Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 evolucija je smijesna! sama sebe pobija!

Go down 
+25
Archangel
Legionar
Korplikan
primitive101
wanderer
MoW
flory
Flamezar
Gea
Armin od Irima
Skulptura
matko22
Wall-e
Galileo Galilei
Tutankhamon
Saroman
snark
sanja
Svjetloisjena
Alpha
gloria_g
Blizzard
Aleksandar Veliki
silver
janko.kunstek@gmail.com
29 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 18, 2008 3:24 pm

silver je napisao/la:
ja mislim da bi ovu temu trebalo bacit u smeće, jer ako hoćemo raspravljat o evoluciji, onda treba bit 1) tema u znanosti i 2) tema koja nema 2 rečenice i par linkova u prvom postu, te izraženo mišljenje pojedinca u naslovu.

Ne slazem se da bi se tema trebala baciti u smece jer smatram da se o evoluciji moze razgovarati i na duhovnom i na znanstevnom nivou, a isto tako i na necem izmedju to dvoje...
Tema koja se ovdje nalazi, po meni, sadrzi ovu trecu varijantu - kombinacija duhovnog i znanstvenog.

Istina da je uvodni post nikakav ali zato su kasniji postovi dobri i valjano opisuju, objasnjavaju i daju osvrt na uvodni post.

Ponekad tema moze imati izvrstan uvodni post pa da se ne razvije i obratno...sve ovisi o nama :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimesub kol 09, 2008 11:47 pm

ovi iz uvodnog posta su adventisti, gostovali u emisiji na rubu znanosti kod mišaka. damira galla poznajem, dobar čovjek, nisam ga dugo vidio. po meni nema potrebe pobijati evoluciju, to je tako nategnuta i nelogična teorija da je upravo smiješna. ali je službena.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimened kol 10, 2008 4:25 pm

U biti nitko (mislim) ni ne tvrdi nista drugo...svi znamo da teorija evolucije ima jako puno rupa (bas kao i druge teorije, npr. kreacionisticka) ali je ova sluzbena pa...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimečet ruj 25, 2008 8:25 pm

Zanimljivo:

Citat :
Vatikan je priopćio da je teorija evolucije suglasna s učenjem Biblije, ali da neće biti posthumne isprike Charlesu Darwinu, jer Crkva nikad nije zabranila njegovu knjigu Porijeklo vrsta.

Vatikanski ministar za kulturu nadbiskup Gianfranco Ravasi najavio je za ožujak sljedeće godine konferencije znanstvenika, teologa i filozofa u Rimu povodom 150. godišnjice objavljivanja Darwinove knjige Porijeklo vrsta, koja je postavila temelje teorije evolucije.

Kršćanske crkve dugo su bile u sukobu s Darwinovim učenjem zato što njegova teorija o nastanku proturječi kreacionizmu, odnosno doslovnom čitanju biblijskog opisa postanka, prema kojem je Bog tvorac svijeta.

Vodeći svećenik Anglikanske crkve Malcolm Brown rekao je da Engleska crkva duguje ispriku Darwinu zbog recepcije njegovog učenja među anglikancima u Velikoj Britaniji.

Papa Pio XII. je 1950. godine ocijenio da je evolucija ispravni znanstveni pristup nastanku ljudi, dok je papa Ivan Pavao II. to ponovio 1996. godine.

Ravasi je međutim rekao da se Vatikan nema namjeru ispričavati zbog ranijih negativnih stavova o Darwinovom učenju.

On je naveo da Darwinovu teoriju Katolička crkva nikada nije osudila niti je zabranila njegovu knjigu.

Drugi kršćani, uglavnom konzervativni protestanti u SAD-u, čitaju Knjigu postanka doslovno i protive se predavanju teorije evolucije na satovima biologije.

Katolička crkva međutim ne zastupa doslovno čitanje Knjige postanka prema kojem je Bog stvorio svijet za šest dana i koje stoji u osnovi kreacionizma, nego navodi da je riječ o alegoriji o načinu na koji je Bog stvorio svijet.

Ravasi je naveo da kreacionizam pripada "striktno teološkoj sferi" i da se ne može "ideološki koristiti u znanosti".

Katolička crkva se zalaže za "teističku evoluciju", shvaćanje koje prihvaća evoluciju kao znanstvenu teoriju i prema kojoj ne postoji razlog zašto Bog nije mogao iskoristiti evolucijske procese u stvaranju ljudske vrste.

Papa Benedict XVI. je u govoru u Parizu prošle nedjelje govorio i protiv doslovnog čitanja Biblije.
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimečet ruj 25, 2008 9:08 pm

Mudri crkveni odgovori,no ako izuzmemo vjeru,vako ljudski to je velika nepoznanica,sve te teorije su prepune predpostavki,da je ovo vako da je ovo nako i tako na desetine predpostavki ,pogotovo mi je smiješno ovo ocijenjivanje starosti nečega,npr. svemira ili Zemlje,okle on može i približno pogoditi starost nečega,to je tako smiješno i neprecizno,samo se temelji na predpostavkama.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimepet ruj 26, 2008 12:24 am

Saroman je napisao/la:
Mudri crkveni odgovori,no ako izuzmemo vjeru,vako ljudski to je velika nepoznanica,sve te teorije su prepune predpostavki,da je ovo vako da je ovo nako i tako na desetine predpostavki ,pogotovo mi je smiješno ovo ocijenjivanje starosti nečega,npr. svemira ili Zemlje,okle on može i približno pogoditi starost nečega,to je tako smiješno i neprecizno,samo se temelji na predpostavkama.

Evolucija sama za sebe jest pretpostavka, dakle nije nužno istinita. Isto vrijedi i za kreacionističke ideje. One su samo mogućnost, ali ne nužno istinite.

Znanost se bavi proučavanjem prirode oko sebe, a to uključuje i atomsku i kvantnu fiziku. Svojstva atoma i kvanta energije mi provjeravamo ovdje na Zemlji pokusima, tako da se može reći da su ti dijelovi dokazani.
Ako izvodimo 1000 pokusa i svaki puta ispadne isti rezultat, tada nemamo razloga pretpostaviti da će 1001. puta ispasti drugačije, jel tako?

E upravo na temelju dokazanih načela znanstvenici traže odgovore, a mi stvarno nemamo razloga za pretpostaviti da je fizika zvijezda drugačija nego fizika ovdje na Zemlji. Sunčeve oluje mogu se predvidjeti što je dodatan dokaz pouzdanosti fizike magnetnih sila, gravitacija je također dokazana...

Dakle, tvrdnja da je Zemlja stara 4.5 milijadi godina i da je Sunce staro 5 milijardi godina proizašle su iz takvih pretpostavki koje su dokazane pokusima, a razloga da u dubini svemira vlada drugačija fizika nego na Zemlji nismo našli...

Jesu li ti znanstveni zaključci nužno točni? Ne mora biti...
Imamo li razloga pretpostaviti da nisu točni? Zasad nemamo...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimepet ruj 26, 2008 11:08 am

uopće ne kužim s kojim pravom si je Vatikan uzeo ulogu autoriteta??
ma koga briga jel oni nekaj priznaju ili ne - znanost je tu sa dokazima.po logici stvari znanost mi je više autoritativna jel ona se ipak bavi i dokazivanjem stvari.
osim toga, pa u crkvi su ljudi kao mi. ne znaju oni puno više od nas, pa od kud im taj besram da sami sebe pozivaju na važnost njihovih izjava.
i tako su davno od crkve stvorili trgovinu...politiku....
i da ih ja shvatim kao autoritet? vodilju?

znam, vjerovatno sam kranje nepravedna - al stvarno me izluđuju svojim nebulozama s vremena na vrijeme, pa ne vidim niti onaj kvalitetni dio
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimepet ruj 26, 2008 11:59 am

Kad smo vec ko pretpostavki onda je predpostavka da ima Boga, da postoji Raj i Pakao, pretpostavka je i da postoje Andeli dakle sve su pretpostavke i kao sto rece Saroman gluposti mudri
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimepet ruj 26, 2008 1:11 pm

zašto bi bile gluposti pretpostavke.
mislim, naprotiv, one su temelj za istraživanja u povjesti čovječanstva, te iznalaženja puno puno odgovora.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimepet ruj 26, 2008 1:17 pm

nekad moraš pretpostaviti
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimepet ruj 26, 2008 1:17 pm

ali na pogrešnu mjestu to radiš
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimepet ruj 26, 2008 1:27 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
ali na pogrešnu mjestu to radiš

scratch
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimepet ruj 26, 2008 1:41 pm

gloria_g je napisao/la:
Galilei Galileo je napisao/la:
ali na pogrešnu mjestu to radiš
scratch
religija, pretpostavke, no no, samo vjerovanje.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimepet ruj 26, 2008 2:45 pm

kaj mi ne pričamo o evoluciji??
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimepet ruj 26, 2008 2:53 pm

gloria_g je napisao/la:
kaj mi ne pričamo o evoluciji??
kaj nije religija PDF
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimepet ruj 26, 2008 3:17 pm

ne...valjda

lolcina

ubi me, nemam pojma više o čemu je riječ.... :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimepet ruj 26, 2008 3:23 pm

Iz naslova bi se dala proturit konkluzija da je rijec o evoluciji. Ali nije tocno da ne postoji ni da se pobija. Dokaz je trakica iznad avatara vecine CE-4 clanova zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Wall-e
Riba
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 130
Age : 38
Location : Zemlja piramida
Registration date : 28.12.2009

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimečet srp 08, 2010 12:04 am

Mi smo davno počeli propadati, samo je pitanje vremena kada ćemo se totalno uništiti.
[Vrh] Go down
matko22
Riba



Male
Sagittarius Goat
Broj postova : 103
Age : 32
Registration date : 14.09.2009

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimečet srp 08, 2010 12:06 am

propadanje je dokaz protiv evolucije
[Vrh] Go down
Wall-e
Riba
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 130
Age : 38
Location : Zemlja piramida
Registration date : 28.12.2009

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimečet srp 08, 2010 12:08 am

Ne razumijem što hoćeš reći?!
[Vrh] Go down
matko22
Riba



Male
Sagittarius Goat
Broj postova : 103
Age : 32
Registration date : 14.09.2009

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimečet srp 08, 2010 12:10 am

po teoriji evolucije(big bang,i ostale priče za malu djecu) ,mi bi trebali evoluirati i svijet oko nas a ne propadati kako nam i govori drugi zakon termodinamike.
[Vrh] Go down
Wall-e
Riba
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 130
Age : 38
Location : Zemlja piramida
Registration date : 28.12.2009

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimečet srp 08, 2010 12:14 am

Nisam se nikada slagao sa teorijom evolucije. Pitam se zašto smo skloni samouništenju???
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimečet srp 08, 2010 12:18 am

Nije stvar u samouništenju nego u ljudskom egu i željom za
prevlašću, potpunom kontrolom, nadmoći i sličnim riječima.
Upravo zbog tih razloga se vode ratovi i zenemaruju problemi nekih
naroda.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
matko22
Riba



Male
Sagittarius Goat
Broj postova : 103
Age : 32
Registration date : 14.09.2009

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimečet srp 08, 2010 12:19 am

postoje neke sile ,koje su između ljudi i koji kontroliraju glavne tokove u svijetu,glupo je vjerovati samo u materiju postoji "nešto"ili netko tko je trenutno na vlasti na planeti, a materijalna bica nisu,treba biti pametan i koraćati ka dobrom nemate sta izgubiti svi ce kad tada prije ili kasnije umrijeti

Skulptura je napisao/la:
Nije stvar u samouništenju nego u ljudskom egu i željom za
prevlašću, potpunom kontrolom, nadmoći i sličnim riječima.
Upravo zbog tih razloga se vode ratovi i zenemaruju problemi nekih
naroda.

za mene prepovršno sagledavanje stvari tj situacija

Edit by Skulptura (spojio sam ti postove)
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitimečet srp 08, 2010 12:23 am

matko22 je napisao/la:
po teoriji evolucije(big bang,i ostale priče za malu djecu) ,mi bi trebali evoluirati i svijet oko nas a ne propadati kako nam i govori drugi zakon termodinamike.
ako dosegnemo razinu postojanja u kakvoj postoje Q (ako se tko sjeća te vrste iz Star Trek-a), nećemo se baš morati brinuti oko vremena i prostora...
[Vrh] Go down
Sponsored content





evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: evolucija je smijesna! sama sebe pobija!   evolucija je smijesna! sama sebe pobija! - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
evolucija je smijesna! sama sebe pobija!
[Vrh] 
Stranica 2 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Evolucija
» Evolucija zvijezda
» Evolucija Boga
» Graditelji piramida - ljudska evolucija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: