Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?

Go down 
+22
LJUBAV
Bozon
MoW
2pac
KidagakashNedakh
Hladni
Kahali
Alpha
usamljeni vuk
Madonna
Galileo Galilei
Blizzard
narrogh
Archangel
Sin_Nanna
Athena
Fantom
biga
InaNNaa
Chakotay
Korplikan
SkywardSword
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 12:51 am

Mislim da je vrijeme da se naglasi i pozitivna strana mržnje. Pod time ne mislim isključivo na mržnju kao osjećaj, već i na suparništvo i natjecanje. Imati "dobrog neprijatelja" znači imati stalni podsjetnik da se nikad ne treba ulijeniti i popustiti u vlastitom usavršavanju, već naprotiv stalno težiti tome da se nadvlada druga strana i tako vršiti međusobno jačanje. U tom smislu hrišćani nisu bili potpuno ludi kad su govorili da treba voljeti svoje neprijatelje - jer neprijatelj ti svojim neprijateljstvom može koristiti čak mnogo više nego najbolji prijatelj.... Pod uslovom, naravno, da te ne uništi... ;)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 1:20 am

možeš li mi nešto objasniti? ne razumijem u istoj rečenici: pozitivnu stranu mržnje - suparništvo i natjecanje. sve sam pročitala do kraja, tri puta, tvoj post, ali i dalje ne mogu povezati da su suparništvo i natjecanje neki ajmo reć aspekti mržnje koji guraju naprijed i svrstavaju se pod pozitivnosti.. možda imam neki hendikep, jer me smeta ova riječ strašno, ali stvarno ne razumijem...
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 1:51 am

Evo ovako po bosanski da ti objasnim sta je Arch kazao kako suparnistvo i natjecanje mogu biti pozitivna.

Recimo da se mene pitalo ja nikada nebih uzeo tj. dao toliko para za auto koje sada trenutno posjedujem da moja zena nije bila ljubomorna i zavidna na prvu komsinicu koja je kupila dobro
auto i u njemu se sepurila pa je tako moja ljepsa polovina inzistirala da nase mora biti bar za bocu bolje,ljepse i jace... zubo

E sad u pitanju drzava je to sport,standard,auto ceste,jaka valuta itd...
Dalje,nikada covjek nebi stigao na Mjesec da nije bilo trke u naoruzanju izmedju SAD i Rusije....ma ima tih pozitivnih primjera suparnistva i mrznje koliko hoces... ides
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 1:52 am

Alpha je napisao/la:
Da recimo jedan dan svi Hrvati budu zbrisani sa lica zemlje jel mislite da Srbi ne bi nasli nekog drugog za mrznju? Isto vrijedi i obrnuto? Ljudi su prokleti. U tome je problem. Nacionalnost nema neke velike veze s time.
Čuj, mrzim i ne biram. Ali ne po ključu nacionalnosti. To je primitivno.
Mrzim po puno modernijim ključevima. Npr. koji komp imaš pa ću ti reći da li te mrzim zubo
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 1:53 am

@Fantom razumijela sam taj dio, ali ne razumijem konkretno blisku povezanost između riječi: mržnja - suparništvo - natjecanje...
no dobro, to sam samo ja tuzni

@Galileo, da ali ovdje je u naslovu mržnja među anrodina, pa sam zato čangrizava na svaki objavljeni post ovdje
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 8:15 am

Citat :
Kahali, čini mi se da malo prepozitivno gledaš na te stvari. Zanemaruješ politiku koja je, bar po meni, jedna od najvažnijih stvari na svijetu
Ovu konstataciju ne razumijem uopće tj. ne znam odakle dolaziš do takvog zaključka. Što ja to gledam "prepozitivno" jako me zanima ?
Odmah nakon toga nastavljaš sa drugom rečenicom koja nije uopće vezana za prvu, a niti za moju "pretjeranu pozitivu" govoreći mi kako "Zanemarujem politiku" a u svom postu sam se većinom i bavio politikom tj. mehanizmima velikih Instanci i kako su oni najutjecajniji aspekt manipulativne i izrežirane svakodnevice malog čovjeka... u barem u 5 svojih postova naglasio sam važnost politike što s pozitivne što s negativne strane na jedan ili na drugi način, odmah nakon toga krećeš dalje sa revolucinarnim i konačnim zaključcima na temi sa kojom se filozofi svih civilizacija bave stoljećima ali se čini da tvoje nepogrešivo oko i instinkt ne griješe pa kažeš :
Citat :
Rat je grozna stvar, i izaziva mržnju ali da nije bilo ratova mi bi i danas živjeli u kamenom dobu
Da nije bilo ratova pitaj dragog Lucifera šta bi se desilo i što bi ljudi danas radili, sa čim bi se bavili i kako bi izgledala karta svijeta. Možda bi prešli u ono što Michio kaku zove civilization type 1, a možda bi čovječanstvo bilo toliko Budno da bi se prokreirali najispravnije i najmoralnije moguće i pravilno održavali globalni natalitet/mortalitet u balansu, možda bi otkrili potpuno ekološki čiste i samoodržive ciklične energetske sustave koristeći gravitaciju kao jedini izvor potrebne energije za sve naše strojeve, ali sigurno nebi bili u "kamenom dobu".
Da krenem objašnjavati zašto nebi stigao ali kreni ti od Aristotela na ovamo i kad stigneš negdje do Spinoze onda mi se javi pa mi daj odgovor na pitanje kako to da bi bili u kamenom dobu kada smo davno zaključili da i kultura i civilizacija i tehnologija napreduje upravo iz dosade i viška vremena (sada ti se može činiti retorički slabo ali kada se malo uputiš u spomenutu literaturu znat ćeš zašto to iznosim, ovdje zaista ne mogu i ne želim pisati filozofske traktate).
No bilo kako bilo tebi idu te duboke i konačne Istine pa onda krećeš dalje:
Citat :
A za svoj narod se uvijek treba ići boriti bez obzira tko bio sa druge strane. Ono što iritira u svemu tome što su počeci ratova dogovoreni od strane moćnijih. Ali je glupo nazivati dobrovoljca hipnotiziranim pijunom. Zar misliš da bi bez dobrovoljaca se izbjegao rat? Bez njih, organizirana vojska bi i dalje djelovala.
Za svoj narod u boj bez obzira kažeš ? znači i ako je na drugoj strani tvoj otac ili majka, sin ili kćer ? čak i ako si krenuo putem monaha i ne nosiš oružje ?, čak i ako je torat koji se vodi zato jer je netko izvana lagao i jednu i drugu stranu ? NE, "uvijek" se sigurno ne treba ići boriti, a pogotovo ne kada je sve što sam spomenuo prisutno u tom ratu zato jer u tom slučaju to nije rat protiv neprijatelja nego protiv sina ili majke. Da nije bilo podlih utjecaja koje sam pokrio u prvom postu nebi bilo ovog rata i bili bi jedna država.
Zašto je glupo nazivati dobrovoljca "hipnotiziranim pijunom", nije glupo nego je istinito i ja sam bio jedan od njih, objasni mi odakle izvlačiš sve te stvari bez ikakvog objašnjenja i bez ikakve podloge. Ja sam bio tamo i vidio stvari,vjeruj mi svi smo bili hipnotizirani pa čak i oni koji nisu sudjelovali.. imao sam poznanika koje je svakog dana odlazio udariti šamar ili dva nekom pritvoreniku i ne bih ulazio u detalje, ali taj poznanik nikada to sebi nije oprostio i nije znao šta radi, bio je hipnotiziran adrenalinom, mržnjom, propagandom ...
i onda kažeš da bi vojska i dalje djelovala. Vojska je bila sastavljena od policije, civilne zaštite, dobrovoljaca itd. svaka "organizirana" vojska je vojska dobrovoljaca bila ona plaćena ili ne ti ljudi su dobrovoljno tamo. Ne može te nitko prisiliti da ideš pucati u nekoga ako ne želiš, mogu te mobilizirati i ti ne dođeš i recimo da ne dođe nitko, ne možeš zatvoriti pola hrvatskih žitelja u zatvor jer nema onih koji bi ih zatvorili .. razumiješ ? ja sam govorio o hipotetskoj (danas neizvedivoj ili taško izvedivoj) situaciji u kojoj cijeli drušveni aparat odbije doći na "Posao" i nema ubijanja... nema veze što je to hipotetsko razmišljanje, točno je da ako nema dobrovoljaca nema rata (gdje je dobrovoljac svaki vojnik bez obzira kako je u startu to postao)

Citat :
Drugo, ne znam odakle si ali pod pretpostavkom da si iz Hrvatske, baš me zanima kako bi ti se živjelo da je Hrvatska opet reliquiae reliquiarum sa granicom Virovitica-Karlovac-Karlobag.
Na ovo se možda može odgovoriti kako do toga ne bi došlo nikako i da je sam ishod rata već na početku dogovoren. Možda je, ali to je samo teorija. Što ako nije?

Reliquiae reliquiarum trajao je čini mi se oko dve godine samo, ali u startu mi nije jasno kako je to vezano za ovu temu i moj post koji govori o potpuno drugačijim stvarima.

Citat :
Reci mi, kako bi se ti ponio da nas sada napadne netko. Npr. Mađari ili neki drugi susjed (ne slovenci, ta 3 slovenca nam i onako ništa ne mogu zubo )? Jel bi se zauzimao za obranu zemlje ili bi govorio kako su oni koji brane zemlju samo hipnotizirani pijuni faca s vrha? Da je herojstvo ako pobjegnu sa bojišta. Ne, to nije herojstvo. Herojstvo je izbjeći sukob ali ako do njega već dođe onda treba poduzeti sve da što bezbolnije izađeš iz njega a čista predaja teritorija nikako nije bezbolna.

Prošlo je vrijeme u Europi u kojem 'jedna Zemlja napadne drugu' stari.. to se danas dešava samo kada se pedantno Režira i u tim situacijama se nahuška jedna protiv druge, učine se odredjeni manevri da se narod i jedne i druge (ako treba i neke treće) države počne nabrijavati na druge jer su oni ovakvi ili onakvi ili jer su našoj domovini učinili ovo ili ono. Nitko od tih mogućih država i nije upravljan (odavno) od strane gradjana te države ili od predstavnika naroda, nikada narod sam ne kreće u napad.... zato i reći "da Mađarska napadne" je smiješno.. ne napada Mađarska, napadaju vođe (koji nisu Mađari) sa poznatim i uhodanim mehanizmom
Ali kako sam veliki pristalica hipotetskih scenarija (iako volim malo objektivnije i ostvarivije hipoteze) reći ću ti ovako: vjerovao ti ili ne postoje ljudi koji su otišli preko granica države, nacije, vjere i sl. i iako takvih ljudi nema mnogo, prisutni su u svakom mentalitetu. Kada neki od tih ljudi dožive još neka druga čudna iskustva o kojima ne bih sada jer nije tema takva, tada oni jednostavno ne mogu preći preko toga da nekome oduzmu život pa makar im netko zapali kuću, ubije nekog bliskog i slično. Obično ih neki čudan Kozmički sinhronicitet nagradi i sa nemalom masom Razumijevanja i Uvida pa takve ružne situacije unaprijed vješto izbjegnu. BIlo koji čovjek koji je doživio barem 10 minuta prave duboke empatske povezanosti sa bilo čim/kim davno se pomirio oko dileme dali ići pucati na ljude ili snositi konzekvence zakonskih regulativa.
Ovdje napominjem da ne ubacuješ ono što nisam rekao. Dakle pod oblikom dezerterstva o kojem samja pričao nije bilo govora o "bježanju sa bojišta" nego o kompletnom izbjegavanju involviranja u bilo koju vojno-ratnu funkciju, ne možeš pobjeći sa bojišta ako na njega nisi ni došao.

Citat :
Kontradiktoran si malo jer si mi jednom rekao kako se slažeš da je komunizam možda najbolji način vladavine. Tako si potvrdio da mora postojati vlast. A sad govoriš kako je nacionalnost imaginarna jer se ne može potvrditi u krvnoj analizi. Istina, ne može se ali postojanje države je stvar stara koliko i civilizacija i ona neće nestati
.

i gdje sam to kontradiktoran ? kakve veze ima to što sam svjestan da je Komunizam, koji je nažalost neostvariv u današnjim okolnostima (ukoliko se nebi zlouporabio) jedan od najidealnijih rješenja vladavine i time priznao da je potrebno neko društveno uredjenje ? kakve to veze ima nacijom u smislu identifikacije o kojoj pričam ?
Niti sam rekao da ne postoje nacije niti sam rekao da ih se treba ukinuti, ja rekoh kako je nacionalizam bolest koja zahvaća isprane ljude i mlade države i koji služi kao dobar početak za latentni sukob. Komunizam ne ograničava naciju i nacionalnost, komunizam kao takav može biti proveden u nekoj državi u kojoj živi 8 vjera i 12 nacionalnosti ukoliko su gradjani te države.
Ti ne shvaćaš moj koncept mog postojanja i mojih načela koja ne očekujemda drugi prihvate kao odlična i ne očekujem da ih shvatiš niti te uvjeravam u to kao da je najbolje ali probaj na trenutak razmišljati jako liberalno, recimo da si jaki liberalni političar na političkoj sceni u Americi i da imaš nekoliko takvih popularnih individua koji se nazivaju Misticima i recimo pozanti su ljudima, ti Mistici tvrde da oni nisu svoje ime i prezime, da nisu vjera, da nisu pripadni naciji i da se ne smatraju ničim od toga već recimo Zemljanima (btw tako sam se i izjasnio na zadnjem popisu). Dali bi ti inzistirao da i oni budu podložni zakonima mobilizacije ili bi bio popularniji liberal da im daš mogućnosti izbora hoće li ili ne.

Citat :
Mi i srbi jednom davno možda jesmo bili braća ali sada smo mi katolici, oni pravoslavci. Mi pišemo latinicom oni ćirilicom. Mi pričamo ijekavicom, oni ekavicom. Mentalitet nam je vidljivo drugačiji kao i interesi. Jesu to sitne razlike ali to su stvari koje stekneš odgojom a to ne možeš nikako zanemariti, uvijek ostane negdje u podsvjesti, kao i to da si i hrvat i što se dešavalo između srbije i hrvatske. Kao što je Sky rekla, svatko bar malo mrzi srbina/hrvata. Pri tom si se ti pravio kao da ne shvaćaš što stvarno govori iako vjerujem da znaš kako se to ne odnosi na krvnu mržnju nego da ćeš između svoje verzije događaja i tuđe verzije, povjerovati u svoju, na primjer vjerovati svojim medijima što govore o srbima i čuditi se kakve gluposti govore srpski mediji a ne obrnuto. Čak i ako sam sebi govoriš da je to glupost i da je istina negdje između, nešto u tebi se i dalje primiće određenom stajalištu.

SVe razlike koje si napisao su minorne, ali da su i ogromne i danonoćne ja ih uopće ne smatram negativnim, čak štoviše raznolikost u kulturama, u umjetnosti, u jezicima obogaćuju kulture koje na bilo koji način koreliraju, bilo da trguju, bilo da graniče i slično, ne vidim što je u tome tvoj point ?
na kraju tih razlika govoriš o tome što se desilo izmedju Hrvatske i Srbije i o tome se ovdje radi, to je bitno.
Desilo se izmedju onih kojih se desilo i u okolnostima u kojim se desilo, ali izmedju tebe i Srbije se nije desilo ništa, možda se desilo izmedju tebe i nekog pojedinca u školi čiji su roditelji porijeklom iz Srbije, možda nešto lijepo, možda ružno, možda si ševnuo neku zgodnu Novosađanku, a možda si pojeo "plazma kekse" proizvedene negdje u Šumadiji, ali to je irelevantno i to nije odnos izmedju pojedinca i države (iako bi oni htjeli da svaki pojedinac smatra sebe dijelom neke države a ne dijelom... recimo Kozmosa. Oni koji su dio Kozmosa ne idu postati ni policajci ni vojnici niti im dobro SLUŽE pa im ne trebaju, državnim aparatima nisu zanimljivi Osviješteni ljudi jer razmišljaju, njima su potrebne "we are Borg" radilice) ...
oni koji su zaista nešto loše radili jedni drugima bili su isprani mali ljudi sa obje strane koji su iz potpune identifikacije i histerične inercije takve izmanipulirane mase mislili da rade nešto dobro ili da nešto brane (jedni Jugu, drugi hrvatsku), oni koji shvatiše moronizaciju cijele priče pobjegoše iz tog sranja i ja i dalje stojim pored toga da je to veće herojstvo nego prepustiti se inerciji koja podrazumjeva Ubijanje . dali me shvaćaš ?
Popričaj malo sa nekim od svojih profesora za koje misliš da su objektivni i za koje misliš da nisu pristrani pa ga pitaj kako bi se završio naš da je bila drugačija situacija. Ja vjerujem da bi u bilo kakvoj situaciji i bilo kakvim uvjetima uvijek završio isto, a to je zato jer oni koji režiraju ratove ne žele da im predstava izgleda onako kako to glumci žele već kako pisac i redatelj kažu, a ako i kada glumci počnu improvizirati više nego im je dopušteno vrlo brzo stižu novi "bolji" i poslušniji glumci (zadnji su Tadić i Josipović) u mirna vremena mirni glumci...
Hitler im je bio jako neposlušan Glumac i nije se dao sa dasaka dugo vremena.. izmaknuo im čovjek kontroli, ali ne zadugo.
Postoje šokantni rezultati sa raznih psiho testova u kojima su slučajno izabrani pojedinci dovedeni u lažnu situaciju - experiment u kojim im je rečeno postepeno prvo da muče a kasnije i da oduzmu život drugoj slučajno odabranoj osobi polaganim dodavanjem struje preko aparata a koju ta osoba vidi u odvojenoj sobi i jer su bili ohrabrivani lažnim doktorima da to učine, učinili su i to u 92% slučaja !! ... ljude je nevjerovatno lako uvjeriti da urade bilo što kada je nad njima netko sa pozicije moći, živimo u sistemima lažne slobode, bojimo se vlasti umjesto da nam ona služi i pomaže. Ja te uvjerevam da ti isti ljudi nebi sami došli na ideju da odemo nekog mučiti ili ubijati, napadati ili odvajati, za to je potrebna organizacija, uvjerenje da si u opasnosti, potrebne su decenije uvjeravanja u "bratstvo i jedinstvo" da bi iz toga potaknuo ovako krvav rat kao ovaj zadnji i potrebne su decenije poslije da bi djeci objasnio da biti Ustaša ili Četnik nije ništa za hvaliti se.
I zato kada kažeš takvu stvar ti automatski nastavljaš podgrijavati taj bljutavi, mlaki i već pomalo ustajali i smrdljivi gulaš od trakavica koji se zove "mi i oni" jer nit' si ti "mi" u kontextu rata (jer si 92-go godište) niti je neki prosječni teenajdžer u Srbiji "Oni".
Probaj shvatiti zašto je do danas suicid izvršilo preko 2000 branitelja ? vjeruj mi da je meni osobno više žao tih ljudi i njihovih familija nego bilo kome tko priča o velikim ratnim herojstvima i busa se u svoje hrvatstvo. Ja sam pokušao pomoći nekoliko ljudi u vrlo lošim psihičkim stanjima da prihvate tko su, što su i što su radili, a vjeruj mi nijedan od njih nije bio ogorčen i u maničnoj depresiji zato jer ne dobija penziju ili zbog sporosti administrativnog sustava


Citat :
Rekao si kako je glupo koristiti riječ mržnja i kako ima mnogo hrvata i srba koji se vole. Ima ih a ima i onih koji se mrze. Mi ovdje pričamo o ovima koji se mrze, zašto je tako. I ti to znaš samo što se hvataš za svaku slamčicu kako bi srušio Sky-jinu tvrdnju. Ajde, recimo da se i ne radi samo o tome nego da pričamo u globalu. Što misliš kojih je više? Ja mislim da je najviše ravnodušnih. Ali i ti ravnodušni znaju prevagnut u negativno. Čisto za primjer, kada je Tadić rekao kako nije dobro što mi branimo naše generale, moj stric (od kojeg nikada nisam čuo ništa negativno protiv srba) je rekao "jebem ti mater srpsku". A kada se desi nešto pozitivno, prešuti. Zatim, čini mi se da si predugo odrastao i ne znaš mržnju koju ovi balavi klinci osjećaju. Ja sam nedavno se maknuo iz škole i ne možeš zamislit koliko sam se u školi naslušao Jasenovca i stare gradiške, paljenju 2-3 srpska štaba. Čak i sada na faxu među studentima povijesti ima masa ljudi nacionalistički, fašistički i protusrpsko nastrojenih. Dok onih koji se otvoreno vole sa srbima, ne nalazim baš puno. Pri tom mislim sa srbima koji tamo i žive, ne ovim našim lokalnima jer su se oni stopili i nitko ih ni ne gleda kao srbe.

Opet mi ubacuješ u usta stvari koje nisam rekao. U svom postu nigdje nisam rekao da je "glupo koristiti riječ mržnja" i ne znam zašto bi takvo nešto rekao, riječ k'o riječ, prilično jasna i ne toliko apstraktna kao Ljubav ili kao Bog. Takodjer sam potpuno svjestan velikog broja ljudi koji doista mrze susjede i teenajdžera koji u tim godinama dok im bujaju hormoni i dok usijane glave vape za novim identifikacijama i prilikama lijepe po sebi etikete pripadnosti čim stignu. Svi moji prijatelji radili su isto i ja sam to radio, ali ne radim više jer znam više.
Popričaj sa tim istim "nazi" vršnjacima za 10 godina mogao bi se iznenaditi ili jednostavno odi ovih dana kad malo popusti minus u staru kontinu filozofskog pa porpičaj sa zadnjom godinom bilo kojeg smjera pa ćeš vidjeti kako nije baš da nema ljudi koji se 'otvoreno vole sa Srbima', suradjuju sa njima na raznim projektima, tulumare čak zajedno....
Suradjivao sam sa 2 kazališta u Srbiji nekoliko puta u zadnjih 10 godina i nisam imao nijednu neugodnu situaciju, nisam doživio nijedan krivi pogled, nije me nitko uvrijedio i doživio sam neke od najgostoljubivijih dočeka i tretmana gosta u mom životu, a ja nisam čovjek koji ide na posao pa kući i smucao sam se po raznim čudnim rupama u razna doba po noći.
Jednom prilikom sam se malo uplašio nakon što sam ostavio otvoren prozor na autu na periferiji BG-a, kada sam se vratio na njega je bio naslonjen pomalo čudan lik, prišao sam na opreznu razdaljinu da bi shvatio na kraju kako čovjek naplaćuje parking ali nije htio otići da mi netko nebi nešto pokupio iz njega govoreći mi "slušaj ti Hrvat, možda vi tamo možete ovako da ostavljate otvorena kola gde hoćete ali ovde ti čak i sedala bre nestanu iz auta dok si reko keks, zaključaj drugi put.."
I stari moj ne pravim se ja ništa da bih se "vukao za svaku slamčicu", znam o čemu ona priča i znam o čemu ti sada pričaš i NE ja ne "prevagnem" zato jer živim u hrvatskoj pa ipak malko više vjerujem našim medijima. Identična stvar mi je i potpuno svejedno što pričaju i na koji način imaju namjeru manipulirati narod, ja izvlačim zaključke za sebe temeljene na potezima ljudi i organizacija koji zaista stoje iza jednih i drugih i koji vuku SVE konce...
Čini mi se da su neki od piuna koji su kao vodili jednu, drugu i treću stranu u ovom ratu čak i htjeli progovoriti javno o nekim od tih glavnih instanci, ali mislim da su svi koji su to eventualno htjeli ili pokušali smaknuti, ušutkani ili na neki način izolirani

Citat :
Da zaključim, mržnju među nacijama smatram normalnom. Ne odobravam ju jer osim u ratu, ne koristi nikome. naša je nesreća što se ne volimo baš sa srbima jer smatram da kada bi smo se izmirili, lako bi smo prebrodili ove razlike i da bi smo trebali biti jedna država jer smo tada moćni, naravno pod pravim vođom.

i na kraju opet i ispočetka ti po istom "naša je nesreća što se baš ne volimo sa Srbima" .. NIJE istina da ih ne volimo, evo samo tu na ovom topicu nas nekoliko, a što se tiče tebe, pa tko te tjera da ih ne voliš ?!!?!! razmisli i odluči sam, ali nedaj da ti netko puni glavu o bilo čemu, probaj sam izvući zaključak, ne moraš nikog ni voljeti, ali mrziti je prilično velika stvar da osjećaš prema nekome koga nisi nikada vidio, tko ti ništa nije ni direktno ni indirektno ni dobro ni loše napravio i tko je rođen za vrijeme ili poslije rata, a ako je nekom od tvojih "Fašo-Nazi" prijatelja do krvnih osveta, novih krvoprolića i vendeta u ime očeva, onda imaš posla sa vrlo ograničenim i plitkim ljudima koji kreću putam zatupljene autodestrukcije i toplo ti preporučam da promijeniš društvo.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 9:14 am

InaNNaa je napisao/la:
@Galileo, da ali ovdje je u naslovu mržnja među anrodina, pa sam zato čangrizava na svaki objavljeni post ovdje
Zato bi bilo najbolje ovu temu ravno u smeće baja
Svaki post mi digne živce, ali baš svaki.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 1:46 pm

super, nisam jedina miga
nije mi ovo dobro za tlak shock
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 2:40 pm

Zasto bi isla u smece? :x
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 3:06 pm

SkywardSword je napisao/la:
Zasto bi isla u smece? :x
Kakva tema, takav i podforum kava
Ali ne brini, otvaraš puno tema, ne moraju sve biti uspješne zubo
Nemaš pojma koliko su mi tema bacili u smeće
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 3:13 pm

Ne, ne družim se ja intenzivno sa srbomrscima, samo sam reko da sam ih u školi vidio poveći broj. isto tako nisam rekao da ja ne volim srbe nego da kada bi smo se spojili opet u istu državu sa srbijom, bilo bi velikoh sranja jer je previše onih koji se nevole. i to sam rekao u svom postu. pri tom ne govorim kako se pola ili više stanovništva ne voli, dapaće, ni pola. možda 10-20% UKUPNOG stanovništva ali i to je dovoljno da se naprave sranja. mržnja između država nije kada se svi stanovnici ne vole međusobno nego kad ih je dovoljno da se dese veći sukobi. toliko od mene za sad, nemam vremena. sutra mi ispit iz descartesa, spinoze i leibniza

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 3:19 pm

Ja imam drugacije misljenje, mislim da se cak VECINA (70-80%) ne podnosi.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 5:36 pm

SkywardSword je napisao/la:
Ja imam drugacije misljenje, mislim da se cak VECINA (70-80%) ne podnosi.
Flamer
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 5:45 pm

evil
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 5:52 pm

SkywardSword je napisao/la:
Ja imam drugacije misljenje, mislim da se cak VECINA (70-80%) ne podnosi.

Kad ja kao Srbin ne podnosim tebe kao "Srpkinju" nije ni cudo da imas takvo misljenje o drugima... neides
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 6:03 pm

Ne...ali vecina ljudi koje poznajem ne vole Hrvate i psuju ih.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 6:15 pm

Ako nekog ne voliš zbog nacionalnosti, onda si ništa drugo nego plitka budala, o komu god da se radi. U rangu onih koji mrze i mlate emače zato jer su emači.
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 6:16 pm

good
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 6:21 pm

Blizzard je napisao/la:
Ako nekog ne voliš zbog nacionalnosti, onda si ništa drugo nego plitka budala, o komu god da se radi. U rangu onih koji mrze i mlate emače zato jer su emači.

Dobro, emači vole bol tako da njima to paše, svi na dobitku lol!
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 6:23 pm

Ja znam jednog takvog...crazyyy....
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 7:34 pm

Fantom je napisao/la:
SkywardSword je napisao/la:
Ja imam drugacije misljenje, mislim da se cak VECINA (70-80%) ne podnosi.

Kad ja kao Srbin ne podnosim tebe kao "Srpkinju" nije ni cudo da imas takvo misljenje o drugima... neides
Čudi me da i dalje ne razumije.

Očito pali vatru, i vidim da nije razumjela moj post pa evo na Engleskom (nažalost nema na našim jezicima) pa nek čita Flaming
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 7:38 pm

Sta sam ti, Galileo, molim te, uvredljivo rekla, pa me mozes nazvati Flamer-om?
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 7:42 pm

SkywardSword je napisao/la:
Sta sam ti, Galileo, molim te, uvredljivo rekla, pa me mozes nazvati Flamer-om?
Tvoja komunikacija u cijelosti je uvredljiva. Svako malo ti "slučajno" ispadne pokoja sočna psovka, a uvrede na nacionalnoj osnovi (uglavnom vrijeđaš Srbe BTW svojim primitivizmom) si iskazala u par navrata.
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimepon vel 06, 2012 7:46 pm

Nikoga nisam vredjala zbog njegove nacionalnosti, samo sam rekla svoje misljenje (nista uvredljivo) http://www.collegehumor.com/video/3980096/we-didnt-start-the-flame-war

Jesam, psovala sam, sto nema veze sa ovim topicom.

Da se vratimo na temu. sta je vase misljenje o neljubavi izmedju NEKIH Hrvata i Srba?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitimeuto vel 07, 2012 3:12 pm

@Gali...ako je po tome koji komp imam onda me ne mrzis garant. Svi su mi kompovi vec polako seniori... ofca

@Sky...mislim da je Korplikan u pravu samo sto je i 10-20% primitivnih budala glasnije od ostatka koji sjede u tisini.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?
[Vrh] 
Stranica 3 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Kako bi izgledao novi rat Srbije i Hrvatske?
» zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????
» Sve veci jaz i polarizacija izmedju muskaraca i zena!?
» Iran protiv Pakistana, da li je moguc rat izmedju njih?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: