Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?

Go down 
+10
Athena
primitive101
Blizzard
Sedežničar
Archangel
wanderer
MoW
Legionar
Chakotay
Alpha
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 1:05 am

primitive101 je napisao/la:
Ja sam naglasio da ce ostati razum uvjek,koji ce znati prepoznati dobro i zlo.Ali nece biti u tebi ono nesto sto ce te tjerati da se npr zgrcis ,gadis i prepadnes kad vidis izmasakrirano tjelo i slicno.To ce za tebe biti potresno kao i gledanje utakmice.

Iskreno, mislim da to nije normalno. Osim toga ne vidim razloga zašto bih izbjegavala negativne emocije i to još "unaprijed".
One su također sastavni dio života. Svaka emocija je bitna i jednako vrijedna jer izaziva određene reakcije kod ljudi, koje su potrebne, nekad više, a nekad manje.

primitive je napisao/la:
Ako ides ulicom i prepadne te covjek u crvenom kaputu,ti ces podsvjesno uvjek da se prepadnes kad vidis nekoga da je slicno obucen,bez da te on zaista plasi? Ajde mi to objasni,kako je to moguce,zasto se to desava,ko to radi,i jeli to dobro ili lose po tebi?


A sto se tice isusa,odakle ti znas jeli se on bojao? :P :P

Rekoh već što su emocije po definiciji. Osim toga, one su vrlo kompleksne. Ja uopće ne vidim načina kako bi netko (i zašto) morao eliminirati strah. misli Jedino ako bi bio kamikaza :P, čime bi stvorio totalni kemijsko-psihološki disbalans.
U slučaju čovjeka sa crvenim kaputom, plašila podsvijest, jer u njoj postoji ugrađen strah. Dakle, reakcija bi iz perspektive ostalih bila nerealna, beskorisna, međutim sa moje pozicije, vrlo normalna. Bilo bi vrlo začuđujuće da me se veliko iskustvo straha uopće ne dotiče.

Za Isusa vjerujem da se bojao, ukoliko je bio ljudsko biće. :)

Naposljetku, sigurna sam da je strah kao i bilo koju drugu emociju nemoguće (i nepotrebno) eliminirati, ali bi trebali raditi na tome da je izbalansiramo, kako nas ne bi dovela u značajni disbalans i naše reakcije učinila prvenstveno nepoželjnima.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 1:13 am

@ MoW. A sve je to ljepo receno za prezivljavanje,ali KOGA???? Tjela,ljudske vrste i njegovog ega.Ali njegova DUSA ili SVJEST je barem po mom misljenju vjecna....Samo ide iz tjela u tjelo...Ili luta.Tako da ja ovdje nastojim raspravljati iz ugla EGA i ljudskog tjela i uz ugla NAS kao duse,vjecne svjesti koja je oslobodjena straha,,emocija,razuma itd.....

Ajmo razmisljati tako...DA s jedne strane imamo covjeka koji se bori da prezivi a ustvari ni ne zna zasto je rodjen,ni da li zaista on zivi to sto misli da zivi i osjeca a sa druge strane tu bozansku cesticu u njemu koja je neunistiva i koja bi se na sve te njegove muke smijala,ali nekako joj nesto ne da da izadje iz dubine sistema tjelo/razum/emocije.


A sto se tice fiziologije mozga,to sto ti govoris mi nije puno objasnilo. :P Pas ne zna baratati pojmovima,matematiko,fizikom,razvijenim govorom,crtanjem,stvaranjem muzike itd.Zasto? Jer nema razvijen veliki mozak,a to je bogami preko jednog kila mase,sto nije malo.Ali covjek to ima.

Medjutim svaki sisar,pa i bezkicmenjaci,raptili i ptice imaju mozdano stablo,hipotalamus,talamus,jedra retikularne formacije i amigdaloidna jedra.To je prvo nesto sto je nastalo evolucijom nernog sistema.To su djelovi koji luce hormone,regulisu rad srca i unutrasnjih organa i slicno.A koji je po tebi cilj evolucije?

Da se sve zivotinje prosvjetle i obustave reprodukciju? Ne.Nego da urade sve sto znaju i ne znaju da prezive i stvore potomke koji ce stvoriti svoje potomke pa ovi svoje itd....Nema kraja,to je ta sebicnost evolucije,ega....Samo je prezivljavanje bitno...

I zato zivotinje ne znaju ni za sta vise nego da prezive.Ali covjek je bio toliko (ne)sretan da razvije sposobnost misljenja i zakljuci:Alo brate,sta se to odje desava,ko sam ja,zasto sam ja odje,razumjem ja i hranu i pice i spavvanje i seks,ali ko sam ja?Zasto sam se rodio.Da li sam se ja rodio svojom voljom......Itd....


I onda covjek koristi veliki mozak da ispita sve te procese koji ga tjeraju da radi nesto sto recimo nije trazio.Seks,hranu,pice,spavanje,san.....On shvaca da bez toga ne moze ali zasto je to tako?Mora biti razloga....Uvjek.Ma kako cudan bio....
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 1:19 am

@ Athena. :P Pazi kako upotrebljavas te pojmove NORMALNO i NENORMALNO.Ako je tebi normalno da se vezes za stvari oko sebe svojim emocijama i na taj nacin rizikujes da se stvori u tebi strah ako dodje do gubljenja tih istih stvari,to je u isto vrjeme nenormalno jednom zaredjenom budisti koji NAJVISE OD SVEGA NA SVJETU zeli da eliminise istu emotivnu vezanost,uzrok straha i dozivi prosvjetljenje....

A kako neko moze znati da Isus nije namjerno pretvarao da ga je strah,a u sebi se smijao smrti koja ce ga opet spojiti sa vjecnim SEBSTVOM? :P
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 1:41 am

"Normalno" sam primijenila u kontekstu tipičnih reakcija, koje su imanentne svim ljudima.
To je ono sa čim se svi rađamo.
Ne znam za što se zalažu budisti, ali znam da živimo u materijalističkom svijetu miga, u kojem se borimo prvenstveno za svoje materijalno tijelo, vodi nas želja za samoodržanjem.

Postojanje istog tog tijela (ljušture) međutim ne eliminira postojanje njegove nutrine (duše).
Dakle, ja sam mišljenja da tijelo i duh na ovom svijetu jesu nedvojbeno povezani i da jedno i drugo moraju kohabitirati, a ne isključivati se.
Po mom mišljenju, u slučaju negacije jednog ili drugog koje čini "jedinstvo", dolazi do disbalansa.

Nitko ne može znati da li se Isus pretvarao da ga je strah, ali je poznata njegova rečenica "Bože moj, zašto si me ostavio" koja pokazuje jedno stanje beznađa, očaja, dakle apsolutno ne negira (već intenzivno osjeća) emocije.
Isus se navodno žrtvovao radi drugih ljudi, svoje ljubavi prema Ocu, dakle očito je da su ga u njegovu životu pokretale emocije. :)


_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 1:50 am

Pa onda se informisi o tim budistima,hindusima i slicnim,i da li oni zive za to tvoje materijalno,posto njih ima vise nego stanovnika u evropi zajedno,a ne mogu biti bas svi nenormalni.:P O tome ti pricam tvoj emocionalni ego se vezao za nekakve stvari iz tvoje okoline i njih smatra normalnim,a neke druge nenormalnim.Eliminisi to i sve ce ti biti normalno...

Dovoljno ti je da njih proucis pa ces shvatiti sta ti pricam....

Ja mislim da je isus to radio iskljucivo iz BEZUSLOVNE BOZJE LJUBAVI koju svi imamo u SEBI.

"""""Postojanje istog tog tijela (ljušture) međutim ne eliminira postojanje njegove nutrine (duše).
Dakle, ja sam mišljenja da tijelo i duh na ovom svijetu jesu nedvojbeno povezani i da jedno i drugo moraju kohabitirati, a ne isključivati se.
Po mom mišljenju, u slučaju negacije jednog ili drugog koje čini "jedinstvo", dolazi do disbalansa."""""


I jesam li ja rekao da su emocije dusa,tjelo ili razum? NE.Emocije spoje dusu sa tjelom i razumom,zarobije je,zasljepe je,napravi joj iluziju odvojenosti od univerzuma itd....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 2:02 am

Emocije se ne mogu eliminirati parcijalno. Već djeca u kolijevci imaju emocije i to paletu raznih emocija koje izazivaju reakcije. :)
Stoga, moj cilj nije eliminirati emocije, nego ih usmjeravati da budu poticajne za buduća iskustva, a ne kočnice.
Iz tog razloga ne gledam na emocije kao "zarobljivače". Naprotiv, njihovu eliminaciju smatram prilično nerealnom stvari u praksi.

Svaka eliminacija emocija je za mene nasilna radnja, borba protiv onoga što je najsvojstvenije ljudima (živim bićima), stoga je ne smatram poželjnom. Bitno je usmjeriti reakciju.
Vjerojatno se tvoj cilj razlikuje od moga i to je u redu. miga

Što se tiče samih teorija o budizmu, mislim da podaci na netu ili u enciklopediji daju prilično šture informacije, a za dublji i cjelovitiji uvid je potrebno daleko više čitanja i informiranja. Iz tog razloga nedovoljne "potkovanosti" o samom terminu se ne bih upuštala u daljnje rasprave o samom budizmu.


_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 2:13 am

Ma postujem ja tebe puno i sve na ovom forumu. :P Ali ovdje raspravljamo malo van tih "JA ovako mislim" teza.

Mozes ih eliminisat parcijalno.To se zove u istocnim filozofijama budjenje Kundalini energije.Gudbi se osjecaj dualnosti i odvojenotsi.Nema vise odnosa Subjekat-objekat.vec subjekat sve dozivljava kao subjekat tj kao samog sebe....Sad ocigledno da ako upadnes u takvo stanje da se neces baviti bas standardnim poslovima i radnjama.Ali i to je logicno jer samo mali dio ljudi je spremno poci na taj put bez povratka....

A zasto? Jer ga mami hrana,pice,spavanje,seks,vezanost za svoje sebicne potrebe.A to sam ja i rekao da svi dobijemo rodjenjem.To je evolucija.Zelja za prezivljavanjem,a ne zelja za probudjivanjem....


Kundalini is a Sanskrit word meaning "coiled up" like a snake or spring, charged with latent
energy or power. It refers to the energy that rises along the spine in the process of
spiritual awakening, working through the egoistic obstructions to our final Self-realisation.

Kundalini is fundamentally associated with the spiritualizing of body and mind, expanding the capacity of the human to experience and hold the infinite. It is a slow development, as all evolutionary changes are slow. It is often painful both physically and psychologically as it involves both dissolution of blocks to expansion and the giving up of identity, beliefs and attachments.

A new centre - presently dormant in the average man and woman - has to be activated and a more powerful stream of psychic energy must rise into the head from the base of the spine to enable human consciousness to transcend the normal limits. This is the final phase of the present evolutionary impulse in man. The cerebrospinal system of man has to undergo a radical change, enabling consciousness to transcend the limits of the highest intellect. Here reason yields to intuition and Revelation appears to guide the steps of humankind." affraid
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 2:18 am

Evo, sad sam naučila nešto novog.:)
Lijepo si ti sve to napisao, međutim i sam znaš da su neke istočne filozofije prilično teško ostvarive/shvatljive ljudima zapada.
I da, definitivno se slažem (htjela sam i spomenuti) da bi njegujući življenje budizma teško opstao u bavljenju svakodnevnim i konvencionalnim poslovima.

Morat ću se ja malo više informirati o Kundalini i inim pojmovima. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."


Zadnja promjena: Athena; uto stu 02, 2010 2:27 am; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Ispravak rečenice)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 2:23 am

:P A ,to je to.Uslovi,uslovi.....Zapad istok.To ne postoji u ocima Boga ili univerzuma.To su ljudi izmislili.... study Covjek se uci dok je ziv,onda umre i shvati da nema pojma o zivotu.... face
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 1:09 pm

Athena je napisao/la:
Stoga, moj cilj nije eliminirati emocije, nego ih usmjeravati da budu poticajne za buduća iskustva, a ne kočnice.
Iz tog razloga ne gledam na emocije kao "zarobljivače". Naprotiv, njihovu eliminaciju smatram prilično nerealnom stvari u praksi.

Svaka eliminacija emocija je za mene nasilna radnja, borba protiv onoga što je najsvojstvenije ljudima (živim bićima), stoga je ne smatram poželjnom. Bitno je usmjeriti reakciju.

Tako i ja gledam na sve to i na isti način nastojim djelovati. Isto tako ne smatram poželjnom eliminacijom emocija, to je kao da pokušavaš eliminirati dio svog bića. Kako promatram na ljudsko biće kao skup energija, tako je moja filozofija da nas nikakvo eliminiranje neće dovesti do stanja izbalansiranosti, već će do toga prije svega dovesti preusmjeravanje spomenute energije. Ako usmjeravanje energije dovede do toga da nam se čini da smo nešto "eliminirali" (tipa negativna strana ega), tada je to samo dojam, mi u biti nismo ništa eliminirali, samo smo preusmjerili energiju ondje gdje treba. To je ono što mnogima nedostaje, troše energiju na banalne stvari umjesto da tu istu energiju pametnije iskoriste.

Na taj način se može doći do stanja prosvjećenosti o kakvom priča Primitive, ali se pritom ništa ne eliminira, ono što se postigne je prije svega samokontrola, kako emocija, tako i svega drugoga. Emocije budu ovdje, znat ćemo što i zašto osjećamo, ali nam one neće biti kočnica, već suprotno, zahvaljujući istima ćemo i postati duhovno razvijena osoba. Okvirno je to princip prema kojem se osobno usmjeravam.

Sad će na kraju ispasti da je i Prim govorio o tome, samo koristeći druge riječi :P
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 3:33 pm

@ Blizzard :P Emocije nisu energija i nemaju ama bas nikakve veze sa ljudskom energijom,u smislu da je proizvode,povecavaju ili smanjuju.Kundalini je zivotna energija koju svaki pojedinac ima u sebi rodjenjem i cijim oslobadjanjem shvataju istinu o sebi i svjetu oko sebe,nebitno koje si religije ili struke.

---It is often painful both physically and psychologically as it involves both dissolution of blocks to expansion and the giving up of identity, beliefs and attachments.-------Odje ti pise da moze da bude i fizzicki i psihicki bolan proces,jer dolazi do razbijanja blokova koji sprecavaju dalje razvijanje(duhovno) i dolazi do gubitka identiteta,vjerovanja i svih vezanosti.

PA slazem se sa vama da treba raditi na sebi da se smanje i uniste sve negativne emocije,normalno.Ali sam ja mislio da je tema da raspravljamo o nastanku,uzroku i posljedicama emocija,kako na psiholoskom i duhovnom tako i na neurofizioloskom nivou.Bez da upotrebljavamo to "ja koristim emocije za ovo","meni emocije ovo znace" itd....Nego malo sire da parlamo...Malo fiziologije...Malo o podsvjesti,o snovima sve ti to postoji jer postoje emocije....


I opet vam kazem oboje,da se otvaranjem kundalini energije emocije rasprse ko da nikad nisu ni postojale,Ali ostanu sve one cudne tvorevine koje su emocije stvorile za zivota kao sto su razne strahovi,blokade,traume,cudna shvatanja,vezanosti,pogresne i kocece misli koje su nam nametnute ili smo ih sami sebi nametnuli.U jednom trenu postanes SVJESTAN cjele svoje PODSVJESTI.To ti znaci stanje bez emocija i otvaranje kundalini zivotne energije.A to moze biti zajebano ako nisi spreman na to.Jer u trenu postanes svjestan dogadja iz najranijeg djetinjstva i svih sitnih strahova sto mti se motaju po glavi.Ali emocije su prestale da funkcionisu,jer se tvoje najduhovnije bice probudilo,bice prepuno energije,psihickih i duhovnih mogucnosti,bice koje je progledalo.A emocije iako jake samo su mu oduzimale energiju.....

A ja sam vec napomenuo da je to stanje jace bilo od pozitivnih bilo od negativnih emocija....
:P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 3:49 pm

@Primitive...mislim da si ok objasnjavao i da si (barem predpostavljam da je tako) karikirao neke stvari kako bi istaknuo poantu (poput onog da se Budha ne bi bojao). A MoW ti je jako dobro objasnio. Nije Ego podsvjesno. Citava poanta da izbjegnemo Ego jeste da se spojimo sa svojom podsvjesti. Isto tako ti je dobro rekao da se Isus bojao kada je bio suocen sa smrcu. A strah postoji da bi opstali, ne da bi se maknuli od prirode.
Dakle, kako ja to vidim ti propagiras odmicanje od Ega ali te malo bune odnosi Duse i Tijela koje nosti Ego.
Masa mozga slona visestruko prelazi masu mozga covjeka pa je svejedno covjek taj koji je napredniji. Medjutim to ne znaci da su zivotinje samo Ego i samo tijelo. I one imaju Dusu i karakter.

Vise sam puta pisala kako to dozivljavam. Mislim da postoje dvije glavne Energije u covjeku. Jedna je Energija Duse (ono tko mi zbilja jesmo, mozemo reci Duhovni Ego jer smo mi individualni i u duhovnom svijetu), a druga je Energija Tijela (Ego). Te su dvije energije cvrsto isprepletene. Dok smo u tijelu njegova energija utjece na Nas i ostavlja trag na Nama. Isto tako i Mi ostavljamo trag na Energiji tijela. Problem je sto je Energiju Tijela (ilitga Ego) jako tesko pokoriti.

Zasto smo mi upravo dio covjeka? Zato jer kroz tu inkarnaciju mozemo jako puno toga iskusiti. Ako se ikada desi da ljudi prijedju na kolektivno visi duhovni nivo, Zemlja ce postati drugacije mjesto i ljudi ce postati drugaciji mediji u koje ce se inkarnirati "drugacije" duse. A oni koji ce biti na razvojnom nivou na kojem smo mi sada inkarnirat ce se na nekom drugom Planetu. Zato se pitam da li ce ljudi ikada uopce kolektivno se pomaknuti prema naprijed. Da li je to ono sto Svemir/Bog zapravo zeli? Cemu? Mozda radi same Planete...da ju ne unistimo...zbilja bi bila steta....

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 4:03 pm

@primitive Mislim da se moraš odlučiti što točno govoriš. Naime, na jednom mjestu kažeš: "I opet vam kazem oboje,da se otvaranjem kundalini energije emocije rasprse ko da nikad nisu ni postojale", a na drugom navodiš da zapravo postaneš sretan i ispunjen svime.
Sreća i osjećaj ispunjenosti je također osjećaj.
Alpha ti je lijepo ukazala na dvije Energije koje vladaju u nama a koje se isprepliću. U svojoj suštini Energija Tijela, tj. Ego nije pogrešan niti loš, on je samo neuravnotežen.

Ono što ti hoćeš reći, to je da se NEKE emocije rasprše, i to one koje nas koče u razvoju, one koje su nas mučile iz djetinjstva, one koje stvaraju brige tamo gdje briga ne bi trebalo biti.
Hoćeš zapravo reći da podizanjem kako je nazivaš "kundalini energije" dolaziš u stanje blažene opuštenosti u kojoj se raduješ i kupaš u svjetlosti što znači da si svjestan svega što je bilo i je loše i uspiješ to zanemarit u svrhu napretka i boljeg razumijevanja.
Je li sam te ispravno razumio? :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 5:28 pm

@ Alpha :P Dobro dosla.

"Nije Ego podsvjesno. Citava poanta da izbjegnemo Ego jeste da se spojimo sa svojom podsvjesti." A to je najteze jer taj isti ego te sprjecava u ogromnoj mjeri da se suocis sa njom.

Evo vam par pitanja pa da se nadjemo na zajednickom odgovoru:P :

1.Zasto? neka mi to neko odgovori od vas.Sta to tebe sprecava da se suocis sa svom podsvjesti,napravis raciju,polomis sve te negativne stvari,poboljsas pozitivne,izbrises nerealne strahove i misli da vise ne uticu na tebe?I tu ne mislim samo na vas "zdrave"individue nego osobe koje pate od raznih mentalnih oboljenja,opsesivno-kompulsivnih radnji,manija,fobija,poremecaja visestruke licnosti,depresija......Malo sire gledajte.Jer kod njih je podsvjest ta koja je preuzela kontrolu nad svjescu.Kako je to moguce? KAKO?

Niste me dobro razumjeli ocigledno.Podsvjest je memorisana u dugotrajnoj memoriji u kori velikog mozga.Tu su sva vasa sjecanja i znanja.To veliki mozak radi,on pamti i razmislja.On zna da razmisli i vidi sta je dobro a sta lose.

Ali on nema mogucnost da se veze za nesto emocijama,da uz traumatican dogadjaj stavi etiketu nelagode,straha,zgrcenosti,blokade kao sto nema mogucnosti da prilikom vodjenja ljubavi da se uz to veze ljepim osjecajem,ispunjenjem,srecom itd.....Za njega su to samo uzrocno-posljedicne misli,slike iz spoljneg svjeta,takve kakve jesu,vibracije atoma,bilo zvucne ili vizuelne.I tacka.On ne radi sa hormonima ni sa vegetativnim sistemom(srce,pluca,organi,krvotok,metabolizam celija...) direktno,vec moze samo malo da utice na njih.Covjek razmislja sa velikim mozgom,tu se stvaraju sve ideje.


Ono sa slonom Alpha nema veze sa onim sto ja kazem,jer ja nisam spominjo masu mozga,vec masu velikog mozga.Kod covjeka je masa mozga oko 1.4 kg a od toga 1kg je kora velikog mozga.Kod slona je mozak tezak(sad sam gledao) oko 4.5 kg,ali od toga na koru velikog mozga ide oko 40posto ili ti oko 2kg.Sad to bi trebalo znacit da je slon pametniji duplo a nije iako je jedna od nainteligentnijih zivotinja.Tu gdje sam gledo su naglasili da je najvazniji odnos mase velikog mozga prema masi tjela sto se tice intelektualnih sposobnosti.Kod covjeka je 1kg/70kg a kod slona 2kg/4000kg.Tako da je smjesno govoriti zasto smo mi pametniji.A plus,NAJVAZNIJE intelektualne sposobnosti koje mi imamo dolaze iz FRONTALNOG (ceonog) djela te kore,ili iz PREDNJEG MOZGA,a tu se tek razlikujemo naspram slona.


2.A emocije nisu ideje,nisu slike,zvukovi,senzacije,nisu govor,misljenje itd.Ajde recite mi jeli tako?Sta one rade? Jeli vas one tjeraju da vi vidite sliku na jedan a neko drugi na drugi nacin,iako je slika jedna(kao i sav univerzum)?Ne tjera vas veliki mozak,on to ne radi.


Produzena mozdina i mali mozak regulisu otkucaje srca,rad organa i uopste cjeli simpaticki i parasimpaticki sistem.Medjutim,Hipotalamus sa hipofizom se nalazi ispod te kore v.mozga.Ono sto hipofiza luci su hormoni koji regulisu sve u tjelu:glad,zedj,spavanje,a pogotov seks i emocionalno ponasanje(agresivnost ili pitomost) .Ali ne samo ona.Nego razni djelovi mozdanog stabla,koji je najstariji dio mozga kod zivotinja(zato smo mi svi 99 posto zivotinje,inace ne bi bilo ovoliko sranja po svjetu).Ti djelovi mozga imaju dvosmjerne veze sa velikim mozgom i jako uticu na njega,mnogo vise nego sto veliki mozak moze na njih.

Tu su amigdaloidna jedra koje su centar STRAHA.Kad se one aktiviraju vama raste rad srca,pritisak i adrenalin.Ako zivotinji odstranite ta jedra one ne osjecaju strah(ima eksperiment sa majmunima nakon kojeg oni cak jedu ili se igraju zmijama iako ih se nenormalno boje inace).A ko to regulise? Hipotalamus sa hipofizom.

Ali ni on cak nije tu presudan za stvaranje tih reakcija tjela koje mogu biti agresivne ili pitome.Ko pokrene taj hipotalamus?

Postoje jedra retikularne formacije(u mozdanom stablu) za koje je dokazano ekperimentima da su bukvalno izvor svih emocija.Da su one te koje stvaraju emocije.One imaju ogroman broj veza sa cjelim mozgom...

Kad vi gledate mrtvo tjelo(a ovo davam samo kao primjer negativnog vidjenja) ta slika dolazi do mreznjace,pa se u podrucju prednjeg mozga stvara spojena 3d slika(ili ti podrucje 3 oka also known as 6th chakra-Ajna ),ali ta slika prije nego sto nastavi put do memorije gdje ce biti memorisana(a to je potiljak gdje su centri za vid bez koji vam dzaba i oci i trece oko i sve :P prodje kroz taj dio mozdanog stabla gdje se nalazi hipotalamus,talamus,amigdala i pogotovo retikularna fomacija.E tu se sad nekako stvori emotivni dozivljaj toga sto vidite.Nije emocija postojala van vaseg mozga.Nesto ju je u njemu stvorilo.Nakon pridavanja emotivne vaznosti toj vanjskoj percepciji u tom djelu mozga koji APSOLUTNO nije voljan niti misaon,ta percepcija(slika,zvuk) ide da se memorise u koru velikog mozga.

I sad vi cete gledajuci u mrtvo tjelo da se prepanete,zgadite,trgnete itd.I to je normalno jer vas tjelo uci da tu nesto moze da bude opasno po vas.

Ali sutradan ili nakon 10 godina kad god biste vi svojom voljom krenuli da se prisjecate tog dogadjaja uvjek bi se aktivirao isti taj osjecaj straha,nelagode koji ste tada dozivjeli.A zasto? Pa iz istog razloga zbog cega vi sanjate.To je ta podsvjest koja vas uvjek opominje,koja zivi u proslosti a ne u sadasnjosti ili buducnosti,to je taj dio podsvjesti koji misli samo da sacuva sebe tj tjelo od opasnosti.To je isti dio koji vam se prikaze dok sanjate.

3.pitanje: Ko je taj u vama koje posmatra i dozivljava snove?

@ MoW :P " Mislim da se moraš odlučiti što točno govoriš. Naime, na jednom mjestu kažeš: "I opet vam kazem oboje,da se otvaranjem kundalini energije emocije rasprse ko da nikad nisu ni postojale", a na drugom navodiš da zapravo postaneš sretan i ispunjen svime. "

Pa ja i govorim cjelo vrjeme da kad se desi to produhovljenje,tj stanje ne-dualnosti ,bez odvajanja poz i neg emocija da je to nesto najljepse i emocije ne mogu NIKADA stvoriti takve osjecaje,jer to nisu emotivni vec duhovni osjecaji,ono nesto u svima nama sto je RODJENJEM (INKARNACIJOM) ostalo zarobljeno.I zato ljudi tjeraju sebe da vjeruju nekakvim religijama na rjec a ustvari svi u sebi imaju to duhovno sa svim svojim potencijalom.I mole se Bogu,a ne shvacaju da je bog u njima a da ih je Lucifer-strah zarobio....To je EGO,maska,iluzija.Nije hipofiza,hipotalamus i ostali djelovi ti koji stvaraju emotivne posljedice iluzija.Oni su fizicki djelovi.Ali EGO ih tjera da oni tjeraju tjelo na odredjeno ponasanje.

Nije ego podsvjest,to se slazem,jer podsvjest cine memorije i informacije preuzete iz spoljnjeg svjeta,ali ego im lupa etikete dobro,lose,poz i neg prije nego se momorisu u kori velikog mozga...I veze ih za djelove tjela koji uticu na vegetativni sistem.Tako da ce uvjek slika vase mrtve majke da vas UKOCi,prepadne itd...A realno slika je slika,atomi...Sad cete vi reci to je dobro.Ja odje nisam da raspravljam jeli nesto dobro ili nije,vec onakvo kakvo jeste.

amen









:P
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 5:43 pm

MoW je napisao/la:

Hoćeš zapravo reći da podizanjem kako je nazivaš "kundalini energije" dolaziš u stanje blažene opuštenosti u kojoj se raduješ i kupaš u svjetlosti što znači da si svjestan svega što je bilo i je loše i uspiješ to zanemarit u svrhu napretka i boljeg razumijevanja.
Je li sam te ispravno razumio? :)


Upravo to,postanes svjestan svoje CJELE PODSVJESTI.I sto je najvaznije vise nista ne moze uticati na tebe da se ponovo ljutis,nerviras,da mrzis,da osjecas ljubomoru zavist,gadjenje....Ali ne odma kad probudis tu energiju,jer prvo treba ocistiti cjelu tu podsvjest,ali tada je to lako jer je imac na tacni....I kad to ocistis u tebi samo ostane zelja z pomaganjem,altruizam,zelja za napretkom tebe i cjelog covjecansytva,ti nisi vise centar svog svemira nego je gjde god ti pogledas centar svemira.TI si SVE.I saosjecas se sa SVIME....A osjecaj blagostanja nema veze sa emocijama,iako tako izgleda.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 6:06 pm

Ubacit ću se u raspravu kasnije, ali prije svega moram skomentirati ovo.
primitive101 je napisao/la:
@ Alpha :P Dobro dosla.
Vid'ga, on kaže Alphi dobro došla cerek zubi

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 6:14 pm

Legionar je napisao/la:
Ubacit ću se u raspravu kasnije, ali prije svega moram skomentirati ovo.
primitive101 je napisao/la:
@ Alpha :P Dobro dosla.
Vid'ga, on kaže Alphi dobro došla cerek zubi
Mislim na raspravu.A i ti si dobrodosao. :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 6:21 pm

Alpha ce dobrodoci malo kasnije jer sad zuri...a u medjuvremenu bi predlozila da pogledas tko je uopce otvorio ovu temu cerek

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimesri stu 03, 2010 4:04 pm

@Primitive...Mozda se ne razumjemo dobro jer ti pises vrlo nejasno. Kazes i jedno i drugo. Kazes da je ego podsvjest i da zapravo nije podsvjest. Pricas o masi mozga, a onda kazes da si zapravo mislio na prednji ceoni rezanj. I sve tako. Na koncu izignoriras ono sto ti u tom casu ne odgovara, izvuces neki drugi dio koji je pocesto obradio neki drugi forumas i kazes da si ti to rekao. A da si ti to rekao onda to ne bi morao objasnjavat neki drugi forumas. Dakle, jasno je da nisi to rekao vec nesto drugo.

Uopce necu ulazit u seciranje ovog gore gigantskog posta jer nema smisla. Puno vise se kaze u manje rijeci.

Mozak itekako ima veze s nasim emocijama i ako se prekinu neke veze u mozgu mi nismo u stanju osjetiti odredjenu emociju.


_________________
Respect
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimesri stu 03, 2010 4:22 pm

@ Alpha :P To je tvoj izbor. Ja cjelo vrjeme govorim da je EGO maska koja razdvaja nasu svjest od podsvjesti.I zbog straha koje nam stvara ne da nam da nasa svjest prodre u podsvjest.ZA mozak od pocetka govorim samo o kori velikog mozga koji memorise podsvjset,ali djelovi mozdanog stabla i sl su odgovorni za emocije i strahove i ne daju nam dopremo da te podsvjesti.


:P Jeli moguce da ti ovo pises : " Mozak itekako ima veze s nasim emocijama i ako se prekinu neke veze u mozgu mi nismo u stanju osjetiti odredjenu emociju. "

Pa jesam li ja tvrdio suprotno?

Ajde evo molim te prodji kroz moj gornji post,jer to je moja cjela poenta o temi.Nisam odje da se prepirem nego da raspravljamo o necemu.Svakoga ispostujem i od nikoga ne kradem ideje,sta to pricas confused

I da sam nesto pogresno uradio,barem procitaj taj GIGANTSKI post,i razmisli o tome,radi sebe.Ne radi mene.Ja tako razmisljam,a najvise od svega bih volio da mi neko kaze sta je to pogresno,a ne to rekla kazala.Nego neka ispravi nesto u mojoj teoriji,ali da je potkrepljeno cinjenicama........I mene nijedan drugi forumas nije ispravljao nego smo se svi zajedno NADOPUNJAVALI,ja bih ispravio njihovu gresku,oni moju i idemo dalje,do KONACNE ISTINE u vezi neke teme.....

Mislim da se tako treba raspravljati o necemu,ja kazem nesto ti nesto i dogovorimo se....A ne ja kazem nesto ti nesto i ne mjenjamo tu ideju do kraaja....Pozdrav :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimesri stu 03, 2010 5:24 pm

Nije to moj izbor niti ikakve veze sa mnom ima. Ne pada mi na pamet da ti seciram postove i citiram gdje si pisao jedno, pa kasnije drugo. Procitaj malo sto pises. No, i eto te opet s tim mozgom. Mislim stvarno procitaj sto pises. Ti mozda (a sad vec mislim da je to veliko mozda) mislis jedno ali kad napises ispadne ti nesto posve drugo. Evo vidi
Citat :
To veliki mozak radi,on pamti i razmislja.On zna da razmisli i vidi sta je dobro a sta lose.

Ali on nema mogucnost da se veze za nesto emocijama,da uz traumatican dogadjaj stavi etiketu nelagode,straha,zgrcenosti,blokade kao sto nema mogucnosti da prilikom vodjenja ljubavi da se uz to veze ljepim osjecajem,ispunjenjem,srecom itd
...iz toga ispada posve nesto drugo. Kasnije krenes uplitati emocije u citavu pricu ali sve je to besmisleno jer kada napises post od deset kilometara i onda u njega udrobis sve zivo - gubi se smisao.

Generalno se forumasi ovdje dosta dobro nadopunjavaju. Ali cini se da si upravo ti taj kojem smeta ako netko nesto kaze sto ti nisi rekao ili sto ti ne smatras tocnim tj. ti se volis drzati svog stava i ne odmicat previse od istog. Sa mnom to slucaj nije sto se jasno vidi po veeelikoj masi mojih tema u kojima se upravo - pitam! Dakle, ne projeciraj svoje osobine na druge i citaj ti tudje postove jer ja sam tvoj procitala i zato ti i kazem da je nejastan i nabacan (kako bih to znala da nisam procitala).
Mozda grijesim kod ovog da ne volis mijenjati stavove ali zbilja se tako doima. Evo, da ti kazem glavni pokazatelj toga. Recimo ako uzmemo moje postove i tvoje. Moji postovi su uglavnom koncipirani po principu ""to je moje misljenje", "predpostavljam da", "vjerujem da" i td. dok su tvoji "to je tako", "to sam ja rekao" i td. Kuzis razliku?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimesri stu 03, 2010 6:41 pm

Alpha je napisao/la:
Nije to moj izbor niti ikakve veze sa mnom ima. Ne pada mi na pamet da ti seciram postove i citiram gdje si pisao jedno, pa kasnije drugo. Procitaj malo sto pises. No, i eto te opet s tim mozgom. Mislim stvarno procitaj sto pises. Ti mozda (a sad vec mislim da je to veliko mozda) mislis jedno ali kad napises ispadne ti nesto posve drugo. Evo vidi
Citat :
To veliki mozak radi,on pamti i razmislja.On zna da razmisli i vidi sta je dobro a sta lose.

Ali on nema mogucnost da se veze za nesto emocijama,da uz traumatican dogadjaj stavi etiketu nelagode,straha,zgrcenosti,blokade kao sto nema mogucnosti da prilikom vodjenja ljubavi da se uz to veze ljepim osjecajem,ispunjenjem,srecom itd
...iz toga ispada posve nesto drugo. Kasnije krenes uplitati emocije u citavu pricu ali sve je to besmisleno jer kada napises post od deset kilometara i onda u njega udrobis sve zivo - gubi se smisao.


Ja te ne shvatam,svega mi.Jel se ti sprdas sa mnom? :P

Ja cjelo vrjeme govorim o VELIKOM MOZGU ili telencephalonu koji cini oko 77 posto mase mozga covjeka,a naucnici ga djele na reznjeve ili lobuse,pa imas prednji(ceoni),temporalni,potiljacni,okcipetijalni itd.On je zasluzan sa svu dugotrajnu memoriju,kratkotrajnu,jezik,razmisljanje a ne za stvaranje emocija.

Ostalih 23 posto mozga obuhvata mali mozak,produzenu mozdinu,mozdano stablo,zadnji,medju,srednji mozak itd....U ovim se djelovima nalazi hipotalamus,talamus,te jedra retikularne formacije i amigdale,koji su u ogromnom broju eksperimenata pokazani kao presudni cinioci ako ne i kreatori emocija.Oni kontrolisu sve zivotno vazne funkcije,otkucaje srca,pritisak,rad organa,metabolizam tjela i celija,rad crjeva,krvi,lucenje hormona,neurotransmitera,zelju ili ne zelju za hranom,snom,picem ili seksom.Oni direktno uticu na agresivno ili mpitomo ponasanje.Amigdala stvara simptome koji uvjek prate strah---povecan rad srca,rast pritiska,grcenje tjela i sok,porast adrenalina itd bez da ti SVOJIM MISLIMA to uradis,tj uz POMOC VELIKOG MOZGA.....

Tako da ja nisam rekao da emocije nemaju veze sa mozgom,nego ti nisi to shvatila,a ne znam stvarno zasto,jer jasno sve pisem.Mislim ne znam, mora da sam ja lud odje. :P

Ako sam kriv za nesto,izvinjavam se.Ali mi APSOLUTNO nije bitno jesam li kriv ili nisam,ni jesi li ti kriva ili nisi,vec zelim da saznam nesto vise od svakoga,i da od njega uzmem ono sto je zaista kvalitetno i relevantno.A sto se tice tih banalnosti i formalnosti,pa nismo djeca,i ne upiremo prstom u sitnice,koje se svakome mogu desiti,ali ja opet mislim da ih nisam napravio.A i da jesam,shvati siri smisao,nemoj me ispravljati nego mit reci KOJE CINJENICE NISU TACNE po tvom misljenju...Bitan je zadnji cilj,a to je SAZNANJE a ne to kako se doslo do njega.Normalno da ce bit gresaka,ali ne razumjem tvoj nacin da odma iskuliras temu i moje razmisljanje na osnovu nekih banalnosti,koje opet ne znam dje su to..Batali to,nego mi daj neke konkretne cinjenice,i ako sam ja pogresio nesto,bicu ti zahvalan do groba jer si me prosvjetlila........A ovako samo osjecam negativnu energiu....

Ako je tebi stvarno stalo do toga da ja moram naglasavati da "ja ovako mislim" to mi je djetinjasto.... :P
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimesri stu 03, 2010 6:50 pm

i stvarno samo uzivao u raspravi sa Blizzardom,Chakoteyom i Athenom,sto se vidi po smajlijima sto smo uputili jedno drugim.....Pa bih volio da se vrate na ovu temu :P
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimesri stu 03, 2010 7:18 pm

Ja mislim da je tema malo otišla u krivom smjeru. Nije loše znati kako mozak radi, gdje se stvaraju emocije, da li je ego dobar ili nije. U duhovnom razvoju svaka informacija je dobro došla ako mi može pomoći u razrješenju neke situacije u kojoj se nalazim i koja me muči. Znači ako pomoću nje/njih mogu steći uvid u istinu i osloboditi se iluzije kojoj sam do tada robovao onda je stvar u redu. Inače, što mi vrijedi svo naučeno znanje ako ga ne mogu konkretno primijenti da upoznam svoju pravu prirodu, pronađem sebe i shvatim koju ulogu ja imam u tom igrokazu zvanom život.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitimesri stu 03, 2010 7:28 pm

Nijedna tema nije u krivom smjeru ako postoje ljudi koji hoce da raspravljaju o njoj :P


"Inače, što mi vrijedi svo naučeno znanje ako ga ne mogu konkretno primijenti da upoznam svoju pravu prirodu, pronađem sebe i shvatim koju ulogu ja imam u tom igrokazu zvanom život." Ono duhovno u sebi nemozes ni iskusiti uz pomoc znanja,iako ti znanje moze pomoci da to shvatis,i znanje je uvjek dobro.Dok je neznanje mrak u tunelu.Ali je jos gore ako ni ne zelis da napustis taj mracni tunel :P
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?
[Vrh] 
Stranica 5 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Kauzalna razina-ravan-nivo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: