Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Moralnost bez Boga

Go down 
+26
Green
primitive101
Melkior
Ephez
Legionar
SolarWind
Goran
AVeT
Armin od Irima
gothic45
neptun
Michael Wittmann
Athena
Gea
arhont
Archangel
MoW
Skulptura
Chakotay
Aurora Borealis
floridana
Blizzard
Alpha
tomi
zvezda
Fantom
30 posters
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Next
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimečet sij 06, 2011 4:01 pm

Svjest je cisti bozanski potencijal u nama,posmatrac,nirvana,ali nirvana prepuna energije.Ona dava zivot,ona je posmatrac misli,razuma,emocija,osjecaja,senzacija,identiteta itd...Svjest smo mi.Nasa veza sa bogom.

Svjest je jedini nacin da iskusimo ovaj materijalni 3d univerzum.Svjest moze biti i dusa.Svjest je ta koja je svjesna u budnome stanju,koja je svjesna snova a koji su nista drugo nego predstava iz podsvjesti,i ona je ta koja je svjesna nicega kada smo u dubokom snu.

Mi smo svjest koja je ubacena u tjelo da bi preko njjega iskusila univerzum,druge ljude,nase sopstveno tjelo itd....

Svjest postoji i kada smo u komi,ali posto je mozak ostecen svjest ne moze da pristupi informacijama iz mozga.Svjest postoji sve dok je tjelo zivo.Jer svjest je ta koja je pokrenula zivot.Nase tjelo je stvoreno od dnka kombinacije oca i majke,mdejutim zivot toj oplodjenoj celiji smo dali MI,tj nasa svjest,ili bog u nama ili nasa veza sa hipersvemirom gdje vrjeme i prostor ne postoje kao takvi.

Svjest jedino moze da postoji u VJECNOME SADA,dok razum jedino moze da postoji u proslosti i buducnosti.Razum nas odvaja od zivota i udaljuje od sustine,a svjest je jedina koja ustvari zivi.Medjutim mnogi ljudi nisu svjesni svoje svjeti i ignorisu je...Oni se poistovjecuju sa mislima,osjecajima,nagonima,intintkima,emocijama,culima,sjecanjima ali to nije svjest.Sve ovo nabrojano je proizvod mozga,bilo vezanog za um ili za emocije i cula.

Sve ovo nabrojano postoji iskljucivo da bi tjelo sto vise prezivjelo.Ali nista od toga nabrojanog ne dava zivot tome tjelu,samo mu pomaze da prezivi.Izbaci svjest iz tjela,i vise ne postoji svjedok ili posmatrac,te shodno tome ne postoji niko vise u tome tjelu da zivi,da iskusava.

Svjest je zivot,a razum je samo alat tjela.

Eto ti ukratko cega sam ja svjestan u vezi svjesti...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimečet sij 06, 2011 4:07 pm

wanderer je napisao/la:
Idem sad van prošetati ali kad se vratim potražit ću. Mislim da imam negdje jedan link o pokusu sa biljkama kojeg je radio jedan lik koji
je čini mi se bio stručnjak za poligraf. On je napravio dosta pokusa i napisao neke stvari o tome. Budem vidio pa stavim poslije :)
Lik se zove/zvao Cleve Backster.
Testovi sa poligrafom su davali neke rezultate, ali nije ih se moglo reproducirati.
Pa su kao takvi uzeti kao slučajnost.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimečet sij 06, 2011 4:16 pm

primitive101 je napisao/la:
Svjest je cisti bozanski potencijal u nama,posmatrac,nirvana,ali nirvana prepuna energije.Ona dava zivot,ona je posmatrac misli,razuma,emocija,osjecaja,senzacija,identiteta itd...Svjest smo mi.Nasa veza sa bogom.

Svjest je jedini nacin da iskusimo ovaj materijalni 3d univerzum.Svjest moze biti i dusa.Svjest je ta koja je svjesna u budnome stanju,koja je svjesna snova a koji su nista drugo nego predstava iz podsvjesti,i ona je ta koja je svjesna nicega kada smo u dubokom snu.

Mi smo svjest koja je ubacena u tjelo da bi preko njjega iskusila univerzum,druge ljude,nase sopstveno tjelo itd....

Svjest postoji i kada smo u komi,ali posto je mozak ostecen svjest ne moze da pristupi informacijama iz mozga.Svjest postoji sve dok je tjelo zivo.Jer svjest je ta koja je pokrenula zivot.Nase tjelo je stvoreno od dnka kombinacije oca i majke,mdejutim zivot toj oplodjenoj celiji smo dali MI,tj nasa svjest,ili bog u nama ili nasa veza sa hipersvemirom gdje vrjeme i prostor ne postoje kao takvi.

Svjest jedino moze da postoji u VJECNOME SADA,dok razum jedino moze da postoji u proslosti i buducnosti.Razum nas odvaja od zivota i udaljuje od sustine,a svjest je jedina koja ustvari zivi.Medjutim mnogi ljudi nisu svjesni svoje svjeti i ignorisu je...Oni se poistovjecuju sa mislima,osjecajima,nagonima,intintkima,emocijama,culima,sjecanjima ali to nije svjest.Sve ovo nabrojano je proizvod mozga,bilo vezanog za um ili za emocije i cula.

Sve ovo nabrojano postoji iskljucivo da bi tjelo sto vise prezivjelo.Ali nista od toga nabrojanog ne dava zivot tome tjelu,samo mu pomaze da prezivi.Izbaci svjest iz tjela,i vise ne postoji svjedok ili posmatrac,te shodno tome ne postoji niko vise u tome tjelu da zivi,da iskusava.

Svjest je zivot,a razum je samo alat tjela.

Eto ti ukratko cega sam ja svjestan u vezi svjesti...
Uf, očito imamo potpuno različite poglede tako da rasprava nije imala niti neće
imati smisla. Razumijem što govoriš ali nažalost ne mogu prihvatiti nešto što se
na neki način ne može objasniti. Ne mogu zato što postoji logična priča.

No ajde recimo da je sve upravo tako kako si rekao. Postojanje svijesti niti
u tom slučaju ne objašnjava nastanak života. Ona je na neki način samo okupirala
neki oblik života, ona je u tom slučaju nešto kao parazit. Ali kako je mogla
okupirati oblik života ako nije bio živ prije svijesti.

Na kraju, da li ta svijest ima smisao postojanja i koji je, odakle dolazi svijest
i da li je prisutna u cijelom svemiru ili samo na "jednom mjestu"?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimečet sij 06, 2011 5:49 pm

Pa dobro,shvatio sam odmah da imamo drugacije razmisljanje,ali zato razmisljanje i sluzi :) Da se igramo...Da ti dokazes da ja nisam u pravu i obrnuto,dok kao dva razuma ne dodjenom do necega zajednickog.Ali dok god koristimo razum koristimo se logikom.Logika radi sa pojmovima.Um izmisli pojmove.Ali sustinski ne shvata to sto smo opisali pojmom.Pojam samo jako pojednostavi vanjski svjet i realnost.To je valjda ocigleda.Atom? Sta je ustvari atom...To su sve rjeci,koje nemaju realnost u sebi,vec opisuju realnost.

No,dobro.

Ne kazem ja da je svjest okupirala zivot,ne.Ona je dala zivot oplodjenoj jajnoj celiji.Svjest moze biti i sveti duh ..Ali koji god da pojam kazemo on je samo preslika realnosti.Dakle po meni,svjest da zivot,svjest je zivot.Svjest okupira oplodjenu jajnu celiju i nastaje zivi organizam.Jer jos niko nije objasnio nista u vezi oplodjivanja,a slozicemo se da je to sami pocetak necijeg zivota.niko ne zna kako to iz maticne celije nastaju razliciti djelovi tkiva itd.

Svjest je samo postojanje.Ja postojim,ti postojis.Postoji i materijalni svjet.Ali je ogromna razlika.Visa svjest,ili nekakva dodatna dimenzija je stvorila ovaj i ko zna koliko jos univerzuma.Nase prvo i konacno odrediste je ta visa svjest.Energija etera,nista a opet sve.

Energija koja je svuda,i u svemu sto je materijalno.Materijalno je samo isprdak te vise svjesti.Eksperiment.Mi imamo mogucnost da istrazimo taj materijalni isprdak kada ozivimo tjelo.Svako zivo bice je uvjek spojeno sa tom visom svjesti,uvjek i za uvjek.Nasa svjest je bezmrtna.Smrtno je tjelo,razum i identitet.Identitet nije nas,on je dosao iz spoljnjeg svjeta u odnosu na tu visu svjest ciji smo mi neprekidni dio.Mi mozemo da se odvojimo od tjela i materijalnog svjeta,ali od vise svjesti nikada.I nikad nismo odvojeni.Iako mozda izgleda da jesmo.Jer zivi organizam je cudo,cudo bozje,ili cudo puno energije.Bas cudo.Jedino nesto sto ima slobodu sta da radi.Jeste da je dosta odredjena zakonima univerzuma,ali i ti zakoni su stvoreni iz te vise svjesti sa kojom smo spojeni.Zivot u ovome svvjetu je samo iskustvo kojeg dozivi ta visa svjest.Covjek je u isto vrjeme spojen sa dva svjeta.Materijalnim i tim visim svjetom.Od kako je jajna celija oplodjena pa do smrti tjela.Ali tjelo takodje ne umire ili nestaje,samo mjenja oblik.Svaki atom od kojeg je sastavljen je vjecan,barem do velikog skupljanja svemira ili bezkonacnog sirenja,dok se sve materijalno opet ne spoji sa visom svjescu.Naravno da je tjelo i razum nemocno da shvati cjelu tu pricu koja je bezvremenska,jer je stvorena samo u jednom malom djelu zivota univerzuma.

Ustvari to je najveca greska ljudskog uma po meni.To sto toliko forsira da otkrije sve uzroke i posljedice.Mi kao cista svjest treba da koristimo razum i tjelo da zivimo,a ne da se opterecujemo kako je sve ovo nastalo.Jer mi vec znamo kako je ovo nastalo,jer mi smo ovo sve stvorili.Mi kao kapljica vise svjesti koja je bezgranicni okean.Onda smo stvorili zivi organizam iz jednog jedinog razloga.Da zivimo,ne da mislimo i da se opterecujemo razumom.

Ali nas je razum pojeo,a ne treba tako da bude.Treba da zivimo mirni,stalozeni,opusteni,da smirimo tjelo ,sirimo ljubav.Jer ovo je nasa kreacija.Mi smo svi bogovi,ali kako je ta veza sa bogom nerazumska,ne pojmovna,nema nacina da nas razum to ikada shvati i razumije.Ali to nije ni uloga razuma!

Svjest je ta koja je bezuslovna,kao bog.Razum radi sa uslovima,uzrokom i posljedicom.A svjest zivi u vjecnome sada trenutku.Emocije su posebna prica.One treba da se prevazidju jer su sebicne.Kada nas neko povrjedi ne povrjedi nas,nasu svjest.Ne,nas emotivni ego se povrjedi.Ali kako smo mi u iluziju da smo jedno sa tim emotivnim identitetom,mi onda mislimo da kad se taj ego povrjedi da smo mi povrjedjeni.Ali to je varka,najveca manipulacija koja postoji.Ali mozda jedini nacin da se zivot odrzi.Inace bi nasa svjest bila nezainteresovana za ovaj materijalni zivot i vratila bi se odmah u svoj izvor.Zamisli da se bebe radjaju u nirvani.

Nema proslosti i nema buducnosti,osim u igrama razuma,koje su lazne.Postoji samo sadasnjost koja i nije vrjeme,jer nema trajanje.Nasa svjest je uvjek svjesna igre razuma i emocija,ali postoji jedna dodatna suptilna energija koja vara nasu svjest da je ona taj identitet.A kako je identitet smrtan,i nasa svjest misli da je smrtna.I uvjerena je da je rodjena i da je smrtna.A nije.Dakle tu suptilnu energiju treba prevazici.Tu ilzuziju.Onda shvatimo istinu o nama.Shvatimo da mi nemamo identitet,da smo mi sve.Shvatimo da je identitet taj koji se ljuti i koji zeli da je prvi u svemu.A nikada ne moze biti prvi,jer sve sto identitet primi kao svoje je ustvari proisteklo iz vise svjesti.Identitet ili ego nije bozji,nego od tjela.A svjest nije od tjela,svjest je dala zivot tome tjelu,te ja tako poceo proces identifikacije.Ali svaki djelic identiteta je ustvari spoljni svjet za svjest.I cjelo tjelo,jer tjelo je dio svemira,koristi hranu iz njega,kiseonik,temperaturu itd.Tjelo nije nase,ono je samo dio kreacije koje smo mi stvorili dok smo bili spojeni sa visom svjesti.Svaki atom tjela je dio kreacije.A mi smo ti koji kreiramo.Mi nismo kreacija i nikad to necemo biti.To jeste cudno,ali je izgleda tako.Mi smo svi dio boga.

Ali sta radi ta suptilna ego energija? Ono tjera nasu svjest da se POISTOVJETi sa tjelom.A samim tim i sa identitetom.Onda smo mi uvjereni da smo mi nase tjelo a da je sve van tjela tudje ili od boga te ne shvatamo da smo mi ta bozansytva.Tj stvara se fenomen ja subjekat a sve ostalo objekat.Ali mi cak mislimo i da je nase tjelo subjekat,nas,a da je sve van njega objekat.Ali i samo nase tjelo se razvijalo jer je uzimalo energiju iz univerzuma.Kako onda moze biti nase?Tvoje tjelo je i moje,a moje je tvoje.Medjutim moja svjest je potpuno identicn a sa tvojom.Ona je cista,kao beba.Ona je bozja.

Kada prevazidjes ego i upadnes u stanje vise svjesti shvatis prevaru.Meni se to desilo.Umro sam.Ne ja nego moj lazni ego.Nema vise dualnosti,nema vise dobro ili zlo.Sve je bas takvo kako treba da bude.Zivim u sadasnjosti i to je cudan fenomen.samadhi ili nirvana.Potpuno spajanje sa SVIME.Nema vise odvajanja.Ja sam sve,a opet sam nista.Dok samo posmatram,ne reagujem ja sam cista svjest,neodredjen.Kvantno stanje bez odredjenosti.Okena svega.Ali cim reagujem,kolabrira mi kvantni talas i postajem kapljica. hug
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimečet sij 06, 2011 6:29 pm

Na ovaj post mogu postaviti samo jedno pitanje koje ima smisla.
Što znači da je svijest "čista"? zubi

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimečet sij 06, 2011 6:33 pm

Drugim rijecima - NIHILIZAM... misli Ovdje je receno dosta toga, slazem se sa samo ponekim fragmentima... Medjutim, da otklonimo slonovsko pitanje - kazes da smo svi mi dijelovi neke vise svijesti koja kroz nas dozivljava iskustvo zivota u ovom 3D svijetu? Tako nekako te kontam... Sad, dvije stvari: PRVO, ako je ta svijest "visa" od naseg svijeta, znaci da je iznad njega, dakle njena sustina je zasnovana na sadrzavanju hijerarhijske distance, takoreci, u odnosu na njega. Drukcije receno, nas svijet je sadrzan u "visokosti" te svijesti koja ga je stvorila. Zelja za "iskusavanjem" ovog svijeta bi znacila jedan zavisni, degradirani odnos prema svojoj tvorevini, kao da ni sama ta svijest "ne zna sta je stvorila", pa "mora provjeriti". lol Drugo, zasto kroz zivot? Buduci da je toliko uzvisena i mocna, cista energija - mogla bi jednostavno asimilirati potrebno iskustvo i znanje, (a ako postoje aspekti ovoga svijeta koje ne zna - nije ga mogla stvoriti) umjesto kroz ogranicena korpuskularna bica koja sva zajedno nisu sposobna da dotaknu ni djelic sustine, a ako jos ne smiju ni misliti - e je*i ga tek onda... -.-

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 1:01 am

Skulptura je napisao/la:
Lik se zove/zvao Cleve Backster.
Testovi sa poligrafom su davali neke rezultate, ali nije ih se moglo reproducirati.
Pa su kao takvi uzeti kao slučajnost.
Problem je u tome što Backster nije ''znanstvenik'', a zna se da znanstvenici imaju ponos i aroganciju, a da bi priznali nekom tko nije iz njihovih redova da je u pravu.
Oni radije i dalje podržavaju znanstvene teorije koje nisu i neće nikad biti dokazane nego da ''primitivcu u znanosti'' priznaju da je u pravu.
Neki znanstvenici su ipak eksperimentirali sa biljkama i potvrdili Backsterov rad. Jedan od njih je Dr. Harold Puthoff, laserski fizičar na Stanford Research Institutu
u Kaliforniji koji je u svom izvješću "Organic Biofield senzor" podržao mogućnost da biljke mogu odgovoriti na ljudsku svijest kao što tvrdi Cleve Backster.
U svemu tome ne treba ni zanemariti činjenicu da je Backster bio dugogodišnji CIA-in stručnjak i da toj organizaciji možda ne i odgovaraju neke istine.
LINK
LINK
Još bih dodao da su Backstera podržali gotovo svi profesionalni vrtlari u Americi i Engleskoj, a i svi ljudi koji se iz ljubavi bave biljkama. Za mene je to - amen.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 11:43 am

Meni se cini da je CIA-i i ostalim centrima moci itekako u interesu da sto veci broj ljudi vjeruje u duhove, vile, razne bogove i kojesta slicno, jer se na taj nacin ljudi lakse pretvaraju u poslusne ovce kojima je onda lako vladati. Sto manji, dakle, broj onih sto misle svojom glavom. A NAJBOLJI nacin da nekoga ko ti je protivnik u nesto uvjeris je izigravati neprijatelja upravo toga u sta ga hoces uvjeriti... U biti, onaj ko "hoce da nesto dokaze" ce naci i nacina da to i ucini, ali... no

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 1:08 pm

wanderer je napisao/la:
Problem je u tome što Backster nije ''znanstvenik'', a zna se da znanstvenici imaju ponos i aroganciju, a da bi priznali nekom tko nije iz njihovih redova da je u pravu.
Oni radije i dalje podržavaju znanstvene teorije koje nisu i neće nikad biti dokazane nego da ''primitivcu u znanosti'' priznaju da je u pravu.
Neki znanstvenici su ipak eksperimentirali sa biljkama i potvrdili Backsterov rad. Jedan od njih je Dr. Harold Puthoff, laserski fizičar na Stanford Research Institutu
u Kaliforniji koji je u svom izvješću "Organic Biofield senzor" podržao mogućnost da biljke mogu odgovoriti na ljudsku svijest kao što tvrdi Cleve Backster.
U svemu tome ne treba ni zanemariti činjenicu da je Backster bio dugogodišnji CIA-in stručnjak i da toj organizaciji možda ne i odgovaraju neke istine.
LINK
LINK
Još bih dodao da su Backstera podržali gotovo svi profesionalni vrtlari u Americi i Engleskoj, a i svi ljudi koji se iz ljubavi bave biljkama. Za mene je to - amen.

Naravno da su ga podržali vrtlari i ostali biljkoljupci, to i jest za očekivati.
I ovi "dokazi" koje si dao su isto naklapanja od ljudi koji prvenstveno žele
vjerovati u te stvari. A i stranica je "zelena" :)

No znanost je nešto sasvim drugo, ne moramo se vratiti u šezdesete da bi spojili
biljku na detektor laži, to možemo i danas, ne samo na poligraf nego na puno
preciznije strojeve za mjerenje svega i svačega. Znanstvenici su to napravili
i rezultati se nisu mogli reproducirati.

...more recently, the television show MythBusters performed an experiment aiming
to either verify or disprove the concept. The tests were done by connecting plants
to a polygraph's galvanometer, and then employing both actual and imagined harm
upon the plants, or upon others in the plant's vicinity. The galvanometer showed
some readings which surprised the researchers initially, showing some kind of reaction
about one third of the time. However, the experimenters were in the room with the
plant and noted that the vibrations inherent to either their actions or the room could
have had an effect on the polygraph. After leaving the room and performing the same
experiments, the polygraph showed a response one third of the time again.
The results were inconclusive as to whether the experiment or external influences were
causing the results. Later experiments, which used an EEG for greater accuracy,
failed to detect anything unusual. When the presenters used a machine that dropped
eggs randomly into boiling water, the plant had no reaction whatsoever. Although, this
could be due the possibility of the eggs being infertile and lacking consciousness.
The show concluded that the theory was not true.
Further, the anomalous readings were unable to be repeated during their tests,
and it was stated that "if it's not repeatable, it's not science."

-
http://en.wikipedia.org/wiki/Plant_perception_(paranormal)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 4:05 pm

Taj eksperiment je vrlo osjetljiv. To je kao da imas autisticno dijete koje samo sjedi i gleda u strop. Sto god ti napravio ono ne ragira. Znanstvenici se okupe oko njega i gledaju ga i ispituju pitanja ali on ne reagira. Da li to znaci da to dijete ne osjeca? Ili mozda znaci da je cak mrtvo? Ne, to znaci da ne odgovara na odredjene podrazaje. Ako u prostoriju udje majka djeteta ili netko tko pristupa otvorene energije tada ce moguce dobti reakciju. Ako se prema necem jako osjetljivom postavis kao prema stroju to nesto ce se zatvoriti. Zato ljudi koji su krenuli u eksperiment onako kako to rade danasnji znanstvenici (Boze blagi koga mi sve nazivamo znanstvenicima) nece dobiti rezultate.

Tarabic je rekao: "Coek ce vise vjerovati svome sokocalu, nego svome prvom komsiji." i uistinu je tako. Vi, ljudi, procitate nesto na netu ili u nekoj pubilikaciji i za vas je to Bog i Amen. Nema veze sto vam zdrave oci i zdrav razum govori. Nekada su ljudi smatrali da su zivotinje kao strojevi. Da nemaju emocije. Radili su jako okrutne eksperimente na njima. Danasnji se covjek sablaznjuje nad time dok s druge strane radi prakticki istu stvar samo s drugim bicem. Problem s covjekom je sto ne shvaca zivot osim onog oblika u kojem je on sam. Nije u stanju pojmit da je i Zemlja (kamen koji rotira oko Zvijezde) ziva.

Imati rezultate kakve je imao Backster ne moze biti slucajno. Moze jedino biti laz. Zasto? Zato jer nema te slucajnosti da mozes otkljucat vrata "sama od sebe" pa da ne znam koliko buljis u bravu. Koliko se sjecam (ima vec dugo vremena da sam procitala knjigu) otkljucavanje vrata je bio jedan od eksperimenata. OK, mozda nisu biljke nego je mozda covjek bio telekinetican. Super, onda imamo dokaz za to :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 5:29 pm

Kao razumna bića ne možemo reći da su biljke svjesne na temelju ničega.
Ako jesu, onda dokaz mora postojati, ako nisu onda dokaza nema.

Postojao je mit da biljke reagiraju na vanjske podražaje, da "čitaju" misli itd.
Ljudi su napravili testove i dokazali su da to nije istina.

Biljke jesu živa bića, ali nisu inteligentna i kao takva nisu svjesna sebe i svoje okoline.
Imamo "znanstvenike" koji govore da su biljke svijesne jer je to njihovo mišljenje, i imamo
znanstvenike koji tvrde da biljke nisu svjesne jer za to ne postoje dokazi.

MythBustersi su radili iste eksperimente sa istim poligrafom kojeg je Backster koristio i
dobili su iste rezultate. Da biljke reagiraju na vanjske podražaje, mislim da to uopće ne bi bilo
teško uočiti niti dokazati.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 5:42 pm

I odmah greska u koracima. "Kao razumna bica..." Ko? Mi? Pomalo pretenciozno rekla bih... Mi smo samo prilicno primitivna rasa koja naseljava odredjenu Planetu. Tehnicki i duhovno slabo razvijena. Ali zato egoisticna do boga i nazad. Toliko da se postavljamo kao mjerilo svega. Da. Predobro :ironija:

Btw, gledala sam tu epizodu MythBustersa...neozbiljno prilicno...traljavo...mislim da ta ekipa ne bi uspjela dobiti respond od autista. Dakle - autist je biljka.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 5:45 pm

Slažem se s Alphom. Često su eksperimenti koje provode ti "znanstvenici" previše grubi da bi otkrili nešto tako suptilno kao što je svijest biljaka. Kako znamo da se biljke nisu zezale naprosto sa znanstvenicima i njihovom silnom opremom?
Reakcija može biti naprosto šutnja, ako biljka ne želi da je se mjeri. Moguće je da biljka naprosto nekim ljudima vjeruje, a nekima ne, i da ima mogućnost ustanoviti o kome se radi na način koji mi ne razumijemo. Najlakše je pobiti teoriju, puno teže ju je sagledati u čitavoj složenosti.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:13 pm

Služimo se razumom, dakle razumna bića smo. Tko kaže da čovjek ne smije biti egoističan,
pun sebe i ubijati sve drugo zbog vlastite koristi? Na kraju krajeva to rade sve životinje da
bi preživjele, zašto bi mi morali biti "bolji", ništa ne taknuti i umrijeti od gladi.

Možda jesmo primitivna rasa, ali vladamo planetom, vrlo lako smo se mogli naći u drugačijoj
poziciji, vrlo lako se moglo desiti da uopće ne postojimo.

MythBustersi rade show, zabavni su i traljavi, ali iza njihovih eksperimanata se krije
znanost, a ne nagađanja. Na kraju krajeva, njihova zadaća je vidjeti što su nagađanja a što
istina, no ništa čudno što imaš takvo mišljenje, dosta ljudi tu emisiju ne shvaća ozbiljno
makar se sve odvija pred njihovim očima. To je vjerojatno taj nerazumni dio publike o
kojem govoriš.

@MoW, hoćeš reći da biljke znaju što je poligraf ili EEG, da shvaćaju na koji način ti
instrumenti funkcioniraju pa su nekako uspjele isključiti svoje nervne i ine aktivnosti da bi
nas zavarale. Zašto nam jednostavno, ako su inteligentne, ne daju na neki način do znanja
da osjećaju i da ih ostavimo na miru, nego se ovako igraju s nama, zar je to njihov plan?

"Haha, zaje... smo glupe ljude, misle da nemamo svijest i sad će nas dalje tamaniti."

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:27 pm

Skulptura je napisao/la:
Kao razumna bića ne možemo reći da su biljke svjesne na temelju ničega.
Ako jesu, onda dokaz mora postojati, ako nisu onda dokaza nema.

Ako uspoređujemo i mjerimo ljudskim mjerilima onda nitko osim ljudi nije svjestan niti inteligentan.
Ja kao razumno biće čim vidim ili osjetim da mi netko prilazi sa skepticizmom, ignoriram ga.
Istu mogućnost izbora ostavljam svim razumnim bićima. Pa i biljkama (ako su razumne).
Možda su i one osjetile da namjera MythBustersa nije bila dobronamjerna pa su ih ignorirale.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:30 pm

Kak vam nije glupo stalno isto ponavljati.
Od znanosti tražite neke dokaze a nemate ih za svoje tvrdnje. Ova rasprava nije za filozofiju
jer govorite bez argumenata, pusta naklapanja.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:34 pm

Skulp dokazi postoje, samo je pitanje, da li ih ti želiš prihvatiti kao takve ;)

A što se tiče ove teme, ona je već odavno chat tema, tako da je ok i tome filozofirati :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:38 pm

Skulptura je napisao/la:
Kak vam nije glupo stalno isto ponavljati.
Od znanosti tražite neke dokaze a nemate ih za svoje tvrdnje. Ova rasprava nije za filozofiju
jer govorite bez argumenata, pusta naklapanja.

....reče jedan od urednika foruma koji u svom nazivu ima dodatak ''misterije i neobjašnjivi fenomeni''... reče i osta živ gica
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:40 pm

Znam da je chat tema, ali ako dam dokaze s kojima ljudi barataju a na to mi se bez
obrazloženja odgovori "nije istina, istina je ta i ta". Što ja tu imam konkretno dalje za reći a da
opet ne kopiram isti post koji govori da je istina ovo na što ja mislim. Ne možemo tako
filozofirati jer to nije filozofiranje.

Ja bi rado čuo dokaze koje ima druga strana ali nitko ih ne daje.
Samo svi govore "to nije tako", ili kao MoW:
"Kako znamo da se biljke nisu zezale naprosto sa znanstvenicima i njihovom silnom opremom?"
Što da ja kažem na taj njegov "argument" osim da ga pitam: Što ako se nisu zezale?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:46 pm

wanderer je napisao/la:
Skulptura je napisao/la:
Kak vam nije glupo stalno isto ponavljati.
Od znanosti tražite neke dokaze a nemate ih za svoje tvrdnje. Ova rasprava nije za filozofiju
jer govorite bez argumenata, pusta naklapanja.

....reče jedan od urednika foruma koji u svom nazivu ima dodatak ''misterije i neobjašnjivi fenomeni''... reče i osta živ gica

Ja sam mišljenja da postoji racionalno objašnjenje za sve što se dešava na Zemlji.
Ne kažem da znam sve objasniti niti da je sve objašnjeno, ali nikada nećemo doči
do istine ako nećemo provjeravati vlastite tvrdnje i biti kritični čak i prema vlastitom
mišljenju ako je ono neutemeljeno.

U suprotnom možemo neobjašnjive fenomene ostaviti neobjašnjivima i ugasiti ovaj forum ;)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:54 pm

Skulp postoje dokazi, ispitivale su se reakcije biljaka na glazbu, na prijetnje, na svijetlo, i biljke su davale određene reakcije. Nisam baš upoznat s time, ali neki dokazi postoje. Naravno uvijek postoji sumnja da li je to točno što se piše. No to što neki znanstvenici nisu došli do nikakvih rezultata ne znači da ne treba i dalje istraživati :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 7:10 pm

Naravno da treba. Čak i kad smo sigurni da znamo istinu, moguće je da ta istina nije - istina.
Već sam dao citat sa Wikipedije o tome da su rezultati na testove koje si naveo, slučajnost.

Dok ovdje sa vama raspravljam nadam se upravo tome, raspravi, to se nažalost ne dešava
stalno, uvijek postoji netko ko se protivi a ne zna reći zašto se točno protivi, zašto ima
mišljenje takvo kakvo ima.

Možda se čini da je meni u interesu pobiti svaku teoriju koja nije racionalna. To je istina, takav
sam, imam kritično razmišljanje prema svemu i nastaviti ću u pokušajima pobijanja teorija
dokle god ne naiđe teorija koja se neće moći pobiti. Tek takva teorija se može zvati teorijom.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 7:15 pm

Problem je taj da mi ponekad intuitivno znamo da je nešto ispravno ili točno, ali nam je to teško verbalizirati, a još teže dokazati. Naravno to ne znači da je to točno, ali opet ne znači niti da je pogrešno. Tako je i sa biljkama. Uopće činjenica da su ona živa bića je bila dugo vremena čudna činjenica, puno čudnija od činjenice da ta bića mogu komunicirati :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 7:32 pm

Mislim da se uopće ne isplati vraćati na temu drunken Možda napraviti novu od ove rasprave?

Što mislite o istraživanjima (koja na netu možete pronaći crno na bijelo, a znanstveno su toliko potvrđena da se našlo čak i u udžbeniku iz njemačkog) kojima je dokazano da biljke najbolje rastu uz klasičnu muziku, a najlošije uz hip-hop?
Jel to ide u prilog tome da biljke imaju svijest ili nešto drugo? Kako bilo, one reagiraju.
Blesavo je reći:"Ah, te i te frekvencije njima omogućuju da bolje rastu", jer bismo isto tako mogli povući paralelu i reći:"Ah, ta i ta hrana i to i to emocionalno stanje nama omogućuje bolji rast i razvoj, i to nije nikakav dokaz da smo svjesni".

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitimepet sij 07, 2011 7:36 pm

Ja uopće ne sumnjam da su biljke žive.
Naravno da jesu, ali mislim da su žive isto kao što je i bakterija živa.

Što bi za nas značilo kad bismo uspjeli dokazati da biljke osjećaju i da imaju svijest?
Koji bi naš slijedeći korak bio, kako bi održavali travnjake i ubirali biljne plodove,
kako bi šetali po livadi i kako bi išta radili kao što radimo danas?

Zanimljivo je da su neke biljke razvile obranu od pojedinih životinja pa izlučuju toksičnu sluz,
raste im trnje i razne bodlje... No još je zanimljivije da niti jedna biljka nije razvila konkretnu
zaštitu od čovjeka. Ne mislim na čovjeka s kosilicom, nego na golorukog čovjeka.

naravno, imamo otrovne biljke koje ne smijemo jesti i to im je jedna vrsta zaštite, ali opet,
zašto su samo pojedine biljke "nedohvatljive" čovjeku, zašto nisu sve?
Kao da nam je netko ili nešto ostavilo neke planetarne resurse na švedskom stolu.

@Legi, istina, to s glazbom je dosta zagonetno unatoč tome što postoje neke teorije
u koje baš nisam upućen, ali govore o tome da je frekvencija bitna. Prema njima nije bitan
žanr glazbe koji svira nego frekvencije koje ta glazba odašilje. Možda si primjetio da i uz
autoceste imamo prilično bujnu vegetaciju. Neki znanstvenici su se složili oko toga da se to
dešava zbog buke koja dolazi od automobila, makar postoje sumnje u tu teoriju.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Moralnost bez Boga - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Moralnost bez Boga   Moralnost bez Boga - Page 21 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Moralnost bez Boga
[Vrh] 
Stranica 21 / 24.Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Next
 Similar topics
-
» Evolucija Boga
» Quinque viae - 5 argumenata za postojanje Boga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: