio za direktnu spoznaju, jer samo direktna spoznaja omogućuje sigurnost akcije, sve ostalo je samo iluzorno.
Međutim, ne vjerujem u to da su biskupi i carevi 4. stoljeća izokrenuli Isusovu zapovijed ljubavi, upravo zbog njene univerzalnosti.
Takva zapovijed, doduše ne eksplicitna, postoji i u drugim religijama, poglavito budizmu.
Radi se naime o tome da su obje religije osnovala prosvjetljena bića, Kristovi, u jednoj Isus u drugoj Siddhārtha Gautama.
Može se primijetiti da sve religije i čak sve sekte koje su osnovali ljudi na višem stupnju svijesti propagiraju Božju i bratsku ljubav, ljubav prema svemu. To se dakle po mojem mišljenju ne bi trebalo interpretirati olako, niti relativistički.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 1:38 pm

zvezda je napisao/la:
A ne znam baš kojim to svojim gestovima Isus pokazuje da ljubi bližnje ili Gospoda Boga Svoga Jedinoga?
Molio se prije vecere scratch

Biblija je prosla mnoga retusiranja u ranoj povijsti tako da je tesko odgonetnuti sto se stvarno dogodilo.

Inace, kao sto je vec MoW rekao (a kako i pise u Nicejsko-carigradskom vjerovanju):

Citat :
Vjerujem u jednoga Boga
... I u jednoga Gospodina Isusa Krista,
jedinorođenoga Sina Božjega.
Rođenog od Oca prije svih vjekova.
Boga od Boga, svjetlo od svjetla,
pravoga Boga od pravoga Boga.
Rođena, ne stvorena,
istobitna s Ocem,
po kome je sve stvoreno.
Koji je radi nas ljudi i radi našega
spasenja sišao s nebesa.
I utjelovio se po Duhu Svetom
od Marije Djevice:
i postao čovjekom.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 1:55 pm

zvezda je napisao/la:

A ne znam baš kojim to svojim gestovima Isus pokazuje da ljubi bližnje ili Gospoda Boga Svoga Jedinoga?...
Svejedno, uopšte nisam mislila na Zapovedi, već na Lične Primere... Sam Isus je bio za direktne spoznaje, ne za veru... *
Kako misliš da Isus nije pokazivao svoju ljubav prema drugima? On je liječio bolesne, hranio gladne, vračao život umrlima, opraštao grijehe...time se doista pokazuje ljubav prema bližnjemu.

E sad što je to Isus bio, to je dobro pitanje. Nakon uskrsnuća, kada ga je Marija Magdalena mislim, htjela dotaknuti da se uvjeri da je to doista on, on joj kaže, ne, ne možeš me se doticati jer još nisam uznesen, da bi ga kasnije mogli dirati. Meni je to uvijek bio zanimljiv dio jer se pokazuje da postoje neka pravila, neke zakonitosti, šteta što se ne navodi više takvih stvari. Doista je premalo toga rečeno u Bibliji da bi mogli zaključiti što je Isus bio. Naravno on sam je rekao «Ja jesam» što bi trebalo značiti da je on doista utjelovljenje Boga kao stvoritelja.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 2:26 pm

Vjerojatno zvezda misli na Isusovo navodno istjerivanje trgovaca iz hrama? misli

Pitanje je što je međutim istina oko tog događaja...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimened ruj 20, 2009 11:07 am

MoW je napisao/la:
...što sugerira da se radi o duši više razine. Dvoumim se da li da je nazovem polubožjoj ili božjoj, ali u svakom slučaju njegove moći sugeriraju da nije riječ o običnom čovjeku.
Po mom misljenju niti jedno, niti drugo...sve su duse dio iste Bozanske energije ali reci da je neka dusa Polubog ili Bog sugerira da je svaka dusa za sebe i da ide prema nekom konacnom cilju postajanja Bozanstva.
Rekla bih da je Njegova dusa bila toliko jaka/napredna/razvijena/svjesna da je bez problema prevladavala sve prepreke fizickog tijela. Zato Mu je sve bilo moguce cak iako se na prvi pogled kosilo i sa zakonima fizike koju danas poznajemo.

MoW je napisao/la:
Može se primijetiti da sve religije i čak sve sekte koje su osnovali ljudi na višem stupnju svijesti propagiraju Božju i bratsku ljubav, ljubav prema svemu. To se dakle po mojem mišljenju ne bi trebalo interpretirati olako, niti relativistički.
Vjerujem da se razvijene duse, koje vise nemaju potrebu inkarnacije radi samih sebe, ponekad vrecaju kako bi pruzile smjer, primjer i nadu nama koji smo jos na pocetcima...

Nekada mi se cini da prociscenje koje dolazi sa razvojem donosi zaborav koliko su duse u ovim tijelima zapravo nisko. Oni se inkarniraju da prenesu poruku ali mi nepogresivo nadjemo nacina da to iskrivimo do neprepoznatljivosti i okrenemo u "svoju korist"... tuzni

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimened ruj 20, 2009 11:21 am

Ja bih prije rekao da je Isus bio običan čovjek kao i svi mi, slična duša kao i svi mi, ali nešto razvijenija. Moguće je da se vratio kao inkarnacija samo da pruži primjer ostalima. A onda su ljudi iz toga napravili religiju...

Usto, ja mislim da Isus nije bio ništa posebniji od današnjih šamana što se tiče iscjeljivanja, i oni operiraju golim rukama ono što se kirurzi muče da naprave sa svom tehnologijom. Na svijetu svakako ima još predobrih osoba, baš poput Isusa... Jednostavno mislim da su njemu poseban značaj dali ljudi iz tog doba što su iz njega napravili vjersku ikonu. Ja vjerujem da je Isus samo jedna od mnogih sličnih inkarniranih duša na ovom svijetu od njegovog razdoblja pa do sad.

Rekao je da je sin Božji, ali i mi smo, isti smo po tom pitanju. Vjerujem da svatko može dostići istu razinu kao i Isus, sve što je on navodno radio, da to svatko može kroz reinkarnacije razvoja i da ćemo možda baš mi jednog dana se inkarnirati i biti poput Isusa.

Bez uvrede vjernicima, ja poštujem Isusa jer svakako je bio duša od osobe ako je sve rečeno o njemu točno.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimened ruj 20, 2009 12:39 pm

Alpha je napisao/la:

Nekada mi se cini da prociscenje koje dolazi sa razvojem donosi zaborav koliko su duse u ovim tijelima zapravo nisko. Oni se inkarniraju da prenesu poruku ali mi nepogresivo nadjemo nacina da to iskrivimo do neprepoznatljivosti i okrenemo u "svoju korist"... tuzni
Baš tako, nažalost. Ono što je meni fantastično je Isus rekao da i mi možemo čini sve ono što je on činio i da ćemo čini i veća djela od onih što je on čini. Ali mi kao da ne vjerujemo dovoljno u sebe ili nam se naši svagdašnji problemi čine toliko velikima da se brinemo samo oko toga, a pri tome ne gledamo malo šire ili višlje
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitimened ruj 20, 2009 1:23 pm

MoW je napisao/la:
Otvaram ovu temu u kojoj bi se trebalo ozbiljno raspraviti o tome postoji li za neku inkarniranu dušu nešto što se naziva Put, a koji bi bio onaj životni put koji bi ju najbrže unaprijedio.

Mišljenja su različita:

"Svatko ima svoj put koji ovisi o puno toga, ne postoji najbolji put ili je on nebitan..."
"Ne postoji nikakav put, mi smo slučajna bića na planeti na kojoj je život nastao slučajno."
"Postoji samo jedan najbolji put koji bi svi trebali slijediti."
"Postoji najbolji put, koji se donekle razlikuje za svaku osobu, a hoće li ga slijediti je njen izbor."

Što vi mislite?

Ja bih se samo nadovezao na ovo tvoje pitanje...
Neznam da li vam se ikada desilo da ste trebali da odaberete jedan put ali vi niste, vec ste odabrali drugi put.
Vi ste zelili ali uvijek bi ste pronasli neki izgovor jer recimo niste bili spremni.
Kada ste odabrali taj drugi put, prepreke su se pocele javljati jedna iza druge, dan za danom, mjesec za mjesecima... dok niste poceli da razmisljate zasto se ovo desava?
Dali ste sve od sebe, uradili ste sve sto je bilo u vasoj moci, ali nikakvi rezultati se nisu pokazali.
Vi jednostavno shvatite, ovo nije sudjeno. Neda vam se i tu nista ne mozete promjeniti.
Ovaj put nije bio dobar izbor. Nije pravi put za vas!
Jer ne dozvoljava vam ni u jednom obliku da krenete naprijed.
Onda shvatite da se trebali odabrati onaj put koji niste odabrali jer taj put je ocigledno gdje treba da budete.
Da li je put bio pun tolikih prepreka da bi mi shvatili da je taj put cisto gubljenje vremena, i pogresan izbor i da nas na neki nacin "forsira" da se okrenemo onom drugom putu koji nismo odabrali ?

Da li nedostatak prepreka znaci da smo odabrali pravi put?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Najbolji Put - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji Put   Najbolji Put - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Najbolji Put
[Vrh] 
Stranica 6 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Najbolji TV kanal
» Najbolji dan u tjednu
» Najbolji spot svih vremena?
» Koji TV ili Sat(Sputnjik) program vam je najbolji?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: